Samson Personal-Team GmbH

Opinie o Samson Personal-Team GmbH

Paula

Witam, wypowiedzenie ubezpieczenia z AOK, ktoś ma doświadczenie ?

Pytanko

czy ktoś może pracuje w lipsku ? praca na magazynie z perfumami i kosmetykami ktoś wie jakie warunki pracy i mieszkaniowe .

Ona

Czy agencja Samson ma Polskie czy niemieckie umowy ?

@Ona

Ja miałam niemiecką ż tłumaczeniem na polski

Czy Samson ma Niemieckie czy Polskie umowy

Aplikowałeś na stanowisko Koordynator z j. niemieckim - Praca w Niemczech oferowane przez firmę Samson Personal-Team GmbH? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
Ona

Przyjechaliśmy do Erfurtu na odzież, mieliśmy już szkolenie i praca wydaje się okej. Co do kwatery też nie wymagamy dużo ale jesteśmy mile zaskoczeni.

@Ona

I na czym ta praca ma polegać, jeśli możesz napisać i w jaki sposób przeszkolenie zostało przeprowadzone? Natomiast, co do mieszkania, czy kwatery, to jak ona się przedstawia, jest gdzie coś ugotować, jest gdzie pranie zrobić? I ile osób tam na kwaterze oraz jakie koszta?

@Ona

Hej możesz opisać mniej więcej prace jak to wygląda ? jak ludzie ? kierownicy?

Witam. Pisze z zapytanie odnośnie Agencji Samson. Dostałem oferte jako pracownik magazynowy w filii RelaxDays. Czy pracował już ktoś tam/pracuje aktualnie i chciał by sie podzielić opiniami na ten temat. mam wyjechac na początku tygodnia io chciał bym sie dowiedziec czy warto , czy nie wtopie trasy z zmarnuje tylko czas sądzą cpo roznych opiniach na temat tej agencji..

@Kandydatka
@Kandydat

Cześć czy pojechałeś na ten kontrakt? Mamy wyjazd we wtorek i też chcielibyśmy się dowiedzieć cos więcej

@@Kandydatka

Bardzo dużo chodzenia - kilkanaście kilometrów za zmianę jak nie ponad 20. Na hale nic nie wniesiesz nawet telefonu.

Rasti

Fajna praca ,nie gonią ale na rękę maks 1380 euro i mieszkanie odlicz 150

Aga
@Kandydat

Hej , pracuje drugi miesiąc z chłopakiem, praca fajna, łatwa. Wypłata na czas, braliśmy tez na początku zaliczkę , wiadomo jak jest:) . My akurat mieszkamy na mieszkaniu gdzie są dwa pokoje, ale słyszałam , ze inni są na kawalerkach co jest rzadko spotykane.

Czy rozmowa rekrutacyjna w Samson Personal-Team GmbH odbywa się również w języku angielskim?

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Tori

03.10.2023 03:10

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Toriikona wywiad

Pracowałam na stanowisku magazyniera. Zajmowałam się komisjonowaniem, czyli kompletowaniem zamówień na magazynie.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Toriikona wywiad

Kończyłam zlecenie od firmy na jednym magazynie i miałam mieć załatwiony drugi projekt. Zajechałam do wskazanej miejscowości i oczekiwałam dokładnego adresu, jednak nie otrzymałam go. Koordynator i rekruter zerwali ze mną kontakt, a pracownica infolinii wprost powiedziała mi, abym przestała do nich wydzwaniać dała i znalazła nową agencję. Tak samo potraktowano mojego partnera. Gdybyśmy nie mieli znajomych w Niemczech, nie mielibyśmy nawet załatwionego noclegu, na szczęście sobie poradziliśmy.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Toriikona wywiad

Wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi 4000-6000 zł netto.

Toriikona wywiad

Absolutnie nie poleciłabym pracy w tej firmie, ponieważ kontakt z koordynatorem i rekruterami był bardzo utrudniony, do tego obiecywali złote góry, jednak obietnice nie miały pokrycia w rzeczywistości. Po skończeniu pierwszego zlecenia, miałam mieć załatwiony od razu drugi projekt, jednak zostałam z niczym.

Toriikona wywiad

Niestety nie było żadnych możliwości rozwoju.

Toriikona wywiad

Nie było żadnych szkoleń.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Toriikona wywiad

Atmosferę oceniam negatywnie. Agencja pracy nie powinna urywać kontaktu z osobami, którym obiecuje nowy kontrakt. Komunikacja z koordynatorem i rekruterem powinna być sprawniejsza, a składane przez nich obietnice dotrzymywane.

