Opinie o Edwin film w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Edwin film. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Edwin film o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi profesjonalno-naukowe i techniczne dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Edwin film w Wrocław

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego zespołu w Edwin film?

Barb

Zgłosić się do agencji na Kuźniczą.

A to jest płacone za dzien zdjęciowy ?

Bobb
@Marek

tak, za dzien zdjeciowy statystowanie do 6h 40zl powyzej 6h 70zl, epizody sie roznia cenia w zaleznosci od ilosci scen i tekstu

Alicja

W wątku dość cicho a ja chętnie dowiedziałabym się jak w obecnej sytuacji wygląda praca w Edwin film? Czy wprowadzono jakieś szczególne obostrzenia na planie? Czy zleceń jest więcej lub mniej? Czy przez te dwa lata od ostatnich wpisów zmieniły się jakoś warunki pracy lub wynagrodzenie?

Bobb
@Alicja

Zlecen jest sporo, obostrzeń żadnych nie ma, stawki wyglądają tak że do 6godzin na planie 40 netto, powyżej 6 godzin 70 netto za statystowanie, epizod 180 netto za dzień zdjęciowy

Alicja

@Barb z tego co napisałaś wnioskuję, że praca w firmie Edwin film jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają dużo wolnego czasu czy szukających dodatkowej pracy. Co Twoim zdaniem jest największym atutem tej pracy? Może zauważasz też jakieś niedociągnięcia, coś co wymagało by poprawy? Pomijając stawkę, o której już pisałaś.

@Alicja

Rany!!!! Chyba na wszystkie pytania już ja lub ktos inny odpowiedział. Atut? Jak ktos ma parcie na szkło to faktycznie jest wręcz dumny z pracy za darmo, bo 40 zł za 12 godz. to dla mnie za darmo. Jak ktos nie ma co w domu robić, może iść, zawsze ma motywację aby wyjść z domu, no i niektórzy maja nadzieję, że dostrzeże ich jakis reżyser, niektórzy nawet znani aktorzy w ten sposób podobno zaczynali. Niedociągnięcia zależą od projektu. Ostatnio gralismy w filmie od 4,00 rano do 21,00, upał wściekły (ok. zażalenie do Pana Boga), na planie nawet ławki nie było, a osób było ze 300, stawki jak pisałam (choć tu 20 zł za nadgodziny dorzucili ), ale jak na innych planach choć bułke dadzą, to na tym nie dali, z planu nie można było zejść aby cos kupić. Ludzie!!!!! Jak chcecie pójść na plan to naprawdę zapiszcie sie do tej agencji, i zróbcie jak wcześniej pisałam.

@Alicja

Brak pozytywów prócz poznania ludzi. Traktują Cię jak śmiecia, siedż i czekaj

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Edwin film? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.

A czy jak się będzie juz w bazie i się zaznaczy np. Dyspozycyjność w weekend to co ile tygodni można być proszonym przez tą agencję na plan (raz na tydzień,raz na dwa tygodnie, jak to u Was wygląda?)? Pytam się bo od wrzesnia będę miała szkołę i nie wiem jak będę mogła to pogodzić z nauką jezeli beda mnie mogli co tydzien prosic...chciałabym najwięcej w okresie wakacji postatystowac. Czy to tak się da?Jak to u Was wygląda? Co ile tygodni was prosza?

@Zainteresowany

Mnie proszą parę razy w mcu, maja tam kilka projektów, także do każdego kogoś potrzebują. Proponuję się wpisać do bazy, zapisywać na terminy, zawsze dzień przed zdjęciami ktoś z agencji dzwoni i potwierdza dyspozycyjność, wtedy można odmówić jak nie pasuje. Zresztą wszystkiego pani sie dowie jak zapisze sie pani do agencji, wakacje uciekają, a za wpis sie nie płaci.

