FAMUR

Opinie o FAMUR

Znalazłam ogłoszenie, firma szuka specjalisty ds. finansów... ktoś z pracowników zdradzi czy warto rekrutować? :) No i ile na takim stanowisku firma daje zarobić? tak mniej więcej :)

Gosc
@Anna

Ogłoszenie wisi non stop, ja nie polecam, mała kasa, brak szacunku do ludzi i zarząd ten sam.

Nora

Jak wyglada dział marketingu i praca w nim? Jakie zarobki? Widziałam ogłoszenie o pracę i zastanawiam się czy warto się zgłosić? Z góry dzięki za merytoryczne odpowiedzi.

@Nora

Dział Marketingu i PR to kilkuosobowy zespół młodych osób, z których każda ma przypisaną sobie odpowiedzialność, np. SM, strona internetowa, projekty graficzne, eventy, EB. Jeśli jest Pani zainteresowana szczegółami, zapraszamy do aplikowania.

Chyba nie
@FAMUR

Nie ma sensu do was aplikować, bo i tak się nie odezwiecie, natomiast na gowork to pierwsi jesteście.

@Chyba nie

Serio firma nie odpowiada na zgłoszenia dot. rekrutacji? :D Ile razy próbowałeś?

Benek
@Anna

Pewnie sporo skoro tak napisał.

@Benek

A ty tez aplikowałeś i bez odzewu? Nie dają żadnego feedbacku? Może warto po rekrutacji zadzwonić do firmy i dopytać a nie tylko czekać, nie?

kandydat
@Michał

Nie.

Znajomy Fryzjera
@Anna

Pewnie starał się za mało.

Betomn
@Michał

Dizał HR to świetny dział.

gubi
@Betomn

ten moment kiedy dla swojego działu i firmy jesteś wstanie napisać nawet pochwałę na internetach. Premia za to była? xD

Renia
@Betomn

Samoreklama? Uważaj bo wpadniesz w samouwielbienie. Co do hr dla mnie słabo. Powinni zmienić obsadę i zacząć prawdziwe zarządzanie zasobami ludzkimi.

Krystyna
@Renia

dosłownie całą? a ile osób liczy ten dział teraz i jaki średni staż pracy u siebie mają?

Astoria
@Renia

Renia podpisz sie imieniem i nazwiskiem jak jestes taka madrą. Pozdrawiam ludzi bez ambicji

Famurowiec
@Astoria

Zabolało dział hr xd zgodnie z powiedzeniem: uderz w stół..... ha ha ha

Czy na stanowisku technolga wyciągnę spokojnie 7tys na rękę ?

@Kandydat

W tej firmie możesz liczyć na wszystko ale o pieniądzach konkretnych zapomnij. Nie ma pieniędzy na nic na podwyżki, szkolenia jest przeznaczone równe 0 zł.

Ludzie największa wartością

Piszesz to pewnie bo jesteś z konkurencji ! Wszystko jest tak jak trzeba godne zarobki oraz świetni ludzie do tego przestronny parking. Szkoda ze doradca zarządu idzie na emeryturę bo praca z nim to jak obcowanie z ideałem.

@Kandydat

Sadze ze watpie gdyz w 2017r nie chcieli mi dac 3500netto

Zorro

Może nie robiłeś różnicy ?

Jola
@Ludzie największa wartością

Hahahha dostałaś premie za tą śmieszny wpis? Przestronny parking? Może jeszcze powietrze darmowe w biurze i okna na świat są? Hipokryzja

Emilia

Jakiś czas temu firma poszukiwała pracownika jako Konstruktor Elektronik. Widziałam ogłoszenie w necie i ciekawa jestem jaki rodzaj umowy dają. Jest UoP od pierwszych dni? I jeszcze może wiecie jaka jest kasa na start? Pytam dla taty

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie FAMUR? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
Specjalista

Ta firma nie ma przyszłości, bo górnictwo się kończy, poza tym chińczycy zaczynają wchodzić do europy ze swoim sprzętem dlatego Famur chce się przebranżowić, ale jest to niewykonalne z aktualnym zarządem który bierze się za tematy o których nie ma pojęcia. (usunięte przez administratora)

DETOX RIDER
@Specjalista

Bzdury kompletne. Jeden doradca zarządu ma większą wiedzę i doświadczenie plus czutke do biznesu niż 90% prezesów w polskim zapleczu górnictwa.

