logo Motorola

Motorola

Kraków

Opinie o Motorola

edw 2017-01-23 19:57
Hej, ile czekaliście na zaproszenie na rozmowę po wstępnej rozmowie telefonicznej ?
Jimmy 2017-01-24 08:27
Do 2 tygodni, jak proces rekrutacyjny sie nie zmienil rekruter mowi o tym na telefonicznej :) Jak nie dostaniesz odpowiedzi w tym czasie pytaj samemu.
edw 2017-01-24 20:14
Jimmi, dziekuje ! Rekruter mówił o 2 tygodniach, natomiast ten okres prawie już minął i zastanawiałem się czy dłuży okres oczekiwania = mniejsza szansa na zatrudnienie.
Poszukiwaczkawiedzy 2017-01-24 20:46
Cześć,

chciałam zapytać, czego można się spodziewać na 2-gim etapie rekrutacji w siedzibie firmy. Czy jest np. jakiś test z excela? Jeżeli tak, to czy office skonfigurowany jest w języku angielskim, czy polskim?

Będę wdzięczna za odpowiedź:)
znajomy 2017-01-25 13:27
Mnie też interesuje ta kwestia, na jakie stanowisko aplikowałaś?
Stefan 2017-01-26 12:09
Hej,

Czego mozna sie spodziewac na ostatnim etapie rekrutacji? Kobitka mi napisala ze potrwa 2 godziny, spodziewac sie jakis testow na komputerze? 2 godziny to mi sie strasznie dlugo na rozmowe wydaje. A to spotkanie poprzedzily juz 2 przez telefon ktore razem trwaly 1,5.
Poszukiwaczkawiedzy 2017-01-26 12:13
@znajomy 2017-01-25 13:27:58

Order Validation Coordinator
A Ty?
Poszukiwaczkawiedzy 2017-01-26 12:16
Stefan,

na jakie stanowisko aplikowałeś?
Stefan 2017-01-26 15:21
support engineer, jedyne czego sie dowiedzialem ze bedzie to mix rozmowy na tematy HR i techniczne, czyli w zasadzie to samo o co mnie juz pytano, takze stad jestem ciekawa czy bedzie cos wiecej niz dotychczas, czy moze by sie dalo jakos lepiej przygotowac na to
Pietrek 2017-01-26 16:06
Spodziewaj się tego samego co na telefonie tylko bardziej ;) Nie wiem jakie wymagania są dla tego stanowiska ale pewnie jakieś teoretyczne klimaty na temat sieci komputerowych, sieci bezprzewodowych (np. Jak działa tracert?). Programować na komputerze raczej nie będziesz, bo nie słyszałem żeby ktoś to robił wśród rekruterów. Oczywiście mogę się mylić - wszystkich nie znam.

Dwie godziny to nie jest tak dużo. Bywało, że nie wyrabiałem się z tematami technicznymi, a tu już manager chrząkał bo mu czasu co raz mniej zostawało.
Stefan 2017-01-30 09:31
Dzieki za info. Troche bezsensu mi sie takie cos wydaje, ale co ja tam wiem o procesach HRowych :P
Pietrek 2017-01-30 13:39
Jest duże prawdopodobieństwo, że ten drugi telefon był na inne stanowisko do którego zostałeś przez rekruterów technicznego zaproponowany. Z tym samym Departamencie mogą być otwarte inne stanowiska i być może bardziej pasujesz do jakiegoś innego. Dlatego właśnie to nadprogramowe rozmowa telefoniczna.
NiktNicNieWie 2017-02-05 13:07
Jak mniej więcej kształtują się zarobki brutto w dziale E-learningu (Training Content Developer)? Wyższy szczeblem jest instructional designer?
ciekawa 2017-02-07 09:34
Będziecie jeszcze robić kolejne edycje akademii motoroli ? A jeśli tak, to jakich języków i kiedy ?
Motorolanin 2017-02-07 17:16
Tak, najprawdopodobniej bedzie druga edycja akademii C/C++ z 1-2 tygodniowa przerwa po zakonczeniu pierwszej, czekajcie na news na naszym FB
Nicky 2017-02-08 19:10
Szkoda, iż nie oferujecie Państwo czegoś podobnego do innych stanowisk. Mniemam, iż wiązało się to z dużym zapotrzebowaniem na programistów C/C++. Jednak bez uprzedniego sporego doświadczenia, raczej ciężko będzie osiągnąć jakiekolwiek rezultaty w jeden miesiąc.
Motorolanin 2017-02-09 12:00
Moze i masz racje, ale przy zalozeniu ze ludzie nie sa ambitni i "szybko sie uczacy" i chcacy do czegos dojsc. A to juz wg mnie jest zalozenie bledne, bo sa inni!:-)
Nicky 2017-02-09 14:25
Innymi słowy, profil uczestnika to absolwent IT obeznany z większością curriculum ;). Nie żebym się czepiał.
AkadamiaUczestnik 2017-02-10 11:38
Cześć @Motorolanin,

