Opinie o Hydro-Vacuum S.A. w Grudziądz

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Hydro-Vacuum S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Hydro-Vacuum S.A. o rekrutacji.

Branże: Maszyny i części do maszyn - produkcja pomp i sprężarek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hydro-Vacuum S.A. w Grudziądz

Jak wyglada praca i płaca w utrzymaniu ruchu. I jakie jest podejście kierownika

@ELEKTRYK

Szczerze najniższa krajowa obiecuje premie a co do czego to nic się nie ma a kierownicy za nic ludzi nie mają

Pani Nowy wpis

Cześć, pojawiła się dziś oferta dla specjalisty ds. zaopatrzenia. umowa o pracę na pełen etat ale czy poprzedza ją okres próbny? i przede wszystkim kiedy można podpisać umowę na czas nieokreślony? na niej by mi zależało

Ktoś tu wspomniał o tym, że w biurze zarabia się minimalną, czy monterzy maja podobny problem? Wole się upewnić, bo dopiero co odszukała mi się taka wygasła już oferta na pompy, może będę reflektować zatrudnienie się o ile warunki, zwłaszcza te finansowe, wyjdą w porządku.

Zainteresowana

Witam. Czy może ktoś powiedzieć coś o pracy w biurze? Jak warunki płacy czy w ogóle warto?

PoProstuNie Nowy wpis
@Zainteresowana

Nie warto, pensja minimalna chyba że jesteś pupilkiem. Ewentualnie by nabyć doświadczenie i uciekać.

Izabela Nowy wpis

Jedna pani jakiś czas temu pytała o prace w biurze a zauważyłam, że jeszcze jest dostępne ogłoszenie na inżyniera sprzedaży na Wrocław. Czego można spodziewać się na rozmowie w kontekście tego stanowiska? Czy coś konkretnego będzie sprawdzane? Był ktoś teraz by mi ją przytoczyć?

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w Hydro-Vacuum S.A. na stanowisko Specjalista / Specjalistka ds. zaopatrzenia? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.

Aplikowaliście na stanowisko Konstruktor - Projektant w Hydro-Vacuum S.A. i zostaliście zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną? Podzielcie się swoimi wrażeniami związanymi ze spotkaniem z przedstawicielami firmy. Informacje, które przekażecie mogą okazać się przydatne dla innych użytkowników.

Jak wyglada praca i płaca w utrzymaniu ruchu. I jakie jest podejście kierownika

Szczerze olej bo tam jest młyn gorąco wyjdziesz jak diabeł po 8 godzinach

@Miter

Ale podobno z nadgodzinami można dobrze zarobic? tylko jaki tam jest kierownik życiowy czy upierdliwy?

Marek59
@ELEKTRYK

Zależy co będziesz robił na utrzymaniu ruchu, bo jest kilka opcji i od tego zależeć będzie Twój zarobek. A co do kierownictwa, to Kierownik Zakładu Inwestycji i Utrzymania Ruchu swój chłop, ale wymagający dyscypliny pracy.

@Marek59

Dyscyplinę w jaki sposób rozumiecie? Standardowa praca czy idzie odczuć pewne napięcie? Dobrze byłoby móc robić w miarę w spokoju. Ludzie z działu jacy teraz są? W razie czego jak trzeba to pomogą?

@ELEKTRYK

A jak jest z kierownikiem odlewni ? Normalny ? Idzie się dogadać ?

Poc

Fizycznych maja gdzieś, szczególnie na odlewni. No z wyjątkiem kilku pupili,którym co chwilę daja podwyzki. Nie ważne ze maja (usunięte przez administratora) na stanowisku,że wychodza z pracy jak im sie podoba i przychodza nachlani.Oni moga. A reszta zarabia grosze i nikt sie z nimi nie liczy. A obecny kierownik odlewni to jakaś porażka. Nie nadaje sie do zarzadzania szaletem miejskim,a co dopiero odlewnia.