@DETOX RIDER

A który to famur nie jest do uratowania tylko do zlikwidowania potrwa to jeszcze parę lat i zostanie zlikwidowany.niestety dziś się tworzy małe firmy handlowo usługowe aby wejść w PV a panele i osprzęt i tak robią chinczyki

DOCENT
@WielkiT

Nie bierzesz pod uwagę jednej kwestii, że największą wartością firmy są ludzie. Po chińsku kryzys to szansa. i , że sprzedawane są kompleksowe rozwiązania.

Sopiec
@Specjalista

Ty nie masz przyszłości chyba, Firma musi wreszcie dać odpowiedzialne stanowisko Korkowi bo wożenie się po świecie jako doradca zaeządu mu uwłacza. Po co jeździć na długie trasy fiatem multiplą jak w garażu sima bmx x9. Pozdrawiam

Donald
@Specjalista

Pamiętam jak jeden ,,technolog" z hedeliusów klaskał uszami jak salon(usunięte przez administratora) bo dorabiał części do kombajnów , które były później wysłane Chin. Oczywiście miał za ekstra nadgodziny , premie oraz nie zamówicie się wykazał dla kierownictwa , aż kierownik go klepał po plecach. Inni pracownicy mówili mi że Chińczycy przekopiuje i potem wejdą w swoim czasie na nasz rynek. Sprzedaliście własny produkt to teraz czeka was koniec taka orawda

Ciekawe jak długo jeszcze nie będzie premii w śród nas biednych fizycznych ...

Fizyczny

A z czego ma być ta premia jak z zleceniami ciężko :(

Xxx

Tam nigdy nie doceniano pracowników tam się doceniało służalczość i wazeliniarstwo.

VINI
@Xxx

Kim Ty jesteś , że tak kąsasz rękę, która Cię karmi? Kto kogo nie doceniał? Z dyrektorami zawsze serdeczne "dzień dobry" a czasem nawet uścisk dłoni i krótka rozmowa. Parę razy rozmawiałem z byłym prezesem spółki, która jest jednym z największych producentów węgla koksujące w UE. Z handlowcami też zawsze miła rozmowa o krajach w których byli i rzeczach, które zobaczyli. Dla Ciebie tylko premia , pracujesz chyba tylko dla pieniędzy dla mnie zawsze ważniejsze było dobre słowo oraz wyraz uznania z ust tuzów górnictwa. Nie jesteś dumny ile maszyn pracuję na dole z naszym logo? Nie napawa Ci dumą nowoczesny budynek w centrum Katowic? Idź popracować na dole to pogadamy.

Xxx
@VINI

A po co Ci to wiedzieć.W famurze to była poprostu strata czasu zarówno w kwestii zawodowej jak i personalnej.Na dole byłem niejednokrotnie i poznałem górnictwo i ciężką pracę również.

@VINI

o ktorym (usunięte przez administratora)mowisz? o tym ktory pracownikom fotki cyka poza zakladem pracy i po godzinach i w domu nie ma co robic to przez internet oglada co sie dzieje na zakladzie i rano mistrz ma printscreena na mailu ze pracownik sie oparl na chwile o szafke lub usiadl? zenada!

ziemowit
@VINI

Kolego nie pisz postów podczas snu, takich bzdur nie da się czytać. Famur kiedyś faktycznie był mocną firmą, teraz to kieruje sie do dna. Każda kopalnia, każdy nadsztygar maszynowy czy elektryczny Ci to powie. Famurowskie kombajny, serwisowane przez nieuków lub ludzi wziętych wprost z drogi nie działają jak należy. Jedynie co jeszcze to trzyma w kupie to kombajny z kopeksu, KSW-880, każdy ryl powie ze tym da sie jechać i serwis naprawi to w moment a nie jak fs, kgs czy inne wynalazki. Faktycznie gdyby serwis był wyszkolony i potrafił zdiagnozować awarie to byłby sukces, a nie przyjezdzaja po trzech i zaden nic nie wie.

Stan
@VINI

Nie wiesz co mówisz pracowałem 41 lat i co mam zdrowie zrojnowane a emerytura pod psem

Ewelina
@Stan

Niemniej jednak to każdego indywidualna decyzja gdzie i jak pracuje i niczyja to wina jakby nie patrzeć.

JACEK
@ziemowit

Proszę o merytoryczne wypowiedzi!

koncert
@JACEK

Prosić to ty mozesz, ale watpie abym cie posluchal, i zamilcz bo ciebie tu nie ma

Fin

Premią jest sama praca dla Czempiona.

