ROCA Polska

Opinie o ROCA Polska

Kolo

Szanowny panie prezesie firmy Roca czy byłby pań tak dobry i pochylił się nad problemem ciepłej wody pod prysznicami na nowej hali ponieważ pracownicy od kilkunastu dni kąpią się pod zimna wodą na hali zimno 16 stopni a na dodatek zimna woda długo tak nie pociągnięm y z góry wielkie dzieki

JabolowaOfiara

Może dodam coś od siebie dla przyszłych osób które będą miały okazję nawiązać współpracę z firmą. Za dużo nie powiem ale pogląd jakiś mam. Generalnie do pracy na początek przyjmują przez agencję. Jedyna agencja co podchodzi do człowieka normalnie z szacunkiem. Wszystko na poziomie. Najlzejszy dział to chyba gipsownia biorąc opinie od kolegi. 2.3 zmiany od pon do piątku 8h i więcej was nic nie interesuje. Wszędzie jest ciężko ale tam najmniej się narobi człowiek. Jedyny mankament to mieszanie gipsu i szybkie zalewanie. Jak nie zdążysz to kapa. Po tygodniu najlepiej żebyś został na stanowisku sam i robił. Normy do wyrobienia Ale trzeba się nabiegac. Zarobki ok 11zl/h

xxx

bo kierownictwo ma placona premie z jakosci a nie za punkty jak by placony ta jak my to by inaczej by spiewal niema to jak ludziom udu...ć wyplaty na swieta jeszcze chca placic iwidualnie niech pier pokaza co potrafia a nie cwaniakuja

Inspektor

Na zakładzie już ludzie z kadr mówią że na stronie są złe opinie o zakładzie, a jakie mają być? w 2015 zarabiałem więcej niż z tymi podwyżkami, które niby weszły od początku 2016r. Gdzie tu sens... a tak z innej beczki, za każdego wskazanego z imienia i nazwiska pracownika, który wypisuje negatywne komentarze o firmie ma przysługiwać premia miesięczna w wysokości: -Podpier****nie kolegi premia 50zł -Podpier****nie samego siebie 100zł. Jeśli chcesz Podpier***ić anonimowo (związane jest niestety z brakiem otrzymania premi), możesz wrzucić list do skrzynki działu kadr z nazwiskiem delikwenta. Do paczki świątecznej zapakujcie chociaż 3x0,7litra bo będę zmuszony niezle się zresetować po tym roku owocującym w "poprawy" na tym zakładzie...

@Inspektor

Dobrze by bylo zeby calemu kierownictwu tez kase zabrali bo dosc ze siedza caly dzien i nic nie robia to jeszcze mysla komu by to za punkty nie zaplacic tu wymagaja zeby duzo sztuk zrobic a zdrugiej strony maży im sie najlepsza jakosc a to niestety nie idzie w parze ale tego jakos nie moga zrozumiec

Inspektor

Firma w ramach polepszających się warunków pracy i w ramach już prawie świątecznego nastroju, przed samymi świętami zrobiła prezent pracownikom kontroli końcowej. Otóż jako prezent na kończący się 2016 ostatnią w tym roku wypłatę dostali o ok. 500zł mniejszą. Plus minus mowa o 50 pracownikach. A po "rozmowie" z kierownikiem dowiedzieli się iż poprzedni miesiąc się opierda**li. Oczywiście wszystkie 4 brygady nie tylko wybrana. Dołożyli kilka czasochłonnych obowiązków a potem powiedziano im że kiedyś robili więcej wypalania niż teraz. Ciekawe kiedy nadejdzie czas na inne działy.

Ktoś

Nawet paczek nie dają już na Mikołaja a kiedyś były , teraz trzeba czekać do wigilii , powinni coś extra dodać do paczek za taki kawał dobrej roboty i męczarnie .

abcd

pracownicy w tej fabryce sami sobie krzywdę robia bo jeden na przeciw drugiego pokazuje ze jest wstanie więcej kibli zrobić niedawno drapali po 70 kibelków a teraz żeby zadowolić brygadzistę i kierownika to jest wstanie wydrapać 100 i te sto poinspekcjonowac i co kiekawe za mniejsza kase ale czego się nierobi żeby tylko firma była zadowolona pracownicy na nowej hali pokazuja ze sa warci tej nowej hali może jeszcze zrezygnujcie z przerwy wtedy jeszcze więcej sztuk zjedzie na odlewni ciśnieniowej przerwy nie maja podobno maja jedna minute miedzy odlewami i wtedy mogą cos sobie zjeść bo takie normy im ustalili żeby wyrobili na 80 punktów serdecznie zapraszamy do firmy roca bo nabory wciąż trwaja a zaniedługo będzie jeszcze lepiej bo przerwy wakacyjnej nawet nie będzie

