Opinie o Edugo (Nova Centrum Edukacyjne Sp. Z O.O.) w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy NOVA Centrum Edukacyjne Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w NOVA Centrum Edukacyjne Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja samochodów osobowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NOVA Centrum Edukacyjne Sp. z o.o. w Warszawa

Xyz

Z całego serca odradzam prace w tej firmie. Pomimo wystawianych co miesiąc rachunków przez Nova o odprowadzanych składkach ZUS na umowie zlecenia, tak na prawdę nie były odprowadzane jakiekolwiek składki od początku mojego zatrudnienia. Nie byłam również ubezpieczona. Informacja pewna I zweryfikowana. Pieniądze które miały być przeznaczone na moje składki, tak na prawdę nie były odprowadzone przez Pracodawcę. Sprawa została zgłoszona do PIP.

Wariograf
@Xyz

Skoro tak, i zapewne nie mijasz się z prawdą, bo jakby inaczej, to bądź uprzejma i podaj nr sprawy, którą po Twoim zgłoszeniu zajmie się PIP, a my sprawdzimy czy za bardzo nie minęłaś się z czymkolwiek i jakkolwiek:)

Xyz
@Wariograf

To ze skarga została wysłana to jedno, a czy w ogóle zostanie rozpatrzona to drugie. Z tego co wiem, to nie ja pierwsza podjęłam się takich kroków. Może jak będzie nas więcej, ktoś się w końcu zajmie tą sprawą. Co mogłam to zrobiłam ze swojej strony, teraz zostało mi tylko czekać na odpowiedz PIP :)

Fgh
@Xyz

W takich sytuacjach zeznaje się w zusie i to już ZUS ściąga skladki

@Xyz

PIP nie zajmuje się umowami cywilnoprawnymi. Nie martw się ZUS nie daruje im składek. Udaj się do ZUS na rozmowę, to przyspieszy ich działania. A to, że firma nie odprowadzała wszystkich składek to prawda.

Nauczyciel

Następny yntelygentny. Czy wiesz młody człowieku, że przedsiębiorcy dostają kasę z tzw. tarczy antykryzysowej a po tygodniu mają kontrolę i muszą zwracać... Jeśli w tym czasie zapłacili zaległy ZUS, podatki lub inne zobowiązania to mają poważny problem! Internet opisuje przypadki, że w ciągu dwóch tygodni musieli zwracać z uwagi na wyimaginowane błędy proceduralne - przecież gdyby były błędy, to by im nikt nie przyznał wsparcia tzw. tarczy!!! Zastanów się gdzie Wy yntelygenci będziecie pracować za kilka lat. Zagraniczni inwestorzy, wstrzymują działalność w Polsce i dbają o własne, rodzime miejsca pracy. Jak będą mieli nadwyżki na zachodzie, a zamówienia przekroczą rodzime moce produkcyjne, wspomogą się zewnętrzną siłą produkcyjną na wschodzie. Ten przykład dotyczy każdej dziedziny gospodarki, od produkcji poprzez handel po usługi. Wątpię abyś był na tyle świadomym człowiekiem abyś zrozumiał, że po wyborach będziesz miał poważny problem z zatrudnieniem w Polsce, a wyjazd za granicę nic nie da, bo tam też będzie dużo rodzimego bezrobocia i nikt nikogo z zewnątrz nie zatrudni, ponieważ każdy normalny naród martwi się o własne miejsca pracy i przetrwanie. Z jednej strony chcesz się kształcić we własnym kraju a z drugiej strony dojechać Polaków, bo prywaciarz, bo na pewno (usunięte przez administratora) bo każdy lepszy od Polaka, itd. aby (usunięte przez administratora) swojemu i nie ważne czy dostał wsparcie czy nie. Nie ważne, że jest lepszy od zachodniej konkurencji, która nie płaci w Polsce podatków. Przecież w necie trzeba pisać, że na pewno coś tam ukradł, coś tam wziął - skoro jeszcze funkcjonuje pomimo nierównej walki konkurencyjnej. Nie ważne czy daje miejsca pracy czy nie. - Trzeba napisać, podpie**dolić, że urząd musi sprawdzić, bo tak lepiej z UBECKIEGO punktu widzenia wygląda i daje innym czytającym do myślenia i działania czyli następnych wpisów.Powodzenia normalnym ludziom życzę. Trzymajcie się hejterzy, bo ciężkie idą czasy. Skrzynecki

były uczeń

bardzo proszę odbierać telefony jak sie dzwoni. Dwa dni dzwonie i cisza wysyłacie windykacje a potem nie ma kto się wytłumaczyć z tej pomyłki tylko biedny Pan windykator nie wie co zrobić i stara sie pomóc. Cała ta szkoła to jedna wielka bandyterka od 3 lat jak u was byłem to tylko jakieś pomyłki mnie spotykały i nawet po 2 latach po skończeniu szkoły mnie prześladujecie. ODBIERAĆ TELEFONY BO NA PEWNO NIE ZAPŁACĘ BEZ WYJAŚNIEŃ. Szkoda tylko że gdy odbierałem świadectwo ukończenia szkoły to mi nikt nie powiedział o moich ,,zleglych oplatach''. Odrazu mówie ze ide z tą sprawą do sądu po wyjaśnieniach bo to nie pierwsza wasza pomyłka i nękania mnie koniec z wami bandyci.

Miasto
@były uczeń

A do jakiego miasta dzwonisz? Może mają zamknięty oddział skoro pracownicy nie odbierają telefonow

@były uczeń

Witam! Mam taka sama sytuacje jak pan / pani odnośnie tego co jest tu napisane, mam dokładnie taka sama sytuacje. Komornik zablokowal mi konta bankowe i z kazdego jednego ściągnął sumę 3.300zl zero jakiego kolwiek kontaktu z nimi (usunięte przez administratora) i lichwa. Patrząc na opinie to chyba wszyscy uczniowie maja problem z ta szkola.

@Kasia

@Kasia Skoro komornik zajął Tobie konto, to wykonał wyrok sądu. Pozdrawiam. Skrzynecki

Zyczliwy
@Nauczyciel

Niestety tak, ale umowa ma kilka paragrafów które są wątpliwe... firma ma problemy finansowe wiec szuka gdzie tylko może...

@Zyczliwy

Ale sąd nie poparł tezy o wątpliwych paragrafach. Nie zauważyłem aby firma miała problemy finansowe, może pisząc firma masz na myśli inną, jakich wiele, które mają problemy w związku z pandemią. Pisać każdy może co chce a wyrok sądu trzeba respektować i to czynią komornicy. Skrzynecki.

Xxx
@Nauczyciel

Dokładnie, trzeba pamiętać że komornicy nie ściągają długów z powodu jakiegoś widzimisię tylko wszystko jest poparte wyrokiem sądowym. A żeby wygrać sprawę w sądzie też muszą być przedstawione odpowiednie dokumenty - chociażby zawarta umowa, która podpisując każdy zgodził się na takie a nie inne warunki...

Onet123

Dobrze przygotowane zajęcia polecam tą szkole

Zainteresowana
@Onet123

W jakim mieście chodziłaś do szkoły? I na Jaki kierunek?

