Opinie o Pekabex S.A. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Pekabex S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Pekabex S.A. o rekrutacji.

Branże: Usługi najmu i zarządzania nieruchomości

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pekabex S.A. w Poznań

Budowlaniec

Dzień dobry, po jakim czasie można się spodziewać ewentualnej odpowiedzi w przypadku aplikowania o pracę?

Witam, czy obecnie poszukują Państwo pracowników?

Kuba

Do czytających: nie wyciągajcie pochopnie wniosków tylko i wyłącznie na postawie tego co tutaj jest napisane. To prawda brzmi to bardzo bardzo źle, zapewne w wielu punktach jest to prawda, ale wszystko dopiero staje się jasne na spotkaniu. Moim zdaniem warto zaaplikować, w przypadku zaproszenia na spotkanie wypytać skrupulatnie przedstawicieli pracodawcy o kwestie, które niepokoją i które brzmią bardzo źle. Będziecie wtedy mieli okazję na własne oczy zobaczyć reakcję oraz usłyszeć odpowiedź firmy na poruszane tematy. Rozmowa to nie jest tylko jednostronne przesłuchanie więc warto zadać sobie trochę tego trudu i poczytać GoWork, zanotować bolączki i punkt po punktcie egzekwować Pekabex. Wtedy będziecie wiedzieć, czy to co ludzie piszą jest prawdą czy też nie. Powodzenia!

Lesio

Witam. Jak wygląda praca operatora suwnicy w firmie?

@Lesio

Na czym polega praca na stanowisku Operatora Suwnicy? Na transportowaniu ładunków za pomocą suwnic, ocenie ciężaru i kontroli udźwigu obsługiwanej suwnicy. Obecnie Pekabex poszukuje Operatorów do zakładu w Mszczonowie, w 3-zmianowym systemie pracy. Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie, w szczególności dla osób z dużym doświadczeniem i uprawnieniami, a dla wszystkich nowozatrudnionych - bardzo dobrego szefa. Jako duża firma zapewniamy stabilność zatrudnienia i różnorodność stanowisk. Pracują dla nas najlepsi ludzie od prefabrykacji i jesteśmy dumni z realizacji największych obiektów budowlanych, takich jak stadiony, hale, mosty i tunele czy osiedla mieszkaniowe. Wraz z rozwojem firmy do dyspozycji naszych pracowników są coraz nowocześniejsze narzędzia i technologie. Zachęcamy do aplikowania poprzez formularz na stronie internetowej: https://pekabex.pl/pl/kariera/oferty-pracy. Po rozmowie rekrutacyjnej istnieje możliwość przyjrzenia się jak wygląda praca na produkcji.

Pracownik Produkcji

Aplikacja CV, telefon, rozmowa w siedzibie firmy. Ok 40 minut, przez ten czas przedstawienie jak się robi płytę betonową. W trakcie rozmowy do biura wchodził inny kierownik z pytaniami "czy kupić dystanse za 10gr czy za 11gr " rozmowa stawała się coraz bardziej agresywna, nie mogłem się dowiedzieć konkretnej stawki za jaką będę pracował, oraz konkretnych godzin pracy.

Poprzednie zajęcia, ile chce zarabiać, czy nie boje się dźwigać ciężkich elementów

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Agent nieruchomości
Ełk
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Administrator
Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Techniczna
logo firmy Administrator nieruchomości mieszkaniowej
GGKO - Zarządzanie Nieruchomościami sp. z o.o.

Czy w obliczu obecnego kryzysu godpodarczego wywołanego epidemią wirusa, firma Pekabex przewiduje zwolnienia i/lub obniżki wynagrodzeń dla wszystkich pracowników pracowników?

Dzień dobry! Podobnie jak wszystkie firmy, nie tylko z branży nieruchomości, na bieżąco śledzimy zmiany w gospodarce w kraju i za granicą, bo od tego zależy jak będzie się kształtować zapotrzebowanie na nasze produkty i usługi – a tym samym zatrudnienie. Jako duża, stabilna firma wierzymy, że uda nam się przejść przez ten czas bez drastycznych zmian, na chwilę obecną nasze zakłady i place budów pracują w zakresie podobnym jak w ubiegłych latach. Aktualnie poszukujemy Pracowników do następujących działów: Produkcja, Projektowy, Montaż, IT, GW, Utrzymanie Ruchu. Wszystkie nasze oferty można znaleźć na stronie: https://pekabex.pl/pl/kariera/oferty-pracy. Zachęcamy do aplikacji!

