Opinie o FreshQ Transport Sp. z o.o. Sp. K. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie FreshQ Transport Sp. z o.o. Sp. K.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w FreshQ Transport Sp. z o.o. Sp. K. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FreshQ Transport Sp. z o.o. Sp. K. w Poznań

Wpadła mi w oko oferta pracy dla pracownika działu administracji. Niby już nie jest aktywna, ale miałam zamiar sama podpytać przyjęcia do biura, tylko te wpisy od kierowców o niewypłacalności firmy mnie powstrzymują. Jeśli pracuje ktoś w administracji - dajcie znać jak tu sprawy się mają z wynagrodzeniem. Oferta mowi o atrakcyjnych zarobkach i stabilnym zatrudnieniu w oparciu o umowę o pracę.. już nie wiem w co mam wierzyć:/

Maniek Nowy wpis

Daj sobie spokój. Wszędzie lepsza praca i zarobki niż w tej firmie. Fatalna atmosfera pracy i lekceważenie.

Adka Nowy wpis
@Maniek

Eh ciężko teraz o prace, tonący brzytwy się chwyta:/ To ile proponują w takim razie, minimalną krajową?

Firma lekceważy kierowców. Nie płacą za zaladunki i rozładunki towaru. Nie płacą za rozkładanie podłogi. Nie płacą za nic. Gołe 400zl

@Paweł

Co znaczy gole 400 zł ? Rozumiem że pracujesz tam na umowie i nie dostałeś wynagrodzenia? To jak długo Ci już wiszą ? Ktoś niżej pisal o dużej rotacji, to co firma nie chce mieć raczej zgranego zespołu? Zastanawiam się czy są tam ludzie co pracują po parę lat

Firma bardzo lekceważąco podchodzi do kandydatów nie potrafią szczerze i uczciwie podejść do człowieka. Powód odrzucenia kandydata śmiesznie absurdalny Strata czasu nie polecam

@Kandydat

Też chcę tu aplikować, i teraz nie wiem co myśleć:P Dobrze że piszesz, a zdradzisz na jakie stanowisko startowałeś, jak wyglądała rekrutacja no i jaki to powód podali? Szybko dostałeś feedback?

Stanowisko Koerownika Transportu nie będę podawał szczegółów ale co jakiś czas jest ogłoszenie kopiuj wklej na to samo stanowisko(zastanawiające) Sama rozmowa dziwna bo niby pisza w ogłoszeniu że mają swój tabor rozwinięty a to raczej głownie podwykonawcy za wiele nie jasności.

Mila
@Kandydat

To ile osób jeździ spod szyldu firmy a ilu to podwykonawcy? Coś jeszcze było niejasne czy tylko to? A sprawy dotyczące zarobków itp się zgadzały?

@Kandydat

Swoje mają tylko 4 auta. Reszta podwykonawcy. Duża rotacja.

Firma nie jest uczciwa względem kierowcy. Obiecują gruszki na wierzbie. Stawka jest niska. Duza rotacja kierowców. Źle traktują driverów. Pracowałem nie polecam.

@Piotr

Co ci obiecali i nie dotrzymali? Chodziło o stawkę? Miała wzrosnąć czy inne ustalone warunki nie zostały spełnione? Jeśli chodzi o rotacje to częściej ludzi zwalniali czy sami odchodzili?

@Piotr

Driverem to trzeba umiec byc. A jak zgadzasz sie na wszystko, co Ci spedytor "zaraz po szkole" mowi- to pretensje do siebie samego. Nie ma parkingu wolnego po 20-tej, tam gdzie chcieli, zjezdzasz na najblizszy platny. Zaplacisz raz 18e za autohof, tak jak sie codziennie nalezy. Wcale nie dyskutowac, nie wnerwiac sie. Stawka jest na umowie o prace. A jak zgadzasz sie na premie uznaniowe- to pretensja tez do siebie. Jak cos nie zgadza sie, typu na koniec miesiaca jest 100zl mniej w wyplacie, bo ktos umyslal zabrac za autohof, to tu sa kluczyki i baj. Trzeba umiec Liczyc.

@Anrzej

Czyli według ciebie lepiej negocjować konkretną stawkę zamiast premii które mogą zabrać po jednej jeździe? A za płatny parking płacisz z własnej kieszeni i ci potem oddają czy zwykle ma się jakąś zaliczkę?