Artur
@Fin

Jak dawni przodownicy pracy, 200% normy ku chwale ojczyzny i do przodu? Tylko, że to już nie powróci, a trzeba zarobić na raty kredytów, opłacić przedszkole, uregulować opłaty i wydać resztę na coraz droższe jedzenie. Ile mogę tam teraz zarobić bez nadgodzin?

Krzys
@Artur

Ale zawsze możesz dziecku zakład pracy pokazać, atrakcja jakich mało, tylko uważaj bo jeśli będziesz zatrudniony pod miningiem to dzieciakowi balon się nie należy

Krzys
@Artur

Ewelina
@Stan

Co z Twoim zdrowiem nie tak? I co to spowodowało w tej firmie? :/

Ktoś
@Fizyczny

Wiem z pewnego źródła że niektóre zlecenia przepadają na własne życzenie. Kopalnia chce konkretny kombajn a F mówi nie , damy wam inny. W efekcie końcowym biorą kombajny od konkurencji.Tną gałęź , na której siedzą . Taka strategia powoduje utratę klienta.Ale to nie ma znaczenia bo ich racja jest najważniejsza, nie liczy się to co kopalnia chce ale to co chce F a chce jak najszybciej upaść. Coś w stylu , na złość mamie odmrożę sobie uszy.Z tego co wiem , już straciliśmy co najmniej 3 a może 4 ściany , dlaczego ? bo tak .Tracimy klienta na własne życzenie.

Syn Leszka
@Ktoś

Mam nadzieję, że masz dowody na to co piszesz przynieś papier i połóż pod doniczką na parterze.

Idź się leczyć.

GT
@Żaba

Żaba nic nie kumasz. Za moich czasów Fazosem rządził Rumcajs a Piomą Fryzjer a Cwana Gapa Zgrzebłówkami. To byli ludzie to była klasa. Wybitni konstruktorzy jedyna osoba, która ich przebiła to Gruby Jack , który przyszedł z wiadomo kąd. Potem kupili te chodnikówki i wzieli Tymbarka oraz Ksiązkę Mickiewicza najbardziej znaną ( nie chodzi mi o (usunięte przez administratora) chociąz te to by tu pasowało. Z taką ekipą niestraszna był Halbach Braun , JOY, CAT , DAWTY czy Becker. Z takim ludzmi można bylo rzucic wyzwanie swiatu i rzucilismy . Ty kim jestes zaba? Palilas papierosy z Grubym Jackiem? Byłas w Gorlicach kiedys ? Pamiętasz Pemug albo Georyt? Poznalas Hindusa z Kopexu? Nic nie wiesz.

?

A jak to jest że pracownicy serwisu z Zabrza przyjezdzaja do Famuru służbowymi samochodami a reszta jezdzi swoimi prywatnymi do Piotrowic? Są oni w czymś lepsi że firma daje im takie możłiwości?

Krystyna
@?

A możliwe, że po prostu się dogadali odnośnie tego? Ci z Piotrowic pytali w ogóle czy mogą mieć taką opcję?

Witam Znalazłem ogłoszenie na stanowisko spawacza. Chciałem zapytać o warunki pracy, atmosferę oraz finanse. Dziękuję

Grzesiek

Szukam Pracy jako spawacz. Jak wyglądaj warunki zatrudnienia na tym stanowisku ?

Szukają właśnie kogoś na stanowisko specjalisty do spraw finansów :) Widełki w ogłoszeniu to od 5 000 do 7 000 PLN. Rozumiem, że aby wyciągnąć tą górną granice trzeba mieć duże doświadczenie :) Ktoś wie ile? I jak to wygląda w praktyce?

Zdziwiony
@Anna

Gdzie w ogłoszeniu masz napisane takie widełki?

Zofia
@Anna

Ciągła rekrutacja jest do działu finansów Famur od co najmniej roku. Daje to do myślenia

Robert
@Anna

Nigdzie w ogłoszeniu nie są podane stawki wynagrodzenia. Nie wprowadzaj ludzi w błąd i nie siej fermentu. Może sugerujesz 7000 żeby tyle ludzie rzucali na rozmowie, a sama podasz mniej? Czyżby sposób na wykończenie konkurencji

Moc
@Robert

Jakie są warunki finans na stanowisku dyrektor kompleksów ścianowych ?dlaczego ludzie mówią o tym stanowisku tez sekretarka zarządu ?

robotnik
@Robert

Roberto a jak ma być dobrze jak nie ma kto robić, na czterech pracownikow czternastu kierowników

Lidl
@Moc

Nie wiem dlaczego mówią tak o tym stanowisku. Od lat jest to strategiczne stanowisko a ludzie je piastujący to elita elit. Moim marzeniem jest pracować w kompleksach ścianowych albo chociaż chodnikowych albo chociaż odstawie. Pozdrawiam Georyt, Pemug oraz Fazos.

