Opinie o Fabryka Silników Elektrycznych BESEL SA w Brzeg

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Fabryka Silników Elektrycznych BESEL SA. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Fabryka Silników Elektrycznych BESEL SA o rekrutacji.

Branże: Produkcja silników elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fabryka Silników Elektrycznych BESEL SA w Brzeg

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Fabryka Silników Elektrycznych BESEL SA?

Grażyna
@qwerty

Skrzynka podawcza od dawna jest przepełniona, nikt nie odbiera korespondencji. Zastępcy podobnie jak ich przełożeni są z reguły mało dostępni. Ciężko cokolwiek jest w tej firmie załatwić, wiele spraw pozostaje nierozwiązanych.

FrajerkaZWyboru

Firma z tradycją... niepodważalnie. Tradycja niestety polega na tym, że zarobki nigdy nie były wielkie, a jak już się tam dostanie którąś umowę, to najlepiej udawać ofiarę losu. Inaczej stracisz zdrowie psychiczne. Dodam, że największa ofiara losu jaką znam niedawno majstrem została. Szczęśliwie nie moim bo już bym tam nie pracowała. :) Teraz się spełnia zawodowo w unikaniu obowiązków, kłamstwach i przydzielaniu premii za prywatne fuchy...

@Przemo

Kiedyś nie było zmian nocnych? Czy płacili chociaż średnią krajową? Powiedz mi jak z przerwami jak ktoś pali, można wychodzić tak co godzinę na szybką fajkę?

aaa Nowy wpis

Witam. Jakie dodatkowe uprawnienia mają na myśli, pisząc w ofercie na Pracownika produkcji, o możliwości uzyskania dodatkowych uprawnień? Jest ktoś w stanie przybliżyć tę sprawę, napisać, kto może z tego skorzystać i na jakich zasadach? Chętnie bym skorzystał z takiej umiejętności, bo to może być szansa na zmianę stanowiska pracy, czy lepszą kasę, jak mniemam.

Baśka

A wiecie, gdzie szukać ofert pracy do tej firmy? Oczywiście weszłam na stronę, ale tam jest pustko w zakładce Praca. To może w innym miejscu prowadzą rekrutacje? Mój tata szuka pracy, a ma doświadczenie w pracy w fabryce jako kierownik zmiany. I pisał ktoś, że jak produkuje to dobrze, a jak nie to też ok. Czyli kasa jest stała, bez względu na wyrobione cele?

Helena Nowy wpis
@Baśka

Strona internetowa firmy nie jest od dawna aktualizowana, niestety nie wiadomo. Ciężko uzyskać takie informacje w firmie, bo dostępność kierownictwa jest znikoma.

@Helena

A jest inna osoba, która zastępuje kierownika i zajmuje się takimi rzeczami? Może dział kadr będzie wiedział więcej? I swoją drogą dlaczego kierownik jest tak słabo dostępny Gdyby komuś zależało na spotkaniu z Nim to musi się jakoś z wyprzedzeniem umówić czy liczyć na szczęście, ze akurat się uda?

Karina Nowy wpis

Są oczywiście zastępcy, lecz oni jak i dział kadr także są praktycznie niedostępni. Umówienie spotkania również jest w zasadzie niemożliwe, bo sekretariat mało kiedy jest dostępny.

Czy firma Fabryka Silników Elektrycznych BESEL SA udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Co to znaczy trzymają się na dystans? Kierownictwo jak wszędzie....rządzi i tyle...mogło by być bardziej dostępne.

Irena

Co masz na myśli pisząc że nie są dostępni? To z kim w takim razie załatwia się wszystkie sprawy pracownicze? Nie z nimi?

Eustachy
@Irena

Kierownictwo niestety jest mało dostępne, nie ma z kim załatwiać wszystkich spraw pracowniczych.

@Eustachy

Gadanie. Wszystko co trzeba można załatwić. Pracuję tu już wiele lat i nigdy nie było problemu żeby cokolwiek załatwić, czy to w biurze czy na produkcji.

Helena
@stary pracownik

Niestety nic nie idzie załatwić w tej firmie. Kierownictwo jest niedostępne.

@Helena

Niedostępne to znaczy że pracuje gdzieś poza firmą czy po prostu nie przyjmują pracowników do biura? Możesz napisać coś o warunkach pracy? Dobrze płacą? Jaka jest umowa?

