FAMUR

Opinie o FAMUR

Młoda

Widziałam ofertę pracy dla recepcjonistki praktykantki w Katowicach. Wiem, że firma jest spoko i chętnie bym rozpoczęła pracę. Mam jednak pytanie czy rozmowa rekrutacyjna jest trudna? Ile mogą mi zapłaci za praktyki i czy są przy tym jakieś szkolenia

obcy
@Młoda

Czytanie ze zrozumieniem odpowie Ci na twoje pytania.

@Młoda

Kandydatow duzo nie ma wiec brak obaw. Praca malo ciekawa moim zdaniem, ale to juz kto co woli. W budynku dyrektorow i prezesow, wiec strach krzywo palcem kiwnac. Ogólnie zazwyczaj pensja stazowa jest w wys 1600, ale nie spodziewalbym sie duzych szans na rozwoj zawodowy w tym akurat pionie.

lol

Koniec jest już blisko zamykanie/restrukturyzacja kopalń. Zmieni się postrzeganie jak trzeba będzie zacisnąć pasa i będzie pierwszy rok na minusie to was się zlikwiduje i teren sprzeda pod spedycje. A lesery z elektrycznego zobaczą świat jaki jest

Malarz

Troche zle zrozumiales przekaz. Chodzi mi o to, ze wiedze w temacie obrobki pracownicy produkcji posiadaja wieksza niz osoby bedace na stanowiskach konstrukcyjnych, technologicznych, kierowniczych itd. Jednak tez nie zawsze wychodzi cos pracownikom produkcji, wtedy zazwyczaj wina zostaje obarczona maszyna, wiedza o tym fakcie wszyscy, ale wiadomo - tak latwiej. Ogolnie sledzac rozne zaklady, bardziej bezstresowego wychowania nigdzie nie widzialem, co tez czesto przeklada sie na beztroskosc pracownikow i przekonanie o tym, ze jest sie osoba niezastapiona na danym stanowisku. Dlatego moge policic ten zaklad jesli ktos poszukuje pracy. Wlasciciel ma na tyle duzo pieniedzy, ze jest mu wszystko obojetne. Takie niedopatrzenia technologiczne, gdzie procesy trwajace caly dzien mozna spokojnie zrobic na jednej zmianie sa dla innych firm niedopatrzeniem, ktore jest nietolerowane, a w tej firmie jest troche jakby kazdemu oboejtne. Nie powiem, jest to bardzo dobra sytuacja dla pracownika co jest bardzo dobre, dlatego, ze praca jest czescia zycia, a jezeli sprawia przyjemnosc to tym lepiej. Co do magazynu jak ktos napisal, nie widzialem ciezkiej pracy tam, mozliwe, ze pracuja ciezko jak nikt nie patrzy, albo po prostu czuja sie pokrzywdzeni wzgledem operatoro, ktorzy moga sobie usiasc przy maszynie i ksiazke poczytac. wtedy mozna to nazwac ciezka praca. Osobiscie pracownikow za dobrze nie znam, bardziej kierownictwo, ale zeby atmosfera byla sztywna to nigdy nie mialem okazji poczuc, moze po prostu osoba piszaca to, uznawala, ze do kierownika czy leadera (nie wiem dokladnie jaki tam maja podzial), trzeba sie zwracac jak do krola i nie mozna z nim porozmawiac jak z normalnym czlowiekiem - gdzie na marginesie polecam wam szczerze, traktujcie swoich kierownikow jak zwykle osoby, jezeli kierownik sie myli to zwroccie mu uwage i zaufajcie mi, kazdy kierownik mimo, ze moze sie poirytowac chetnie przyjmie uwagi, albo wytkniecie bledow ideowych, a dlaczego? Pojdzie pochwali sie pozniej dyrektorowi, jaki dobry pomysl przyszedl mu do glowy itp. A taka osobe w dalszej kolejnosci, bedzie traktowal lepiej lub podniesie na stanowisko "prywatnego dorardcy" czyli jak jakis majster odejdzie lub zwolni sie miejsce, on wybierze w pierszej kolejnosci tego, dzieki ktoremu (jego pomyslom) wypada lepiej w rozmowach z dyrektoram czy nawet prezesem. W wolnym tlumaczeniu - rzucanie mu uwag, daje mu podwyzke lub awans (czesto daje mu wieksza premie tkzw "materialowke") i bardziej przydaje mu sie awansowac taka osobe, niz typowego lizusa :). To taka moja uwaga, dla tych, ktorzy boja sie swojego kierownika. Jesli ma ktos jakies pytania o firme itd, to polecam sie :).

