ROCA Polska

Opinie o ROCA Polska

janek

kredyty są dla ludzi mających głowe na karku,dla takich co robią na strefie głodu kredyt oznacza koniec! haha

Dawerty

Ludzie dostali papier że będzie 13-sta wypłata i większość przestała myśleć o zwalnianiu się. Oczywiście jak to ładnie na papierze wygląda, planowana premia jest większa niż podwyżki w innych zakładach. Oh jacy my jesteśmy dobrzy... szkoda tylko że nikt nie powiedział ile tak naprawdę tej podwyżki od stycznia dostaniemy. Moim skromnym zdaniem to jest tak specjalnie zrobione żeby ludzie przestali psioczyć, że jest zle... W styczniu zostaniemy jak co roku wydymani (oczywiście nic nowego w tym kraju) z podwyżkami, NGK (głowny rywal), skończy rekrutację do tego czasu po swoich podwyżkach i ludzie nie będą mieli za bardzo alternatywny się zwalniać. Najlepsze są te zebrania w tym zakładzie dotyczące zwalniania się młodych pracowników itp. Jak bardzo być trzeba tępym kierownikem, żeby nie dostrzegac tego, że ludzie już nie chcą dawać się dymać w (usunięte przez administratora) jak kazdemu pasuje z wyżej postawionych. Boli was wszystkich, że Polacy zaczynają się szanować i to co wy nazywacie leserami to jest poprostu zwykły szacunek do siebie. Wykańczać ludzi potraficie, co chwile jakieś normy do góry, mało ludzi żeby obsadzić 3 stanowiska, to zawsze można zrobić że 2 ludzi będzie na 3 stanowskiach (praktyka bardzo powszechna ostatnio na zakładzie). Tak dla woli informacji dla kierowników, mistrzów itp, to nie da się biegać z 30kg sztukami przez całe 8 godzin non stop (praktyka jaka ma miejsce ostatnio na kontroli koncowej i piecach), kiedyś ten człowiek musi chwile stanąć i "złapać oddech", co oczywiście nazywacie (usunięte przez administratora) się, bo jak to pracownik może stać i chwile nic nie robic. Pozniej na zakład wpada dyrektor i nie rozumie tej rotacji pracowników. Nie rozumie jak ktoś za ledwo ponad 3 tys zl nie chce być niewolnikiem, któremu kaze się pracować w majówki, swiątki, niedziele, nawet wigilie nam mają zabrać. Więcej dodawać nie trzeba, więc aplikujcie jaesli chcecie, by się przekonać jak to jest nie mieć czasu i sił na zycie prywatne.

Zmieniamprace

Jak dla mnie wiekszosc pracownikow to zwykle piz.. boja sie wielkiego mistrza i sraja pod gacie jak go widza. Normy podwyzszane, pieniadze za ta prace jak dla mnie za niskie. Raz zachorujesz i tracisz 1000zl w ciagu trzech miesiecy. Opuszczam ten zaklad, kolesiostwo w tym zakladzie jest za duze. Jestem ciekaw czy ktorys z kierownikow ubierze biala koszulke I przepracuje na odlewni te 8h robiac wszystkie sztuki na gotowo.. halas,temperatura i zapylenie - w takich warunkach to dlugo sie nie pociagnie, osobiscie nie polecam. Jest wiele innych zakladow gdzie sa lepsze warunki I szanuja pracownikow.

Hajcung

Kolejne pudło. OZP traci się przeciętnie jakieś 700-800 zł na 3 miesiace czyli 250-300 netto na ręke/mc :)

ZadowolonyZpracy

Ok ja nie będę narzekał :) Ale przyjdź cwaniaku na szkliwiernie to pogadamy ok ? Zrób normę popracuj z 3 miesiące wyrabiając swoje i będziemy cię po piętach całować :)

:'':

Jeśli ktoś jest zainteresowany pracą w tej firmie to niech przyjdzie na rozmowe i wtedy się dowie co i jak. Nie sugerujcie się tymi idiotyzmami na forum, bo skoro jest tak źle i tragicznie w tej firmie to czemu Ci wszyscy wypowiadający się jeszcze tam pracują?? Poczytajcie fora innych firm.... Wszędzie narzekają .....

