Opinie o ING TECH Poland w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy ING TECH Poland. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w ING TECH Poland o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ING TECH Poland w Katowice

Andri

Proces beznadziejny, podczas rozmowy skupiano się na nieistotnych szczegolach, dodatkowo na feedback czeka się tygodniami. Polecam szukać zatrudnienia w poważniejszych firmach.

Pytanie?
@Andri

Możesz powiedzieć jakie szczególy dla Ciebie były nie istotne? Pytam bo chcę startować na stanowisko DevOps Engineer

DEVOPS
@Pytanie?

Te prace w Techu maja tyle wspólnego z devopsem co istnienie tego stanowisku w nagłówku na pracuj.pl dla nazwy stanowiska pracy w ogłoszeniu.

żenada

hry z tego miasta w tej firmie to jest jakaś generalna porażka w ogłoszeniu nic że praca w biurze w Katowicach a okazuje się że trzeba być 30% czasu pracy w biurze o czym dowiaduję się po 3 rozmowie i wymianie kilku maili lekką ręką bez szacunku odrzucają bardzo kompetentnych kandydatów i weź ich traktuj poważnie kasa nawet poniżej rynkowych widełek nie przekonała ich do zatrudnienia dobrego kandydata rekruterka w trakcie rekrutacji została zwolniona a inne hrówki szybko piszą maile że odrzucają kolejnych kandydatów poważnie chcecie ciągnąć postkomunistyczne rekrutacje i sposób pracy co wam się nigdy już nie uda z młodymi którzy nie chcą ciągnąć tej wymuszanej pracy za śmieszną kasę?

Czy to prawda że od września trzeba wracać do biura?

albert

tak

@Monika

@Monika tak, na całe 6 dni, poza tym nie łatwiej zapytać przełożonego zamiast pisać na GoWork?

Wwa office
@Orange

O to chodzi, że w momencie nadchodzącej 4 fali ING twardo postanawia wystawiać pracowników na ryzyko zakażenia poprzez przemieszczanie się do biura. Każdy może elastycznie wybrać daty wiec może się zdarzyć, że będzie się jedyną osobą z własnego zespołu w biurze. Gdzie sens, gdzie logika? Polska, i między innymi ING Tech, dlugo nie będą gotowe na nowoczesną pracę zdalną i niewystawianie pracowników na ryzyko w imię ładnego opłaconego biurowca.

@Wwa office

@Wwa office, jak rozumiem nie wychodzisz od marca tamtego roku w domu i wszystko załatwiasz zdalnie? Bo przecież straszliwy śmiertelny wirus może Cię dopaść... 4 fala, potem 5 i 10, Delta Kappa i Omega. Proponuję wyłączyć TV, a pandemia zniknie.

Anka Cyganka
@Orange

Ale powiedz, proszę, gdzie tu logika? Przez okres wiosenno-letni, kiedy zakaźność jest mniejsza, firma nie ściąga ludzi do firmy, a kiedy wszyscy trąbią o kolejnej fali od końca sierpnia, firma nakazuje częściową pracę z biura. Pół roku to przygotowywali.... To też potencjalnym kandydatom może dać obraz, jak szybko załatwia się sprawy w tej firmie. Aha, jeszcze jedno - w nowym regulaminie pracy jest NAKAZ włączania kamery podczas każdej rozmowy, kiedy pracujesz z domu. Ot, polska szkoła managementu. Firmę cechuje okropna korporacyjność i niech nikt nie da się nabrać na rzekomo start-upową atmosferę, jako że zaczynali jako hub programistyczny. Nierealne targety, permanentna kontrola i tysiące "arcyważnych" calli, ankiet, tabelek, raportów.