@Anna

Pomijając widełki których w ogłoszeniu nie ma, to jest brutto. Czyli wielkie G.

Chcemy prawdy

Czy to prawda, że Ikona Górnictwa przechodzi na emeryturę?!

MARKO ALE CHINY
@Chcemy prawdy

Jeśli to prawda to kto go zastąpi? W co oni graja?

@Chcemy prawdy

A to dobrze czy źle ? Cóś za dużo wazeliny tu kapie.

Na pewno

Firma w której można się dużo nauczyć bo jest od kogo i z kim. Jeden z doradców zarządu to ikona i od kiego można czerpać wiedzę garściami. Żałuję, że firma nie prowadzi nagród typu pracownik roku oraz pracownik dekady. Atmosfera miła i przyjazna nikt na nikogo nie donosi.

Edek
@Na pewno

Super pomysł z tym pracownikiem roku i dekady powinien być jeszcze pracownik miesiąca i jego zdjęcie na bramie!! Wyrobił 300 procent normy w naszej Korporacji!!!

Na pewno
@Edek

Pracownik dekady to raczej pewniak, nagrodę zdobyłby człowiek , który doradza zarządowi i jest mieszanką wiedzy charyzmy i inteligencji. Człowiek wykształcony ale przystępny jednostka zdecydowanie wybitna. Nagrody to związane z profilem firmy np za pracownika dekady jedna sekcja ale bez sterowania. Pracownik roku samo sterowanie.

Zdzichu
@Na pewno

Nie ma się od kogo uczyć, do wszystkiego trzeba samemu dojść, gdyby jeszcze były instrukcje co jak zrobić.

uczeń
@Zdzichu

Nie zgodzę się. Świetnym pedagogiem górnictwa jak i życia jest Gruby JACK.

@Na pewno

Z tym "nikt nie donosi " to tak serio?

30 letni szlak

Chciałeś wytłumaczenie motta "wierzę, żę ludzie są największą wartością grupy" to czytaj ze zrozumieniem. Sedno tkwi w wyrazie "wiara" i tu mamy odpowiedź. Wiara związana jest z kościołem i klerem, mam nadzieję że rozumiesz i resztę sobie dopowiedz jeżeli tylko znasz historię i szlak życiowy Jacka D.

Pytanie do HR

Po co dajecie status kandydatury "rozpatrywana" skoro nawet nie dzwonicie do kandydata???

Olaf

Praca w spółce nie jest zła. Pracownicy co wylewają swoje żale nigdy się nie zwalniają. Tak jest im źle, takie mają "niskie" pensje, ze się trzymają kurczowo swoich stanowisk.

Elza
@Olaf

Olaf , Przypomnij tylko jak reaguje Czempion gdy jest kryzys, epidemia albo sytuacja jako obecnie? Co najczęściej robi? Wierzysz, że największą wartością Grupy są ludzie? Kryzys to podobno po chińsku szansa? Nie staraj się być sarkastyczny do tego potrzeba inteligencji.

Janek
@Olaf

Chyba mówisz o sobie bo mnie już dawno nie ma.