fff

wypłata na grudzien taka lipna. Kk jak inspektor ma robic wiecej 2 wypalania jak ma teraz wiecej roboty stara sie szlifowac otwory zeby nie odkładac sprawdza kompakty i umywalki pod wzgledem deformacji i jest tam sam wiec 2 wypalanie jest trudniej robic niz rok temu. ale oni tego nie rozumieją. Co wy myslicie ze my wszyscy robotami jestesmy. Dawac na produkcje to zobaczymy jak dacie se rade. Jak wy ledwo jedna sztuke na dzien potraficie przeniesc.

Ulany

Nikt nie płacze ze trzeba pracować bo i tak musisz przerobić te 8 -9 h , ale nie kosztem naszego czasu wolnego i wypłat już słyszałem gadki 3 odlewy praca po 8 h dwie zmiany od 6-14 i od 10 -18 (chyba kogoś z tą zmiana poniosło )praca w świątki piątki i niedziele uwalanie premi z ozp no sory ale w takim momencie gdy pracuje tu niedostateczna ilość ludzi prEprowadNie Zmian jest jak strzał w kolano .

Dawerty

Macie racje, nie znam go, ale od jego przyjscia same nowe rewelacje dzieja sie w frmie. Normy dla inspektorow prawie o 100% do góry. A potem po dupi* jeszcze dostaja ze jakos slaba. Zakład idzie na ilość nie na jakość. Na nowej hali miało być łatwiej na piecu i trzeba biegać z 30kg sztukami po kilka metrów. A to załadujemy bokiem, a to tyłem, a to 3cm w tę strone a to 15cm w inną... masakra. Manipulatory na zakładzie stoją ale nie można nic nimi sciągać, bo sztuki potem mają defekty. Wszystko kręgosłup i siła mięśni. 15 ton dziennie w wysokiej temperaturze i zapyleniu. Życzę powodzenia pracować tam dłużej niż kilka lat. Stawy do wymiany.

robiący braki
@Dawerty

wasz nowy dyro robił u nas naście lat, i moge powiedzieć, zna się na swojej robocie, nie ucieka od ludzi, potrafił z każdym pogadać, nowych co mamy to dopiero ..........., co do norm itp. wszędzie to samo i u nas też , wszystko co było za starego szefa je złe, nowy wprowadza swoje zasady, co bym nie napisał to i tak sami sobie zdanie wyrobicie,

Jack
@robiący braki

Nie ucieka od ludzi??:D hah u nas na wigilij zakładowej nawet sie nie przedstawił...

wiesiu

Chłopie ten nowy Wasz a stary nasz dyrektor to on firmę zbudował teraz to rozwalają. Chłopie kur.... my płaczemy w Cersanicie za nim gorzej jak przysłowiowy Niemiec za golfem jak sprzedawał

robol

Ile są warci ci wszyscy kierownicy i dyrektorki ? Przyszedł jeden koleś i zaraz wszyscy jak lemingi biegną bo za nimi biegnie super leming , szkoda gadać , niektózi tacy wielcy , byli kiedyś a teraz ? Jeden koleś , sciąga innych swoich kolesi i bedzie nastepen kolesiostwo , ci co byli po znajomości teraz zobaczą jak to jest . Same mądre decyzje jakosc w dół a normy w góre , no autka służbowe kosztuja , na następnego dyrektorka i jego znajomków trzeba zarobić , zarobi zawsze szkliwiernia , biedne chłopoki nie nie wiedza co zrobić żeby jakość poprawić , ja to je dobre to sie wypoli ale to wróci sam spowrotem i po ty łku dostaną najmniej winni , jaja jak berety , zabawa jak w piaskownicy , nie bedziecie mieli dalej ludzi , nikt nie bedzie robił w takim bajzlu .

Dawerty

Opinia miała być zamieszczona na stronie Cersanitu Krasnystaw, miałem otwarte dwie strony i taka pomyłka, chociaż i tak się dotyczy naszego zakładu. Ludzie, trzeba powoli uciekać z tego zakładu, będzie tylko gorzej.