Misiek
@:'':

Ponad 90 wypowiedzeń przez 3 miesiące... chyba mówi samo za siebie. I nie mów mi o innych firmach bo tylko tu jest zapylenie temperatura hałas i 2700 na rękę bez nadgodzin w systemie 6 na 2. Ze już nie wspomnę o tym ze jak coś się stanie i potrzebujesz 1 dzień urlopu to możesz zapomnieć (bo nie ma ludzi) a brygadzista otwarcie Ci mówi ze zawsze możesz wziąć L4 z tym ze to się wiarze z utratą OZP czyli około 1000 w przeciągu miesiąca. Wiec zapytaj o to na rozmowie ciekawe co Ci odpowiedzą:P

Misiek
@Misiek

Błąd: OZP traci się na 3 miesiące czyli co miesiąc jesteś 300 zł w plecy jak weźmiesz L4

Bek
@Misiek

Traci się 1000 zł w ciągu trzech miesięcy ,a nie miesiąca.

:"":
@Misiek

@Misiek To znaczy że chyba Jesteś jakiś niedorozwiniety skoro jest tu tak źle,tak mało płacą i nie dają wolnego a Ty dalej tu pracujesz...

Dawerty
@:"":

Bo niektórzy Panie "dorozwinięty bardzo", mają kredyty na głowie jak to w tym pięknym kraju bywa, po drugie nie zarabiamy 10tys miesiecznie zeby sobie odlozyc i przechodzic z firmy do firmy. Dla ludzi, którzy zarabiają 3 tys i zmiana zakladu pracy gdzie na okresie próbnym bedzie dostał przykładowo 2500zl to spore wyzwanie żeby dopiąc domowy budżet. Dlatego jeszcze ludzie tam pracują, ale nie da się gnoić człowieka w nieskończoność i każdy ma swój limit i prędzej czy pózniej odejdzie bo woli odmówić sobię kilku browarów podczas startu w nowej firmie, niż być gnojony za psie pieniądze.

teletubiś

Omijać firmę szerokim łukiem. Jeden wielki rozpierdol, musiłabym miec pewne 5000 koła na reke i plecy ze stali zebym tam został. Niech nikt sie tam nie przyjmuje bo nie ma sensu. Trzynastki nikogo nie zatrzymają szykujcie sie na zamknięcie tej firmy. Bo chyaba juz wszyscy z Gliwic i okoli wiedzą ze ta firma to obóz pracy.

mekintosz
@teletubiś

kolego cała ta strefa to syf i gnój takie określenia są odpowiednie-wina tylko osób tam pracujacych ze pozwalaja sobie na takie traktowanie, w europie (tej klasycznej) nikt by sobie na to nie pozwolil ale w europie klasy b,nie ma z kim gadać kapusie matoły tępaki i można by tak długo pisać ale nie chce mi sie, język podszlifować i w świat a nie robić na złodzieji-odwagi trochę!

Brak słów

Nasza "kochana" dyrekcja zafundowała nam w tym roku brak przerwy remontowej. Połowa ludzi na urlopach a piece jada nic dziwnego że na wszystkich działach jest taki nieogar. Dajcie normalne podwyżki to ludzie się znajdą bo do nas już Ukraińców nawet nie chcą przysyłać. A co do 13 pensji to jest standard w normalnych firmach że na koniec roku firma dzieli się z pracownikami zyskami. A u nas to jakaś poracha jednorazowa jałmużna

Robert

Cześć. Jaki tam sa zarabki dla nowego pracownika?

Szkliwiernia Daniel.
@Robert

Dla przykladu na początek 2500 później 500 mniej. Odbiorą Ci z aktywność itd... lepiej idź do NGK.

Lidia

@Bbb, tak firma obecnie prowadzi rekrutację na Stanowisko Bespoke Solutions Specialist w Szczecinie mają podobną ofertę również do Gliwic, zależy jaka lokalizacja Cie interesuje?

spadamztad

Jak myślą że cofnę wypowiedzenie za tą premię którą mają dać w przyszłym roku no to sory memory. Ludzi to nie zatrzyma.

Bbb

Cześć mam pytanie czy są do was jakieś przyjęcia do firmy bo jestem zainteresowany aplikowalem na stronie rocka ale żadnej odpowiedzi? Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Gipsiarz
@Bbb

Daj sobie spokój lepiej wyjdziesz jak będziesz zbierał złom po śmietnikach niż w tej firmie.

ktoś

Jest takie stare polskie porzekadło " ryba zawsze psuje się od głowy " i drugie stare używane często na kopalniach "jak coś działa to nie grzeb w tym " . Wzięły się chłopaczyny do" roboty " i rozwalili chyba wszystko co można było rozwalić . A teraz o laboga ratunku !!! Jest też jedno stare porzekadło " nosił wilk razy kilka , ponieśli i wilka "

Król Lew

Ktoś tu dobrze moderuje, posty znikają z prędkością światła.