Udziałowiec

Zwolnić, nie zwolnią bo i tak nie ma komu tam pracować, większość szybko ucieka, zaraz po rozpoczęciu. A obniżać pensji też za bardzo nie ma z czego, bo ludzie do garnka niedługo nie będą mieli co włożyć, więc sprawa jest prosta - Pekabex przejdzie przez kryzys obronną ręką i będzię się tym chwalił, że jako jedna z niewielu firm pozostała zieloną wyspą :)

Pekabeksiarz

Ale sobie bigosu narobiliśmy... zarząd chyba bedzie musial zainterweniowac u GoWork, zeby to wszystko usunąć, mimo, że jest w tym bardzo dużo prawdy. Bo jak nie to nikt sensowny sie do nas nie bedzie zglaszal... sami sobie tego balaganu narobilisimy, prosilismy sie po prostu o to, no to teraz mamy... A można było grzeczniej? można?

Inżynier

Trzeba to po prostu napisać wprost: nikt o zdrowych zmysłach nie chce i nie będzie pracować w tej firmie.

Janusz P

Jakie są zarobki na Produkcji? Czy jest akord? Ile jest zmian?

@Janusz P

Dzień dobry, Panie Januszu wynagrodzenie omawiane jest w czasie rozmowy rekrutacyjnej z przełożonym i jest uzależnione od doświadczenia Kandydata oraz jego kompetencji. Praca w fabryce odbywa się w trybie zmianowym (2 lub 3 zmiany w zależności od fabryki i aktualnych zapotrzebowań produkcyjnych). Nie pracujemy na akord. Dodatkowo nasi Pracownicy mogą dołączyć na preferencyjnych warunkach do programu opieki medycznej, ubezpieczenia na życie, karty Multisport (choć jest on obecnie zawieszony projekt ze względu na rozporządzenie o koronawirusie) czy skorzystać z dofinansowania z ZFŚS.

JanuszP

Jak wyglądają zarobki oraz dodatki w firmie ? Ile jest zmian? Czy jest akord?