@Olaf

Nieprawda większość pracowników ktora wylała zale już jest bylymi

@WielkiT

Nie zapomnijmy też o tych co są tam od zawsze ;) Pytanie też do tych co odeszli czy odeszli sami czy zostali poproszeni o odejście. Trzeba przyznać czempionowi, że żegnał się zawsze z pracownikami z klasą nigdy po cichu z Nienacka ostatniego dnia miesiąca zawsze odejście poprzedzała rozmowa końcowa, exit interview itd itp. Nawet nie pracując już u hegemona jak spotkam na targach byłych współpracowników to zawsze mogę na liczyć na serdeczną szczerą rozmowę czy nawet deklarację , że chętnie dostanę list polecający. Ale po co nam byłym pracownikom listy polecające skoro sam fakt, że w CV istnieje nazwa Czempiona otwiera drzwi do każdej firmy czy branży. Człowiek na zawsze zostaje Famurowsem. Jak mawiał Leonidas możesz wyjść z Firmy ale firma nigdy nie wyjdzie z Ciebie. Goląc się co rano patrzę z radością w przyszłość byłem częścią czegoś wielkiego. Nie byłem wystarczająco wybitny aby utrzymać się ale mogłem obcować z tuzami biznesu i geniuszem górnictwa. Go global, Go Green, GO WENT GONE jak mawia podręcznik angielskiego. p.s Czasem jak mijam siedzibę firmy to zatrąbię albo mrugnę długimi - oddam hołd spółce, która mnie ukształtowała. Chociaż muszę przyznać odkąd tam jest rondo każde użycie klaksonu albo włączenie długich świateł kończy się zbiorem inwektyw od współużytkowników ronda.

Edek
@Medusa

O to to to! Też tak mam tylko gdy ja przyjeżdżam z hali montażu podchodzi cała zmiana do okna do okna tego dużego na połowę hali przez które słońce wpada i oświetla sprzęt który składają i machają do mnie z utęsknieniem z żalem że odeszłem!! Gdy stoję na rondzie w biurowcu otwierają się okna i pracownicy machają i pozdrawiają mnie i krzyczą WRÓĆ! Ale ja niestety nie chce bo w CV mam wpisane FAMUR i to ja wybieram i przebieram w ofertach!

Tadek i Heniu
@Edek

Edku a czy miałeś tak , że machali Ci przez tę dużą szybę ramieniem kombajnu? To było wzruszające wracałem Armii zmęczony po całem dniu tyry i chłopaki na parkingu klaksonami skandowali YOU WILL NEVER WORK ALONE a chłopaki z Produkcji machali ramieniem KGS. A w biurowcu alfabetem morsa ( włączając i wyłączając światło) dyrektor wysyłał mi świetlne Dziękuje. Takie momenty sprawiają, że te parę lat w F to coś więcej niż praca styl życia :niemodne garnitury, fajki, słowa typu : "Konkretny", "muszę naprawić to co zawalili", " nie mam w co ręce włożyć", " czy kabel jest wliczony do tej oferty"?. Go GLOBAL, GO GREEN, GO OUT!

Medusa

Widać, że nie byłeś nikim znaczącym w F., nie latałeś w konkretnej ekipie. Ja byłem w otoczeniu grubasów oraz leśnych dziadków oraz Fryzjera Ty pewnie waflowałeś się z serwisem albo krajówką. Ja latałem w ekipie co miała najnowsze telefony i służbówki, Ty pewnie rozklekotany Nissan Almera i stara Nokia. Ja byłem na "Ty" z korkim a Ty myślisz, że "Korki" to bezpieczniki. Ja jadałem w " La Cantinie" ty w Kantynie. Nie kozacz Wielki T bo mertytorycznie wypadasz jak IBS przy Am50 jeśli łapiesz porównanie.

@Medusa

A ja byłem z szefem na ty .......powiedziałem na dowodzenia ty (usunięte przez administratora) ale i tak nie zrozumiesz dowcipu bo jest on na zawysokim dla ciebie poziomie

@WielkiT

Wielki T nie obraź się ale ciężko mi w chodzić w polemikę z kimś dla kogo dowcip na poziomie to parę inwektyw. Szanuję, że umiesz pisać na komputerze i to po polsku. Pozdrawiam Serdecznym Palcem;)

Fasing
@WielkiT

Proszę o usnunięcie Wielkiego T z forum.

@Fasing

Prawda w oczy kole i najlepiej jej się pozbyc

@Medusa

Tak myślałem zrozumiałaś tylko najmniej istotną część dowcipu a kontekstu nie zauważyłaś no cóż spodziewałem sie

No to może wytłumacz.

Minotaur
@WielkiT

Wielkit T! No ale zero konkretów z Twojej strony: - w jakim dziale pracowałeś? - Kogo znasz? - W jakiej ekipie latałeś? - Miałeś służbówkę czy latałeś heblami? - Ile razy byłeś na dole? - Odróżniasz ścianówkę od chodnikówki? - Kabel wleczony czy podwieszany? - E-kopalnia czy eeee kopalnia ;) ? -Na targach mogłeś siedziećw środku z goścmi czy raczej zewnątrz i rozdawanie katalogów? Konkret Człowieku! Pozdrawiam Glinik, Nowmag oraz Pemug.

