Motorola Solutions

Opinie o Motorola Solutions

Emi

@Matq nie wiem na jakin etapie rekrutacji jesteś ale do mnie dzwonili zeby mnie umowić na 2 rozmowe telefoniczna dluzsza i po angielsku , ja tez nie mogłam odebrać i dostałam odrazu emaila od Pani kiedy mi odpowiada .

Anonimowa

Trochę o tym mało profesjonalnym środowisku jakim jest Motorola Solutions. Miałam okazję brać udział w ich rekrutacji. Wszystko owiane tajemnicą, nie sposób dogadać się i wyciągnąć informacji jak ma ona przebiegać, firma stroni od informowania również o wyniku takiej rozmowy., a wystarczyłaby zwykła wiadomość. Po dłuższym czasie aplikowałam również na ich wspaniałą akademię C++. Znowu otoczka tajemnicy, na ogłoszeniu wymagania z zakresu programowania proceduralnego na poziomie liceum, na teście okazuje się jednak, że zakres wykracza znacznie poza omawiany zakres materiału. Lambda, singleton, RTTI, smart pointer, biblioteka STL, polimorfizm, szablony i dużo dużo więcej. Dodatkowo test po angielsku, co może być jednak zrozumiałe, angielski to podstawa w tym fachu. Ale jednak pozostaje duży niesmak, czy tak trudno jest napisać te informacje w ogłoszeniu, albo w e-mailu informującym o zakwalifikowaniu się do owej akademii? Wystarczyła by krótka wzmianka o zakresie i tyle, może nie traciłabym czasu aplikując na akademię C++, dla tych co potrafią już programować. Za to i Wasze ogólne podejście Motorolo ocena 2/6, jak zmienicie podejście ja również wystawię inną ocenę.

HelloMoto
@Anonimowa

Ciężko się dziwić, że dział rekrutacji i HRy w Motce postępują nieprofesjonalnie, skoro od wielu tak zarządza nimi jedna i ta sama osoba, mająca już bardzo nieciekawą opinię w krakowskim środowisku HR. Zresztą prawie cały krakowski wyższy management to ludzie, którzy siedzą na tych samych stołkach od samego początku i przez to atmosfera w firmie jest trochę stęchła. Trochę jak w ZUSie albo krakowskim magistracie :-P

@Anonimowa

No to ad vocem chcialbym uscislic te informacje bo nie sa prawdziwe, idea akademii byla bardzo jasna od poczatku, firma daje mozliwosc uczestniczenia KAZDEJ osobie NIEZALEZNIE od poziomu wyksztalcenia i kierunku studiow, osoby ktore troche liznely C,C++ na poziomie basic (niestety nie jest prawda to co napisales o skladzie testow na akademie...) i nie maja szans przejsc testu technicznego z danego jezyka wiodacego maja mozliwosc za darmo (bez zadnych lojalek i tym podobnym bajerow) przyjsc i douczyc sie jezyka do poziomu ktory umozliwia im podejscie do testu i dostanie pracy na poziomie junior developer, jesli ktos przepracowal ten etap solidnie i chcial do czegos dojsc, zmienic co w swoim zyciu to mial taka szanse i ja wykorzystal, jesli Ci sie wydawalo ze wszystko bedzie latwe i gladkie i bez zadnego wysilku i powalczenia o swoje to byles grubo w bledzie. zamiast jeczec to powalcz troche bo nie zawsze bedziesz w ciepelku zajadal slodkie buleczki :-) Ci co chcieli to wykorzystali i pracuja juz nami z logo M na koszulce, i nosza to z duma! :-)

szop

Czy na stanowiskumłodszego księgowego ma się codzinny kontakt z klientami? Czy stawka 3500 brutto jest normą na początek ? z tego co słyszałam taka pensja to już standard w korpo/.Jak wygląda rozmowa o co pytają ? Czy ciężko przejść proces rekrutacji?

Greg

Dzień dobry ! Mam pytanie, czy jest sens aplikować do Motorolla Solutions jeśli nie ukończyłem żadnego kierunku technicznego (jestem na 3 roku ekonomii) jednak od 6 miesięcy intensywnie uczę się Javy ? Pozdrawiam

Greg
@Greg

@up Gwoli ścisłości - oczywiści chodzi mi o stanowisko stażowe.

@Greg

Tak, jest sens. Sam jestem geodetą, znam tutaj jednego archeologa, politolog też się trafi... ;)

Mikael
@Pietrek

Idąc za "Greg-iem" aplikując na staż do Motorolli z Javy co powinna umieć taka osoba ? Czy to tak jak w niektórych że najlepiej w JavaFX i Springu być nieludzko obytym ? Jaki poziom trzeba w Motorolli prezentować by mieć szanse na staż ?