Dawerty

Witam. Teraz my w Roce w Gliwicach mamy tego dyrektora, który prawdopodobnie był u was. Zaczyna się tutaj strasznie wesoło robić. Wszyscy się boją, każdy kto ma trochę więcej władzy zaczyna się wyżywać na ludziach niższego szczebla. Jak tak patrzę na opinie o waszym zakładzie to naprawdę współczuje. Mamy teraz to samo, tylko powiedzmy że u nas jeszcze się normalnie zarabia o ile normalnie na rejon Górnego Śląska to jest plus minus 2700 na ręke. Podejrzewam jednak że długo to nie potrwa, zaczną się redukcję wypłat i tym podobne rzeczy. Normy dzwigają praktycznie o 100%. Niestety kolejny (usunięte przez administratora) Nowy dyrektor zaczyna dopiero działać, a już wszyscy mają dość, no ale u nas nie przejdzie ciągłe poganianie pracowników. Jest wiele firm na strefie Gliwickiej gdzie można się zatrudnić, Ukraincy nie chcą u nas pracować a doświadczeni pracownicy zaczynają uciekać z zakładu, a będzie coraz gorzej.

Wasaty

Praca w roca jest bardzo ciężka,człowiek wraca do domu i nie ma na nic ochoty.Dniowki po nockach to koszmar.W tej firmie jest za duzo kierownikow a za malo ludzi do pracy.Wyplaty tez daja wiele so zyczenia 3000 za taki zapieprz ze czlowiek nawet nie wie jak sie nazywa.Powinni placic 3500 tys przynajmniej,za święta i nocki.Nowa hala to porazka,nauczyciele to tez paranoja nic nie robia tylko siedza na palarnii a maja jeszcze wieksza kase od zwyklych pracownikow ktorzy zapieprzaja za dwoch.Dawaja kase jakiemus Polko zamaiast dolozyc po 100 zl kazdemu pracownikowi.A od przyszlego roku to juz i w swieta bozego Narodzenia bedziemy robic i sylwestra a jeszcze pewnie obniza wyplaty masakra,kto by chcial tam pracowac...

jakmoznabyctaktepym
@Wasaty

Ale wy jesteście tępi i głupi ze tam robicie pracy jest multum tylko trzeba szukac , a nie dusić sie w takim syfie sami pozwalacie na takie poniżanie to bądźcie poniżani i róbcie za pól darmo dając 200% ciu123niete polaczki i tyle ! Dlatego w rym kraju tak jest bo godzinie się na wszystko jak NIEWOLNICY !

PaniWalewska

Produkcja produkcją ale niestety w biurze również się sypie. Największa rotacja pracowników jest na działach marketingu i handlowym, od dobrych paru lat zresztą. Pensja śmieszna w porównaniu do innych firm ze strefy ekonomicznej, mobbing na porządku dziennym w niektorych działach,. Serdecznie odradzam tym, ktorzy starają się tu o pracę - jest wiele innych firm normalnych i szanujących człowieka.

free pensioner

Obserwujecie? Dyr. prod. J. Sz. , wiecie kto?chyba to oczywiste!...to MOBBING doskonały ,najczystszej postaci ,podkreślony sto razy. Większego CHAMA nikt nigdzie nie znajdzie na takim stanowisku, zakład? Przecież niejeden z Was się o tym przekonał na własnej skórze. Sąd Pracy (jest taki, informacja dla niektórych) jest do dyspozycji , a ten Pan robi co robi i uważa to za normę (jednocześnie się dziwiąc , że jest problem z zatrudnieniem) , którą być może (albo z pewnością) , nie moja sprawa , robi krzywdę Firmie , w której panowała kiedyś .... ( pamiętacie ,Panowie R...R...?) naprawdę rodzinna atmosfera.

Robol

Nowy Dyrektor rozpieprzył CERSANIT teraz czas na ROCA to ten co nie zna się na robocie a ok.50000 co miesiąc bierze amen

ceramik
@Robol

Do Robol i Dawetry - Na jakiej podstawie tak się wyrażacie o nowym dyrektorze? Przecież nawet go nie znacie. Ja wiem o nim to że to właśnie on zbudował Cersanit, zaczynał jak był tylko Krasnystaw i przez 20 lat zbudował całą Grupę : Ukraina, Rumunia, Rosja - poczytajcie sobie zanim zaczniecie kogoś obrażać. Strata tego dyrektora to największa tragedia Cersanitu! Cieszcie się że go macie - to jest super człowiek - sami się przekonacie za jakiś czas i wspomnicie moje słowa.

kolo
@ceramik

no już mamy lepiej normy poszły w górę a wypłaty te same rewelacja

Robol

Te same problemy co w Roce ma Cersanit Krasnystaw, Starachowice poczytajcie opinię nowy Dyrektor tam też był

Zostaw merytoryczną opinię o ROCA Polska - Gliwice

• Jak się pracuje w ROCA Polska?

Zobacz opinie na temat firmy ROCA Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROCA Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 8 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ROCA Polska?

Kandydaci do pracy w ROCA Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ROCA Polska