Wiesz może czy wyniki akademii zostały rozesłane? :). I czy o ewentualnym niepowodzeniu też zostanę poinformowany?

Z góry dzięki.
Pietrek 2017-02-10 14:41
Wyniki będą w poniedziałek.
AkadamiaUczestnik 2017-02-10 15:06
Dzięki Pietrek! Pozostaje oczekiwać jeszcze przez weekend :).
hm? 2017-02-10 20:15
A o analogicznej akademii javy nie myśleliście ?
Adamek 2017-02-12 14:02
Chciałbym zapytać , jak wygląda pisanie pracy dyplomowej z Państwem?
pracawmoto90 2017-02-12 21:36
Cześć, a ile przeciętnie rocznie zarabia Regular Financial Analyst?
AkadamiaUczestnik 2017-02-13 15:52
Hej Pietrek,

Czy wyniki będą dzisiaj rozesłane? Czy może jeśli nie otrzymałem dalej informacji to weryfikacja przebiegła negatywnie?
Motorolanin 2017-02-14 12:39
Tak informacja jest rozsylana do kazdego z uczestnikow, calosc zakonczymy dzisiaj
Zawiedziony 2017-02-18 16:27
4 tygodnie temu rozmowa o pracę, do tej pory zero odzewu, trochę kiepsko, można by chociaż kandydata poinformować jak nie przeszedł rekrutacji
iowa 2017-02-19 23:16
Witam,
Czy wie ktoś coś więcej na temat działu Supply Chain? Jaka tam atmosfera, czy warto aplikować?
No i jakiego rzędu zarobki są na stanowisku Order Management Coordinator?
Motoamator 2017-02-20 16:08
Czy ktoś wie coś więcej o dziale/ofercie pracy Business Operations & Planning? Jakie oferują warunki finansowe?
ona 2017-02-21 10:46
Ponad miesiac temu rozmowa telefoniczna, rekruter pytal o dyspozycyjnosc do rozmow face2face, wiec spodziewalam sie dalszych etapow, do dnia dzisiejszego cisza mimo wyraznych zapewnien, ze skontaktuja sie niezaleznie od decyzji.

Maly apel : jezeli po rozmowie telefonicznej kontaktujecie sie tylko z osobami ktore przechodza dalej : powiedzcie to kandydatowi i wtedy wszystko bedzie fair. Byc moze jestem wyjatkiem ;) ale bardzo mi zalezalo na pracy konkretnie w Motorola, moje doswiadczenie pasowalo do kilku ofert, wybralam ta ktora wydawala mi sie najciekawsza. Rozmowa telefoniczna byla sympatyczna i bezproblemowa. I teraz caly pozytywny wizerunek firmy w moich oczach zostal zburzony, bo rekruter nie poswiecil mi 40 sekund, ktore obiecal. Szkoda, bo w przypadku wyraznej odmowy dopytalabym on przyczyne i provowala kiedys jeszcze raz.
Hola_Amigo 2017-02-23 13:00
Mam pytanie dotyczące rekrutacji do Chain Supply.
Czy odsyłacie informację do każdej osoby, która brała udział w rozmowie face-to-face? Zgodnie ze słowami osób, z którymi miałem przyjemność rozmawiać każdy z uczestników dostaje odpowiedź od 1 do 2 tygodni po odbytej rozmowie. W moim przypadku minęło już ponad 2 tygodnie i żadnej informacji zwrotnej.
Z góry dziękuję za odpowiedź :-)
Hola 2017-02-23 13:00
Mam pytanie dotyczące rekrutacji do Chain Supply.
Z góry dziękuję za odpowiedź :-)
jbl 2017-02-23 13:59
Jest to jeden z pracodawców z nieciekawymi HRami. Wybaczcie ale jakakolwiek forma kontaktu, nawet głupi email po 2 tygodniach po rozmowie powinna być standardem. Tutaj chodzi o szacunek do potencjalnego pracownika, który nawet jeżeli nie dostał pracy, to nie będzie brał firmy pod uwagę za kilka lat.
Do reszty nie mogę się przyczepić
Moto 2017-02-23 15:27
Kenexa od grudnia zeszłego roku realizuje te rzeczy dla Motoroli.