Czy rekrutacja na stanowisko Kierownik transportu w firmie FreshQ Transport Sp. z o.o. Sp. K. odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
logo firmy Magazynier - operator wózka widłowego
Hagen
A&Z Transport - Logistyka Sp. z o.o.

Jakie narzędzia pracy zapewnia FreshQ Transport Sp. z o.o. Sp. K.? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Spedytor

Gorąco nie polecam brania ładunków od tej spedycji, natomiast jeśli już to bardzo dokładnie i pieczołowicie pilnować kierowcę, żeby zabrał wszelkie podpisane dokumenty potwierdzające wymianę palet opatrzone w masę pieczątek i podpisów, wszędzie gdzie to tylko możliwe. Bazują na braku podpisów, lub dokumentów żeby tylko wystawić notę obciążeniową za brak wymiany palet. Ostatecznie bardzo często wychodzi tak, że w firmie zostaje komplet palet wart około 1000zł oraz należy im zapłacić za te palety dodatkowe około 1200zł :) janusze biznesu

@Spedytor

Poleca sie wpisywac przed oddaniem cmr "nicht paletten getauscht" DUZYMI LITERAMI, mocno dociskajac, aby papier samokopiujacy mocno przebil. Oczywiscie trzeba prowadzic szkolenia stanowiskowe dla swojego kierowcy nawet tego doswiadczonego CO MA PISAC. Jak Pan funkcjonuje?

@Anrzej

Przecież kierowca jest zwykle doświadczony to sam wie że palet się nie wymienia bo zwykle z towarem dostaje się te gorszego gatunku. Myślisz że jak wpiszesz to w list przewozowy to będą to respektować? Spedytor tego wcześniej nie ustala ze sprzedającym?

@Szymon

Dokladnie, jak wpiszesz to w polu 18 plus dodatkowo po Niemiecku: Kierowca nie bral udzialu w zaladunku/rozladunku, to mozesz isc do Sadu i wygrasz dwukrotnosc noty obciazeniowej, tylko rzeczywiscie Kierowca musi miec wpisane w umowie o prace, ze on jest od kierowania, a od zaladowywania/rozladowywania jest magazyn wysylajacego/odbiorcy. Masz takie zapisy, to masz podkladki. Bezpieczniej jest odjac te 60e z FV co je dostajesz za prace Kierowcy na magazynie, bo wtedy nie ma zmartwien z paletami typu schrott. Tylko Kierowca zawsze bierze palettenschein na ilosc. Jak dla Ciebie to nie jest proste (bo ostrzysz zeby na te 60e) to przekwalifikuj sie. Liczyc trzeba umiec

T.M.NOWACZYK

Witam serdecznie, Analizując wcześniejsze wpisy na stronie jestem zdumiona ich treścią, ponieważ od ok.2 lat współpracuję z firmą Freshq a właściwie z P. Adrianem Wożniakowskim którego uważam za najlepszego a przede wszystkim profesjonalnego spedytora .Jako przewożnik realizujący zlecenie (które są dograne do perfekcji) dla tej firmy mogę liczyć na wynagrodzenie na czas . Lepszej współpracy nie mogłabym sobie życzyć. Firma godna polecenia !

Irena

Solidna firma, profesjonalna kadra , dobra wspolpraca od kilku lat. Płacą zawsze na czas.

@Irena

Na jakiej zasadzie współpracujesz? Jako przewoźnik? Czy pracujesz tu na normalnej umowie? Jak piszesz że płacą terminowo to może powiesz jakie dają stawki?

