FAMUR

Opinie o FAMUR

Polityka

Polecam ostatni nr polityki str 29 art Pasterz orze jak moze o.powiazaniach multimilionera ze slaska Jacka D.z hierarchami koscielnymi i sprzedaza gruntow. Tak sie wykuwal min nowy famur he he Temat stary ale jakze aktualny

Nigdy nie mów nigdy

Dziwię się tak niskiej ocenie na go work. Pracowałem dla tej firmy parę dobrych lat i mogę tylko wypowiadać się w samych superlatywach. Wielka firma za pomocą , której można poznać jak funkcjonuje wielki biznes. Doradca zarządu , który mógłby być prezesem albo po prezesa każdej wielkiej firmy na świecie. Mili ludzie, duży parking a przede wszystkim ciepła i życzliwa atmosfera. Pozdrawiam Famur Instiute, Pemug oraz Glinik.

@Nigdy nie mów nigdy

Dobry masz towar to tam go brałeś jak miałeś takie wrażenie????

Nigdy nie mów nigdy

Proszę o merytoryczne opinie szkoda, że nie podpisujesz się imieniem i nazwiskiem doniósłbym na Ciebie z chęcią :) Pozdrawiam Georyt, Ryfamę oraz Fazos.

Nigdy nie mów nigdy

Ciekawe czy byłbyś taki mądry na dole fedrując. Kolejny biały kołnierzyk co myli pług ze strugiem.

Greg

Jak wygląda praca spawacza w firmie Famur ?

Greg

Jak wygląda praca spawacz w Firmie Famur?

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie FAMUR? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?

Ja tam byłem zadowolony. Jednak mimo wszystko za granicą są lepsze stawki. Jakbym miał rodzinę w Polsce, to pewnie nadal bym w Famku pracował.

Lucek

Czy famur nadal poszukuje doswiadczonych operaorow maszyn manualnych/ CNC?

Enginer

Witam, Zauważyłem ofertę na stanowisku Specjalista są zakupów Gliwice, proszę o informację czy warto aplikować i jaką stawkę można się spodziewać i czy warto wyślac CV

Szkoda nerwów

Jedziesz do pracy na 14.00 na miejscu okazuje się, że jest jakiś wyjazd i jedziesz na kopalnię np. o 18.00. Teoretycznie powinieneś pracować jeszcze 4 godziny ale nie tu. Od 18.00 zaczynasz normalne 8 godzin pracy. Jedziesz rano o 6.00 wyjazd na kopalnię masz o 12.00. Jak nie zdążysz dać znać rodzinie to mogą się zdziwić, że o 15.00 nie ma cię jeszcze z pracy. Praca może być ok dla samotnych osób. Dla rodzin z dziećmi nie ma życia, nigdy w sumie nie wiadomo jak będziesz pracować. Ludzi się zwalnia, a mniejsza ilość pracowników ma być bardziej wydajna i pracować za kilku… czy warto? Ocenę pozostawiam innym.

ss
@Szkoda nerwów

Święta prawda. Praca w takim trybie wykończy każdego.(usunięte przez administratora) Jezdzic jak najczesciej na dół, przekraczać normy czasowe. Tyrać w świątki piątki i niedziele a potem być może Cię nie zwolnią. Pracować na granicy bezpieczeństwa, łamać przepisy BHP, ryzykować własnym życiem i zdrowiem-pytanie czy warto. (usunięte przez administratora)

Dzień dobry, chciałbym zapytać jakie są zarobki i wymagania na stanowisko magazyniera? Mógłby mi ktoś przybliżyć prace tam?

@Paweł

Na jaki magazyn? Serwisowy czy centralny?

@Paweł

Jaki magazyn ? Centralny czy serwisowy?

Taki sam
@Janek

A czym się to różni i gdzie lepiej ?

@Taki sam

Różnice są kolosalne nie wiesz na którym magazyn aplikujesz? Wieczorem napiszę więcej.

@Janek

Mnie chodzi o centralny chyba , tzn jest w ogłoszeniu logistyk/koordynator wysyłek i nic poza tym . Chciałbym się dowiedziałem jak się tam pracuje ? Czy trzeba mieć kurs na wózek i suwnice? I ogólnie czy warto się zatrudnić.