Ktos

Po co ciagle piszecie jak jest złe . Jak ktoś chce to oracuje jeśli komuś się nie podoba to nie musi . Krótko i na temat po co te żale

Nie szkoda słów

Dlaczego mają zamknąć ? Może nie szkoda słów tylko czas na prawdę

Nick i Lauda
@Nie szkoda słów

Jeszcze miesiąc i niby niezadowoleni a zwłaszcza ci co piszą anonimowo z konkurencji, będą ćwierkać zupełnie inaczej.

Szukam pracy
@Nick i Lauda

Chcę wysłać dokumenty na jakim portalu szukać ogloszenia

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Koronavirus

Od poniedziałku 18 maja ruszają szkoły policealne.

Zuzia

teraz to już normalne zajęcia w szkole? Jakie są zachowane normy bezpieczenstwa aby się nie zarazić w szkole?

@Zuzia

Normy sa dużoooo lepsze niż stosuje premier w restauracji czy prezydent w niby kampanii w Bieszczadach. O innych politykach nie wspomnę.

Abc chleba chce...
@Koronavirus

Zakazy dla ludu a imprezy dla wladzy.

Syn Andrieja
@Koronavirus

przestancie bo serwer konkurencji padnie i beda szukac winnego wsrod was/nas/ich hahahaha

kick
@Syn Andrieja

nich kupia zamowia lepszy zarobili w 2019 xxx baniek i chwala sie ze NAMBER ŁAN w branzy to ich nie stac?

Piotr i Gaweł
@kick

Taki nr 1 ze zamiast opinii o pracodawcy nie kasują ogłoszeń konkurecji. To zgodne z regulaminem gowork? Może UOKiK trzeba powiadomić bo moim zdaniem to świadome działanie na szkodę konkurencji.

Sluchacz
@Piotr i Gaweł

Niech słuchacze wiedzą że świat na novej się nie kończy i mają inny wybor

@Koronavirus

Prawda cię zabolała . Tak się kręci samo że hoho.. i za pewne słuchacze też sami przyjdą i sprzedaż się zrobi a w sumie do windykacji uczniów to nie potrzebujesz mieć kompetencji więc napewno sobie radzisz

walipis

To nie chodzi o jakieś hahahahhahahah. W zamieszczanych postach AUTOR wręcz się domaga jakie będą zabezpieczenia aby się nie zarazić Covid-19. Więc każdy pracodawca jest zmuszony prawnie aby dostosować się do zaistniałej sytuacji ale koszty z tym związane jak myślicie - kto poniesie? Podpowiem - koszty ponosi zawsze klient, najwięcej zawsze zyskuje państwo w podatkach, składkach, opłatach!

Odp

Pan dyr jest znerwicowany ponieważ sytuacja w firmie jest trudna. Poczytaj wszystkie (oczywiście dużo już wpisów zostało usuniętych) poniższe komentarze (zwłaszcza link do artykułu). Z 25 oddziałów zostało tylko 6.

?

A przeczytałyście dokładnie ze zrozumieniem umowę, którą podpisałyście? Chyba nie....

Absolwent

Tak w każda niedziele na zajęciach jest kolejka do dyrektora i składanie podpisów. Wystarczy ze zgłosicie to do urzedu szkoła i tak jest na świeczniku . A jak ci nie pasują docinki dyrektora to każe nauczycielom Cię udupic cały Gul ...

Ja tez dziś wysłałam rezygnacje . Nie chce mieć ocen uzależnionych od jakiegoś dyrektora który rządzi

Z
@Odp

Dyrektor od wielu lat tak się zachowuje jest poprostu (usunięte przez administratora) i prostakiem jego teksty typu co robisz z chłopakiem w nocy jaki masz biust itp . Od kilku lat są na niego skargi a on jest bezkarny i tylko się śmieje. On ma klikę z nauczycielami nie raz przy uczniach mówił kto ma podpisy uzupełnić i ma zdać a kto nie . A szkoła nic z tym nie robi .

Ale czytałam tez ze podobne domniemane rzeczy dzieją się we wiekszosci szkołach bo prawo nie jest jasne. I często zmieniają się wytyczne...

Aa
@Ewa

To nie są domniemane zarzuty. Już są osoby skazane a dalsze procesy są już w trakcie i nowe zaraz ruszą. Uczniowie, nauczyciele są przesłuchiwani w kilku miastach https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/tarnow-zapadl-pierwszy-wyrok-ws-wyludzania-dotacji-przez-prywatne-szkoly-dla-doroslych/

@Aa

No o tym właśnie mówię. inne szkoły tez są prześwietlane i maja sprawy.

Katarzyna

Ja złożyłam skargę na dyrektora i co ..,, cisza a dyrektor dalej swoje robi dalej zachowuje się w sposób w jaki nie powinien. Jak można tolerować takie rzeczy ludzie zgłaszajcie te sprawy na policję to jest karane.

Zgłoście sprawę na policję ws zachowania a na resztę już jest prokurator

@A
@Anonim

Ja tez będę skladac rezygnacje a na kary nie podpisujcie nic to jest nie zgodne z prawem

ewa
@@A

Co jest nie zgodne z prawem?? Z tego co wiem to Nova rozmawia z dyrektorem. I sprawa jest na ostrzu noża.

Asia

Czy może ktoś powiedziec coś więcej na temat rezygnacja zapisałam się na pierwszy semestr higienistki i chce złożyć rezygnacje jak uniknąć kary?

@Asia

Asia idź do sekretariatu i składasz pisemna rezygnacje złóż do końca miesiaca żebyś nie miała kolejnego miesiaca kary.

Nowa

Jestem nowa osoba w szkole w sobotę poszłam na zajecia jak usłyszałam ton dyrektora i to co mówi to wyszłam i będę rezygnować . Sądziłam ze dyrektor jest osoba do pomocy a nie do plotkowania ze starszymi semestrami . Wydaje się osoba bardzo nerwowa dlatego wole już zaplacic karę niż być zestresowana na zajęciach

@ewa

Jasne ....a dyrektor dalej robi swoje. Od zawsze były donosy na dyrektora i nic . Trzyma cała szkole w kieszeni ....sam na zajęciach nie raz się śmiał z donosów na niego . Każdy wie jak jest

Asia
@Absolwent

A da się obejść karę 400 zł i ta frekwencję ?

@Asia

Ale frekwencja wynika z prawa oświatowego i dotacji. Wiec nie rozumiem stwierdzenia jak obejść. To po co się zapisywać do szkoły jak z góry chce się nie chodzić.

@Ewa

Ewa nie wiem czemu bronisz szkoły pewnie jesteś jej pracownikiem ale jak można zatrudnić takiego dyrektora i narzucać kary jeśli ktoś rezygnuje z powodu atmosfery i układów

Uczen

Skoro według Ciebie dyrektor nie ma wpływu. To jak wyjaśnisz sytuacje dziewczyna jest na 3 semestrze weterynari na zajęciach praktycznie jej nie ma większość osób z jej grupy nie wie jak wyglada a ma obecności bo podpisuje w niedziele po czym odrazu wychodzi . Uważasz ze to jest wporzadku i to ze ma oceny tak dobre nie będąc na zajęciach a składając podpisy w dzienniku. Pozatym chodzisz chyba na inne zajecia jeśli nie słyszysz ze dyrektor i nauczyciele to jedna klika.

