Rastal Sp. z o.o.

Opinie o Rastal Sp. z o.o.

Kuba

Firma nie przestrzega zasad BHP i kodeksu pracy, a higiena w miejscu pracy nie występuje. Przez kurz, który jest wszech obecny aż ciężko się oddycha. Przez pierwszy tydzień pracy nie miałem ani razu przerwy bo linia cały czas szła. W drugim tygodniu pracy wylądowałem na zmianie C. Na owej zmianie przekonałem się, że kierownik uprawia tak zwane kolesiostwo i faworyzuje swoich znajomych, okazało się, że jest mściwy. Żeby to zrozumieć muszę napisać o co chodzi. Jeden z pracowników napisał o nim w pełni prawdziwą opinię, a on w odpowiedzi stwierdził, że jest to oszczerstwo, a 5 minut później pokazał, że wszystko co było zawarte w tej opinii jest prawdą np. Jak widział, że się wyrabiamy na linii to ją przyspieszał do momentu aż nie dawaliśmy rady. Jego komentarze i docinki są conajmniej nie na miejscu i w pełni zbędne. Z całego serca mogę doradzić pracę w tej firmie, a kierownika zmiany C najchętniej pozdrowił bym środkowym palcem, ale nie ma sensu zniżać się do jego poziomu. Nie wiedzieć też czemu firma w dalszym ciągu nie zapłaciła mi za wykonaną pracę. Rastal - nie polecam ,nie warto.

Dla takos

Dużo osób pisze bardzo niemerytoryczne opinie. Jeżeli firmę oceniacie negatywnie to musicie dobrze to uargumentować, ale nie łamiące regulaminu forum (http://www.gowork.pl/regulamin). Bo takie wypowiedzi, które mają bardzo mało sensu nic nikomu nie dają.

Pupilka.

Moze i cham ale cham z ktorym wszystko załatwisz a i ten cham zawsze staje w naszej obronie Zastanow się na drogi raz zanim czlowieka obrazasz

Cześć

Zmiana C najlepsza zmiana ????????????oczywiście bez barana który dodał ten jakże głupi i pustacki wpis ????

Zmiana C

Odwalilo mu jak został kierownikiem, jak był sitowym to był normalnym facetem... No ale cóż... Kasa, premia... Jest uzależniona od raportów i sztuk... A on nie jest jak R. Który też jest kierownikiem i robi wyniki nie kosztem ludzi ale praca i pomocą... R. Jak trzeba to bierze paleciak i zasuwa z kartonmi czy wózkami do wypalania. A jaki M. Jest każdy wie :) udanego poniedziałku :)

@Zmiana C

Prawda jest taka, że każde stanowisko wymaga od nas czegoś innego, sitowy nie jest od wydawania poleceń, kierownik - owszem, zresztą skoro tak było Ci źle mogłaś od razu przejść na inna zmianę :)

Kierownika przydupas

No najlepiej niech wam wszystkim pozwala na wszystko po głowie głaszcze a wy MU jeszcze na łeb nasracie to chyba logiczne że taka jego rola że musi wszystko trzymać w kupie żal naprawdę szczerze bo to człowiek z ktorym można załatwić wszystko

mono

Mnie szczególnie podobają się wyroby, niektóre to prawie dzieła sztuki. Do firmy mam duży szacunek, bo jest jednym ze światowych pionierów dekorowania szkła, ale niestety w rozwoju zatrzymała się kilkadziesiąt lat i to sprawia, że ma problemy na rynku (nawet w Polsce wyrosła jej konkurencja, a mam na myśli chociażby Krosno).

Ok ok
@mono

Coś w tym jest

Igor

To dlaczego nie zgłaszacie problemów kierownictwu tylko piszecie na forum?

Zawiedziony
@Igor

Bo tam są same barany które nie słuchają ludzi tylko dbaja o swoje interesy a ludzi maja gdzieś.

Śmiech warte
@Zawiedziony

niezadowolony klient poskarży się dziewięciu osobom. Zadowolony powie o tym jedynie pięciu. Pracownik jest jak klient – jeśli jest sfrustrowany to większe są szanse, że się tym podzieli na forum – również internetowym.” ????