Jaka jest jakość tej usługi każdy widzi.

Osoby przeprowadzające rozmowy czy to telefonicznie czy osobiście u nas w biurze nie mają żadnego wpływu na to kiedy i kto się z Wami skontaktuje. Niestety :/
Chetny 2017-02-24 18:39
Jak jest w praktyce z elastycznym czasem pracy w działach IT? Rzeczywiście można rozpoczynać pracę między wyznaczonymi godzinami? Dużo jest nadgodzin?
Domo 2017-02-28 14:14
@Motorolanin

Możesz podać informację ile zł. dostaje osoba na stażu Web Developer a ile po tym okresie?
LuckyLuk 2017-03-03 15:59
@Bea Jest to zmiana od 15 -23
Lalcia 2017-03-09 13:21
A czy ktos cos wie o stanowisku stażysty w Motoroli w dziale customer Service 20 h tygodniowo? Dostałam taka ofertę i interesuje mniej więcej na temat rozmowy rekrutacyjnej oraz miejsca pracy w Kralowie- to są czerwone maki?
Krystyna 2017-03-14 17:36
W dniu wczorajszym 13.03.2017 zadzwonił do mnie pan z numeru prywatnego z Motorola Solution. Po krótkim przestawieniu się zapytał się czy mogę w tym momencie rozmawiać, akurat byłam w sklepie gdzie ciągle traciłam zasięg + było tam dość głośno.
Zapytałam się, czy nie uda się przełożyć tej rozmowy na jutro (czyli dziś 14.03.2017) na godzinę 15.30? Dostałam pozytywną odpowiedź, po czym dziś nie doczekałam się na żaden telefon.
Każda szanująca siebie firma nie dzwoni i nie prowadzi natychmiastowej rozmowy kwalifikacyjnej (nawet pierwszego etapu),zazwyczaj pierwszy telefon służy dla umówienia się na taką rozmowę, ale to już pomijam. Nigdy nie przyszło by mi do głowy, że taka duża i poważna(przynajmniej tak uważałam) firma jak Motorola pozwala sobie na takie rzeczy.

Pozdrawiam
Krysytna
Pietrek 2017-03-14 20:16
Nie ma czegoś takiego jak numer prywatny. Pokazuje się numer naszej centrali: 122979000.
Jeżeli to był pierwszy kontakt z naszej strony, to na 100% chciał się umówić na pierwszą rozmowę.
Prawdopodobnie spadłaś na koniec kolejki osób do umówienia, albo Pan zachorował i nie był w stanie oddzwonić - Ja na przykład, nie dalej jak wczoraj musiałem prosić o zastępstwo na telefonie właśnie z powodu choroby - albo mogło się zdarzyć dwadzieścia innych rzeczy.
Zaręczam ci, szanujemy każdego i szanujemy siebie. Ale najbardziej szanujemy nasz wizerunek.

