Opinie o Jamalex Sp. z o.o. w Kłoda

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Jamalex Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Jamalex Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Wyroby metalurgiczne - Nakładanie powłok na metale

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Jamalex Sp. z o.o. w Kłoda

blondi

W dniu 1 lipca br. były podwyżki , o całe 1,50 zł brutto do obecnej stawki godzinowej. Praca w tej firmie jest dobra jak chce się przeczekać trudny czas lub zdobyć uprawniena , doświadczenie UDT na wózki oraz suwnice (przy każdym szkoleniu jest wymagany podpis lojalki, że przez pół roku lub rok - zależnie od szkolenia - nie zwolnimy się , a jeśli zdecydujemy się odejść to trzeba będzie ileś tam kasy oddać) a potem szukać innej lepszej pracy. z tego wiem , to jest dogadane, ze pracownicy jamalexu nie będą zatrudniani w pozostałych firmach - Viacon Winkhaus, Inforgress , Pompax etc. Trzeba uważać co się mówi, bo są osoby, które od razu lecą z nowina do kierownika , bo usłyszały coś na hali - jakieś pół słowa i jest afera. Pracownicy wykonuja prace w domu prezesa - koszenie trawy , naprawy sprzętów , malowanie itp. Nie ma płaconego szkodliwego , ponoć wyniki badań są dobre, tylko czemu jak przychodzą robić badania to osoby które robia pomiary to uciekają przed pracownikami,któryz chcą zobaczyć jakie są pomiary i dopytać o szczegóły, bo to jest ustawione. inwestycje w sprzęt od wielkiego dzwonu, a że pracwonicy mają ubrania z materiału, który nie przepuszcza powietrza to nie ważne - i że pocą się jak po maratonie z 50 kg cięzarem, upały teraz są - zapomnij o wodzie na hali czy skróceniu czasu pracy, masz robić. bycie gnojomym to norma, norma jest to , ze kierownictwo próbuje wymusić na tobie poczucie winy, że była awaria i był postój, że ktoś czego nie zrobił, ze ktoś zrobił coś zle itp itd. Już nikt nie wierzy w dobre słowo - pochawły - to brzmi dziwnie , jeśli cały czas ludzie sa gnojeni. jesteś (usunięte przez administratora) , że o coś się zapytasz. w tej firmie nie można nikomu ufać bo za twoimi plecami obrabiają (usunięte przez administratora) gorzej niz 100000 przekupek na targu. Ciagle zatkane odpływy w kabinach prysznicowych - jak nie są zatkane przez miesiąc to sukces. niby przychodzą osoby do pracy, ale jak dowiedzą jaką stawkę dostaną to na tym się kończy - na początku czysta pensja bez premii , firma nie chce dać stałej pensji pracownikom produkcji - tylko biurowi moga mieć - i raz kiedyś wpsniałomyslnie rzucą ekstra premię kwartalna - nawet nie 50 % normalnej premii i się ciesz głupcze, a tak zliwkwidować godzinówkę, i stała pensja dla wszystkich to nie, bo uwazaja ze każdy jest głupi i nie wykształcony - osoby ze srednim, niepełnym wyższym czy wyższym wykształceniem muszą udawać , że są na poziomie innych , bo tamci po podstawówkach czy ledwie zawodówkach nie rozumieja nic. osoby tam pracuja to typowe - ja musze miec dobrze, ale on nie może mieć lepiej ode mnie , typowe prostactwo. Niektórzy przychodzą pijani do pracy , inni piją w pracy. Kadra tylko patrzy za co tobie uwalić premię - bardzo by chcieli wejśc na pensję ale nie mogą. jedni parkują aua w miejscach do tego nie przeznaczocnych bo mogą (maja udziały w firmie) i sa nietykalni. praca tak maksymalnie na 5-6 lat i potem wypad, szukać czegos lepszego. A o zapyleniu jakie panuje na śrutowni to już nie mówi , tam mają pylice, ale kogo to obchodzi - czasami było tak dużo że siekerę mozna było wieszać, a hałąs tam jest koszmarny i nie ma ochrony słuchu na hali - jak sami sobie nie załatwią to nie będa mieli i jeszcze beda wysmiewani ze z tego korzystaja.