@Poc

To może trzeba o tym powiedzieć komuś, kto serio będzie miał wpływ na to wszystko? Szkoda, żeby coś serio zostało źle zrobione przecież

@Poc

Święta racja

Marek59
@Edyta

Czytam te wpisy i odnoszę wrażenie, że nie pracowałem w HV 8 lat, tylko w innej firmie. Te wszystkie jęczenia, to są tych pracowników co to myśleli, że czy się stoi, czy się leży...Pisanie o zwalnianiu pracowników, to totalna bzdura.w życiu nie spotkałem się z Zakładem, który tak ochoczo daje umowy o pracę i to nie na 2 tygodnie czy miesiąc. Tej firmie zależy na stałym pracowniku. Co do płać, kto chce pracować może zarobić i to co zarobi dostanie do ręki, nie połowę pod stołem. Wypłaty są zawsze na czas, plus premie na Święta, wczasy pod gruszą i paczki dla dzieci. Jest to najsolidniejszy Zakład, w którym pracowałem i gdyby nie choroba, pracowałbym nadal. Dla jasności, byłem pracownikiem fizycznym nie biurowym.

@Marek59

Dzięki za odniesienie się. Podkreśliłeś pod koniec, że nie jesteś z biura, dlaczego? Te wszystkie dodatki które przytaczasz to każdemu po równo się należą? Była wzmianka o premii, kiedyś pisali, że jest ona zabierana, to fakt? z jakich ewentualnych przyczyn?

@Edyta

Zgadzam się z panem Markiem. Porządna wypłacalna firma. Każdemu należą się dodatki. Godziny nocne, nadgodzinki ładnie wychodzą, premi paczki na święta , wczasy pod gruszą... Oczywiście może się zdarzyć że zabiorą komuś premię ale to już wina pracownika ... Jeżeli mocno sobie w kulki leci mogą premie zabrać aczkolwiek raczej mało spotykane.

@Noname

Raczej mało spotykane ale jednak? czyli wspomniane zabieranie premii to jedyne konsekwencje jakie mogą tutaj kogoś spotkać za złe wyniki? jakie tak właściwie są wystarczalne, żeby móc spokojnie pracować i być dobrze przy tym wynagradzanym?

@Edyta

Na czym tam pracować urządzenia złomy nie wyrobisz normy nie z twojej winy i premia won zwalniają dosłownie za głupoty zachorowałem z winy pracodawcy wrzuciłem z chorobowego i dostałem wypowiedzenie tak tam robią

@Martin

A to nie wiem, maszyn nie widziałam, a jakie roczniki i co z nimi konkretnie według Ciebie jest nie tak, że mogą negatywnie wpływać na wydajność? Co do norm to jakie są? I dla porównania jakie były w roku ubiegłym?

Hmmm

Bardzo dobra firma

Edyta

Czyli tak jak ktoś kiedyś pisał, młodzi ludzie też tu pracują? pytam, bo partner chce się załapać a na stronie widzieliśmy, że wezmą tokarza od zaraz na pełen etat. Powiedzcie więc jak obecnie ze stawkami i jak się pracuje? Młoda część ekipy jak teraz jest liczna?

@Edyta

Pracują młodzi ludzie, wcale nie jest ich mało. Praca jak każda inna. Chodzisz do pracy, przykładasz się do tego co robisz to pracujesz proste. Ja polecam ☺️

@Noname

No za najniższą krajową a roboty w ciul

@Miter

No ja bym wolała, żeby partner jednak adekwatnie zarabiał jeśli o obowiązki chodzi... Stwierdzasz, że roboty dużo? Jakiej konkretnie i z czego wynikają te potencjalne nadwyżki? Zdradź konkrety :)

@Miter

Praca jest, to chyba dobrze co? Nadgodzinki można załapać bądź sobotę;) problemem by był brak pracy... I powie mi pan jeszcze gdzie jest praca gdzie się człowiek nie narobi? ????

@Noname

No to jak tak piszesz to idź tam do pracy zobaczymy wtedy jak tam naprawdę jest

@Edyta

Gdzie bo ja tam nie widziałem młodych ludzi jedynie w biurze na stołkach tam w tej firmie jak na emerytury odejdą to nikogo nie będzie

@Edyta

Tam to najniższa krajowa nawet gorzej niech sobie da spokój szkoda zdrowia

@Martin

Pracuje i nie narzekam;) pan pracuje? Pracował? Że takie opinie?

