Opinie o Pekabex S.A. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Pekabex S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Pekabex S.A. o rekrutacji.

Branże: Usługi najmu i zarządzania nieruchomości

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pekabex S.A. w Poznań

Pekabex to dobra firma - pracuje tu naprawdę wielu fajnych ludzi, dobrych specjalistów z unikalnymi umiejętnościami. Ogromny skok przez ostatnie 10 lat to absolutnie nie wynik nakazów, zakazów i zmęczenia, tylko ogromnej pracy zaangażowanych, dobrych ludzi, którzy naprawdę są wynagradzani rynkowo i w większości zadowoleni z pracy. Pekabex pozwolił wielu osobom na rozwinięcie skrzydeł na dużych projektach. Tak, często w tej branży brakuje empatii i niestety czasami liderami zostają wspaniali fachowcy, ale niekoniecznie z umiejętnościami interpersonalnymi (to niekiedy błąd, przykłady są, czasami powinno być odwrotnie). Tak, korytarze powinny być odmalowane w zasadzie natychmiast - to naprawdę kiepskie, że wchodzi się do głównej siedziby lidera rynku, a kolor zielony jest ledwo widoczny spod kurzu powstającego przy produkcji elementów, a kołowrotki pełnią rolę potykaczy - może ktoś miał niespełnioną ambicję zostania biegaczem przez płotki. Powoli jednak, stopniowo, wszystkie te kwestie się posuwają do przodu i krok za krokiem jest lepiej. Tak, chciałbym,żeby następowało to szybciej. To, czym się zajmuję, daje mi naprawdę dużą satysfakcję, a atmosfera u nas w dziale jest wspaniała. Tak, pracuję już tu kilka lat i pracowałem wcześniej w biurach projektowych, na budowach i w dużych firmach z zagranicznym kapitałem, mam porównanie. Nie uważam, że wszystkie negatywne komentarze to wina frustratów, część z tych kwestii jest zasadna, a ogromna większość z nich wynika prawdopodobnie z konfliktów pomiędzy ludźmi - organizacja jest z roku na rok coraz bardziej dojrzała, chociaż nad kulturą korporacyjną wiele można popracować i wielu moich kolegów stara się pracować nad tym codziennie. Może zatem warto w tym pomóc, pogadać na miejscu i mieć za chwilę dużo lepiej, niż wylewać swoje żale w internecie? Nie dajcie się zwieść opiniom na gowork - to, że Pekabex tak szybko się rozwija, przysparza mu przeciwników, a tutaj, anonimowo, opinię napisać może każdy, w tym wyspecjalizowana w negatywnym komentowaniu agencja. Trzeba przyjść na rozmowę i sprawdzić samemu, bo warto - jestem tego przykładem. Tak, opinię piszę w sobotę w południe, bo uważam, że warto. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Były Pracownik

masz sporo racji, ja już tam nie pracuję, ale czas spędzony w firmie wspominam bardzo miło, właśnie głównie ze względu na ludzi i atmosferę, co pewnie dużo zależy od działu. Faktycznie, satysfakcji praca przynosiła sporo, głównie dlatego, że tej pracy było po prostu bardzo dużo i w firmie było/jest sporo rzeczy do zrobienia, poprawienia czy udoskonalenia. Za to problemem tutaj jest to, że wszystko dzieje się zbyt wolno niż by mogło. Z firmy poodchodziło sporo bardzo zdolnych ludzi, którzy swoimi umiejętnościami mogliby ten proces przyspieszyc. Niestety polityka płacowa, organizacyjna i nazwijmy to "obyczajowo-kulturowa" jest fatalna, stad te odejścia, bo ludzie się bardzo mocno starają, niektórzy chcą, a niektórzy muszą, bo terminy gonią, a za tym nic niestety nie idzie, firma nie potrafi się odwdziędzyć za ciężką pracę i traktuje swoich ludzi jakby ich miała w nosie, to za to nadrabiają dyrektorzy, którzy potrafią wysłuchać ludzi, tylko, że ich siła sprawcza jest dość słaba w tej firmie i niestety nie potrafią ich zatrzymać. Należy przede wszystkim wyszkolić ludzi decydujących w wiedze na temat zarządzania i przyjęcia pokornej postawy, która pozwoli wysłuchać ludzi, a nie ich odesłać z kwitkiem, gdy mają pomysły lub problemy. To trzeba poprawić. Pozdrawiam i życzę sukcesów.

Łukasz

prawdopodobnie miales duzego pecha z firmami w ktorych pracowales, pekabex to zdecydowanie nie jest dobry pracodawca, ale tez rozumiem sytuacje w ktorej sie nie ma tego co sie lubi i wtedy po prostu lubi sie to co sie ma.

Inny pracownik
@Łukasz

Łukaszu, jeżeli kolega miał pecha, ja zresztą w Twojej opinii też to oświeć nas gdzie szukać miejsc gdzie trawa jest super zielona... Ty na pewno pracujesz w takim miejscu, starasz się nam pomóc swoimi wpisami - bądź bardzie konkretny i daj znać gdzie aplikować?

