Rastal Sp. z o.o.

Opinie o Rastal Sp. z o.o.

Yyy

Czemu mnie to nie dziwi,nie dawno temu było to samo,KOLEŻANKA Roberta Żaneta też miała załatwiona pracę z umowy zlecenie na handruki,młode, ładne więc wiemy jaką drogą było to załatwione, Marcin, Krzysiek i ich kierownicy mają niestety wybranych ludzi, którzy są nie do ruszenia,a resztę pracowników mają za nic, kto się nimi przejmuje, że lada chwila więcej ludzi straci pracę nikt, ta firma to jedna wielka pomyłka czemu teraz nie zapraszają ludzi do siebie jeśli mają jakieś problemy albo pytania???ciekawie co,by odpowiedzieli czemu jedna osoba ma przedłużona umowę, a reszta nie,bo jest młoda, ładna????czy może, że ma kredyt????

Czarny wilk
@Yyy

Nie martw sie Monika Ty uroda nie grzeszysz wiec nie bedziesz miała przedluzonej umowy;)

Uuu
@Czarny wilk

Ale psiapsi Roberta więc będzie miala

Maja
@Yyy

A ten (usunięte przez administratora)to jakiś normalny facet, czy karierowicz?

Biała owca
@Czarny wilk

Jak alkochokubwystarczy to i kobiety są fajne.

Rasti

Wyszedł, przekazał nam trzy złe wiadomosci a i tak się wszyscy w naszej sytuacji cieszyli. Trochę mnie wku r wia ta pedal s ka fryzura ale trzeba przyznać że on ma jednak jaja.

...

Jest coraz gorzej i chyba lepiej nie bd czas uciekać z tej chorej firmy niech sobie zatrudnia więcej Ukraińców i postawią 3 na taśmie ????

Elżbieta
@...

Rozumiem, że masz jakieś zarzuty co do firmy Rastal jako pracodawcy, ale dobrze by było, jakbyś przy okazji wyjaśnił, dlaczego tak jest. Czy główny problem tkwi tam w zarobkach, w sposobie traktowania pracowników, czy chodzi tu o coś zupełnie innego? Doprecyzuj te kwestie.

Gaj
@Elżbieta

A ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Czy taka durna jesteś? Poczytaj poniżej co sie dzieje w tej firmie sodoma i gomora jednym zdaniem

Bob
@...

Kurcze, trzymaj się miło było. Nie do zobaczenia

Maja
@...

To już Ukraińców w Rastalu zatrudniają?

Jarosław Kaczyński.

Słuchajcie dam wam radę. Idą ciężkie czasy i jak się Marcin dowie kto to tutaj pisał albo będzie miał dosyć komentarzy na tym dziwnym portalu to was w pierwszej kolejności zwolni. Weźcie się lepiej do roboty bo Marcin lubi mieć bezproblemowych ludzi.

@Jarosław Kaczyński.

No więc bójcie się haha śmiechu warte!!!!

Pracownik Produkcji

Nikt o nic nie pytał- bez przeszkolenia na produkcje

Trzeba pracować a nie pytać- najlepiej na umowe zlecenie bo tanio dla firmy

Ktoś z produkcji

Ludzie ale wy jesteście jej...ci, co was obchodzi ktoś inny jaka ma umowę i do kiedy,podejrzewam że odzywają się ksiezne z działu handruck i abzug bo co bo musicie zacząć pracować? Cały czas panie z produkcji były przez was wyśmiewane,obrażane, obgadywane a teraz co ? Księżniczki zobaczyly jak to jest więc płaczą? Po 5 osób na piecach z handrucka w momencie kiedy są to panie z produkcji to stoją po 2 i dają radę,o staniu na taśmach już nie powiem bo chłopaki i tak jak was widzą dają więcej osób lub zwalniaja maszyny żebyście się czasem nie zesraly ,a wy jeszcze jakieś pretensje wiecznie,zastanówcie się po (usunięte przez administratora) tam jesteście a potem obrazajcie innych bo jedna osoba np.Paji Ania z produkcji pracuje za waszą 3 więc tyle w temacie,a tak poza tym to odczepcie się i zajmijcie robota zamiast nadawać na innych

taki ktoś
@Ktoś z produkcji

nie wiem kto napisał tak żenujący post - po pierwsze Panie z innych działów niż produkcja nie mają nic do Waszych umów i nic ich to nie obchodzi , po drugie jak na razie są w lepszej sytuacji bo potrafią robić już wszystko i na swoich działach również wyrobily sobie nawyki poprawiające jakość pracy - Drogie Panie czemu Nas negujecie skoro nawet nie wiecie jak ciężko zrobić 5 kolorowy wzór?? przestańcie nam udowadniać że jesteśmy gorsze na produkcji bo żadna z Was nie stała na handruku ,nie kleila , nie malowala pasków itp czy my możemy zacząć sobie normalnie pomagać? czy to się w końcu skończy te nagabywanie ? Pozdrawiam serdecznie i bardzo proszę o brak hejtu .