Najpierw zadzwoniła do mnie pani z HR, zadawała typowe pytania, część po angielsku. Bardzo sympatyczna rozmowa i zaproszenie na drugi etap. Około 20 minut. Rozmowa w Google Meet z managerką i jedną osobą z zespołu. Cała po angielsku. Bardzo pozytywne nastawienie do kandydata, zero spóźnienia, profesjonalizm, ale też miła atmosfera. Luźna rozmowa jak z kolegami, podpowiedzi podczas zadań technicznych. Były też zadania z excela i rachunkowości do rozwiązania, w miarę proste. Nie miałam przyjemniejszej rozmowy rekrutacyjnej niż ta w Motoroli.

Dlaczego to stanowisko mnie zainteresowało, moje motywacje, dlaczego Motorola, największe wyzwanie, opowiedzieć o swojej edukacji, doświadczeniu zawodowym, jak pracuję w grupie, co bym zrobiła, gdyby ktoś popełnił błąd, pytania techniczne. Żadnych dziwnych, podchwytliwych pytań.

Czy orientuje się ktoś ile moze zarabiać Junior Account payable specialist? Chciałabym startować na to stanowisko ale nie chcę zostać odrzucona ze względu że nie zmieściłam się w wiedełki podając przewidywaną pensję -.-

mck

ile wynosi dokładnie pakiet relokacyjny? jest płatny od razu czy w ratach np po pół roku czy roku druga część jak w IBM? czy od razu jak w Capgemini 10k od razu i lojalka?

@mck

Troche pozno ale moe innym kolegom i kolezankom sie przyda, firma oplaca bezposrednio pobyt w hotelu przez miesiac od daty przyjazdu oraz zwraca poniesione bezposrednio koszty relokacji (po wczesniejszym ustaleniu), jesli ktos z Was chce skorzystac z uslug agencji posrednictwa do znalezienia mieszkania to tez firma zwraca koszty posrednictwa

Mloda zdolna

Cześć :) mam pytanie.. czy opłaca się składać cv na stanowisko junior w dziale finansowym mając ukonczony licencjat z rachunkowości i półroczne doswiadczenie w biurze rachunkowym?

ciekawa

A czy będziecie robić jeszcze akademie, ale innych języków niż C++ i C# ?

@ciekawa

@ciekawa Chodzą słuchy o akademii Javy i ja zgłosiłem się na ewentualnego prowadzącego akademię JavaScript. Czy i kiedy to będzie, niestety nie jestem w stanie powiedzieć. @Młoda zdolna Jasne, składaj. @Znaffca Nie będę polemizował, bo widełek z Sabre nie znam, ale dwie sprawy. ... Na tym samym stanowisku Sabre oferowało mi niewiele więcej ... Widełki w Motoroli są bardziej skomplikowane. Ja podałem średnią z całego grejdu. Ale populacja danego grejdu jest u nas podzielona na trzy równe liczebnie części - tercyle, z których środkowy jest tym branym pod uwagę przy zatrudnianiu. Oczywiście długość tych przedziałów może być - i jest - różna, co oznacza również, że średnia ze środkowego przedziału nie jest średnią że wszystkich trzech. Obrazowo mówiąc właśnie awansowany junior dostaje wypłatę z pierwszego przedziału, a nowo przyjmowany regular ląduje w drugim tercylu. W temacie rozwoju osobistego. - Manager ma roczny budżet na każdego "swojego" pracownika i przeznacza go na szkolenia lub/i udział w konferencjach. W okolicach lutego przychodzi mail "powiedzcie jakie chcecie szkolenia konferencje czy co tam" i to się dzieje. W moim departamencie wszyscy dostali w tym roku własne konta premium na lynda.com. - Można (i należy) brać udział w innowacjach. Jedną z możliwości są patenty. Opisujesz swój pomysł, dział patentowy dyskutuje czy to ma sens, a potem dedykowani prawnicy w firmie pomagają wypełnić wniosek patentowy. Oczywiście oprócz sławy i uwielbienia idą za tym konkretne pieniądze. - Jeśli patentami się nie chcesz zajmować, możesz brać udział w projekcie alfa. Jest to twój pomysł na nową funkcjonalność naszych produktów, albo nawet nowy produkt. Opisujesz swoją ideę, komitet to dyskutuje. Jeśli pomysł się spodoba bronisz swojego pomysłu w shark tanku, gdzie za rekiny robią goście z naszego działu biznesowego. Jeśli pomysł obronisz dostajesz na niego kasę, zbierasz zespół, znajdujesz chętnego managera i jedziesz z koksem. A jeśli zespół ci nie odpowiada, co około tydzień dostajesz na maila wewnętrzne oferty pracy - gadasz z tamtym managerem na zasadzie bardzo uproszczonej rekrutacji i jak sobie przypadniecie do gustu twój manager staje się byłym managerem. I do gadania ma tylko tyle, że może cię zatrzymać do trzech miesięcy ze względu na projekt.