Uczen
@Ewa

Ale opłata 400 zł nie . Wykazując przyczynę rezygnacji i winę szkoły nie musisz jej placic . Byłam u Prawnika i tak to wyjaśnił

BLABA
@Ewa

To skoro maja sprawy to w takim razie wszyscy byli pracownicy szkol będą wzywani do sadu i beda się tłumaczyć ? W końcu to pracownicy podpisują się na dokumentach ?

Terefere
@BLABA

O tym kto ma zeznawać decyduje sąd. Poza tym oskarżona jest główna dyr, pozostali mogą być wzywani jako świadkowie, a nie jako osoby oskarżone.

Ona
@Ewa

Tak. Napisz odstąpienie od umowy. Nie rezygnacje! Musi być: odstąpienie od umowy i podaj przyczyny

Prawnik
@@A

Nie rezygnacje tylko odstąpienie od umowy. W umówie która podpisaliście jest zapis o karze umownej za rezygnacje z kierunku. Na Boga czytajcie - umowy. Wiem, bo tam pracowałam.

Guzik
@Prawnik

Uuuu, ooo, proszę. Złożone już CV do kancelarii w ministerstwie sprawiedliwości? hehehe Skoro pracowałaś, to musiałaś być wybita inaczej. Normalni pracują tu latami, z "wybitnych" zostaja wspomnienia na tym portalu hehehe

Guzik
@Prawnik

I jeszcze jedno - jako uzasadnienie odstapienia, proszę podać: głąb do kwadratu, nieuk, średnie ojciec załatwił ale nie wiem jak i u kogo.

teb kierumki bezpłatne

Kierunki bezpłatne: Asystentka stomatologiczna z elementami implantologiiHigienistka stomatologicznaOpiekun medyczny z aktywizacją senioraTechnik dentystyczny z technologią CAD/CAMTechnik elektroradiologTechnik masażysta z elementami fizjoterapii Technik sterylizacji medycznejTerapeuta zajęciowy z arteterapią

@teb kierumki bezpłatne

Opinia o pracodawcy wpisująca się w regulamin tego portalu. :)))

Zamknięty oddzial

Czemu zamknęli oddział w Krakowie i Wrocławiu?

@Zamknięty oddzial

Były nie opłacalne

Xxxyyy
@Marta

Czyżby? Powód jest zupełnie inny, strach przed odkryciem, że tam były największe przekręty Pani B. I Pana T.

Łatwo znalesc pracowników Nova

@Xxxyyy

Ja bym obstawiał głównego dyrektora nadzorującego wszystkich dyrektorów dydaktycznych, tego wiecie którego - tego w obcisłych spodniach, który krzywo stawia stolca - "buziak", podobno jest głównym oskarżonym w Tarnowie. Słuch niesie, ze tyle szkód narobił, że się nigdy nie wypłaci.

Hmmm
@Nauczyciel

Ciekawe czy by coś jeszcze wyszło na jaw gdyby skontrowali aktualnie istniejące oddziały....

@Hmmm

Pedały w rowerze mi się skonczyły. I siodełko w (usunięte przez administratora) pije.

Hihi
@Wroc

To masz pecha nie zdążysz uciec jak cię będą szukać hihi

Iwona
@Nauczyciel

Byłeś lub byłaś klopem, że wiesz, czy prosto czy krzywo? Co za debil/-ka jprdl. Też załóż obcisłe spodnie i wywal cyce. Pierwotniaku.

byl pracownik
@Nauczyciel

Poziom opinii- dramat!!! Kadra zarządzająca aktualnie i w przeszłośći powinna wybrać inny rodzaj komunikacji.

Dyrektor dyzur

Kiedy jest dyżur dyrektora dydaktycznego w Poznaniu?platforma online nie można się zalogować zajęcia online się skończą s platform nie będzie dzialac Jest już zatrudniony nowy czy szkoła dalej bez dyrektora dydaktycznego który jest na zwolnieniu lekarskim.

Słuchacz

Czy jest rekrutacja na jesień? Bo zastanawiam się nad zapisaniem się na rejestratorkę. Jak wyglądają zajęcia? Jesteście zadowoleni?

@Słuchacz

Są zapisy na jesień 2020. Zadowolenie to pojęcie względne.

Skrzynecki
@Słuchacz

Jeśli zależy Tobie na wiedzy a nie zaświadczeniu potrzebnym do otrzymania zasiłku od ZUS, to zapisuj się śmiało:)

Nauczyciele
@Skrzynecki

Nauczyciele Novej pracują w innych szkołach np goworku zaku cosinusie tebie? Uczą się w innych szkolach

Dezynfekcja sal

Słuchacze szkoła na wszystkim oszczędza. Za nim wejdziecie do sal niech szkoła pokaże Wam pisemne oświadczenie że została zdezynfekowana przez profesjonalną firme

@Dezynfekcja sal

Nie rozumiem po co profesjonalna firma, są środki do dezynfekcji którymi samodzielnie można dezynfekowac. Od sprawdzania jest sanepid nie słuchacze, którzy zostawiają (usunięte przez administratora) po każdym zjeździe.

Dezynfekcja
@Ola

Pracownicy szkoły mają dezynfekować sale szkół? I narażać zdrowie? to szkoła powinna zadbać o zdrowie pracowników szkoly

@Dezynfekcja sal

Czy oszczędzanie jest czymś złym? Zapewne masz na myśli tę samą profesjonalną firmę, która dezynfekuje sale i biura sejmowe, senackie, wszystkie gabinety ministerialne oraz pozostałe pomieszczenia urzędowe. Przypomnę, że zajęcia stacjonarne się nie odbywają do odwołania.

Xx
@Koronavirus

To szkoła ma czas aby przygotować się do otwarcia szkół i zadbać o zdrowie słuchaczy pracowników i nauczycieli

Xx
@Koronavirus

A do oddziałów szkół teraz nikt nie przychodzi ? Pracownicy? Nauczyciele? Słuchacze? Jestem za oszczędzaniem tylko nie kosztem zdrowia ludzi To że część pracowników wykonuje ta sama pracę na umowę o pracę z inny mimo że robi to samolub więcej musi na umowę zlecenia to też są oszczędności?

@Xx

Zaopiekuj się sobą, zaszczep, zdezynfekuj własne ciało i bądź szczęśliwszym człowiekiem. O szkołę się nie martw, jest pod stałym nadzorem wszelakich urzędów i służb sanitarnych. Jeśli urząd zadecyduje odkażać octem, kwasem, wapnem czy czymkolwiek innym, to tak też się zapewne stanie:)

@Dezynfekcja

Ty kochanie jednak masz jakiś problem emocjonalny ze sobą. Naprawdę nie dociera do Ciebie, że jest zakaz prowadzenia zajęć w formie stacjonarnej? Dalsze uświadamianie dorosłej osoby i tłumaczenie jak przedszkolakowi mija się z celem, szkoda czasu:D

Mok
@Koronavirus

zajęcia powrócą a pracownicy podobno pracują wiec Brudasku w ramach oszczędzania zacznij już sprzątać przeciez chcesz powrotu uczniów iotworzyć szkoły a służby sanitarne u których piszesz wystawia pochwale

@Mok

Pozdrów ją:)

Z tego co obserwuje to od dłuższego czasu ta firma jest źle zarządzana. Tworzy się pozory, ze firma działa, a w rzeczywiści jak czytam to zwalniają ludzi, nie płacą itp. Zatrudnili naprawdę świetna dyrektor sprzedaży- wprowadziła sporo dobrych zmian, zaczynało sie wszystko układać i co? Już jej nie ma... Ta firma straciła szanse na to by stanąć na nogi. Sami są sobie winni.

