Opinie o Dom Pomocy Społecznej Dla Dorosłych Im. Św. Brata Alberta Prowadzony Przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek w Poraj

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Dom Pomocy Społecznej Dla Dorosłych Im. Św. Brata Alberta Prowadzony Przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Dom Pomocy Społecznej Dla Dorosłych Im. Św. Brata Alberta Prowadzony Przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Ośrodki pomocy społecznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Dom Pomocy Społecznej Dla Dorosłych Im. Św. Brata Alberta Prowadzony Przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek w Poraj

Praca nie jest łatwa. Dobrze spełniana daje satysfakcje, ze pomaga się tym, którzy tej pomocy potrzebują. Warunki są dobre. Wynagrodzenie wypłacane regularnie. A atmosfera zależy od każdego kto tu pracuje. Ogólnie dobrze, na ogół większość się stara.

Konrad

Placówka bardzo przyjazna swoim pacjentom. Personl wkłada całe swoje serce do swojej pracy i dba o to, aby wszystkim podopiecznym było jak najlepiej. Miałem pracować jako terapeuta zajęciowy, niestety z przyczyn osobistych nie mogłem podjąć pracy, ale jestem przekonany, że jest to świetne miejsce do pracy. Dobra atmosfera i energiczny zespół dodaje wiele radości podopiecznym. Dzięki tak zgranemu zespołowi personelu i sióstr niejednokrotnie możemy zobaczyć u podopiecznych uśmiech na twarzy, który jest wyrazem wdzięczności.

Czy dom mimo pandemii działa ?

Dps
@Marek

Oczywiscie. Tutaj są osoby niepełnosprawne potrzebujące opieki i w miarę normalnego życia. To staramy sie zapewnić.

Mateusz

Czy ktoś się orientuje jak wygląda finansowanie? Jaki jest koszt pobytu? Czy pokoje 1 i 2 osobowe są w tej samej cenie?

@Mateusz

czy chodzi o odpłatność czy finansowanie? Częściowo odpowiedź na http://www.dpsporaj.albertynki.pl/warunki.html w linku warunki przyjęcia, a finansowanie to dotacja na mieszkanki na tzw. starych zasadach, odpłatność gmin -nowe zasady i odpłatność samych mieszkanek

Jak opisałbyś przebieg rekrutacji w firmie Dom Pomocy Społecznej Dla Dorosłych Im. Św. Brata Alberta Prowadzony Przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek na stanowisko Zatrudnimy pielęgniarkę? Czy odbywa się ona w formie rozmowy, czy kandydat otrzymuje do wykonania jakiś test lub zadania?
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Praca dla malarzy na Bawarii. Umowa niemiecka.
Bawaria
Injobs.Pl Sp. z o.o.
Wiktoria

Domyślam się, że pandemia oznacza sporo kłopotów dla miejsc takich jak Dom Pomocy Społecznej. Możecie napisać, w jaki sposób obecna sytuacja wpłynęła na funkcjonowanie DPS i jakie decyzje podjęło kierownictwo, jeśli chodzi o działania mające na celu zapobiec zakażeniom?

@Wiktoria

Witam. Żeby odpowiedzieć wyczerpująco trzeba by trochę czasu poświęcić ale są pilniejsze sprawy, koniec roku...i bardzo dużo pracy, więc proszę może popytać ewentualnie pracowników, którzy tu pracują. Pozdrowienia

No brawo brawo pani dyrektor pięknie pani ludzi urządziła na tydzień zamknęła koronę sprzedała a teraz wysyłamy do domu z wynikami pozytywnymi super działać się a w zasadzie przeciwdziałać zarazić i wysłać do domu niech zarażają dalejczy to tak u was wygląda przeciwdziałanie pandemi no to brawo brawo proszę się zastanowic co wy wyrabiaćie patrzycie tylko swego żeby miał kto nakarmić wasze(usunięte przez administratora) a teraz chory wysłać do domu bo już się zarazili a że będą zarazić rodziny a co was to interesuje przyjdą następni będą znowu karmić wasze tyłki tak właśnie przeciwdzialaci pandemi

