Opinie o Orlińscy Salony Optyczne Beata Orlińska Maciej Orliński Michał Orliński s.c. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Orlińscy Salony Optyczne Beata Orlińska Maciej Orliński Michał Orliński s.c.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Orlińscy Salony Optyczne Beata Orlińska Maciej Orliński Michał Orliński s.c. o rekrutacji.

Branże: RTV i fotografia - produkcja sprzętu fotograficznego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Orlińscy Salony Optyczne Beata Orlińska Maciej Orliński Michał Orliński s.c. w Warszawa

Renata

z tymi umowami, o których pisali to faktycznie tak jest, że zatrudnienie na nieokreślony to po tych ma miesiącach wynikających z kp? pisali o dużej rotacji a ja się zastanawiam czy mimo tego komuś udało się na stałe zatrudnić. jeśli tak to jak praca w takim kontekście tu wygląda po całkowitym rozeznaniu się już w firmie?

@Lily

Stałe zatrudnienie nie oznacza czy jest umowa na czas określony i czas nieokreślony. Osoby, które pracują mniej niż 33 miesiące mają zgodnie z prawem pracy umowy na czas określony, ale mają stałe zatrudnienie, które po 33 miesiącach przechodzi na umowę na czas nieokreślony. Myślę, że mieszane są tu dwa osobne tematy.

Justyna Nowy wpis

dzień dobry, widziałam ofertę dla doradcy, ja akurat nie mam doświadczenia, lecz było wprost napisane, że nie jest ono wcale konieczne. skoro tak to możecie mi proszę opowiedzieć o aktualnych szkoleniach? Jak wyglądają i ile trwają?

Witam, zastanawiam się gdzie można znaleźć oferty do salonów. Na stronie wiem, że istnieje możliwość przejścia do formularza aplikacyjnego ale jeśli nikt nie jest potrzebny to jest w ogóle sens cokolwiek wysyłać? Mam prawie roczne doświadczenie jako doradca i zastanawiam się czy to będzie na dzień dzisiejszy wystarczające?

Milena Jastrzębska Nowy wpis

Dzień dobry, Nasze aktualne oferty można znaleźć na OLX. Jednocześnie zachęcam Pana/Panią do wzięcia udziału w rekrutacji bez względu na salon, bo zatrudniamy nawet jeśli nie ma konkretnego wakatu. Nam zależy na budowaniu całego zespołu z ludzi o podobnych wartościach. Miejsce jest wtedy wtórne. Rozumiem oczywiście, że chodzi o to by było blisko do pracy, co też uwzględniamy. W przyszłości pojawią się też nowe salony - a im bardziej doświadczony i stabilny zespół, tym większa szansa, że będziemy je otwierać. Zapraszam do kontaktu przez nasz formularz, chyba, że ma Pan/Pani jakieś pytania to można napisać do nas na rekrutacja@orlinscy.pl Pozdrawiam, Milena Jastrzębska współwłaścicielka, odpowiedzialna za budowanie zespołu

Wiecie może na jaka lokalizacje można się spodziewać przyszłego ogłoszenia? Do końca tego roku cos jeszcze się pojawi czy raczej nie bardzo? z ostatniego wątku dowiedziałam, że ze od jakiegoś czasu zespoły są stale powiększane ze względu na ruch w salonach. Jak przy nim mogą przedstawiać się jakieś prowizje lub premie?

Milena Jastrzębska Nowy wpis

Wypowiem się w imieniu firmy. Aktualnie rekrutujemy do salonów Gocław, Babice, Wola, ale my zwykle rekrutujemy do firmy, nie tylko do lokalizacji, więc warto do nas aplikować, a miejsce się znajdzie jeśli będziemy mieli wspólne wartości. Co do premii i prowizji, to nie znajdzie tego Pan/Pani w naszej firmie - zespół otrzymuje dodatkowe premie, ale nie stanowią one znacznej części wynagrodzenia, są równe dla całego zespołu, bez względu na lokalizację i zależne od naszego wspólnego wyniku. Zespoły, które pracują w bardziej obciążonych ruchem salonach skupiają się głównie na obsłudze klienta, ale w mniej obciążonych salonach członkowie zespołu mogą angażować się w więcej działań ogólnofirmowych.

