Motorola Solutions

Opinie o Motorola Solutions

Poszukiwaczkawiedzy

@znajomy 2017-01-25 13:27:58 Order Validation Coordinator A Ty?

Stefan

Hej, Czego mozna sie spodziewac na ostatnim etapie rekrutacji? Kobitka mi napisala ze potrwa 2 godziny, spodziewac sie jakis testow na komputerze? 2 godziny to mi sie strasznie dlugo na rozmowe wydaje. A to spotkanie poprzedzily juz 2 przez telefon ktore razem trwaly 1,5.

@Stefan

Stefan, na jakie stanowisko aplikowałeś?

@Poszukiwaczkawiedzy

support engineer, jedyne czego sie dowiedzialem ze bedzie to mix rozmowy na tematy HR i techniczne, czyli w zasadzie to samo o co mnie juz pytano, takze stad jestem ciekawa czy bedzie cos wiecej niz dotychczas, czy moze by sie dalo jakos lepiej przygotowac na to

@Stefan

Spodziewaj się tego samego co na telefonie tylko bardziej ;) Nie wiem jakie wymagania są dla tego stanowiska ale pewnie jakieś teoretyczne klimaty na temat sieci komputerowych, sieci bezprzewodowych (np. Jak działa tracert?). Programować na komputerze raczej nie będziesz, bo nie słyszałem żeby ktoś to robił wśród rekruterów. Oczywiście mogę się mylić - wszystkich nie znam. Dwie godziny to nie jest tak dużo. Bywało, że nie wyrabiałem się z tematami technicznymi, a tu już manager chrząkał bo mu czasu co raz mniej zostawało.

@Pietrek

Dzieki za info. Troche bezsensu mi sie takie cos wydaje, ale co ja tam wiem o procesach HRowych :P

@Stefan

Jest duże prawdopodobieństwo, że ten drugi telefon był na inne stanowisko do którego zostałeś przez rekruterów technicznego zaproponowany. Z tym samym Departamencie mogą być otwarte inne stanowiska i być może bardziej pasujesz do jakiegoś innego. Dlatego właśnie to nadprogramowe rozmowa telefoniczna.

Poszukiwaczkawiedzy

Cześć, chciałam zapytać, czego można się spodziewać na 2-gim etapie rekrutacji w siedzibie firmy. Czy jest np. jakiś test z excela? Jeżeli tak, to czy office skonfigurowany jest w języku angielskim, czy polskim? Będę wdzięczna za odpowiedź:)

znajomy
@Poszukiwaczkawiedzy

Mnie też interesuje ta kwestia, na jakie stanowisko aplikowałaś?

edw

Hej, ile czekaliście na zaproszenie na rozmowę po wstępnej rozmowie telefonicznej ?

Jimmy
@edw

Do 2 tygodni, jak proces rekrutacyjny sie nie zmienil rekruter mowi o tym na telefonicznej :) Jak nie dostaniesz odpowiedzi w tym czasie pytaj samemu.

edw
@Jimmy

Jimmi, dziekuje ! Rekruter mówił o 2 tygodniach, natomiast ten okres prawie już minął i zastanawiałem się czy dłuży okres oczekiwania = mniejsza szansa na zatrudnienie.

Najpierw zadzwoniła do mnie pani z HR, zadawała typowe pytania, część po angielsku. Bardzo sympatyczna rozmowa i zaproszenie na drugi etap. Około 20 minut. Rozmowa w Google Meet z managerką i jedną osobą z zespołu. Cała po angielsku. Bardzo pozytywne nastawienie do kandydata, zero spóźnienia, profesjonalizm, ale też miła atmosfera. Luźna rozmowa jak z kolegami, podpowiedzi podczas zadań technicznych. Były też zadania z excela i rachunkowości do rozwiązania, w miarę proste. Nie miałam przyjemniejszej rozmowy rekrutacyjnej niż ta w Motoroli.