@ciekawa

Po dwoch edycjach akademii C/C++ o jednej dla C# aktualnie nie przewidujemy kolejnych edycji, jasne ze jak cos sie zmieni to na pewno dostaniecie info prze naszego fejsa

Witam. Jakie sa widełki finansowe na stanowisku Database Administrator (MYSQL, MSSQL)? Dziękuje.

@Michał

Średnia z poprzedniej strony (cytuję czyjegoś posta): Podam średnią, bo widełki są internal only (czytaj tajne/poufne) ;P Junior - 77 517 Regular - 97 600 Senior - 116 283 Brutto... rocznie...

znaffca
@Antoni Smoleński

No to jak widzę takie obecnie sypiące się Sabre płaci znacznie lepiej. Różnica jest mniej więcej jednego grede'a tzn. to, co Motorola płaci Regularowi, to Sabre Juniorowi, a motkowy Senior odpowiada sabrowemu Regularowi. A gdzie się faktycznie lepiej pracuje? Hmmm... to już każdy musi sam ocenić...

@znaffca

Nie jest tak jak mówisz. Kiedy Sabre chciało mnie rekrutować dawali 20% więcej, a ponad to było już poza budżetem. Dodając do tego niepewność jutra w tamtej firmie... Dla mnie najważniejsza jest stabilność. I szerokie możliwości rozwoju. Dlatego jestem tu gdzie jestem i każdemu polecam.

znaffca
@Pietrek

Kilka postów wyżej "Antoni Smoleński" podaje średnie zarobki na grejdach. Tak się jakoś dziwnie składa, że znam średnie stawki na TYCH SAMYCH grejdach w Sabre, więc wiem co piszę :-)))) Stabilność to inna kwestia, tutaj Sabre wypada znacznie gorzej. Możliwości rozwoju? To już zależy w jaki projekt wpadniesz. Zarówno w jednej jak i drugiej firmie można trafić super jak i beznadziejnie.

Mowa oczywiście o USD ? Bo jeśli to PLN to rynek wam uciekł

Dinuś

A jaka jest średnia wieku w Waszej firmie ? Czy zdarzają się u Was ludzie -dinozaury , którzy b. późno zaczynali programować, kończyli studia z IT w okolicy 40 r. ż ? Czy takie zjawisko jak przekwalifikowany programista u Was nie występuje ?

@Dinuś

Rozrzut wieku jest spory. Zdarzają się starsi programiści. Na przykład ja jestem po 40. Albo kolega Nestor który jest sporo starszy. Do tego oczywiście wyżsi rangą managerowie czy architekci - też się zdarzają dinozaury. Bycie starszym wiekiem w korporacji, moim zdaniem, ma znacznie więcej plusów niż minusów :D

Antoni Smoleński

I jeszcze jedno pytanie: czy jest jakiś zwrot za przejazd na rozmowę o pracę z innego miasta? Wycieczka może się okazać dość kosztowna, zwłaszcza, jak się mieszka na niemalże drugom końcu Polski i się w jeden dzień nie wyrobi. Jakieś doświadczenia/wiedza w tym zakresie?

@Antoni Smoleński

Nie wiem czy jest zwrot. Raczej wątpię. Ale zdarzają się rozmowy rekrutacyjne przez Hangouts albo Skype. Natomiast dla osób z poza Krakowa które podejmą pracę jest pakiet relokacyjny. O szczegóły musisz jednak pytać HRów.

Antoni Smoleński

Hejka, Jaka jest realna możliwość migracji między projektami w MOT lub elastyczność w realizowanych zadaniach? HR-y na rozmowie mogą mówić jedno, a życie swoje... Czy pensja jest jakoś waloryzowana w ujęciu rdr (widełki doczytałem jedną stronę temu)? Czy są jakieś dodatki do pensji i ile średnio rdr one wynoszą?

@Antoni Smoleński

Dwa/trzy razy na miesiąc przychodzi mail z wewnętrznymi ofertami pracy. Można z nich korzystać praktycznie bez przeszkód. Ponadto często w ramach departamentu pojawiają się nowe projekty i ludzie do nich migrują. Waloryzacja wypłaty jest na koniec marca. Jedni dostają więcej inni mniej. Tak samo w marcu ogłaszane są premie związane z wynikiem finansowym firmy. Senior może w ten sposób uzyskać dodatkową wypłatę. Ponadto w razie potrzeby manager może zrobić pracownikowi podwyżkę, ale to rzadkie przypadki. No i są nagrody. Jest tego sporo i w bardzo różnych wysokościach. Bardzo obszerny temat. Są jeszcze dodatki z funduszu socjalnego. 100zl na kwartał do wymiany na bony do Decathlonu, Empiku, Leroy Merlin czy podobne. Prezenty dla dzieci na Mikołaja i impreza rodzinna dla dzieci w czerwcu.

