FAMUR

Opinie o FAMUR

Norbert

Czy oferta pracy dla technologa jest jeszcze aktualna? Podpowiedzcie coś w tym temacie!. Jak się tu pracuje w jakiej atmosferze? Czy rekrutacja jest trudna?

zainteresowany86

Witam Czy w Famurze jest jakieś stanowisko w dziale technicznym dla kogoś kto do tej pory pracował jako : -operator cnc , technolog - maszyny do obróbki aluminium (stolarka aluminiowa ) - technolog - przygotowanie produkcji ( sam przygotowywał ( przyjmowanie i opracowanie zleceń + doradctwo techniczne ) + kierowanie 3 osobowym zespołem ) znajomość autocad + we własnym zakresie solidworks . W obecnej firmie cofam się a chcę iść do przodu :)

Amor

Czy warto aplikować do firmy? Jaka jest atmosfera w pracy? Trochę jestem zaskoczony niektórymi opiniami

Frajer

Hhahhahaahaha 25 zł .........za 25 zł to ja bym kierownikowi stopy lizał hahaha rozbawileś mnie.My tu mamy średnio od 16 do 18 brutto

Bogdan
@Frajer

Co to znaczy "My"? Jesteś pracownikiem fizycznym i zatrudnionym przez agencje czy jak? Przecież nawet oni mają więcej. Pisz więc za siebie. A jak masz pewność, że koledzy też tyle mają, to napiszcie wspólne, oficjalne pismo do przełożonych z prośbą o podwyżkę. Myślę, że jest to do załatwienia.

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie FAMUR? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
Misiek

25 zł brutto to mało w famurze czy dużo?

Bogdan
@Misiek

Troszkę za mało. Sądzę, że większość ma ok. 27zł/h brutto. Jak na pierwszą pracę to bym brał.

@Bogdan

Chyba to średnia z prezesami włącznie

Misiek

25 zł brutto to mało w famurze czy dużo?

Hanna

Mam wrażenie, że odbiegamy powoli od głównego tenatu wątku, jakim są warunki zatrudnienia w FAMURze. @Andrzej zadał konkretne pytanie - czy znajdzie się ktoś, kto może zna i jest w stanie opowiedzieć o warunkach pracy na tym konkretnym stanowisku? To stanowi konkretną pomoc dla osób, które szukają zatrudnienia.

Amorek

Czy wyjaśniła się sprawa alokacji? Mam zamiar aplikować do firmy i uzależniam od miejsca pracy. Może mi ktoś podpowiedzieć coś jeszcze o firmie, atmosferze w pracy?

Najprościej zapytać dyrekcji.

Hogan

Może ktoś wie kiedy nastąpi alokacja serwisu z Zabrza do Piotrowic? Baza serwisowa Famuru ma być wzmocniona?

Tomasz
@Hogan

Nie nastąpi. Zabrze do zaorania

Hogan

Anita

FAMUR ma opinię dobrego pracodawcy a wiem to z różnych informacji. Czy oferta dla stażystki jest jeszcze aktualna? Możecie mi coś podpowiedzieć? Jaka jest atmosfera w pracy? To dla mnie ważna informacja, lubię pracować z fajnymi ludźmi . Czy poza podstawą coś jest jeszcze?

Zosia
@Anita

Famur wylał na bruk kila tysięcy osób ! na jakiej podstawie ktoś utworzył opinię ,że jest dobrym pracodawca , ludzie opamiętajcie się !

Witam, Czy ktoś ma informację jak wygląda praca w TDJ Estate ? Chodzi mi dokładnie o biuro sprzedaży. Atmosfera, zarobki? Z góry dzięki za info.

