Motorola Solutions

Opinie o Motorola Solutions

Moto

Chodziło o zakończoną rekrutację na to konkretne stanowisko. Rekrutacja ogólnie trwa nadal. Wczoraj na przykład byliśmy na targach pracy na AGH.

Motorolanin

@ertyui, moja informacja dotyczyla tylko odpowiedzi na wpis o pozycji Asystentki do dzialu logistyki. Oczywiscie inne rekrutacje ida pelna para:-)

Motorolanin

Well, ta rekrutacja zostala juz zakonczona (bardzo duza ilosc przyslanych CV). Nowy pracownik przyszedl do pracy w dniu dzisiejszym i bedzie z nami przez 2 lata. Jako, ze jest jedna ze specyficznych sytuacji czyli zastepstwo dla pracownicy, ktora bedzie przebywac na urlopie macierzynskim i wychowawczym nie ma pewnosci, ze po 2 latach nadal bedzie praca dla tej osoby (ona jest oczywiscie w pelnie swiadoma). Biorac pod uwage staly rozwoj firmy i pojawianie sie wielu nowych mozliwosci i stanowisk to ktos majac 2 lata aby sie wykazac ma pelne mozliwosci, aby znalezc sobie nowe stanowisko pracy w Motoroli. Szczerze nie pamietam sytuacji w historii zeby ktos przychodzac na okreslony okres czasu do pracy nie znalazl sobie pracy po tym okresie.

Moto-fan

@Moto, dzięki wielkie za opdowiedź :-) W takim razie nie pozostaje mi nic innego, tylko cierpliwie czekać, a jeśli już odpisałeś, to mam pytanie, w przypadku gdy kandydatura zostanie odrzucona(cały czas mam nadzieję że nie :) ), to czy jest jakiś okres czasu, który trzeba odczekać, aby spróbować jeszcze raz ? Pozdrawiam.

@Moto-fan

Zależy z jakiego powodu odpadniesz. Generalnie jeśli jesteś OK, to możesz dostać ofertę na inne stanowisko (w sensie w innym zespole) niż to na które aplikowałeś. Wtedy rekrutacja faktycznie może trwać nieco dłużej ;) Jeśli wpadniesz w p. 2, dostaniesz informację co poszło nie tak i możesz się z tego tematu podciągnąć i za kilka miesięcy znowu aplikować. Ponoć w takim przypadku sami się odzywają po pół roku ;)

cierpliwy
@Moto-fan

Ja bodajże od lipca lub od sierpnia czekam na ich decyzję. Miałem jedynie przeprowadzoną rozmowę telefoniczną. Więc jeśli nie odpowiadają, to pewnie nie są zainteresowani. Można by było się z nimi jakoś skontaktować, ale nie wiadomo z kim, by można być pewnym, że ktoś odpowie. ;)

Najpierw zadzwoniła do mnie pani z HR, zadawała typowe pytania, część po angielsku. Bardzo sympatyczna rozmowa i zaproszenie na drugi etap. Około 20 minut. Rozmowa w Google Meet z managerką i jedną osobą z zespołu. Cała po angielsku. Bardzo pozytywne nastawienie do kandydata, zero spóźnienia, profesjonalizm, ale też miła atmosfera. Luźna rozmowa jak z kolegami, podpowiedzi podczas zadań technicznych. Były też zadania z excela i rachunkowości do rozwiązania, w miarę proste. Nie miałam przyjemniejszej rozmowy rekrutacyjnej niż ta w Motoroli.

Dlaczego to stanowisko mnie zainteresowało, moje motywacje, dlaczego Motorola, największe wyzwanie, opowiedzieć o swojej edukacji, doświadczeniu zawodowym, jak pracuję w grupie, co bym zrobiła, gdyby ktoś popełnił błąd, pytania techniczne. Żadnych dziwnych, podchwytliwych pytań.