Ktoś

A co z tymi rotacjami w końcu o których wcześniej kilka osób pisało? Chyba jakoś w marcu o ile dobrze widzę po datach komentarzy? Do dziś nie było zbyt wielu opinii w kontekście samej pracy i jej warunków. ciekawi mnie wiec czy cos się w nich zmieniło? W kontekście pozytywnym? Nie udało mi się odszukać aktualnych ofert czy możliwe ze od dawna nikt nowy nie był już potrzebny?

ORLINSCY Salony Optyczne
@Ktoś

Od 2020 rotacja w naszej firmie jest na niskim poziomie. Mniej więcej 1-2 osoby rocznie z różnych powodów odchodzi z naszego zespołu. Większość naszej rekrutacji od 2021 roku jest związana z urlopami macierzyńskimi i otwieraniem nowych salonów (Babice, Kabaty, Piastów). Powiększamy też od czasu pandemii zespoły, by większa liczba klientów mogła być obsłużona na jednej zmianie.

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Orlińscy Salony Optyczne Beata Orlińska Maciej Orliński Michał Orliński s.c.. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Serwisant rowerowy
Jan Sikorski

W ubiegłym miesiącu korzystałem z Waszych usług w doborze okularów. Badanie wzroku było niezwykle szczegółowe i zakończyło się bardzo trafną poradą okulistyczną, z której skorzystałem. Pan badający wzrok - Paweł okazał się świetnym fachowcem i pomógł dobrać bardzo dobre okulary. Podobnie pan Daniel i pani wydająca okulary. Wszyscy wykazali się profesjonalizmem, uprzejmością i troskliwością o interesanta. Będę polecał ich usługi i gratuluję Firmie takich pracowników. Szczęść Boże ks. Jan Sikorski

Czy Orlińscy Salony Optyczne Beata Orlińska Maciej Orliński Michał Orliński s.c. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Edzia

Znalazłam ofertę z ubiegłego roku na trzy wakaty dla doradców, gdzie wskazywano zarobki na poziomie 7 tys. na ile te górne widełki są osiągalne? I czemu wtedy trzy osoby były potrzebne tak w sumie? Odniesie się ktoś do atmosfery? widziałam te opinie o ciągłych rekrutacjach

Milena Jastrzębska
@Edzia

Chętnie odpowiem w imieniu firmy. Co do widełków to niektóre portale rekrutacyjne wymuszają skorzystanie z podanych przez nich widełek, więc nie zawsze da się to odzwierciedlić w stu procentach. Podstawowe wynagrodzenie to aktualnie u nas 5500 zł brutto, a Doradca ze stażem rocznym zarabia lekko powyżej 6tys brutto, jeśli bada albo pełni inne kluczowe role to dochodzi do 7tys. Po dłuższym stażu ta kwota przekracza 7tys. Nasz system jest jawny w czasie rekrutacji, ale też dość złożony, bo zależy i od stażu i od ról i umiejętności, które pełni członek zespołu. Rekrutujemy cały czas praktycznie, bo od 2020 roku odbudowywaliśmy zespół do wygodnych składów nawet po 4 osoby na zmianie w niektórych salonach. Dodatkowo otwieramy też teraz nowy salon. Pozostałe rekrutacje były rekrutacjami z powodów urlopów macierzyńskich w naszym zespole. Co do atmosfery to zachęcam przyjść do któregoś z naszych salonów i porozmawiać o tym z lokalnym zespołem:-) Moim zdaniem mamy świetny zespół i ja lubię z nim pracować. Pozdrawiam serdecznie

Lily
@Renata

Tak, to prawda. Umowa na stałe dopiero po 33 miesiącach, nie ma wyjatkow. Jak szukasz stałego zatrudnienia to może być problem. Z rotacją to różnie, są osoby, które pracują kilka lat i takie co pracują trzy tygodnie. Są ludzie dla których to jest stała praca, także to jest możliwe. Praca ma wady i zalety jak każda.

