ROCA Polska

Bumela

Zarobki dobre, praca bardzo ciężka Po 3 miechach można myśleć o wypłacie 5k

MJ Nowy wpis
@Bumela

Hejka. 5 tys po okresie próbnym wygląda chyba ok, ale zmartwiło mnie to stwierdzenie, że praca jest wręcz bardzo ciężka. co jest w niej najtrudniejszego, że taka ocena się pojawiła? Teraz to nie wiem czy będzie to adekwatne do zarobków

Zajączek Nowy wpis
@MJ

Sama praca na zmiany w systemie ciągłym. Niedziele, Święta weekendy w (usunięte przez administratora) jest już ciężka. Do tego dochodzą warunki Kible ciężkie na hali gorąc i wysokie zapylenie. Do tego praca w wymuszonych pozycjach wszystko trzeba dźwigać ręcznie.

KJ Nowy wpis
@Zajączek

Kurcze, a ja właśnie widziałem ogłoszenie dla pracownika produkcji i dlatego czytam tutejsze wpisy. A co do warunków na hali, że jest gorąco i zapylenie. To jakie elementy bhp zapewnia firma, mam na myśli ubrania, elementy ochronne na usta czy nos albo czy jest jakaś klima na hali jak sa takie wysokie temperatury?

???? Nowy wpis
@MJ

Zalicz 3 Niedzielę i 2 soboty to 5tys jest ok????

Mati

Hej jak ci ciężko to przenieś się na pięc tam szanują ludzi strasznie jeden pracownik na jedną linię nawet gdy na szkliwieni puszcza jeden inspektor i puści 100 sztuk to na ściąganiu na piecu stoi też jeden pracownik który na 8 h pracy większość czasu siedzi na palarni albo siedzi na wózku i gra na tel takie teraz mamy czasy a kierownik jeździ na rowerze i nic nie widzi albo nie chce widzieć

Piecowy
@Mati

Zapraszam szanownego pana @Mati na nasz dział sprawdzisz sobie jak to jest załadować 760 sztuk jednego dnia a następnego to samo ściągnąć. Każdy dział ma swoją specyfikę. Na każdej lini teoretycznie zjeżdża około 200 sztuk więc proszę cię nie porównuj kto tu ma gorzej bo ta strona www na tym nie polega.

@Piecowy

Weź się człowieku nie ośmieszaj może kierownictwo się w końcu kapnie że jak linia na szkliwierni jedzie na pół gwizdka żeby nie dawać piecowych jednego na jedną linię albo przynajmniej dać mu dodatkowe zajęcie albo jak dwie linie jadą na 50 procent swoich możliwości to wystarczy jeden piecowy żeby to tak śmiesznie nie wyglądało że piecowy siedzi bawi się tel przecież może pomóc swojemu koledze co ładuje te 700 szt raz na kilka dni .A i jeszcze jedno tak ciężko tam macie że nie dajecie rady ale nadgodziny to tak przyjść posciemniac i kasa leci

on

czy to prawda że na magazynie wózkowi pracując w każdą niedzielę zarabiają ponad 6 tysięcy??? A co 3 miesiące biorą ponad 7?

@nikt
@on

Nie wiem ile na pasku mają wypłaty ale na lewo zarabiają dużo ktoś wywozi i ktoś kupuje wiem bo sam kupiłem

rudy
@on

jeszcze benefity dostajesz w formie uscisku reki kierownika ktory cieszy sie ze jestes chetny do roboty w kazda niedziele

Elizka

Poważnie 9 000 pln brutto można zgarnąć czy tak tylko piszecie? Wcześniej podczas wertowania ofert takie kwoty mi się nie pokazywały więc zastanawiam się czy to jakaś niestandardowa wypłata? Co się jeszcze na nią składa i jak taką wyrobić?

Teodor

Jeśli już ktoś decyduje się na pracę w roce to proponuję się zastanowić co dla kogo jest ważniejsze. Pieniądze, czy poczucie własnej wartości, warunki i atmosfera. Niestety na jedną osobę dowodzącą (kierownik, mistrz, brygadzista) jest tutaj 3 pracowników fizycznych. A oszczędności szukane wiecznie w Nas pracownikach fizycznych.. Możesz być mgr, czy po studiach a nasi dowodzący po zawodówkach rozmawiają z Tobą jak z debilem (stąd nowa o poczuciu własnej wartości) nic nie jest robione w tym kierunku by nam było lżej fizycznie, czy warunki pracy szły w lepszym kierunku. A dzbany coraz to ciężkie. Nonstop dodawane jakieś drobne czynności a to czy Ty się wyrobisz czy Ci z jajec kapie nikogo nie obchodzi.. Brygadziści robią tak by kierownictwo było zadowolone, a kierownicy by derekcja. Więc pracownik fizyczny nie ma tu żadnego znaczenia. Jak to nasi wspaniali góru mówią nam na odlewni tradycyjnej.. "my tu nikogo na siłę nie trzymamy..." więc warto przemyśleć swoje CV. Pozdrowienia dla naszych wykfalikowanych ????????????????

