Opinie o LFP Sp. z o.o. w Leszno

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy LFP Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie LFP Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - produkcja pomp i sprężarek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o LFP Sp. z o.o. w Leszno

Obserwator

Firma zarządzana po znajomości, kierownictwo, dyrektorzy itd. Nic nie wnieśli w rozwój firmy przez tyle lat tylko pieniążki biorą, generalnie widzę upadek tej firmy - zbyt duży chaos. Ale potencjał ma firma, tylko nie wykorzystany.

Leszno
@Obserwator

Firma zabiera,obniżają premie i nie powiedzą za co na przykład czy coś źle zrobiłem po prostu jednego miesiąca masz 2 stówy mniej a następny 2 stówy mniej i znoowu 2 stówy mniej

Xyz

Jak już wcześniej wielu wspominało. Firma powoli, choć znacząco upada i nie zanosi się na dobre czasy. Bardziej doświadczeni z niej odejdą, a zostanie sam margines społeczny, bo w końcu ktoś musi pracować. Przełożeni(choć sami mają swoje za uszami) nie widzą w tym problemu, cytując "na twoje miejsce jest 10 za bramą)

@Maciej

To znaczy chcesz powiedzieć, że nie inwestują w pracowników, tak? A ile się zarabia w zespole serwisu przy opcji, gdy masz uprawnienia SEP i gdy nie masz? Jako ten starszy pracownik możesz się podzielić wiedzą?

Jakie wartości są cenione w LFP Sp. z o.o.?

xxl Nowy wpis

Zadne

Xxxx Nowy wpis

Jeżeli chodzi o ludzi (przeniesienia), żeby człowiek miał lepiej, to utrudniają, patrzą tylko na siebie. Pracownik jest dla nich nikim

Tony Nowy wpis
@Xxxx

O jakie przeniesienia chodzi? Bo jak jeszcze pracowalem to kazdy chcial z odlewni na obrobke bo duzo luzniejsza robota jest.

Jaki jest wkład kierownictwa LFP Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Yyyy Nowy wpis

Tragiczny, nie interesują się pracownikami. Kłamią i podkładają ludzią nogi, tak, żeby było na ich korzyść, a nie pracownika. Nie mają pojęcia o robocie, tylko patrzą, żeby to pracownik za nich myślał, a później różne pomysły przypisują sobie.

Obserwator

Ben...
@Obserwator

Ci co mieli potecial i chęć zmiany firmy na lepszy w kwestii chociażby dobrych stosunków współpracy między pracownikami, dawno odeszli. Był taki który powtarzał "Filarem firmy jest zadowolony pracownik a później wszystko inne" ... CDN

Alex
@Ben...

Z jakiego powodu odeszli? Bo to dość kluczowe w sumie. Przez jakieś konkretne warunki? Chce tu do was aplikować na produkcje, co myślisz? Na stronie firmy wisi ogłoszenie, ale czy aktualne? Jakie zarobki oferują tak w ogole? Były jakieś podwyżki od kiedy pracujesz w firmie?

Leszno
@Obserwator

Czy rozmowa kwalifikacyjna w LFP Sp. z o.o. odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Xyz

Msm
@Xyz

Firmy takie jak LFP nie upadają tak sobie. Prędzej nastąpi sprzedaż firmy. Jak wygląda obecnie park maszyn w firmie. Wiem, że 10-20 lat temu firma inwestowała w nowe technologie. Jak wygląda to dzisiaj?

Maciej
@Msm

Realnie firma kupuje bardzo dużo nowych maszyn , na którch nie ma kto robić , czyli inaczej źle inwestuje pieniądze. Jak starszy pracownik , jak prezesa nie będzie (na razie jeszcze sprawuje władzę) i jego córka przejmie władze to uważam 5lat i firma sprzedana zostanie grundfosowi. Chociaż szczerze nie wiem czy nie lepiej na tym wyjdziemy , jako pracownicy.

@Maciej

Doma

Ogłoszenie na inżyniera sprzedaży z jednej strony szczegółowe na stronie a z drugiej no stawek nie ma poddanych niestety. Czy z państwa ktoś byłby w stanie mi nakreślić jak firma obecnie płaci swoim pracownikom i nowym osobom w szczególności? Chciałbym się przyjąć.

Dorbeczasy

Kiedyś 10/10 i było stać na rozwój firmy, terez więcej łazików niż fachowców, teraz brak narzędzi i rzeczy (podstawowych) do pracy a dużo dobrych ludzi odeszło z mega doświadczeniem. Zostaną lewusy i brązowi. Aktualnie myślę o zmianie firmy.

@Dorbeczasy

I co, zmieniłeś? Napisałeś, co Tobie akurat przeszkadza, ale na kasę narzekań jakoś nie widzę. To ile się zarabia teraz np. w zespole serwisu pomp?