Jeśli jutro nadal nikt nie zadzwoni, skontaktuj się z numerem który podałem, poproś o połączenie z działem rekrutacji i zapytaj jak sytuacja wygląda.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w rekrutacji.
Kinia 2017-03-15 12:18
No cóz...ja kiedyś przeszłam w Motorli Assesment Center i niestety nie doczekałam się na Feedback....szkoda, że kandydaci poswięcają swój czas i energię i w zamian nie możemy otrzymac nawet informacji zwrotnej....
Krystyna 2017-03-15 13:40
Dzień dobry,
W dniu dzisiejszym o godzinie 10.37 zadzwonił Pan z Numeru Prywatnewgo(czyli zastrzerzonego)z Motorola Solution - nie pokazuje się niestety żadnego numeru centrali.
Po krótkim przedstawieniu się nie wyjaśnił dlaczego nie zadzwonił w dniu wczorajszym, tak, jak to było umówiono, tylko powiedział że już dzwonił ale ja nie mogłam rozmawiać i czy TERAZ mogę rozmawiać. Po mojej odpowiedzi, że niestety to nie jest odpowiedni moment i że pasowała by mi bardziej popołudniowa godzina między 15 a 16 Pan powiedział w takim przypadku dziękuje. I tak się skończyła rozmowa. Nie było żadnego umówienia się na godzinę lub inny dzień, Pan podziękował i rozłączył się.

Uważam nadal że zachowania pracownika z HR nie jest stosowne.

Ale bardzo dziękuje za szybką odpowiedź na tym portalu.
Pietrek 2017-03-15 15:23
Znasz jego nazwisko?
Krystyna 2017-03-15 17:11
Niestety, mój błąd, nie zapamiętałam nazwiska. Mogę mylić się ale wydaje mi się że miał na imię Michał. Jeżeli to może jakoś pomóc, na firmowy e-mai podeśle moje imię i nazwisko wraz ze stanowiskiem na które aplikowałam.
Ksawery 2017-03-20 09:25
Telefon z HR Motoroli z zastrzeżonego numeru to standard. Akurat na jedno stanowisko aplikowaliśmy razem ze współlokatorem i obydwie rozmowy było przeprowadzane w różnych odstępach czasu i oczywiście z zastrzeżonego numeru. Jest to o tyle niepoważne, że dużo osób nie odbiera numerów zastrzeżonych z wiadomych powodów. Firma ciesząca się taką popularnością powinna dbać o wizerunek, a nie zasłaniać się numerem prywatnym, aby nikt nie mógł oddzwonić.
Matq 2017-03-21 09:10
Witam serdecznie,

Chciałbym zapytać o ważną dla mnie kwestię odnośnie rekrutacji.

Dzwoniła do mnie Pani prawdopodobnie z USA sądząc po numerze kierunkowym i niestety nie miałem jak odebrać, bo nie było mnie przy telefonie. Czy istnieje możliwość, że Pani do mnie ponownie zadzwoni i będę mógł porozmawiać? Rozumiem, że jest to kolejny etap rekrutacji przez telefon?

Z góry bardzo dziękuję za informacje.

Pozdrawiam :)
Kamil 2017-03-21 12:55
Witam.
Kiedy można się spodziewać rozesłania wyników z testów wstępnych do II akademii C++?

Kamil
luki 2017-03-21 23:46
Jak wygląda kwestia samego zatrudnienia w Motorola. Czy możliwa jest forma zatrudniania inna niż umowa o pracę (b2b)?
AkademiaC 2017-03-22 11:37
Kiedy będzie jakieś info po testach na Akademię c++?
student 2017-03-22 17:33
Cześć,

jaki jest standardowy czas oczekiwania na zaproszenie na rozmowę w sprawie stażu? Pytam, ponieważ dokładnie tydzień temu zadzwoniła do mnie Pani z działu HR, porozmawialiśmy chwilę na tematy ogólne (m.in o mojej dyspozycyjności, czym chciałbym się zajmować) oraz kilka zdań po angielsku. Od tamtej rozmowy nie otrzymałem żadnej informacji zwrotnej. Ubiegam się o staż jako Java Developer. Uprzejmie proszę o rzeczową odpowiedź.

Pozdrawiam
Zostaw swoją opinię o Motorola - Kraków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Motorola