DPS

Kultura osobista na wysokim poziomie

Ty

Autorko paszkwili. Jeżeli Ci jest w pracy źle to się zwolnij. Nie obrażaj Personelu, nie pisz bzdur bo nie musisz karmić tłustych tyłków, zadbaj o swój i złóż wymówienie, nawet że skutkiem natychmiastowym. Idźdo innej pracy,tylko pamiętaj aby napisać podanie o nią bez błędów, bo w tych twoich! tekstach aż się od nich roi. Miłego dnia

Pracownik DPS

Sytuacja w DPS wygląda zupełnie inaczej. Personel został doskonale zabezpieczony po wykryciu covida. A przed podjęciem decyzji o tygodniowym pobycie doskonale zdawał sobie sprawę z instniejacego zagrożenia. Po dodatnim wyniku nikt nikogo nie wygania z terenu domu. Osoby zostały poproszone o chwilę wstrzymania się z decyzją o wyjsciu. Jest to trudna sytuacja i nowa dla wszystkich. Jako instytucja państwowa podlegamy rozporządzeniom Wojewody śląskiego. Każdy jest dorosły i dobrowolnie podjął ta decyzje. Nikt do niczego nikogo nie zmuszał. Owe zachowania dyrekcji proszę pozostawić tym " niby" poszkodowanym do oceny. Szkoda, że najwięcej do powiedzenia mają osiby, które nie był zaangażowane. A każdy ma swoje sumienie i nim powinien się kierować. Już od dwóch miesięcy mamy dodatek do pensji dla osób które narażają się w większym stopniu na zarażenie. Każdy pracownik był z niego zadowolony i rękę po niego wyciągał. Jeśli ktoś nie zrozumiał dlaczego ten dodatek dotyczył pracowników dps to już jego sprawa. Pozdrawiamy

Wpuszczając pracowników na zakład i osoby zewnętrzne nawet nie było wykonane przy wejściu mierzenie temperatury a ta procedura obowiązuje wszędzie może nie jest ona skuteczna ale w pewnym stopniu zabezpiecza jakoś żeście też tego zaniechali mówimy o podstawach pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia

My

Myślę, że każdy kto podejmuje pracę w placówce typu DPS powinien się liczyć z różnymi sytuacjami. Pracę wybiera się raczej świadomie. To kwestia odpowiedzialności zawodowej i sumienia każdego z osobna.

Szczęść Boże siostro dyrektor mam zapytanie co siostra zamierza zrobić z pracownikami które siostra przywoła do pracy na tydzień w przypadku gdy będą miały dodatnie test na covid czy zamierza siostrę i wysłać do domu żeby zależały rodziny jak ta infekcja rozwinęło się u was w ciągu tygodnia bo wiadomo że jesteście chory na covic mamy się izolować a siostra świadomie rozsyła wirusy po rodzinach pracownic z domu wyjechały zdrowe a mają wrócić z gratisem tak prezent od sióstr albertynek proszę coś z tym zrobić jeżeli wyniki będą pozytywnenie po to ktoś haruję u was za psie pieniądze jeszcze ma zarazić rodzinę z waszego powodu bo wirusa wyście złapały pozdrawiam proszę się zastanowić

DPS

Szczęść Boże. A może by ten pracownik miał odwagę sie podpisać. Przypuszczam, że to p. D. Droga Pani, każdy pracownik mógł przynieść wirusa. Proszę znależć sobie pracę lepszą, nikt tu nikogo nie trzyma. Wszyscy dostają dodatek związany z uciążiwością i stresem w związku z pandemią i są narażeni. A być może to ktoś z pracowników nas poczęstował covidem. Wiadomo, że jeżdżą pracownicy na komunie, wesela itp. załatwiają różne sprawy. Proszę w tak trudnej sytuacji nie częstować nas jeszcze złośliwością. A co zamierzam...nie będę anonimom sie tłumaczyć. Będę postępować zgodnie z przepisami i wytycznymi i na ile się da chronic pracowników. Mnóstwo ludzi jest zarażonych nie tylko DPS w Poraju. Każdy się boi o rodzinę,zwłaszcza, gdy ma chorych i starszych rodziców. Przy okazji bardzo dziękuję wszystkim dla których człowiek niepełnosprawny jest ważny. Pozdrawiam i życzę żeby covid nie dopadł.

