Opinie o Solgen Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Solgen Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Solgen Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wykonywanie instalacji elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solgen Sp. z o.o. w Kraków

Bardzo NIE polecam pracy w tym miejscu. Trzech prezesów i każdy z inną wizją, co paraliżuje codzienną pracę. Pomysły na działania w firmie zmieniają się tak szybko, że nic nie działa dobrze i panuje ogromny chaos. Zero umiejętnego zarządzania i brak odpowiedniej komunikacji, sprawiają, że pomiędzy pracownikami jest gęsta atmosfera i większość nie widzi sensu swojej pracy. Jest to typowy januszex, w którym pracuje się tylko na sukces niewspierającego zarządu. Nie ma mowy o docenieniu, premiach czy możliwościach rozwoju. Szczerze odradzam aplikowanie na jakiekolwiek stanowisko, bo w każdym dziale jest ten sam bałagan i te same problemy.

Ozi
@Anonim

Nic się nie zmieniło, jakaś krótka pogawędka była na temat komunikacji itp. ale jak zwykle skończyło się na niczym. Brakło czasu, dziwna rozmowa wiadomo że każdy wie jak jest ale brak odwagi do dyskusji bo i tak wiadomo,że poprawa będzie chwilowa a poza tym nic się nie zmieni.Jak był brak komunikacji tak jest.Jedynie koordynator pv jest w kontakcie a od pomp dramat. Jeszcze gorzej niż było.Telefonów nie odbiera wogóle na wiadomości nie raczy odpisywać.

Pracuś

Należy zacząć od tego, ze poprzedni dyrektor który był odpowiedzialny za dział handlowy pomimo ze był bardzo wymagający cieszyl sie szacunkiem handlowców. Wspierał na każdym kroku i odpowiednio potrafił zmobilizować. Obecny nie dość ze nie wspiera to jeszcze rzuca kłody pod nogi. Dobry jest w gadaniu rzeczy... od rzeczy. Atmosfera jest gęsta i faktycznie sami studenci z tytułem magistra nie mający zielonego pojęcia o niczym.

Kapcioch
@Pracuś

Popieram, żadnego wsparcia tylko gadanie od rzeczy...straszak, który nie zna kompletnie działu sprzedaży. Może czas pomyśleć o kimś kto zaangażuje się w pracę swojego zespołu a nie tylko umniejsza

Ozi Nowy wpis
@Anonim

aaa Nowy wpis

Hej, chciałbym się odnieść do starszej oferty pracy na stanowisko doradcy handlowego. Piszą „miłe widziany własny samochód”. Jest opcja żeby firma jednak zagwarantowała auto służbowe jeżeli pracownik nie ma dostępu do auta?

Pracuś

Kapcioch Nowy wpis
@Pracuś

Mali Nowy wpis

Tak w sumie to od czego jest zależna stawka Projektant instalacji OZE, skoro dosyć spory przedział zarobków wstawili w ogłoszeniu? Bo tam aż 5 400–6 850 zł brutto, no to jest różnica. Pytanie czego się spodziewać i jak to jest liczone. Wiecie?

logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
Izla

Firma zbudowana na stażystach i studentach gdzie kompetencje nie są mile widziane (ponieważ będą musiały zostać wynagrodzone, a to firmie byłoby nie na rękę, przecież lepiej utrzymywać wieczną stagnację wypłacając minimalną krajową ciągle to nowym pracownikom). Zarząd woli zatrudniać rotacyjnych studentów którzy odchodzą po paru miesiącach widząc że w firmie jest beton, brak rozwoju i perspektyw niż inwestować w pracowników. Sam prezes za bardzo nie interesuje się firmą utrzymując ją tanim kosztem na pracy studentów, a czas poświęcając swojej drugiej firmie.

Marlenka

Doradca handlowy w zakresie FV i pomp ciepła miał na samozatrudnieniu 4-6 tys. bez VAT-u w 2023 r. Chętnie poznam aktualną stawkę podstawy i możliwości premiowe :) Poza tym też z uwagi na doświadczenia dotychczasowe mam pytanie o wsparcie ze strony pracowników ds. umawiania spotkań. Miła atmosfera jest?

Nie polecam
@Marlenka

Atmosfera fatalna i żadnego wsparcia. Działa w oparciu o studentów i stażystów. Firma może i miała możliwości, ale jest fatalnie zarządzana. O premiach to tylko najstarsi Górale słyszeli. Wszystko na twojej głowie i żadnej pomocy o wszystko trzeba się prosić.