Dlaczego to stanowisko mnie zainteresowało, moje motywacje, dlaczego Motorola, największe wyzwanie, opowiedzieć o swojej edukacji, doświadczeniu zawodowym, jak pracuję w grupie, co bym zrobiła, gdyby ktoś popełnił błąd, pytania techniczne. Żadnych dziwnych, podchwytliwych pytań.

Mattiw

Ponad miesiąc od rozmowy kwalifikacyjnej i całkowity brak kontaktu z rekruterem mimo obiecanego terminu dwóch tygodni na informację o wyniku rozmowy.

@Mattiw

Mieliśmy sporą reorganizację działu rekrutacji. Ktoś musiał niedopilnować tej sprawy. Zadzwoń do nas na numer 12 297 90 00 i poproś o połączenie z Michałem Kojsem (nie wiem czy jego nazwisko się odmienia) albo kimś innym z rekrutacji i wszystkiego się dowiesz.

Robert

Czy oferty na stronie pracawmotoroli są aktualne? Kiedy klikam aplikuj, mam pustą stronę w każdym ogłoszeniu. Czy jest jakiś adres, na który można przesłać CV z uwzględnieniem pozycji?

@Robert

Jak już pisałem, mieliśmy sporą reorganizację działu rekrutacji i chyba nikt już nie wie gdzie są aktualne oferty ;) No dobra, ja nie wiem ;) Maila możesz słać na aplikuj@motorolasolutions.com

Nicky

A czy jeżeli ktoś nie studiował kierunku technicznego związanego z informatyką, ale ma, np. Studia Podyplomowe z zakresu front endu, to czy taka osoba mogła by ubiegać się o stanowisko web developera u Państwa, czy nie bardzo?

@Nicky

Już o tym pisałem. Nie jest ważne co na papierze, ale co w głowie siedzi. Papier może pomóc, ale na pewno nie zaszkodzi. W sprawie pytań dotyczących działu finansowego nie czuję się kompetentny by na nie odpowiedzieć. Natomiast na pewno nie zaszkodzi aplikować, a na wszystkie pytania odpowiedzą kompetentni rekruterzy z którymi przyjdzie wam rozmawiać.

Kto pyta nie błądzi

Czy można będzie się spodziewać jakiś nowych ofert z zakresu training content developer w przyszłym roku?

Mam takie pytanie

Czy chcący się ubiegać o stanowisko Junior Account Payable Specialist wymagany jest jakiś specyficzny kierunek, np. Bachelor Degree in Finance/Accounting? W ogłoszeniu na Państwa stronie nie jest to wyszczególnione. Czy to znaczy, że przeprowadzacie Państwo jakiś onboarding? Jeżeli tak, to jak on mniej więcej przebiega? Z tego co widzę paru team leaderów też nie kończyło studiów kierunkowych. Czyli chyba z dobrą znajomością języka i chęciami do pracy można by składać podanie, a z czasem podyplomówkę zrobić dla podniesienia kwalifikacji.

Moim zdaniem kiepskie traktowanie pracownika, mobbing, który szefostwo ma gdzieś i baardzo stare technologie, w których się człowiek cofa. Dobre, żeby dostać wpis do CV i nerwice

studentka

Czy orientuje się ktoś może jakie jest wynagrodzenie za staż w dziale finansów?

Kandydatka

Witam! Chciałam się zapytać o rekrutację do działu finansów. Mam ponad roczne doświadczenie w księgowości, studia skończone z wyróżnieniem i bardzo dobry poziom angielskiego (też biznesowego). Czy jeśli będę startować na stanowisko "Junior" bo obecnie nie ma innej oferty,to jest szansa, że zostanie mi zaproponowane stanowisko "regular"? I jeszcze jedno pytanie - jeśli w opisie stanowiska nie ma nic o pracy na drugą zmianę tzn. że cały rok mam prawo pracować od godzinnych porannych? (w dziale finansów też jest elastyczny czas pracy 7/10 - 15/18)? Z góry dziękuję za wszelkie informacje!!!

