ROCA Polska

Gliwice

Opinie o ROCA Polska

odlewnik 2017-02-18 21:09
Smacznego pączka bo nie wszyscy dostali
zorro 2017-02-24 16:50
Degradacja kierowników ; ok dobre posunięcie ! Teraz tylko czekam na degradację dyrektora produkcji . Ten człowiek prędzej czy później doprowadzi fabrykę do bankructwa ! Ja bym go widział na produkcji jako fizol , to jest jego miejsce niech pokaże co potrafi! Pedro wróć !!!
Jack 2017-02-26 11:51
Nie ucieka od ludzi??:D hah u nas na wigilij zakładowej nawet sie nie przedstawił...
Jaa 2017-02-27 15:54
Roca jest [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] nie wiem co wam się nie podoba :-P :-P :-P taki żart chłopaki
Pracownik tej niby firmy 2017-03-03 06:51
Co roku niby podwyżki a wypłaty stoją w miejscu.... uper...dają na premiach jak się da !!!! Punkty za aktywność liczone są przez ciemnych ludzi albo wpisują jak im się podoba bo tego pojąć się nie da normę chcą dźwignąć o ponad 100% a na temat kasy żeby dźwignąć ? Niech panowie na stołkach wejdą na linie niech przerzucą to samo co przerzucają zwykli pracownicy. Góra się kompletnie nie liczy ze zdaniem pracowników ma swoje chore wizje i pomysły jak "ulepszyć pracę " a w gruncie rzeczy dodają dodatkową robotę i utrudniają ją a nie ulepszają !!!!! Na stulecie firmy pracownicy dostali po pączku... brak słów przy negocjacjach związków z dyrekcją na temat podwyżki wyskakuję tekst dyrekcji "po co wam podwyżka jak jabłka staniały"
Gogus 500 2017-03-04 12:14
Jedno wielkie dno, fabryka schodzi na psy, juz nawet kierownicy się zwalniają. Roboty coraz więcej a wypłaty coraz to mniejsze, za chwilę będziemy zarabiać najniższa krajowa za weekendy i nocki przerobione, masakra.
chybasiezwolnie 2017-03-05 19:57
No przecież się rozwijamy,powiększono fabrykę o nową halę i ..............., no właśnie zamiast przenośników mamy wszechobecne wózki i więcej dźwigania ,sztuki na zielono które tak naprawdę powinny być na czerwono,normy podniesione , nowy no nie raczej stary piec przy którym trzeba się więcej nadźwigać,wędrówki ludu czyli piecowych z wózkami z starej hali na nową i odwrotnie,nowe zasady rodem z cersanitu które czy są dobre czy nie to i tak są wdrażane bo tak ma być nastała epoka kamienia łupanego,
jedyny pozytyw to nowe maszyny ciśnieniowe cała reszta to krok w tył.
Bob02 2017-03-06 09:26
Podobno za dużo zarabiamy, mają wypłaty uwalic, ludzie już tam nie chcą pracować, a co dopiero jak jeszcze zmniejsza kasę. Roboty doszło, każdemu dokładają.Nowa hala to porażka zwariować można jest ciężej i cieplej. Z resztą na starej hali tak samo, na dworze jest już ciepło a oni puszczają gorące nawiewy, jak się nic nie robi to jest ok ale niech podniosą parę sztuk to zobaczą jak to się człowiek czuje po paru minutach.Wszystko jest bez sensu marnowanie czasu na przewożenie sztuk z jednej hali na drugą, człowiek jak wół ciągnie te wózki,tak samo marnuje się czas na spisywanie sztuk parę razy dziennie, przy tym burdelu. Nie mówiąc już o tym jak ludzi na punktach oszukują, jedna wielka h.... a
Wasaty 2017-03-07 11:22
Brawo roca!!!!!! Jeszcze bardziej wypłaty uwalcie to na pewno będziecie mieć ludzi do roboty
xxx 2017-03-07 12:26
niby podwyżki a kasy mniej a normy do gory róbcie tak dalej a ludzie pójdą w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] przykład idzie od kierowników którzy odchodzą nie bez przyczyny
heppyfunny 2017-03-08 17:22
Z tego co wiem kierownik odszedł jeden... i tylko dla tego że zlikwidowali stanowisko i chcieli go zdegradować do stopnia brygadzisty.