Moto

Tak, w przypadku odmowy też dostaniesz odpowiedź. Generalnie możliwości są trzy: 1. Dostaniesz ofertę pracy. 2. Pracy nie dostaniesz, ale aplikacja zostanie w "banku" do późniejszego wykorzystania - powinieneś wtedy dostać informację co poszło nie tak. 3. Kandydatura zostanie odrzucona. Niestety nie powiem ci kiedy będzie decyzja, ale skoro już dwa tygodnie czekasz, spodziewaj się jej wcześniej niż później. Powodzenia.

Moto-fan

Cześć ! Mam pytanie, czy w razie podjęcia negatywnej decyzji również zostanę o tym poinformowany ? Zaczyna się drugi tydzień od czasu rozmowy i cisza.

malomowny

Cześć! Mam pytanie odnośnie znajomości angielskiego. Jestem osobą małomówną i z racji tego, że mało mówię inne osoby postrzegają, że słabo znam angielski. Ja po prostu czasami nie wiem, co powiedzieć po polsku, a co dopiero po angielsku... (w sensie rozwinąć bardziej wypowiedź) Więc moje pytanie brzmi, czy trzeba w Motoroli mocno nawijać po angielsku, czy wystarczą proste, krótkie zdania? Z góry dzięki za odpowiedź.

Moto

Taka firma jak Motorola nie korzysta z usług firm headhunterskich, a wszystkie oferty pracy zamieszcza między innymi na wspomnianej już stronie pracawmotoroli.pl

www

Jest tam moj kolega, ktory zaczynal razem ze mna. Z tego co wiem to jest zadowolony :)

kandydat

Jak długo od czasu rozmowy kwalifikacyjnej czekaliście na potwierdzenie bądź odmowę zatrudnienia?

astro

www A wiesz może jak wygląda praca w działach związanych z embedded ?

www

Cześć, jako że minął pierwszy miesiąc mojej pracy w Motoroli chciałbym wyrazić swoją opinię na temat firmy. Ludzie i atmosfera: Super i jeszcze raz super. Może trafiłem do specyficznego zespołu i managera, ale patrząc ogólnie mogę powiedzieć, że atmosfera jest wspaniała :D Praca: Wdrożenie trwało 2 tygodnie :/. Jest to chyba wspólne dla dużych korporacji, z początku nie wiedziałem z kim będe w zespole itp itd. Właściwie to nic nie wiedziałem :D Ale nie marnowałem czasu i uczyłem się technologii, które są w projekcie, a o których nigdy nie słyszałem. Koledzy z zespołu ZAWSZE pomogą. Nie spotkałem się z sytuacją, kiedy ktoś by mi nie podpowiedział co lub jak zrobić, albo do kogo mam się zgłosić po pomoc. Mój projekt jest ciekawy, gdyż zaczynamy go od zera, więc korzystamy z najnowszych technologii(JAVA 8/tomcat 8/rest/angularJS itd). Patrząc na całą firme nie jest tak kolorowo. Nie u wszystkich praca jest tak interesująca(stary kod/ łatanie defektów itp). Ogólnie ludzie są bardzo zadowoleni, tylko JA po prostu nie chciałbym robić to co niektórzy :) HR: jedna pani mi podpadła, ale ogólnie wszystko w porządku :D Zarobki: z 4 firm do których startowałem zaproponowali najwyższą stawkę. Nie mogę powiedzieć ile, ale w porównaniu np. do Amwey-a : 2 razy więcej :) Podsumowanie: Jestem BARDZO BARDZO zadowolony. Nie spodziewałem się, że będzie tak fajnie. Polecam w 100% Pozdrawiam PS: Oczywiście opisuję PIERWSZY miesiąc pracy, więc dla niektórych moja ocena może wydawać się nic nie znacząca. Jak przepracuję pół roku to wtedy napisze pełną ocenę(mam nadzieje że się nie zmieni) :)

@www

3 sprostowania do informacji od WWW:1. ubezpieczenie na zycie to nie 12 miesieczne, ale 24 miesieczne wynagrodzenie, 2. do lokalizaji kolo Bonarki przeniosl sie dzial Supply Chain (lancuch dostaw) a nie finansowy, 3. bonarka jest tylko tymczasowym lokum i za jakis czas nasi koledzy/kolezanki z tego dzialu beda z powrotem w naszej lokalizacji na Ruczaju.