@Zainteresowany

sam sie zgłaszasz, kiedy Ci pasuje dzień. TYlko licz się z 12h dniówką (czasem)za 40 zł

Epizodysta

Czy ktoś z was grał epizod z ramienia agencji Edwin Film,mają w swoim regulaminie że wypłacają pieniążki po 26 kolejnego miesiąca, który nastąpił po odegraniu epizodu, ale chodzi mi o to czy czekamy kilka dni po tym 26 czy znacznie dłużej?Pytam z czystej ciekawości

@Epizodysta

Finanse są zawsze po 26. kolejnego miesiąca. Zatem gramy np. 30.08, wypłata jest po 29.09, gramy 1.09, wypłata 26.10.

@Epizodysta

tak do 30 dnia m-ca

Grzesiek

Co by nie mówić to mamy dobrego pracodawcę a idealnie to pewnie nigdzie nie jest!

Anka

@Barb po prostu niektórzy pracownicy z własnego doświadczenia mogą opowiedzieć o pracy, dlatego pisze się na forum.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Edwin film?

Barb

A nie lepiej skontaktować się bezpośrednio z Edwin Film? W końcu osoby, które to czytają nie są odpowiedzialne za ew. nabory. Ok, moja odpowiedź: zależy na jakie stanowisko, do statystowania (a do statystowania jest stały nabór) nie trzeba żadnego doświadczenia. Wystarczy zgłosić sie do agencji, na inne stanowiska pewnie czegoś wymagają. .

Olek

Czy macie jakiś powód, że tak rzadko ostatnio tu zaglądacie? Czyżby wakacje odciągnęły od forum?

@Olek

Pytania wciąż te same, wszystko zostało już chyba omówione, co poniektórzy powinni je przeczytać, a nie wciąż o to samo pytać.

Czarek

Czy firma prowadzi aktualnie jakieś rekrutacje? Skąd bierzecie informacje o zapotrzebowaniu?

@Czarek

Statystów potrzebują stale, codziennie można się zgłosic do agencji. Na ich stronie www. zamieszczaja ogłoszenia jeżeli potrzebują kogoś innego (ostatnio bodajże reżysera obsady).

M-nka

Proszę bardzo uważać na tą agencję,a najlepiej omijać szerokim łukiem,mi zdarzyła się taka sytuacja,że potwierdzili e-mailowo dwudniowy epizod,wzięłam urlop w pracy,w celu upewnienia zadzwoniłam dzień przed,powiedzieli,że o szczegółach poinformują wieczorem...i nie zadzwonili,nie odpisali na e-maila,nie anulowali,więc do ostatniej chwili trzeba kombinować by być dyspozycyjnym..,po czym okazało się,że 2 dni urlopu które można by było przeznaczyć na jakąś piękną podróż...zostało zatracone,bo "Wasza profesjonalna"jak piszecie agencja nie raczyła zachować się w porządku i poinformować o ewentualnych zmianach...Myślę że wnioski każdy sam sobie wyciągnie

@M-nka

Tak wygląda praca na planie! Zdarza się, że cos zaplanują, a w ostatniej chwili partner/ka sie rozchoruje. Ja jestem w Edwinie od 1,5 roku, podobna sytuacja mi sie nie przytrafiła, ale znając życie jest to mozliwe. Często sie zdarza, ze zapisuję sie na np. 10 dni zdjęciowych, a oni biora mnie na 1 lub nie biorą wcale. Na szczęście praca w Edwinie to moje hobby, jestem potrzebna idę, nie jestem potrzebna, robię coś innego. A tak a propos 40 zł dniówek akcję zrobiła jedna ze statystek, napisała wniosek o zwiekszenie stawek, chciała aby ten wniosek podpisali statyści, a ona miała z tym wnioskiem pójść do agencji. Jak sie okazało, wniosek podpisało tak mało osób, że z tego co wiem sprawa umarła przez brak zainteresowania ze strony statystów. Widocznie ludziom pasuje praca za 1/3 minimalnej płacy stosowanej przy innych umowach (zlecenie, pracę). Agencja wykorzystuje luke prawną, bo przy umowach o dzieło nie ma stawek minimalnych i może płacic nawet 10 zł za dzień zdjęciowy, a za tak zanizone stawki nigdzie nie mozna sie odwołać.