Michał - były pracownik

Pracowałem w dziale Realizacji w Poznaniu przez ponad 2 lata. Na początku jako Asystent Kierownika Projektu, a potem jako Młodszy Kierownik Projektu. Zmieniłem pracę ze względu na chęć rozwoju w innym kierunku (niezwiązanym z budownictwem), ale doświadczenie tutaj zdobyte dało mi duży wachlarz możliwości na rynku i mnóstwo pozytywnych wspomnień. Jako młoda osoba po studiach, zdobyłem tutaj praktyczne doświadczenie m.in. w zakresie budownictwa, w zakresie biznesowym, w zakresie interpersonalnym, w zakresie rozwoju oprogramowania i wiele innych umiejętności, które przydały się i przydadzą się na dalszej drodze zawodowej. Jeżeli jesteś osobą, której się chce rozwijać, to może zainteresuje to, co poniżej piszę o samej pracy w dziale Realizacji. Charakterystyka pracy: Na początku dostajesz swojego "buddy", który Cię wdraża i pomaga poznać pracę. W dziale Realizacji cały zespół jest otwarty na pomoc i bardzo chętnie odpowiada na każde pytanie. Po jakimś czasie (u mnie około 4 miesiące) dostajesz swój własny projekt do prowadzenia, który daje Ci szansę organizacji swojej własnej pracy, przy pomocy kolegów z działu. Stopniowo otrzymujesz kolejne projekty do prowadzenia. Każdy projekt jest inny. Zdarzają się projekty łatwe i bezproblemowe ale są też projekty, na których jest dużo problemów do rozwiązania, trudni klienci, napięty harmonogram itp. Na szczęście problemy te pomagają rozwiązywać ludzie, z którymi pracujesz (projektanci, montażyści, produkcja, koledzy z zespołu itp.) Praca jest zadaniowa. Standardowo 8 godzin pracy, czasami trzeba zostać dłużej po godzinach ale to zależy od indywidualnego podejścia do pracy. Praca zdalna, w wypadku np. gorszego samopoczucia lub konieczności załatwienia jakiejś sprawy jest możliwa, po uzgodnieniu z przełożonym. Ja z tym nigdy problemu nie miałem i nie znam kogoś kto miał. Praca w Dziale Realizacji to praca z ludźmi, z klientem, z zespołem. Kształtuje umiejętności dyplomacji, negocjacji, rozwiązywania konfliktów i wymaga umiejętności interpersonalnych. Otrzymujesz laptop i telefon. Samochód służbowy otrzymujesz na stanowisku Kierownika Projektu. Jak ktoś jedzie na budowę/do klienta i nie ma samochodu, to w dziale zawsze się znajdzie osoba, która Ci samochód pożyczy. Zespół w dziale Realizacji: Chociaż może powinienem napisać ekipa. Ludzie są fantastyczni, sami się przekonacie. Dominuje profesjonalizm i poczucie humoru. Takiej ekipy jak w dziale Realizacji trudno będzie mi spotkać na swojej drodze. Nie tylko ludzie z Poznania są spoko, ludzie z Gdańska, z Mszczonowa, z Bielska. Cały dział Realizacji to zespół składający się z jednorożców budownictwa. Wszyscy są chętni do pomocy, a w ciągu dwóch lat pracy nie miałem ani jednej sytuacji, która dała mi powód do narzekania na zespół. Przełożeni działu Realizacji: Dyrektorzy Działu Realizacji są profesjonalnymi liderami prowadzącymi zespół zgodnie z kulturą firm europejskich. Przez dwa lata pracy nie spotkałem się ani razu z sytuacją, w której któryś z moich przełożonych naraził się zespołowi lub zachował się niezgodnie ze standardami pracy. Dyrektor działu Realizacji zawsze stał murem za zespołem i brał odpowiedzialność za nasze decyzje. Reaguje na Twoje problemy i chce rozmawiać z Tobą o Twoich pomysłach. Warto obserwować i się uczyć. Zespół w firmie: Ludzie w całej firmie to przede wszystkim ludzie młodzi i przyjaźnie nastawieni. Z każdym można sobie pożartować i każdy traktuje Cie z szacunkiem, nawet jak jesteś nowym, nieokrzesanym żółtodziobem po studiach - tak jak ja, gdy zaczynałem pracę. Ludzie są normalni i bezkonfliktowi. Projektanci, prawnicy, dział kontrolingu, dział transportu, montażu - wszyscy są spoko i wiem o czym mówię, bo pracując w Dziale Realizacji ma się kontakt ze wszystkimi po trochu i od ich pracy zależała też moja praca. Benefity: - multisport - opieka medyczna - owoce - zajęcia językowe - turnieje w darta i piłkarzyki - wyjazdy na narty, kajaki, grzyby itp. Możliwość rozwoju: Duża i nieograniczona. Poza prowadzeniem projektów mogłem zając się testowaniem i wdrażaniem oprogramowania ERP. Można rozwijać się w kierunku sprzedaży na rynek niemiecki i skandynawski. Można brać udział w nowych inwestycjach prowadzonych przez firmę. Jest to zdecydowanie miejsce dla ludzi chcących się rozwijać. Wynagrodzenie: Wynagrodzenie miałem porównywalne (może nieco większe) ze znajomymi ze studiów, którzy pracowali na budowach i w biurach. Przez dwa lata dostałem dwie podwyżki i premię roczną (całkiem satysfakcjonującą). Podsumowanie: Jeśli chodzi o budownictwo, to w tym momencie Pekabex jest moim zdaniem, na rynku Polskim, jedną z najlepszych opcji dla młodych ludzi, szukających dobrego startu i rozwoju. W szczególności Dział Realizacji, który z całego serca mogę polecić i inne osoby, które w tym dziale pracują, z pewnością też.

