FAMUR

Opinie o FAMUR

lol

ponton już zatonął czy jeszcze nie

Amor

Uważam że to jest akurat normalne iż firma zatrudnia jak potrzebuje a zwalnia ludzi jak jest taka konieczność. To jest przykre ale taka jest rzeczywistość. Ekonomia w firmie rządzi inaczej wszyscy mogą stracić pracę. Prowadząc swoja firmę widzimy te zależności.

Edek z fabryki kredek
@Amor

Następny klakier widzę

Amor

Asystent ds. analiz taka praca bardzo mi odpowiada. Czy mógłby ktoś podzielić się wiedzą o firmie na forum? Trochę martwią mnie wpisy, myślę, że poradzę sobie.

Od początku roku słyszę, że w Famurze są podwyżki ale pytam dla kogo? Na razie co wiem to dostało kierownictwo i najbardziej zasłużeni m.in. żona kierownika. A co z resztą.

Edek z fabryki kredek

Reszta w Lidlu na kasie może dorobić

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie FAMUR? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
Erich

W poprzednim poście był link do artykułu, w którym było opisane, że człowiek zarządu w dziale kadr pewnej firmy motoryzacyjne uważa podobnie i pracownicy dostali super premie jako podziękowanie za to. Wpiszcie sobie w wyszukiwarce "5400 euro premii"

Waldek

t co Famur wyprawia z pracownikami Kopexu nadaje się do opisania w jakiejś gazecie, choć może wszyscy widzą ,,,,, tylko udają ,że nic nie widzą ,,,,

Amor

Widocznie firma musi wprowadzić oszczędności ale niektórzy tego nie chcą zrozumieć. Może będąc szeregowym pracownikiem przestaniecie ciągle krytykować decyzje zwierzchników.

@Amor

No to Cię zaskoczę, że nie jestem szeregowym pracownikiem. Z tym słowem „musi” niekoniecznie się zgadzam. Zamiast się rozpisywać przytoczę przykładowy link, który też nawiązuje do tych „ludzi, którzy są największą wartością firmy” (usunięte przez administratora)

Endriu
@Erich

Famur traktuje pracowników jako siłę najemną. Jest potrzeba to zatrudnią z zewnętrznej firmy, nie ma potrzeby - zwolnią. Na dobre zarobki nie ma co liczyć. A jak się nie podoba - to do widzenia.

Rudy

I powiedz to osoba które zarabiają minimum krajowe i zbliżają sie wakacje i mają wysłać na nie dzieci - za co ? Chyba za subiektywna wartość firmy

Anita

@Erich Ogólnie firma dobrze prosperuje a to jest wartość również dla pracowników!

@Anita

Powiedziała Anita - pierwszy klakier firmy

@Anita

Tak, zgadzam się z tym, ale powiedz to pracownikom, którzy zostali zwolnieni.

Hanna

@Amorek zgadza się, najnowsze oferty pracy FAMUR możecie znaleźć na stronie internetowej firmy: https://famur.com/kariera/ Macie już jakieś doświadczenia, z którymś z tych stanowisk?

Amorek

Widziałem nowe oferty pracy FAMUR-a, czyli jest ok.

@Amorek

Firma to ludzie , a dla Famuru nie pracują ludzie...

Hanna

@Waldek piszesz, że w firmie FAMUR prawie wszyscy pracownicy dostają wypowiedzenie. Jaka jest tego przyczyna? Dlaczego firma postanowiła zwolnić tak wiele osób? Czy piszesz tutaj o całej firmie, czy może konkretnych stanowiskach?

@Hanna

Wydaje mi się, że jest to spowodowane chytrością firmy. Pewne stanowiska są likwidowane, a pracę wykonywaną przez tych ludzi i tak trzeba wykonać, więc rozchodzi się to na innych pracowników. Wyniki coraz lepsze, a ludzi zwalniają. I nie piszcie proszę, że jak by nie zwalniali to by nie mieli lepszych wyników. Wiem, że koszta utrzymania pracownika nie są małe, ale i tak to jest nic w porównaniu do zysków. Jak czytam, cytat prezesa, który jest nieraz przytaczany o ludziach, którzy są największą wartością firmy to mi się robi niesmacznie. Kiedyś byłem zadowolony, że pracuję w tak dużej firmie, teraz patrzę na to trochę inaczej.

wacław

mam pytanie-prośbę o wytłumaczenie, bo dzwoniła do mnie Pani proponując pracę, pytam jaka firma, a ona mówi że z Famura ale praca dla Pgo? i się zgubiłem to jakaś nowa spółką u nich, bo pani mówiła ,że to to samo.