Mgr.
@Teodor

Na 5 liń które idą 16 brygadzistów ???? Mowa o oszczędnościach, brak ludzi na szlifierni. A wózki na 1 hali zalegają. Patrząc ile na 8h mają wolnego czasu to spokojnie na szychtę by śmiało po 6 wózków opanowali☝️

Magdalena
Użytkownicy czekają na odpowiedź 53 dni.

Ktoś napomknął o tym, że normy są zabronione ale stosowane. Ma ktoś co do tego jakieś odniesienie? jakie konkretnie są teraz narzucane? Ciekawi mnie także zestawienie ich wysokości z tymi zeszłorocznymi

Beti

a ochrona, która tu pracuje to jest od nich czy może jakaś zewnętrzna? Nie mam pojęcia na ile jest prawdy w tym całym wywożeniu towaru ale czy to możliwe, żeby firma się nie zorientowała? I chcecie poważnie napisać, że można z firmy wywieźć na przykład sedes? Jak?

DQ

A może ktoś omówić tak dla jasności te bieżące paski? Teraz niedawno ktoś tu w postach stwierdził, że ledwo się tu zarabia mimo tego, że nie wie ile wychodzi na samym pasku. Proszę więc o szczegóły, bo są oferty na stronie, że szukają

Czy ROCA Polska oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

BC

Mają obecnie na swojej stronie ogłoszenie dla kogoś jako SOCIAL MEDIA SPECIALIST (ZASTĘPSTWO). I to zastępstwo ma potrwać około roku. A co potem? Czy jak taka osoba się sprawdzi, to jest szansa, że po tym czasie dostanie ofertę pozostania? Czy jednak rok to rok i nie ma więcej wakatów lub opcji na pozostanie w pracy?

Frania

Rok temu szukali aż 20 osób na produkcję, skąd taka decyzja? Zespół miał się tak powiększyć czy były zwolnienia? Skusiłabym się w sumie, ale chciałabym najpierw się tego dowiedzieć. Czy ta stawka, którą podali 4 100–5 600 zł zależy od tego czy będzie się pracować na I czy na III zmiany? Bo podobno można sobie wybrać. No i niby wszystkiego uczą nowicjuszy, jak wygląda taki okres nauki, wdrożenia?

Maks
@Frania

Jak pracujesz w systemie 4-brygadowym (czyli weekendy, święta) to jesteś w stanie zarobić ok 5k. Okres nauki zależy od działu. Jest ciężko, bo to praca w ciągłym ruchu. I fizycznie też bo jest co dźwigać. A jak to na produkcji, normy trzeba wyrabiać. Każdy dział jest zależny od drugiego, więc nie ma czasu na obijanie się.

@ nikt
@Frania

Nie polecam tej firmy praca w systemie 4brygadowym może i zarobisz te 5 ale życia prywatnego nie masz wszystkie soboty i niedziele pracujesz

Sztywny
@Frania

To wszystko prz3z rotację pracowników. Praca ciężka w trudnych warunkach do tego trzy zmiany w systemie 6 na 2. Święta weekendy w pracy, kible po 25 kilo na hali 35 stopni. Nie warte tych pieniędzy...

Hanna
@Sztywny

Rozumiem, może i dobrze mówisz, kasa to nie wszystko. No ale pracować gdzieś trzeba :/ Skoro tak ciężka fizycznie ta praca, to kobiet pewnie nie biorą na produkcję? Czy są jakieś stanowiska, gdzie by mnie przyjęli?

Młody
@Frania

Tak 5k to można wyciągnąć jeśli trafi miesiąc że wszystkie niedzielę w pracy i jakieś nadgodziny, oczywiście 3 zmiany bo na jedną to zapomnij. Okres nauki to jakieś 2 miesiące i po tym czasie ma się pełna premie.

QX
@Młody

No czyli lekko nie jest w takim razie, ale gdzie jest? To jak to wychodzi bez premii, tzn czysta podstawa? Raczej premia jest zawsze, czy to zależy? Potrącają coś z niej za l4? Trzeba mieć już doświadczenie na magazynie czy przyjmują raczej chętnych i bez tego?