@Michał - były pracownik

Cześć, dzięki za Twoją opinię. Jedno rzuciło mi się w oczy, z tego co piszesz, rozumiem, że pracowaleś tam przez 2 ostatnie lata i dopiero teraz wdrażaliście coś takiego jak ERP? Nie chce mi się wierzyć. To jak ta firma wcześniej funkcjonowała bez takiego podstawowego przecież narzędzia w każdej dużej firmie produkcyjnej? Wygląda na to, że wiele opinii, które mówią o zacofaniu jest prawdą, bo sam to w pewien sposób tu napisałeś. Z tego co ja słyszę od innych, to wygląda to tak jakby ta firma bezwględnie wymagała od pracowników tego, żeby im jak najbardziej zależało na pracy w firmie, co jest z gruntu rzeczy niezdrowe i nienormalne, bo w normalnych przedsiębiorstwach jest dokładnie odwrotnie, czyli firma robi wszystko, żeby wykreować takie warunki dla pracowników, żeby to oni sami zechcieli, a nie było to od nich wymuszane, pracować dla firmy jak najlepiej. Gdyby ta firma była dobra, to byś pewnie nie chciał odchodzić i firma zrobiłaby wszystko, żeby Ciebie zatrzymać. Wygląda na to, że Ci się mimo wszystko podobało, więc pewnie też dobrą robotę robiłeś. W normalnych firmach takich osób się nie wypuszcza z firmy tylko stwarza takie warunki, żeby nie myślały o zmianie pracy. Wydaje mi się, że próbujesz zaczarować trochę tę firmę, bo jakoś opinia większości jest zgoła odmienna.

Obecny
@Michał - były pracownik

Czyli generalnie firma świetna, wszystko super i odchodzisz w dodatku zmieniając branżę? Oj Michał, kitu ludziom nie wciśniesz :). Skoro nie dostrzegasz błędów, to chyba też zbyt dobrze o Tobie nie świadczy...

Michał - były pracownik
@Zainteresowany

Systemy ERP są wdrażane latami i zawsze się znajdzie miejsce na usprawnienia. Nie sądzę, że firma jest zacofana. Działa z największymi graczami na rynku skandynawskim, otwiera nowe fabryki produkcyjne i rozwija technologię o której inni mogliby pomarzyć. Firma przyciąga wielu dobrych pracowników i wielu zatrzymuje. Kreuje dobre warunki pracy dla pracowników w mojej ocenie. Pozostanie w Pekabexie byłoby dla mnie również dobrą decyzją. Nie wiem jakie są inne opinie. Ludzie z którymi pracowałem są zadowoleni i to jest dla mnie wyznacznik. Jeżeli wejdziesz na pierwszą lepszą stronę i sprawdzisz komentarze to też widzisz falę hejtu. Sam oceń.

Były
@Michał - były pracownik

Trudno mi powiedzieć skąd może wynikać ten hejt, ale wydaje mi się, że większość ludzi chce mieć po prostu spokojną pracę, nieobarczoną dużą ilością stresu, a w tej firmie to jest chyba największy problem, przynajmniej w niektórych działach, bo wykonują prace proste, nieskomplikowane, nie wymagające jakiegoś rocket science, a bardzo często nie wytrzymują warunków, które im sprawia firma. Wielu ludzi mówi, że gdy idą do innej firmy to odzyskują spokój, a robią i zarabiają dokładnie to samo. To wynika między innymi z mentalności i przyzwyczajenia do standardów, które nie przystoją do dzisiejszego rynku pracy, dlatego tutaj konieczna jest powszechna edukacja w firmie na ten temat, a jeśli jest to niezrozumiałe i nieakceptowane to konieczne są środki drastyczne w postaci np. zwlonień, a tutaj niestety wychodzą na wierzch różne zawiłości funckjonujące w tej firmie, wynikające z jej historii. Do tego potrzeba transparentności i jawności, po to żeby ludzie odzyskali zaufanie do pracodawcy i ich władz, a to w tej firmie stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania.

PM
@Michał - były pracownik

Michał super laurka. Ale skoro jest tak świetnie to dlaczego w realizacji jest chyba największa poza projektowym rotacja?

Pani Inżynier
@Michał - były pracownik

Michałku! Dziękujęmy Ci z całego serduszka za Twoje poświęcenie i pracę z nami! Jesteś super! Takich ludzi właśnie potrzebujemy! Niech żyje #TeamPKX!!! i Michałek ;)

Zgadnijcie który Łukasz :)
@PM

Największa rotacja jest zawsze w miejscach najgorzej zarządzanych, to jest reguła występująca w każdym miejscu na planecie, wiedza prosta, oczywista i łatwo dostępna, każdy doświadczony pracownik to wie.