Natalia

Trzeba mieć chęci do pracy szczególnie w takim miejscu gdzie trzeba mieć chęci do pracy . Obrażanie innych to świadczy jedynie o nas!!

COVID 19

Swojego czasu bylem opiekunem w tych chlewie prowadzonym przez Albertynow. Niby prowadzony przez krego koscielne ale zadnego zakonnika poslugujacego przy chorych nie uswiadczysz. Personel to dramat-totalna wiocha, ludzie odrzuceni przez rynek pracy ktorzy nigdzie indziej sie nie odnajda. Kierownictwo jeszcze gorsze: leje po pysku podopiecznych i wzajemnie miedzy soba sie tych chwala.Dyrektor to brat zakonny, ktory siedzi w swoim gabinecie przed kompem na pornhub i nic kompletnie go nie interesuje...

@COVID 19

A to chyba jakaś pomyłka... Po pierwsze nie jest to chlew ale Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Siostry Albertynki, które również tu pracują razem ze świeckimi osobami, między innymi opiekunkami - kobietami, które w znacznej większości dość ofiarnie opiekują się naszymi mieszkankami. Proszę więc pisać pod właściwy adres jeżeli ma Pan jakieś uwagi a nie szkalować innego DPS-u. Jest to nieuczciwe zwłaszcza jeśli nie ma się odwagi podpisać. Nie wiadomo co nas w życiu czeka.....czy będzie miał się kto nami opiekować. Żebyśmy tylko nie zostali sami i nie leżeli " w chlewie" jak to Pan raczył podkreślić. A nawiasem mówiąc to ciekawe co to znaczy "swego czasu" jakie to lata były jak Pan pracował? 80-te XX wieku, bo wtedy jeszcze mogła ta opieka wyglądać różnie ale w dzisiejszych czasach nie chce mi się wierzyć....Wszystkiego dobrego życzę i dobrej opieki jak będzie potrzeba.

Gregor

Jeżeli nie podejmie się żadnych środków w poniedziałek w sprawie zgłoszeń do sanepidu

xxx
@Gregor

Sanepid był i wojsko. Jak na razie jest OK. Wszyscy się starają...żeby było bezpiecznie i jak najbardziej normalnie....

DPS jest Domem gdzie Siostry i Personel rzeczywiście otaczają opieką i troską podopiecznych. Dom jest rozbudowany, jest pięknie i funkcjonalnie wyposarzany, posiada udogodnienia dla Mieszkanek i Pracowników. W pomieszczeniach jest ład i porządek... Personel i Mieszkanki mają do użytku wszelkie środki ochrony, dezynfekcyjne i higieniczne.

Bogna

Dom Pomocy jest dobrym pracodawcą, każdy jak może dba o przestrzeganie odpowiedniego zachowania,

Czy pracodawca Dom Pomocy Społecznej Dla Dorosłych Im. Św. Brata Alberta Prowadzony Przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

xxx

A kto pyta? Inspekcja pracy?

Gregor

Szczęść Boże podobno w wasz ośrodek miał kontakt z osobami zarażonym na koronawirusa czy zostały podjęte jakieś środki w celu ochrony podopiecznych i personelu. Pozdrawiam i liczę na działanie w tej trudnej sytuacji