Szymon

czesc chce aplikowac na spawacza czy ktos sie orientuje jak wyplata czy sa jakies premie i mozna sie rozwinac przeprowadzilem sie do grudziadza i szukam pracy a oni powiedzieli ze rozwaza jak wysle cv dziena na odpowiedz

Paulina
@Szymon

Ja niestety nie jestem w stanie Ci napisać, jakie są zarobki na stanowisku spawacza w Hydro-Vacuum, ale może ktoś inny coś nam powie na ten temat. A mógłbyś napisać, na jakie zarobki liczysz? Od Twojej opinii minęło trochę czasu, więc jeżeli sam dowiedziałeś się czegoś więcej, to napisz koniecznie, będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam.

Bogus
@Szymon

Kolego Szymonie . Podobnie powiedziano do mnie kilka lat temu . Złożyłem CV , które zostało rozpatrzone , oczywiście po rozmowie na TAK - był to piątek .W sobotę kupiłem mieszkanie i w niedzielę przywiozłem grat ( w poniedziałek miałem stawić się po skierowanie do lekarza ) . Rano otrzymałem telefon że , sprawa nie aktualna , gdyż "pan prezes" będzie wakował to stanowisko" !!! , na moje stwierdzenie że , zakupiłem mieszkanie w związku z obietnicą pracy Gł. Energetyk stwierdził że , to mój problem !!! i tak kwitnę w Grudziądzu kilka lat . Tu mieszkają , zli ludzie .

Alicja
@Bogus

Prawda. Czerwone miasto

@Szymon

Najniższa krajowa a warunki jak w kopalni tak odradzam

@Szymon

Tam premie raczej ciężko a zarobki najniższe w całym Grudziądzu do sprzątania zarobił byś więcej

Wkurzony

Kupujesz nową pompę za tyle pieniędzy a pompa psuje ci się po dwóch tygodniach a jak chcesz ją oddać do naprawy na gwarancji to przyjmują ci pompę z łaską do naprawy i trzymają ci miesiąc czasu, widzę że to już nie są te pompy które były kiedyś, kompletna porażka zastanówcie się jak podchodzicie do indywidualnych klientów bo macie ich gdzieś.

Alicja
@Wkurzony

Małe pompy na działki czy do gospodarstw domowych przejął w zasadzie całkowicie rynek chiński. Ich sprzedaż jest w zasadzie śladowa a więc nieopłacalna. Stąd brak rozwoju tego sektora. Pompy dla przemysłu o dużych wydajnościach to jest aktualny priorytet HV

lubięHV
@Alicja

Trzymam kciuki za dalszy rozwój, jesteście super firmą !

@lubięHV

Co to jest super firma była 80 lat temu lub więcej

Hmmm

Czy warto zacząć pracę w tej firmie??

@Hmmm

Nie nie i po 100 razy nie

Nie polecam tego zakładu ludzi mają za nic. Pensja najgorsza w Grudziądzu a zakład zatrzymał się w czasach PRLU za chwilę połowa ludzi pójdzie na emeryturę ciekawe kto obsłuży te starodawne maszyny. Dają umowy a za chwilę rozwiązują jeszcze więcej zatrudniajcie ludzi z którymi się dogadać nie idzie

Ksyś

Firma zatrzymala się mentalnie w czasach gdy "...pod bramą czekało 10 na twoje miejsce...", nie szanują ludzi, potrafią zwolnic z dnia na dzien bez koniecznści pracy w okresie wypowiedzenia.