@Janek

Chyba centralny, w ogłoszeniu jest logistyk/ koordynator wysyłek. Więc chyba centralny.

@Taki sam

Praca na magazynie centralnym : system trzy zmianowy od poniedziałku do piątku weekendy wolne no chyba że zgłaszasz się na dyżur weekendowy który masz płatny dodatkowo dostajesz samochód służbowy którym możesz podjechać do pracy w trakcie dyżuru .Co do płac to każdy ustala sobie stawkę indywidualnie. Magazyn SERWISOWY: praca w systemie ciężko powiedzieć - gorszy niż 4 brygadowy !! Praca na magazynie 24/7. Za weekendy wolne dni w tygodniu ustalone z góry przez kierownika magazynu. W ciągu pięciu dni pracy możesz obskoczyć wszystkie trzy zmiany np.: dwa dni na rano, jeden dzień na popołudniówkę, dwa dni na trzecią zmianę. Jak prosisz przy ustalaniu grafiku by w jakiś dzień mieć konkretną zmianę to w grafiku masz wpisany urlop. Nigdy kierownik nie idzie pracownikowi "na rękę". Grafiki są przesyłane pracownikowi ok. 25 każdego miesiąca - nigdy nie idzie nic zaplanować. Ciężko nawet się z kim zamienić bo ze względu na rodo kierownik wysyła pracownikowi tylko jego grafik. Co do urlopów w wakacje, to nigdy nie ma 16 dni, zawsze urlop rozpoczyna się po przepracowanej sobocie lub niedzieli, a kończy się nocką w niedzielę. W wakacje wolne są tylko dwa pełne weekendy z czego jeden to ten środkowy przypadający w urlop. W święta są dyżury. Należy przyjechać do godziny od telefonu własnym transportem. Dyżury są bezpłatne. Masz zapłacone tylko gdy Cię wezwą i na magazynie spędzisz pełną zegarową godzinę mimo, że wydanie części zajmie tylko 15 minut. Musisz wtedy spędzić tam całą godzinę by za nią zapłacono. Przerw śniadaniowych nie ma - je się w biegu wykonując pracę. Wysyłki eksportowe pakuje się w skrzynie które się samemu skręca, przycina i konstruuje. Najlepsze jest to, że co do materiału to trzeba we własnym zakresie kombinować. Biegać pomiędzy działami szukając materiału by je skonstruować. A przycina się belki wyrzynarką. Długopisy do pisania w pracy zamawiane są przez pracowników na własny koszt. Krzesła do biura są wyciągane ze śmietnika. Są to zepsute krzesła wyrzucone przez pracowników biurowych. Inne rzeczy takie jak czajnik, ekspres do kawy czy zegar to rzeczy które są załatwiane indywidualnie, np. jak inny dział wymienia i chce wyrzucić. W magazyn i jego pracowników się nie inwestuje! Jak była pandemia to pracownicy biurowi pracowali zdalnie, a magazyn "pełną parą". (usunięte przez administratora) Jak masz dziecko i np. dostajesz informacje, że musi iść do szpitala, musi iść z rodzicem, zgłaszasz to tydzień przed przyjęciem (bo wtedy się dowiedziałeś) to słyszysz od kierownika "chyba Cię po....." No to wszystko mówi. Zresztą co kierownika to nawet nie mam ochoty się wypowiadać. Już niejeden próbował i zawsze było to usuwane. Co do wynagrodzenia za tak chory system zmianowy to szkoda gadać. Podsumowując, jak nie masz rodziny i lubisz pracować w świątki, piątki i niedziele i to za marne grosze to właśnie praca dla Ciebie. WYMARZONA !!! Pozdrowienia dla chłopaków z serwisu :) To co napisałem to szczera prawda, a każdy zrobi z tym co chce :)

Bywaitak
@Janek

Pamiętaj przyjacielu, że atmosferę tworzą ludzie

kandydat

Witam, chciałem zapytać o serwis. Czy praca zdalna w domu ma jakiś sens w tym dziale? Produkcja pracuje normalnie a serwisowcy podobno siedzą w domu pod telefonem i mają służbowe auta. Mozna się zatrudnic zeby siedziec w domu i miec za to płacone?