@Anka Cyganka

Szczerze, jak dla mnie to już powinniśmy dawno do biur wrócić, ale pewnie nie chcieli robić ludziom problemu co w wakacje z dziećmi zrobić. Tak na spokojnie można się przygotować i pracować jak kiedyś - przez całe 6 dni, pozostałe jednak z domu. Nakazu kamery nie do końca rozumiem, chciaż na pewno znajdą się zwolennicy jednej jak i drugiej opcji. Co do korporacyjności - w końcu jakby nie patrzeć to jest to korporacja, chociaż wg mnie jednak najmniej "korporacyjna" z pozostałych branżowych firm. Co do targetów, kontroli i całej reszty - pewnie wszystko zależy od projektu - ja na szczęście nic nie muszę raportować, z niczego się spowiadać, ot wykonuję porządnie swoją pracę i to wystarczy :)

@Orange

Orange, prosze cie, daj sobie siana z przesmieczymi komentarzami. Sporo nas jednak stracilo bliskich w wyniku pandemi. Na OIOM tv nie bylo i jakos epidemia nie zniknela przy braku telewizji, gdy umieral moj ojciec… Kazdy ma sytuacje indywidualna i do tego tez powinno byc dopasowane rozporzadzenie. Ponadto… Jaki jest sens powrotu na 30% skoro: -wracamy do biura by spotykac sie w zespole… Ale liczba miejsc na zespol jest ograniczona do max 50% skladu osobowego Tym samym przy dobrych wiatrach z poszczegolnymi kolegami bede sie widzial osobiscie max 1-2 dni w mcu.

@Bb

Śmiertelność zaczepionych na poziomie poniżej 1% - w zasadzie nie ma co więcej dodawać. Przecież aktualne "rozporządzenie" daje możliwości indywidualnego dopasowania powrotu do biura. Chcesz wymagane minimum - wracasz na 6 dni - chcesz wrócić do normalności - wracasz na 100% czasu ew machasz suwakiem dom/biuro. Co do możliwości spotknia ludzi z zespołu: a)ile razy od Marca tamtego roku byłeś w biurze, poza okresem gdzie był zakaz przebywania w nim. b)te 6 dni to minimum, nikt nie broni wracać na 100%, ale sam mówisz, że nie chcesz wracać w ogóle....

@Orange

Ty dalej nie rozumiesz, powrot do biura obiektywnie nie przyniesie zadnych korzysci, bo ani spotkania zespolowe ani efektywny KT nie sa do zrealizowania przy obowiazkowych jedynie 6 dniach w miesiacu. Ja do biura chodze 2x w tygodniu ale nie wymagam tego od kolegow z zespolu. Teamsy sa wystarczajaco dobre do kolaboracji - zreszta wiecej jej mam z holendrami niz kolegami z zespolu… To ze Ty pragniesz powrotu do biura - rozumiem. Dogadaj sie wiec z kolegami by cie odwiedzili w tymze, skoro towarzystwa tak bardzo tobie brakuje, ze az potrzebujesz nakazowego powrotu do biura dla calego Techu…

@Bb

Więcej efektywnych spotkań ma szansę powodzenia przez 6 dni w miesiącu niż przez 0, prawda? Nie powiesz mi też, że KT jest bardziej efektywne 100% on-line... Co do mojej obecności w biurze i spotkań z kolegami - byłem wielokrotnie więc dla mnie te 6 dni to ani nakaz ani przymus, ot normalność.

@Orange

Tak, KT prowadzone online jest lepszy bo ma 100% frekwencje i go sobie nagrywasz, do tego robisz minuty na czacie... wg deloitte ze spotkania trwajacego godzine zapamietujemy tylko 20% rzeczy. Z nagraniem zapamietujesz 100%. Jeszcze jakies pytanka?

@Bb

Oho, zaczyna się pasywno-agresywny ton bo ktoś śmiał się nie zgodzić, z Twoim jedynie słusznym zdaniem. Co do KT to w 100% się nie zgadzam, w moim odczuciu dużo efektywniejsze jest off-line niż on-line.