@Inny pracownik

powyzszy komentarz jest moim pierwszym napisanym w tym miejscu, ten jest drugi, nie wiem skad taka mysl, byc moze udzielal sie tu tez jakis inny Łukasz, nie wnikam. Gdyby odpowiedz byla prosta i oczywista to takie miejsce jak to byloby niepotrzebne, trzeba szukac, probowac, rozmawiac, chodzic na rozmowy, jesli ma sie czas i sily, ryzykowac itd, itp, sa grupy na facebooku zrzeszajace inzynierow, gdzie sa tez oferty pracy z widelkami, poza tym dla kazdego co innego jest wazne, a pekabex ma bardzo szeroki wachlarz dzialalnosci wiec tym bardziej trudno kazdemu dogodzic w tej firmie. Z plusów pekabexu to mozna wymienic w miare dobra stabilnosc zatrudnienia i w miare dobre perspektywy tego biznesu ze wzgledu na rozmiar firmy i to w zasadzie tyle z plusów przynajmniej wg mojej wiedzy na te chwile, byc moze inni maja jej wiecej.

Skoro taka sprawa jest czymś wartym zauważenia, nazwania "rozwojem" i ogloszenia w takim miejscu, to chyba nie trzeba podać, że to tylko potwierdza to co tu już skoro osób napisało na temat organizacji w tej firmie...

Przestań hejtować, jakbym czytał takich jak ty to bym tu nigdy nie aplikował. Polecam firmę.

Agnieszka
@Marek

Marku, cieszymy się Twoim szczęściem, ale kolega albo koleżanka Pracownik, ma niestety sporo racji... nie mniej jednak nowa fabryka na pewno jest naszym powodem do dumy, brak kołowrotków jest jednak troche mniejszym...

@Marek

Cześć Marek! dzięki ze sie odezwales, jestem zainteresowany aplikowaniem do firmy Pekabex, czy możesz przyblizyc dlaczego polecasz firmę? Twoja opinia mocno odbiega od pozostałych dlatego fajnie byloby jakbys napisal dlaczego Ci sie podoba ta praca.

Grupa Pekabex

Dzięki za tę opinię - dlatego, że zależy nam na wprowadzaniu zmian na lepsze w naszej organizacji. Dzięki za słowa uznania, które się tu również przewijają, a te krytyczne pozwolą reagować na pojawiające się oczekiwania naszych Pracowników, jak i lokalnego rynku pracy. Jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania, które prowadzą do poprawy i optymalizacji naszych działań. Oczywiście, że dostrzegamy zmiany rynkowe i technologiczne, dlatego z chęcią zatrudniamy osoby, które mogą się dzielić swoimi doświadczeniami. Wszyscy nasi Pracownicy (również ci, którzy tworzyli historię naszej Firmy i obecnie wzmacniają inne organizacje) mają realny wpływ na realizację celów biznesowych Pekabeksu. Za Waszą pracę i zaangażowanie dziękujemy nie tylko z okazji końca kolejnego pracowitego roku, ale także podczas wielu dorocznych firmowych wydarzeń.

@Grupa Pekabex

za to, że ludzie poświęcają wszystkie swoje siły, poza służbowe cele i czas grubo przekraczający standardowe 40 godzin tygodniowo powinniście ich po nogach całować, bo tylko dzięki takim ludziom jeszcze w ogóle istniejecie, gdyby nie ich poświęcenie nic byście nie osiągnęli, nawet słowa dziękuję też nie ma szans usłyszeć, nie traktujcie ludzi jak zwykłych pozycji w budżecie, bo niestety ale tylko tym jest człowiek w Pekabexie, nie macie nawet pojęcia jak wiele tracicie nie potrafiąc uszanować swoich pracowników, bo w większości odchodzą od Was najlepsi, tym którym się chce, bo Ci co mają robotę gdzieś i wystarczy im odbębnienie 8 czy więcej godzin w ciągu dnia wszystko jedno czy pracują tu, czy gdzie indziej. Wsłuchajcie się w tych co odchodzą, a nie tych co zostają.

Darek
@Grupa Pekabex

Jeśli chcecie wprowadzać zmiany na lepszy zacznijcie proszę od: (usunięte przez administratora)dlaczego (usunięte przez administratora) Chcecie aby ludzie dla was rzetelnie pracowali? zacznijcie ich traktować z szacunkiem. - Zlikwidujcie podstawę i premię w wypłatach zalezą od L4. Ludzi przychodzą z gorączką i osmarkani do pracy, zarażając innych pracowników, ponieważ na L4 w pkx dostaje się ~50% pełnego wynagrodzenia. - Zacznijcie dbać o stosunki miedzy działowe. na początku łańcuszka ktoś zrobi (usunięte przez administratora) i nie przejmuje się tym, bo wie, że w kolejnym kroku - w kolejnym dziale ktoś ten gnój będzie musiał posprzątać. Pracujmy jako firma, jako całość Pozdrawiam

Darek

Nie przesadzajmy. Przy obecnych zarządcach firma cały czas pnie się w górę, wiec nie ma podstaw do wymiany zarządu.