@kandydat

Dzień dobry, Pracownicy serwisu podczas pracy w systemie home office, wykonują takie same zadania jak podczas pracy w firmie - przyjmowanie i rozdzielanie zleceń, pisanie protokołów, udział w szkoleniach, itp. Jedyna różnica polega na tym, że wyjazdy do klientów są realizowane bezpośrednio z domu, a nie tak jak do tej pory z firmy.

sc
@FAMUR

Raczej to bzdury. Serwis naprawia maszyny i (usunięte przez administratora)awarie u klientów, nic wiecej nie robią wiec jak to jest mozliwe poprzez home office? Wytłumacz to innym pracującym w tym zakładzie.

Familok
@kandydat

Nie ma służbowych aut

Grubiorz
@sc

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, co nie?

Amadeusz

Hej, jak wygląda praca na cnc? Na jakie zarobki można liczyć i jakie obowiązki typu pisanie programów itp ?

@Amadeusz

Programy pisanie zapomnij a praca na CNC obłożenie poniżej polowy

@Amadeusz

Dzień dobry, Wysokość wynagrodzenia jest uzależniona od doświadczenia pracownika, umiejętności oraz od stopnia jego zaangażowania w wykonywaną pracę. Od pracownika nie jest wymagane pisanie kompleksowych programów obróbczych. Program opracowany jest przez programistę, a doświadczony pracownik, po uzyskaniu zgody może wprowadzać modyfikacje.

mal

Znów zwolnienia, kilkadziesiąt lat stażu w ZZM, Kopeksie(usunięte przez administratora) Najpierw nadzieja że będzie dobrze, przeprowadzka do Katowic i tutaj po kilku miesiącach zwolnienie-super. Jednak ma perspektywy ten Famur, daje ludziom szanse na lepszą prace w innych firmach. Ciekawe jak widzi to ten który obieca więcej niż nie jeden jest w stanie dać.

Czy rozmowa rekrutacyjna w FAMUR SA odbywa się również w języku angielskim?

Dzień dobry, Wszystko zależy od tego na jakie stanowisko się aplikuje, jeśli jest na nim wymagana znajomość języka angielskiego, to w trakcie rozmowy rekrutacyjnej jest ona sprawdzana.

Nie ważne kto

Drogi dziale HR, czy prawdą jest że po wakacjach będą grupowe zwolnienia w grupie i kolejne zamykanie oddziałów ?

@Nie ważne kto

Dzień dobry, Decyzja o prowadzeniu zwolnień grupowych czy zamykaniu oddziałów jest poprzedzona wielomiesięcznymi analizami i zależy od wielu czynników, przede wszystkim płynących z otoczenia biznesowego. Mamy nadzieję, że decyzji o takich działaniach nie będziemy musieli podejmować.

Hans

Bardzo toksyczne środowisko, atmosfera bardzo nerwowa a pracodawca bardzo dobitnie pokazuje, że dla niego pracownik nie jest zbyt wiele warty, a jak się nie podoba to znajdziemy stażystów. To jak potraktowano personel wchłonięty z Famaku to idealny przyklad na to jak NIEprzeprowadzac takich integracji pod kątem HR. Kłamstwa, dezinformacja i robienie z ludzi baranów. Wystarczy powiedziec ze z kilkudziesięciu zostało kilka osób.

@Hans

Każda subiektywna opinia o firmie jest dla nas wartościowa. Te negatywne pokazują na co w organizacji powinniśmy zwrócić uwagę, co warto poprawić. Nie jesteśmy tu po to żeby ze sobą walczyć. Zmiany nie dzieją się z dnia na dzień. Wierzymy, że warto ze sobą rozmawiać. Uwagi, swoje opinie warto przedyskutować w pierwszej kolejności z HR Biznes Partnerem, który jest obecny na Oddziałach oraz w Centrali.

@FAMUR

prawie 20 lat jak miliarder to kupil. oprocz niektorych nowych hal, maszyn i pracownikow oraz przejecia kolejnych firm z branzy niewiele sie zmienilo. mentalnosc zostala ta sama.

@Hans

Zgadza sie. Beda cie zatrudniac w kilkuetapowej rekrutacji kilka miesiecy a jak im cos nie spasuje to cie wywala na zbity pysk z dnia na dzien bez swiadczenia pracy. Nie polecam.