Marlena
@Irena

Dokładnie jest tak jak piszesz. Dostępność kierownictwa pozostawia wiele do życzenia. Brakuje możliwości załatwiania pracowniczych spraw. Płaca to najniższa krajowa, zatrudnienie jest w oparciu o umowę o pracę.

@Marlena

Ta umowa o pracę to na okresie próbnym już jest? Czy najpierw jakieś zlecenie? Na jak długo podpisuje się pierwszą umowę?

Halina
@Irena

Jakieś zlecenia na pewno dają, ale niestety nie idzie się dowiedzieć konkretów, bo kierownictwo jest niedostępne i nic nie da się tu załatwić.

@Halina

To kto zajmuje się bieżącymi sprawami, skoro kierownictwo jest niedostępne? Co ono robi, że nie ma czasu? Nie ma jakiejś jednej osoby odpowiedzialnej za to wszystko?

Wiesława

No właśnie na to pytanie ciężko uzyskać odpowiedź, gdyż kierownictwo zakładu jest niedostępne i bieżących spraw pracowniczych praktycznie nie idzie tu załatwić.

qwerty
@Wiesława

A skrzynka podawcza lub coś w tym stylu? Może są jacyś zastępcy, którzy przejmują obowiązki kierownictwa, gdy oni są nieobecni? W ogóle wiecie jak wyglądają kierownicy?

Grażyna
@qwerty

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Fabryka Silników Elektrycznych BESEL SA? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
Kalina

Pracownik produkcji może przychodzić na jedną zmianę teraz czy taka opcja odpada, coś się zmieniło ewentualnie? Są przyjęcia w ogóle? Kiedyś widziałam ofertę już ale nie pamiętam, co tam pisali o godzinach pracy.

pesel
@Kalina

Tak, może sobie przychodzić na jedną zmianę, na takie godziny jakie pasują. Można też się trochę spóźniać i nikt nie będzie robił o to afery. Praca sama w sobie też spoko, jak coś wyprodukujesz to dobrze, a jak nie - to też się nic nie stanie.

Jula
@pesel

Ale, że tak na serio? To w jakich godzinach najpóźniej można rozpocząć pracę? Czy trochę sie spóźniając jest obowiązek odrobienia tego czasu tego samego dnia lub innego? Czy można też czasem wyjść wcześniej i odrobić ten czas później?

Madzik
@Jula

Witam,czy są przyjęcia do Beselu może?

FrajerkaZWyboru

Joanna
@FrajerkaZWyboru

Czyli deklarujesz, że są tu ofiary losu i sobie z nimi spokojnie pracujesz tutaj? ;p Ale to ostatecznie też masz umowę? Jak tak to jaką?

@FrajerkaZWyboru

Chyba ci się firmy pomyliły....rzeczywiście jesteś frajerką...

Na szczęście były pracownik
@Joanna

Dobrzy pracownicy, znający swój fach i swoją wartość odeszli lub wkrótce odejdą do firm, które ich docenią.

Ha ha ha
@Joanna

Eno Sama elita pracuje

@stary pracownik

Chyba nie jesteś pracownikiem jak nie znasz firmy od środka

200% normy
@stary pracownik

Każdy kto pracuje lub pracował wie jak się tutaj sprawy mają. Nie pisz głupot, że jest inaczej. A jak wam się tak nudzi w biurach to zapraszam na produkcję, zobaczycie znaczenie słowa praca.

@200% normy

W jakim sensie? No ja pracowałem kilka lat na produkcji już i chciałbym przejść tutaj, ale też produkcja produkcji nierówna. Są miejsca, gdzie jest ciężej i takie, gdzie jest lżej. A tam jak? Co tam się w ogóle robi? Tak konkretnie mam na myśli.

Przemo
@200% normy

Kilka lat pracowałem w beslu na produkcji-o 13.00norma(max) już była zrobiona, 13.55 byłem przebrany w szatni. a plan był dużo większy niż teraz macie, nocki... zrobiłem robotę i jeszcze drzemka była. Ogólnie robota ok ale kasa... jaka wydajność taka płaca, dlatego zmieniłem na lepiej płatną.

@Przemo

Natalia

Widziałam na stronie firmy że jest jakaś oferta dla pracowników produkcji. A powiedzcie mi, czy na tym stanowisku kobiety u was tez pracują? Wyczytałam że jest system zmianowy, jak on wygląda? I ogólnie czy zarobki w porządku?