@Orange

Jestes mocno przewrazliwiony, jesli po jednym zdrobnieniu wlaczyla ci sie pomaranczowa ;) lampka. Dalej staram sie walczyc z Twojm pogladem „ja lubie chodzic do biura wiec wszyscy macie miec taki nakaz, bez narzekania” bo jest mnostwo sytuacji indywidualnych (z czego wiekszosc podyktowana po prostu… wygoda pracownika) tak samo indywidualnie mozesz zagadac z tymi, ktorych obecnosci ci w biurze brakuje. On-site KT? Spotkanie zespolowe? Wspolna pizza? Prosze bardzo - ja nie prowadze krucjaty przeciw temu, dogadajcie sie i robcie jak wam wygodnie :) moze jednak okaze sie ze koledzy wcale nie maja ochoty jechac do biura i podzielaja opinie o zaletach pracy zdalnej nad stacjonarną…

@Bb

Nie rozumiem po co "walczysz" z moimi poglądami? Każdy chyba ma prawo do swoich, orange code i tęczowe karty to gwarantują nawet wewnętrznie ;) a nie tylko zdrowy rozsądek. Ile ludzi tyle poglądów, a że jest nas 2k to życzę powodzenia w krucjacie. Taka polityka firmy i kultura organizacji, że w jakimś stopniu stawiają na kontakt f2f. Zawsze można poszukać innego pracodawcy ;)

Serio?:O
@Monika

A Ty jako "Pracownik" nie wiesz? I musisz pytac na tym portalu :O? Może warto zapytać swojego managera?

Szok
@Bb

Z całym szacunkiem, ale z tego co mi wiadomo, zatrudniając się do ING Tech jasno jest podkreślane, że firma stawia na pracę z biura. Rozumiem, że komuś może się to nie podobać ale przychodząc to ING Tech było wiadomo, że jest takie a nie inne podsejśćie. Firma nigdy nie była wielkime zwolennikiem pracy zdalnej w porównaniu do innych w regionie.

Weronika

Dzień dobry, Mam pytanie odnośnie aktualnie trwającej rekrutacji na stanowisko junior investgigator. Zastanawia mnie średni czas odpowiedzi na zgłoszenie (czy po tygodniu bez kontaktu można założyć że zostało się już odrzuconym?).

Pytanie?
@Weronika

Zgodnie z tym co mówią na rozmowach, okres oczekiwania to około 2 tygodnie. Powinni się skontaktować bez względu na wynik.

Dwie rozmowy. Jedna z HR, a druga techniczna. Następnie deklarują, że dadzą odpowiedź w określonym czasie i olewają sprawę. Brak reakcji na wiadomości przesyłane do pracodawcy.

Stricte dotyczące technologii wymienionych w ogłoszeniu.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
It Manager

Niestety kontakt zwrotny z HR niesamowicie lekceważący. Przeszedłem 3 etapy rozmów. Starszy HR biznes partner wskazał, że w ciągu 2 tyg. bez względu na wynik przekażą informację zwrotną, a w razie jakichkolwiek pytań proszą o kontakt na maila. Niestety nie odpowiadają na żadne maile, i jakiegokolwiek kontaktu brak, ani do widzenia, ani pocałuj mnie w (usunięte przez administratora) Po 3 etapach rozmów, wypadałoby dać jakąkolwiek informację zwrotną. Słabo to świadczy o szacunku do drugiego człowieka.

Jeżeli jakiś student zamierza rekrutować do ING do centrali do Katowic to odradzam!! (usunięte przez administratora) wygląda to tak, że na rozmowie wszystko super fajnie, opowiadają jak to dużo się u nich nauczysz i jaka jest super miła atmosfera. Klamcy i (usunięte przez administratora) na czele z panem !!!!! P. M0rawia.k oraz panią A. Ra3tawic.ka !!!!!!. Po rozmowie masz duże nadzieje, wysyłają ci zadanie do zrobienia, napisać jakiś program. Wysyłasz zrobione zadanie napisany kod do programu ZA DARMO i potem cisza, jakby internet im odcieło, ani dziękujemy ani pocałuj nas w (usunięte przez administratora) i tyle. Wykorzystują młodych, robią sztuczne rekrutacje, byle żeby WYŁUDZIĆ KOD ZA DARMO OD STUDENTA.

ciekawski
@1221

chyba firmy pomyliłeś. my jesteśmy ing tech. tych nazwisk co podałeś nie ma w katowicach. może chodzi o bank?