@blondi

Kolego/koleżanko, w większości firm, które płacą za kursy na wózki itd. pracodawca chce, aby pracownik podpisał lojalkę, w innym przypadku ludzie przychodzili by do firmy, robili uprawnienia i cześć. Jeżeli mowa o zatrudnieniu w innych firmach na terenie strefy przemysłowej, to jesteś w błędzie, ponieważ znam osoby, które odeszły z jamalexu i pracowały w innej firmie w tej samej strefie przemysłowej, dlatego proszę nie rozpowiadać kłamstw, jak nie masz do końca pojęcia. Masz rację, znajdą się osoby, które podsłuchają rozmowę i pójdą do kierownika, ale czy to wina firmy, że ludzie patrzą zrobić innym na złość? Nie słyszałem, aby pracownicy wykonywali pracę u prezesa w domu, ale zawsze przecież mogą odmówić, czyż nie? Pracownik podpisując umowę, dostaje kartę, na której ma wyszczególnione prawa i obowiązki, które musi wykonywać w pracy. Jeżeli nie odpowiada Ci ubranie robocze, które firma załatwia, zawsze możesz korzystać z własnego, nie ma wymogu używania tego co firma Ci daje, byle było zgodne z BHP panującym na terenie firmy. Nie ma wody na hali? Stoją dozowniki z wodą, która jest mineralizowana i filtrowana, ale może to nie spełnia twoich osobistych wymagań... Co prawda czas pracy w upalne dni nie jest skrócony, jednakże jeżeli pracownicy zrobią sobie dłuższą przerwę (nie bez przesady długą) to nikt Ci nic złego nie powie. Jeżeli któryś z pracowników zrobi coś złego (że swojej winy) , nie jest (usunięte przez administratora) co najwyżej czasami są wyciągnięte pewne konsekwencje (zależy co się wydarzy). I znowu poruszasz temat ludzi obrabiających ****, firma chyba nie do końca ma wpływ na to jakie podejście mają ludzie, czyż nie? Prawda zdarzy się że odpływ pod prysznicem jest zatkany, bądź jakieś problemy z kanalizacją, ale takie rzeczy zdarzają się wszędzie, nie przesadzaj pisząc że przez miesiąc nikt nic z tym nie robi, bo w momencie kiedy takie coś jest zgłoszone to na drugi dzień jest naprawiane. Jeżeli osoby przychodzące na okres próbny, chcą od razu chcą zarabiać nie wiadomo ile, to niech poszukają pracy za granicą, pierwsze trzy miesiące, ludzie się uczą pracy, bo w zależności od działu praca się różni i każda osoba musi wiedzieć co, jak, z czym. Nie wiem dlaczego poruszasz kwestie wykształcenia, gdzie nie ma ono wpływu na to jak człowiek pracuje. Przykładowo, osoba która przychodzi z wyższym wykształceniem, niekiedy nie potrafi podłączyć węża, bądź nigdy w ręce nie miała szlifierki itd. więc w jakim stopniu jest lepsza od osoby, np. po zawodówce lub osoby bez wykształcenia, która ma wiedzę praktyczną i wie jak ją wykorzystać? Przychodzą pijani, pewnie słyszałeś o paru przypadkach? Pragnę zauważyć, że firma w takiej sytuacji od razu wyciąga konsekwencje. Pewnie w wielu firmach zdążają się przypadki, że pracownik przyjdzie wczorajszy, a nie powinien (pragnę zauważyć, że w takiej sytuacji można wykorzystać urlop na żądanie). Ale jeżeli ktoś myśli, że firma mu nic nie zrobi za to, to już jego sprawa. Serio? Masz nawet problem o miejsca parkingowe? Szkoda gadać, szkoda szczepić (usunięte przez administratora).... Nie wiem czy wiesz, na każdej hali jest wywieszona tablica, na której znajduję się obowiązkowy strój BHP, między innymi na śrutowni obowiązkowa jest maseczka, w momencie kiedy pracownik takiej nie ma(w co wątpię) powinien podejść do magazynu, bądź zgłosić przełożonemu że ową potrzebuje. Nie masz nic do ochrony słuchu? Może nie, zauważyłeś, ale zawsze możesz pobrać stopery, które są na hali, a jak to za mało to magazynier na pewno da Ci nauszniki, jeżeli będziesz chciał. Wydaje mi się że odniosłem się do wszystkiego i wyjaśniłem pewne kwestie. Proszę nie brać komentarza "blondi", poważnie gdyż uważam że jest to osoba która próbuje jak najbardziej oczernić firmę, nie mając do końca pojęcia o wszystkim.