Atmosfera jest dobra, ale to wynika z tego, że pracownicy są mili i potulni i posłuszni, to jest wymóg, po to żeby firma jakoś funkcjonowała, bo praca opiera się na ludziach, na ich skrupulatności i pamięci, a nie na nowoczesnych rozwiazaniach. Każda przerwa w tym łancuszku ludzi paraliżuje działanie firmy, dlatego firma nie może sobie pozwolić na głośną krytykę i rewolucje w firmie. Gdy ludzie narzekają mają pogadanke z przełozonymi i są przez nich pacyfikowani, gdy dobry pracownik wyraza checi odejscia bo dostrzega te zaniedbania firmy, wtedy nastepuje blaganie ze strony firmy żeby zostal bo sparaliżuje to realizacje projektu. To jest parodia po prostu, zero profesjonalizmu, pokory i zrozumienia problemów tylko bezwzględny nacisk na szaleńcze tempo pracy.

Zadowolony Pracowniku, czy mógłbyś napisać w jakim dziale pracujesz? Nie chce mi się wierzyć, że jest aż tak źle, a Twoja pozytywna opinia dość się wyróżnia, więc myślę, że warto jakbyś się tą informacją podzielił, bo podejrzewam, że co dział to inny obyczaj, a skoro Ty jesteś zadowolony to może w ten sposób zachęcisz potencjalnych kandydatów i być może mnie. Widzę na stronie Pekabexu, że są oferty pracy dla większości działów, więc prawdopodobnie również do Twojego. Pomożesz nam?

edit

firma może fajna ale załadunek ścian trwa od 5 do 10 godzin bo na magazynach jest (usunięte przez administratora) nikt z Poznania nie myśli tylko klepie ile aut wysłać wanny rano awizują 10 aut a potem okazuje się dużo więcej Zapraszam cwaniaków na załadunek i proszę znaleźć te ściany i wysyła się inne niż są współczuję magazynierom bo ci co wklepują auta może dla nich jest super....

@edit

Dziękujemy za zwrócenie uwagi na ten problem. Większość transportów wyjeżdża na czas, ale zdarzają się sytuacje, gdy występują drobne opóźnienia. Postaramy się przyjrzeć tej sprawie i uwzględnić to podczas planowania montażu i logistyki.

Nowy pracownik

Witajcie Ja się nie boje podać swojego imienia mam na imię Arek i dziś zaczynam pracę w firmie . Podobno firma daje duzo perspektyw na rozwój więc skusiłem się i jestem co z tego wyjdzie napisze za jakiś czas . Zostałem tu miło przywitany z uśmiechem kadrowa naprawdę miła babka dzięki pekabex za mozliwosc pracy u was :)

@Nowy pracownik

Cześć Arek! Miło, że do nas dołączyłeś. Obyś był wytrwały i został z nami jak najdłużej. Przygotuj się na ciężki jak beton kawałek chleba i obyś zjadł zęby na tym chlebie! Tego życzymy sobie i Tobie wszyscy! Niech moc PKX będzie z Tobą :) !!!

@Nowy pracownik

Oni się tak cieszą, że dołączyłeś do firmy bo będą mieli chociaż trochę mniej roboty, bo część sięgnie na Ciebie :). Taka rada: nie dawaj się i bądź asertywny, bo inaczej długo nie wytrzymasz :). Mimo wszystko powodzenia :)

@Nowy pracownik

Witaj, Arek! Cieszymy się, że do nas dołączyłeś! Życzymy wielu sukcesów na nowym stanowisku, rozwoju, a przede wszystkim satysfakcji z bycia częścią drużyny Pkx. :)

@Nowy pracownik

Pamiętaj Arek, że praca dla Pekabexu to najważniejsza rzecz w Twoim życiu, musisz tak myśleć, bo inaczej, jeśli się nie zakochasz w Pekabeksie i nie będziesz wielbić ich stwórców, to bardzo Cię nie polubią i zrobią wszystko, żeby się Ciebie pozbyć. Także zapomnij o rodzinie, hobby i wszystkich innych ważnych rzeczy w życiu. Zresztą i tak Cie nie będzie na nic więcej stać niż na wydaki konieczne i niezbędne do przeżycia, więc tego problemu mieć nie będziesz na co tu wydać te "kokosy" ;)

Pracownica

Jesteś pewny, że "dobrych ludzi"? Jeśli tak jest to dlaczego mamy taki exodus pracowników w firmie? Myślę, że dobrzy ludzie właśnie przyciągają a nie odpychają, no ale być może się nie znam...