@M-nka

Tak wygląda praca na planie! Ostatnio mielismy podobną sytuację. O 11.00 potwierdzili dyspozycyjność, o 15,00 zadzwonili, że zdjęcia odwołane, bo miał byc plener, a synoptycy zapowiadają deszcz (faktycznie padał). Nie wiem co było powodem odwołania zdjęć o których pani pisze, ale że w ostatniej chwili zdjęcia moga byc odwołane to fakt. Dla mnie to nie problem, bo juz nie pracuję, ale gdybym miała załatwiać sobie urlop, a potem go odwoływać, to nie byłoby fajne.

Iza

Może zacznijcie doceniać pracę w dobrej firmie?

@Iza

Zależy co kto rozumie pod słowem "dobrej". Że wynagrodzenie płaci ze znacznym opóźnieniem (ok, ale wypłaca, inne firmy nawet z tym mają problem).Że wykorzystuje lukę prawną i za 12 godz. pracę płaci 40 zł, czyli ok. 1/3 minimum krajowego? (ok, tak robią wszystkie firmy z tej branży).

Igor

Czy firma potrzebuje aktualnie ludzi?

@Igor

Statystów stale, na inne stanowiska czasem.

duda

Edwin na swojej str. pisze ze do serialu Galeria potrzeba ludzi w wieku do 45 lat, ale bywają ludzie dożo starsi , to ci co mają układy lub znajomości.

@duda

Nie mieli 45latków (w tym wieku raczej się pracuje i nie rezygnuje z pracy tylko po to, aby dostać 40 zł, w pracy z reguły dostaje się więcej) to brali starszych. Często tak robią.

Barb

Stawki dla statystów są takie, jakie napisałam, 40 zł netto za statystowanie do 12 godzin (tak jest w umowie). Na planie często jest się krócej 5-8 godzin, też za 40 zł co moim zdaniem głowy nie urywa, bo wtedy wychodzi niecałe 10 zł netto za godz., przy minimum krajowym stosowanym przy innych umowach na poziomie ca 10 zł/godz. My jesteśmy zatrudniani na umowę o dzieło, czyli nie mamy żadnych innych świadczeń (ZUS). Warunki przyjęcia? Na dobrą sprawę żadne, statystą może być każdy, wystarczy wpisac się do agencji i zaakceptować stawkę 40 zł dniówki (nie zmienianej od 2000 roku, czyli od niemal 20 lat). A największa korzyść? Cóż jest to praca tylko dla hobbystów, którym podoba sie atmosfera na planie, każdy kto chciałby z tego żyć musi wybrać inny zawód, bo z tego nikt sie nie utrzyma. Czasem daja nam do zagrania lepiej płatne epizody, ale to zupełnie inna sprawa, inne stawki, o tym kto zagra epizod decyduje reżyser. Ja piszę tu o stawkach dla statystów, bo takich Agencja potrzebuje najwięcej. O pracy na innych stanowiskach nie mam zdania, jestem statysta, czasem mam jakiś epizod. Praca mi (poza stawkami) odpowiada, bo jestem na emeryturze i mam sporo czasu, zamiast siedzieć w domu, czy chodzić po sklepach idę na plan.

Alicja

@Gapa, a czy Ty pracujesz, pracowałeś lub chciałbyś pracować w Edwin film? @Barb, dziękuję za Twoje wypowiedzi. A jak atmosfera na planie?@Elaela , długo już współpracujesz z Edwin film? Jakie widzisz plusy i minusy tej firmy?

@Alicja

Alicjo, proszę zapisać się do Edwina, pójść na plan 2-3 razy, dowie sie Pani więcej niż przez taką korespondencję. Naprawdę!!