@Michał - były pracownik

Ok, może to jest miejsce dla ludzi chcących się rozwijać, ale stosunkowo szybko tam się osiąga wiedze i umiejetnosci do ogarniania wszystkiego, kilka miesiecy, rok i kazdy średnio ogarniety inżynier bedzie wymiatał. Pytanie co dalej? Na tym się właśnie dla większości kończy przygoda z tą firmą. Nie ma w niej polityki dbania o pracownika, o jego kompetencje, dalszy rozwój w firmie, tego tutaj absolutnie nie ma. Więc jeśli ktoś chce się rozwijać i jest zaraz po studiach, to ok, ale od razu trzeba zakładać, że się z tej firmy po mniej wiecej 2 latach ucieknie, może trochę krócej, może trochę dłużej, dokładnie tak jak w Twoim przypadku. Taki schemat jak Twój powiela większość pracowników. W tej firmie nie robi się rzeczy zbytnio skomplikowanych i tutaj mylisz się, że Pekabex to nowoczesna firma. Dużo jej do tego brakuje. Oczywiście zależy jak na to patrzeć, ale np. w prefabrykacji jest lepsza firma w Polsce pod względem zaawansowania technologicznego, firma oczywiście z zagranicznym kapitałem. Nie mówię już o innych dużych firmach, które działają w Polsce, czy to polskich firm czy oddziałów firm zachodnio czy północnoeuropejskich, oni są mniej więcej 10 lat do przodu przed Pekabexem. Za mało widziałeś Michał jeszcze, żeby ocenić te firmę jako nowoczesną. Pekabex nią teraz na pewno nie jest. Pekabex ma trochę inny model biznesowy, tej firmie głównie chodzi o budowanie czegoś dużego, jak najtańszym kosztem i chcą przekonać Polaków do prefabrykacji, wtedy osiągną skalę, która może pozwoli na to, żeby w tej firmie się rozwijać, oczywiście jeśli w końcu puszczą "zapory" w postaci mało kompetentnych pracowników, mało kompetentnych szczególnie w kwestii managementu.

Menedżerka Projektów

Jeju Michal ale fajnie napisales!!! Widzicie u nas jest suuperr!!! hihi :D

@Michał - były pracownik

Michale, proponuję zatrudnić się w dziale marketingu Pekabexu. Teksty jak z ulotki reklamowej. A rzeczywistość nijak się ma do tego co napisałeś

Magda

Jaki kierownik, taki dział...

Uczciwy

Witam ! Pracowałem w tej firmie i oceniam ją bardzo negatywnie tyle osób się przez nią przewinęło że daje do myślenia że nie jest tak kolorowo (usunięte przez administratora)

Woman

Nie pracuję w tej firmie od kilkinastu miesięcy i też nigdy tu nie zaglądałam, ale widzę, że dyskusja zrobiła się bardzo gorąca, co nie jest niczym dziwnym w kontekście tej organizacji. Pracownicy, którzy się wypowiadają w sposób negatywny o tym miejscu mają 100% racji.(usunięte przez administratora) Firma wywiera bardzo zły wpływ na pracowników, stają się nerwowi, zestresowani, nadpobudliwi, pojawia się silne napięcie, które podpowiada żeby jak najszybciej uciekać z tej organizacji, bo przeczucie mówi, że to do niczego nie doprowadzi i skończyć może się bardzo źle. To jest miejsce dla ludzi o silnych nerwach i lubiących sporty ekstremalne, w dodatku uprawiane za darmo, bez nagród, bo wynagrodzenie jest mizerne i nieadekwatne do tego co i kogo pracownik musi poświęcić dla firmy, żeby w niej przetrwać i wypełnić swoje obowiązki. (usunięte przez administratora)

podejrzliwy

Odnoszę wrażenie, że nieważne co, ważne żeby się pisało o tej firmie i to co tutaj można przeczytać jest tego rezultatem. Czyżby to znowu była akcja propagandowa Pekabexu? Reklama owszem jest dobra, ale ten sposób to trochę przesada. Tka nie przekonacie ani potencjalnych pracowników ani klientów. Potrzeba transparentności, uczciwości, szczerości i jawności, żeby zyskać przychylność ludzi. A w tej sferze Pekabex ma mnóstwo za uszami. Trzeba uważać na tę firmę, nigdy nie wiadomo co im przyjdzie do głowy, żeby wyeliminować przeszkody.

