Opinie o Lu-Bud Łukasz Potempa w Tarnowskie Góry

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Lu-Bud Łukasz Potempa. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Lu-Bud Łukasz Potempa o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - budowa dróg i autostrad

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lu-Bud Łukasz Potempa w Tarnowskie Góry

IV. 2021: Firma LU-BUD Pana Łukasz Potempa niestety okazała się firmą bardziej niż niesolidną. Firma i jej właściciel jest uprzejmy i realizuje zakres do czasu dokonania znaczącej wpłaty, umowa standardowa sięga nawet do 90% wpłat i zaliczek wartości usługi przed końcem realizacji. Potem uprzejmość gdzieś znika, następuje znaczące zwolnienie, czas milczenia i totalny brak woli do rozmów czy ugody i zakończenia. Ani sama realizacja, ani rozwiązania, które usilnie narzuca inwestorowi wykonawca nie są wykonywane solidnie. Można wskazać zastraszająco dużo uchybień: od braku poszanowania dla materiałów, braku utrzymania terminów, braku wydania szczegółowych warunków gwarancji, po brak realizacji zgłoszeń gwarancyjnych, usterek, aż po nie podpisany protokół odbioru prac. Realizacja prowadzona jest na tzw. brudno, np. el. kolorowych, których montaż wymaga jakiejś dbałości należy liczyć się z trwałymi zaciekami, a inne materiały bez dosłownie żadnego poszanowania. Brak zmysłu budowlanego przejawia się wielokrotnymi poprawkami po samym sobie na czym cierpi materiał i Wasz czas. Błędy w sztuce np. uniemożliwienie swobodnego otwierania bramy garażowej np. przez podnoszoną mrozem w zimie kostkę czy niechlujnie wykonane schody – wizytówka każdego domostwa. Finał, a właściwie brak finału jest taki, że zostajecie z realizacją wg. wizji wykonawcy, bez protokołu odbiorowego, bez szczegółowych warunków gwarancji i jak ja z usterkami, nie podjętymi gwarancjami i błędami uniemożliwiającymi bezproblemowe użytkowanie, a w najlepszym razie rażącymi Was wizualnie realizacjami (bo nie wg. oczekiwania). Jak już musicie skorzystać z usług tej firmy to gorąco zalecam: twardą szczegółową umowę z bezwzględnie opisanymi terminami, karami i warunkami gwarancji i wreszcie warunkami płatności, sztywno się tego trzymając, z treść tych aspektów układajcie tak, żeby była bezpieczna dla realizacji i nie dawała możliwości pozostawienia was w połowie prac bez ich ukończenia bo „opłacalne” to mogłoby być jednej ze stron. Bezwzględnie oczekujcie projektu w kosztowniejszych realizacjach. V. 2023 Od wykonania brukowania z innymi związanymi z tym zakresem pracami przez FHU LU-BUD Łukasz Potempa minęło dwie zimy, pierwszej zastanawiałem się co jest nie tak w układzie spustowym rynien. Przerobiłem je (koszty i czas) , nie podejrzewając dopiero co wykonanych przez w/w firmę odpływów liniowych wzdłuż domu. Drugiej zimy (na szczęście słaba) pomimo przeróbki układu wody deszczowej zamarzająca woda - lód wychodził górą w aż kilku łączeniach. Teraz po dwóch latach sięgnąłem w dugą stronę i nie daję wiary jak można wykonać opierając się o standardowe i fabryczne elementy kompletu pobierając za to nie małe pieniążki coś takiego jak wykonała to FHU Łukasz Potempa. Fotki w załączeniu. Do fabrycznie przystosowanego odpływu wykonano – wycięto otwór z innej nie przewiduje producent strony od dołu (robiąc w rurze między rynną a odpływem liniowym tzw. brzuch, (poniżej poziomu opadania deszczówki / odpływu liniowego) a rurę łączącą rynny z odpływem liniowym do sztucznie zamontowanego kolanka przyczepiono taśmą , zgroza. Cała woda z rynien zamiast do odpływu liniowego w najlepszym razie zalegała, a każdy decymetr poza objętość rury przelewał się nieszczelnym bokiem sącząc się do fundamentu i pod wykonaną kostkę, zimą powodując zamarzanie całych metrów rynien. Dwa podjazdy garażowe cały czas wymagają pilnowania, żeby nie było na nich śniegu więcej niż 1 cm, i absolutnie nic przymarzającego, bo nie otworzę zimą bram, i pozostaje pytanie ile jeszcze niespodzianek uprzykrzy mi życie, czas i przysporzy nowych wydatków.

Zostaw merytoryczną opinię o Lu-Bud Łukasz Potempa - Tarnowskie Góry

Lu-Bud Łukasz Potempa