Franek Nowy wpis

Znalazłem na stronie firmy informacje że szukają pracownika produkcji na cynkownie. Napisali że dają pełne wyposażenie w odzież roboczą i ochronną i posiłki regeneracyjne. To jest stołówka na której można zjeść czy bardziej dają kartę lunczową którą można zapłacić za zamówione jedzenie? Ktoś mi wytłumaczy?

Robert Nowy wpis

Mam pytanie o pracę na stanowisku piaskarz Jakie warunki pracy i płacy

A ja w sieci widziałem, że mieli całkiem niedawno rekrutację, gdzie szukali malarza konstrukcji stalowych. I tu mam pytanie o pracy na zmianach. Napisali, że zmiany są w godzinach 6:00-14:00, 14:00-22:00, 22:00-6:00. Ale czy jest jakaś rotacja np. tydzień/tydzień, czy jakiś inaczej to wygląda?

Cynkownia

Firma promujaca (usunięte przez administratora). Na święta pracownicy z wieloletnim stażem dostają 800 zł a (usunięte przez administratora) 1200 no bo przecież takim trzeba pomóc. Co z tego że zaraz pójdzie to przechlać, nieważne. Ważne że osoby uczciwie pracujące chyba są zbyt bogate żeby dostać nagrodę za to patusy jak najbardziej. Jak można dawać premię na święta patrząc na zarobki całych rodzin? Ludzie którzy pracują są karani że pracują. Ludzie na zapomogach, alkoholicy, dłużnicy są promowani przez firmę. Brawo, oby tak dalej to sama (usunięte przez administratora) wam na halach zostanie.

@Cynkownia

Czyli przyznawane na te Święta premie wahają się w zakresie od 800 do 1200 zł na rękę, czy albo 800 albo 1200 i nic pomiędzy? A co do tego, kto, ile otrzyma, to byłeś się dowiedzieć od jakiejś osoby decyzyjnej, dlaczego tak zadecydowano? Jest tu dobry kontakt, między kierownictwem, a pracownikami?

AA Nowy wpis
@Cynkownia

Ale to przecież nie jest premia za pracę tylko dodatek na święta i od wielu lat jest ta sama zasada. Znam firmy gdzie te stawki są dużo mniejsze albo ich nie ma.

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Malarz konstrukcji stalowych w firmie Jamalex Sp. z o.o.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.

Na stronie firmy można przeczytać ogólne informacje dotyczące zatrudnienia. Zapewniona jest tutaj praca w stabilnej firmie, która nieustannie się rozwija i inwestuje w swoich pracowników. W jaki sposób należy rozumieć wspomniany rozwój? Poprzez szkolenia, kursy? A może jest szansa na jakiś awans, jeśli się tutaj pracuje? Poza tym, wynagrodzenie składa się z pensji zasadniczej + premii. Za co można otrzymać premię? Są jakieś konkretne wytyczne? Szukam pracy w okolicach, więc może tutaj się załapię..

Mój brat znalazł w sieci ogłoszenie, gdzie była oferta pracy na posadę Piaskarz konstrukcji stalowych. Szczególnie fajnie wygląda lista benefitów. Jest tam taki wpis o dodatkowym urlopie. Ile jest dni w roku tego dodatkowego urlopu? I czy można je wziąc kiedy się chce, czy jest to narzucane przez szefa, kto kiedy z tego korzysta? Ciekawi mnie generalnie jak to funkcjonuje.

ABC

Twojemu bratu zależy na stałej pracy czy ile razy uda się pójść na urlop?

to jest dzień wolnego z okazji urodzin . Firma za ten dzień normalnie płaci

Zdzisiek
@blondi

A BHP co na to Twe słowa o tym zapyleniu i hałasie? I jaka jest stawka godzinowa oraz premia, którą ponoć łatwo stracić?

@Zdzisiek

27,50 - 30 , stawka , premia od 200 do 500 zł, BHP nie widzi problemu , twierdzi , że wyniki badań są idealne

@blondi

Jamalex Sp. z o.o. jest w trakcie rekrutacji na stanowisko Malarz. Odpowiedziałeś na ofertę? Napisz, co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej. Przekazane przez Ciebie informacje mogą okazać się cenną wskazówką dla osób rozważających pracę w firmie.

jestem zainteresowany przyścia do pracy mam uprawnienia na wuzek widłowy i suwnicę jakie som warunki pracy czy warto aplikować

Widziałam na stronie internetowej firmy ofertę do pracy na produkcji. Piszą tam, że nie trzeba mieć doświadczenia i wszystkiego uczą. Jak to w praktyce wygląda? Są jakieś szkolenia na początek? Tak w ogóle to jaka jest pensja na start?