@Minotaur

No argumenty z górnej półki no taki poziom że potwierdza moje przypuszczenia.Naprawde nie masz pojęcia skin i oczyma możesz porozmawiać.mnie do szczęścia nie jest potrzebne ani auto służbowe ani targi i stolik na targach ale skoro to twój szczyt marzeń to jesteś naprawdę zalosny

@Medusa

Naprawdę niewierze to nawet można tak pisać

Minotaur
@WielkiT

Nie twierdzę,że nie jestem żałosny ponieważ całkowite oddanie się pracy jest żałosne. Zaniedbanie swoich zaniteresowań czy poświęcanie więcej czasu pracy aniżeli rodzinie jest żałosne. Przytyłem i zaczałem nosić za duże garnitury ale najgorsze to , że zaczałem być nudny. Uważajcie praca to nie wszysztko. Wielkie T dzięki pokazałeś mi , że miałem złe priorytety.

sc
@Olaf

Prawda, całe życie zawodowe się obijali to cóż mogliby robić w innej fimie, tutaj sie do nich przyzwyczaili gdzie indziej nie mają racji bytu. Gdzie można tak ściemniać jak nie w tej fimie gdzie istnieje haos i dezinformacja.

Emilia
@Medusa

Możesz powiedzieć więcej o tej exit interview? Próbują na tych rozmowach jeszcze jakoś zatrzymać pracownika, szczególnie doświadczonego, czy to tylko grzecznościowa gadka? I co z tym listem polecającym, faktycznie do dostałaś?

Czy w firmie FAMUR SA można przejść z umowy o pracę/zlecenie na B2B? Czy ktoś tak zrobił?

Janusz Gugułka

Nie, tylko umowy o pracę albo przez pośrednika

Jak wygląda praca spawacza. Jakie są stawki?

@Nowy

O szczegółach pracy na stanowisku Spawacz, w tym również o poziomie wynagrodzenie dowie się Pan podczas rozmowy kwalifikacyjnej - zapraszamy do aplikowania.

śmiechy
@FAMUR

Ale ściema, ile razy wysyłałem do was cv, na to czy inne stanowiska i nigdy nawet nie zadzwoniliście. Nawet jak spełniałem wymagania/oczekiwania w 100%. Wniosek? Sami wysuńcie. nie polecam, szkoda czasu.

Niemożliwe
@śmiechy

Ciężko mi w to uwierzyć znam ludzi z HR to wysokiej jakości specjalistki i specjaliści. Może miałeś wyłączony telefon albo tryb samolotowy? A może zły nr telefonu wpisałeś w CV? Proszę Cię o merytoryczne opinie.

Ananas

A gdzie Ci specjaliści :)))))))))

no toko
@Ananas

Nie oszukjmy się HR to nie perła w koronie Fameru.

....
@Niemożliwe

wyłączony tel? tryb samolotowy? niezła linia obrony, nie ma co profesjonalizm w czystej postaci.

Tomasz

Witam. Wróciłem z zachodu i szukam nowego dla siebie nowego miejsca, dlatego prześwietlam oceny firm. Czuję, że dowiem się więcej o firmach z Katowic. Mam prośbę, opiszcie jak się Wam pracuje w firmie FAMUR SA? Czy mają tam jakieś ciekawe benefity? Czy są tanie obiady lub jakaś kantyna w której można zjeść? Pozdrawiam Tomasz

Hania
@Tomasz

Witaj Tomaszu. Złego słowa nie powiem na pracodawcę na publicznym forum. Ale wypłaty mogłyby być wyższe. Jeśli idzie o dofinansowane obiady pracownicze to sugeruję firmę Hemmersbach z Katowic. Pracownicy (wiem to od chłopaka bo tam pracuje) zamawiają codziennie posiłki przez apkę, a firma dopłaca im do każdego obiadu. To wygodne rozwiązanie, dzięki temu pracownicy nie tracą czasu na spacery do kantyny albo stanie w kolejce. Życzę powodzenia! Hania.

