Opinie o IPG Photonics Sp. z o.o. w Śląskie

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy IPG Photonics Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w IPG Photonics Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Naprawa i konserwacja urządzeń elektronicznych i optycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o IPG Photonics Sp. z o.o. w Śląskie

Matcin

Ludzie. Czy poda ktoś stawke. Czy nie

Czy firma IPG Photonics Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Obecny pracownik

Tak. Jestem po szkoleniu. Wszystko opłacone. W Niemczech tylko trzeba sobie zapewnić wyżywienie. Praca lekka ale trzeba też mieć dużo cierpliwości.

@Obecny pracownik

Zdradź proszę więcej szczegółów, jak oceniasz swoje szanse po szkoleniu i co z przejściem bezpośrednio pod firmę

@Obecny pracownik

Ocena szans to swoją drogą, piszesz, że szkolenie opłacone. Ile to może kosztować tak właściwie? I przede wszystkim jak wygląda i ile trwa?

@Zainteresowana

Jesteśmy już w Gliwicach. Produkujemy już. Na razie jeszcze przez agencję. A miało być od razu w Polsce pod firmą. Tu w Polsce już przyjmują ale robią testy na miejscu. Czego nie było wcześniej. Praca lekka ale trochę wykańcza psychicznie. A i tu już co są przyjmowani mają mniejszą stawkę i krótszą umowę. Na 3 miesiące. Co do przejścia pod firmę to mówią że chcą nas poobserwować. Firma trochę na uboczu. Najlepiej samochodem jeździć. Jest autobus ale po pierwszej zmianie czeka się na niego 30 min. To czy się ktoś nadaje decydują po testach.

@Gabriela

Nie wiem jakie koszty. Szkolenie do 3 miesięcy. Pierwszy dzień przyjazd drugi już do pracy. Ktoś z góry ustala zmianę i miejsce czy budowa bloków lub kaplery. Od pierwszego dnia uczysz się posługiwać żyletką. Ogólnie to robi się kilka dni. Szkolące nas osoby bardzo miłe, spokojne. Od pierwszego dnia super wrażenie

@Obecny pracownik

O to luz chyba, dzięki za odpowiedź. A te szkolące osoby to kto to tak właściwie? Zatrudniają specjalnych trenerów czy to po prostu koledzy starsi stażem, z którymi potem się pracuje? Ciekawa też jestem czy faktycznie każdy przeszkolił się efektywnie. Było coś kiedyś słychać o osobach, które nie dały sobie rady?

@Gabriela

Szkolą liderzy. I z Niemiec przylatują osoby które nas szkoliły. My też pomagamy bo to na tym polega. Co do przeszkolenia to zdarza się że ktoś rezygnuje bo ma problem z włóknem , polega to na tym że trzeba widzieć spawy czyli łączenie włókna bo to jest ważne . W sensie trzeba mieć dobry wzrok. Ale można też próbować na testach lub w laboratorium.

Szkolona

Noclegi, przejazdy finansuje firma IPG do tego delegacja 49€ dziennie i pensja.

@Szkolona

odniesiesz się szerzej do kwoty delegacji? jeszcze nie mam doświadczenia w tym zakresie. to dużo lub wystarczająco czy też mało? upewniam się w tym zakresie, bo podobno jeśli o szkolenia chodzi wszystko jest jak najbardziej ok. są jeszcze jakies obszary, o których osoba bez doświadczenia lepiej żeby wiedziała?

Adam.

Co to za zakład który chwali się stabilnością a zatrudnia przez agencję pracy??... I ja mam się z swojej pracy zwolnić z umową na stałe i przyjść pod agencje pracy??. Nie wiem jakim wykształceniem władają ci co takie (usunięte przez administratora) wymyślają ale w taki sposób to możecie nabyć ludzi spod Lidla. Oczywiście nie ubliżając im chodzi o to aby pokazać kto na coś takiego pójdzie. Gdyż wam przy biurkach trzeba prosto pokazać (nakreślić) bo was intelekt pożarł.

@Adam.

Masz rację Adam. Nam obiecali przejście pod firmę od razu po powrocie z Niemiec a teraz okazuje się że będą nas przez kwiecień i maj obserwować a raczej kierownik ( który niestety nie słucha co się mówi do niego i niestety nie ma pojęcia o tej pracy jedynie tyle ile widzi ) i on w czerwcu będzie decydować kto dostanie umowę. Ci co teraz są przyjmowani na miejscu mają umowy na 3 miesiące. Ogólnie nie jest tak jak pracuje się w Niemczech.