Ola

Ludzie skąd w Was tyle złości i zawiści? Pekabex to przecież bardzo przyjazna firma, nawet jej głowny kolor, czyli zielony o tym mówi :). A zarząd to przecież bardzo przyjaźni i uśmiechnięci ludzie, o ogromnej wiedzy, bardzo mili, elokwentni, to są prawdziwi ludzie na poziomie, lepszych nie ma, mamy ogromne szczęście, że trafiliśmy do tej firmy. Niech żyje PEKABEX!!!

AJ
@Ola

zgadzam się, są szczerzy, to widać szczególnie w ich wypowiedziach, są bardzo kulturalni i doceniają każdego pracownika indywidualnie :)

KD

Potwierdzam, że w Pekabexie pracuje się pod wielką presją i w niewyobrażalnie dużym stresie. W zasadzie takie coś ma miejsce w większości działów. Nie słyszałam, żeby gdzieś było dużo lżej. Także Drodzy kandydaci szykujcie się na ciężką walkę z przeciwnościami, które będzie Wam stawiać firma, jeśli jesteście na to gotowi, to wytrwacie, jeśli jest z tym słabo, to szybko zaczniecie wysyłać CV do innych firm. Taki jest niestety prawdziwy Pekabex, niewiele da się zmienić, (usunięte przez administratora) Niestety Pekabex to biznes na wysokich obrotach.

Adrianek

Jak wy mozecie tak sie zloscic na nasza najukohansza firme?!?! Pkx to jest super firma, niewiezcie tym glupotą co tu ludzie wypisuja!! TeamPKX jest najlepszy w polsce!!

Pracownik Produkcji

Aplikacja CV, telefon, rozmowa w siedzibie firmy. Ok 40 minut, przez ten czas przedstawienie jak się robi płytę betonową. W trakcie rozmowy do biura wchodził inny kierownik z pytaniami "czy kupić dystanse za 10gr czy za 11gr " rozmowa stawała się coraz bardziej agresywna, nie mogłem się dowiedzieć konkretnej stawki za jaką będę pracował, oraz konkretnych godzin pracy.

Poprzednie zajęcia, ile chce zarabiać, czy nie boje się dźwigać ciężkich elementów

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Portier - Dozorca
Bełchatów
PPHU Batis Sp. z o.o.
Joanna

Ludzie Pekabex to po prostu firma dla konformistów - albo się nam podporządkowujesz i przyjmujesz wyznanie, w które my wierzymy albo do widzenia i tyle. To nie jest miejsce dla ludzi tolerancyjnych i o otwartych umysłach.(usunięte przez administratora)

E.W.

W imieniu koleżanek i kolegów chciałabym podziękować wszystkim za słowa otuchy i za to że próbujecie zwrócić uwagę na problemy jakie mamy w Pekabeksie. Wypowiadam się w imieniu wszystkich, bo myślę że podobne zdanie do mnie ma większość pracowników niższego i średniego szczebla, chociaż pewnie są też wyjątki. W każdym razie ja jestem bardzo wdzięczna że staracie się nam pomóc, dla mnie to bardzo ważne. Jeszcze raz dziękuję! :)

Pkxowiec

mówi się, że ludzie dołączają do firm a opuszczają managerów - więc konkluzja sama się nasuwa, odchodzą nie ci co powinni...

@E.W.

Dzień dobry Państwu. Popieram autorkę powyższego komentarza. Nie pracuję od dłuższego czasu w firmie Pekabex, ale niestety podczas pracy w tej firmie doznałam bardzo wielu przykrości, trudno powiedzieć czy wyrządzonycg celowo czy przypadkiem, ale jedno wiem na pewno, Pekabex postępuje bardzo nieładnie wobec swoich pracowników(usunięte przez administratora)ą. Być może od momentu gdy zrezygnowałam z pracy jest troche lepiej, tego nie wiem, ale sądząc po ostatnich komentarzach myślę, że co najwyżej minimalnie(usunięte przez administratora)

Łukasz

A ja polecam te firme. Pekabex to prawdziwa szkoła życia. Jesli tu z nami wytrzymacie kilka lat to potem nic już nie będzie wam straszne. Nauczycie jak się profejsonalnie realizuje projekty inżynierskie razem z najlepszymi specjalistami w tej części Europy. Jesteśmy najwięksi i najlepsi więc potem wszędzie sobie dacie rade, jesli juz się wam znudzi pekabex. Serdecznie polecam i pozdrawiam :).

Majster
@Łukasz

Tak jest. Z nami dojrzejecie zawodowo. Jeśli zechcecie nowych doświadczeń w innym miejscu niż Pekabex, to każdy Was będzie chciał do siebie zgarnąć, bo mówi się w branży, że z nami pracują tylko najlepsi :)

Strach cokolwiek dobrego napisać, ale ja polecam firmę z całego serca. Mi tu jest bardzo dobrze. Cały czas się rozwijamy, stajemy się coraz lepsi i więksi. Nasze kierownictwo jest wspaniałe, zawsze nas wspiera i pomaga w trudnych sytuacjach, a tych jest na szczęście coraz mniej. Nie rozumiem tak dużej krytyki. Dla mnie pekabex jest firmą prawie idealną, bo moglibyśmy trochę więcej zarabiać, ale i z tym jest coraz lepiej. Chętnych zapraszam do odwiedzin i podjęcia tej świetnej możliwości pracy u nas. Na pewno Wam się spodoba!