Jeśli o chodzi o zarobki to fakt że jakoś nie chcą się one ruszyć do przodu, co prawda nie płacą mniej ale powinni się troche bardziej postarać przy podwyżkach bo za chwile Roca wpadnie w poważny kryzys pracowniczy. Co raz więcej osób się zwalnia a póki co randstat nie jest w stanie nadgonić braków ...
Nie wspomne już o nowych normach jakościowych - które obniżyliśmy już chyba do granic przyzwoitości.
%%% 2017-03-14 16:03
To mało wiesz!
mały 2017-03-14 17:00
TO JUŻ NIE ROCA TO CERSANIT..WRACAMY DO EPOKI KAMIENIA ŁUPANEGO...BRAWO FIRMA.MOŻE PAN DYREKTOR WYJDZIE NA HALĘ I POROZMAWIA Z PRACOWNIKAMI....NO I JESZCZE W PLANACH PRACA W ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA...MASAKRA
nowy robol 2017-03-21 15:35
Rozumiem ze tu nikt pracy nie poleca ? jakie zarobki za miesiac ?
Mały 2017-03-22 19:40
Przepracowalem w tej firmie 11-lat zwolnilem sie i to byl najlepszy krok jaki zrobiłem w tej firmie nic dobrego człowieka nie spotka caly czas non stop normy w gore fakt faktem co rok podwyzka ale taka ktora nigdy nieodczujesz każdy kto chce zatrudnić sie w ręce niech dwa razy się zastanowi mi to 11-lat wycielo z życiorysu wracając do domu niemialem sily podnieść reki a teraz czuje ze zyje pozdrowienia dla szkliwierni brygada B
Wrrt 2017-04-14 18:44
Są teraz przyjęcia na produkcję, czy ktoś może powiedzieć jakie są stawki, a system pracy to czterobrygadowka, w jakim systemie się pracuje?
Bart 2017-04-15 13:04
Otwierają nową odlewnie i na monitorach pojawiło sie że potrzebują nowych. systemy różne w zależności od działu. robota ciężka jest na wszystkich działach ale kaska adekwatna chyba ok 3200 - 3600 przed podatkami w normalnym miesiącu, plus 350 jak nie masz zwolnień a do tego dodatki za nocki lub święta no i można dorobic na nadgodzinach jak juz fach złapiesz i jak wytrzymasz to jeszcze stażowe po 3 latach sie dostaje. codziennie kanapka tez jest i napój dają i cos tam jeszcze na stronie wypisane tez jest. powodzenia
Ulala 2017-04-16 20:23
3200-3600 zł + 350 jak nie masz zwolnień ? Chyba sobie jajca Wielkanocne robisz . Czyli rozumiem,że bierzesz wypłatę mistrza ;-)
Srt 2017-04-18 08:52
A praca jest bezpośrednia pod roca czy pod jakimś agencja? To jaka jest stawka dla zwykłego fizycznego?
Bart 2017-04-18 12:02
Ulala - prosze cytuj dokładnie powiedziałem: "przed podatkiem" i w normalnym miesiącu tak wychodzi - jak bierzesz mniej to pewnie normy nie wyrabiasz?- No chyba że nie chcemy na forum sie wiadomościami o kasie dzielić ale i tak sie na spotkaniu dowiedzą
Bart 2017-04-18 12:12
Przez firme Randstad. Ale z polecenia starych pracowników też bez agencji. po 6 michach sie przechodzi. różnicy w kasie nie ma żadnej chyba - tak przynajmniej gadają
Srt 2017-04-18 13:15
Dzięki Bart widzę, że Ty jeden wiesz o czym mówisz i nie sciemniarz. A jak tobie się tam pracuje, jak długo już tam robisz? Praca w święta i niedziele nie przeszkadza?