Co wprowadziła?

@Ola

Tak naprawdę nic nie wprowadziła nic się nie zmieniło

@Marta

Ja zauważyłam różnice - przede wszystkim coś zaczęło się dziać, nowe raporty, konferencje. Miały na nowa rekrutacje być nowe kierunki, nowa jakoś reklam itp. I co jest? Nic bo nie ma ludzi.

@Ola

Nie wiem czy jesteś pracownikiem czy słuchaczem bo jako pracownik to z pewnością powinnaś widzieć różnice. Szkoda tylko ze to było na chwile. Bo już ludzi nie ma...

N
@Zainteresowany

Jako jeszcze pracownik zgadzam się w 100%. Każdy miał nadzieje ze w końcu się to poukłada, a niestety idzie to w zła stronę... zmniejszają etaty, zwalniają ludzi... a szkoda.

@Ania

To ktoś wogole został jeszcze w tej firmie? Są jakieś oddziały?

Jest 6 oddziałów.

Niestety pracownik
@Zainteresowany

Firma dramat, najgorszemu wrogowi nie życzę, żeby trafił do takiej firmy. Od kilku miesięcy czekam na premię, jak również od kilku dni na wynagrodzenie... Pracowałam w różnych firmach, ale przed taką trzeba ludzi ostrzegać!

Jak te oddziały jeszcze funkcjonują jak takie problemy ma firma

Ola

Nowy kierownik ? Chyba do windykacji? Bo kim tu zarządzać skoro cięcia etatow i zwolnienia

@Zainteresowany

Od gadania, konferencji do efektów długa droga

@Ania

Zgadza się ale zaangażowanie i motywacja pozwalają osiągać efekty. Ale niestety właściciele popełniają błędy i tracą dobrych pracowników... miałam nadzieje ze ta firma stanie na nogi ale z dnia na dzień jest niestety gorzej. Szkoda ze tylu dobrych pracowników już nie pracuje. Ja ceniłam pomysły i zapał nowej dyr sprzedaży - szkoda ze jej już nie ma :( podobno cięcia etatów i koszty ale bez dobrego człowieka na pokładzie daleko ta firma nie zajdzie :( niestety....

A może...

A może gdyby ruszyła sprzedaż to nie byłoby zwolnień....czy cięcia etatów i których piszecie

@A może...

Każdy myśli, że jak dużo gada, organizuje konferencje, wymyśla, eksperymentuje za kasę firmową a efektów brak, to pracodawca takich "skutecznych" pracowników ma trzymać. Po co? Bo przynoszą koszty a nie zyski? Bo tak wygodniej pracownikowi? Bądźcie ludzie bardziej obiektywni. Nie ma efektów z pracy nie ma powodu dalej współpracować. Kto z Was pracowałby za darmo? Ale firma płacić musi, bo Wy tak chcecie?

Pas.
@Ania

Idąc Pani tokiem myślenia pracodawca ma prawo nie wypłacać wynagrodzenia? Bo mi się wydaje że nie ma .. pełniąc obowiązki nie ważne na jakiej umowie należy się wynagrodzenie. Jeśli pracownik nie spełnia wymagań pracodawcy może zostać zwolniony Ale wynagrodzenie się należy.

I
@Pas.

Oczywiście że wynagrodzenie się należy z brak wypłat lub po terminie 10 to łamanie prawa

Idąc dalej to odnośnie zysków
@Ania

Idąc dalej to odnośnie zysków i efektów trzeba też zwolnić pracownika biurowego? Za brak raportu w terminie? Pracownika księgowości za brak płatności w terminie? Za brak sprzedaży? Za brak lekcji? Też są nieefektywni A kto teraz robi telekonfe? Czy już nie robi? Tylko wtedy ktoby kto by pracował. 6 oddziałów w Polsce to 6 pracowników a w Warszawie tyłu pracowników po co? Tylu pracownikówi do zlecania tabelek nie jest chyba potrzebnych ?

@Idąc dalej to odnośnie zysków

No chyba coś się zieje skoro oddziały zostały i pracują

Cuda
@Marta

Nic się nie dzieje i dzialaja po pół etatu. Trudno to nazwać oddziałem szkoły.... A nawet muszą pociągnąć do matur

@Cuda

Co to za brednie są oddziały gdzie pracują normalnie mam cele etaty jest sporo pracy wiec nie ma co narzekać .

Przecież mamy kursy zajecia zapisy normalnie wiec działa każdy oddział sprzedażowo również

@Marta

To nie jest efektywne działanie. Dużo decyzji podejmowanych przez właścicieli jest pod wpływem emocji. Nie stają po stronie klienta, słuchacza. Ta firma nawet nie ma strategii do której ustala się działania. Jest źle zarządzana. Ściągnęli z rynku doświadczona dyrektora sprzedaży aby postawiła firmę na nogi ale jak się okazało właściciele najwyraźniej w całe tego nie chcieli. Liczą się windykacje i tony tabelek zlecane przez księgowość. A gdzie jest dobry marketing i efektywna sprzedaż? Nie ma bo nie ma działań i dobrych decyzji właścicieli. Niestety liczą się wyłącznie pieniądze.... a szkoda bo szkoła miała potencjał.

Jeszcze oracownik
@Zainteresowany

Wszyscy mielismy nadzieje ze nowa dyr sprzedaży to wszystko postawi. Dużo wprowadziła zmian, pewnie tez dużo było jeszcze do zrobienia ale właściciele widocznie maja inny pomysł na firmę czyli jej likwidacje, a teraz gdy nie ma dyrektora sprzedaży to każdy szuka nowej pracy. Takie są realia.

Dd
@Marta

Zwolnienia pracowników cięcia godzin.brak systemu premiowego zaległe tabelki windykacja sluchaczy. Brak szkoleń pracowników.brak benefitow.ciagla rotacja przestarzałe ulotki .brak wynagrodzen w terminie.braki personalne o czym To Twoim zdaniem świadczy? O czym świadczy zatrudnienie na umowę zlecenie?

Bb
@Dd

Dopóki będą chętni pracownicy na taka prace to będą tak robić . Zgadzam się rotacja to jakaś maskara tam nikt nikogo nie pamięta tak się zmienia wszystko .

@Zainteresowany

Wypunktuj jakie to dobre zmiany wprowadziła a nie ogólniki. Co było takiego złego a co zaczynało się układać, konkrety napisz.

@Wroc

przynajmniej fb normalnie zaczął wyglądać, nowe grafiki, ulotki, plakaty, reklamy, raporty, kontakty, nowe kierunki, zmiany w CRM. Wiec błagam jeśli nie widziałaś różnicy to chyba nie pracowałaś. A teraz co mamy?! Toniemy

Nowe kierunki
@Zainteresowany

A jakie to nowe kierunki zostały wprowadzone i gdzie?