@FAMUR

Przepraszam, że zaczynam od pytania, ale, cytuję: Każda subiektywna opinia o firmie jest dla nas wartościowa????? Super cieszę, ale może w końcu przejdźmy od subiektywizmu do konkretów, zwanej też merytoryką. Skoro firma Famur SA wykupiła płatny dostęp do serwisu GOWORK to proszę aby podzieliła się wiedzą. I tak @Hans wspomniał o pracownikach Famaku SA i tu nasuwa mi się pytanie - ilu wchłonięto pracowników ze spółki córki a ilu pracuje w chwili obecnej w Famur SA? To nie jest trudna praca dla HR Biznes Partnera, a jeśli już można się wspomóc kalkulatorem bądź arkuszem kalkulacyjnym Excel. Druga kwestia, to rozbawiło mnie zdanie - Wierzymy, że warto ze sobą rozmawiać. Szkoda, że tylko na wierze się tutaj kończy, ponieważ szczera rozmowa z przełożonymi bądź HR Biznes Partnerem prowadzi na szybką ścieżkę zwolnienia. Reasumując swoje doświadczenie z tej firmy to mogę je zakreślić w kilku słowach: poniżanie przez przełożonego jest na porządku dziennym, kłamstwa co do socjalu również, faworyzowanie wazeliniarzy - na potęgę, brak poważnej merytoryki - pracownik jest tylko narzędziem do wykonywania. Firma aspiruje do bycia korporacją, ale socjalistyczne zarządzanie stawia ją w pozycji dość mizernej. Ktoś kto był dobry w zarządzaniu firmą w czasach kryzysu nie zawsze sprawdza się w czasach prosperity. Do tego trzeba mieć szacunek do innych ludzi - wszyscy wiemy o kogo chodzi. I ostatnie zdanie na koniec - jest to najgorsza firma w jakiej przyszło mi pracować. Pozdrawiam Pierre Dzący

@Pierre Dzący

Dziękuję, każda opinia jest ważna, przykro nam, że w taki a nie inny sposób ocenia Pan firmę. Brak rozmowy powoduje, że wiele problemów, które na początku można szybko rozwiązać z upływem czasu stają się coraz trudniejsze. Dlatego jeszcze raz zachęcam by o niejasnościach rozmawiać z przełożonym lub HR Biznes Partnerem.

Xxx
@FAMUR

Wy i tak nie słuchacie co i jak u was pracownik sfrustrowany jest na porządku dziennym bo swoimi decyzjami na poziomie bruku doprowadzacie każdego do irytacji i frustracji.Po co wam te wszystkie systemy zarządzania po co wam te górnolotne hasła o człowieku ludziach jak macie go głęboko w d....e.Potrzeba wam nie ludzi a (usunięte przez administratora) i to najlepiej niepiśmiennych i nie czytajacych

były
@FAMUR

Przeciez wy z nikim nie rozmawiacie przykład pracowników ryfamy nawet pan dyrektor który tylko w oknie siedział i zaglądał na pozegnanie tłumacząc sie ze koronowirus i nie moze sie zeggnac a o zamknieciu dowaidujemy sie z pray nie róbcie sobie zartów z pracowników a jakis rozmowach dyrektorzy rozmawiali chyba z sobą

@FAMUR

Dzień dobry Zadałem konkretne pytanie i proszę o konkretną odpowiedź. To nie jest trudne - policzyć te osoby. Pozdrawiam Pierre Dzący

Rybniczak
@były

potwierdzam ja tez odszedłem z Ryfamy nasz dyrektor który był gościem na produkcji tez nie miał pomysłu na zakład. (usunięte przez administratora)

@Pierre Dzący

Dzień dobry Co jakiś czas zaglądam na tę stronę i dalej nie widzę odpowiedzi. Czyżbym zadał HR Business Partnerowi awykonalne zadanie? Skoro liczycie na dialog to może zaczniecie odpowiadać na początku na proste pytania. Pozdrawiam Pierre Dzący

@Pierre Dzący

Szanowny Panie, Dziękujemy za przesłany komentarz oraz zainteresowanie bieżącą sytuacją związaną z Grupą FAMUR. Wszelkie informacje dotyczące optymalizacji zatrudnienia w naszych zakładach, znajdują się w oświadczeniu Spółki dostępnym na jej stronie internetowej. Jeśli ma Pan dodatkowe pytania, zapraszamy Pana na spotkanie z HR Biznes Partnerem. Chętnie wyjaśnimy wszelkie wątpliwości.

