Opinie o Alexander Wheeler Kolomolo w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Alexander Wheeler Kolomolo. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Alexander Wheeler Kolomolo na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alexander Wheeler Kolomolo w Kraków

Aneta

Komentarze jakoś dziwnie urwały się w tamtym roku. Jaka jest sytuacja w tym roku w firmie? Wiadomo...czasy są jakie są. Czy można zarobić dobre pieniądze? Czy te widełki podawane w ogłoszeniu rok temu 15000-25000 są w tym roku realne czy jednak widać w firmie oszczędności?

@Bart

Bardzo aktywnie wspiera. Czasem, nawet jeśli pracownik nie ma takich ambicji, jest on zachęcany do rozważenia opcji awansu.

obecny pracownik Nowy wpis

Naprawdę przyjemne miejsce do pracy. Ludzie z różnym doświadczeniem, zawsze jest kogo zapytać, przedyskutować czy poprosić o pomoc. Fajny szef na którym można polegać. W ostatnich latach pojawiło się kilka nowych projektów i firma ładnie się rozwija.

Czy Nowy wpis
@obecny pracownik

Czy nadal Pan tam pracuje i mógłby powiedzieć coś więcej? Czy nadal jest tak jak Pan pisze, a może się coś zmieniło? Widocznie w tym roku opinie już nie są tak entuzjastyczne :

xxx Nowy wpis

Z entuzjastycznych wpisów np sprzed roku wynikałoby że kryzys w IT Was ominął. Hehe. Proszę porcję prawdy nt. liczby projektów i możliwości przejścia z projektu na projekt, gdy poprzedni wygasa. Ktoś się odważy?

Ogłoszenie z września już sobie wygasło, ale z metadanych wyłuskałem, że .NET C# Developer - junior/student miał od 30 PLN/godz. Ktoś się odniesie do tego? Zgadza się? Co z benefitami?

Aneta

@Aneta

Wręcz przeciwnie. W ostatnim czasie firma powiększyła się o ~40%. Widełki jak najbardziej realne

Bart
@Dawid

O to super że taki rozwój. A prócz dobrej kasy można też awansować? Kierownictwo wspiera takie ambicje u pracowników?

@Bart

Czym trzeba się wykazać, aby pomyślnie przejść proces rekrutacyjny w firmie Alexander Wheeler Kolomolo? Na co pracodawca kładzie nacisk: doświadczenie, umiejętności, wiedzę, a może osobowość? Opisz swoje doświadczenia z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko HR Specialist
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
AnonimowyJanusz

Całkiem spore biuro i luźna atmosfera. W przeszłości może i nie było idealnie, ale dzięki zgranemu zespołowi firma się rozwinęła i aktualnie jest bardzo przyjaznym miejscem. Choć głównym przedmiotem skupienia jest chmura AWS, Node.JS oraz Python, znajdą się tu również projekty wychodzące poza ten schemat. Szef anglojęzyczny, bezkonfliktowy i obyty w świecie, miło z nim popracować, jak i wypić piwo :)

mari

Jeśli jest się osobą nastawioną na rozwój jest to zdecydowanie dobre miejsce! Można się tutaj naprawdę wiele nauczyć. Poza tym w firmie panuje bardzo przyjazna atmosfera, a w kuchni zawsze można znaleźć coś słodkiego :D Lokalizacja biura przy Hali Targowej to dodatkowy atut!

blee

Kolomolo jest bardzo dobrą opcją, zwłaszcza dla osób, które zaczynają w IT. W krótkim czasie można się bardzo dużo nauczyć z wielu różnych technologii. W biurze panuje przyjemna atmosfera, a szef jest bardzo przyjazny i pomocny. Jedyną wadą może być słabo prowadzony Agile, ale nie jest to jakiś duży problem, jeśli potrafi się zarządzać swoim czasem.

Paulina
@blee

Hej, zarówno z Twojej wypowiedzi, jak i poniższych komentarzy wynika, że to dobre miejsce dla osób prosto po studiach. Zastanawiam się, dlaczego firma nie stawia na osoby z większym doświadczeniem, chodzi o zarobki? Napisałeś, że w krótkim czasie można się sporo nauczyć, a co później, trzeba szukać innej firmy?