Zainteresowana

Witam. Pisze głównie do osób po szkoleniu w Niemczech. Czy może ktoś opisać jak wygląda praca? Co się robi? Czy jest bardzo monotonna? Będę wdzięczna

@Zainteresowana

Tak, ja jestem w trakcie szkolenia w Niemczech (szkolenie trwa do 3 miesięcy). Praca nie nalezy do łatwych ponieważ wymaga zdolnosci manualnych oraz skupienia ale kto chce, jest w stanie sie tego nauczyć. Poaza tym warunki pracy super, praca przy biurku, w sterylnych warunkach, nic nie śmierdzi, nigdzie się nie kurzy, nic nie pyli. Polecam :)

Marian
@Aga

A jak wygladaja zarobki na szkoleniu?

Lili
@Aga

Czy po takim szkoleniu w Niemczech jest realna szansa na zatrudnienie ? Czy zakład sobie wybierze kogo zatrudni? Oczywiście nie chodzi mi o osoby które nie są w stanie się tego nauczyć bo rozumiem , że jeśli takie są to rezygnują .

@Aga

@Aga ile potrzeba czasu żeby wszystko ogarnąć? Jak wygląda szkolenie?

Paulina
@Aga

A na jakie dokładnie stanowisko się szkolisz, tak w ogóle? Trzy miesiące to wydaje się bardzo dużo czasu, ciekawa jestem czy faktycznie praca taka skomplikowana jako szeregowy pracownik, że aż tyle wymaga nauczenie się jej?

@Lili

Trzeba mieć bardzo dobry wzrok i dużo dużo cierpliwości. Są osoby które szybko ogarną ale i też takie które niestety nie. My po szkoleniu w Niemczech dalej jesteśmy pod agencją chociaż już budujemy bloki. A obiecali nam zaraz po powrocie przejście pod firmę. Nowe osoby które teraz tu na miejscu są szkolone mają krótsze umowy i mniejszą stawkę niż my. Ogólnie to jak jesteś spokojną osobą i ogarniesz pracę z żyletką to może sobie poradzisz. Spróbuj. Zawsze można zrezygnować

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w IPG Photonics Sp. z o.o.. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Production Area Leader?
Iwo

Witam czy ktoś może powiedzieć której klasy obowiązuje tu clenromach wiem że to praca w czepku ,fartuchu ochronnym i bez biżuteria czy jest coś jeszcze bo w agencji nie umieją na to odpowiedzieć albo nie chca

@Iwo

Praca w odzieży ochronnej, czepek, fartuch, buty.

Iwio
@Ania

A jeżeli chodzi o paznokcie hybrydowe,i inne upiekrzacze dla kobiet? Bo trzeba by wcześniej pościągać a w agencji nie wiedza

@Iwio

Hej dowiedziałaś się już może? zastanowiło mnie to że w agencji o tym nie wiedzieli, chyba że już się zorientowali dali Ci info? W skład tej odzieży ochronnej tak czy siak wchodzą rękawice? teraz to ciekawa Jestem czy panowie mogą brody nosić

@Iwio

Można mieć makijaż paznokcie biżuteria też nie jest zabroniona. Praca spokojna ale często bardzo denerwująca. Zależy jaką kto ma cierpliwość. Jak na razie to wszyscy są pod agencją. Nas po szkoleniu obiecali wsiąść od razu pod firmę ale teraz niby najpierw obserwują. Byłam w Niemczech na szkoleniu.

Hawk77

Witam, czy ktoś orientuje się czy do IPG potrzebują kandydatów do pracy na magazynie i ewentualnie jak wyglądają płace? Jaka w ogóle jest atmosfera pracy??

Aga

Witam dostałam ofertę pracy w tej firmie ,szkolenie jest w Niemczech jak to wygląda ktoś już był ?

@Aga

Tak, szkolenie odbywa się w Niemczech. Produkcja bardzo fajna, czysta, wszystko dobrze wytłumaczone. Powrót do pracy w polskim zakładzie w przyszłym roku.

Aga

Dziękuję za odpowiedź,czyli nie muszę się bać ,a jak wygląda zakwaterowanie ,jak wygląda okres świąteczny? Rozmowę pełna mam w poniedziałek dopiero więc fajnie wiedzieć coś więcej .

Karo
@Aga

Najlepiej zadzwonić do firmy i pytać w dziale HR

Margo
@Aga

Witam.Jak wyglądają warunki mieszkaniowe na szkoleniu w Niemczech w IPG PHOTONICS?Podobno są 2zmiany ale po ile godzin szkolenie ?Jak to wygląda ogólnie?

Aga74

Czy była Pani już na szkoleniu? I na czym polega praca? Pozdrawiam

Gabriela

ciekawe czy kogoś do tego hr już zatrudnili, skoro ogłoszenia po paru dniach już nie było. Ja widzę, że do księgowości kogoś szukają a tutaj informacji na ten temat brak. Ma ktoś jakąś opinię na temat pracy na dziale? Z jak licznym zespołem się współpracuje skoro wymagają umiejętności pracy w nim? no i osoba z 2 latami doświadczenia to na jaką potencjalną stawę może liczyć?