Pracownik Produkcji

Nikt o nic nie pytał- bez przeszkolenia na produkcje

Trzeba pracować a nie pytać- najlepiej na umowe zlecenie bo tanio dla firmy

Osem

A jak praca na magazynie w tej firmie

Była pracownica

Przecież w tej firmie nie są przestrzegane zadne przepisy BHP a Wy się pytacie o szkodliwość ? Brak odpowiedniego oswietlenia , brak wentylacji i wyciągów nad stanowiskami na ktorych Panie maluja co daje utrate zdrowia pozosyalym pracownikom. Ze stołówki zrobiony magazyn a ludzie jedzą posiłki wśród chemikalii z oznaczeniami z Trupia Czacha . Pracownicy nie maja zapewnionych środków ochrony indywidualnej przez pracodawce . Dziwie się ze jeszcze PIP nie zamknął tej firmy.

nicki
@Była pracownica

To chyba nie w tej firmie pracowałaś :) nie przypominam sobie, żeby w stołówce były jakieś chemikalia :) Stołówka jest nowa, stworzona w tym roku, na wysokim standardzie, a i środki ochrony indywidulanej tez sa. Chyba pomylilas zaklady pracy ;]

@nicki

Widzisz racja została przyznana. Stolowka jest stworzona w tym roku jak napisałeś. A ile lat firma funkcjonuje ? Gdzie wczesniej jedliscie przez 20 lat ?

nicki
@Była pracownica

Czy pracowalas tutaj 20 lat temu ze tak twierdzisz ? Albo chociaz w niedawnym okresie ? bo ja mysle ze nie przepracowalas ani pol dnia w tej firmie, bo nic co piszesz nie jest niestety zgodne z rzeczywistoscia ;) narazie sfrustrowana dziewucho ;]

@nicki

Ja pisze ze firma istnieje od ponad 20 lat a ja tu pracowalam kilka lat. Mam porobionych duzo pamiątkowych zdjęć z tego "(usunięte przez administratora)" .m innymi stołówki Teraz pracuje na strefie i jak moj BHP owiec zobaczyl te fotki to był w szoku jak mozna tak niszczyć zdrowie pracownika. Tule w temacie... Ty pewnie 20 lat temu to jeszcze do przedszkola chodziles...

Geju

Gdzie ta trupa czaszka?

Lekarz
@Geju

Dużo Wam zdrowia życzę bo malo kto z Was dozyje w tej firmie do emerytury w takich warunkach.

zdrowie
@Była pracownica

Trupia czacha to jeszcze nie problem bo mnie bardziej martwilub kurz który mieszał się resztkami farby która panie zeskrobywaly na podłogę. To jest dopiero mieszanka szkodliwa dla zdrowia. Latem kurz był wszechobecny i jak się przyszło po pracy do domu to nie szło się dosyć. A farby zawierają ołów i inne metale ciężkie.

John

Ja pracowalem tu rok za Dyrektora z Sosnowca i potwierdzam wszystko co piszę " Była pracownica" A tu kolego weź sie za robote a nie pisz w godzinach pracy

kocham

Jak chcesz pracować od poniedziałku do niedzieli to jest to praca dla Ciebie bo niestety tak zmuszają ludzi i wtedy zarobisz ponad dwa 2000 których nie bd miał czasu wydać ????

ras
@kocham

Ale kto Cię zmusza?przecież w każdej chwili pracę można zmienic na inna od poniedziałku do piątku.

rasti
@ras

Niedziela to powinien być dla pracowników odpoczynek, ... a tak przy okazji to jak przy takim systemie radzicie sobie z obowiązkową przerwą przy przejściu ze zmiany nocnej?

Ignacy
@rasti

Fałszuja czas pracy w papierach i odbijaniem się na czytniku.....ciemny naród to kupuje co gora każe :)

Pracek

A jak wyglada sprawa szkodliwosci warunkow pracy..,?