K_24

Cześć, pamiętacie może ile czekaliście na telefon, mail po wysłaniu CV?? tydzień, dwa??

Dzięki wielkie! Do zobaczenia przy kawie we wrześniu :D

www

Moto wielkie dzięki za wszelkie informacje! W takim razie od dziś skupiam się na testach + hibernate, którego niestety jeszcze nie znam. Nie poznałem swojego zespołu, także nie mogę za wiele powiedzieć, ale dowiem się pewnie wszystkiego po podpisaniu umowy. Ostatnie pytanie bo zapomniałem : Na jakiem systemie wyląduję? :D Tak, wiem że wszystko zależy od projektu, ale z reguły pracujecie na Linuxie(jakim?) czy windows? No i oczywiście jesli masz jakąkolwiek radę na start dla świeżaka to słucham uwaznie :) Jeszcze raz dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

@www

Komputer dostaniesz z Windowsem 7. Na linuksach pracuje się zdalnie. Rada... Hmmm... Poproś kogoś z zespołu żeby cię wprowadził w produkty. Najlepiej pogadanki z architektem. Żeby ci wyjaśnił do czego to służy i w ogóle czym te sieci Astro są. A jeszcze lepiej jakbyś znalazł kogoś kto oprowadzi Cię po LABie i wszystko pokaże. Nabędziesz odpowiedniej perspektywy ;) Jak już będziesz miał - przyślij swoje CoreID na pietrek(at)narod.ru. Wypijemy po kawce i pogadamy ;) Powodzenia!

www

Moto dzięki za odpowiedź! Słyszałem że korzystają z tego ClearCas'a ale podobno ma być migracja na gita, jesli to prawda to ciekaw jestem jak dłuuugo będzie to trwało :D Swoją drogą, nie chciałbym być zmuszony do pracy z czymś innym niż GIT. Angielski to nie problem, eclipse - spoko, korzystam cały czas. Chodziło mi bardziej o to, czy zazwyczaj w projektach javovych zespoły korzystają z czegoś szczególnego( Bibliotek/framweworków itp itd. Czy tdd i umiejętność pisania testów jest pożądana(własnie się uczę)). Zacząłem też powtarzać materiał z sieci, myślę że się przyda. Jesli ktokolwiek może coś więcej powiedzieć to chętnie usłyszę. Zdaję sobie sprawę, że na początku nie dadzą mi pisać tylko będę obserwował, ale i tak zawsze lepiej wiedzieć więcej na starcie niż mniej :) grześ, co do rekrutacji to tak: jedno zadanie do zrobienia na kartce sieci : 2 pytania sql też był git : polecenia java : totalne podstawy(interfejsy, modyfikatory, kolekcje) w porównaniu do rozmowy w sabre - jeden poziom trudności niżej(tam były genericsy, wątki, więcej wątków, immutable, solid, testy, wzorce i inne troszke bardziej zaawansowane rzeczy). Ogólnie bardzo w porządku, Panowie poczęstowali wodą, raczej wszystko na plus. Pozdro!

@www

Wszystko zależy od projektu. Niektóre mają interfejs Swingowy, niektóre HTMLowy. Niektóre korzystają z JSP, niektóre z JavaScriptu. Gdybyś powiedział w jakim zespole/produkcie/z którym managerem będziesz pracował może byłbym w stanie powiedzieć coś więcej. W starych projektach króluje ClearCase. Git jest raczej w nowych albo takich które są odświeżanie. Właściwie nie GIT tylko Stash. Z baz danych Postgres. Do tego oczywiście Hibernate. Myślę, że na starcie zaczniesz właśnie od pisania testów. Chociaż to też zależy co jest potrzebne. Równie dobrze możesz dostać weryfikację defektów albo jakieś inne równie emocjonujące zajęcie. Co do frameworka testowego również niewiele ci podpowiem, bo jak zwykle zależy. Nowe chłopaki (w tym jeden praktykant) w niedalekim zespole, dostali zadanie napisania frameworka testującego webaplikację z użyciem Protractora. I ponoć w miesiąc zrobili kawał świetnej roboty. I to było ich drugie - po postawieniu środowiska - zadanie. Generalnie zależy gdzie wskoczysz, może być bardzo różnie.

