KOLPREM Sp. z o.o.

Opinie o KOLPREM Sp. z o.o.

Świeżak

Nie ma cudów czy może szło by wyciągnąć te 1500-1600 na rękę ? (usunięte przez administratora)

Świeżak

Mam też pytanie odnośnie tych ofert pracy z kolpremu http://www.pup-dg.pl/klient/oferty_pup_szczegoly/3125.html http://www.pup-dg.pl/klient/oferty_pup_szczegoly/3123.html Czemu między maszynistą a pomocnikiem jest aż tak mała różnica zarobków brutto? Tylko 150 zł Przecież maszynista ma o wiele większą odpowiedzialność. I czy wie ktoś jak rozumieć "Praca w dni wolne : TAK" ? To znaczy ,że co weekend sb-nd w robocie ? Orientuje się ktoś może?

@Świeżak

To znaczy, że mozesz pracować w dni wolne w nadgodzinach, za dodatkową kasę.

Świeżak

Witam, Czy w kolpremie są może organizowane co jakiś czas kursy np na pomocnika maszynisty lub maszynisty? Poważnie się zastanawiam nad zmiana dotychczasowej pracy gdzie wyciągam aż najniższą krajową, nie ma możliwości nadgodzin jakie się już zdażą godzinka max dwie to i tak są nie płatne. Gdy zdaży się delegacja (tez bardzo rzadko) to i tak jest nie płatna. Poluję na kurs pomocnika w CTLu wiem ,że są takie organizowane kosztem późniejszej lojalnościówki. Pisałem do ich biura ale nic narazie nie mają. Korzystając z okazji moglibyście napisać jakie rodzaju ma dodatki pomocni (o ile ma) albo maszynista. Wiem ze jest kilometrówka albo mozna tez dorobić rozładowując wagony. Pani z biura napisala mi ze pomocnik masyznisty nie ma mzliwosc dorabiania w weekendy ale wiem ze maszynisci maja taka mozliwość. Jak to wyglada? szczególnie w tym kolpremie?

mistrz
@Świeżak

Przeważnie niezadowoleni to są ci zwolnieni pseudo "maszyniści" za kradzieże paliwa i kombinowanie. Dyspozytor nie ma być lubiany, ma wykonywać dobrze pracę i jak widzę wszyscy dyspozytorzy wykonują ją dobrze, bo inaczej już dawno byliby zwolnieni.

@Świeżak

W Kolpremie możesz znaleźć pracę, jak zrobisz sobie kurs na licencję maszynisty. Kurs możesz zrobić sobie na własną rękę, w firmach szkoleniowych, które mają uprawnienia do kształcenia na licencję maszynisty.

@pomocnik

Dzięki za odpowiedź. Sugerując się Twoim nickiem pracujesz może jako pomocnik maszynisty lub maszynista? Pytam bo jestem ciekaw jak wygląda sytuacja z dodatkami pomocnika / maszynisty. CZy da się zarobić ? Na poczatku oczywiscie zarobki to okolica albo nawet sama najnizsza krajowa ale jakby to wygladało np po roku 2?

@Świeżak

W Kolpremie żaden maszynista nie zarabia najniższej krajowej, żaden pomocnik także. Zarobki są różne ale z nadgodzinami nie jest źle. Napewno więcej niż innych "firmach".

@pomocnik

Dzięki za kolejną odpowiedź ciekawi mnie bardzo "nie jest źle" z nadgodzinami szło by te 1800-2000 wyciągnąć?. W sumie jestem trochę zaskoczony ,że pomocnik może robić nadgodziny babka mi odpisała ,że nie ma takiej możliwości w przypadku pomocnika. Co do możliwości dorabiania są jeszcze jakieś inne opcje ? Coś słyszałem o kilometrówce i rozładunku wagonów. Jak to wygląda w przypadku nadgdz. pierwsza godzina 50% a kolejne 100%? Z góry dzięki za odp

@Świeżak

Najlepiej zadzwoń do kadr i umów się na spotkanie to się wszystkiego dowiesz, a tak to tylko gdybanie. 2000? Chyba mówisz o podstawie?

@pomocnik

Chyba tak zrobię dzięki za podpowiedź. Tzn. 1800-2000 netto tzw "na ręke". Teraz na początek zwykle dają najniższą albo jej okolice. więc dla nowo przyjętego pracownika bez jakiegoś doświadczenia chciażby rok w zawodzie to obstawiałbym takie zarobki no ale oczywiście mogę się mylić i są większe zarobki.

o
@mistrz

Największą bolączką jest brak orientacji w terenie wewnątrz - np gdzie, o której i po co ładuje się wagony, czyli wewnętrzne uwarunkowania na bocznicy- rozumiesz jak nie to poczytaj regulaminy techniczne stacji i udaj się w teren.