Ulala 2017-04-18 20:27
Kolego Bart napisz netto czy brutto. Bo z twojego rozumowania wychodzi że netto. Czyli perdzielisz trzy po trzy. Jak zrobisz 3 x nadgodziny i masz ozp znaczy nie chorujesz to może 3800 netto dostaniesz przy 26 dniach pracy.
Bart 2017-04-18 23:58
Oh kolego Ulala zaś mi coś wmawiasz albo sugerujesz. "przed podatkiem" to wszedzie znaczy brutto i o tym gadam. wyluzuj -" agresja zero" - to z Seksmisji
Bart 2017-04-19 00:05
Srt - Robota ciężka jest i itego nikt nie ukrywa ale podejście zależy od tego co cie w życiu spotkalo. Mnie wcześniej po budowach nieźle przegoniło – deszcz mróz i spiekota. Mi tu odpowiada bo robota stabilna, w ciepłym, wypłata na czas i na kumplach mogę polegać to i sobie chwale. Każdy ma swoje patrzenie. Ja zaczynałem jak jeszcze na próbnym 2 miechy się po niższej stawce harowało. Teraz stawki dla nowych -podstawa i stanowiskowe- jest to samo a na premie to punkty dodatkowe są i byli tacy co już w pierszym miesiącu dostali premie. Zmiany i swięta to dla mnie tez nie nowość choć jak tu był system 4na1 to było kiepsko. Teraz jest inny i może być. Dodatki za nocki, święta, niedziele i ostatnio też za soboty sa to się to jakos kompensuje. Ale ty se to bracie sprawdź sam:)
Łamacz klaty 2017-04-19 05:21
Roca daje mi radosc. Cersanit uzdrowi firme i bedzie dobrobyt...
Robert 2017-04-19 08:20
Jak ja pracowałem było 4 na 1.Teraz jaki system wprowadzili.?
kowalski 2017-04-28 15:34
Jakie sa zarobki na wózkach w roce ?
wrrrrrrrrrr 2017-04-30 20:35
Jakich wózkach dla inwalidów?
Ktos 2017-05-04 16:07
Koledzy a jak w tym systemie 6 na 2 wychodzą wolne weekendy co ile jaki czas przypada wolne?
Marley 2017-05-05 21:16
Tragedia kiedyś to przynajmniej wypłaty były w tej firmie jedynym plusem, w tej chwili już nawet kasa jest gówniana, wogole sobie pracowników nie cenią.
Pracownik 2017-06-02 20:55
Zenada zenada zenada od wrzesnia podobno praca na szkliwierni 6 na 3 i tylko dwie zmiany wiec zarobimy duuuuuzo mniej.ja juz rozgladam sie za nowa praca.niewiem ilu zostanie z perspektywa zarobku 2500 tys.taka kase dostaniemy wszedzie i w systemie od poniedzialku do piatku.bravo roca !!!.
KAJET 2017-06-03 10:05
No tak Nowy dyrektor nie przyszedł po to żeby dać pracownikom podwyżki tylko po to żeby ludzi zniechęcić do pracy a może o to chodzi żeby Roca mniej produkowała to Cersanit zwiększy sprzedaż na odlewni dało się godzinę zabrać to czego na szkliwierni kasy nie zabrać już od kwietnia jadą kible na zielono szkliwiernia tylko dmucha sztuki i puszcza tak oczywiście myślą na górze a wrzeczywistośći jadą gorsze niż kilka miesięcy temu no ale dyrektor jest przekonany że jest super system 6/3 może myślą że ludzie będą pracować 8/1zeby zarobić te trzy tysiace system sześć na trzy jest na wypalaniu i ludzie z tamtad wieją a swoją drogą co związki na to na takie zmiany pozdrawiam
moz 2017-06-03 20:08
Panie Kajet, jeśli jesteś członkiem związku to zapraszam do biura związkowego, tam się wszystkiego dowiesz co związki na to ,jeśli nie jesteś to przykro mi bardzo ale się nie dowiesz, bo niby czemu mamy zdradzać swoje plany wszystkim?