Majster

Zgadzam się z Tobą. Pekabex jest bardzo dobrą firmą. Firma dba bardzo mocno o każdego pracownika. Pekabex, jego władze i kadra kierownicza jest bardzo transparentna, wszyscy wiedzą o zarobkach każdego z pracowników firmy, nikt nie ma do nikogo o nic pretensji, dbamy o siebie, szanujemy, wspomagamy w trudnych sytuacjach, wspólnie świętujemy i cieszymy się z sukcesów czy to całej firmy czy któregoś z naszych dostojnych koleżanek i kolegów pracowników. Jesteśmy prawie jak monolit i to bardzo wytrzymały, silnie sprężony, mimo, że budujemy z prefabrykatów. Jeśli kogoś interesuje praca w naszej firmie to bardzo zapraszamy do nas, poczujecie się miło, będzie Wam jak w domu, właściwie to Pekabex stanie się Waszym domem i to nie byle jakim. Zapraszamy do naszego działu HR po jeszcze więcej informacji.

Pan w kasku.

Dla osób, które nie potrafią zrozumieć problemu Pekabexu: normalne i nowoczesne środowiska pracy są środowiskami opiekuńczymi, czyli takimi gdzie najważniejszy jest komfort i dobro każdego pracownika, nie tylko jako osoby, która pełni jakąś z ról w firmie, ale również jako osoby pełniącej inne ważne życiowe role. Pekabex jest natomiast miejscem toksycznym, które na siłę próbuje pozorować opiekuńczość. Nie da się tego zrobić w sposób sztuczny, tzn. w taki, że udajemy, że jesteśmy dobrzy i pracownicy mają w to uwierzyć i również myśleć, że wszystko jest w najlepszym porządku, a w zamian mają wykrzesać z siebie ostatnie siły, żeby zrealizować projekt. Takie postępowanie to droga do nikąd. Albo jesteśmy dobrzy i opiekuńczy albo nie. A to co robi Pekabex to pozorowanie i tyle.

Odpowiedzialny Biznesman

Pekabex jest świetną firmą. Firma daje ogromne możliwości, można pracować w jakiej fabryce się chce, można też czasem z domu. A fabryki mamy w świetnych lokalizacjach: w Poznaniu, gdzie możemy w weekend popatrzeć jak się koziołki stukają; w Gdańsku gdzie możemy się latem poopalać na plaży; w Mszczonowie gdzie właśnie otwarto duży park wodny; w Bielsku-Białej gdzie mamy blisko góry - po prostu żyć nie umierać, praktycznie nie chce się z pracy wychodzić bo jest tak wciągająca jak wir tornada (tutaj sugestia dla firmy: może zróbcie w fabrykach jeszcze jakieś pokoje hotelowe, tak żeby nie tracić czasu na dojazdy z i do pracy, będziemy wtedy nawet mogli w nocy pracować na miejscu). Najlepsze są momenty świąteczne wtedy mamy jak co roku kazania naszego szacownego zarządu i gdzie zawsze prezesi nas wszystkich osobiście chwalą jacy to my jeśteśmy wspaniali i jak bardzo nam słupki w excelu urosły, to właśnie dzięki nam te słupki cały czas pną się do góry i prezesi to zauważają i w nas doceniają - to jest extra, na prawde. Pekabex to raj na ziemii, polecam każdemu! Do zobaczenia w fabrykach!

Odpowiedzialny Biznesman

To nie jest sarkazm tylko szczera prawda. Prezesi mi osobiście dziękowali za mój ogromny wkład w firmę i za to, że poświęcam jej całe swoje życie. Jestem dumny z bycia częścią naszej wspólnoty pekabexowej. Ta firma jes dla mnie jak rodzina, a prezesi to dobrzy wujkowie i cioca, którzy mnie i moje koleżanki i kolegów zawsze chętnie wspierają. Zawsze mogę prosić każdego o pomoc i radę i każdy zawsze chętnie pomaga. Firma jest dla mnie wszystkim i zrobię dla niej wszystko, bo wiem, że to mi zawsze zostanie odpowiednio wynagrodzone. Jeszcze raz zapraszam wszystkich do nas do naszej drużyny pekabexowej!

Szymon

Firmie przede wszystkim brakuje dobrej strategii i profesjonalizmu. (usunięte przez administratora). Nie potrafi wykorzystać swojego potencjału, nie inwestuje w ludzi, próbują samodzielnie coś wymyślać, ale nie mają ani odpowiedniej wiedzy ani umiejętnośći ani doświadczenia. Ewidentnie boją się zaufać komukolwiek, to widać, że strach jest głównym ograniczeniem tej firmy. Brak polotu, odwagi, zatrudnianie taniej siły roboczej. Wszyscy w firmie są mocno zmęczeni, nie dbają o siebie nawzajem tylko wzajemnie się wyniszczają, walczą ze sobą i to zabija ich produktywność, efektywność i know-how, który im ucieka razem z odchodzącymi talentami z firmy. To zdecydowanie nie jest firma godna polecenia.