j
@o

dotyczy post: ano

alalunas

Wykształcenie wyższe ale w jakim kierunku? Nie piszcie bzdur!!! Takie wyższe to ja kupie na bazarze za 4 tys. I co, od razu jestem wielki dyspo ? Sondaże nie kłamią ,ponad 44% nowych pracowników-NIE JEST PRZYGOTOWANYCH DO ZAWODU JAKI MAJA WYKONYWAĆ. Łby nabite nie wiadomo czym! A brak podstawowych zasad prowadzenia ruchu kolejowego.Wróćcie się na budowy i masarnie tam skąd przybyliście.......

ano
@alalunas

zapraszam tych "po szkole kolejowej , umiejących prowadzić ruch kolejowy ,mający doświadczenie kolejowe " znających się na szlakach , itp. a nie wypisywać co ja albo drugi bym zrobił GDYBY!!! może zastąpicie tych z " z budowy i masarni i z ulicy" bo jak naraźe to pod nick-iem tylko się ukrywacie i nic nie potraficie więcej.A którzy to są Ci ....??? "Prawdziwy dyspozytor w Kolpremie,który ma wiedzę,doświadczenie i szkołę jest jeden może dwóch,trzech -reszta to porażka"???????????????

flaszka

z ciekawości ile idzie wyciągnąć kasiurki w kolpremie da sie wyżyć by utrzymać 5 osób

Witam. Ostatnio widziałem ogłoszenie dotyczące pracy w Kolprem jako maszynista. Czy ktoś może wypowiedzieć się realnie o warunkach pracy tam i zarobkach? Nie interesują mnie hejty itp, wiadomo, w każdej pracy sa plusy i minusy czy gierki personalne - byłoby świetnie gdyby ktoś zapodał w miarę wyważoną opinię. Dzięki

@Zainteresowany

Dyspozytorem można zostać bez znajomości zagadnień kolejowych i praktyki (czyli prosto z ulicy) i nie musisz chodzić po torach.

anonymus
@123

widzę że maszyniści i kierownicy są tutaj z ulicy no i oczywiście "123" to (maszynista albo kierownik po kursie w trzy dni śmiechu warty jesteś że wo-gule o kim kolwiek się (usunięte przez administratora)wypowiadasz........

Pracownik kolprem
@anonymus

Wszyscy dyspozytorzy w KOLPREM mają wyższe wykształcenie i pracują w KOLPREM już co najmniej 3 lata na tym stanowisku, więc proszę nie obrażać kolegów, bo gdzie jak gdzie, ale w KOLPREM przywiązuje się dużą wagę do wykształcenia. Co do wynagrodzeń to tak jak wszędzie, są one zależne od kwalifikacji, ale sądząc po tym, że kandydaci walą drzwiami i oknami do Kolprem, to zarobki chyba są lepsze niż u konkurencji. No chyba, że się mylę i maszyniści przechodzą do KOLPREM, żeby zarabiać mniej :)

i
@Pracownik kolprem

popieram

Zombi
@i

Ktoś tu wypisuje głupoty.Prawdziwy dyspozytor w Kolpremie,który ma wiedzę,doświadczenie i szkołę jest jeden może dwóch,trzech -reszta to porażka

ano
@123

zapraszam "nie człowieku z ulicy " może pokażesz..... złóż CV zobaczymy może zastąpisz tych Z ulicy SPECJALISTO .

ali
@i

chce odpowiedziec na pytanie wyksztalceniu pracownikow kolprem sa pracownicy ktorzy nie maja nawet zawodowki i sa to nawet MASZYNISCI fajnie co a kursy robili po 20 dniach i gdzie tu profesjonalizm

li
@ali

wykształcenie to nie wszystko, nieraz ktoś po zawodówce jest bardziej kumaty niż z wyższym przykład pani dysp w kr i nie tylko, nikomu nie ublżając.

ki
@ali

po technikum kolejowym są na dyspo w kr i też słabiutko- to zależy od predyspozycji danej osoby a nie od wykształcenia, bo poziom nauczania w szkołach też jest różny, daleki od tego co jest przydatne w firmach.

ali
@ki

no tak ale maszynisci nie wiedzac podstawowych informacji o lok. to paranoja dam taki przyklad masz. nie wie po takim kursie jak dolewa sie wody do SM 42i wiele innych podstawowych rzeczy duzo wymieniac

ff
@ali

bo najłatwiej jest powiedzieć nie wiem, idio z siebie robić

nowy pracownik

zibi - 2013-07-09 13:05:53 podstawy 2600 reszte przez agencie pracy zarobek maszynisty az dziw że maszyniści tu pracują no ale jak niema wyjścia sama smietana przyszła z CTL i DB dorabiałem tu i nie polecam jedynie co można to zrobic jak się nic nie umie kariere za instruktora maszynistów a w kolpremie są najlepsi z najleprzych DNOPrzyszedłem do kolpremu z DB, bo zarobki są troszkę wyższe ale lepsza atmosfera w pracy. No i do ego kolprem finansuje pracownikom wszystkie szkolenia. Polecam.

