FAMUR

Katowice

Opinie o FAMUR

Hanna 2017-03-20 09:48
@tokarz nikogo nie podpuszczam. Chętnie dowiaduję się Waszej opinii na temat pracy w FAMUR. Będą to zapewne cenne informacje dla przyszłych kandydatów.
tokarz 2017-03-20 20:07
Oj Hanka Hanka zajmij się jakąś porządną pracą....
Antek 2017-03-23 22:47
Hanka najbardziej w pracy podoba mi się jak cię ...nie widzę :)
Szybki 2017-03-24 07:17
Hanka zajmij sie praca a nie sciemnianiem jak to zwykle czynisz i szpiegowaniem.
TJ 2017-03-24 19:54
Witam, w FAMUR szukają teraz kogoś na stanowisko specjalisty ds. wsparcia sprzedaży
eksportowej na rynku rosyjskim. Czy ktoś mógłby napisać coś o specyfikacji działu eksportu na Rosję? Wielkość działu, atmosfera pracy, wymagany poziom znajomości rosyjskiego? Musiałbym chyba odrdzewić swój rosyjski by spróbować ;) Pozdrawiam i proszę o info jeśli ktoś coś...
Antek 2017-03-25 11:28
Hanka odpowiedz Panu :)
MI 2017-03-27 09:40
Właśnie. Pani Hanno, niech nam pani odpowie. Ja też widzę ogłoszenie Manager Eksportu z j.rosyjskim. Mam 10 lat pracy z rynkami wschodnimi - głównie automotive. Rosyjski oczywiście biegły techniczny i biznesowy. Angielski komunikatywny. Ciekawe - jakie wynagrodzenie? Czy możliwy home-office, jakie auto służbowe...?
Hanna 2017-03-27 10:00
Tak jak wspominałam, nie współpracuję z FAMUR. Jestem redaktorem serwisu GoWork.pl Chcecie dowiedzieć się więcej o moim zadaniu? Wystarczy, że najedziecie myszką na na ikonkę mikrofonu, przy moim nicku. Chętnie również poznaję Waszą opinię na temat pracy.
Edek z fabryki kredek 2017-03-27 13:36
To nie udzielaj rad i nie wygłaszaj opinii na temat firmy w której nie pracujesz
Hanna 2017-03-27 13:45
@Edek z fabryki kredek, nie wygłaszam opinii na temat firmy, dopytuję Was o Waszą ocenę. Może Ty też podzielisz się z nami swoimi doświadczeniami związanymi z pracą w tej firmie?
Edek z fabryki kredek 2017-03-27 19:07
Nie podzielę
Zdzichu prawdziwy 2017-03-29 22:34
Wiadomo coś o połączeniu z Kopexem ? Będą coś likwidować, łączyć działy ?
Malarz 2017-03-31 07:57
Kopex zostaje, bo jest to jednak firma znana a co za tym idzie ich klienci na pewno nie byliby zadowoleni z powodu "zmiany" dostawcy sprzętu. Możliwe, że trochę maszyn z kopexu przejdzie pod famur. Pracownicy wyższych stanowisk na pewno w większości zostaną (załatwiane są umowy na przenoszenie numerów służbowych z bodaj t mobile do plusa lub podpisaniu z nimi umowy). Co do zwykłych pracowników ciężko powiedzieć, ale z powodu zostawienia na razie kopexu w spokoju prawdopodobnie nie mają się na razie (w większości) czego obawiać.
Hanna 2017-03-31 09:05
A jak w FAMUR wygląda możliwość rozwoju pracownika?
Edek z fabryki kredek 2017-03-31 19:28
Hanka to znów ty???????????? Wstydu nie masz czy co :)
Zdzichu prawdziwy 2017-04-02 23:33
Jak nie jesteś kolegą kierownika/dyrektora ze szkoły, to marnie.
Malarz 2017-04-03 08:13
Pisalem o tym wyzej, mozliwosc rozwoju istnieje, ale tylko na wlasna reke. Wg podejscia firmy dopiero pracownicy od dyrektora w gore powinni sie rozwijac bo to od nich zalezy cala firma. Dla zwyklego pracownika typu np taki operator zrobia kursy zwiazane z praca jak kurs i certyfikat na suwnice. Duzo osob nie posiada szkolen zwiazanych z praca jaka maja robic, wiec czesto robia cos tak jak im sie "wydaje".