Czesław

@Pietrek - Hej, jestem pracownikiem firmy o bardzo podobnym do motki profilu, nawet pracuję niedaleko na ruczaju, staż pracy 2lata+, ostatnio zaczłąem się bliżej zastanawiać nad pracą w motoroli :) ' możesz opisać proces rekrutacji: -z ilu składa się etapów itd? - na początek podpisywana jest umowa na okres próbny, potem na czas nieokreślony czy inaczej? - możesz podać jakieś widełki? :) Czy macie coś takiego jak autorskie koszty uzyskania przychodu (50%), tzw. tax break? Jeśli tak, to w jakim stopniu % w stosunku do pensji?

@Czesław

Nie ma się co zastanawiać. Wpadaj ;) Rekrutacja ma generalnie dwa etapy. Telefon i rozmowa techniczna z naszym inżynierem - trwa do 30 minut. Potem rozmowa u nas w biurze. Bierze udział rekruter techniczny i manager. Najczęściej ten manager który będzie ostatecznie zatrudniał. Techniczny też jest zwykle z tego samego departamentu, a bywa, że z zespołu docelowego. Rozmowa trwa do dwóch godzin i składa się z części HRowej którą prowadzi manager oraz techniczną którą prowadzi inżynier. W czasie obydwu etapów część musi być przeprowadzona po angielsku. Umowa generalnie na pełen etat. Nie praktykujemy umów o dzieło i B2B. Domyślnie pełen etat z możliwością wynegocjowania 3/5 lub 4/5 etatu. Jednak to najczęściej dla osób które jeszcze studiują. Okres próbny 3 miesiące. W razie jakichś wątpliwości (słaba znajomość języka, przebieg dotychczasowej kariery - ja tak miałem, nie obawiali się czy umiem pracować w korpo;), etc.) okres próbny 7 miesięcy. Po jednym okresie próbnym od razu umowa na czas nieokreślony. Dokładne widełki są utajnione. Nie odstają od rynku krakowskiego. Hinty na temat widełek znajdziesz już w tym wątku ;) Prawa autorskie są i wynoszą 50% czasu pracy. To rocznie daje dodatkową wypłatę w postaci zwrotu podatku.

Pietrek

@luki Bezpośrednio w Motoroli tylko etat. Współpracujemy z kilkoma firmami outsorcingowymi które zatrudniają na warunkach B2B. @J Istnieje możliwość częściowej pracy zdalnej. Zależy to od umowy z konkretnym managerem. @liku Jeśli mówisz o stronie pracawmotoroli.pl, trwają tam od jakiegoś czasu prace techniczne i faktycznie może być problem z jej dostępnością. Zawsze możesz wysłać CV na adres aplikuj@motorolasolutions.com

Piotr W.

Hej, Powie ktoś jak wyglądają stawki adminowe np. Payroll Admin albo Administrative Assistant ? 4200 - 4500 brutto to realne drabinki? Nie chce się wygłupić na rozmowie a poprzednio prawie właśnie tyle zarabiałem więc zastanawiam się czy dla Motoroli to rozsądna kwota? Dzięki i pozdrawiam, Piotrek

liku

Dzień Dobry, Proszę o odpowiedź: Jak należy aplikować na poszczególne stanowiska skoro system się wysypuje - tzn. wyświetla się pusta strona po kliknięciu ikonki APLIKUJ?

J

Witam Chciałem zapytać czy jest możliwość pracy zdalnej w Motoroli oraz ewentualnie ile dni? Pozdrawiam

student

Cześć, jaki jest standardowy czas oczekiwania na zaproszenie na rozmowę w sprawie stażu? Pytam, ponieważ dokładnie tydzień temu zadzwoniła do mnie Pani z działu HR, porozmawialiśmy chwilę na tematy ogólne (m.in o mojej dyspozycyjności, czym chciałbym się zajmować) oraz kilka zdań po angielsku. Od tamtej rozmowy nie otrzymałem żadnej informacji zwrotnej. Ubiegam się o staż jako Java Developer. Uprzejmie proszę o rzeczową odpowiedź. Pozdrawiam

AkademiaC

Kiedy będzie jakieś info po testach na Akademię c++?

luki

Jak wygląda kwestia samego zatrudnienia w Motorola. Czy możliwa jest forma zatrudniania inna niż umowa o pracę (b2b)?

Zostaw merytoryczną opinię o Motorola Solutions - Kraków

• Jak się pracuje w Motorola Solutions?

Zobacz opinie na temat firmy Motorola Solutions tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 100.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Motorola Solutions?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 8 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Motorola Solutions?

Kandydaci do pracy w Motorola Solutions napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Motorola Solutions