James

Pierwsze wrażenie dziwne. Nie ma się przypisanego stanowiska, ludzie biegają od jednego do drugiego, straszny (usunięte przez administratora) Paleciaki obsługują ludzie bez uprawnień. BHP na słabym poziomie, moje "szkolenie" trwało niecałe dwie minuty. Po hali produkcyjnej może chodzić każdy, do jednej z pracownic na halę kiedyś przyszła... prawdopodobnie jej babcia, w każdym razie jakaś starsza pani... Operatorzy - szkoda gadać, albo jacyś nakoksowani mięśniacy albo tłuste knury w koszulkach patriotycznych, co tylko szukają pretekstu, żeby się do czegoś przyczepić, nie rozumieją, że ktoś jest nowy i musi się nauczyć pracy w nowym miejscu. Kobiety w tej firmie w porządku - pomagają, tłumaczą, ale męska część masakra... Generalnie, ludzie tam pracują chwilę i odchodzą, ja podziękowałem po JEDNYM dniu :D. Praca jest ciężka, nieadekwatna do wynagrodzenia. Z tego co pamiętam na początek dają umowę zlecenie na miesiąc, a później umowa o pracę. Ogólnie jak ktoś szuka pracy "na chwilę" i nie boi się ciężkiej pracy, to spoko opcja.

dan

Praca jest ciezka, I duzo nowych ludzi jej nie wytrzymuje.

kgb

Polecam firmę. Nie zmieniłbym jej na żadną inną, a i napewno nie pracuję za taką stawkę o jakiej piszecie hehehe

leszek

Gdyby mi było tak źle jak opowiadacie to bym odszedł z pracy a nie wylewal zale w internecie. Hipokryci

ktos
@leszek

to sa informacje dla osob ewentualnie zainteresowanych (ja tam nie pracuje i nie pracowalbym)by nie tracili czasu na dziadostwo-hipokryto!

Leszek
@ktos

To skoro nie pracujesz to jakim prawem się udzielasz ? Wprowadzasz innych w błąd nie mając pojęcia o firmie

ktos
@Leszek

wazne zę ty pracujesz,mi wystarczylo co usłyszłem od pani sekretarki jak ktos wyzej napisał ze 10 zł netto /h walcz dzielnie dalej maślaku.

janek

mi pani zaoferowała w biurze przy rozmowie o pracę 10 zł netto ! - ręce mi opadły...dramat.

ryba

Z tego co wiem to Tomek nie jest kierownikiem produkcji a czy nic nie robi...

hehe
@ryba

Pewnie nie chodziło o Tomka tylko tych dwóch kolegów od naszego Juz BYŁEGO dyrektora bo faktycznie nie wydaje mi się ze są bardzo potrzebni.

@hehe

A ten Tomek to co takiego robi i za co odpowiada?

Tim

Ja myślę, że Tomek ciągle nasłuchuje i potem nadaje ... :)

hehe

Jedyne co śmieszy mnie najbardziej ze firma chce zminimalizować straty a przyjmuje dwóch kierownikow produkcji którzy nie robią nic i pewnie grube pieniądze biorą nigdy ich nie było i było dobrze. A ludzie zapierniczaja za najniższą krajowa ????

jaro

ras nie jestes dyrektorem tym nowym ze tak piszesz juz niedlugo wezma sie za rastal za ten (usunięte przez administratora)

ras
@jaro

Nie jestem dyrektorem nie bądż śmieszny poprostu nie podcina się gałęzi na której się siedzi!

Ololo

Poza tym nie każdy na piecu pracuje. Trzeba po prostu przyjść i spróbować. Produkcja jak produkcja, ani ciężko ani lekko (w zależności od dnia). Będzie komuś źle to poszuka sobie czegoś innego. Roboty na produkcji w okolicy nie brak. Tyle w temacie.

luz
@Ololo

jak kasa piszcie boicie sie czy jak? sa przyjecia?

Koko
@Ololo

Zgadzam się z opinią powyżej, raz lepiej raz gorzej. Ogólnie jest ok. Polecam

Justyna

Jakie są zarobki w firmie i czy jest ciężka praca dla kobiet ?

kinia
@Justyna

Przyjdź to zobaczysz po pierwszym dniu na piecu nikt już przychodzić niechce

Mat
@kinia

Bez przesady jakoś są ludzie na piecu i pracują dalej .

Ryba

Jak jest teraz?

Zostaw merytoryczną opinię o Rastal Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Rastal Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Rastal Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 41.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rastal Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 4 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Rastal Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Rastal Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Rastal Sp. z o.o.