Dowiedz się

Problem ze zwolnieniem macie to czemu nie idziecie do biura tylko standardowo wszystkie żale wylewacie tutaj. Mnie to osobiście śmieszy normalna podstawówka. Skoro Ani przedluzyl Marcin umowę to chyba na to zasługuje. Oczywiście musicie mieć z tym problem. Nie wiem czy ludzie widzicie ale jest kryzys na całym świecie, firmy walczą o przetrwanie. Redukcja etatów to chyba naturalny ruch pracodawcy. Niestety jakby Marcin miał patrzeć, że każdy ma dom i rodzinę to sam by musiał płacić pesje połowie obibokow w rastalu. Co żyć nie potraficie bez tej pracy.

Ona

Panie Marcinie proszę powiedzieć teraz pracownikom gdzie tu sprawiedliwość, dlaczego jedni tracą pracę, bo taka sytuacja jest w kraju, a Ania ma przedluzana umowę, bo,czemu,dlaczego,???nie ona jedna ma kredyt, jak wszyscy to wszyscy,albo trzeba iść w końcu do sądu pracy,co powiecie następnym ludziom z końcem umowy??,taka sytuacja?A Ania to co z innej gliny czy Pana rodziną,proszę pomyśleć o wszystkich pracownikach, a nie o jednej osobie bo wszyscy mamy rodziny i domy,

Dowiedz się

Co chwilę zaglądam na tą stronkę poczytać jakie ludzie mają znowu problemu. Generalnie żenada.. Zamiast wziąć się do roboty, odbebnic 8 godzin i iść do domu to wszystkich obgadujecie. Jak przez pół roku był temat dziewczyn że zmiany Roberta jak zrobili z tym porządek w miarę możliwości to teraz przeszkadzaja wam handruki i to co się tam dzieje. Zostawcie ta dziewczynę w spokoju. Każdy robi to co powinien i ma za to płacone. Wielce wam wszystko przeszkadza a żadna się nie odezwie jak przychodzi co do czego. Pracują tam baby bez ambicji których jedyna pasja życia jest jak komuś obrobić (usunięte przez administratora) Weźcie się za robote a jak nie pasuje to won z rastala nikt siła nie trzyma ale i tak pewnie tego nie zrobicie bo ludzie bez krzty ambicji trzymają się tak rękami i nogami i dalej narzekają

mick

A moim zdaniem Marcin powinien się przyjrzec na dziale handruk. wielka pani która pracuje na pierwszej maszynie, 1,50 w kapeluszu, wiecznie nic nie robi, mizdrzy sie tylko do kazdego faceta, fworyzowana przez kierownika, traktuje wszystkich z gory, przychodzi o ktorej chce, ale kierownik jej tylek broni i w dodatku (usunięte przez administratora) w swojej karcie ilosci zrobionych

po fachu
@mick

dokładnie, dyrektor powinien przyjrzec sie pani K.K. Nic nie robi, co chwile na telefonie a wyniki jak inne dziewczyny ? dziwne :) wielka dama a patryczek jej kolega ciagle ja broni i zezwala na to by oszukiwala.

Mmmm
@po fachu

Skoro dziewczynom z handdrucka to nie przeszkadza to może zacznijcie się interesować swoją normą i opierdzielaniem swojej kierowniczki? Jesteście takie mądre wypisując tu a nie powiecie tego prosto w oczy....chcecie żeby na handdrucku była taka sama atmosfera jak u Was? Nigdy tak nie będzie..... Dowiem się kto z Waszego działu to napisał... . Żal Wam (usunięte przez administratora) ściska, że ktoś ma lepiej od Was? Ogarnijcie się.....