@Lily

tylko jakie są wyznaczniki co do tego dla kogo praca byłaby stała a dla kogo niekoniecznie? Chodzi o jakieś szczególne predyspozycje? Można się dowiedzieć jakie tak konkretnie?

On

Oni ciągnie rekrutują. Rotacja pracowników jest bardzo duża. Jeśli źle przejdziesz coaching to już jesteś skreślony trzymają się schematu rozmów który patrząc od strony klienta jest taki sobiwy Uważają się za najlepszych a tak nie jest. Najlepiej omijać szerokim łukiem

Natalia
@On

Trzymając się schematu rozmów można liczyć na stabilne zatrudnienie i długą pracę w tej firmie?

x
@Natalia

Nie. Jeśli szukasz stabilnego zatrudnienia to powinnaś poszukać w innej firmie.

Ewelina
@x

Czemu? Nie ma umów o prace?

X
@Ewelina

Umowa o pracę jest, a mimo to praca tam nie jest stabilna. Umowy są na czas określony, dopiero po trzech latach dostaniesz umowę na czas nieokreślony, oczywiście jeśli wcześniej sama nie zrezygnujesz, nie zwolnią cię albo nie zajdziesz w ciążę. Poczytaj uważnie wcześniejsze opinie, szczególnie z czasu pandemii i zastanów się, czy tak postępuje firma w której praca jest stabilna.

X
@Ewelina

Umowy o pracę są, ale na czas określony. Na tą na czas nieokreślony trzeba czekać trzy lata. Typ umowy nie gwarantuje stabilności pracy i sporo osób już się o tym przekonało. Poczytaj wcześniejsze komentarze i zastanów się, czy tak działa firma, w której praca jest stabilna.

Ronnie
@X

Z tego co kojarzę prawnie, to zawsze jest tak, że dopiero 3-cia umowa o pracę jest umową na czas nieokreślony. W każdej pracy w której pracowałam były takie warunki więc nie widzę tu odstępstwa od reguły. Ale może się mylę.

@On

ewidentnie to wypowiedź osoby, która z firmą była związana parę lat temu i nie zna aktualnej sytuacji, więc jak można się wypowiadać o tym jak jest aktualnie w firmie, skoro się nie wie?

Mmm

Pan Marcin jest świetnym doradcą, podchodzi z ogromną życzliwością i serdecznością do klienta. Polecam ! Marta W.

conan

Nie. Nie ma pakietu medycznego, ani praktycznie żadnych benefitów. Kiedyś był Multisport, ale od jakiegoś czasu to już przeszłość. Jedyne na co możesz liczyć to na zniżkę na okulary, która da ci tyle, że kupisz je we w miarę normalnej cenie. Nie liczyłbym też na to, że się pojawią bo zdaniem zarządu ludzie nie oczekują od pracodawcy benefitów, ani nie pracują dla pieniędzy :)

Aneta

Pierwsze moje okulary progresywne - stres był spory, ale wszystko się znakomicie udało dzięki profesjonalnej obsłudze i pomocy pani Moniki. Poświęcono mi tylko czasu, ile rzeczywiście potrzebowałam, żeby dobrze dobrać szkła, wybrać okulary i rozwiać wszystkie swoje wątpliwości.

Mikołaj
@Aneta

Rozumiem cię, pierwsze okulary to zawsze jest stres. Przy zakupie dostałaś zniżkę na drugą parę albo była jakaś inna promocja? Bo teraz ciągle są takie akcje żeby przyciągnąć klientów.

ADAM

Chciałbym podziękować Pani Weronice za, miłą i profesjonalną obsługę. Pozdrawiam i dziękuję.

Małgorzata
@ADAM

Super, a z czego konkretnie jesteś najbardziej zadowolona? Jak ceny? Są przystępne?

Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny na stanowisko Doradca Klienta w firmie Orlińscy Salony Optyczne Beata Orlińska (usunięte przez administratora) Orliński Michał Orliński s.c.? Jak oceniacie jego przebieg?