@1221

Kolego , kod który napisałeś każdy z nas ogarnie zapewne w godzinę, więc nikomu nie jest on potrzebny do szczęścia. Więcej pokory.

Rati

Jak oceniacie pracę w AML w Warszawie? To prawda że trzeba chodzić do biura i odchodzi się od pracy zdalnej? Jest dużo stresu i ciężkie targety?

pracoholik
@Rati

warszawa to stan umysłu. Zapraszam do katowic. może nie ma bunkrów ale też jest dobrze. jak się czasem rozmawia z kimś z wawy to często nie czuć tej pierwotnej kultury ing tech. czasem kultury w ogóle nie czuć...to tak jakbyś wyjechał na wyspy i po 2 miesiącach "jak rozmawiać po polsku". każde second slowo musi być in english...

ten

Rekrutacja do ING w Kato osiąga nowe (usunięte przez administratora) Nie dość, że zostałem obrażony przez jakiegoś technicznego pajaca z Warszawki, który wyglądał jak by dopiero wstał z łóżka po nieprzespanej nocy, to po ustalonych dwóch tygodniach i dłużej, zero jakiegokolwiek odzewu ze strony HRów na temat wyniku rozmowy. Jeżeli tak wygląda poziom i kultura ludzi, którzy tam pracują to nie poleciłbym tego miejsca nawet wrogowi.

ciekawski
@ten

obrażony w jaki sposób?

Grl

Cześć, czy jest tu ktoś kto mógłby ocenić warunki pracy, zarobki jak i możliwości rozwoju na stanowisku inżyniera testów w Katowicach?

Cześć. Czy ktoś mógłby podzielić się jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko Devops, podać przykładowe pytania? Z góry dziękuję.

kandydat

Czy mógłby ktoś powiedzieć coś więcej o pracy jako RPA DevOps Engineer? Jaki jest realny zakres obowiązków, czy trudno się wdrożyć bez doświadczenia stricte w narzędziach RPA (a jedynie podstawy VBA i SQL), oraz na jakie zarobki można liczyć na tym stanowisku? Będę wdzięczny za pomoc

Roksana

Cześć :) widziałam ofertę pracy na stanowisku junior AML specialist CDD. Na jakie zarobki mogę liczyć na tym stanowisku? :)

kkk
@Roksana

5000 brutto

Jakie są zarobki brutto na stanowisku Senior Investigator w Warszawie? Z góry dzięki za info.

HO

Cześć Orange People, Od września koniec HO, jak myślicie dużo osób się zwolni bo już chodzą słuchy że niektórzy zamiast wrócić do biura to zmienią pracodawcę gdzie jest 100% HO... Jakie macie nastawienie na powroty w momencie gdy zacznie się kolejna fala pandemii :)? Mi się nie uśmiecha wracać do biura, na szczęście znaleźć pracę w IT w miesiąc to nie problem :) A szkoda bo poza tym firma naprawdę trzyma poziom rynku (poza HO :/ )

@HO

No tak, 5 fala, delta plus albo i lambda nawet. Proponuję nie wychodzić z domu i szczelnie pozamykać okna. Szkoda, że poraz kolejny nie piszesz prawdy - podejrzewam, że jesteś tą samą osobą która tutaj rok temu płakała, że firma chce nas zabić i każe wracać do biura - co nie miało miejsca. Powrót z HO jest planowany na wrzesień - ale w systemie 50/50 ew 40/60. Jeśli Ci to nie odpowiada to co za problem się zwolnić, simple as that. Wątpię, że firma zmieni swoją politykę dla kilku przestraszonych wiecznych malkontentów.