Hehehehe
@Mmmm

no koleżanka ma lepiej bo się mizdrzy :)

Tak

Podejrzewam że zwykła zazdrość i tyle wszyskie brzydkie i zaniedbanie kto by was chciał hahaha szanuje sie pffff prosze cie a co ona każdemu do łóżka skacze? Kazdy facet to wzrokowiec wiec skoro ma powodzenie to jak widać jest na co popatrzeć u was nie ma na co więc zak d*pe sciska hahaha żałosne baby jagi

Tak

I co cie to obchodzi co ona robi zajmij sie swoim życiem a jak tak bardzo wiesz to materacem bylas? Zawistna ropucho! Wszystkie tam jestescie grube i brzydkie nikt by was kijem nie dotknol zazdrosc zjada was bo nikt by na was nie spojrzał żałosne brzydule

Czy w Rastal Sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Obiektywny

Patrząc na to co się wydarzyło w ostatnich dniach to sądzę że władza reaguje

@Obiektywny

Tylko szkoda że tak późno ta władza zareagowała.

Mery
@Gość

A co się stało w ostatnich dniach ?

Obiektywny
@Mery

Został zrobiony porządek

Jeden z Was

Ludzie czy wy naprawdę nie macie większych problemów??Pytanie powyżej jest bynajmniej dziwne a na forum niesmaczne.Jeśli macie jakieś problemy Marcin naprawdę nie gryzie a powiem więcej takiego szefa jak On szukać długo a jak jeb...wszystkim to dopiero się dowiecie co to jest walka o produktywność.Największy problem widzę mają ludzie którzy nie wiedzą co to znaczy ciężka praca bez wsparcia przełożonego. Pozdrawiam nieszczęśliwych i życzę powodzenia...

hmmmmm
@Jeden z Was

oczywiście, że Marcin nie gryzie i pewnie pomoże-ale z tą produktywnościa to mi tu nie wyskakuj bo i tak jest ponad siły!! oczywiście " kierownicy " zadowoleni kosztem ludzi których nie szanują. !!..- A Marcin jest całkiem spoko

Kasjo
@Obiektywny

Jaki porządek?

Dale

Może to jakaś rodzina z R. że je tak broni? Albo porostu najlepsze źródło informacji wszystko wiedzą kto gdzie z kim i dlaczego.

Mrs

Proszę o nie wypisywanie takich opini jesli cos jest nie tak to zapraszam do biura. Wiecie gdzie jestem.

Ojacie
@Mrs

I już do zwolnienia hihihi

Ale
@Ojacie

Dobrze że to forum anonimowe bo by tak było ????

Zaciekawiony
@Mrs

Mrs to może jak Pan czyta to wszystko czas najwyższy coś z tym zrobić? Skoro spiecia są tylko o 2 osoby może czas najwyższy pomyśleć o przeniesieniu jednej z nich na inną zmianę tak jak ludzie piszą na forum? Może jest to rodzina kierownictwa ale to nie znaczy że każdy ma być traktowany w taki sposób jak tu opisują? Skoro jest Pan dyrektorem to może czas najwyższy zrobić porzadek z tymi osobami? Zrobi Pan coś z tym? Nie pracuje w tej firmie, ale przyglądam Wam się naprawdę długo i jest coraz gorzej.... Nie dziwie się, że tyle osób się zwolniło naraz skoro Pan nic z tymi problemami nie robi....

Kim

Praca może i ciężka ale atmosfera mega super (usunięte przez administratora) Firma od początku była przyjazna dla rodzin i nikomu to nie przeszkadzało do czasu wymiany kadry najwyższej. (usunięte przez administratora)Nie polecam bo w pracy spędza się dużo czasu a atmosfera nie przyjazna. Wszyscy wszystko wiedza a ludzie cały czas się zwalniają a nikt nie pyta o przyczyny i nic z tym nie robią. Statek tonie, a szkoda bo kiedyś bo była naprawdę fajna firma.

Obiekt

Tu nie warto mówić komuś w twarz niestety zostanie to wykorzystane w późniejszym terminie w formie kary

Czy pracownicy w Rastal Sp. z o.o. dogadują się między sobą?

Kolo

A same śmieci i hwasty zostały

@Kolo

Chwasty ortografia się kłania :-)

@Ktos

Myślę, że mimo różnych zdań nie powinniśmy się przezywać w taki sposób. Możecie w kilku zdaniach napisać, jak dokładnie wygląda atmosfera wśród kadry pracowniczej zatrudnionej w firmie Rastal? Szukam informacji w tym zakresie.

@Marcin

Dokładnie taka jak na forum.

Elżbieta
@Ktos

To nie jest precyzyjna odpowiedź. Warto przekazywać tu jak najdokładniejsze informacje, bo wiele osób naprawdę chce dowiedzieć się konkretów o pracy w Rastal. Organizujecie tam sobie co jakiś czas jakieś spotkania, wyjazdy bądź imprezy firmowe?