Robert
@Hania

Szanowna Pani Hanno. Jako ekspert w dziedzinie żywienia pracowników dodam kilka zdań od siebie. Firma Hemmersbach, której nazwę Pani wspomniała korzysta z systemu SmartLunch. Znam dostawcę ponieważ brałem udział we wdrożeniu. Dodam, że firma ta nie jest wyjątkiem. Pracownicy z reguły wolą pracować w firmach, w których otrzymują posiłki jako benefit pracowniczy. Pozdrawiam Robert

@Tomasz

W Famurze jedyne co możesz dostać to informacje że będziesz miał mniej pieniędzy za wykonaną pracę.Niestety brak kompetencji i wiedzy.Jak ci z Zabrza przyszli to jeszcze jakoś szło a teraz jak ich wyrzucili i się pozwalniali pozostali niestety

Szmyrus
@WielkiT

Cos o wiem.o spadku zarobków. Wyplata zamiast rosnąć to spada. Najpierw wprowadzona została nie legalna " 4 brygadowka ", potem obcięcie możliwości nadgodzin, nastepnie ograniczenie wypłat delegacji bo obszar pracy śląsk. Więc zamiast się rozwijać i uczciwie zarabiać na życie to zrobiło się (usunięte przez administratora)

Takijakty
@Szmyrus

Dokładnie, dyrektorzy potraktowali ludzi jak (usunięte przez administratora)!!! Zmiany oddziałów, nikt nie miał być stratny a tu proszę, człowiek nie zdarzył dostać umowy a już zarobki w dół, firma porażka !!!

Jak wygląda praca na maszynach CNC? Robota na spokojnie albo że wszystkim trzeba się gonić? Jaka atmosfera na tym dziale?

Żona

Wypowiem się jako żona pracownika: pochwały o "płacy na czas" jedynie mnie śmieszą- serio w XXI wieku ktoś musi dziękować za wypłatę na czas? Nie dziwię się, że ludziom to wystarcza i żyją tak jak im inni pozwolą. Mnie osobiście przeszkadza brak "konkretnych" godzin pracy: trudno przewidzieć czy mąż pojedzie do pracy o 14 czy poinformuje mnie o 13, że jednak pojedzie o 18. Do tego dochodzi brak wolnych weekendów i z czasem taka praca staje się nieznośna. Zarobki dosyć standardowe/porównywalne do innych firm więc nawet ten aspekt nie jest jakiś zachęcający. Zdaję sobie sprawę. że sporo osób tutaj utknęło, bo nie wie, że można lepiej, inaczej. My aktualnie rozważamy inne propozycje. Dobra praca może dla kogoś na start, z czasem nie ma dalszych perspektyw.

Dokładny opis rzeczywistosci

Ol
@Żona

To pani sprowadziła go ze Suwałk? Proszę go oddać, tam będzie miał się lepiej.

IOU
@Żona

Mąż nie mógł się sam wypowiedzieć?! Proszę o merytoryczne komentarze. GO GLOBAL ! GO GREEN!

A u ciebie NO BRAIN

Lolek
@IOU

Mąż w pracy a żonie chyba mało kasy. Ta Pani chyba nie wie że nawet w Polsce nie ma obowiązku pracy. Nikt w Famurze nie karze pracować. Były Chiny, Rosja yo kasa się zgadzała a teraz jedynie śląskie dziury więc brakuje $$$

IOU
@WielkiT

Wiedz, że znam angielski i wiem co to znaczy no brain. Powinienem na Ciebie donieść .

@IOU

Jedziesz podać ci adres i nr pokoju czy już znasz

NESESER
@WielkiT

Donoszenie nie jest wcale negatywnie postrzegane jeśli donosisz dla dobra firmy np jak ktoś się notorycznie spóźnia .

Magdalena
@NESESER

też tak uważam, dobro firmy najważniejsze, ktoś musi strzec sprawiedliwości :D

NESESER
@Magdalena

Cieszę się, że rozumiesz. Strażnikem "Texasu" jest Jasek;) Uwielbiam go a jego ksiązki czyta się jak Mroza albo Chmielewską. A artykuł WHY SO LOW to mercedes wśród artykułów.

Agata
@Lolek

Ta pani jak widać wie po co jest to forum i próbuje pomóc. W przeciwieństwie do tych tasiemców-wątków o nie wiadomo czym, które tu zostawiacie. Taki głuchy telefon, zamiast w biurze to w internecie :p

moderator

chyba wykupili "zloty profil" nic tylko patrzec jaj znikna niepochlebne komentarze.