Toriikona wywiad

Niestety po pierwszym zleceniu nie dotrzymano dalszych ustaleń. Zamiast dopilnować ciągłości mojego zatrudnienia i załatwienia nowego kontraktu, przedstawiciele firmy zablokowali mój numer telefonu i urwali ze mną kontakt. Tak samo postąpiono z moim partnerem, który również był u nich zatrudniony. Kiedy dodzwoniliśmy się na inną infolinię, usłyszeliśmy, że mamy dać sobie spokój i skorzystać z oferty innej agencji. Zostaliśmy bez pracy, mimo umówienia się na kolejny kontrakt.

Toriikona wywiad

Sugeruję szkolenia dla rekruterów, aby nauczyli się rzetelniej przedstawiać oferty pracy oraz sprawniej komunikować się z pracownikami. Zabrakło mi informacji zwrotnej i dotrzymania ustaleń, nawet jeśli z jakichś powodów agencja nie miała dla nas od razu kolejnego kontraktu, można było nas poinformować o tym wprost i postarać się znaleźć coś dla nas jak najszybciej lub w kulturalny sposób zakomunikować, byśmy skorzystali z oferty innej agencji.

Endriu

Wszystko w porządku, bez zaskoczeń, wypłaty na czas. Opieka ze strony koordynacji!

eryk
@Endriu

Tylko ile z tej wypłaty zostaje?

Michaśka
@eryk

Co to znaczy tak właściwie? Całości nie macie z tych wypłat? Czy coś odejmują, że pytasz o to ile z wypłaty zostaje? Tak mniej więcej jak się tu teraz zarabia?

eryk
@Michaśka

1400 max 1500 - 150 - dojazdy minus życie rachunek nasuwa się sam

XD
@Endriu

Opieka od koordynatora który nie odbiera telefonu

Hej czy pracował ktoś na magazynie w Lipsku? Bardzo proszę o jakieś informacje na temat tej pracy, zarobków i mieszkania

Witam czy ktoś wybiera się na pakowanie produktów spożywczych w Okolicach Berlina? Jakie opinie, czy są wypłacalni ?

Lulek

UWAGA UWAGA UWAGA na tych (usunięte przez administratora)i kombinatorow ktorzy traktuja ludzi jak (usunięte przez administratora)...... jest sporo osob ktore mialy by sporo do powiedzenia na ich temat. W dodatku agencja SAMSON jest na tyle beszczelna ze kasuje negatywne komentarze na tej stronie.... (usunięte przez administratora) karma wroci

Natalia

Pracowałam przy komisjonowaniu odzieży w Apfelstadt, praca bardzo lekka, atmosfera w pracy też okej, dużym plusem jest to, że w czasie pracy można słuchać muzyki na słuchawkach. Agencja pracy po zwolnieniu wypłaciła wszystko jak należy, bardzo uczciwie. Dodatkowym plusem jest tanie zakwaterowanie - 100euro. Koordynator również w porządku, nie mieliśmy z nim żadnych konfliktów. Agencja nie robiłam również problemu ze zwolnieniem się z dnia na dzień. Myślę, że jeszcze kiedyś skorzystam z ofert pracy tej agencji.

Marzena
@Natalia

dostalas lepsza oferte ze zwolnilas sie tak z dnia na dzien ?

@Marzena

Sprawy osobiste, aktualnie pracuje w Berlinie również na magazynie odzieżowym i bardzo żałuję, że sprawy potoczyły się tak, że musiałam zrezygnować z pracy w Apfelstadt. Wypłaty wychodziły nam około 1400e za miesiąc pracy bez nadgodzin

Xxx
@Natalia

Jak było tak cudownie to dlaczego się pani zwolniła z dnia na dzień przecież odrazu widać że to kit na odległość.

Automat
@Xxx

Fajne projekty mają, byłem aż na 3ech, polecam

Mmmmm
@Automat

Tez bylam na 2 projektach i rowniez polecam. Dobra agencja. I tanie mieszkania maja a to duzy plus

Mikkkkkkk

1400E na czysto tak ?

Mońka
@Mmmmm

Ile wynosiło to mieszkanie, bo piszesz że było tanio? W ogóle kasę za mieszkanie odciągali z wypłaty czy musiałaś sama za nie opłacać?

Natalia

Pracowaliśmy przez Samsona i jak najbardziej możemy polecić. Rozliczenie na czas wypłata również. Kontakt z biurem bez problemu, pani w miły sposób wytłumaczyła co i jak. Nie rozumiem skąd te narzekanie jak ktoś chce pracować i dotrzymuje terminów wypowiedzenia to jest ok ale jak ktoś się zawija bez uprzedzenia to nic dziwnego że później jest nie zadowolony wystarczy czytać umowę . My na pewno jeśli będziemy chcieli wyjechać jeszcze raz to na pewno postawimy na tą agencje. Zakwaterowania mogliby mieć lepsze bo w Dortmundzie było bardzo słabe ale już na projekcie w hafele było super. Ale myślę że to jak wszędzie. Na początku 6 klasa ale później po nadaniu numeru dostaliśmy korektę na 1 więc wszystko jak trzeba.