Grin
@Orange

Prawdą jest iż rotacja w firmach, ktore wracaja do pracy stacjonarnej, jest spora (czytalem na linkedin ze ok 10% zalogi sklada wypowiedzenia ale nie mam jak tego zweryfikowac) Praca zdalna to szerszy dostep do utalentowanych pracownikow, nizsze koszty najmu powierzchni… Z wad? Czapter lead nie bedzie mogl miec pracownika na oku, a jak wiadomo, jest to kluczowe zadanie zgodnie z polska szkola managementu ;) Do your thing - bez znaczenia, czy z domu, biura badz Marsa

Mille
@HO

Pracuje w innym banku i jak czytam jakie macie problemy to chyba złożę do Was CV ;) A tak na serio to rozumiem obawy ale u nas przez cały czas jest praca z biura dla managerów a dla pozostałych osób biuro raz na dwa albo trzy tygodnie dla całych zespołów. Ludzie stąd odchodzą ale z innych powodów.

Jakie umowy podpisują nowe osoby na stanowiskach inżynierskich czy developerskich? Umowy o pracę czy raczej B2B?

@Kandydat

W ING Tech Poland zatrudniamy przede wszystkim na podstawie umowy o pracę.

Zainteresowana
@HR ING Tech Poland

Witam, Moje pytanie dotyczy innej kwestii, min. Stanowiska people Service specialist z językiem holenderskim , czy nadal są rekrutacja nadal jest otwarta? Jeśli tak jak mogłabym wysłać swoje cv? Będę wdzięczna o informacje

@Zainteresowana

Tak, ta rekrutacja jest nadal otwarta. Zapraszam na stronę ING Tech Poland z ofertami pracy:https://ingtechpoland.com/praca/oferty?page=1&limit=5 A tu link bezpośrednio do oferty, o którą pytasz: https://ingtechpoland.com/praca/oferty/hr-services-specialist

@Zainteresowana

Przy każdej ofercie pracy na stronie https://ingtechpoland.com/praca/oferty?page=1&limit=5 jest przycisk "Aplikuj", który przenosi do formularza aplikacyjnego. Trzymam kciuki :)

@Kandydat

W ING nie ma B2B i z tego co mówił zarząd, to nie będzie. W kontekście nowych podatków w przyszłym roku, to trzeba szukać innego miejsca.

vixen

Jakie są zarobki w AML na stanowisku Analityka i Starszego Analityka?

ricky

Cześć, ostatnio miałem rozmowę o pracę w AML. Była to jedna z gorszych rozmów w jakich uczestniczyłem. O ile HR stanął na wysokości zadania i przeprowadził rozmowę profesjonalnie, to mój potencjalny przyszły przełożony, Sławek zachowywał się jakby wcześniej pracował na plantacjach (usunięte przez administratora) we Włoszech. Pytania z czapy, agresywne sugerowanie, że moje odpowiedzi są niewłaściwe, zero korporacyjnej kultury normalnie jak w Januszowej firmie rodzinnej gdzie ludzie są zatrudnieni po znajomości. Szczerze odradzam to miejsce pracy. Osoby na rozmowach powinny stanowić wizytówkę firmy, jeżeli to była wizytówka firmy to żadne pieniądze nie są warte zdrowia które stracimy na pracy z takimi ludźmi.