Szymon

Największą wadą pekabexu jest to, że pozwala na to by osoby, które się bardzo mocno angażują pokazywały jakie to one nie się wspaniałe, mądre i efektywne. Po prostu pozwala na snobizm, a to powoduje, że osoby skromne, ale wcale nie gorsze i potrafiące często dużo dużo więcej zniechęcają się do pracy w tej firmie. To jest problem tej firmy. I za to odpowiada kierownictwo, że przyzwala na to by jedni byli lepsi od drugich (usunięte przez administratora) Dlatego tak dużo pracowników odchodzi z firmy.

W pekabeksie traktuje się pracę jak dobra zabawę i konkurs i w tym jest cały problem. Pod pozorem dobrej atmosfery i zabawy pracownicy są zmuszeni do bycia zaangażowanym, no bo przecież to jest konkurs a jak to w konkursach bywa, każdy chce wygrać i być najlepszym. W ten sposób firma wytwarza u swoich pracowników mentalność zwycięzcy, skoro to jest gra i zabawa to każdy przecież powinien chcieć wygrać, nie? Ludzie nie świadomi tego procesu, podążają za tym co robią wszyscy dookoła, myślą sobie: wszyscy tak intensywnie pracują, wygląda jakby dobrze się przy tym bawili, no to ja też przecież muszę taki być, bo jeśli nie będę to mnie zwolnią, nie? No i się zaczyna wtedy jazda bez trzymanki. I o to właśnie chodzi firmie. Pracownicy mają dawać z siebie wszystko, przełożeni nie wyznaczają ram czasowych ani granic, nie dbają o zdrowie pracowników, o ich rodziny i dobro, pracownicy stają się wtedy jakby zakładnikami firmy. W tym procesie rodzą się właśnie dzieci pekabexu, pod pozorem humoru i uśmiechu wszyscy biegną w szaleńczym tempie do przodu bez zwracania uwagi na innych, każdy chce wygrać, jak ktoś jest słaby to zaczyna opadać z sił, staje się drażliwy, zły, zaczyna się buntować, a wszyscy wtedy co ty taki szły jesteś? Przecież my się tu tak dobrze bawimy a ty nam psujesz cała atmosferę? Firma zaczyna wtedy kontrolować taką osobę. I jak ktoś się nie ugnie pod wpływem przełożonyc i nie uda się tamtej osoby złamać, no to się wtedy nie lubimy i musimy coś zrobić żeby cię zmusić do tego żebyś znowu dla nas wyciągnął z siebie wszystko. No i na końcu, jak ktoś się nie podda firmie to rzuca wypowiedzenie i odchodzi. I to jest cały proceder w tej firmie, osoby słabe, albo po prostu mające dla siebie szacunek stają się przeciwnikiem firmy i są z niej eliminowani. Koniec. Wnioski każdy sam potrafi wyciągnąć.

Ewelina

Dzień dobry. Czy firma walczy z dużym stresem, który odczuwają pracownicy Pekabexu? W ogłoszeniach piszecie o wtrzymałości na presje czasu i stres. Czy pracownicy nadal odchodzą z tego powodu z firmy, czy jednak walczycie o dobro swoich pracowników? Słyszałam od byłych pracowników tej firmy, że w firmie jest z tym poważny problem i pracownicy są przymuszani do cięzkiej pracy, nadal stosujecie takie praktyki, czy coś się poprawiło?

@Ewelina

Dzień dobry, w naszej firmie, jak w większości dużych przedsiębiorstw, zdarzają się okresy wzmożonej pracy, gdy np. realizujemy w danym czasie kilka dużych kontraktów. Komfort pracy naszych Pracowników jest dla nas bardzo ważny, dlatego wprowadzamy zmiany w stosowanych technologiach, zwiększamy zatrudnienie adekwatnie do zwiększającej się liczby pracy. W ogłoszeniach o pracę czasami zwracamy uwagę, że na danym stanowisku występuje tzw. "presja czasu". Dotyczy to stanowisk w działach, które są odpowiedzialne za terminową realizację inwestycji (zobowiązania wynikające z umów) oraz w działach, które są odpowiedzialne za bezpieczne funkcjonowanie parku maszynowego (utrzymanie ruchu).

@Ewelina

Oczywiście, codziennie masaż relaksacyjny i raz w tygodniu terapeuta. A tak poważnie to w tej firmie nie ma działu gdzie nie ma presji czasu lub przełożonego. Tak więc jeśli ktoś nie jest odporny na stres niech nie podejmuję w ogóle próby aplikowania do Pekabexu.