@Zainteresowany

Konkrety, efekty, zyski proszę - czekam, proszę i... Ty dalej tylko podajesz jakie koszty wygenerowałaś. Więc już wiadomo dlaczego nie przedłużono Tobie umowy. Skoro nie umiesz podać własnych efektów, to może podaj kiedy utoniemy?:D

@Wroc

?? Chyba mnie z kimś myślisz.

@Nowe kierunki

No miały być wprowadzone na nowa rekrutacje. I co? Nic bo nie ma kto się tym zająć.

KO
@Wroc

Widzę ze chyba nie masz doświadczenia menadżerskiego wiec nie wiesz jak pracuje się nad zmianami a już w ogóle gdy nie masz z kim pracować gdy zaangażowanie i uczciwość ludzi jest minimalne.

@KO

To jak to jest? Firma źle zarządzana czy nie ma z kim pracować z powodu braku zaangażowania i uczciwości?

Hmm
@Zainteresowany

Czyli jednak nie wprowadziła nowych kierunków? Tym miała się zająć? Czy szkolenia sprzedażowe przeprowadziła dla pracowników? Czy wprowadziła indywidualne targety? Czy pozyskała nowych partnerów dla szkoły? Czy wprowadziła system premiowy?

Ex pracownik
@Hmm

Mam wrażenie ze ilość negatywnych emocji sięga tu zenitu. Jak się Wam złe pracuje to piszcie do właścicielki- to ona ciągnie za sznurki. skoro jak się okazało ludzie są i za chwile ich nie ma to chyba coś jest nie tak. jesli wszytsko krytykujecie i uważacie ze wiecie lepiej to po co jeszcze tu pracujecie. Dobrze ze ja już nie mam takich problemów. Była dyrektor sprzedaży - już jej nie ma - nie dlatego ze ktoś czegos nie robił itp. Bo wręcz przeciwnie - tylko najwidoczniej dlatego ze firma ma kłopoty. Czy to takie trudne do zauważenia??

@Wroc

Szkoda tylko że wcześniejsze osoby od sprzedaży i marketingu nie zostały zwolnione po 2 miesiącach bez efektów i działań ;) Wtedy to nawet pozorów działania nie było a ile czasu siedziały... A nowa dyrektor sprzedaży przyszła pod koniec rekrutacji gdzie już marketing był zawalony, zaraz potem zaczął się koronowirus... Kiedy miała wprowadzić konkretne zmiany np w kierunkach jeśli została zwolniona przed kolejna krekrutacja? Niestety jedna osoba nie zrobi cudów natychmiast

Hmm
@Ex pracownik

Od kiedy stawianie pytan jest krytyką? Każdy w sprzedaż wie że pytania są jednym z narzędzi

Ko
@...

Dokładnie w punkt. Może gdyby dalej była to byłaby szansa postawić ta firmę na nogi. Szkoda ze nie została.

@Ania

A kto ma efekty w tej firmy? Wzrostów sprzedaży nie ma to czemu zwalnia się tylko niektórych?

Porzadki
@N

szkoda fajnych pracowników oby nic nikt nie miał na sumieniu...... jak zaczną urzędy kontrolować wszystkie oddziały pod względem prawnym, finansowym edukacyjnym dotacyjnym.

Jorgus

Nie polecam tej pseudo szkoly. Nie wiem jakim prawem jeszcze funkcjonuje. Brak nauczycieli o wymaganych kompetencjach. Brak sprzetu dydaktycznego. Odwolywanie i nagminne przekladanie zajec. Zmiana osoby prowadzacej zajecia w czasie trwania semestru. Nekanie bylych sluchaczy i naleganie na ponowny zapis. Nawet jedli mowi sie po 10 razy ze nie jest sie zainteresowanym nauka to i tak za pare dni jest identyczny telefon z propozycja konkretnego kierunku. Jak grochem o sciane. W konsekwencji ludzie sa zmuszeni do zablpkowania numeru lub zmiany. Ludzie to jest absurd. Wiadomo ze okret ktory tonie musi sie jakos ratowac zanim pojdzie na (usunięte przez administratora) ale litosci to co wyprawiaja panie w sekretariacie staje sie nieznosne. Tak wiec omijajcie to miejsce szerokim lukiem nie dajcie sie skusic darmowymi kierunkami za ktore i tak w koncu musicie zaplacic. Pozdrawiam

@Jorgus

Z którego oddziału? Jakie miasto?

Sylwia

Witam Mam problem i nie wiem co z tym zrobić Dostałam dziś SMS żeby uregulować należne pieniądze zadzwoniłam do sekretariatu i Pani powiedziała ze mam zadłużenie na ponad 4 tys Jak się pytam jakim cudem? I bez mojej zgody przeniesiono mnie na jakiś kierunek Nie dostałam żadnego pisma z sądu ale nie wiem co robić.

@Sylwia

Jesli nie podpisywalas umowy, ani nie złożyłaś jakiegoś podania o przeniesienie na inny kierunek to nie płać. Szkoła nie może tak o przenosić z kierunku na kierunek bez zgody słuchacza. Polecam umówić się na spotkanie w sekretariacie niech pokażą ci na jakiej podstawie zostały naliczone opłaty, niech pokażą umowę - bez umowy i tak nie są w stanie cię windykowac sądowo. Ponadto jeśli to jakiś kierunek ze szkoły policealnej powinnaś mieć badania na dany kierunek - niech pokażą że je doniosłaś i na tej podstawie zostałaś wpisana do dziennika.

@...

A to na jakiej podstawie zostały naliczone opłaty niech ci dokładnie pokażą z umową skad co i wyjaśnią.

Pomocny
@Sylwia

Napisz do zarzad@nova.edu.pl Podaj w mailu imię, nazwisko, miasto którego dotyczy Twoja sytuacja, itd. Są dwie możliwości w Twoim przypadku. 1. Przeniosłaś się kiedyś na inny kierunek, podpisałaś umowę lub aneks i o tym zapomniałaś. 2. Pracownik sfałszował umowę aby otrzymać premię za wyniki. W jednym i drugim przypadku jest to do wyjaśnienia w szybki i prosty sposób.

@Sylwia

Pomógł coś zarząd w Twojej sprawie? Daj znać czy się interesują bo mam podobnie.

@1234

Ludzie!!! Wystarczy sprawdzić wpis do krs. Zarząd to tylko jedna osoba, którą jest pan prezes. Pisma tam wysyłane nic nie dadzą, bo i tak trafią one do głównej dyr. Poza tym takie postępowanie jest celowe, bo to jest czysty zysk dla firmy. Tyle się tu pisze na temat firmy, a niektórzy nadal myślą, że mimo wszystko wydarzy się cud.

J

Jak widzę pracowników, którzy bronią tej firmy, to śmiać mi się chce. Naprawdę, ręce opadają... i w żaden sposób nie potrafię zrozumieć, że ludzie potrafią wytrzymać tam x czasu. Ja po 3 miesiącach byłam wykończona- przede wszystkim, że pakuje młodych ludzi w takie (usunięte przez administratora) Radzę wszystko płacić przelewem i drukować potwierdzenie wpłat, a jeśli płaci się gotówką, to zachowywać potwierdzenie wpłat, które powinno się otrzymywać w sekretariacie. I na litość boską- czytajcie umowy, tam jest wszystko dokładnie opisane, każda kara finansowa, wystarczy usiąść i spokojnie poświęcić na to 5 minut.... Ja osobiście żałuję, że byłam pracownikiem i w życiu nie obronilabym tej firmy, nawet anonimowo. Sumienie by mi na to zwyczajnie nie pozwoliło.