Rozwoj osobisty jest nagradzany bo mozna dostac awans itd, ale jednak wymaga to swojego wkladu pienieznego, poniewaz firma nie potrzebuje zwiekszac kompetencji swoich pracownikow, z tego tez powodu, ze moga miec rozliczne roszczenia wzgledem placy wtedy. W przypadku nie otrzymania takowej moga zmienic firme, wiec lepiej by pracownik sie nie rozwijal za pieniadze firmy, poniewaz moze odejsc z niej.

Jesli chcesz wiedziec wiecej o rozwoju, odsylam do mojego wpisu troche wczesniej.
Hanna 2017-04-03 10:22
@Malarz, bardzo dziękuję za Twoją opinię. Dla zainteresowanych - na stronie firmy znajdziecie aktualne oferty pracy: https://www.famur.com/kariera/oferty-pracy.html
Zbycho 2017-04-04 17:18
To jest nieprawda , co pisze Malarz, zwykli pracownicy Kopexu ,a w zasadzie Kopexu Machinery są
zwalniani ,ale tylko Ci , dlaczego ? Dlatego , bo zostają koleżanki i koledzy z Kopexu, nie żadni specjaliści , oraz grono strych pierdzieli przed emeryturą , co uciekli przed zwolnieniem ...i maj [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] pod ochroną teraz
Ciekawski 2017-04-06 11:52
Witam, widzę, że pojawiła się oferta na stanowisko młodszego technologa-programisty, ktoś może wie na jakie widełki można liczyć jeśli chodzi o płacę? Praca wydaje się interesująca i na rozpoczęcie kariery zawodowej może być to dobry punkt w CV
Ktoś tam 2017-04-14 20:12
Na jakie wynagrodzenie może liczyć frezer CNC?
Edmund 2017-04-15 16:44
Hanka odpowiedz Panu :-)
Hanna 2017-04-19 10:08
@Edek z fabryki kredek, @Edmund tak jak już wspominałam nie współpracuję z FAMUR. Jestem redaktorem serwisu GoWork.pl Może ktoś jednak ma jakieś doświadczenie ze stanowiskiem, o które pyta @Ciekawski?
Lemur 2017-04-25 15:01
FAMUR jest doświadczonym producentem zaawansowanych technologicznie i wysokowydajnych rozwiązań dla górnictwa i myślę, że o firmie dyskusja byłaby znacznie ciekawsza a tu jakieś dyrdymały jak w przedszkolu.
Waldek 2017-04-27 21:50
Hanka jak jesteś redaktorem , to dlaczego nie piszesz o tym ,co się dzieje w Kopexie z pracownikami , że prawie wszyscy dostają wypowiedzenie , są zwalniania z pracy , a nie są to zwolnienia grupowe , tylko po cichu pykają co miesiąc po kilka osób , omijając w ten sposób prawo , gdzie zostają tylko osoby po znajomości i stare krowy przed emeryturą , które dostały cynk z zatrudnienia , uciekły na L-4 ,i są teraz chronione , dlaczego nikt nie pisze i nie mówi głośno o tym nieuczciwym działaniu
Marek 2017-04-29 16:04
Od początku było wiadomo że Kopex kupiono by pozbyć się konkurencji i aby go zaorać
wacław 2017-05-06 12:44
mam pytanie-prośbę o wytłumaczenie, bo dzwoniła do mnie Pani proponując pracę, pytam jaka firma, a ona mówi że z Famura ale praca dla Pgo? i się zgubiłem to jakaś nowa spółką u nich, bo pani mówiła ,że to to samo.
Grzegorz 2017-05-06 18:56
PGO to Polska Grupa Odlewnicza. Właścicielem PGO oraz Famuru jest ten sam podmiot - TDJ
lol 2017-05-06 21:06
To co sam napisałeś jest dyrdymałami i jak w to wierzyć to co dzien se powtarzaj "go global " i ze technologia jak w nasa bo nawet w kosmosie takich niedoróbek nie widzieli komu ten kit wstawiasz
Hanna 2017-05-16 08:52
@Waldek piszesz, że w firmie FAMUR prawie wszyscy pracownicy dostają wypowiedzenie. Jaka jest tego przyczyna? Dlaczego firma postanowiła zwolnić tak wiele osób? Czy piszesz tutaj o całej firmie, czy może konkretnych stanowiskach?
Amorek 2017-05-22 11:41
Widziałem nowe oferty pracy FAMUR-a, czyli jest ok.
Waldek 2017-05-29 21:16