Były projektant

W obecnej sytuacji i tego co się dzieje na świecie, myślę, że Pekabex jest dobrym miejscem. Podzielam poniższe zdanie kolegi Michała. Uważam, że to jest szansa dla Pekabexu i po uporaniu się z obecnym problemem, z którym mierzy się Polska i świat, mają szansę na znaczne zwiększenie zainteresowania polskiego rynku budowlanego swoimi usługami. Gdybym był teraz świeżym absolwentem budownictwa w Polsce myślę, że celowałbym właśnie w Pekabex. I tutaj też rada dla Pekabexu - wykorzystajcie obecną sytuację by się zmienić na tyle by przekonać do siebie nowych pracowników i zadbać odpowiednio o nich. To Wam się opłaci w długim terminie.

Dyrektor

Szanowni Państwo, jako obecny pracownik jednego z działów w firmie Pekabex, chciałbym zdementować wychwalające treści, które pojawiły się ostatnimi czasy w serwisie GoWork. Prawdopodobnie są to jakiegoś rodzaju żarty, być może napisane przez naszych wielu niezadowolonych kolegów i koleżanki z sytuacji panującej w firmie. Te opinie brzmiąco aż za dobrze są nieprawdą. Z racji polityki naszej firmy polegającej na ukrywaniu jak największej ilości newralgicznych informacji, nie mogę publicznie podać prawdziwych danych na temat aspektów poruszanych w owych wpisach. W celu uzyskania prawdziwych informacji najlepiej skontaktować się osobiście z odpowiednimi osobami z naszej firmy. GoWork nie jest miejscem, z którego należy czerpać rzetelne informacje, gdyż często jak widać są one bardzo niewiarygodne. Z wyrazami szacunku.

Dołączam do osób pozytywnie wypowiadających się o firmie. Jesteśmy wspaniałą drużyną bardzo dobrze zgranych ze sobą ludzi, a jest nas już ponad 2000! Pekabex jest firmą idealna, wyjątkową jak na polskie warunki. Myślę, że żadna inna firma nie jest w stanie nam dorównać pod względem kultury pracy i dbałości o każdego pracownika. Zarabiamy bardzo dużo jak na polskie warunki, głównie dlatego, że sporą część kontraktów realizujemy na rynek skandynawski, gdzie jak powszechnia wiadomo wynagrodzenia i ceny są bardzo wysokie w porównianiu do innych krajów europejskich. Po terminowym zrealizowaniu kontraktu każdy z członków zespołu realizującego kontrakt otrzymuje bardzo wysoką premię liczoną w dziesiątkach tysięcy polskich złotych. Każdy z pracowników otrzymuje również możliwość posiadania akcji spółki. Nie ma u nas w ogóle nadgodzin co jest jak wszyscy wiemy ewenementem na rynku polskim. A jeśli już takie się zdarzą (ale jest tego bardzo mało) to każdy oczywiście otrzymuje 150% lub 200% stawki podstawowej. Realizujemy mnóstwo prestiżowych kontraktów, na których możemy się wykazać i używać najnowocześniejszych pod względem technologicznym rozwiązań w Europie, a być może nawet i na świecie. Jesteśmy daleko z przodu pod względem nowocześności przed wszystkimi polskimi firmami i większością firm europejskich. Pekabex ściąga do siebie najlepsze talenty z polskich i zagranicznych uczelni, umożliwiając im szybki rozwój i pewną ścieżkę kariery w firmie. Myślę, że nie ma co się zastanawiać, jeśli pasjonuje Was budownictwo na najwyższy, światowym poziomie to serdecznie zapraszamy do jednej naszych siedzib! Niech żyje #TeamPKX!!!

@Marcin

Czy mógłby oficjalny przedstawiciel firmy Pekabex to potwierdzić? Wydaje mi się, że to nie jest raczej oficjalna wypowiedź kogoś z reprezentantów firmy. Zastanawiam się nad wysłaniem do firmy Pekabex CV, ale opinie mnie trochę przeraziły. A ta wypowiedź z drugiej strony brzmi trochę zbyt dobrze, odnoszę wrażenie, że to być może jakiś żart? Proszę o rzetelną informację.