Były Pracownik
@J

Najgorsze jest ze o zamknięciu oddziału pracownik dowiaduje się z dnia na dzień i pomimo tego zostaje i pomaga do końca a na koniec nikt mu nie płaci wynagrodzenia. To jest codzienność w tej szkole

J.
@Były Pracownik

cóż, jeżeli pracodawca informuje pracownika z dnia na dzień, że oddział zostaje zamknięty, to świadczy tylko o firmie... kompletny strzał w kolano. jako były pracownik mogę powiedzieć, że temat wynagrodzenia zawsze budził tam niepokój- wypłata będzie czy nie? na czas, lub z grubym opóźnieniem, a i sama kwota niejednokrotnie się nie zgadzała. DRAMAT

Ona
@J

Zgadzam się z Tobą. Ja wytrzymałam tylko 2 M-ce jako RKS. Brak słów żeby opisać funkcjonowanie tej firmy.

Ktos
@Ona

To ta szkoła jeszcze działa ? Podobno zamykali wszystkie oddziały

@Ktos

Niestety uratował ich koronawirus. Zajęcia się nie odbywają stacjonarnie, więc można zaoszczędzić. Zajęcia przez Internet to jedna wielka kpina. Teraz można wykazać 100% frekwencję, a za tym idzie kasa. Więc nie opłaca się zamykać. Pieniądze teraz z nieba same spadają, a dok może się spokojnie zająć windyacją. Nastała złota era dla firmy.

Wyyh
@...)

Który oddział? jakie zajęcia? Zgłoś to do szkoly

Pracownkk
@Wyyh

Zostało 6 oddziałów normalnie póki co działają chodź w mniejszym składzie i kilka osób poleciało

Dghh
@Wyyh

I do kuratorium oświaty że zajęcia się nie odbywają tylko pisz o konkretach jakie zajęcia z jakim nauczycielem

@Pracownkk

Nie wiadomo kto poleciał a brak pracowników wpłynie na Waszą edukacje i egzaminy bo kto to zrobi jak są zrolnienia więc w sumie uczniowie zabezpieczcie się ipoproście o pisemną deklarację dyrecje szkole z podpisem dyrektora że wasze egzaminy się odbędą? I zakończycie ten semestr i rozpoczniecie kolejny

@Zuzia

Żaden dyrektor takiej deklaracji nie podpisze. Bo to czy egzaminy się odbędą czy nie i kiedy jaki semestr zostanie zlikwidowany nie zależy od tych, co są na miejscu w oddziałach.

Zosia
@...

Dyrektor chyba wie czy szkoła przygotowuje się do egzaminu matury chyba trzeba spełnić jakieś wymagania .? jakaś komisja ? Więc dyrektor szkoły wie czy będzie matura może odpisać uczniom czy matura się odbędzie. Uczniowie też mają prawa.

@Zosia

Czy są przygotowania to pewnie ze wie. Ale pisałaś też o deklaracji co do zakończenia i rozpoczęcia kolejnego semestru a decyzji takich nie podejmuje dyrektor więc ciężko, żeby coś podpisał. Dyrektorzy i kadra często nie wie, czy za dzień czy dwa nie dostaną wypowiedzenia albo czy oddział się nie zamknie to dlaczego mieliby coś deklarować, jak do tego czasu może ich już w oddziale nie być ;)

@...

Zgadzam się nie jest nic wiadome z dnia na dzień możesz być zwolniona masz nawet jakieś ustalenia ciebie realizujesz a tu masz tel ze już nie pracujesz. Dlatego nikt z oddziału nie podpisze takiej deklaracji bo nikt nie wie tak naprawdę co się może wydarzyć jutro tylko Warszawa to wie niestety

@...

Uczniowie mają chyba jakieś prawa i tym bardziej jeśli są zwolnienia o których piszesz to powinni zadbać o swoje interesy w końcu za coś płacą? Uczniowie mają zostać na lodzie?powinni działać póki jeszcze ktoś pracuje Za nauczanie odpowiada dyrektor ? To może odrazu pismo do dyrektora szkoły w oddziale do dyrektora w Warszawie i 3 pismo odrazu do kuratorium i 4 do urzędu miasta w końcu szkoła dostaje dotację

@Zuzia

W umowie jest zapis ze musi być skończony semestr. Za to odpowiada Dyrektor dydaktyczny i tu tez tak sadze ze trzeba napisać pismo pod którym Dyrektor ma się podpisać i tyle . Wtedy uczniowie maja dowód z podpisem

@Zuzia

Nie napisałam że uczniowie nie mają praw ;) jeśli coś jest nie tak zgłasza się to w odpowiednie miejsca. Ale jak widzisz nie jeden oddział został zamknięty a uczniowie zostali na lodzie - z resztą co roku zdarza się tak, że np. jakiś wyższy semestr w szkole nie rusza. I to nie tylko w tej szkole ale też w innych tego typu. Jeśli masz zaplanowane egzaminy np. zawodowe czy maturalne jeszcze w tym semestrze to powinny się odbyć bo szkole grożą kary od odpowiednich instytucji. Ale już np. jeśli jesteś na pierwszym semestrze to nikt nie zapewni Ci tego że ukonczysz tą szkołę. Co do zadbania o swoje interesy to owszem ludzie tu pracujący o nie dbają i dlatego czasem odchodzą sami bo nikt o zdrowych zmysłach nie chce brać na siebie odpowiedzialności za coś, co nie jest od niego zależne.

@Ona

Ona możesz powiedziec coś więcej tak naprawdę pracownicy zostali w dziwnej sytuacji wiec możesz pomoc

@Marta

W jakiej dziwnej sytuacji? O czym mówisz?

@Pracus

Nie wiedza co dalej cześć osób zwolniono części zmniejszono etaty

@Marta

Super niech uczniowie działają.puki ktoś jeszcze pracuję bo tu piszą że część zwolniona s część ma skrócone etaty. Jeszcze jakieś pomysły aby pomóc słuchaczom żeby też nie zostali na lodzie jak pracownicy

@...

To było pytanie jakie mają prawa co jeszcze radzisz? Żeby uczniowie nie zostali na lodzie? Póki nie jest za późno wiesz jakie szkoła ma obowiązki i za co grożą jeszcze kary

@Marta

Pomóżcie uczniom powiedzcie im prawdę

@Pracus

Jeśli chodzi o egzaminy, skladac deklaracje i odrazu kopia, ze została złożona. Jeśli macie opłacony egzamin, koniecznie potwierdzenie z systemy jeśli przelew to odrazu pokazać że został opłacony. Jeśli szkoła nie będzie organizowała egzaminów możecie zgłosić się do OKE i oni wytypuja szkoły w których będziecie zdawać. Jeśli chodzi o semestry generalnie powinnien się zakończyć chyba, że ilość osób odpadnie wtedy jest możliwość rozwiązania semestru bo zwyczajne nie będzie się opłacał- jest zapis w umowie. Zakończony semestr np. 1 nie gwarantuję rozpoczęcia semestru 2. Wtedy arkusz ocen i zapis do innej szkoły.