Artur
@blee

Można się dużo nauczyć, czy w takim razie firma organizuje dodatkowe szkolenia dla pracowników? Wcześniej przeczytałem, że ekipa dzieli się umiejętnościami i zastanawia mnie czy tylko to ma wpływ na rozwój pracownika czy coś jeszcze ma na to wpływ.

@blee

Mam podobne wrażenia, wszystko jest ok.

Gabriela

W czym tutaj początkującym każą na wstępie pisać? Jakie języki macie wiodące?

@Paulina

Myślę, że zarobki są też na bardzo dobrym poziomie dla doświadczonych osób. Wręcz można dostać wyższą stawkę niż w większości innych firm, jeśli jest się zmotywowanym i samodzielnym. Szef docenia pracę i łatwo jest dostać podwyżkę, jeśli widać postępy.

@Artur

Przede wszystkim nauka polega na dostawaniu skomplikowanych, komercyjnych zadań, gdzie zawsze znajdzie się ktoś do pomocy. Jednocześnie większość osób ma szeroki zakres obowiązków, dzięki czemu nie zamykasz się tylko na jedną technologię, a cały czas się rozwijasz. Jeśli chodzi o szkolenia, to wiem na pewno o możliwych certyfikatach (głównie AWS), które są sponsorowane przez firmę.

@Gabriela

Zależy od stanowiska. Wydaję mi się, że głównie js i python. Chociaż często bardziej pracuję się z AWS, niż tylko pisze kod.

@Gabriela

Opcji jest kilka, w zależności od tego w czym czujesz się dobrze. Na ogół - C, Python, Javascript/Typescript, C#, bash, technologie frontendowe.

Gabriela
@blee

A dałoby radę jak w skrócie napisać jakby moje potencjalne wdrożenie tutaj wyglądało gdybym z js przyszła do was?

@Gabriela

Sam w js nie pracuje, więc mogę się mylić, ale wydaję mi się, że raczej standardowo. Najpierw pare sesji wprowadzenia w projekt, potem dostajesz normalne zadanie. Oczywiście nie ma stresu, że długo to zajmie albo w ogóle będzie problem z dokończeniem bo zawsze ktoś pomoże. Podsumowując raczej stawia się tu na naukę hands-on.

Severide

Polecam tą firmę. Faktycznie, początkujący znajdą tu swoje miejsce, ale nie tylko. Są midzi i są seniorzy, nie ma problemów z zarobkami ani finansami. Szef inwestuje w firmę, wyposażenie, dba o komfort pracowników. Zawsze jest kogo zapytać o radę lub zdanie, ale też zawsze jest z kim się pośmiać. Żadnych większych minusów nie odnotowałem.

Świetna firma, niesamowity klimat, wszyscy są wyjątkowo mili i zespół jest bardzo zgrany. Firma bardzo prężnie się rozwija, właściciel wsłuchuje sie w potrzeby pracowników. Mamy nowe duże biuro, nowoczesny sprzęt. Ciężko pracujemy nad projektami i na rozwój firmy, chociaż tępo nadajemy sobie zazwyczaj sami i jeśli jest potrzeba pomagamy sobie nawzajem. Właścieciel (bardzo przyjazna postać:) zapewnia szkolenia, stawia na rozwój pracownika - można się w firmie dużo nauczyc i zrobić niezły progress w krótkim czasie. Nowoczesne podejście, wspólne eventy, słodkości każdego dnia i bardzo dobra komunikacja wewnętrzna. Jeśli komuś zależy na rozwoju osobistym to polecam, ponieważ mamy grupę specjalistów, przy których można się wiele nauczyć. NO STRESS :)

ann_st

Kolomolo to na raze nieduża firma, ale widać spory potencjał do szybkiego rozwoju.Odkąd się tu zatrudniłam w ekipie pojawiło się kilka nowych osób na różnych stanowiskach. Ekipa jest zgrana i pomocna, dzięki czemu możemy wymieniać się umiejętnościami i know how. Firma obsługuje różnych klientów, przy pracy z którymi mogłam nauczyć się nowych rzeczy i poznać najnowsze technologie. Struktura jest dość plaska, co usprawnia komunikację, a relacje - nawet z przełożonymi - serdeczne i transparentne. Polecam pracę w Kolomolo :)