Czy Solgen Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Solgen Sp. z o.o.?

Johny

Brak wsparcia, zaangażowania, motywacji, tylko mizerny bełkot o tym samym. Przelozony dba jednocześnie o sukces zespołu i o dobre samopoczucie jego członków. Jest produktywny i nastawiony na wyniki. Jest dobry w komunikacji, słucha i dzieli się informacjami!!! Wspiera rozwój kariery zawodowej oraz rozmawia o wydajności- NIESTETY TYCH CECH BRAKUJE, sama współpraca z człowiekiem który nie ma nic wspólnego ze sprzedażą jest marna.

@Johny

Piszesz, że w tej firmie nie można liczyć na zaangażowanie, motywację, wsparcie... To na jakie wynagrodzenie można tutaj liczyć? Czego mam się spodziewać? Można liczyć chociaż na jakieś benefity? Poinformuj.

Tomi

Umiesz liczyć licz na siebie, miałem wątpliwą przyjemność pracowac i benefitów nie ma, wsparcia brak, a wynagrodzenie z reguły minimalne.

Solgen Sp. z o.o. poszukuje pracownika na stanowisko Koordynator. Zostaliście zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną? Podzielcie się swoimi wrażeniami z bezpośredniego spotkania z rekruterem.

Kolega

Solgen Sp. z o.o. powinien również poszukać koordynatora do jednego z pozostałych oddziałów, a nie wypełniać lukę przypadkową osobą. Osoba obecnie „zajmująca” to stanowisko wykazuje się totalnym brakiem jakichkolwiek kompetencji i wiedzy. Stwarza problemy organizacyjne i komunikacyjne, a obowiązki koordynatora spadają na pozostałych pracowników. Obejmowanie tego stanowiska przez tak bezproduktywną osobę jest uwłaczające dla koordynatorów innych oddziałów i wszystkich osób pracujących w firmie, którzy niestety muszą nabrać wody w usta. Po raz kolejny kadra zarządzająca podejmuje błędne decyzje. Osoby z doświadczeniem w handlu produktami spożywczymi przecież nie możemy winić za brak kompetencji niezbędnych do obejmowania stanowiska koordynatora czy nawet brak umiejętności obsługi komputera.

Przemo
@Kolega

Jak przyjmowali koordynatora to chyba sprawdzali jego kwalifikacje? Nie dał rady jeśli chodzi o obowiązki w praktyce? Zgłaszałeś kierownictwu że trzeba za tego pracownika wykonywać obowiązki bo sobie nie radzi? Czy nikt z wyższego szczebla się tym nie interesuje?

Matejko

Dobra atmosfera, elastyczny czas pracy i bez problemu z wypłatą pierwszego miesiąca.

Jadzia

Panele zamontowane są tak, że zacienia je komin. Oczywiście wcześniej nie powiedzieli, że to zmniejsza uzyski. I moja inwestycja się zwróci, ale może za 20 lat. Mam drogą zabawkę na dachu :(

@Jadzia

Dzień dobry. To można skorygować.

@Ryszard

Powinno być to wzięte pod uwagę już na etapie projektu. Ponadto powinny być zachowane odstępy separacyjne zarówno od takich elementów jak komin, instalacja odgromowa czy też krawędzie dachu.

@Ryszard

Jakiego projektu ? :D Dokumentacja, jeśli była to powykonawcza.

@Kwak

Dokumentacja podwykonawcza obowiązkowo, łącznie z pomiarem rezystancji uziemienia. Ale zanim wykonano instalację przeprowadza się wizję lokalną sprawdzając możliwości techniczne itp, potem robi się projekt takiej instalacji oraz wizualizację. Tak właśnie robiłem i nie widzę tego inaczej.

Mucha2022
@Jadzia

Poszukuję osób (usunięte przez administratora) przez tą firmę, proszę o udostępnienie

@Mucha2022

Jakich osób poszukujesz?