Stasiu

Co to da będę miał więcej pieniędzy jak popatrze twoimi oczami czy kieszena

Malarz poeto, weź się wreszcie do roboty bo tych wypocin nie da się czytać

@Karolina

A może moim zadaniem jest dbać o pewien rodzaj "public relations" w firmie :)? Zachęcenie ludzi do spojrzenia na problem moimi oczami itd. Pokazanie, że nie wszystko jest monochromatyczne, że wystarczy wiedzieć tylko gdzie należy patrzeć. Dam dobry przykład jaki zebrałem z doświadczeń patrząc na ludzi rekrutowanych. Postawcie się w roli osoby odpowiedzialnej za rekrutacje nowego kierownika. Macie 10 kandydatów i co jest najważniejsze, na co patrzycie? Dajmy przykład, gdzie 9 jest ubranych normalnie, a ostatni jest ubrany jak gość, który odniósł sukces. O czym to świadczy? Że gość bierze nas na poważnie, potrafi się dostosować do samej sytuacji, szanuje siebie jak i Ciebie rekruterze, zależy mu na tym jak zaprezentuje siebie i sprzeda swoją osobę, więc już rodzi się pewna wizja jak będzie reprezentował firmę. Samo ubranie i sposób zachowania mówi milion rzeczy o człowieku i już daje podstawę do wyboru. Umiejętności na każdym stanowisku, nawet kierownika to rzecz nabyta i można go w trakcie pod presją przetestować i sprawdzić, jeśli będziesz mieć pewność, że gość robi wszystko by wypaść jak najlepiej. A teraz masz pracownika jednego z 10, który przyjdzie i w twarz Ci rzuci, że jest świetnym specjalistą i ma dostać te posadę i dużo pieniędzy dlatego, że on jest fundamentem wszystkiego i mu się należy wszystko. Jak jako rekruter (dyrektor) będziesz patrzył na tego specjalistę (pracownika)? Umówmy się jak powiem komuś w twarz, że on ma to co ma dzięki mnie i że jestem świetny i najlepszy, dlatego mi się należy to co ma on lub więcej, bo beze mnie nie miałby tego co w chwili obecnej posiada, to powiedz co taka osoba o mnie pomyśli? Mówię mu w pysk, że jestem ważniejszy, lepszy, wszystko co osiągnął to przez to, że liże komuś "coś", a ktoś taki jak ja - lepszy mądrzejszy, dzięki komu takie nieudaczniki zarabiają ma się gorzej? Na pewno będzie usatysfakcjonowany kiedy takie coś mu rzucę w twarz - każdy by był. Większość ludzi czuje do podskórnie, dlatego nigdy nie powie wprost, że jest najważniejszy w firmie, związku, przyjaźni, spółce itd. W każdej sytuacji warto się postawić na miejscu tej innej osoby i tak podejść by "będąc tą inną osobą" poczuć się zadowolonym to tzw. manipulacja, ale daje najlepsze efekty, a czytając większość osób tego najbardziej oczekuje. Ja nie piszę po to by kogoś wkurzyć coś jest w tym co piszę (trochę się już tym zajmuje), dlatego warto się czasem nad tym zastanowić. Bo w tym jest coś więcej niż tylko tak jak się patrzy :).

Malarz

Im nowsza maszyna tym bardziej idioto-odporne. Większość nowych maszyn wyrzuci Ci błąd - nie da się tego wykonać ,bo myślą za operatora. Nie wiem na jakich nowych maszynach robiłeś, ale jeśli uważasz maszyny typu Gleason za nowinki to się mylisz. Famur poszukuje operatorów bo płaci na tyle mało pracownikom, że w konsekwencji młodzi przychodzą zdobyć półroczne doświadczenie i idą dalej. Nikt też nie powiedział, że po tygodniu można robić samemu na takiej maszynie jeśli uczy się od kogoś, wiadomo są jednostki bardziej i mniej wybitne, ale nikt nie oczekuje, że nowa osoba będzie po tygodniu sama robiła. Nawet gdyby mogła to kierownictwo się nie zgodzi, bo boi się o to, że w wypadku opóźnień sami będą mieć problemy, więc nie będę zaprzeczał temu, że nikt nie będzie po tygodniu nawet próbował sam robić. Jakbyś nie zauważył ja tylko próbuję Ci pokazać, że każdy jest ważny i każdy dostaje odpowiednio tyle, ile zysków generuje. Bo z tego co pisałeś i dużo osób pisze wynika, że operator robi w firmie wszystko, od konstruowania bo pisanie programów, naprawę maszyn, całkowitą jakość etc. Ja zauważam tylko jeden fakt, wcale nie jest tak, że osoba robiąca produkt, jest w linii zarobku na nim najważniejsza. To nie lekarze zakładają kliniki, a biznesmeni potrafiący je w odpowiedni sposób "sprzedać" publicznie. Kosztem pracownika dorabia się też państwo, policz sobie jaki koszt pracodawca ponosi za posiadanie pracownika :p. Ale też nie można liczyć na to, że gdyby tego kosztu nie ponosił to pracownik zarabiałby więcej. Wszystko to tylko biznes, najlepiej samemu założyć działalność i zobaczyć jak to jest "prosto" :).