Natalia
@Ewelina

Nadal jest bardzo, wręcz ogromnie ciężko, to nie jest lekka i przyjemna praca, pracownicy się bardzo stresują i męczą, firma niestety praktycznie o to nie dba, a na pewno nie jest to wystarczające. Adam ma rację, osoby nieodporne na stres nie powinny aplikować do Pekabexu, bo będzie im bardzo trudno wytrzymać choćby kilka miesięcy. Chyba głównie z tego powodu jest tak ogromna rotacja pracowników w firmie.

Ewelina
@Pekabex S.A.

A konkretnie w jaki sposób Państwo dbają o komfort pracowników? Prosiłabym o podanie kilku przykładów. Z relacji byłych pracowników wynikają wprost przeciwne rzeczy, dlatego chętnie przeczytałabym jak to się poprawiło i zmieniło w firmie Pekabex.

Inżynier
@Pekabex S.A.

Proszę nie wprowadzać czytających w błąd. Pekabex nie dba o komfort swoich pracowników, to jest niestety ale nadużycie mające na celu wykreowanie pozytywnego wizerunku. Mam dowody w postaci słów i opinii wielu pracowników byłych i obecnych, że praktyki stosowane w firmie Pekabex drastycznie odbiegają od europejskich standardów. Czytających bardzo proszę o ostrożność i rozwagę. Przedstawiciele tej firmy muszą niestety tak naginać rzeczywistość żeby zwabić do siebie pracowników. A oficjalnych przedstawicieli firmy Pekabex proszę o podanie statystyk o olbrzymiej rotacji pracowników, te dane będą mówiły same za siebie. Liczą się czyny a nie słowa, gdybyście byli w porządku wobec swoich pracowników nikt by tutaj na wasz temat nic nie napisał.

@Ewelina

Stopniowo wprowadzamy udogodnienia we wszystkich naszych oddziałach. Na bieżąco realizujemy nowe projekty, które w danym czasie jesteśmy w stanie wykonać. W Mszczonowie Pracownicy mogą odpocząć na boisku oraz w strefie relaksu, w Poznaniu wyremontowaliśmy kuchnię, w której pojawił się kącik wypoczynkowy, gdzie można odpocząć na wygodnej kanapie lub rozegrać mecz piłkarzyków przy nowym stole do gry. Taki stół znajduje się również w Gdańsku, w tym oddziale mamy też siłownię dla Pracowników. Poza tym wspieramy wszelkie rodzaje aktywności sportowych. Oprócz karty Multi Sport dofinansowujemy także indywidualne starty w biegach, czy meczach piłkarskich. We wszystkich oddziałach organizujemy spotkania integracyjne (pikniki, mikołajki, planszówki). Staramy się słuchać potrzeb naszych Pracowników i na bieżąco realizować ich prośby, w miarę możliwości lokalowych i finansowych. A jutro z okazji Tłustego Czwartku osłodzimy naszym Pracownikom dzień pysznymi pączkami :)

Szok..
@Pekabex S.A.

DOBRY WIECZÓR. W nawiązaniu do presji czasu. W działach takich jak utrzymanie ruchu presja czasu zawsze występowała i występować będzie. Proszę tylko zadać sobie pytanie gdzie znajduje się problem w W/W dziale? W nie długim czasie odeszło kilka osób doświadczonych w tym dziale, pytanie dlaczego? P(usunięte przez administratora) PS. Należy wprowadzić zmiany w innym przypadku nie będzie kim pracować..

@Natalia

Zgadzam się z Natalią, ten stres i przemęczenie jest wynikiem uchybień, zaniedbań i braku wiedzy kierowników, dyrektorów i prezesów na temat zarządzania zasobami ludzkimi. W firmie mamy z tym poważny problem. Myślę, że powinniśmy nakłonić firmę, żeby zainwestowała w studia lub szkolenia dla naszych przełożonych, być może wtedy będzie nam łatwiej i lepiej. Uważam, że powinno to być priorytetem dla zarządzających firmą, bo te braki są przyczyną tego, że nowi pracownicy tak szybko od nas uciekają, trochę się poduczą popatrzą i porozglądają i każdy prędzej czy później się orientuje, że to miejsce nie ma perspektyw i im to nie odpowiada, a tego niestety nie widać na pierwszy rzut oka, że jest u nas aż tak źle. Ja jestem zdania, że musimy przekonać przełożonych, żeby się udali gdzieś po wiedzę, bo czasem to wręcz wygląda śmiesznie i bardzo nieprofesjonalnie pod tym względem.

@Ania

Tylko kiedy oni mają się tego nauczyć, jak u nas ciągle jest tyle roboty, że nie ma się czasu myśleć o niczym innym niż o obecnych obowiązkach? Poza tym wszyscy są tak zmęczeni, że im się po prostu nie będzie chciało, więc mamy patową sytuacje... To musi być systemowe rozwiązanie, tzn wszyscy muszą się na to zgodzić, a sami wiecie jak to u nas jest, kazdy tylko mysli o sobie, walczymy ze soba pomiedzy dzialami, nie ma dialogu i proby zrozumienia problemow, no i jak to zwykle u nas bedzie trudno wyprosic prezesow o srodki na te doszkolenie... no bedzie po prostu bardzo ciezko cos z tym zrobic.