Firma to ludzie , a dla Famuru nie pracują ludzie...
Hanna 2017-05-30 09:06
@Amorek zgadza się, najnowsze oferty pracy FAMUR możecie znaleźć na stronie internetowej firmy: https://famur.com/kariera/
Macie już jakieś doświadczenia, z którymś z tych stanowisk?
Erich 2017-06-04 10:51
Wydaje mi się, że jest to spowodowane chytrością firmy. Pewne stanowiska są likwidowane, a pracę wykonywaną przez tych ludzi i tak trzeba wykonać, więc rozchodzi się to na innych pracowników. Wyniki coraz lepsze, a ludzi zwalniają. I nie piszcie proszę, że jak by nie zwalniali to by nie mieli lepszych wyników. Wiem, że koszta utrzymania pracownika nie są małe, ale i tak to jest nic w porównaniu do zysków. Jak czytam, cytat prezesa, który jest nieraz przytaczany o ludziach, którzy są największą wartością firmy to mi się robi niesmacznie. Kiedyś byłem zadowolony, że pracuję w tak dużej firmie, teraz patrzę na to trochę inaczej.
Anita 2017-06-04 13:37
@Erich Ogólnie firma dobrze prosperuje a to jest wartość również dla pracowników!
Anonim 2017-06-05 06:10
Powiedziała Anita - pierwszy klakier firmy
Erich 2017-06-07 05:27
Tak, zgadzam się z tym, ale powiedz to pracownikom, którzy zostali zwolnieni.
Rudy 2017-06-09 18:16
I powiedz to osoba które zarabiają minimum krajowe i zbliżają sie wakacje i mają wysłać na nie dzieci - za co ? Chyba za subiektywna wartość firmy
Amor 2017-06-11 20:18
Widocznie firma musi wprowadzić oszczędności ale niektórzy tego nie chcą zrozumieć. Może będąc szeregowym pracownikiem przestaniecie ciągle krytykować decyzje zwierzchników.
Waldek 2017-06-12 20:34
t co Famur wyprawia z pracownikami Kopexu nadaje się do opisania w jakiejś gazecie, choć może wszyscy widzą ,,,,, tylko udają ,że nic nie widzą ,,,,
Erich 2017-06-13 22:30
No to Cię zaskoczę, że nie jestem szeregowym pracownikiem. Z tym słowem „musi” niekoniecznie się zgadzam. Zamiast się rozpisywać przytoczę przykładowy link, który też nawiązuje do tych „ludzi, którzy są największą wartością firmy”
Erich 2017-06-15 22:19
W poprzednim poście był link do artykułu, w którym było opisane, że człowiek zarządu w dziale kadr pewnej firmy motoryzacyjne uważa podobnie i pracownicy dostali super premie jako podziękowanie za to.
Wpiszcie sobie w wyszukiwarce "5400 euro premii"
pracownik od roku 2017-06-17 20:41
jakieś 7k
Pracownik 2017-06-19 06:52
Od początku roku słyszę, że w Famurze są podwyżki ale pytam dla kogo? Na razie co wiem to dostało kierownictwo i najbardziej zasłużeni m.in. żona kierownika. A co z resztą.
Edek z fabryki kredek 2017-06-20 04:39
Reszta w Lidlu na kasie może dorobić
Amor 2017-06-20 19:26
Asystent ds. analiz taka praca bardzo mi odpowiada. Czy mógłby ktoś podzielić się wiedzą o firmie na forum? Trochę martwią mnie wpisy, myślę, że poradzę sobie.
Endriu 2017-06-25 20:29
Famur traktuje pracowników jako siłę najemną. Jest potrzeba to zatrudnią z zewnętrznej firmy, nie ma potrzeby - zwolnią. Na dobre zarobki nie ma co liczyć. A jak się nie podoba - to do widzenia.
Amor 2017-06-25 21:55
Uważam że to jest akurat normalne iż firma zatrudnia jak potrzebuje a zwalnia ludzi jak jest taka konieczność. To jest przykre ale taka jest rzeczywistość. Ekonomia w firmie rządzi inaczej wszyscy mogą stracić pracę. Prowadząc swoja firmę widzimy te zależności.
Edek z fabryki kredek 2017-06-27 06:11
Następny klakier widzę
lol 2017-06-27 20:43
ponton już zatonął czy jeszcze nie
Zostaw swoją opinię o FAMUR - Katowice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie FAMUR