IPG Photonics Sp. z o.o. z siedzibą w mieście Gliwice zatrudnia na stanowisko HR Manager. Czy ktoś był już na rozmowie i podzieli się wrażeniami?

Ala

Nigdzie nie ma ogłoszenia, że szukają.

Dominika

Witam. Każdy tu pisze... Praca lekka, siedzą i w czystych warunkach... Powie ktoś coś więcej.... Z góry dziękuję

@Dominika

Proszę o bezpośredni kontakt z działem HR, tam uzyskasz wszystkie informacje.

Łukasz

Witam chciałem się spytać jakie wymagania czeba spełnić by podjąć prace w tej firmie i jakie są zarobki mniej więcej

@Łukasz

Żeby podać wymagania łatwiej będzie jeśli zadeklarujesz stanowisko, które by Cię interesowało to samo tyczy się pewnie kasy. więc które masz na myśli?

Nowa
@Gabriela

Cześć, możesz powiedzieć na czym polega praca na produkcji i jakie jest wynagrodzenia?

Karo
@Nowa

Proponuję skontaktować się z działem HR w firmie :)

Pytajnik

Firma od kilku miesięcy szuka inżyniera serwisu i młodszego inżyniera serwisu (lub podobnie) - czyżby celowali tylko w idealnych kandydatów nie patrząc na innych, którzy by rokowali (doświadczenie w cnc, ale np pierwsza styczność z laserami)? Jeżeli tak to życzę im szczęścia xD

@Pytajnik

No ciekawe, w sumie to uważasz się za idealnego? Bo widzę, że chyba kandydujesz, to może przetestujesz to i wrócisz tu z feedbackiem? ;p

Pytajnik
@Gabriela

@Gabriela wysłałem 2 krotnie CV (od razu powiem, że wymagania bym spełniał oprócz styczności z laserami - ale przecież człowiek bez problemu po wdrożeniu by ogarnął), ale odzewu nie dostałem żadnego ???? Także wydaje mi się właśnie, że szukają tylko idealnego kandydata i to nie za drogiego ????

@Pytajnik

A widzisz, a się okaże, że im to na tym laserze najbardziej zależało. :/ A w cv to raczej oczekiwań finansowych to się nie zawiera? Bo ciekawa jestem skąd mogliby wiedzieć, że tak się cenisz. ;p

@Gabriela

Na pracuj jest ankieta do wypełnienia (oczywiście dobrowolna) przy aplikacji i tam można wskazać widełki - pracodawca ma w nią wgląd ;) Sam serwis laserów nie jest skomplikowany, a resztę idzie na szkoleniach wstępnych się nauczyć ;)

@@Pytajnik

Aaa no dobra, dobra. A zdradzisz z ciekawości ile zawołałeś? ;)

Mechatronik

Czy praca na stanowisku inżyniera serwisu wymaga pracy codziennie na miejscu w Gliwicach czy też są to ciągłe wyjazdy i można pracować z dowolnego miejsca Polski?

Małgorzata
@Mechatronik

Tego nie wiem. A daleko masz do Gliwic, że o to pytasz? Chyba niezła oferta to musi być, że chcesz dojeżdżać :D

Dominika

IPG Photonics jest producentem wysokiej mocy laserów włóknowych stosowanych w wycinarkach, spawarkach i innych systemach do procesów laserowej obróbki materiałów. Dokładnie tyle udało mi się dowiedzieć na temat tej firmy. Czy ktoś z Was wie coś o ewentualnych stażach? Czy w ogóle przyjmują tam na staż bądź praktyki?

Fotonik
@Dominika

Na staże można aplikować do IPG Laser w Niemczech: (usunięte przez administratora)

Bartek

Zastanawiam się czy firma normalnie pracuje?

nick

@bbl ja słyszałem, że zarobki są na bardzo dobrym poziomie, ale nie chce podawać sum, bo nie mam co do nich pewności. Bardziej nurtuje mnie brak ofert pracy.Czy coś się zmieni w tym temacie?

bbl

Czy może ktoś napisać jak pracuje się na stanowisku Inż. Serwisu? Jakie są zarobki etc?

Oposit

Pracuję.

aaa

Oposit - możesz wyjaśnić? Pracowałeś w IPG?

Czy ktoś może napisać jakiego rzędu zarobki są proponowane na stanowisku Inż. Serwisu?

KIKI
@321

Na jakim poziomie są zarobki serwisanta (przedział)? Jak atmosfera pracy?

Zostaw merytoryczną opinię o IPG Photonics Sp. z o.o. - Śląskie

• Jak się pracuje w IPG Photonics Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy IPG Photonics Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IPG Photonics Sp. z o.o.?

IPG Photonics Sp. z o.o.