grześ

Wielkie dzięki www :)

Moto

Generalnie zależy od zespołu. Niektórzy pracują w IntelliJ a niektórzy w Eclipsie. Chociaż tych drugich jest znacznie więcej. Generalnie developer ma dowolność wyboru środowiska, ale pod dwoma warunkami. Legalne i nie przeszkadzające w pracy reszcie zespołu. Możesz spróbować popatrzeć na jakieś systemy kontroli wersji. Zwłaszcza ClearCase i Git. Ale to również zależy od zespołu i projektu. Jakieś słówka z angielskiego warto sobie przypomnieć, bo o ile rozmawiamy po polsku o tyle dokumentacja jest po angielsku. No i jeśli w zespole jest obcokrajowiec to wszystkie oficjalne rozmowy i spotkania są po angielsku.

www

Witam, od września zaczynam pracę w krakowskiej Motoroli, jako junior software developer(Projekt javowy). Mógłby ktoś powiedzieć z jakiego IDE się tam korzysta oraz co OPRÓCZ javy/sieci/ang warto powtórzyć/ogarnąć przed takim stażem? Pozdrawiam

grześ
@www

www - a mógłbyś napisać jak w Twoim wypadku wyglądała rekrutacja. Jakie miałeś pytania z Javy i których javowych technologii oraz jakie z wiedzy ogólnej? Tzn. wiem, że konkretnych pytań napisać nie możesz, ale jakiś ogólny zarys wiedzy wymaganej mógłbyś podać.

Ojacie

Cześć, Na jakie zarobki mogą liczyć inżynierowie embedded?

Mateo

A czy można aplikować na więcej niż jedno stanowisko? Jestem zainteresowany kilkoma stanowiskami w tej firmie, ale nie chcę, żeby wzięli mnie za desperata, który wysyła CV gdzie popadnie, licząc, że gdzieś się załapie. Czy jednak wystarczy raz zaaplikować, a oni zdecydują, czy i na jakie stanowisko spełniam wymagania?

@Mateo

Tak oczywisce mozna skladac aplikacje na kilka stanowisk, to jest rynek pracy wiec pojecie desperata nie wchodzi w rachube, ludzie maja rozne uzdolenienia i z podobnymi umiejetnosciami moga wykonywac rozne prace, to jest normalne. Aby uproscic sprawe prosze zlozyc tylko na jedno, ale zaznaczyc ze jestes zainteresowany innymi stanowiskami tez. Wtedy nie bedzie zamieszania i duplikacji pracy.

Pogo
@Motorolanin

Cześć, Mam 30 lat, zmieniłem branżę więc mam niestety niewiele doświadczenia w programowaniu (znam Ruby) ale ogólnie w IT całkiem sporo i bardzo chciałbym pójść pracować do dużej firmy. Wiem, że ludzie unikają korporacjii jak ognia ale dla mnie byłoby to nieocenione doświadczenie. Tutaj nie będę się rozpisywał dlaczego. Moje pytanie do Ciebie: co zrobić gdy w danej chwili nie ma stanowiska na które mógłbym aplikować a bardzo chciałbym już pracować w Motoroli, niekoniecznie jako programista? Gdybyś miał czas i ochotę to napisz proszę na maila: chcedokorpo@gmail.com Pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Motorola Solutions - Kraków

• Jak się pracuje w Motorola Solutions?

Zobacz opinie na temat firmy Motorola Solutions tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 104.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Motorola Solutions?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 8 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Motorola Solutions?

Kandydaci do pracy w Motorola Solutions napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Motorola Solutions