Trololo
@Malarz

Troche tam popracowałem i z wieloma spostrzeżeniami twoimi sie zgodze. W tej firmie nie ma miejsca na szcere uznanie za zaangazowanie wykazywane poza swoje kompetencje. Musisz przy tym mieć jeszcze dobrą wazelinę i mieć honor i godność hamburgera. Na obróbce tacy są jak i pewnie gdzie indziej. Kierownictwo zachowuje sie jak "jaśnie Państwo ". Lubi taką kokieterię choć sami prezentują kołtunerską inteligencję.

Amor
@Malarz

Firma naprawdę bardzo fajna, mogę spokojnie polecić!!

@Amor

Nie zgodził bym się z tym

Trololo

Malarzu. Nie wiem do kogo konkretnie pijesz ale proces technologiczny i programy wybitbych inżynierów to klucz do bubli. Ci tokarze i frezerzy sa jak piloci oblatywacze. Bez ich kunsztu nie byloby juz ani jednej sprawnej maszyny wiem o czym pisze. Robilem tam kiedys na Fermacie

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie FAMUR? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
Malarz

Troche dziwia mnie te maile zakladowe, nie wiem ile osob ma konto w systemie zakladowym, ale nic mi nie wiadomo o zadnej kontroli itd xD. Sa zmiany, ale to bardziej specjalista przechodzi na kierownika, ten dostaje awans bo otwieraja mu jakies inne stanowisko, prawde mowiac tez nie wiadomo jaki jest tego powod. Czy ktos probuje cos zmieniac? Jako mlody inzynier powiem tak, maja na tyle duze zyski z powiekszania spolki, ze jest im obojetne to jakie straty ponosza na konkretnych jej oddzialach. Jesli kierownictwo potrafi odrzucic detal, poniewaz tokarz czy frezer twierdzi, ze maszyna go zepsula a sami nie potrafia ocenic faktycznego stanu i tego jak zaradzic zaistniales sytuacji? Sa to straty spowodowane niekompetencja zalogi. Jedyne osoby wykwalifikowane (w samym procesie wytwarzania) to sa tokarze, ktorzy notabene potrafia taki kit wcisnac kierownictwu, ze srednio ogarniety technik potrafilby zalapac, ze jest to niemozliwe. Kazdorazowe zwalenie zepsutego detalu na zle systemy pomiarowe, czy zepuscie sie maszyny? No prosze Was ludzie... czasem wystarczy nawet naostrzyc noz, czy troche zmienic charakterystyke obrobki i da sie naprawic te detale (i wiem to nie pracujac na takim stanowisku), a kierownik nie ma o tym pojecia... A co mozna powiedziec o technologach? Duzo nie powiem, ale sa przypadki gdzie "bardziej kosztownie" proces parogodzinny mozna wykonac w 20-30 minut, co notabene ma przelozenie na wieksza produkcje i lepsze zarobki, ale zaklad nie potrzebuje, az takiej produkcji (poki kasa sie zgadza) Kolesiostwo niejednokrotnie potrafi doprowadzic zaklady do ladnych strat i gdyby faktycznie ta spolka czula, ze ma problemy to na pewno wzieliby sie za zmiany kadrowe, a nie w najlepsze tworzyli nowe stanowiska, by awansowac ludzi. Sam Famur jako firma nie robi tylko sprzetu dostarczanego na kopalnie i w tej chwili to nawet nie wiem czy mozna powiedziec, ze kopalnie sa polowa dochodow. Ja sie pytam, jak mozna narzekac na zarobki? Jak wykonuje sie taka prace jak w tej spolce, trudno narzekac na takie zarobki. Kto mi nie wierzy, radze sie przeniesc na inne stanowiska do innych firm, zarobki beda lepsze, ale wtedy czlowiek zrozumie co znaczy praca. Siedzenie i pierdzenie w stolek nie jest na tyle meczaca i wymagajaca praca, zeby zarobki byly odpowiednie i spelnialy wymogi leniuchow :).

kopeksowiec

co teraz będzie?

Technolog
@kopeksowiec

Z tego co piszą na WNP to TDJ będzie miało kontrolę nad zakładem oraz będzie prowadzona dalsza restrukturyzacja.