@Gregor

Jak na razie nie posiadamy informacji żeby ktoś z personelu miał kontakt z osobą zarażoną. Wstrzymane są odwiedziny mieszkanek a mieszkanki również nie wychodzą poza teren DPS.Personel na wszystkich stanowiskach ma środki dezynfekcyjne i jednorazowe rękawice. Dostępne są też maseczki, ponadto szyjemy od dzisiaj z otrzymanego materiału. Zarówno personel jak i mieszkańcy zostali przeszkoleni w zakresie zachowania higieny i środków ostrożności.Osoby z personelu, które czują się źle nie przychodzą do pracy (biorą urlop lub zwolnienie lekarskie). Najbardziej ryzykowny jest kontakt z personelem, który opiekuje się mieszkańcami. Pracownicy widzą się z rodziną, robią zakupy, jeżdżą komunikacją. Mogą więc przynieść wirusa do domu pomocy i nieumyślnie zarazić mieszkańców. Staramy się zachować dostępne środki ostrożności a szczegółowych procedur dla dps-ów przypuszczam, że sanepid też nie ma. Proszę może podpowiedzieć co można na ten moment zrobić. Najlepszym wyjściem pewnie byłoby nie przychodzić do pracy ale mamy do czynienia z ludźmi, którzy potrzebują opieki a nie z zakładem produkcyjnym, który można zamknąć. Tele praca też w grę nie wchodzi. Wszystkiego dobrego i zdrowia życzę.

Aśka

Czy jest ktoś kto ma tam rodzinę? Potrzebuję pomocy.

Pawkil
@Aśka

Mam w tym dps mamę, szukam osób które też mają tam swoich bliskich

Katarzyna

DPS w Poraju prowadzony przez siostry zakonne to ewidentnie kpina. Walcze z DPS-em od lat, aby odzyskać moją rodzinę , jednak siostry zakonne utrudniają mi to na każdym kroku. Od kiedy w DPS ie jest tak, iż nigdy nie można wejść do pokoju mieszkanki i trzeba siedzieć w czasie odwiedzin w małym pokoiku między innymi osobami , bądz wszystko się gubi - pieniądze, odzież. Mieszkanka DPS otrzymuje 40-50 zł miesięcznie i musi sobie sama za to kupić cukier, kawę, bo jeżeli tego nie ma to tygodniami pije bez cukru....Sprawa była głoszona do sióstr będących nad siostrami DPS-u i mających je kontrolować, do biskupa i mimo tego dalej nic się nie dzieje. Kolejne sprawy będą przekazywane do TVN, ekspresu reporterów i innych programów aby sprawdzić co jest nie tak z DPS-em poraj. Nie raz było się na odwiedziny z kilkoma osobami z rodziny lub z sąsiedztwa i oni również są świadkami co opowiadały mieszkanki i co zauważyliśmy . Dzisiaj była rozprawa w sądzie , Pani kurator z urzędu stwierdziła, iż siostrzenicy podaje się o wiele za wysokie dawki psychotropów , co źle na nią wpływa i niszczy jej organizm , nie mówiąc jak się siostrzenica cofnęła w mowie i zachowaniu - a to się dzieje już przez 4 lata- przez 4 lata podają siostrzenicy takie dawki, że jak je otrzyma oczy wywracają jej się białym do góry i słabnie- niejednokrotnie widziałam to ja ,rodzina, sąsiedzi i osoby odwiedzające ją wraz z nami .. Pisałam nie raz tutaj komentarz dotyczący mojej sprawy a mimo to nie został wogóle opublikowany. Dzwoniłam pod podane numery obok, obiecano mi pomoc i również nic. Prosze o kontakt i opublikowanie tego komentarza ponieważ chce przestrzec w przyszłości rodziny które mają w tym DPS-ie mieszkanki, aby bardziej przyglądały się co się tam dzieje a także poczytały opinie i artykuły o DPS-ach w Poraju /Częstochowie. Prosze o konkretne zweryfikowanie tej informacji, aby się nie okazało że komentarz się nie ukarze jak poprzednie.Ja swoje kroki będę poczyniać dalej, dopóki nie odzyskam siostrzen

Zostaw merytoryczną opinię o Dom Pomocy Społecznej Dla Dorosłych Im. Św. Brata Alberta Prowadzony Przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek - Poraj

• Jak się pracuje w Dom Pomocy Społecznej Dla Dorosłych Im. Św. Brata Alberta Prowadzony Przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek?

Zobacz opinie na temat firmy Dom Pomocy Społecznej Dla Dorosłych Im. Św. Brata Alberta Prowadzony Przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Dom Pomocy Społecznej Dla Dorosłych Im. Św. Brata Alberta Prowadzony Przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 3 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

2.6/5 Na podstawie 7 ocen.
  • Jasna 6
    42-360 Poraj