@moderator

Witam, Portal gowork.pl jest jednym z dostępnych źródeł informacji o firmie, w tym o przebiegu procesu rekrutacji i ofertach pracy. Wszelkie merytoryczne wypowiedzi są mile widziane. Celem zapoznania się z organizacją zapraszamy również na naszą firmową stronę www.famur.com oraz na nasze profile FAMUR Kariera oraz FAMUR na Facebooku. Zespół HR

@moderator

czesc juz zniknela o dyrektorku ktory nic nie robii tylko inwigiluje (sledzi kamerki nawet w domu) i robi zdjecia pracownikom po godzinach pracy i poza zakladem pracy. miliarder go powinien wywalic (usunięte przez administratora) w 1 kolejnosci.

@nick

Prosimy o zamieszczanie merytorycznych wypowiedzi.

@FAMUR

jak ci cos nie pasuje to usun wpis przeciez teraz masz taka mozliwosc. to jest bardzo merytoryczna wypowiedz. siedzisz pewnie od niedawna w jakims biurowcu i nie masz pojecia co sie dzieje na hali. bedziesz teraz robic krecia robote. powodzenia i wspolczuje.

@FAMUR

Jakie merytoryczne wypowiedzi i po co? Famur zakłady zamyka, ludzi zwalnia mimo tarczy, co chcecie za opinie? Na co liczycie? Że ktoś napisze że Famur to dobra firma? Przereklamowana!

Liniowy
@pracownik

Budynek za to mają ładny, szatnie nie są w tragicznym stanie, na głowę nie kapie, więc są i plusy. Do tego miły człek z ochrony wita mnie zawsze jak wchodzę/wychodzę z pracy,,,, pośmiejmy się razem, bo co nam zostało?

@Liniowy

za to przez 100lat mieli budynki obskurne tylko je zburzyli

@FAMUR

Ja mam pytanie merytoryczne. Na stronie głównej w zakładce kariera wyskakuje motto CEO "wierzę, żę ludzie są największą wartością grupy.." Proszę o wytłumaczenie tego motta.

Staszek
@Nick CAVE

To prawda. Ludzie sa największą dla firmy. Stąd też bogaty fundusz socjalny, którego w innych fimach zdecydowanie brak. Ludzie przyzwyczajaja sie do dobrego i po pewnym czasie juz tego nie doceniaja.

jo
@FAMUR

Merytoryczne wypowiadanie się na forum dotyczy to wszystkich stron

Digger
@FAMUR

Proszę o wytłumaczenie motta CEO ze strony głównej.

Nick Cave

Czekamy na wyjaśnienie.

@Staszek

Staszek, Wytłumacz motto, proszę. Pozdrawiamy Fan Club Fryzjera oraz Jacka

@Nick CAVE

Pytanie zadałem 2 sierpnia i do dzisiaj nie mam odp.

@Nick CAVE

To nic nie znaczy to takie korporacyjne(usunięte przez administratora).To śmierdzi z daleka wielką obłuda i kłamstwem.

Pierre Dzący

taki żarcik :)

KWT
@pracownik

Widzisz wszystko na biało czarno? Pomyśl ile miejsc pracy zostało stworzonych. Wypłaty zawsze na czas. Premie zawsze na czas. Kierownictwo od którego można się czegoś nauczyć plus światowej klasy ekspert górnictwa jako doradca. Mało? Ogarnij się człowieku.

@KWT

No widzisz wszystko na czas a pracownik wykonał pracę przed czasem i co.Pozatymod kierownictwa to można było się uczyć w latach 90 bo obecnie to nawet z nimi nie chciałbym muchy ubić.

@Nick CAVE

Ile mam czekać na wytłumaczenie motta? Dział HR nie możę wytłumaczyć jak się ono ma do oceny na stronie go work pracodawcy oraz liczby osób zwolnionych w przeciągu ostatnich lat? Czy te motto to może taka kpina z pracowników albo to inside joke?!

@Nick CAVE

Dzień dobry , Czy mogę prosić kogoś o wytłumaczenie motta? Wiem, że minął tylko rok i 3 miesiące odkąd zadałem pytanie wiem, że jest to mało czasu na rozszyfrowanie tego motta ale będę wdzięczny za odpowiedź.

cnn
@Nick CAVE

dopóki przestaną być potrzebni...

@cnn

CNN bardzo mądrze powiedziane. Szacunek za iq.

T.M.
@nick

Niech miliarder mu kupi pegasusa i beda wiedzieli wszystko o swoich pracownikach

Zostaw merytoryczną opinię o FAMUR - Katowice

• Jak się pracuje w FAMUR?

Zobacz opinie na temat firmy FAMUR tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 77.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FAMUR?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 11 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

FAMUR