Rudy

Malarz ty masz dalej idealny obraz produkcji wg. Ciebie to im nowsza maszyna tym mniej bananów dla operatora życzę szczescia ale w malowaniu obrazów. Masz może pojęcie o produkcji seryjnej ale nie manufakturze Famur. Gdyby to było takie proste to operatorzy maszyn byli by gotowi do pracy po tygodniu szkolenia, popatrz na ogłoszenia o pracę dla Famur ciągle wiszą. Może coś w tym jest- a tak naprawdę w twoim rozumowaniu to konstruktor tylko rysuje ma zrobić to dobrze i tyle proste. Ja bym dał dotacje ale na 100% rozwoju firmy a nie jak to teraz jest do kieszeni. Firmy na zachodzie dorabialy sie pokoleniami a w Polsce najlepiej to samo zrobić w 10lat ale kosztem pracownika. A monopol kwitnie jak nie ma konkurecji.

Ja mam pytanie czy w sprzedaży trzeba mieć od razu wyniki w czasie okresu próbnego czy np pracodawca dalej trochę więcej czasu np pół roku?

Malarz

Wszystko zależy od maszyny czy są prostsze czy łatwiejsze. Jeśli masz już gotowy program a Twoim zadaniem jest zmiana parametrów typu średnice, skoki, wręby etc. To nie wymaga to zbyt wiele, chyba sam przyznasz? Co do kosztów tutaj nie ma co się doszukiwać, powiedz zatem czyja pomyłka kosztów nie generuje? Nawet pani z mopem wylewając odczynniki na ziemię przez nieuwagę może narazić firmę na koszty - po pierwsze koszty gospodarcze a po drugie może spowodować wypadek osoby trzeciej a to już w ogóle robi się halo wielkie. Im za więcej odpowiadasz tym większe konsekwencje działań masz. Masz dobry przykład kopexu, gdzie jedna zła decyzja - kontrakt "na gębę" spowodował efekt domina, który doprowadził nas do momentu, gdzie Kopex jako firma w przemyśle górniczym przestała istnieć . To teraz pomyśl Twój błąd wart ileś tysięcy powiedzmy ,a błąd prezesa wart paręset milionów i kariery wielu specjalistów. Tak samo się mówi o tym, że prezes czy dyrektor nie robi nic, trochę w tym prawdy jest, że ma mniej pracy fizycznej trudno się z tym kłócić, ale prawda jest taka, że dużo osób się zastanawia jak dostaje szanse bycia kierownikiem, dyrektorem itd, jeśli posiada powiedzmy intelekt i obycie, ponieważ praca jest strasznie odpowiedzialna itd. To tak w gwoli ciekawostki :). Wydaje mi się, że źle rozumiesz moje próby wytłumaczenia działania firm. Ja nie piszę nigdzie, że pracownik produkcyjny nie jest ważny, czy jest zbędny. Ale chcę zauważyć to o czym mało kto mówi, że nie jest jak ludzie na produkcji uważają - jakość najważniejsza i wszystko jest w ich rękach. Zawsze pojawiają się głosy, że to wszystko zależy od nich, ale nie mają pojęcia o procesie jakościowym. Warto by było aby większość tych osób porozmawiała kiedyś z inżynierem/inspektorem jakościowym, aby ten wyjaśnił im chociaż procesy kontrolne typu destrukcja (to akurat w wypadku wielkoseryjnym najczęściej), testy wytrzymałościowe, pomiarowe etc. Stąd też moje porównania kto jest jak ważny tzn. maganer, konstruktor, technolog, dyrektor, handlowiec itd itd. Piszesz o jakości i ważności produkcji, a ja podkreślam ważność i wpływ na jakość reszty zespołu. Nie dyskryminuje tutaj operatorów, sprzątaczek, mechaników itd. Ja tylko zauważam pewien prosty fakt zależności zarobkowych w firmie od generowanych