@.

A czy uczeń sam może zabrać papier y i zgłosić że będzie zdawał w innej szkole? Bo jeśli szkoła nie przeprowadzi matury to zostaje się na lodzie? Co wtedy ?

@.

A brak zajęć jeśli online to tylko np wysyłka e-mail uprawnia ucznia do nie placenia? Jeśli szkoła nie wywiązuje się z zajęć np z powodu jednego przedmiotu

@Pracus

Oczywiście, że możesz zabrać papiery i złożyć deklarację w innej szkole A najlepiej za pośrednictwem oke. W innych szkołach sytuacja może być taka sama, pracują na tych samych zasadach. Oke kieruję do szkół państwowych gdzie egzaminy z pewnością się odbędą.

@Pracus

Jeśli chodzi o brak zajęć i nie płacenie to robi się za pomocą pisma które jest "rozpatrywane " gwarantuję że danie takiego pisma nie zwolni z płacenia bo nie będzie to dla nich wytłumaczenie i odpowiedź będzie negatywna.

Do ilu zmniejszono etaty?
@Marta

Do ilu zmniejszono etaty?

@Do ilu zmniejszono etaty?

W części oddziałów zwolnili kilka osób plus etat zmniejszony na 1/2 .

To więcej płacą na bezrobociu
@Marta

To więcej kasy na bezrobociu i pewniejsza kasa ? Ilu zwolnili ?przy grupowych to odprawę pewnie dostali. To ile osób zostało w oddziałach zostało ? Tylko po jednej do windykacji?

Windykacja
@Pracownkk

Chyba 6 pracownikow do windykacji uczniów.

lukas
@J

Pewnie teraz pracujesz w urzędzie i to jest najlepszy pracodawca na świecie niec nie robić kasę brać.

@lukas

Pewnie jesteś pracownikiem tej firmy i tak Ci kazali napisać. Albo nawet podszywającym się panem prezesem:)

@To więcej płacą na bezrobociu

Jakie odprawy? (usunięte przez administratora)a odprawy będą płacić śmieszne:)

Pip

Państwowa inspekcja pracy i urząd miasta ucieszy się i czeka na takie informacje.

Czy ktoś aktualnie pisze zbiorowy pozew? Wyłudzają pieniądze jak się da, bezpodstawnie nasyłają komornika, a następnie wysyłają z informacją mailowo o kolejnych "niby" zaległych wpłatach. Ludzie zastanówcie się dwa razy zanim podpiszecie umowe! Co z tego jeśli skończycie szkołę, odbierzecie świadectwo, bedziecie mieć wszystko uregulowane jeśli prześlą Wam pismo z zaległościami wpłat, a następnie pismo z sądu i naślą komornika! Tak samo jeśli chcecie odejść ze szkoły przyślą Wam pismo z numerem banku, kwotą do zapłacenia za karę. To nadaje się do telewizji, niech w końcu zrobią z nimi porządek! PS.Nie wpłacajcie im żadnych pieniędzy do ręki!

@.

Ale przecież w każdej umówię jak się nie płaci powyżej 30 dni to rusza procedura windykacyjna.

Aa
@Nn

Procedura windykacyjna to cały proces. Jeżeli komuś zalegasz to wiadomo, że musisz zapłacić. Tylko w tej firmie będą Ci wmawiać, że zalegasz. I co, wtedy zechcesz płacić? Zwłaszcza, że o zapłatę będą Cię ścigać po 3 latach, żeby doliczyć Ci odsetki. I jak wtedy udowodnisz, że byłeś na zajęciach. Poczytaj na różnych formach, co piszą ludzie.

@Aa

Ale jak wmawiać? Za co? Przecież opłaty itp naliczają się systemowo zgodnie z zapisami umowy czyli jeśli np nie chodzi się na zajęcia. Wiec są jeszcze jakieś zaległości?

@Nn

Poczytaj sobie opinie np na fb odziału warszawskiego, lubeskiego, rzeszowskiego i innych.

Robię to co zaleca mój prawnik ;)

wybacz ale z doświadczenia wiem ze jeśli się nie jest nikomu niczego wieniec to nie można bezpodstawnie kogoś ścigać za nieuregulowane długi. Wiec nic nie dzieje się bez przyczyny. Sama byłam świadkiem jak jeden słuchacz przyniósł rzekomo potwierdzenie wpłaty na konto za czesne co okazało się bzdurą. Wiec wydaje mi się ze trzeba najpierw zrozumieć jak działa system opłat, a później mieć do kogoś pretensje - nawet jeśli miałoby się je mieć do siebie samego.

@Ewa

W tej firmie można!!!!!!!

@Ewa

Tak się składa,że mam wszystko uregulowane ;) Sprawe umorzyli, ale przeprosin brak bo dowody były :D

ewa
@Nn

nie sadze- zadna firma by się na takie działania nie pokusiła. Zbyt dużo może stracić poza tym podlega regulacja. Pracuje w banku i tu ludzie dorośli podpisujac umowę kredytu po jakimś czasie oskarżają bank gdy sami sa winni bo nie płaca w terminie. Wiec nic nie bierze się z niczego. Nie płacimy w terminie to wówczas mamy problemy. Odwieczne prawo finansów.

@ewa

To jeszcze mało wiesz. Chyba jesteś podstawiona, bo tak bronisz tej firmy. Skoro główna dyr firmy ma sprawę w sądzie i grozi jej 8 lat więzienia, a reszta spraw jest w toku przygotowywania to chyba pozwalają sobie dużo.

A
@Nn

To oczywiste, że jest to pracownik Novy. Pozwalacie sobie stanowczo za dużo! Wyłudzacie pieniądze, macie (usunięte przez administratora) w papierach (zakładam, że specjalnie), straszycie komornikami, nie oddajecie pieniędzy za czesne! To co robicie to jeden wielki cyrk, byłoby mi wstyd pracować w takiej firmie i jeszcze ich bronić ;) Ale spokojnie, jeszcze się doigracie, będziecie płacić pieniądze co do grosza z odsetkami! A odpowiednie osoby, które były za to odpowiedzialne pójdą do więzienia.

@A

Wypraszam sobie takie insynuacje! Mam wrażenie ze tu jest kółko wzajemnej adoracji.

@Nn

Podstawiona???? Wypraszam to sobie! nie każdy ma takie samo zdanie i nie każdy należy do Waszego kółka wzajemnej adoracji.

Jshsg
@.

Ja mam taką sytuację, że pomimo uregulowania wpłat 1.5 roku (!) temu z sądowego nakazu wpłaty, dostałam pod koniec stycznia komornika. I gdyby nie mój nacisk na nich,pisanie dziesiątki e-maili,nawet kontakt z komornikiem i pomoc mojego adwokata(tak,wywalić musiałam też kasę) to bym się nie dowiedziała po miesiącu, że dział finansowy wkoncu z łaski swojej odnotował wpłatę mojego długu 1.5 roku temu! Ale oczywiście komornika mi nadal nie ściągnęli. Nie dajcie się tak nabrać. Mają okropny bałagan w papierach. Jeśli macie dowody wpłaty-poslugujcie się nimi i walczcie. Sprawa jest również na policji-przed dostaniem listu z egzekucją byłam zeznawać jako świadek na policji w sprawie tej szkoły. Chora sytuacja. Nie dajcie się i walczcie. Dopóki nie zaczęłam "straszyć" ich policją i krokami prawnymi z mojej strony to mnie olewali z odpowiedzią na cokolwiek.