Pracownik biurowy

Solgen to niestety nieporozumienie. Szefowie firmy nie potrafią zarządzać pracownikami, kierownicy oddziałów tym bardziej. Nie ma tu miejsca na żaden awans czy perspektywę rozwoju - gdy przychodzi się tu pracować to aż do końca będzie się robić to samo. Nowi pracownicy mają szanse na lepsze zarobki niż ci co pracują dłużej. Każdy ma tu swoje ustalenia indywidualne, pracownicy są traktowani niesprawiedliwie. Ci co rzeczywiście coś robią nie są doceniani i nigdy nie słyszą pochwał, ci co maja jakieś dziwne układy z przełożonymi spotyka jakieś niezrozumiałe specjalne traktowanie. Szefowie obiecują podwyżki, a potem udają, że nie było w ogóle takiego tematu. Nie wiedza co się dzieje w firmie, wszelkie błędy wynikają z tego, że kadra zarządzająca „po prostu jest”, nie interesuje się procesami zachodzącymi w firmie w myśl, że „jakoś to będzie”, pomimo że na niektórych ważnych stanowiskach znajdują się osoby, które nie maja ku temu żadnej wiedzy ani umiejętności.

Udogwidochyto

Pracodawca nie raczył poinformować mnie o wyniku rozmowy rekrutacyjnej ...

Lidia
@Udogwidochyto

Hej, a czy pracodawca zapewniał Cię, że się odezwie czy może była informacja, że skontaktują się tylko z wybranymi kandydatami? :) Bo to zasadnicza różnica. Czy po czasie firma się do Ciebie odezwała czy jednak nie?

@Udogwidochyto

Ciesz się, że tam się nie dostałeś. Tobie zapomnieli powiedzieć o wyniku rekrutacji. Innym zapomnieli zapłacić ... Pomijając już fakt, że płacą 50% tego co inne firmy z branży.

Łucja
@Kwak

O co chodzi z tym niepłaceniem w Solgenie? Odszedłeś, bo nie dostałeś jakichś pieniędzy, czy odwrotnie - po Twoim odejściu albo zwolnieniu czegoś z Tobą firma nie uregulowała? Napisz może jasno, co, kiedy i jak Cię spotkało, bo nie wiadomo, co myśleć.

@Łucja

Teoretycznie wypłata (wg. umowy) ma być 1 każdego miesiąca. W praktyce 5-10 poślizgu to norma. Czasami nie zapłacą Ci za jakiś dzień (lub kilka). Czasami nie ma premii za robotę bo ..... A Ty jednocześnie wiesz, że kłamią, bo robota odebrana. Ot takie tam "normalne sprawy". Księgowa to zewnętrzna firma i "nic nie może". Do kadrówki nikt Ci nie da numeru telefonu, żeby coś wyjaśnić. Jedna wielka "spychologia", a kaski brak :(

Nie
@Kwak

Dodatkowo kantują na wyjazdach służbowych. Takowy wyjazd jakich jest pełno nie jest traktowany jako normalna praca. Dojazd do miejsca pracy jest liczony ryczałtem 15 czy 30 zł za dzień i godziny pracy na miejscu oddzielnie. Nie ważne że jedziesz z Krakowa do Poznania służbowym autem bo szef ci tak powie. Możesz być w trasie od 9 do 21 i mieć 4h pracy. Na koniec miesiąca i tak nie wypłacają dodatku za wyjazdy bo księgowa zapomina tego doliczyć..

@Kwak

Witam Krótki epizod w firmie Solgen. Nie otrzymałem wynagrodzenia. Szukam ludzi do pozwu zbiorowego.

Solgen
@Ryszard

Powyższa opinia nie jest prawdziwa i narusza dobre imię byłego pracodawcy, a ponadto wprowadza w błąd innych użytkowników. Wynagrodzenie zostało wypłacone zgodnie z umową. Pozdrawiamy serdecznie, Solgen sp. z.o.o.

Beata

Zastanawiam się czy do teraz występują tu takie rotacje jak ktoś opisywał? Ogłoszeń od jakiegoś czasu nie widzę, więc może się wszystko ustabilizowało. Orientuje się ktoś czy warto wysyłać spontanicznie cv? Mam na myśli pracę jako doradca handlowy, ktoś przybliżyłby ewentualne warunki?

Jaka jest umowa w firmie Solgen Sp. z o.o.? Wiecie, czy jako Elektryk zatrudniają na umowę zlecenie?

Kwak.

Umowa zlecenie. Będą Ci obiecywać gruszki na wierzbie, a i tak się nie doprosisz o umowę o pracę.

Izabela
@Kwak.

Serio nie ma szans na umowe o pracę? I pracownicy się na to zgadzają, czy jednak uciekają z firmy? :(

@Izabela

A jak myślisz, czemu taka rotacja jest ?