OkladkaNaJabol 2017-06-03 21:31
6/3 jest spoko. Nikt nikogo za rękę nie ciągnie na nadgodziny. Byle wpadła 3 z przodu i będzie Ok. A te cebulaki z Lubelskiego to niech spadają do siebie !!! Bo nawet na parkingu parkować nie potrafią !!!
byledowekendu 2017-06-04 11:54
Nie słyszałem aby ktoś odchodził z napraw przez system 6/3, jak już to przez atmosferę jaka się tam powoli psuje.
byledowekendu 2017-06-04 11:55
xxx 2017-06-05 07:54
to ze ktos nie nalezy do zwiazku to nie znaczy ze niema nic do powiedzenia druga rzecz w tylko reprezentujecie ludzi zaden z was zwiazek ktory ruszyl [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i przeszol sie po brygadach co ludzie o tym sadza|( zaden siedzicie u siebie w tej budzie z tylkiem przyklejonym do stolka )normy tak wywalili ze sie premi nie da wyrobic .Zmiana systemu 6/3 robia pod siebie bo ludzi chetnych niema zeby robic a tak zeby zarobic czeba bedzie chodzic na nadgodziny bo inaczej nie zarobisz (dodatek za nocki odpadnie mniej niedziel ci tez bedzie wpadac juz nie wspomne ze dniowek w miesiacu tez)to ciezko bedzie 3 wyciagnac ZEBY ZAROBIC BEDZIEMY LAZIC 8/1 TYLKO PO TO ROBIA
MOZ. 2017-06-05 21:13
Kolego xxx. Nie wywalamy swoich planów na ogólnodostępnym forum ,to po pierwsze po drugie to z
reguły jest tak, że Ci co nie należą do związku to potrafią dużo krzyczeć lub wypisywać bzdury na forum
ukrywając się pod jakimś pseudo i nie mając pojęcia o prawie pracy jak jest skonstruowane co Wam Nam można,co możemy a czego nie możemy zrobić i co już do tej pory zrobiliśmy. Ja się nie ukrywam pod jakimś pseudo więc zapraszam do biura na rozmowę jak masz jakieś pytania lub problem.
Sławek Kuls.
PS.
To jest mój pierwszy i ostatni wpis na tym forum.
xxx 2017-06-05 21:25
i bardzo dobrze ze ostatni wpis co tak wielkiego zescie zrobili chyba tylko ludzi w ciula
MOZ. 2017-06-05 22:29
Daremny jesteś gościu, jednak brak ci odwagi.
KS.
Pracownik 2017-06-06 08:41
Skoro ktos kocha roce i poswieca rodzine dla nadgodzin to jego sprawa ja napewno nie bede chodzic na nadgodziny kosztem rodziny.a swoja droga to wszyscy jeszcze normalni na tym zakladzie dobrze wiedza kto i dlaczego chodzi na nadgodziny hahahaha (pieski).a co do zwiazkow to juz nie ma o czym gadac kolejna porazka.brak slow.
Pracownik 2017-06-06 08:45
System 6/3 ok ale nie kosztem mniejszej kasy ale tym na stolkach o to wlasnie chodzi szukaja zyskow naszym kosztem.