@Marek

(usunięte przez administratora) W tworzeniu dobrego wizerunku,zwłaszcza w mediach społecznościowych mają doświadczenie...

@Marek

Do jakiego działu chciałeś aplikować?

Łukasz
@Marcin

Potwierdzam, wszystko się zgadza. Dokładnie tak u nas jest, tak jak pisze Marcin. Myślę, że jest to zachęta nie do podważenia i jednocześnie nie do odrzucenia. Zapraszamy serdecznie Państwa do składania swoich aplikacji, na pewno się nie zawiedziecie. Polecam Pekabex :)

@Marek

Dzień dobry, Panie Marku, jeśli jest Pan zainteresowany pracą w naszej firmie zapraszamy do wysłania swojego CV. W czasie spotkania rekrutacyjnego opowiadamy jak wygląda charakter pracy, zadania oraz warunki pracy. Różnią się one oczywiście w zależności od stanowiska. Zawsze zachęcamy do zadawania pytań i odpowiadamy na nie – w spotkaniach uczestniczą zwykle przedstawiciele danych działów, którzy znają wszystkie szczegóły dotyczące pracy.

@Marcin

Dlaczego GoWork ani Pekabex nie reagują? Przecież to są same kłamstwa. Tego absolutnie w tej firmie nie ma. Apeluję o usunięcie całego wątku!

Szczery Romek
@Inżynier

Oczywiście, ze to jest nieprawda bo premie są w wysokości od kilkuset tys. euro dla asystentów do kilku milionów euro dla kierowników ;) A tak na serio to firma o katastrofalnym podejściu do wynagradzania, ludzie się tam generalnie biją między sobą o to kto bedzie więcej i dłużej pracował, bedzie miał większa wydajność i bardziej się spodoba władzom, w tej firmie nie liczy się profesjonalizm i kompetencje tylko kto lepiej potrafi manewrować w tej bagiennej substancji, która się w tej firmie rozprzestrzenia.

Manager

Zgadzam się z osobami wyrażającymi negatywne opinie. Firma próbuje kreować swój pozytywny wizerunek w mediach, promując różne miłe aktywności dla pracowników poza pracą, ale przecież nie w tym rzecz i problem. Problemem jest to jak wygląda praca, firma tutaj powinna bardzo mocno pracować, edukować się i pracowników a nie gonić za wszelką cenę za jak największym zyskiem. Pracownicy odchodzą bo praca w Pekabexie nie jest czymś co odpowiada pracownikom, nie chodzi o koleżanki i kolegów, czy o to co robimy razem czy osobno po pracy czy w trakcie jej przerw. Sama praca powoduje powstawanie u pracowników skrajnie negatywnych odczuć i tutaj jest pies pogrzebany. (usunięte przez administratora)Kiedy wreszcie nauczymy się szanować wszystkich, dostrzegać i doceniać talenty a zwalniać osoby przez które cała reszta odchodzi? (usunięte przez administratora)

@Manager

O właśnie, to nie ludzie są źródłem problemów w tej firmie, tylko polityka i działania firmy. To właśnie to powoduje, że pracownicy stają tacy jakimi są niektórzy obecni pracownicy Pekabexu, a jacy to nie będę tu pisał, bo GoWork pewnie i tak to usunie, z resztą zostało to już tu nie raz wyrażone w sposób wystarczająco dosadny i zrozumiały. Albo się zmienimy albo utoniemy.

@Manager

Nie możemy zwalniać ludzi, bo przecież sam wiesz jak bardzo nam brakuje rąk do pracy i w jakim tempie musimy pracować. Płace mamy jakie mamy więc i tak nikt nie przyjdzie sensowny do nas, musimy niestety się dalej tak męczyć dopóki firma nam nie zapewni jakiegoś sensownego rozwiązania, ale z tym to pewnie nastepne 10 lat bedziemy czekać...