Co za patologia
@Elżbieta

A nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Chyba wyraźnie jest opisane na tym forum jak wygląda praca i atmosfera tam panująca

Dietrich
@Marcin

jak wygląda atmosfera? wystarczy spojrzec na zmiane Roberta, skoro kilka osob już się zwolnilo a reszta myśli nad zwoleniem :) cos chyba jest na rzeczy?

Mona
@Dietrich

Co ty masz do Roberta? Przecież on fajny jest i pomaga wszystkim:-)

Mamuśka i córka przynajmniej pracują i robią swoje w porównaniu do osób które pracują tu o wiele dłużej. I nikt nikogo nie przekupuje. PS. Zmień informatora bo (usunięte przez administratora) wiesz

Ali

No tak mamuśka plotkuje a córka flirtuje raz z jednym operatorem a raz z drugim. Ciężka ta ich praca hahaha

I jak tam sytuacja? Lepiej gorzej?

Momo

Jaka sytuacja?

hmmm

tam już nikomu nie mozna ufac, kierownicy patrzą tylko na swoje tylki - są jeszcze uczciwi ludzie tam ale pewnie też uciekną!!!!!

Ktos

Czyli trzeba uciekać bo statek tonie?

Sisi

Takie informacje powinno się przekazywać pracownikom w firmie a nie na forum publicznym to wtedy zdawaliby sobie z tego sprawę...... rozdawnictwo? To może zatrudnić więcej żon,babć,dziadków,mężów itp.do biur i na stanowiska których nie potrzeba,pozwalać kierownikom na przechodzenie w soboty by posiedzieć,operatorom na siedzeniu w telefonach po nacisnieciu startu w maszynie zamiast gonić ich do roboty ......na pewno będzie lepiej

KASA
@Ktos

Jeśli chodzi o finanse to są stabilne i nie trzeba uciekać, bez obaw. Ale żądania finansowe występujące na tym forum na pewno będą miały mniejszą szansę na zrealizownie, a poza tym wyjaśnia wiele obaw pracowników na tym forum.

@KASA

Ludzie po prostu chcą godnie zarabiać i chcą wiedzieć co ich czeka,a w rastal nie ma jasnych i precyzyjnych decyzji może wkoncu powinni z ludźmi porozmawiać i powiedzieć w prost na czym stoją,a nie ciągle na coś lub kogoś zwalac winę

Bzdury
@KASA

Przychodzi czas postojów kto ma urlop musi go wykorzystac kto nie ma bezpłatny i jak tu żyć?

Jop
@Bzdury

Akurat postojowe jest płacone , dziękujemy za bezsensowny wpis autorze ,dobrze ze wiesz lepiej :)

@Bzdury

Ale napisz zie od kiedy ten postój jest płatny? Od zawsze?

karlajn

Jeżeli lubicie upominać się o wynagrodzenie za poprzedni miesiąc, to że o BHP tam nie słyszano i dużo innych rzeczy to ok. Bardzo nie polecam nie dziwię się dlaczego firma ma teraz takie straty skoro musi zatrudniać kogokolwiek.

Czarek

Witam, jestem ciekawy atmosfery w firmie

kwintesencja
@Czarek

Zależy na jaką zmianę trafisz. Na tej ,na której ja byłam atmosfera mega! Po drodze zahaczyłam o inne produkcje i w podskokach wrócę do Rastal. Po kilku dniach wdrożenia śmigasz z zamkniętymi oczami a brygada jest pomocna. Dlatego miejsce pracy tworzą ludzie a nie budynek i maszyny.

@kwintesencja

Fajnie, że jesteś zadowolona z atmosfery. Piszesz o wdrożeniu pracownika. Czy na początku zatrudnienia pracodawca oferuje szkolenia dla osób bez doświadczenia, które pomogą w objęciu stanowiska?

kwintesencja
@Paweł

Szkolenie stanowiskowe jak najbardziej. Reszta to kwestia wypracowania sobie jakiejś techniki. Bo każdy ma swoją, która ułatwia pracę. Tak naprawdę każda produkcja ma swoją specyfikę. I to czy ma się doświadczenie nie gra większej roli. Jeśli się chce pracować a ta praca do ciężkich nie należy :) to zostaje kwestia przyzwyczajenia. Po tygodniu z zamkniętymi oczami się śmiga

Tola
@kwintesencja

Zapraszam na piec gazowy odrazu pracy się odechce w tej firmie pracują ludzie bez ambicji młodym nie polecam firma rodzinna gdzie każdy na każdego nadaje

Hahahaha
@kwintesencja

Jeśli chcesz trafić do zakładu dla ludzi ograniczonych umysłowo zapraszam do rastal! W życiu nigdy bym tam nie wrócił układy układziki i ludzie nie myślący logicznie

Yyyy
@Tola

O jakiej zmianie mówisz? Niestety Roberta i Marka zmiana maja najgorszych pracowników..... Koleżanki albo rodzinka.pl albo panie co uważają się za miss piękności a w głowie maja siano ???????? niestety pokolenie robi swoje ????????