)))

Do wszystkich zainteresowanych . Mija czas a my jak nic nie zrobiliśmy tak nadal nic nie robimy. Jeśli nie jest wam szkoda zainwestowanych lat w ten zakłady to właśnie teraz jest odpowiednia chwila żeby zacząć działać . Proponuję zebranie Związków Zawodowych i ustalić plan działania aby osiągnąć maximum . Przez powyższe maximum rozumiem minimum 20 % podwyżki włącznie z podwyżką w nowym roku . Dlatego chętnie wysłucham propozycji terminu zebrania . Przypominam tylko iż czas dała na ich korzyść a nie na naszą.

Arbajcik

Dyrektor stwierdził na zebraniu ze wysłał autobus do hiszpani z zapytaniem o podwyżki. Jeżeli takowe nie nastąpią to po urlopach niech wyśle pks-y z burakami z krasnegostawu bo tu nie będzie miał kto robić

)))
@Arbajcik

Jak się nie chce dać pieniędzy to się bzdury i bajki wymyśla Że Hiszpania się nie zgadza , za trudna sytuacja , i takie tam . A gdy chodzi o podnoszenie norm to też głupie wymówki że w innych zakładach robią więcej że to z góry polecenie i tak dalej . Panowie do puki nie pokażemy tym mądralom pod krawatem że jesteśmy jednością i nie zrobimy pożądanego referendum to będą nas cały czas za nos wodzić . Nie mówię tu zaraz o zatrzymaniu produkcji tylko trzeba pokazać że jesteśmy gotowi na to .

Zgadzam sie z wycieczka do ngk.proponuje jeszcze mapei i trw bo tam dostali po 500 zl podwyzki.

trw

W trw nic nie dostali :)

Odlewnik2
@trw

Dostali czy nie dostali ale górole z Krasnegostawu na nerwy im nie działają .

Stefan

Miało być lepiej a jest gorzej... A będzie jeszcze gorzej... Ciekawe jak bedzie po urlopach... jak ogłoszą jakąś śmieszną podwyżkę i ludzie po uciekają do innych zakładów...

Prawdziwy odlewnik

Aż nie wierze ze ktoś z tak debilnym rozumowaniem robi na tym samym dziale co ja. Pewnie umiesz jeden model i to kiepsko ze przez takich jak ty jada po wszystkich albo robisz z tymi z Krasnegostawu co na to samo wychodzi . Nie tylko staz pracy ale tez umiejętnosc innych modeli powinna byc inaczej placona. Ktos jest uniwersalnym odlewnikiem bo potrafi kilka modeli i moze prawie każdego zastąpić na calej odlewni a dostaje to samo co ty ktory w drodze do szatni lub kibla by sie odlac sie gubisz!!!

spadamztad
@Prawdziwy odlewnik

Zgadza się masz rację, dla tego zwalniam się z tego syfu,teraz, bo jest ku temu dobra okazja.

Odlewnik

Przecież jest różnica w stażowym między młodym a starym pracownikiem. To samolubne patrzeć komuś do kieszeni, i zazdrościć że zarabia podobnie tak jak ja. Każdy ma prawo do godnego życia niezależnie czy pracuje uczciwie od niedawna i się stara czy kilkanaście lat . Jeśli ktoś chce prowadzić wyścig szczurów w zarobkach między sobą to niech się zatrudni w jakieś korporacji gdzie co zarobi będzie zależne od wyników pracy. Sami wzajemnie się nie szanujecie a żądacie tego od innych . Więcej pokory. Kto mieczem wojuje od miecza ginie.

Jan
@Odlewnik

Zobaczymy za 10-15 lat czy będziesz miał takie same poglądy jak odlewnia zabierze ci kilka lat życia.

Zostaw merytoryczną opinię o ROCA Polska - Gliwice

• Jak się pracuje w ROCA Polska?

Zobacz opinie na temat firmy ROCA Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROCA Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 8 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ROCA Polska?

Kandydaci do pracy w ROCA Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ROCA Polska