Grzegorz
@wacław

PGO to Polska Grupa Odlewnicza. Właścicielem PGO oraz Famuru jest ten sam podmiot - TDJ

Waldek

Hanka jak jesteś redaktorem , to dlaczego nie piszesz o tym ,co się dzieje w Kopexie z pracownikami , że prawie wszyscy dostają wypowiedzenie , są zwalniania z pracy , a nie są to zwolnienia grupowe , tylko po cichu pykają co miesiąc po kilka osób , omijając w ten sposób prawo , gdzie zostają tylko osoby po znajomości i stare krowy przed emeryturą , które dostały cynk z zatrudnienia , uciekły na L-4 ,i są teraz chronione , dlaczego nikt nie pisze i nie mówi głośno o tym nieuczciwym działaniu

@Waldek

Od początku było wiadomo że Kopex kupiono by pozbyć się konkurencji i aby go zaorać

Lemur

FAMUR jest doświadczonym producentem zaawansowanych technologicznie i wysokowydajnych rozwiązań dla górnictwa i myślę, że o firmie dyskusja byłaby znacznie ciekawsza a tu jakieś dyrdymały jak w przedszkolu.

lol
@Lemur

To co sam napisałeś jest dyrdymałami i jak w to wierzyć to co dzien se powtarzaj "go global " i ze technologia jak w nasa bo nawet w kosmosie takich niedoróbek nie widzieli komu ten kit wstawiasz

Hanna

@Edek z fabryki kredek, @Edmund tak jak już wspominałam nie współpracuję z FAMUR. Jestem redaktorem serwisu GoWork.pl Może ktoś jednak ma jakieś doświadczenie ze stanowiskiem, o które pyta @Ciekawski?

Ktoś tam

Na jakie wynagrodzenie może liczyć frezer CNC?

Edmund
@Ktoś tam

Hanka odpowiedz Panu :-)

pracownik od roku
@Ktoś tam

jakieś 7k

Ciekawski

Witam, widzę, że pojawiła się oferta na stanowisko młodszego technologa-programisty, ktoś może wie na jakie widełki można liczyć jeśli chodzi o płacę? Praca wydaje się interesująca i na rozpoczęcie kariery zawodowej może być to dobry punkt w CV

Hanna

@Malarz, bardzo dziękuję za Twoją opinię. Dla zainteresowanych - na stronie firmy znajdziecie aktualne oferty pracy: https://www.famur.com/kariera/oferty-pracy.html

Malarz

Pisalem o tym wyzej, mozliwosc rozwoju istnieje, ale tylko na wlasna reke. Wg podejscia firmy dopiero pracownicy od dyrektora w gore powinni sie rozwijac bo to od nich zalezy cala firma. Dla zwyklego pracownika typu np taki operator zrobia kursy zwiazane z praca jak kurs i certyfikat na suwnice. Duzo osob nie posiada szkolen zwiazanych z praca jaka maja robic, wiec czesto robia cos tak jak im sie "wydaje". Rozwoj osobisty jest nagradzany bo mozna dostac awans itd, ale jednak wymaga to swojego wkladu pienieznego, poniewaz firma nie potrzebuje zwiekszac kompetencji swoich pracownikow, z tego tez powodu, ze moga miec rozliczne roszczenia wzgledem placy wtedy. W przypadku nie otrzymania takowej moga zmienic firme, wiec lepiej by pracownik sie nie rozwijal za pieniadze firmy, poniewaz moze odejsc z niej. Jesli chcesz wiedziec wiecej o rozwoju, odsylam do mojego wpisu troche wczesniej.

Zostaw merytoryczną opinię o FAMUR - Katowice

• Jak się pracuje w FAMUR?

Zobacz opinie na temat firmy FAMUR tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 77.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FAMUR?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 11 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

FAMUR