Nowa
@kwintesencja

Pewnie to była zmiana od Adama tam pracują normalni ludzie każda inna zmiana to dno

Danuta
@kwintesencja

Super, że firma Rastal zapewnia nowym pracownikom odpowiednie przeszkolenie przed podjęciem właściwych obowiązków. Sama jestem natomiast jeszcze ciekawa, jak przedstawia się w tej firmie kwestia dalszego rozwoju zawodowego? Czy jest on w ogóle możliwy?

????????????
@Czarek

Byłem widziałem. Atmosfera u Pana Roberta dramat każdy robi co chce albo lepiej kto ma u niego fore. Natomiast u Marka bez problemowo jest zebranie i każdy wie co ma robić i gdzie jest przydzielony ludzie naprawdę bardzo sympatyczni az chce się pracować mimo gorsZych dni ????

Aaaa
@kwintesencja

Jestem pewny ze tarwilas na zmianę Marka super gość z ludźmi żyje dobrze i jest naprawdę pomocny atmosfera na zamianie mega pozytywna. Bylem na wielu produkcjach muzyczka gra na fajkę można wyjść naprawdę wszystkona plus

Dochodzacy
@Czarek

Bywam w tej firmie co roku na wakacje i aż tęsknię za tymi ludźmi są mega pozytywni mowa o zmianie C z tego co pamiętam kierownikiem jest tan Marek. Praca jak to praca, na produkcji bywają źle i gorsze dni ale przy tych ludziach i klimacie jest naprawdę spoko.

Kwintesencja
@????????????

Otóż to. Marka zmiana mega! Każdy każdemu pomaga. Nikogo o to nawet prosić nie trzeba. Przed pracą jest podział i każdy wie co robi. Nie ma samowoli. A pięć gazowy? Wiem czym pachnie. Jak dla mnie zmiana R to dramat. Tam nikt nie wie gdzie ma iść. Dopiero na hali kobiety się umawiaja gdzie która idzie ???? i to jest kierownik?? Ludzie na stanowiskach o których nie mają bladego pojęcia. Kierownik powinien umieć koordynowac praca swoich ludzi! A tam jakieś nieporozumienie.

Kwintesencja
@Aaaa

Tak :) i żal było odchodzić bo niestety smieciowa umowa :( ale uwielbiam tych ludzi. Jest naprawdę luźna atmosfera. Az się chce pracować.

????????????
@Tola

To zmień prace jak Ci źle ???? i idź tak gdzie Masz rodzine

xyz
@????????????

Ludzie nie macie co pisac tylko jedna zmian nadaje na druga ze jest gorsza. Za mało macie pracy ???nadawanie na drugich i obgadywanie innych to robicie niezle szkoda ze tak dobrze nie pracujecie

Haheha

A czego ma zazdrościć? Tych marnych pensji? Tego syfu czy tej atmosfery tragicznej? Wszystkich was pozwalniają lamusy trzesiecie (usunięte przez administratora) bo nigdzie indziej się nie nadajecie a co do pani e to jak widać kablowanie nie pomogło

Danuta
@Haheha

Napisałeś, że pensje w Rastal są Twoim zdaniem zbyt niskie. Wspominasz też o złej atmosferze w pracy. Ogółem obrażanie innych nie jest w porządku, możesz napisać jakieś konkrety o warunkach zatrudnienia? Np. jaki jest system pracy i jaką umowę oferują, dzięki.

Yhy

Nikt nie wie co się dzieje. Umowy sieciowe, zwalniają pracowników którzy mają długi starz. Biorą ludzi na sieciowe zlecenia. Dyrektor MP bierze wrlop przed końcem miesiąca tylko po to żeby nie stanąć twarzą i powiedzieć że kłamał 2 tygodnie temu że umowa będzie przedłużona. Wszystko zalane jest na Niemców a decyzję zarówno o angarzu do pracy jak i zwolnieniach ma dyrektor i jego zastępca MP LS. Ludzi traktują jak scierwa a ich jakiekolwiek słowa są tak puste że nie warto dalej pisać. Nie polecam.

Zostaw merytoryczną opinię o Rastal Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Rastal Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Rastal Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 41.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rastal Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 4 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Rastal Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Rastal Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Rastal Sp. z o.o.