@FAMUR

Szanowna Osobo Prowadząca ten Profil Uprzejmie proszę o podanie linku, ułatwi to mi pracę, skoro nie Ty nie potrafisz skorzystać z kalkulatora lub excela. Zrobię to z chęcią za Ciebie. Jestem również otwarty na spotkanie z HR Biznes Partnerem. Usiądziemy gdzieś na kawie, w parku i spokojnie podyskutujemy. Mogę opowiedzieć Ci o firmie, w której obecnie pracuję. Nadmienię, że branży nie zmieniłem i spotykam się teraz z tymi samymi osobami z firm zewnętrznych, co pracując w Famurze. Jakoś dziwnym trafem każda taka osoba gratuluje mi. Nie nowej pracy, tylko wyrwania się z piekła. To również o czymś świadczy. Tak więc porządni ludzie - szukajcie, aż znajdziecie. Pozdrawiam Pierre Dzący

@Pierre Dzący

Niestety dla mnie to też najgorsza firma w jakiej przyszło mi pracować.Takiego nieudolnego zarządzanie czymkolwiek dawno nie widziałem.No cóż nowoczesne zarządzanie daje się we znaki.

Hans Zimmer

Myślę, że przyzwoitość nakazuje zdjąć "Wierzę, że ludzie są największą wartością" ze strony głównej.

Pyton
@Hans Zimmer

Zgadza się. Największą wartością w tej firmie jest z małej rzeczy zrobić olbrzymią aferę aby pokazać swoją pozycję.

@Hans Zimmer

Niestety musisz wytłumaczyć co to jest przyzwoitość bo w szkołach tych dziwnych tego nie ucza

Familok

Nie da się ukryć, że to praca typowo dla kawalerów, inaczej nie masz żadnego życia, tym bardziej rodzinnego. Pracujesz na zmianię powiedzmy 18, planujesz cały dzień pod to, by ostatecznie ściągnęli cię do pracy. Masz odebrać dzieci że szkoły, musisz przeorganizować cały dzień. Na 12 nie masz wyjazdu, ale potrafią cię ściągnąć do pracy na 18. (usunięte przez administratora)

Rekrutacja do IT

Witam jakA atmosfera panuje w dziale IT jest rekrutacja na sp. ERP czy duża jest rotacja ? Coś więcej o specyfice pracy ?

@Rekrutacja do IT

Dzień dobry, Zespół IT od kilku lat ma stały skład osobowy, niewielkie zmiany wynikały z przejęcia nowych spółek lub przejścia pracowników na emeryturę – dlatego też pojawiają się rekrutacje. Praca jest stacjonarna, od poniedziałku do piątku, chociaż czasami mogą pojawić się delegacje.

Delta

Dlaczego taka rotacja w eksporcie? Jak tam się pracuje? Czy dyrektorowi przysługuje służbowe auto?! Czy są tam w porządku ludzie?

Alpha
@Delta

Jedną stałą na tym świecie jest zmiana. Praujemy spokojnie. Część ma auta służbowe. Ludzie są w porządku.

sa
@Alpha

Serwis ma swoje auta służbowe żeby nie marnowali swojego prywatnego paliwa na dojazd z Zabrza do Katowi, ot taki profit.

nick

prawie 100 osob do zwolnienia z 400 zatrudnionych w katowicach. (usunięte przez administratora)

@nick

A nie przypomina ci to historii z Zabrza.....już wiesz jak to wyglądało.Takie zarządzanie już Zabrze przeżyło i jak to się skończyło.

Tak
@nick

Ryba psuje się od głowy... Ciekawe jak będzie w tym przypadku :)

Fruu

Ktoś komuś daje w kieszeń żeby wykończyć firmę. Kopex w ten sposób załatwiono a teraz załatwiony zostanie w ten sam sposób zalatwiajacy kopex. Zagmatwane ale kumaty zrozumie.

Zostaw merytoryczną opinię o FAMUR - Katowice

• Jak się pracuje w FAMUR?

Zobacz opinie na temat firmy FAMUR tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 77.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FAMUR?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 11 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

FAMUR