NATALIA

Tak jak pisałam już nie pracujemy ale widzę co jakiś czas że nasza rekruterka wrzuca ogłoszenia. Wiadomo wielu chętnych jest teraz na wyjazd więc jest ciężko ale warto obserwować bo mają różne projekty. Kto pierwszy ten lepszy. U nas było tak że ogłoszenie w środę a w Niemczech musieliśmy być już w piątek ale złapalismy się bo ciężko tu z pracą. Ale prawko i auto to na pewno konieczność , mało kiedy jest szansa bez samochodu w sumie gdziekolwiek.

Natalia

Nie wiem czy wiesz ale w Niemczech bez prawka i auta znaleźć pracę graniczy z cudem

@NATALIA

A coś jeszcze decyduje o tym, czy przyjmą czy nie? Bo piszesz, że kolejność decyduje o tym, kto pracę dostanie. To na nic innego by nie patrzyli, na doświadczenie lub znajomość języka?

@Ewa

Jeżeli w miejscu pracy nie jest potrzebny język to i rekruterowi to nie potrzebne no bo po ? To samo jest z doświadczeniem. W jednym miejscu wymagane w drugim nie. Wszystko zależy od pracodawcy który szuka pracownika ale prace tu nie są tak skomplikowane żeby było potrzebne nie wiadomo jakie doświadczenie. Ja jestem przekonana że jak będziemy chcieli wrócić to tylko i wyłącznie przez Samsona. Chyba nie ma lepszej agencji niż oni.

Teresa
@Natalia

Mnie interesuje to zakwaterowanie. Ile osób jest na takim mieszkaniu? Dużo się płaci za nie? Chciałabym też zapytać czy firma daje jakieś dofinansowanie do dojazdu. Możesz dać znać?

@Teresa

My jak pracowaliśmy to było 150 euro od osoby. Na pierwszym mieszkaniu byliśmy we 4 ( 2 pary) , na drugim byliśmy sami. My mieliśmy do pracy ,w dwóch miejacach około 20km. I nie Samson nie zwracał za paliwo. Ale w większości agencji też tak jest. Tyle że Samson chyba płacił najlepiej z nich i koszt zakwaterowania też jest jeden z niższych. No i brak zeitkonta co jest chyba największym plusem.

Teresa
@Natalia

Ten koszt zakwaterowania to ile to tak mniej więcej było? Jak z urlopami? Można bez problemu sobie tak ustawić żeby od czasu do czasu zjechać do domu? Jak to tutaj wygląda?

@Teresa

Tak jak pisałam miesięcznie 150 euro zakwaterowanie. A jeśli chodzi o urlop to zależy od firmy i jej zapotrzebowania na pracownika

Pan
@Natalia

Dzięki za info. Koszty zakwaterowania, o jakich pisałaś - 150 E / m-c - jak się więc mają do miesięcznego zarobku. Ile miesięcznie by zarobił, bez nadgodzin, a ile z nadgodzinami? Coś słyszałem o tym zait-koncie. To o ile korzystniej jest, że tu go nie ma?

Kaśka

Trafiłam na ofertę, w której szukają przedstawiciela handlowego. Czy teraz jest możliwa taka praca? W jaki sposób sprawdzają znajomość niderlandzkiego?

marry

Hej, dostałam propozycje pracy przy komisjonowaniu W Erfurcie czy ktoś był i poleca? Jak to wyglada(praca)? Jak wyglada to z zamieszkaniem? Wyjeżdżam za tydzień i chce być pewna czy warto

Czy firma Samson Personal-Team GmbH w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Ola

Witam,mam pytanie pracował ktoś w firmie Relaxdays ?

Czy ktoś pracuję koło Essen w Voerde przez agencje Samson?

Kl

A przy czym ta praca?

Gosc

Pracuje ktoś może przy komisjonowaniu farb i może napisać jak mniej więcej wygląda ta praca?

Darek
@Gosc

Jaki jest kontakt do rekrutera?

Zostaw merytoryczną opinię o Samson Personal-Team GmbH - Frankfurt

• Jak się pracuje w Samson Personal-Team GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy Samson Personal-Team GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 148.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Samson Personal-Team GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 22 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Samson Personal-Team GmbH