@Kwak

No tak.xd Ale skoro tak to czemu wciąż nowi przychodzą? Jednak coś ich tu przyciąga?

@Beata

Na rozmowie wstępnej jest bajecznie, później się wszystko weryfikuje i odchodzą. A przez kilka miesięcy firma ma "prawie darmową" siłę roboczą. I tak się bujają od dłuższego czasu :P

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Solgen Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Kwak

Nie ma nadgodzin. Tzn. możesz robić, ale nikt Ci za nie nie zapłaci, ani nie możesz ich odebrać.

można je odebrać po uzgodnieniu terminu z przełożonym lub zwrócić się o wpłatę nadgodzin

Nie

Kładzie się silny nacisk na robienie godzin do oporu w sezonie (nawet po 10-12h), żeby kiedy są luźniejsze dni (poza sezonem) zostawać w domu. Kiedy nie ma możliwości odbioru są one płatne 100% na koniec roku kalendarzowego

Kwak.
@Nie

Mało kto jest w stanie wytrzymać do końca roku. Może w Krakowie jest normalnie. W niektórych oddziałach jest straszna (usunięte przez administratora) i bardzo duża rotacja ludzi.

@Kwak.

A skąd tak znasz sytuację na innych oddziałach? Masz tam ludzi?

@Beata

Spotykaliśmy się z innymi ekipami na większych projektach. PS. Tak odnośnie "powagi" firmy. Do tej pory nie dostałem PITa, mimo, że termin był do końca lutego.

@Kwak

A właśnie słyszałam już o takich sytuacjach. I co teraz, jakie Ty możesz mieć przez to problemy skoro w terminie się nie rozliczyłeś? Bo to, że oni Ci nie dali to Cię nie tłumaczy?

Agata

Hej z niektórych wpisów to wynikałoby ze to prawdziwy (usunięte przez administratora) surwiwalowy… czy nadal tak ciężko ze praca po 12h i ogólnie co pisaliście??

Zostałam (usunięte przez administratora)na rozmowie kwalifikacyjnej. Po 3 msc umowy zlecenia miałam przejść na umowę o pracę. Podkreśliła że zlecenie mnie nie interesuje i szukam czegoś na stale. Zrezygnowałam po pół roku zlecenia. W firmie istnieje określona ilość osób będących na umowach o pracę. Mój przełożony stwierdził że jestem w kolejce i jak ktoś się zwolni albo kogoś zwolnia to wtedy będzie okazja. W tym samym czasie były dodawane oferty pracy w Poznaniu, w których wymieniano tą formę zatrudnienia. Kierownik z Łodzi to niepoważny człowiek, podejmuje lekkomyślne decyzje, które wpływają negatywnie na pracę całego oddziału np zwolnienie jedynego magazyniera w szczycie sezonu i nakazanie wykonywania jego obowiązków pracownikom biurowym. No ogólnie nie polecam

@Kasia

To jest typowy "Januszex". Aż dziw bierze, że nikt jeszcze nie zainteresował tą firmą PIP. Z drugiej strony, szkoda ludzi z którymi się pracuje. Bo to na nich będzie się wyżywał Kiero. Jak próbujesz coś porozmawiać, to słyszysz, że "Wszyscy w firmie mają takie same warunki" To jest dziwne, bo jak prywatnie rozmawialiśmy z ludźmi z Krakowa, to się okazuje co innego. Mają znośne wypłaty, inne warunki pracy, etc... Myślę, że największy problem jest właśnie "na oddziałach"

@Kwak

Myślisz, że gdyby firma właśnie nie była podzielona na te oddziały tylko scalona w jedno to by takie sytuacje nie występowały?

Może znajdzie się osoba aktualnie pracująca, która będzie chciała się podzielić swoim doświadczeniem na temat pracy w firmie Solgen Sp. z o.o. mieszczącej się w miejscowości Kraków?

Hmm. Raczej nie - kasujecie "bluzgi" - a inaczej się nie da :(

Wiktor

Każda firma informuje już na samym początku , że będą się kontaktować z wybranym kandydatem!

Zostaw merytoryczną opinię o Solgen Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Solgen Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Solgen Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solgen Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solgen Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Solgen Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solgen Sp. z o.o.
1.9/5 Na podstawie 10 ocen.
  • Cechowa 51
    30-614 Kraków