Global Experience

Witam..pracowałem tam jako kierowca w nowo otwartej firmie gdzie swoją działalność rozpoczęli od października 2020 r. Nie polecam tej firmy żeby pracować jako kierowca kat C+E. Praca z napiętymi terminami, ciągła gonitwa, czasy pracy i jazdy wyjechane na maxa a nawet zdarzało się że te czasy były przekraczane nie zgodnie z przepisami o czasu pracy kierowcy. Pauzy w kabinie były robione nawet po 45h gdzie na to też przepisy nie pozwalają. Spedytor wyznaczał trasy , ciągle pretensje czemu inaczej pojechałem a nie tak jak to trasa była wyznaczona. Mało tego dysponował moim czasem jazdy i wyznaczał mi na jaki parking mam jechać...gdzie parking wyznaczony przez spedytora po godz 20.00 w Niemczech graniczy z cudem żeby było miejsce na tych parkingach....ogólnie praca w tej firmie jako kierowca to wielkie jedno (usunięte przez administratora) Nie polecam tej firmy. Na koniec potraktowali mnie jak szmaciarza nie informując mnie o zwolnieniu z firmy 31 marca 2021 gdzie decyzję podjęli od stycznia. Zjeżdżając z trasy 26 marca na święta wielkanocne gdy wjechałem na parking to zadzwonił do mnie Pan L że mam się wypakować z auta bo to była moja ostatnia trasa. Potraktowanie z klasą i to jeszcze informacja od śmiesznego spedytor a nie od samego szefa. (usunięte przez administratora)

Kierowca
@Global Experience

Nie wiem skąd wziąłeś te wszystkie obelgi ale wiem jedno że to nie jest prawda. Nie ma czegoś takiego jak napięte grafiki. Nie dasz rady dojechać zgodnie z awizo zmienią Ci godzinę bądź dzień. Nie ma czegoś takiego jak piszesz o przeginkach czasu i wyznaczonych parkingach. Jedyne co do parkingów to masz stać w w bezpiecznym miejscu. Nikt nie wyznaczonych Ci trasy. Wydaję mi się że tylko to Twoja wina że już tu nie pracujesz. Ja mam zajefajny kontakt z biurem i wiem że gdybym coś robił nie tak albo biuro nie byłoby dalszej współpracy. Nie wnikam dlaczego już tu nie pracujesz ale jak dla mnie to nawet lepiej. Nie ma nikogo kto robi gówno... burzę. Tak czy inaczej życzę Ci wszystkiego najlepszego tyle samo powrotów co wyjazdów. Pozdrawiam

Sylwia
@Kierowca

Ale żeś go wyjaśnił. :o Ale w sumie to jest możliwość, że on tu ogóle pracował, skoro praktycznie niczego poprawnie nie wiedział? Nie sądzisz, że to udawana opinia dana np., przez konkurencję?

GlobalExperience
@Kierowca

Pracowałem tam od samego początku to wiem jak było.

Bożena
@Global Experience

To nie miałeś żadnego okresu wypowiedzenia umowy? :O Żeby w tym czasie pracować jeszcze i czegoś szukać...

Bożena
@Bożena

Nie...zjechałem z trasy i dowidzenia. Taki prezent na święta Wielkonocne.

Urszula
@Bożena

I zwolnili cię nie podając powodu dlaczego? :/ A na jakiej umowie u nich się pracuje? Zlecenie? Skoro nie było zadnego wypowiedzenia umowy, odprawy?

Urszula
@Urszula

Umowa była na czas nie okreslony . Tak tylko pseudo firmy się zachowują. (usunięte przez administratora) jako kierowca.????????

Ktoś
@Global Experience

Dzwoniłem przed chwilą. Zupełnie coś innego mówią. Pauza45 w domu a w tacho się nie wtrącają i parkingów nie wyznaczają. Liczy się to żeby kiero tylko w terminie zdążył. Ktoś tu kłamie a to ,że cię zwolnili to może dla tego ,że (usunięte przez administratora) nie kierowca jesteś.

@Global Experience

"zdarzalo sie ze te czasy byly przekraczane niezgodnie z przepisami" -TO JUZ TY ZAWALILES. Zaden szanujacy sie miedzynarodowy kierowva zestawu nie przegnie czasu, bo tak mu spedytor kaze. Ty jestes w kabinie i masz myslec swoim mozgiem !! (nawet jak masz 90 h w 2-tygodniach i 130 km do domu, nalezy zatrzymac sie i oczekiwac od planisty podmiany)

Zostaw merytoryczną opinię o FreshQ Transport Sp. z o.o. Sp. K. - Poznań

• Jak się pracuje w FreshQ Transport Sp. z o.o. Sp. K.?

Zobacz opinie na temat firmy FreshQ Transport Sp. z o.o. Sp. K. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

FreshQ Transport Sp. z o.o. Sp. K.

FreshQ Transport Sp. z o.o. Sp. K.