G
@Jshsg

Jak to u Pani aktualnie wyglada? Nova poinformowała mnie, ze sprawa umorzona, ale po kontakcie z komornikiem okazało się, ze nie... Obawiam się, ze sprawa zakończy się w sądzie. Olewaja wszelkie wiadomości mailowe jak i listowne :/

Ex pracownik
@Ewa

Pani Ewo na odległość można rozpoznać, że jest Pani pracownikiem albo osoba postawiona. Wszystkie wpisy są prawdziwe, nic tu nie jest zmyslone, mało tego ludzie mają na to dowody. Nie bez przyczyny są sprawy w sądzie. Kółko wzajemnej adoracji to jest w Nova albo zwykła (usunięte przez administratora) współczuję tylko ludzia ,którzy tam jeszcze pracują bo nie jedna osoba po zakończeniu pracy dalej boryka się z nova.

Pas.
@Ex pracownik

Prawda, moja kiero odchodząc z nova miała cały segregator z mailami w razie gdyby ja o coś oskarzali A tam wykonywalo się tylko polecenia głównej dr.

była pracownica
@Pas.

Dokładnie, w tej pracy lepiej zbierać maile, bo jak przyjdzie co do czego to następuje "amnezja", że coś było wymysłem centrali a nie pracownika... Chociaż często jest tak, że sprawy chcą załatwiać telefonicznie także trzeba uważać, żeby na wszystko mieć podkładkę.

@była pracownica

Tak jest w wiekszosci firm. Pracowałam w korpo - tam na każdego trzymało się majle. Nic nowego.

@Ex pracownik

Jezu, ludzie, przecież pracownicy odpowiadają na te posty. Czasami udają wielce kulturalnych, żeby wyciągnąć informacje. Pani Stefańska jest w tym biegła. Zaraz odbiorą się do regionu północ, to razem z Kuczaj będą puszczę. Ta druga teraz Żaka poszła rozwala, dyrektorka od sprzedaży i marketingu od siedmiu bolesci. Ta firma to już przeszłość.

Ex
@Marta

A jeszcze na północy jest jakiś odział?

w
@była pracownica

ale co ci to da ? skoro podpisałas się na dokumentach? podpis to podpis czyli jak bedzie cos nie tak to urzad itp wezwie ta osobe ktora sie pod tym podpisala i to ona poniesie ewentualne konsekwencje ?czyli jakby co to wszystkich pracowników na których skarza się słuchacze? jesli słuchacz skarzy w sadzie sie na oplaty, windykacje itp np brak zajęć i kiepskiego nauczyciela obsługiwany a był przez danego pracownika to sam pracownik ponosi odpowiedzialność lub nauczyciel za odwołane zajecia ? tak?

!
@w

Jesteś w dużym błędzie. To nie tak funkcjonuje.

@Ewa

Droga Ewo, jeśli nią jesteś. Wstydu nie masz za grosz. Premii za te teksty i tak nie dostaniesz, a wizerunku tej pseudo szkoły i tak nie naprawisz. Jak to mówią "nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka" i tak tez tu będzie tylko trzeba trochę czasu.

anetata

SKANDAL!!!! Banda (usunięte przez administratora)! Wyłudzają pieniądze !!!!! Ta firma nie ma nic wspólnego z edukacją. Można się od nich uczyć jak oszukiwać i kraść!!!

Cc
@anetata

Co masz na myśli?

@Cc

Pewnie zadzwonił ktoś z windykacji i szok że trzeba zapłacić to co wynika z umowy, którą się podpisało ;)

@...

Lub gorzej wyszły pisma windykacyjne do słuchaczy?

Xxxyyy
@...

Nie bądź taka śmieszna, dobrze wiesz, że anetata ma rację. A windykacja, to już jest ostatni dzwonek, na ściągnięcie kasy z umów nie zgodnych z prawem. Tu już nie ma, czego ukrywać i korygujące wpisy na nic się zdadzą.

????????????
@Xxxyyy

Prawda a oddziały z windykacji się nie utrzymają nie starczy nawet na zapłatę wynagrodzenia za pół etatu.

@Xxxyyy

Skoro umowy są takie niezgodne z prawem to ciekawe, czemu są wyroki sądów na niekorzyść słuchaczy i czemu komornicy ściągają należności ;) Jeden za drugim każdy powtarza, że umowy niezgodne z prawem a potem jest zdziwienie bo jest wyrok sądu i jednak się okazuje, że zapłacić trzeba.

@...

sami sobie piszecie takie komentarze pani G. i pani M. Weźcie się lepiej za uczciwą pracę.

naiwna

Kochani, pracowałam kiedyś w tej firmie i powiem jedno większych (usunięte przez administratora) nie widziałam. Jednym słowem wyzyskiwacze względem pracowników, a ich oferta jest słaba. Może dla tego że szanowny prezes i założyciel firmy to z wykształcenia (usunięte przez administratora)który z edukacją nie ma i nie miał nigdy nic wspólnego. Skoro jego kursy i szkoły, które oferuje są takie ekstra to dla czego sam z nich nie korzysta i nie uzupełnił wykształcenia. (usunięte przez administratora) Wszyscy, z którymi wtedy pracowałam odeszli po jakimś czasie z tej firmy i nauczeni doświadczeniem otrzymali satysfakcjonujące prace w innych uczciwych firmach. Szkoła nie ma uprawnień szkoły MEN więc wasze dyplomy w środowisku pracy nie mają żadnej wartości. To przykre, że ludzie nie mający nic wspólnego z edukacją, ani zielonego pojęcia o tym mogą w Polsce założyć szkołę i kształcić naiwnych. Pensje najniższe, praca ponad normę a Pan prezes(usunięte przez administratora)straszy zwolnieniami dyscyplinarnymi na każdym kroku. Miałam przypadek, że słuchać przed rozpoczęciem nauki wpłacił całą sumę i chciał zrezygnować, ale mimo że nie rozpoczął nauki nie oddano mu pieniędzy, bo tak jest w regulaminie, który sami sobie wymyślili. Jak najdalej (usunięte przez administratora) nie polecam ani jako szkoły ani pracodawcy. jak czytam tych opinii to widzę, że nimi upływu lat ludzie się nie zmieniają. (usunięte przez administratora)

Koronavirus

Od 16 marca 2020 decyzją rządu, na dwa tygodnie zostają zamknięte placówki edukacyjne, wyższe uczelnie, przedszkola. To dopiero początek a już wiadomo, że do wakacji sytuacja się pogorszy. Do kiedy to będzie? Ja obstawiam, że do września 2020. A WY jak myślicie?

Zostaw merytoryczną opinię o NOVA Centrum Edukacyjne Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w NOVA Centrum Edukacyjne Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NOVA Centrum Edukacyjne Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NOVA Centrum Edukacyjne Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 6 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NOVA Centrum Edukacyjne Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NOVA Centrum Edukacyjne Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NOVA Centrum Edukacyjne Sp. z o.o.