Czy jakaś rekrutacja w najbliższym czasie na dział handlowy ? Jak wygląda praca ?

Jak wygląda praca na wózku widłowe czy warto przyjść

Nowe

Jak wygląda tu praca? Opłaca się? Czy dla stuentow jest ok?

Irena
@Nowe

A o jakie stanowisko pytasz? Może myślimy o tym samym. Też czekam, jak ktoś tylko się tutaj rozpisze trochę i coś mi powie o tej pracy :P

Jak wygląda ścieżka kariery w Jamalex Sp. z o.o.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Zuzanna

Cześć, a na jakim stanowisku pracujesz w Jamalexie? Mnie interesują warunki zatrudnienia w firmie. Czy możesz wypowiedzieć się na ich temat? :)

W96r

Aż włos na głowie się Jerzy;-)

Czarny
@Zuzanna

Tak, były ostatnio podwyżki. Generalnie płace i warunki pracy mamy lepsze niż w innych znanych mi zakładach. Praca nie jest lekka, ale jeżeli komuś chcę się pracować to polecam.

Aga
@Czarny

Może macie super wynagrodzenie, za tą pracę się należy. W upale i w zimne dni nie za ciekawe warunki. Albo za zimno albo za gorąco. Szacunek...

Hanna

Ale po co od razu tak agresywnie do niego? Przecież napisał miło i z kulturą. :(

Byly pracownik
@Hanna

Bo go znam i jest, jak by to napisać, żeby nie skasowali, najmniej inteligentnym człowiekiem jakiego poznałem w życiu. Może robić w jamalexie, lub sortować cebulę, lub zbierać pieczarki itp.

Czarny
@Byly pracownik

Nie będę schodził do twojego poziomu. Obrażasz mnie i wszystkich ludzi, którzy tu ciężko pracują. Masz rację, nie ma tu miejsca dla takich … jak ty. Podaj konkretnie firmy i ile płacą geniuszu, a nie piszesz tylko żeby ludzi obrażać. Nie wiesz nawet ile jamalex płaci, nie umiesz też pewnie policzyć wartości dodatkowych rzeczy, które tu mają. opieka lekarska, ubezpieczenie, badania na nowotwory, dodatkowe dni wolne, jesteś za mały żeby to ogarnąć …

Nigdy w życiu nie harowałem tak ciężko w tak ciężkich warunkach na 3 zmiany za tak śmieszne pieniądze. Polecam najgorszym wrogom.

Hanna

A rozwiniesz te warunki, które tak Cię obciążały tutaj?

W tej firmie to pracuja desperaci po podstawowych i gimnazjach.Pensje beznadziejne

Szymon
@Nowy

Proszę Cię o zwracanie uwagi na język wypowiedzi. Twój wpis może być krzywdzący dla pracowników tej firmy. Rozumiem, że nie jesteś zadowolony z zarobków. Czy widzisz jakieś szanse na podniesienie wynagrodzenia lub jego negocjację?

Byly pracownik
@Nowy

Zgadzam się w 100 procentach. Sami nieudacznicy i (usunięte przez administratora)

Hanna

Z tego co widzę ktoś jeszcze parę miesięcy raczej z brakiem entuzjazmu stwierdził, że wynagrodzenie tutaj nie jest zbyt zadowalające. :/ No na pewno nie jest to dobry motywator do pracy, ale tak właściwie o jakiej aktualnej kwocie mówimy? Doprecyzuje ktoś?

Czy wynagrodzenie jest zadowalające?

d
@Kandydat

Tak

Tadek
@Kandydat

Nie..

Czy Jamalex Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Młotkowy

Ciągle z czegoś nas szkolą. Trzeba tego później przestrzegać i to jest kłopot :)

Edward
@Młotkowy

No ale to chyba dobrze że firma pomaga się rozwijać pracownikom? ;d

Zostaw merytoryczną opinię o Jamalex Sp. z o.o. - Kłoda

• Jak się pracuje w Jamalex Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Jamalex Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Jamalex Sp. z o.o.?

Jamalex Sp. z o.o.
  • Przemysłowa 7