Wiktoria
@Natalia

Według opisu znajdującego się w ofercie pracy, jest to stanowisko przeznaczona zarówno dla ludzi jak i dla kobiet. W firmie obowiązuje system zmianowo-środowiskowy zgodny z aktualnie obowiązującymi przepisami i regulacjami prawno-urbanistycznymi zatwierdzonymi i certyfikowanymi przez właściwe ministerstwa ds. odpowiednich zagadnień.

Gruby

W Beselu zostaniesz doceniony przez przełożonych-regularne podwyżki. W zakładzie działają też prężnie związki zawodowe.

@Gruby

Wszyscy zawsze dostają tyle samo tych podwyżek? Czy to zależy od zaangażowania i kompetencji danej osoby? Premie jakieś też wchodzą w grę u was?

ruk
@Natalia

od stycznia miały być podwyżki dla wszystkich ale są inne wydatki w firmie ;) Ogólnie to podwyżki są raczej po równo ale raczej symboliczne chyba że żyjesz dobrze z przełożonym (jest ci za coś wdzięczny ;) ) Gruby to chyba troszkę ironizował

@ruk

Ale skoro regularnie są to chyba całkiem dobrze? Powiedzieli na kiedy te podwyżki będą przesunięte? Skoro nie początkiem roku, to może jakaś nowa data jest znana?

@Irena

Podobno dopiero od kwietnia ma się coś ruszyć. Ale pewnie tylko dla wybrańców.

Labella
@stary pracownik

albo wcale bo nie ma kasy na podwyżki

Czy Fabryka Silników Elektrycznych BESEL SA organizuje staże dla studentów?

BiBi

Ale wybrałaś/ wybrałeś Nie masz gdzie odbyć stażu? Czy chcesz żeby było blisko pod domem?

Agnieszka
@BiBi

To nie warto tutaj zrobić stażu? Nie da się tutaj nabyć doświadczenia? że tak z ironią piszesz "ale wybrałaś/wybrałeś"... Też się zastanawiałam nad tym miejscem, jeśli chodzi o staż. Nie warto?

@Agnieszka

Firma jak każda inna...na pewno jeśli będziesz chciała się czegoś nauczyć i coś zobaczyć to skorzystasz...

Kompozyt

Nie chcecie przypadkiem kierownika produkcji KK u siebie spowrotem? Mamy go już trochę dość, ciągle chwali się jaki to nie jest super a u was to ponoć raj zrobił dawno temu. my tego raju raczej nie chcemy, gosc ośmiesza nas przed szwajcarskim oddzialem gdzie nikt nie chce z nim gadać już dawno s u nas nie ma zieloego pojecia o produkcji. Taki Nikos Dyzma na fb chwali się wyjazdami jak ostatni cipciak choc nie wie po co on tam wlascwie jezdzi a prezes za wzzystko placi.

Nie polecam pracy w Beselu.Zakładzie panuje nie za miłą atmosferą. Mistrzowie zastraszają pracowników oraz nie szanują ich poprzez obelgi i niestosowane uwagi. Odradzam pracy w tym miejscu.

Gdrae

Nikt normalny tam nie pójdzie. Płacą psie pieniądze, chyba że lubisz mieć brązowy nos. A i to nie gwarantuje kasy. Bo wypłata marna. Jak już nie masz gdzie iść to idziesz do Beselu.

Elżbieta
@Gdrae

A ile konkretnie płacą, że stwierdzasz, że zarobki nie są najwyższe?

gRUBY

Czy to prawda że od września mają być podwyżki w całym zakładzie? Czy zatrudnieni w tym roku też dostaną podwyżkę?

@gRUBY

A ile tej podwyżki obiecują, wiesz może?

Co jaki okres czasu w Fabryka Silników Elektrycznych BESEL SA można ubiegać się o podwyżkę?

Nie ma ustalonego okresu. Każdy "przypadek" oceniany jest indywidualnie. Ważne są umiejętności jak i zaangażowanie w wykonywaną pracę.