Nasz proces rektrutacyjny ma obecnie 4 etapy: 1. rozmowa online z członkiem zespołu rekrutacyjnego 2. wypełnienie testu 3. spotkanie z zespołem salonu 4. spotkanie online z członkiem zarządu i dopięcie wszystkich formalności

Jak wygląda kwestia awansu w Orlińscy Salony Optyczne Beata Orlińska Maciej Orliński Michał Orliński s.c.? Jakie są możliwości w ramach jednego działu oraz w perspektywie całej firmy dla stanowiska Optyk?

XYZ

Cała ścieżka kariery u Orlińskich jest dość jasna i klarowna. Zwyczajowo zaczyna się od doradcy i z czasem można "rozwijać" dodatkowe umiejętności, wtedy kiedy indywidualnie poczujesz się na to gotowy. Możesz być liderem zespołu, badającym czy stylistą opraw, a jeśli znajdziesz dla siebie inne zajęcie - też zostaniesz wysłuchany. Firma daje pełen pakiet szkoleń i wsparcie praktycznie w każdym aspekcie. Cały proces, krok po kroku poznaje się od razu na etapie rekrutacji, a zespół rekrutacyjny chętnie odpowiada na nurtujące pytania.

@XYZ

Cóż za przemiana.Gratulacje.Odpowiedź pisała z pewnością Pani właścicielka????.Firma Orlińscy nigdy nie liczyła się że zdaniem pracownika, nawet jako Lider, jeżeli nie zrobiłeś założonego planu,zabierali 1% Twojego obrotu!!!!!Szkolenia....Dostaniesz lub znajdziesz materiały i licz na siebie ????

Rzeczywiście jesteśmy firmą w okresie przemian. Ponieważ mamy oficjalną stronę na GoWork, podpisujemy wszystkie nasze wypowiedzi oficjalnie. Podpisujemy się pod powyższą odpowiedzią na temat ścieżki kariery - jest ona obecnie określona, przekazywana na etapie rekrutacji i realizowana w praktyce. Za nowymi umiejętnościami idzie również zmiana wynagrodzenia. Obecnie nasze wynagrodzenia nie opierają się na indywidualnych wynikach zespołu i przeważająca ich większość jest stałym wynagrodzeniem niezależnym od obrotów firmy czy salonu. Rzeczywiście przez wiele lat nasza firma funkcjonowała inaczej. Cieszymy się z całym zespołem, że wspólnie udaje nam się wprowadzać potrzebne zmiany. Pozdrawiam serdecznie, Milena Jastrzębska

Widzę że inwigilacja na każdym poziomie utrzymana w 100% , jeśli się niema życia po za pracą i może spędzac po 12h i robić kasę ....taki pracownik tam potrzebny.

k.

wstawiają ogłoszenie że poszukują pracowników, nie wymagają doświadczenia, w odp na cv,piszą,że szukają kogoś z innym wykształceniem, (mam studia i długie doświadczenie w sprzedaży)nie wiem o co chodzi, ogłoszenie pojawia się już od stycznia, chyba szukaja igły w stogu siana :)

@k.

Dziękujemy za Pana komentarz. To ważna informacja, bo cały czas pracujemy nad udzielaniem adekwatnej informacji zwrotnej uczestnikom rekrutacji. Bardzo chętnie przyjrzelibyśmy się dodatkowo Pana CV pod tym kątem. Zapraszam Pana do wysłania wiadomości mailowej razem z CV, na nasz adres mailowy rekrutacja@orlinscy.pl. Proszę w tytule wiadomości napisać "kandydat z GOWORK" i w wiadomości krótko nawiązać to tematu. Skontaktujemy się z Panem z informacją o dalszych działaniach w kwestii rekrutacji. Pozdrawiam serdecznie, Milena Jastrzębska

Możecie usuwać negatywne opinie,ale i tak nie uciekniecie od prawdy. Traktujecie pracowników jak śmieci,tak kombinujcie żeby tylko nie wypłacić premii,zawyżacie targety do absurdalnych poziomów. O innych rzeczach nawet nie będę pisać,bo czasu szkoda. Nikomu nie życzę pracy tam. NIKOMU!