@nick
@Maks

Czyli typowy wyzysk jak to w PL. Normy są zabronione a stosowane.

Edyta Golonka

Kupiłam 2 kibelki. Oba do wyżucenia w jednym od początku nie działał mechanizm zatrzymujący wodę ze spłuczki a w drugim przecieka uszczelka od spłuczki przez co zalało łazienkę i korytaż. Nie chcà naprawić że oni tylko ma ceramikę dają gwarancje. No takiego (usunięte przez administratora)to dawno nie kupiłam a raczej wyrzuciłam pieniądze. Ostrzegam lepiej kupić z geberita lub gosch żeby się nie zawieść na bublach.

Janusz Dobroczynca

Pracuje w tej firmie ponad 6 lat, byly wzloty, upadki, kiedys Roca byla jedna z lepszych firm na strefie aktualnie jest jedna z wielu, jak juz wielu kolegow i kolezanek stwierdzilo dobrze to tu juz bylo" i niestety poki co nie ma wizji na poprawe

JN
@Janusz Dobroczynca

Nie ma wizji na poprawe? Teraz to już nie wiem jak podejść do takiej opinii, bo kiedyś myślałam o firmie jako kolejny miejscu pracy. a rozwiniesz chociaż czemu uważasz ze byli jednymi z najlepszych? I te 6 lat stażu jakie przywileje względem pracy może Ci dawać?

FV

Ja chciałabym dowiedzieć się czegoś o pracy w firmie na posadzie Specjalista / Inżynier Działu Industrializacji. Trwa teraz rekrutacja więc stąd moje pytanie. Napisali, że pracownik ma tu okazję na zatrudnienie w międzynarodowe. A czy jest tu szansa na to, aby z czasem pracować w firmie ale gdzieś poza PL? Czy jak jest tu międzynarodowo, to i awanse do innych krajów też jest?

HG

Czy jak firma nie wymaga wysyłania cv, to co trzeba wysłać? Jakąś ogólną notatkę o sobie w pliku tekstowym? Czy co? Ja pytam o ofertę pracy na posadę Pracownik Produkcji. I tam opisać siebie i jakieś dane kontaktowe dać? I czy w takiej notatce podać też dotychczasowe doświadczenie, czy to nikogo nie interesuje w tej pracy?

Mati

Dzień dobry może ktoś się zainteresuje wymianą odzieży roboczej a przede wszystkim ręczników które po ponad półtora roku mówiąc delikatnie nie nadają się do użytku są poprostu zużyte

@Mati

Dzień dobry, Firma ma podpisaną współpracę z firmą, która dostarcza i dba o odzież roboczą, w tym ręczniki. Zależy nam na komforcie pracy, Dlatego też zawsze, gdy zachodzi taka konieczność odzież jest naprawiana i / lub wymieniana na nową. Musi to być jednak zgłoszone do firmy realizującej usługę przez dział BHP. Proszę poprosić w działe BHP lub poinformować kierownika zmiany o konieczności naprawy bądź wymiany odzieży roboczej lub ręczników. Jestem pewna, że zostanie to sprawnie przeprowadzone. W dziale Kadr zawsze służymy pomocą w rozwiązywaniu spraw pracowniczych.

@ROCA Polska

Prawda jest taka że jeśli koszulka jest dziurawa to powinna być naprawiana lub jeśli nie da się to wymieniana na nową. A nie prana i wrzucana do szafki jako dobra. Tu chyba nie jest potrzebna interwencja BHP. Bo takie wady poprostu firma piorąca widzi. Chyba że jest to robione celowo...

Arek
@Mati

Faktycznie ręczniki są szorstkie i wycieranie się nimi sprawia że człowiek nie jest wytarty. No ale jak się nie używa preparatów zmiękczających tkaniny to taki jest efekt ręczników po kilku miesiącach użytkowania.

@Marek

Firma piorąca nie dokonuje oceny stanu odzieży. Decyzyjność w tej kwestii jest po stronie pracowników ROCA. Dlatego też chęć wymiany lub naprawy trzeba zgłaszać zgodnie z przyjętym w Firmie schematem.