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z LFP Sp. z o.o.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Produkcja

Brak strojów , rękawic i perspektyw na awans, Ostatnia podwyżka parę lat temu była. Ogólnie firma się nie rozwija i nie dbają o pracowników.

@Produkcja

Piszesz to od strony produkcji? upewniam się, bo tak w sumie ofert chyba na nią teraz nie widzę? Chyba, że gdzieś indziej są dawane? Na stronie jest tylko napisane, że inżynier sprzedaży jest potrzebny i to na różne regiony, warunki bardzo się w nich różnią?

Pompa

Nigdy więcej nie kupię pompy obiegowej do centralnego ogrzewania tej firmy dwa razy woda się zagotowała i szlag trafił pompę.Uczcie się od grundfos 20 lat służyła i nie jedno przeszła.

Szlifiernia

Rękawic niema, frezów niema, okularów ochronnych niema, ciuchów roboczych niema, butów niema wyciągi na stanowiskach nie działają a jak działają to słabo. Na szlifierni jeden wielki (usunięte przez administratora)

Zuzanna

Od zawsze brakowało takich narzędzi pracy i odzieży? Czy dopiero od jakiegoś czasu jest z tym problem? Może to chwilowe? No i o jakich procentach mówisz? I co jeżeli zrobi się ich mniej?

A są faktycznie? Nie widzę chyba, żeby ktoś o nich teraz pisał? Ale skoro występują to jaki miały ostatnio wkład w warunki pracy? jakie ostatnie decyzje? I jaki wpływ na nie maja sami pracownicy?

Ktoś

Im głupszy jesteś tym lepiej pieniądze te same a nawet wyższe a kierownictwo oraz mistrzowie nic ci nie robią bo jesteś debilem a ten co umie i potrafi wyzywają od najgorszych

Natalia
@Ktoś

Nie powinno byc czasem odwrotnie? Jeśli ktoś jest dobry w pracy, to jaki powód jest tego wyzywania? A co masz na myśli z tym że pieniądze wyższe można mieć? Jakie są zarobki? Nie planują jakichś podwyżek? Wiem że pisaliście że nie jest to raczej tutaj regułą ale...

Pracownik produkcji

Dostał ktoś ostatnio jakieś ciuchy lub buty robocze , bo za chwilę będę musiał se sam kupować?

Mańka

Hej, ktoś wie czy oferta u nich na stronie TECHNOLOGA CENTRUM INNOWACJI jest aktualna? Bo nie wiem czy aplikować. Napisali jakie są obowiązki i czego oczekują, ale nie napisali co dają...ktoś powie czy umowa o pracę na tym stanowisku jest i czy wyciągnę u nich tak z 5000 netto?

Odlewnik
@Mańka

Bez znajomości nie ma szans , że nawet dostaniesz się na rozmowę kwalifikacyjną . Raczej bym nie wierzył że na start dostaniesz 5000 , dostałbyś tyle samo co osoba na maszynie czyli coś około 4000.

Katy
@Odlewnik

Czyli że co, wszyscy pracownicy firmy dostali etat po znajomości? Ile tu ludzi pracuje w firmie?

Odlewnik
@Katy

Chodzi że lepsze stanowisko niż produkcja , bo na produkcję się bez problemu dostaniesz , ale na coś lepszego w tej firmie niż stanoe 8h przed maszyną masz szans bez znajomości.

Ciekawy

Witam,mam pytanie do działu sprzedaży i handlowców,jest oferta na inżyniera sprzedaży na małopolskie. Warto się starać ? Opinie o LFP jako pracodawcy sa w terenie różne Jeśli ktoś nie chce tu pisać a ma swoje zdanie i chciałby się podzielić opinią to bardzo proszę: (usunięte przez administratora)

Krzysztof

Widziałem, że pisaliście, że praca jest trzyzmianowa, w tym nocki, czy za pracę w nocy płacą podwójnie albo chociaż jest jakiś dodatek? Moglibyście też napisać w jakich konkretnie godzinach są te 3 zmiany? Jeszcze co do wynagrodzenia - podobno nie zmienia się od lat, ale są za to premie motywacyjne, zdradzi ktoś w jakiej są wysokości i od czego właściwie zależą?

ODLEWNIK
@Krzysztof

Dodatek tylko jest za popo i nocki , prawie niezauważalny. Co do wypłaty , jak nie chorujesz to zarobisz całkiem nieźle na Leszno , aczkolwiek jest to pensja z premią dodatkową uzależnioną od chorowania. Wystarczy że zachorujesz 2 tygodnie to ci biorą około 200 netto PRZEZ ROK. A spróbój jeszcze iść na dłuższe chorobowe np. złamiesz nogę to dosłownie jedziesz na minimalnej przez rok bo ci wszystkie premie zabiorą. W mojej opini jest to dobra robota przed znalezieniem lepszej pracy by trochę dorobić.