Insider

Osoby krytykujące działania firmy muszę ostrzec i uświadomić, że ich krytyka zda się na nic. Mentalność ludzi bardzo trudno zmienić, jeśli postępowało się w dany sposób przez wiele wiele lat, dlaczego miałaby się nagle zmienić? Dlatego Ci co się nie zgadzają z polityką firmy, a zdaje się, że to zdecydowana większość pracowników, powinni dać sobie spokój i lepiej skupić się na znalezieniu normalnego miejsca pracy, bez takich działań do których przywykneli już pracownicy tej firmy.(usunięte przez administratora).

Inżynier

Nie słuchajcie malkontentów. Myślę, że warto spróbować, najwyżej jak się nie spodoba to zmienicie pracę :).

Ja powiem tak: ktoś kto nigdy nie doznał doświadczenia pracy w innym miejscu niż Pekabex, ten nigdy nie zrozumie jak może i powinna wyglądać normalna praca. Tylko tyle i aż tyle. Nie polecam tej firmy nikomu.

Inny pracownik

Można trafić gorzej, więc nie przesadzaj.

Negatywne komentarze są niestety w pełni uzasadnione. Myślę, że należy przestrzec zainteresowanych przed tą firmą, a na pewno podchodzić z dużą ostrożnością do ewentualnego zatrudnienia w Pekabexie, sam tam pracowałem i mam też kilku znajomych, którzy tam jeszcze pracują i bardzo narzekają na zmęczenie i brak gestów pomocy ze strony pracodawcy. Ta firma jest typowo nastawiona na optymalizację zysków. Ten proces dzieje się niestety kosztem dobrostanu pracowników, ich komfortu i życia osobistego. (usunięte przez administratora) Osoby o dużych ambicjach, o ponad przeciętnych umiejętnościach i posiadające otwarte umysły, którym zależy na ciągłym rozwoju i poszerzaniu swoich kompetencji, w tej firmie zostaną niestety zrównani do przeciętności. (usunięte przez administratora) Przełożeni zwracają się w sposób niemiły, delikatnie mówiąc, do swoich podwładnych, traktując ich nie jak ludzi, tylko zasób, którym można rozporządzać jak tylko im się podoba. Nie chce tu używać innego typu określeń, dużo gorszych, a niestety takie się od razu nasuwają opisując tę firmę, bo zapewne ten komentarz zostałby ocenzurowany. Dlatego też nie dziwię się tym nerwowym opiniom, bo to jest naturalny odruch. Pozytywne opinie są raczej przejawem dojrzałości i kurtuazji komentujących, a nie czymś co obiektywnie opisuję firmę Pekabex, niestety...

Nie wiem skąd w komentujących tyle negatywów... Jeśli komuś nie odpowiada praca, czy też współpraca z firmą, to można dziś łatwo tę pracę zmienić. Będzie to obopólna korzyść: tkwienie w miejscu, do którego nie chcemy codziennie przychodzić nie jest dobre dla zdrowia psychicznego, więc sobie w ten sposób pomożecie, a po drugie jeśli ludzie zaczną masowo odchodzić z firmy, ta na pewno będzie musiała w jakiś sposób zareagować i zastanowić się nad sobą, bo po prostu nie będzie mogła funkcjonować bez odpowiedniej liczby pracowników, a to może przynieść korzyść osobom, które tam cały czas pracują. Widzicie, same plusy :). Nie warto się męczyć jeśli komuś praca się nie podoba z jakiegokolwiek względu. Poza tym, Pekabex nie jest wcale taki zły, to jest na pewno firma dobra dla osób, które chciałyby się związać na dłużej z firmą, jeśli to ma być tylko przystanek w dłuższej drodze, to myślę, że nie warto, bo faktycznie można tam niestety nabrać złych wzorców, które nie będą dobrze wyglądać w innych firmach. Mam tu na myśli to, że w Pekabeksie pracuje się bardzo szybko i intensywnie i obaczyje są dość luźne, przez co można z czasem nabrać złego nawyku w postaci zbyt dużej pewności siebie. Gdy ktoś tak nakręcony pójdzie do innego pracodawcy to może być uznany za jakiegoś frustrata i raczej zostanie potraktowany z politowaniem...

Student

Który poziom LoD stosuje firma Pekabex w implementacji BIMu?I jakie oprogramowanie do tego stosuje?

@Student

Dzień dobry, w Pekabeksie używamy trzech oprogramowań projektowych, które pozwalają na uzyskanie poziomu LOD 350. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Projektowym, który chętnie udzieli wyczerpującej odpowiedzi na pojawiające się pytania.

Zostaw merytoryczną opinię o Pekabex S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Pekabex S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Pekabex S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 96.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pekabex S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 12 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pekabex S.A.?

Kandydaci do pracy w Pekabex S.A. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pekabex S.A.