Dziękuję Panu za wyrażenie swojej opinii o pracy w naszej firmie. Czytając ją widzę, że czuje się Pan wzburzony i nie był Pan zadowolony ze współpracą z naszą firmą. Istniejemy już na rynku 30 lat i cały czas się uczymy. Jako firma handlowa, przez wiele lat bazowaliśmy na systemie, który promował znacząco wysokie wyniki sprzedażowe, za cenę niskich wynagrodzeń przy słabych miesiącach. Dostrzegliśmy, że taki system sprawia, że zespół często nie czuje się doceniony w miesiącach kiedy wyniki są niskie, nawet jeśli wynagrodznie w dobrych miesiącach przewyższa średnie wynagrodzenia na rynku. Dlatego też dokonalismy zmian w naszym systemie i dziś podstawy wynagrodzeń są na znacznie wyższym poziomie i nie zależą od obrotów firmy czy indywiualnych wyników. Podjęliśmy taką decyzję, wiedząc, że jest to rzadkie w firmach handllowych, chcąć wyjść na przeciw oczekiwaniom naszego zespołu. System jest przejrzysty i został stworzony przez zespół. Czujemy, że takie działania pozostawiają powyższe oskarżenia o kombinowanie czy traktowanie pracowników bezpodstawnymi.

Czy nadal praktykujecie kary dla pracowników za niezrealizowane plany sprzedażowe? Niesmak pozostał, ludzie starali się jak mogli, ale jeżeli cel był nie wykonany zabieraliście 1% obrotu własnego, za zrealizowany cel, żadnego dodatku.Nawet jeżeli premia była słaba, i tak zabieraliście!!!!! Takie wspomnienia o firmie po po 2 latach współpracy.

W poniższym komentarzu napisaliśmy, że obecnie nasz system wynagrodzeń nie bazuje na premiach od obrotów. Są one tylko dodatkiem do stałych podstaw niezależnych od wyników indywidualnych i firmy. Zależy nam by unikać w naszej współpracy jakichkolwiek elementów, które mogłyby zostać przez kogokolwiek odebrane jako kara. Za taką uznaliśmy również sytuację w której ktoś nie otrzymuje premii. Z jednej strony premia miała być formą nagrody, ale jak widać sytuacja, w której ktoś nie otrzymuje premii jest odbierana jako kara. Obecny system wynagrodzeń nie pozostawia miejsca na takie sytuacje. System został wypracowany w zasadzie przez sam zespół, dlatego wierzymy, że jest zgodny z tym czego potrzebują, by czuć się docenieni.

Aktualność
Od stycznia 2021 nasz zespół rekrutujących powiększył się! Z sukcesem zakończyli wewnętrzny kurs rekrutacji Paulina i Bartek, którzy na co dzień pracują jako doradcy w salonie w Babicach. Do teamu dołączyła też Magda, która jest Asystentką Zarządu, a lubi nazywać się Głównym Pomagaczem. Każdy z nich wkłada serce w rozmowy rekrutacyjne, upewniając się, że kandydaci czują się dobrze w czasie rozmów. Jednocześnie z dużą uważnością wybierają osoby, które mają w sobie ducha zespołu i kierują się podobnymi do nas wartościami.
Gratulacje dla naszego nowego zespołu rekruterów. Wspaniale, że dołożyliście kolejną cegiełkę do Waszego rozwoju zawodowego!

Zostaw merytoryczną opinię o Orlińscy Salony Optyczne Beata Orlińska Maciej Orliński Michał Orliński s.c. - Warszawa

• Jak się pracuje w Orlińscy Salony Optyczne Beata Orlińska Maciej Orliński Michał Orliński s.c.?

Zobacz opinie na temat firmy Orlińscy Salony Optyczne Beata Orlińska Maciej Orliński Michał Orliński s.c. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Orlińscy Salony Optyczne Beata Orlińska Maciej Orliński Michał Orliński s.c.?

Orlińscy Salony Optyczne Beata Orlińska Maciej Orliński Michał Orliński s.c.
3.8/5 Na podstawie 100 ocen.

Orlińscy Salony Optyczne Beata Orlińska Maciej Orliński Michał Orliński s.c.