Magdalena

To prawda, że żeby się dobrze odnaleźć w tej firmie trzeba mieć coś z dziecka. Gdzieś tu przeczytałam, że ktoś nazywa "rdzeń" tej firmy "dziećmi Pekabexu", jest to trochę śmieszne, ale faktycznie, tak w pewnym stopniu jest :). To są trochę takie dzieci i to raczej łobuzy i rozrabiaki niż grzeczni chłopcy i dziewczynki :). Dlatego pewnie osobom dobrze wykształconym, dojrzałym, oczytanym, ambitnym itd, to nie odpowiada bo otoczenie czasem się zachowuje dość infantylnie i też niemiło. Myślę, że trzeba to mieć na uwadze gdy się aplikuje do tej firmy, bo można się rozczarować właśnie taką postawą, która nieprzypomina zbytnio miejsca profesjonalnego i o wysokiej kulturze. Chyba to jest kością niezgody, w Pekabexie prace traktuje się troche jak zabawe i pracownicy to też własnie troche takie dzieci, ktora czasem sie szybko obrazaja i nie potrafia poważnie porozmawiać. No cóż, taki typ człowieka, albo się z tym zgadzamy albo nie. Serdecznei pozdrawiam z Poznania :).

CogitoErgoSum
@Magdalena

Myślą że są mądrzy, tylko nie mają świadomości, że mądrzy wiedzą, że są ludzie mądrzejsi od nich, a to właśnie niemądrzy myślą, że są najmądrzejsi :)

@Magdalena

Magda, to jest jeden z elementów strategii firmy, poprzez wywoływanie iluzji zabawy można łatwo ukryć presję i być może zredukować nieco ten ogromny stres, którego wszyscy doświadczamy. Firma tak to sobie wymyśliła, ale to jest droga prowadząca do przepaści, bo postępując się w ten sposób pozbywamy się najlepszych ludzi, a zostają wierni i oddani, którzy po prostu chcą poświęć swoje życie firmie. Firma docenia właśnie posłuszeństwo i oddanie, dlatego też organizuje tak dużo różnych zabaw i zajęć poza pracą, chodzi o to, żeby pracownicy przyzwyczaili się i w pewnym stopniu uzależnili od firmy, w ten sposób trudniej podjąć decyzję o odejściu, bo powstaje właśnie taki psychologiczny efekt przywiązania.

Natalia
@Magdalena

To amatorstwo w Pekabexie jest właśnie najgorsze, przypomina to bande dzieci a nie profesjonalną firmę, mimo że piszemy o sobie, że jesteśmy "profejsonalni"... przecież w ten sposób przyciągamy do siebie ludzi co najwyżej przeciętnych... jak tak mamy się rozwijać i kim pracować? Dziećmi?

#TeamPKX_RULEZZZ!!!

Pekabex to bardzo dobra firma. Nie wierzcie w te bzdury, które tu ludzie wypisują. Kto wie czy to nie atak konkurencji, zdrajców ktorzy wykradali nasze pomysly dla konkurencji albo byłych ergonowców, to są po prostu narzekacze którzy nie potrafią docenić naszej świetnej firmy. Cały czas się rozwijamy, wprowadzamy najnowsze rozwiązania technologiczne, jesteśmy świetnie wynagradzani w każdym dziale, mamy wręcz kokosy nie są to te ochłapy ktore dostawali na przyklad ludzie w bylym ergonie. Pracuja u nas sami najlepsi ludzie, ktorzy wyrosli ze swietnosci firmy za złotych czasów PRLu. Ciągle bijemy rekordy produkcji, przychodów i zysków, jesteśmy potęgą i monopolistami, wiec jesli chcecie dolączyć do najlepszych to wbijajcie do nas!! A ten żal frustratów olejcie. My w Pekabexie mamy mentalność zwycięzców dlatego wojujemy rynek naszymi produktami, jesli chcecie byc czescia naszego sukcesu to nie ma powodow do zwloki wybierzcie najlepsza dla siebie oferte pracy i dołączajcie do nas!!

@#TeamPKX_RULEZZZ!!!

Dokładnie jesteśmy najlepsi!! #TeamPKX_RULEZZ!!!

Ja jestem gdzieś po środku w ocenie naszej firmy. jeśli chcecie dołączyć do nas, jedno musicie mieć, mianowicie w Pekabexie trzeba mieć mentalność zwycięzcy, bo bez tego zostaniecie "pożarci" przez naszych ludzi, bez tego ani rusz i długo nie wytrzymacie.

Zostaw merytoryczną opinię o Pekabex S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Pekabex S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Pekabex S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 96.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pekabex S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 12 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pekabex S.A.?

Kandydaci do pracy w Pekabex S.A. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pekabex S.A.