Ex Comparato
@ROCA Polska

Dzień dobry, jestem byłym pracownikiem Comparato-Italia. Przez 9 lat byłem odpowiedzialny za produkcję przekładni do zaworów z napędem silnikowym. Jak wiadomo, Comparato produkuje przekładnie dla Roca. Czy byłaby możliwość odwiedzenia waszego centrum i ewentualnie, po ocenie, ubiegania się o pracę? Mieszkam niedaleko, w Tarnowskich Górach. Mówię po angielsku, niemiecku, hiszpańsku, włosku, francusku, polsku. Będę wdzięczny za informację zwrotną

@Ex Comparato

Dzień dobry, Dziękuję za zainteresowanie naszą Firmą. Jeśłi to nie kłopot, bardzo proszę o przesłanie CV na adres: rekrutacja.roca.polska@pl.roca.com. Jeśli nie ma Pan CV, proszę o telefon: + 48 32 33 94 132

@ROCA Polska

Może najwyższy czas zweryfikować tą umowe bo to jest jakaś masakra ciuchy bardzo często krążą po szafkach innych pracowników co za tym idzie inni nie mają ubrań na czas i muszą chodzić w swoich a o ręcznikach to już nie wspomnę duża część pracowników przyniosła sobie ręczniki z domu co za tym idzie roka płaci a pracownicy pióra sobie sami w swoich domach tak raczej być nie powinno

Dzień dobry, Zgadzam się, że tak być nie powinno. Przekażemy sprawę do działu odpowiedzialnego za współpracę z dostawcą usługi. Dział Kadr Roca Polska

Czy pensja w ROCA Polska składała się z samej podstawy, czy może również z ewentualnych dodatków? Konkretnie jako Specjalista Ds. Zakupów, ich ogłoszenie jest 21 grudnia na GoWork.pl.

Mariusz

Dramat, nie polecam nikomu, jeśli chodzi o produkcje, plecy do wymiany, człowiek jest tak zmęczony, że przez te 2 dni wolnego jedynie śpi, ciagłe podwyższenia norm, a bez premii za norme nic nie zarobisz

Mariuszek
@Mariusz

Skoro przez 2 dni nic tylko śpisz to pewnie jesteś sam. Stary kawaler który tylko żre i śpi. I zapewne jeszcze strzelasz. A jak masz rodzinę to z góry współczuję twoim domownikom bo takiego darmozjada mieć w domu to już w ogóle. Tragedia. Spać, jeść,zero korzyści ...

@Mariusz

Hej pracuje ponad 10 lat na produkcji i jakoś plecy ok może plecy cię bolą bo w szatni na deskach leżysz

Olga

a to nie zależy od sposobu pracy? nie mieliście przy szkoleniu bhp czegoś odnośnie ergonomii pracy? jak konkretnie to bhp u was wygląda?

Kojak
@Olga

Dziewczyno BHP odbywało się na zasadzie podpisz pan że byłeś pan szkolony jak za bardzo drazylas temat odwlekali jak tylko dało a przychodziło do wypłat to dostawałeś 100niej 200 złotych mniej a jak się upomniałas w przyszłym miesiącu panu/ ni wyrównamy a jak dalej cię okradali i upomniałas to cię w końcu dzwonili (usunięte przez administratora) krętacze (usunięte przez administratora)

@Kojak

i to tak pełnoprawnie z tą kasa mogłoby być, że brali te 200 pln? to jest gdzieś w umowie uwzględnione? są jeszcze jakieś podobne zasady, które warto znać przed aplikowaniem?

Kojak
@Olga

Tak zanim się tam zatrudnisz to zwróć uwagę na polownosc dotycząca zatrudniania a zwłaszcza zwalniania pracowników osoba koordynatora/ rki która cię na obiekcie zatrudnia w momencie zwolnienia wszyscy szeregowi pracownicy wszystko wiedzą na twój temat a o tym że zostałaś zwolniona dowiadujesz się ostatnia tego samego dnia kiedy przychodzisz do pracy nie informuje cię o tym dyrektor który zawierał z tobą umowę ani nawet koordynator pod którego podlegasz informuje cię o tym zwykły szeregowy pra cownik a oni nawet łaskawie telefonów nie raczą odbierać .

@Kojak

Ano raczej nie każdy chciałby sobie tego typu rzeczy wyobrażać... Wspomniałeś o koordynatorze. Ilu ich teraz tu się tak właściwie zatrudnia? Trudno dostać się na takie stanowisko? Jak obecnie na nim płacą?

Każdy jest inny. Warto przyjść na spotkanie rekrutacyjne, zobaczyć, sprawdzić się i samemu przekonać czy charakter i organizacja pracy mi odpowiada. Niczego nie ukrywamy, podczas spotkania rekrutacyjnego wszystko jest pokazywane i wyjaśniane.