przychodów. Mimo to każda osoba w firmie jest ważna na swój sposób, bo to tak jakby wybierać w aucie, którą część chcemy mieć zepsutą czy łożysko czy może piastę. Firma to jest maszyny i wszystkie jej części są równie istotne, wiadomo jednak, że z powodu zastosowania i funkcji jedne są droższe od innych. A co pasowania mają do tego? Większość programów dostajesz z uwzględnionymi pasowaniami bo programy się generuje posiadając pewne warunki początkowe, ale jednak pod rysunek wykonawczy. Zresztą czy problemem jest spojrzeć do tabelek pasowań czy tolerancji geometrycznych? Jest dużo rzeczy, o których nie wspomniałem typu skok gwintu, wręby, ilość zwojów, rodzaj gwintu, rodzaj połączeń nierozłącznych, rodzaje tolerancji powierzchni, geometrycznych, całego pasowania, obróbki plastycznej itd. Uważam proces za prosty (osobiste odczucie, jako że dużo z tym robiłem), dlatego też nie wspominałem o wszystkich rzeczach. O rysunku i procesie obróbki skrawaniem można się dużo wypowiadać bo temat jest bogaty, między innymi normy rysunkowe, których nikt nie raczy przestrzegać, ale to już można sobie podarować. Moim zdaniem średnio rozgarnięta osoba z programem, Dobrzańskim w ręku oraz instrukcją działania maszyny na biurku, jest w stanie bez większych problemów nauczyć się a ponadto robić świetne detale, z tego powodu, że osoba dopiero po szkole będzie wolała 5 razy przeczytać jak użyć daną funkcję, a nie bezwiednie klikać w przyciski jak wielu operatorów. Co do zdjęć przy znaczku tdj to raczej nie dla mnie :). Samo logo mi się nie podoba, jest mało kreatywne a to w sumie jeśli chodzi o pracę czy ogólnie zakład jest dla mnie dość ważne. A patrząc na te logo zakład jest ecru, ja jestem zwolennikiem kolorów i działania na wyobraźnię. Co do wymienionych firm, Liebherr dla górnictwa robi faktycznie, ale jak się nie mylę tylko albo głównie dla odkrywek. A co do porównywania firm to jest bez sensu moim zdaniem. Tak samo możesz porównywać powiedzmy Siemens i Panasonic. To nie zmienia faktu, że jest to jednak z większych w Europie a należy do Polski, a nie tylko ma oddział w Polsce, a jest zagranicznych właścicieli. Mało tego powinno się dać upusty gospodarcze polskim markom i nastawić gospodarkę wręcz nacjonalistyczną. Co doprowadziłoby do niezależności w jak największej sferze gospodarczo kraju, wzoru płac i podniesieniu kraju na arenie międzynarodowej. Zobacz np. co robi Ameryka czy Niemcy. Jeśli nastawisz gospodarkę na swój kraj, zwiększysz przychody, miejsca pracy i automatycznie zapotrzebowanie na nowe produkty co zwiększy zarobki i stopę życia. A branie wszystkiego z krajów, kt

Rudy

Malarz cytuje"Co do obrazy zauważ, że famur to lider europejski" a co z firmami takimi Sandvik , Liebherr czy Joy ? Czy czasem one nie są większe ? :) uświadomić coś wiecej. Wciągają Famur jedna dziurka od nosa

Zostaw merytoryczną opinię o FAMUR - Katowice

• Jak się pracuje w FAMUR?

Zobacz opinie na temat firmy FAMUR tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 77.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FAMUR?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 11 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

FAMUR