@ricky

Niestety wspomniany Sławek rzeczywiście raczej podcinajacy skrzydła w rozmowie. Komunikacja z nim jest niezbyt przyjemna - kwestionuje kompetencje, sugeruje że czegoś Ci brakuje a tak wogole to po co Ci awans jak ambitniejsze rzeczy możesz robić już teraz ;) ale może to taki styl. Natomiast nie jest on jednym chapter leadem w TM i można albo zatrudnić się w zespole innego albo spróbować się przenieść

@ricky

To znaczy jakie pytania Ci zadawano podczas rekrutacji w ING Techu? Czy finalnie udało Ci się dostać pracę w firmie? Ile etapów w ogóle liczy cały proces rekrutacyjny?

@Anna

Wybrałem inną ofertę, właśnie z powyższych względów. Niezbyt uśmiechało mi się pracować w takiej korporacyjnej kulturze. Co do pytań, były czysto hipotetyczne, nie opierały się na moim doświadczeniu czy wiedzy. Nie uważam osobiście że pytania jak zachowałbym się w określonej wyimaginowanej sytuacji były właściwe, kiedy można pytać o rzeczywiste doświadczenia. Jednakże bardziej niż typ pytań, nie odpowiadał mi ton komentarzy. To ludzie tworzą firmę i umożliwiają innym rozwój. Komentarz wyżej wskazuje co prawda, że problem tyczy jednej osoby w firmie, no ale każdy pracownik jest jej wizytówką.

Zawiedziony

Miałem okazję uczestniczyć w przedłużającej się rozmowie rekrutacyjnej, która trwała ponad godzinę. Na koniec powiedziano mi, że na odpowiedź będę musiał czekać dwa tygodnie. Po tym czasie, niezależnie od wyniku rekrutacji, mogę spodziewać się feedbacku dotyczącego mojej kandydatury wskazującego co poszło dobrze a co mógłbym poprawić starając się o pracę na tym stanowisku itd. Niestety dostałem jedynie krótką automatyczną zwrotkę w stylu: "Dziękujemy za udział w rekrutacji. Prosimy nie odpowiadać na tę wiadomość.". Candidate Experience ING Tech niestety nie jest na wysokim poziomie o czym mogłem się przekonać osobiście. Po tym doświadczeniu nie żałuję, że nie dołączyłem do zespołu.

HR
@Zawiedziony

Cześć, dzieki za opinię. Jeśli chciałbyś uzyskać pełną informację zwrotną, to zachęcamy do skontaktowania się z namibezpośrednio. Przekażemy Twoją prośbe do danego managera i zdobędziemy informacje dla Ciebie. pozdrawiamy

d

Unikać tej spółki zwłaszcza AML w wawie... o ile TL są jeszcze ok, to dalej jest jakaś komedia. Szkolenia z ACAMS zamówione po znajomości dla pracowników to jedyny plus.

ricky

Cześć, ostatnio miałem rozmowę o pracę w trasaction monitoringu. Była to jedna z gorszych rozmów w jakich uczestniczyłem. O ile HR stanął na wysokości zadania i przeprowadził rozmowę profesjonalnie, to mój potencjalny przyszły przełożony, Sławek zachowywał się jakby wcześniej pracował na plantacjach (usunięte przez administratora) we Włoszech. Pytania z czapy, agresywne sugerowanie, że moje odpowiedzi są niewłaściwe, zero korporacyjnej kultury normalnie jak w Januszowej firmie rodzinnej gdzie ludzie są zatrudnieni po znajomości. Szczerze odradzam to miejsce pracy. Osoby na rozmowach powinny stanowić wizytówkę firmy, jeżeli to była wizytówka firmy to żadne pieniądze nie są warte zdrowia które stracimy na pracy z takimi ludźmi.

Zostaw merytoryczną opinię o ING TECH Poland - Katowice

• Jak się pracuje w ING TECH Poland?

Zobacz opinie na temat firmy ING TECH Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 183.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ING TECH Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 52, z czego 6 to opinie pozytywne, 38 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ING TECH Poland?

Kandydaci do pracy w ING TECH Poland napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ING TECH Poland
2.4/5 Na podstawie 128 ocen.
  • Konduktorska 35
    40-155 Katowice