zibi

rumburak

kolejarz - 2013-02-20 22:40:36 Słyszałem, że kolprem przyjmuje do pracy maszynistów. Czy jest prawdą że w kolpremie można zarobić 2800 na rękę, a jak mam uprawnienia ustawiacza to mogę prowadzić maszynkę zdalnie sterowaną za dodatkowe pieniądze? Chciałem przejść do kolpremu bo w DB wyciągam tylko 2400 i brak jest perspektyw na poprawę a słyszałem że kolprem się rozwija i zarobki są lepsze.2800 to zarobisz w dpz-cie.

antyból

kolejarz - 2013-02-20 22:40:36 Słyszałem, że kolprem przyjmuje do pracy maszynistów. Czy jest prawdą że w kolpremie można zarobić 2800 na rękę, a jak mam uprawnienia ustawiacza to mogę prowadzić maszynkę zdalnie sterowaną za dodatkowe pieniądze? Chciałem przejść do kolpremu bo w DB wyciągam tylko 2400 i brak jest perspektyw na poprawę a słyszałem że kolprem się rozwija i zarobki są lepsze.Marna prowokacja kolejarz.Jeśli czytają to goście z DB to mają niezły ,,polew" Chcesz nam przez ten wpis pokazać jakie mamy eldorado w Kolpremie ? To próbuj aż do BÓLU !!!!

pracownik kolpremu

Maszynistów brakuje w każdej firmie, więc jak UP płaci za kurs to wchodź w to w ciemno.

gość

Słuchajcie, teraz urząd pracy w Dąbrowie Górniczej organizuje i sponsoruje kurs na maszynistę do Kolpremu, iść w tym kierunku? Jak jest z tymi warunkami w firmie, jak sie odbywaja szkolenia, ktoś coś może napisać na ten temat?

Gruby

Ile wynosi teraz pomostówka ,kto wie?

ui

ok - 2012-10-12 11:43:31 I bardzo dobrze system 12/24/12/48 dla zdrowia lepszy oraz bardziej oszczędny przy dojazdach do pracy. I dla firmy bardziej efektywniejszy.chyba związki są zmianą systemu na 12/24/12/48...

ok

Tab

\" Nie możliwe ze w kolpremie wszyscy pracują tak przepisowo \" wiec Mistrzowie [usunięte przez administratora] mają chodzić i karać aby statystyka była jak należy. Wiec chodzą i szukają dziury w całym bo produkcja obniżona a trzeba sie czymś zajmować by bezrobocie obniżać ;D Nic tylko współczuć pracownikom związanym na stałe z Kolpremem. Od nowego roku caly kolejowy przechodzi na 12/24 więc bedzie ciekawie.

obiektywny

jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę... tylko nie rozumię dlaczego zatrudnia się osoby z poza kolpremu jażeli można by było braki w ru (usunięte przez administratora) czy na nastawniach uzupełnić po przez zatrudnianie ludzi dodatkowo na umowę zlecenie przez firmy wiadomo jakie...czy ktoś zapytał czy są chętni?Przecież w DP tak to funkcjonuje i jest ok.więc dlaczego niemożna tak w PW ?A wręcz jest zakaz zatrudniania mechaników czy dyżurnych na umowy zlecenia.Dawniej były umowy zlecenia i kto chciał to przychodził a kto nie to nie i nie było z tego powodu żadnych problemów.Teraz ludzie są wściekil bo z na pkp zacierają łapki bo sobie dorobią a my co? wielkie[usunięte przez administratora]wylotki a póżniej wielkie zdziwienie że są złośliwości międdy ludźmi.CHYBA ŻE O TO CHODZI

Terrorysta

Powiem Ci ze nie jeden by chciał taką \\\\\\\"śmieciową\\\\\\\" umowę lojalnościową na 5 lat mimo tego ze to najniższa krajowa ale [usunięte przez administratora] wie co robi reszta w premi i ponad 2 tysie na reke jest ! więc nie rozumiem o co Panowie Kolpremisci chodzi? 12,50 zł na godzine to za malo ? Zapytajcie \\\\\\\"najemników\\\\\\\" ile mają to sie zdziwicie... 15 zl 50gr na godzine! Oni jakos nie nazekają tylko sie smieją ze taka kasa za lecenie w [usunięte przez administratora] [usunięte przez administratora] juz nie wyrabia więc teraz sami będziecie [usunięte przez administratora] nadgodzinki i będzie wszystko dobrze. Nie mortwcie sie tym !! ; )

maszynista kolpremista

Powiem tak, pracowałem w kilku firmach kolejowych, ale tylko w kolpremie nie jestem gościem w domu, więc nie jest tak źle jak piszą niektórzy tutaj. Popracujcie kilka tygodni u innych przewoźników to zobaczycie ile godzin w tygodniu będziecie w domu, a te wyższe wynagrodzenia w ctlach i railach to jakieś gruszki na wierzbie, rzeczywistość jest całkiem inna. To są obozy pracy.

jarek

S-206 rzeczywiście jest sprzedana czy jedzie tylko do Czech na prawe w CZ LOKO??

Zostaw merytoryczną opinię o KOLPREM Sp. z o.o. - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w KOLPREM Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy KOLPREM Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KOLPREM Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy KOLPREM Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w KOLPREM Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

KOLPREM Sp. z o.o.