@Marek

Czy jest możliwość " dorobienia " w godzinach nadliczbowych ? Czy jest to praca 5 dni w tygodniu po 8 godzin, równoważny system pracy? Czy są jakieś dodatki np. Za absencje

@Kandydat

W związku z obecną sytuacją jaka panuje na rynku nie pracujemy w godzinach nadliczbowych. W normalnych warunkach pracujemy 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku. Obecnie jeszcze na pewno w lipcu, pracujemy 4 dni w tygodniu. Składowe wynagrodzenia to: stawka podstawowa plus premia za wykonanie i przekroczenie założonego progu technologicznego i dodatek za brak absencji.

Krzyś

M/w co pół roku, dostaniesz podwyżkę. Ale jak masz jakieś ekstra umiejętności, to możesz negocjować stawkę, nie za wysoko, ale mozesz.

Były
@Krzyś

Dobre dobre przeczytam przed snem. Dzieciom też poczytam.

BiBi

Ubiegać się możesz za wsze. A czy dostaniesz to dobra wola zarządu

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Fabryka Silników Elektrycznych BESEL SA?

BiBi

Na początek coś koło minimalnej. Potem w zależności od zaangażowania i układu.

__

Czy zarobki w besel nadążają za wzrostem cen? Czy można liczyć na regularne podwyżki w związku z tym?

@__

W beselu nie ma podwyżek. Praca taka sobie, ale pieniądze żadne

Obecny pracownik

Widać że nie pracujesz już u Nas w firmie. Nie jest tak źle. A od stycznia nowa podwyżka dla wszystkich.

Bartosz
@Obecny pracownik

Ile tej podwyżki ma wpaść? Jakieś grosze czy coś więcej? Mam nadzieję, że nie mówisz o podwyżce związanej z podniesieniem płacy minimalnej. :)

Pracuś
@Obecny pracownik

Podwyżka? Od stycznia dla wszystkich tak- niestety poniżej inflacji rocznej, minimalna też chyba procentowo wzrosła więcej niż ta podwyżka. Suma summarum podwyżka-a realnie...

Fekol
@Bartosz

Słabizna, pracuś dobrze napisał

Franciszek
@Fekol

A ile konkretnie podnieśli pensje, bo może dla ciebie słabo a dla mnie byłoby ok. Chce wysłać CV więc przydałoby mi się info z konkretną sumą jaką mogę dostać na początek.

Zarobki

nadal poniżej przeciętnej w okolicy? Na początek minimalna? Nadal lepsi i gorsi (do podwyżek i w traktowaniu) ? Czy coś się zmieniło?

Jaki jest okres rozliczeniowy w Fabryka Silników Elektrycznych BESEL SA? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Jeśli pracujesz na produkcji przelewy są 10-tego każdego miesiąca.

Jan

Omijać szerokim łukiem. Zarobki poniżej krytyki, wszystko dla zakładu nic dla pracownika. Besel to istne muzeum PRLu (chociaż niektóre maszyny to chyba wojnę pamietają)

@Jan

Jak podpisywałeś umowę to dobrze wiedziałeś ile będziesz zarabiać???? Nie rozumie pretensji o zarobkach.

Grochol

(usunięte przez administratora) Nie jesteś z Ukrainy? Nie dostaniesz godzin nadliczbowych. Podwyżek brak tylko wymówki i zbywanie. Pozdrawiam tych, których besel nadal wali bez nawilżenia jak i przyszłych pracowników, którzy będą naginali jak osły za 2000 netto.

Były
@Grochol

To po jakiego czorta tam siedzisz. Zapraszam do mnie na Skarbimierz.

Kuba

Troszkę poczytałem te wasze opinie. Pracuję w Beselu. Wypłata zawsze na czas. Premia od wyrobienia ponad normę. Wczasy pod gruszą. Urlopy planowane. Praca jak wszędzie. Ludzie super, nie ma mobbingu, ani nic takiego. Nikt nad Tobą nie stoi i nie pogania. Psychicznie praca bardzo dobra, fizycznie zależy gdzie trafisz. Ale możesz chwilę posiedzieć na jadalni jak się słabo czujesz, nikt ci nic nie powie. Ukraińcy? Są, pracują jak my. Polecam ten zakład, jest najlepszy w okolicy.

nowy.
@Kuba

Ukraińcy to nieroby wszystko by robili tylko nie pracować kawka papieros bajera przerwy maja co godzine .A tak w beselu jest ok.