Patryk

Jak ktoś chce zostań (usunięte przez administratora) to polecam. Niema możliwości nawet wzięcia sobie urlopu jak się potrzebuje bo urlop jest zaplanowany z góry dla wszystkich przez zakład . Warunki bardzo ciężkie typowy (usunięte przez administratora) robisz w kółko i to samo dzień w dzień.nowi przychodzą to zaraz znikają bo nie dają rady

@Patryk

Drogi Panie Patryku, Zgodnie z kodeksem pracy, urlop powinien być wykorzystany w roku, w którym pracownik nabył do niego prawo. Zaś niewykorzystany urlop powinien zostać udzielony pracownikowi najpóźniej do 30 września roku następnego. A zatem, pozostały (po przerwie technologicznej) urlop należy uzgodnić z pracodawcą. W Polskim prawodawstwie istniej również instytucja urlopu na żądanie. Każdy pracownik ma prawo do 4 dni urlopu na żądanie, które są częścią przysługującego urlopu wypoczynkowego. Oznacza to, że nie są to dodatkowe dni wolne. Urlop na żądanie można zgłosić pracodawcy nawet w dniu pracy, jednak nie później niż w chwili planowanego rozpoczęcia pracy. Kurtuazją wobec pracodawcy i kolegów z działu w naszym zakładzie, jest informowanie o planowanym urlopie na żądanie w miarę możliwości, jak najwcześniej. Jeżeli potrzebowałby Pan dodatkowych wyjaśnień w kwestiach urlopowych lub jakichkolwiek innych związanych z pracą zapraszamy do działu Kadr. Pozdrawiam, Administracja

sotk
@ROCA Polska

Szanowna administracjo. Bardzo ładnie czyta się to co napisaliście w odpowiedzi. Tak, takie są przepisy. Jeżeli zatrudniamy ok 300 osób to nie dziwcie się, że jest kilka przypadków, w których taki sposób wykorzystywania urlopów nie wszystkim odpowiada. Bo to jest Droga Administracjo ŻYCIE. Swoją drogą czy pracownicy biura też wykorzystują urlopy w czasie przerw technologicznych? Pozdrawiam.

@sotk

Brak odpowiedzi na pytanie zastanawia. Te 300 osób, które zostały przytoczone to w sumie wszystkie czy bez włączenia do tego biura? Pytam, bo ciekawa jestem proporcji w biurze wobec tego. Po ile mniej więcej osób rozkłada się na różne działy?

kik

Fajna firma. Chłopaków z Ukrainy firma nie przejmie, na dodatek postraszono ich zwolnieniami. Ludzi nie ma, nowych nie są w stanie przyjąć. Kryzys goni kryzys. Już nawet kierownicy narzekają że trudno czegoś się dowiedzieć od nieobecnych ciągle dyrektorów.

@kik

Nie rozumiem chyba sensu. Skoro podobno ludzi nie ma to czemu mieliby dodatkowo kogoś straszyć jakimś zwolnieniem? To logiczne? Co konkretnie się dzieje?

@kik

Drodzy Koleżanki i Koledzy :-) ! Prosimy o nie rozpowszechnianie niesprawdzonych wiadomości, plotek i niepotrzebne podkręcanie atmosfery. Osoby zainteresowane rozmawiały osobiście z Kierownictwem. Dziękujemy.

Kolo
@ROCA Polska

Pracujcie dalej... mocno się starajcie...a i tak wykopią Was jak zużyte narzędzia...

Marian

Tragedia, idzie się wykończyć, za marne grosze, kierownictwo dramat, jedyne co robią, to jedzą ciasto w biurze.

Wanda
@Marian

Firma właśnie szuka asystentki biurowej :( Pisza o dobrych zarobkach i o bogatym pakiecie benefitów. To też mija się z prawdą?

Mika
@Wanda

Ogólnie nie ma źle. Zarobki są średnie, ani duże ani niskie. Chodź w dobie drożyzny da się odczuć jakby się mniej zarabiało.

Hahaha
@Marian

Idź tam gdzie ci będzie lepiej skoro tak cierpisz. Nikt tu nikogo na siłę nie trzyma

@Mika

no i co dalej wobec tego? zarobki ok ale z Twojej strony pada sugestia odnośnie inflacji. Już były rozmowy na ten temat? kiedy coś podwyższą?

Zostaw merytoryczną opinię o ROCA Polska - Gliwice

• Jak się pracuje w ROCA Polska?

Zobacz opinie na temat firmy ROCA Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROCA Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 7 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ROCA Polska?

Kandydaci do pracy w ROCA Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ROCA Polska