@ODLEWNIK

Hmm a podasz, ile dokładnie można zarobić, jak ktoś nie choruje? Bo napisałeś, że kaska niezła więc mnie zaciekawiło hehe. A tych premii to ile razem jest? W sensie czy jedna premia, czy więcej? To widzę, że lepiej nie chorować wtedy ma się lepiej.

Jacek

Zdarzały się takie wypadki w pracy? Nikt nie pilnuje bezpieczeństwa i trzeźwości pracowników? Serio ochrona albo kierownik nie zwraca uwagi na takie sytuacje?

Ciekawy
@Jacek

O co chodzi ? Co tam sie stalo ?

HAHA
@Jacek

Bezpieczeństwo, narzędzia, a może jeszcze pomoc że strony innych w tym zakładzie? Dobre żarty. @Pracodawca powinien na prawdę wziąć pod lupę całą firmę bo tam co się w ostatnim czasie dzieje i działo i zapewne dziać będzie to istna (usunięte przez administratora) Mimo dobrych zarobków i gwarantowanej pracy nie jest to warte zdrowia fizycznego czy psychicznego

Jacek

Z informacji w sieci wynika że stale poszukują szlifierza oczyszczacza, kontrolera odlewów i pakowacza. Prócz gotowości do pracy w systemie 3-zmianowym nie ma wielkich wymagań. Widziałem że jest możliwość rozwoju i doskonalenia zawodowego.To znaczy że można sobie zrobić dodatkowe uprawnienia jeśli będę potrzebne? Wysyłają na takie szkolenia?

Kayu
@Jacek

Szkolenia to rzadkość, zdarzają się ale nie często. Po takim szkoleniu jesteś zmuszony podpisać umowę lojalnościową na 3 lata. Na początek przydzielony jesteś do mniej wymagającej roboty, gdy zauważa w Tobie potecjał oferują bardziej wymagająca pracę, spada na ciebie więcej obowiązków, lecz nic w zamian nie oferują. Nie dadza Ci więcej pieniędzy tylko więcej wymagaja. Najlepiej się nie wychylać wtedy pracujesz spokojnie a pieniążki te same.

Dominika
@Kayu

Wygląda na to, że napisałeś tutaj złotą radę :) 3 lata to bardzo długo, co jeśli ktoś jednak chce zrezygnować? Co do tych dodatkowych pieniędzy jeszcze, jest szansa na negocjowanie wynagrodzenia po pewnym czasie?

Kayu
@Dominika

Nie istnieje takie coś w LFP jak podwyżka indywidualna. Najgorsze jest w tej firmie to, że wykonując trudna odpowiedzialna pracę jesteś tak samo wynagradzany jak ktoś kto wykonuje prosta robotę nie wymagająca żadnej wiedzy.

Jestem zainteresowany pracą mam doświadczenie na produkcji nam uprawnienia na wuzek widłowy i suwnicę

Ostatnia podwyżka miała miejsce 5 lat temu lub dawniej, w tamtym czasie trochę ludzi się zwalnialo przy obecnie biepewnej sytuacji w gospodarce światowej i nie stabilności politycznej otrzymujemy zamiast podwyżek duże premie motywacyjne. Zarobki to tajemnica, plusem pracy jest stabilność pracy i zarobków i godzin pracy minusem zmiana nocna.

Barbara
@123

To fajnie, jak otrzymujecie premie motywacyjne... Ale czy są one wypłacane co miesiąc? I czy każdy je dostaje? Jakie są warunki, aby dostać taką premię? Poza tym, dlaczego minusem jest zmiana nocna? Dzieje się tam coś szczególnego wtedy? Czy ogólnie chodzi o sam fakt pracy wieczorem?

Ona

Dzień dobry, kto zajmuje sie w tej firmie uczniami , kazdy pracownik ? Czy nie powinni tylko opiekunowie osoby , ktore maja szkolenia pedagogiczne ? kazdy pracownik na danym dziale moze sobie rządzić i pomiatac uczniem ?

On
@Ona

A może uczniowie powinni mieć trochę więcej szacunku dla opiekunów i starszych pracowników, to by niebyli pomiatani,a potem oczka się otwierają jak zaczynają pracę na umowę,bo przez trzy lata ktoś miał wyjeb....na wszystko, a teraz każą mu pracować,a tu jeden z drugim wymiaru na rysunku niepotrafi znalesc,a potem leci do mamusi że nim pomiatają, a na praktyce (usunięte przez administratora)

@On

Wiesz może czy prócz uczniów na praktyki przyjmują tu też stażystów? Na trzy miesiące żeby złapać praktykę w zawodzie? Chętnie dowiem się coś więcej o takich płatnych programach.

Zostaw merytoryczną opinię o LFP Sp. z o.o. - Leszno

• Jak się pracuje w LFP Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy LFP Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w LFP Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 3 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

LFP Sp. z o.o.