Furio

Bardzo Ci dziękuje Moto.

JohnDoe

Czy jesli oferta pracy w centrum finansowym dotyczy drugiej zmiany (14-22) to oznacza to prace caly rok w tych porach? Czy sa jakies cykle ze np. Tydzien na 8-16 a drugi tydzien na 14-22?

Motorolanin
@JohnDoe

Caly rok na druga zmiana, nie ma cykli.

JohnDoe
@Motorolanin

Dzieki za odpowiedz :-) troche rozwala to zycie rodzinne, wiec bede musial odpuscic.

furio

Hej System Integration and Test Engineer jakie sa widełki finansowe na tym stanowisku ? Bardzo zalezy mi na odpowiedzi. Pozdrawiam !

Moto
@furio

Takie jak wszystkie stanowiska inżynierskie... Podam średnią, bo widełki są internal only (czytaj tajne/poufne) ;P Junior - 77 517 Regular - 97 600 Senior - 116 283 Brutto... rocznie...

Ona
@Moto

czesc ;) a czy wiesz moze jakie sa zarobki dla junior w dziale finansow ?? bardzo zalezy mi na odpowiedzi.....

Moto
@Ona

junior średnio 48 000 brutto rocznie

pracawmoto90
@Moto

Cześć, a ile przeciętnie rocznie zarabia Regular Financial Analyst?

Aneta

Witam Poszukujemy w Krakowie SAMODZIELNEGO INŻYNIERA PROGRAMISTĘ piszcie na adres amalanowska.linguajob@gmail.com Prześlę ofertę pracy

ewa

@paks a możesz przyjacielu napisac co oznacza konkretnie ta fajna podstawa o której niestety tak lakonicznie wspomniałeś?

Pietrek

Jutro od 10 w Motoroli organizowany jest Open Day. Wpadajcie. Będą dostępni managerowie zarówno inżynieringu jak i działów finansowych. Do tego mocna reprezentacja działu HR. Odpowiedzą na każde pytanie od ręki. Więcej informacji między innymi na fejsuniu i LinkedIn.

Stach

Oczywiście - zdaję sobie sprawę, że każdy tutaj wyraża tylko swoje zdanie, ale właśnie jego jestem ciekawy. O ludziach czy możliwości planowania ścieżki kariery sam przekonać mógłbym się dopiero w momencie już przyjęcia do pracy, a ja dopiero jestem na etapie rozważania złożenia CV i się zastanawiam jak Motorola wygląda z punktu widzenia pracowników właśnie i to tych nie związanych z programowaniem itp - bo takich opinii jest sporo, tylko z pozostałych działów :)

Stach

Widzę, że na stronie Motoroli pojawiła się oferta Order Management Coordinator - z opisu brzmi ciekawie, mam w tym zakresie już pewne doświadczenie. Ktoś ma jakieś opinie do podzielenia się? Czy warto aplikować? Interesuje mnie przede wszystkim: 1. czy fajny zespół - obecnie pracuję w firmie, gdzie płacą kiepsko ale za to zespół jest świetny więc nie wyobrażam sobie pracy w niezgranym zespole 2. czy faktycznie jest możliwość rozwoju zawodowego (ergo zaplanowania ścieżki kariery) 3. czy płacą za nagodziny? - nie mam nic przeciwko nadgodzinom, ale już za darmo się napracowałem i chciałbym teraz dla odmiany znaleźć pracodawcę, który docenia fakt, że poświęcam dodatkowy czas na sprawy związane z firmą Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Motorola Solutions - Kraków

• Jak się pracuje w Motorola Solutions?

Zobacz opinie na temat firmy Motorola Solutions tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 104.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Motorola Solutions?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 8 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Motorola Solutions?

Kandydaci do pracy w Motorola Solutions napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Motorola Solutions