RM
@Ksyś

Tak samo zwolnili moją dziewczynę z logistyki - była na okresie próbnym, po 2 miesiącach kazali jej więcej nie przychodzić, po czym zatrudnili na jej miejsce kolejną osobę. Ze mną było podobnie, tyle że jednak kazali mi pracować do końca wypowiedzenia. Moja praca skończyła się na tym, że z obróbki, gdzie byłem technologiem, na ostatni miesiąc zostałem wysłany do skanowania archiwum. Do tego w międzyczasie wypadł "świrus", który akurat zbiegł się z moim 2-dniowym urlopem - kierownictwo mi oświadczyło, że to był urlop, a nie choroba. No i lojalka, na podstawie której kazali mi płacić za szkolenie, mimo że zwolnienie było bez podania przyczyny. Dlaczego? Dlatego, że oni nie mają obowiązku podawać przyczyny (fakt, w moim przypadku nie musieli) i że MAM SIĘ DOMYŚLEĆ, że zwolnienie jest z mojej winy. Inaczej mówiąc - ewidentnie chcieli mnie oszukać. Krótko mówiąc trochę makulatury w tych dwóch sprawach wypuściłem i jeszcze jeden, ostatni świstek, w celu skrócenia wypowiedzenia. Moja rada - jakąkolwiek korespondencję zawsze dostarczajcie w dwóch egzemplarzach i żądajcie potwierdzenia wpłynięcia na jednym z nich i zawsze żądajcie pisemnego uzasadnienia w razie odmowy.

Dominika
@RM

No niezbyt fajnie z takimi doświadczeniami. A to kojarzysz czy więcej osób miało podobne przeżycia? Bo ciekawa jestem czy często się to zdarza że tak krótko się pracuje..

Miter

To masz racje ludzi jak (usunięte przez administratora) się traktuje straszą zabranie premi za byle coś a tak naprawdę tej premi nie ma

Miter

To akurat prawda tam się ludzi za nic ma tam zarobisz grosze a zarobisz się jak wòł

Czy w Hydro-Vacuum S.A. zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Miter

Odradzam tam.isc do pracy bo tam się zarobisz a nie zrobisz tylko s

Worker

Porządna firma. Czasami mają jakieś dziwne zagrania ale w ogólnym rozrachunku całkiem dobrze się pracuje. Jest tu wiele osób, które przykładają się do tego co robią.

@Worker

Co masz na myśli pisząc, że firma ma jakieś czasem dziwne zagrania? Rozwiniesz? Bo jakby brzmi to bardzo tajemniczo.

@Worker

Gdzie chyba nie tam tam to raczej pustki bo robota ciężka a płacą do bani obiecują cuda a tak naprawdę nie nie ma oprócz najniższej krajowej

Obecnie coś dzieje się w firmie Hydro-Vacuum S.A. w miejscowości Grudziądz? Może pojawi się osoba aktualnie zatrudniona, która będzie chciała się podzielić swoim doświadczeniem na temat pracy? Czekamy na nowe wieści odnośnie Hydro-Vacuum S.A., napiszcie co u nich słychać!

Ariel

Pracuje w tej firmie parę lat i nie narzekam. Nie jestem emerytem ani rencistem jestem młodym człowiekiem a ten kto pisze negatywne opinie to poprostu nie potrafią pracować tylko chcieli by siedzieć na (usunięte przez administratora) pić kawkę i palić papieroski a jak im się każe coś zrobić to wielkie pretensje to po (usunięte przez administratora) się przyjmują? Żeby siedzieć? To (usunięte przez administratora) do biura niech idą. To jest taka branża a nie inna to skoro się decydujesz tam na pracę to pracuj a nie puerdz w stołek!!!!!

Ja22

Nie polecam!!! Pracownika maja za nic wykorzystywanie ludzi kierownictwo nie szanuje pracowników. Kto wchodzi w d… i donosi ten ma dobrze dopóki sam nie wyleci. Nie liczą się zdaniem pracownika. Wykorzystują pracowników tylko do zaspokojenia swoich zysków. Wszędzie są układy i układziki. Jedyny plus to wypłata na czas i różne dodatki. Napisałabym kilka nazwisk ale nie wypada

@Ja22

nawet nie, że nie wypada z tym nazwiskami ale rodo i te sprawy... ale faktycznie widać, że z Twojej perspektywy warunki tutaj nie były za ciekawe, na jaki okres czasu o nich piszesz? i te dodatki, które chwalisz to jakie?

Ja22
@Edyta

Okres pracy dość spory a dodatki to wczasy pod grusza tzw ziemniaki premia na święta paczki dla dzieci

@Ja22

o no popatrz, czyli gdyby nie zwracać uwagi na innych to można normalnie pracować, tak? czyli średnio finansowo ile to na plus wychodziło? I Tobie za ten dość spory okres pracy co się należało? miałeś coś więcej?