csd

I recomend Kolomolo to anyone who wants to ride in the top of cutting edge technologies. I had the oportunity to develop myself a lot there, as long as you apply yourself, your professional skills will skyrocket. The employees are all friendly and eager to help in any situation and it wont take too much time to realize that Alex -the CEO and main Architect- has a lot of experience to lead the team. The company has a startup environment and the communication is done primarly in english.

Jakich pracowników oni szukają ? Czego oczekują ?

Winek

Podstawowa zasad jest taka, że dobry pracownik nie ma powodu do narzekania bo jeśli nawet coś szwankuje to się pracuje nad poprawieniem.

były_pracownik

Firma jest prowadzona przez Anglika, który przez wiele lat pracował w wielkich korporacjach jako Solution Architect. Pomysł na firmę miał dobry, by tworzyć rozwiązania IoT przy pomocy najnowszych technologii i w ten sposób opracować coś całkowicie nowego. O ile pomysłów było sporo i technologie były nowe, to jednak nadzorowanie projektów jak i prowadzenie firmy było klapą. Dlaczego? 1. Naraz było prowadzone kilka projektów, żaden w pełni nie ukończony 2. Choć firma liczyła 10 osób to managerem był tylko szef, który średnio się na tym znał 3. Wśród programistów nie było żadnych seniorów czy nawet midów. Prawie wszyscy to studenci pracujący w niepełnym wymiarze godzin. Kod jest słaby jakościowo, brak testów. 4. Każdy miał służbowy laptop ale nie posiadały one nawet ekranu Full HD 5. Żadnych benefitów typu opieka medyczna czy karta multisport, umowy głównie śmieciowe, a stawki stosunkowo małe. Może firma jest dobra na start by nauczyć się czegokolwiek, ale chcąc po krótkim starcie rozwijać się bardziej to polecam omijać.

Arek
@były_pracownik

W firmie pracuję od 2017 roku. Uważam, że komentarz wyżej trochę przesadzony. Zgaduję, że napisał go jeden z tych, co popracowali rok albo dwa, wzięli co się da a teraz próbują firmę oczerniać chociaż niesłusznie. Firma ma wiele do zaoferowania, zwłaszcza studentom. W biurze jest przyjazna atmosfera, młodzi ludzie, normalny szef.

cznh

Polecam Kolomolo, ciekawe projekty z gałęzi IoT, firma stawiająca na rozwój, luźna, niekorporacyjna atmosfera. Szef z rozległą wiedzą, jak ktoś niżej napisał Solution Architect z wieloletnim doświadczeniem - jeśli chodzi o umiejętności managerskie - osobiście nie mam nic do zarzucenia, zadania na ogół są rozplanowane, w razie potrzeby lub jakiegoś pytania szef jest dostępny praktycznie 24 godziny na dobę i zawsze stara się iść na rękę pracownikowi. Potrzebowałem wolne, było wolne. Potrzebowałem wyjść wcześniej, nie ma problemu. Potrzebowałem pracować dzień z domu, pracowałem z domu. Z tego co wiem, to projektów owszem wiele, ale znamienita większość z nich została ukończona i dostarczona do klientów. Co do rozwoju, osobiście nabyłem wiele przydatnych umiejętności, poza tym jest to firma o profilu english-speaking, w związku z czym szybko można podszlifować znajomość tego języka. Przy okazji pracy nad aktualnym projektem zwiedziłem nawet kawałek Szwecji :-)

Zostaw merytoryczną opinię o Alexander Wheeler Kolomolo - Kraków

• Jak się pracuje w Alexander Wheeler Kolomolo?

Zobacz opinie na temat firmy Alexander Wheeler Kolomolo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alexander Wheeler Kolomolo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 6 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Alexander Wheeler Kolomolo
4.5/5 Na podstawie 6 ocen.
  • Sławkowska 6a lok. 1
    31-014 Kraków