Bart 2017-06-06 09:53
Chłopy skonczcie z takimi przykrymi wpisami. "Pracownik" nikt cie nie zmusza do chodzenia na nadgodziny ale są tacy co chcą albo potrzebują i daj im te wolność a co do kasy to jak to godajom trowa zawsze jest barzi zielono u somsiada a jo od somsiada przyszol i wcale tak dobrze nie jest a często nawet nadgodzin nie ma możliwości wziąść albo ci tego nie wyplacom. Pogodejcie z kumplami abo rodziną ale tak szczerze a nietylko chwalenia się to zobaczycie jak jest albo i może nie zoboczycie ale życie jest za krótkie zeby sie tak żołądkować. Piwo dobrze robi po robocie
Pulidor 2017-06-12 12:12
Nie rozumie tego najeżdżania na związki . Tak naprawdę to czego od nich oczekujecie ? .To są zwykli pracownicy, jak kazdy z nas i z pewnością zależy na tym aby warunki były godne w naszej pracy . Do czasu jak pracodawca nie łamie prawa pracy to nie wiele mozna zrobić. Niestety zyjemy w takich czasach że tacy zwykli pracownicy jak my niewiele mamy do powiedzenia .To sie dzieje nie tylko unas .Kazdy mądrzejszy zauwarzy że nastepuje taka światowa transformacja .Świat sie kieruje w kierunku gospodarki wydajnosci . Minęły czasy kiedy sie zarabiało wyłacznie za godzinę. Bedziesz chciał zarobić trzeba zwiększyć wydajność. Nie wyrobisz sie, korzyść dla pracodawcy bo i tak bedziesz [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] on zarobi i jeszcze zaoszczędzi na tobie !!! . Nie ma co sie łudzić że ten światowy kierunek sie zmieni .
Mr 2017-06-13 15:14
Ja wiem ze moim kierunkiem bedzie wypowiedzenie jesli to wszystko dalej pujdzie w tym kierunku ktorym idzie. Wiec jesli zarobic nie bedzie szlo to nie ma co pracowac w tych pyłach i niszczyć sobie kręgosłup co juz czasami teraz daje popalic i to pewnie większości osób. Najwyraźniej kilkanaście lat pracy tutaj to za wiele. Trzeba zrobic jakis krok do przodu .Ale podobno kazdego mozna zastapic wiec jak nie my to inni. Na granicach czekają arabusy moze oni bedą chętni ! !!
Polidor 2017-06-21 14:14
Ja nie mogę zrozumieć co tam się dzieje od kwietnia pozabierali punkty za sztuki które zjeżdżają z odlewni np kompakty porażka niema ani jednej sztuki której by nie trzeba było poprawić inspektor musi naginać poprawiać czy nikt tego nie widzi polidorzy robią sztuki tak jak robili tylko teraz robią to bez punktów ale normy jak zwykle do góry jeżeli prezes twierdzi że sztuki jadą na gotowo to może puścimy to wszystko bez poprawiania i zobaczymy co wyjdzie a może wystarczy się pofatygować przyjść na szkliwiernia i zobaczyć to nie jest hyba tak wiele i zobaczyć co ten polidor robi a może punkty które polidor miał za zrobiona sztukę zostaną zwrócone pozdrawiam
Pracownik 2017-06-21 19:27
Ja proponuję zjednoczenie pracowników i wprowadzic wloski strajk powoli i mało .Zapieprzac jak aktywnosci wyrobic nie można nie ma sensu . W jednosci sila
spadamztad 2017-06-22 18:11
A ja proponuję się zwolnić( tak właśnie uczynię ) i iść po sąsiedzku do NGK, właśnie dostali po 700 zł brutto podwyżki, można !?
Odlewnik 2017-06-23 23:10
Nie da sie zrobic sztuki na gotowo by byla idealna . Chłopaki na szkliwierni mają w kabinach lepsze swiatlo wyciag powietrza , a nam odjeli po 5 sztuk z dawnej normy ale dodali obróbkę na gotowo dodatkowo sprzątać podłogi co chwile zamiast megana, za wozkami biegać . Kiedy więc mamy miec czas na robienie igieł ?Swiatlo do [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] coraz cieplej , zapylenie i hałas przekroczone . A Cersanit dalej nam doklada. Po kilku latach trzeba zmienić firme.Dalej tak sie nie da. Chyba ze wszyscy sie w koncu rozsypiemy na kazdym dziale
Zostaw swoją opinię o ROCA Polska - Gliwice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ROCA Polska