Gapa

Alicjo, czy ty naprawdę poszukujesz pracy, czy bawisz się w detektywa? Nie marnuj czasu na bzdurne pytania, tylko szukaj pracy tam gdzie ona jest.

Gutek

Firma ma opinię bardzo dobrego pracodawcy. Jeśli komuś tu źle to niech szuka innej firmy.

@Gutek

Gutek, nie wiem na czym ta dobroć polega? Na tym, że statystom po 1,5 mca płacą niezmienione od 20 lat stawki (40 zł dniówki, kto teraz jeszcze za takie pieniądze pracuje) ? No tak, z tego co wiem inne agencje maja i z tym problemy i nawet o takie 40 zł trzeba sie upominać. Niektórzy idą do Edwina bo mają nadzieję, że na planie dostrzeże ich reżyser i zaproponuje coś większego. Pewnie teoretycznie może sie to zdarzyć, nie znam środowiska aktorskiego na tyle dobrze, aby to stwierdzić. Z plotek wiem, że nawet biurowi pracownicy zatrudniani są tam na umowy o dzieło, a te nie dają żadnych zabezpieczeń społecznych, na dobrą sprawę jest to nawet sprzeczne z prawem.

Alicja

Widzę, że firma Edwin film aktywnie poszukuje nowych statystów oraz aktorów - na swojej stronie internetowej udostępnia odpowiednie formularze pozwalające na zapisanie się do bazy (więcej tutaj: http://casting.wroc.pl/ ). Jakie umowy są im proponowane? Czy jest to firma przyszłościowa, z którą można związać się na dłużej?

@Alicja

Jeżeli proponują 40 zł na umowę o dzieło, z czego nie ma żadnych składek na ubezpieczenie za całodzienne statystowanie (8-10 godzin) w różnych warunkach pogodowych, to nic dziwnego, że tych statystów jest dużo mniej niż potrzebują. Nieraz przychodząc na plan słyszę westchnienie reżysera: o rany, znowu te same twarze. W bazie statystów pewnie jest ich tysiące, co z tego, jak aktywnych jest może z 200 osób. Często jestem na planie, ze statystami znamy się niemal jak łyse konie. Statystowanie jest pracą dla pasjonatów, dla tych, którzy to lubią i mają dużo wolnego czasu (pracujący w grafikach, wolne zawody, studenci, renciści, emeryci). Nawet osobom bezrobotnym nie opłaca sie być statystą, bo jakby bezrobotny chciał być absolutnie korekt z prawem, musiałby się na 1 dzień wyrejestrować, a nast. dnia zarejestrować, stawka za dzień statystowania jest niższa, niż to, co dostałby z UP. A aktorstwo? Nie wiem, jak ktos ma dyplom PWST pewnie jest inaczej traktowany, niż zwykły statysta, czy aktor amator, pewnie ma wyższe stawki.

@Alicja

Alicjo, najlepiej zapisac się do Edwina, pójść na plan 3-4 razy, spodoba się - zostać, nie spodoba się, nikt po Pani płakać nie będzie.

Elaela
@Barb

To prawda statystowanie to bardziej pasja,a nie zarabianie pieniędzy. Ja to lubię i robię od lat. Poznałam wiele ciekawych osób. Jestem na emeryturze i statystowanie traktuję, jak pewnego rodzaju zabicie czasu. Ale robię to z chęcią, nikt mnie do tego nie zmusza

@Elaela

No właśnie, przy obecnych stawkach zostali tylko pasjonaci. Gdyby stawki były inne, dołączyłyby do nas ci, którym dodatkowo zależy na pieniądzach.

Zostaw merytoryczną opinię o Edwin film - Wrocław

• Jak się pracuje w Edwin film?

Zobacz opinie na temat firmy Edwin film tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Edwin film?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 6 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Edwin film
  • ul. Kuźnicza 11/13