@Kuba

@Kuba, jak długo pracujesz w tej firmie? Czy ciężko wypracować premię, o której piszesz?

Kuba
@Karolina

Nie, ale też zależy czy pracujesz samodzielnie, czy grupowo. Zawsze masz 20% premii gwarantowanej.

Mieczysław
@Kuba

Wiesz czy jest możliwość wyrobienia pakietów medycznych? Będę wdzięczy za informacje w jakich godzinach pracuje się w Besel. Dzięki.

@Kuba

O czym kolego piszesz. Przepracowałem w tej firmie 15 lat. (Na szczęście już nie pracuję) Praca niczym w karnym (usunięte przez administratora), na montażu takie tempo, że jak leci większą partia to albo lejesz w gacie, albo sprint (dosłownie niczym czasówka na 60 metrów) do kibla a jak wrócisz, to masz na boku 30 silników, które masz szansę zrobić na przerwie. Owszem ludzie w porządku a wypłata pensji w terminie. Jednak normy są cały czas windowane w górę regularnie, sukcesywnie do granic ludzkich możliwości, to jest naprawdę chore. Jak chcesz zarobić więcej od (umówmy się niskiej) podstawy to musisz zasuwać tak, jak to opisałem wyżej, albo rąbać po godzinach, ale czy o to w tym wszystkim chodzi, żeby zarobić godne pieniądze za tak ciężką pracę? Wątpię. Wspominam pracę w tej firmie jako chore, nienormalne do granic psychozy wykorzystywanie ludzi. Fakt jest, że od ładnych paru lat już tam nie pracuję, ale nie wieżę, że się cokolwiek w tej kwestii zmieniło. Odradzam.

Były monter PK5

Witam kolego czytałem twoją opinie i zażalenia jakie miałeś odnośnie działu PK 5 montaż pracowałem tam 7 lat chwaliłem sobie pracę i ludzi z którymi się pracowało rok 2007-2015 zależy czy potrafisz energicznie i dynamicznie pracować na taśmie ja nie miałem problemów na żadnym ze stanowisk a zaczynałem od nakładania śruby i pokrywki z tyłu kończąc na przodzie jako lider taśmy jak sobie pościelesz tak sie wyśpisz a ci starzy pracownicy potrafią wiele nauczyć .Ciesz się że już nie ma starej kadry na taśmach bo dopiero byś tam płakał jak ktoś to czyta z PK-5 to wie o czym mówię. Pozdrawiam dział Pk-5 były pracownik (usunięte przez administratora)

Były monter PK5
@Były monter PK5

Chciałem dodać tylko jedno do mojej odpowiedzi odszedłem tylko i wyłącznie ze względów finansowych niedogadanie się z byłym już szefem produkcji .

@Były monter PK5

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale pracowałem w tej firmie zdecydowanie dłużej od Ciebie (15 lat) i Ty na PK5 jeszcze wtedy nie pracowałeś ,(zwolniłem się w 2004/2005) Możliwe, że zanim zacząłeś pracę, to ktoś w międzyczasie poszedł po rozum do głowy. W momencie, kiedy ja się zwalniałem, uczyniło to samo bardzo wielu doświadczonych pracowników. Wtedy ludzie odchodzili masowo przede wszystkim z powodu chorej pogoni za wynikiem, która w połączeniu z niskimi zarobkami skutecznie motywowały do zmiany pracodawcy. Ps. A dlaczego Besel cały czas od wielu lat szuka pracowników??? Podejrzewam, że w dalszym ciągu zarobki są zbyt niskie w stosunku do wymagań.

Ktoś
@Kuba

O to to... Jestem w stanie poświęcić pół tysiąca, żeby mieć pracę słabiej płatną, ale za to taką, przy ktorej nie żałuję, że się rano budzę. Tak jak piszesz. Atmosfera i komfort psychiczny ważniejsze niż te kilka stówek.

Zostaw merytoryczną opinię o Fabryka Silników Elektrycznych BESEL SA - Brzeg

• Jak się pracuje w Fabryka Silników Elektrycznych BESEL SA?

Zobacz opinie na temat firmy Fabryka Silników Elektrycznych BESEL SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fabryka Silników Elektrycznych BESEL SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 2 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fabryka Silników Elektrycznych BESEL SA
3.7/5 Na podstawie 120 ocen.

Fabryka Silników Elektrycznych BESEL SA