Pif Paf Johnny
@Technolog

.... czyli rzeź niewiniątek. Szykujcie się na duże zmiany (patrzcie na Tagor).

@Pif Paf Johnny

Ponton nabiera wody idziemy na dno koniec nainych kopalni które kupowały ten bubel

Tech

To tak dużo!!! A na REMAGU??

tfhs11

technolog? - 2100 do ręki + 6% premii.

Technolog
@tfhs11

Za takie drobne to bym z łóżka nie wstawał. Albo wprowadzasz ludzi w błąd albo tylko Ty tyle masz.

tfhs11
@Technolog

zatem napisz za ile wstajesz codziennie z łóżka

Operator WW
@tfhs11

To chodź kolego do nas na wózek. Pracuje w Centrum Dystrybucyjnym (słowo usunięte przez administratora) i mam 2460 na rękę z około 20 nadgodzinami.

Tech

Ile zarabia u was technolog?

ialao

Specjalista ds. relacji inwestorskich jest u nich potrzebny z tego co widze i zarobki sa dobre, tylko jest też podział właśnie na podstawe i na wynagrodzenie dodatkowe. Na pewno można u nich też premie dobre dostać.

marten 11

Czy jest możliwość dowiedzieć się u was jak zarabia u was tokarz ale nie cnc zwykły , mam 40 km do was a praca sie u mnie sypie , prośba nim tam złożę cv . Z góry dzięki .

Seldunia

Mam mieszane uczucia na temat Famuru. Jak pracowałam to wszystko było dobrze, choć łatwo nie było (mam na myśli straszne tępo pracy), ale dawałam radę ładnych parę lat. Ubolewam natomiast nad tym, że zwolnili mnie, za to postanowiłam poszukać pracy gdzie indziej. Nie byłam mocno zdecydowana, ale jak firma otrzymała moje CV (wiadomo, że nie bezpośrednio ode mnie) to mnie zwolnili.

marten 11

HANYS

Witom ile u wos zarobi programista CNC? Ile tam mocie maszyn? Ilu programistów?? Jakie warunki pracy? Pozdro,

Magazynier

Witam jestem zainteresowany pracą na magazynie. Czy jest ktoś wstanie powiedzieć jak ta praca tam wygląda jaka atmosfera jaka kasa?????

nowy

chciałbym zatrudnić się na montażu elektrycznym czy ktoś może mi powiedzieć jak się pracuje na ile mniej więcej można liczyć jaka atmosfera na wydziale

jaa

może spoko jak praca na miejscu

jaa

nie polecam na pewno spawaczom-jeżeli chodzi o delegacje

Gall

Oczywiście że jest umowa,ale przez APT (agencja pracy tymczasowej) na 1,5 roku chyba bo teraz po zmianach wprowadzonych przez PiS to nie wiem jak jest z tymi agencjami.

cobra

witam ja z zapytaniem jak wyglądają teraz zarobki pod kontem serwisu bo chce złożyć aplikacje na serwisanta maszyn chodnikowych ale jestem z daleka mam 45 km do kato a wiem ze tam trza będzie dojeżdżać . jest ktoś w stanie mniej więcej podać zarobki. na tą chwilę i czy ciężko się dostać do firmy pracuję 8 lat już przy kombajnach i maszynach przodkowych i firma moja nie płaci już zbyt dobrze i myślałem o zmianie :) będę wdzięczny za jakieś naświetlenie sytuacji :)

serwus serwis
@cobra

na początek 17-18zł brutto na godzinę później (minimum rok) max 20-22zł brutto , płacą na czas z tym nie ma problemu, praca bardzo ciężka męczący system czterobrygadowy, oczywiście nie ma dniówek zjazdowych barbórki czternastki tak samo. Jak masz podstawowe pojęcie i robiłeś przy kombajnach nie powinno być problemu z przyjęciem, potrzebują cały czas ludzi bo odeszło 70% załogi w przeciągu kilku lat.

cobra
@serwus serwis

18 zł brutto na godzine za fachowca i jeszcze zjazdy pod ziemię?? To jest przecież 3000zł brutto aż tak słabo tam ludzie zarabiają??

Z serwisu
@cobra

Potwierdzam - serwisant, kilka lat w firmie :)

Zostaw merytoryczną opinię o FAMUR - Katowice

• Jak się pracuje w FAMUR?

Zobacz opinie na temat firmy FAMUR tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 77.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FAMUR?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 11 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

FAMUR