Malta

Firma działająca trochę jakby czas zatrzymał się w latach 80-tych. Zarząd nie pracuje aby osiągnąć zysk, ale aby firma nie przynosiła strat. Biorąc pod uwagę że zarząd stanowią właściciele kilkudziesięciu % akcji - dla mnie dziwne. Płace jak na warunki Grudziądza poniżej średniej, w większości zespoły stanowią pracownicy którym zależy głównie na dotrzymaniu do emerytury, albo tacy pogodzili się z tym że tak już jest. Ambitni i zdolni po zdobyciu doświadczenia lądują w firmach w okolicy, które płacą znacznie lepiej, mają poczucie misji i są dobrze zarządzane. Niestety obecny zarząd firmy uczył się zarządzania w czasach, gdzie bezrobocie sięgało 20%, pracowników można było zmieniać jak rękawiczki, a za główny motywator stosowano werbalny przymus. W obecnych czasach się to już nie sprawdza. Efekt - dobrzy pracownicy traktują pracę w firmie "ma przeczekanie", w kluczowych działach firmy ciągła rotacja, a pracowników na wiele stanowisk uzupełnia się z łapanki. W mojej ocenie firma bez perspektyw, dobra do zdobycia doświadczenia zaraz po studiach.

nowy
@Malta

Czy tak samo jest w dziale eksportu? Aktualnie szukają specjalisty ds eksportu. Zwolnili kogoś, sam odszedł, czy może rozwijają dział i zwiększają tam zatrudnienie. Czy to duży dział, bardziej handlowy czy praca jako inżynier ds produktu i bardziej liczy się doradztwo produktowe? Jakie zarobki, praca stacjonarna czy wyjazdowa, jakie cele sprzedażowe, atmosfera, godziny pracy, szkolenia?

victorinox
@Malta

absolutna racja i to sie poglebia w kazdym nimal dziale

Aldona

niestety tak jest

@Malta

Ponieważ ma rację na gorzej płacący zakład w Grudziądzu czas się zatrzymał w PRL-u Zero doceniania starych pracowników. Dają umowy i po 1.5 tygodnia wypowiedzenie ciekawe ktoś te starocie będzie im naprawiał jak za chwilę połowa pracownikow idzie na emeryture

Firma w której czas się zatrzymał. Ogólnie ludzie w niej zatrudnieni ok. Zarząd beton. Praca bez perspektyw. Z dnia na dzień zwalniają bez skrupułów . Nie polecam.

Robert
@ja

Cześć, dzięki, że piszesz. Powiedz proszę, skąd tak duża rotacja pracowników w Hydro? Mógłbyś też napisać dlaczego uważasz, że to "praca bez perspektyw"? Byłbym bardzo wdzięczny.

ktos

Miałem kontakt z Waszym działem handlowym. W czasach, kiedy po 2 minutach handlowiec normalnej firmy chce przechodzić na "ty" (co mi się osobiście nie podoba, ale wynika ze starań normalnych handlowców) u Was to po 2 minutach handlowiec zaczął mnie opierniczać :D). Zważając, ze pytałem o urządzenia których instalację zaprojektowałem i "coś" tam o tym wiem to ciekawy gość jest heheh

Klient
@ktos

Wysyłając zapytanie z prośbą o dobór urządzenia mam zawsze nadzieję że nie będzie tego robił pan S. bo znów mnie opier. Temu Panu powinni zabronić kontaktu z klientami, poprostu się go boję.

@ktos

Prawda niezłe puszczalskie lafiryndy tu pracują że chcą przechodzić na ty, nieźle (usunięte przez administratora) je swędzą.Wstyd przynoszą firmie.

Edyta

Jezu co Ty tak niemiło, aż pierwszy raz nie spytam, co jest pod cenzurą, bo chyba serio nie chcę wiedzieć. :/ Mocno za skórę Ci zalazły? Czym takim?

Zostaw merytoryczną opinię o Hydro-Vacuum S.A. - Grudziądz

• Jak się pracuje w Hydro-Vacuum S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Hydro-Vacuum S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hydro-Vacuum S.A.?

Hydro-Vacuum S.A.
  • Droga Jeziorna 8