ETO MAGNETIC

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o ETO MAGNETIC

Czy w firmie ETO MAGNETIC można pracować na pół etatu?

Moja wypowiedź została usunięta, chyba komuś się nie spodobała prawda. Napiszę więc raz jeszcze i tak póki nie pozostanie. Jeśli jeszcze nie wysłaliście CV to nie róbcie tego, praca jest ciężka w koszmarnych warunkach. W lato upały po 32 stopnie lub więcej, marny wiatraczek nie daje ulgi. Praca mocno fizyczna i niszczy nie tylko ciało przez panujący tam brud i to też ten w powietrzu, ale i psychikę. Jeśli chcecie mieć trochę lepiej, to musicie zaprzyjaźnić się z Brygadzistkami których nie interesuje że nie dajesz rady przez upał, norma się liczy i nic więcej. Panowie zwykle robią na zatapiarkach od których temperatura też jest spora. Maszyny mają po 20 lat i ciągle się psują. Pracownicy krzyczą na innych pracowników, donoszą jeden na drugiego aby tylko zaplusować u kogo trzeba. Na niektórych liniach niby można siedzieć, ale zaraz słyszysz chamskie teksty że się siedzi. Są lepsze pracę za takie same pieniądze albo i lepsze. Zastanówcie się nim tam pójdziecie. Praca jest na zmiany, a jak wypadnie dzień wolny ogłoszony przez zarząd, to potem trzeba go odrabiać w sobotę lub wypisywać urlop na sobotę, chociaż w umowie jest jasno że w soboty się nie pracuje. Pracownicy potrafią usłyszeć teksty w ich kierunku od brygadzistek które w ogóle z ust osoby takowej nie powinny paść. Nie liczcie że zobaczycie premie bo to tylko fikcja. Jedyni normalni to mechanicy są, ale oni znowu muszą słuchać pretensji pracowników, że nie przyszli szybciej albo że nie naprawili. Odradzam, mówią że są firma automotive, może i są ale na poziomie lat 90 chyba. Nie tak teraz wyglądają firmy wiążące przyszłość z tą branżą. Jak za tak ciężką pracę i ciężkie warunki pieniądze są naprawdę koszmarne. Ciuchów nie liczcie że dostaniecie, jedynie koszulki których i tak nikt nie nosi, a spodnie? Każdy chodzi w swoich które łatwo tam zniszczyć. Panie chodzą w krótkich spodenkach, gdzie tu pezpieczenstwo pracownika? Nie ma nigdzie. (usunięte przez administratora)

Renata

Jesteś byłym więc może już jako niezależny napiszesz, ile się na produkcji zarabia? Większość ludzi tu pisze "takie pieniądze", "małe pieniądze", ale skąd mam wiedzieć, ile kwotowo? W ogłoszeniu pisali o atrakcyjnym systemie premiowania, to też jestem ciekawa kwot, jeśli przyznają premię.

@Renata

Dla mnie to nie problem, ale nie wiem czy za to nie usuną znowu wypowiedzi bo we wcześniejszej była kwota i usunęli. Max 3300 jeśli szedł najdroższy wariant jaki był na linii. Najwięcej zarabiają minisensory z tego co wiem, ale żeby było 4 to trzeba tyrać w weekendy

Daria

Я не знаю как вам не повезло там работать , прекрасно отработали 1.5 года ,и премии , и отношение нормально, и не нужно ни с кем дружить , бред полный , нормы есть как и на всех заводах , все хотят сидеть и ни.....х..я не делать и получать по пол миллиона .это ппц ...у нас на линии и сидели и стояли ...жара это единственный минус .тут не поспорю.но и это пережили .

@Daria

Nie wiem co dokładnie piszesz, ale google mi podpowiedziało co nieco, tobie się dobrze pracuje bo jesteś Ukrainką, wam wszędzie dobrze, ale Polak się szanuje. Tam nie ma żadnych bhp przestrzeganych. W spodenkach ledwo zasłaniających tylnie części to nie jest bezpieczna praca. Maszyny są bez przeglądu aktualnego, a widać to bo mają stare naklejki na sobie. Chcesz dobrze to musisz donosić wszystko brygadzistce. Każdy mądry ucieka stamtąd, jak tylko znajdą lepszą ofertę, a tych jest mnóstwo. Ludzie rękawiczki raz na tydzień dostają a powinni mieć codziennie, okulary? Przydział raz na rok...co z tego że zniszczą się np po pół roku. Jest brudno, maszyny mają słabe zabezpieczenia które można ominąć. Są to przede wszystkim stare maszyny. Człowiek się tam nie liczy, tylko norma. Przestań kłamać że tam jest super, każdy normalny powie że koszmar nie praca.

Jak jest w firmie ktoś od BHP to chyba powinien nadzorować przestrzeganie przepisów. Jak zawnioskujesz o dodatkowe okulary i rękawiczki to nie dadzą? Ubranie robocze tez nie przysługuje? Nikt nie zwracał uwagi kierownikowi na te sprawy?

John Doe
@Paweł

Okulary, rękawiczki i drobne akcesoria BHP dostępnę są w automatach, wydawane na kartę pracowniczą. Ciężki sprzęt tj. fartuchy, koszulki, buty wydaje specjalista BHP bez problemu.

Nikita
@Renata

Pracowałam tak kilka lat temu i ile wytargujes za godzinę to twoje. Firma prowadziła politykę zakazu rozmów o wysokości wynagrodzenia bo każdy miał inne. Jak ja pracowałam to miałam jakieś 12 zł na godzinę. Więc naprawdę śmieszne pieniądze były. Dostawało się premie za wyrobioną normę. Wpadło 200-300 zł dodatkowo. Nie było funduszu socjalnego. Nie było żadnych benefitow typu ubezpieczenie zdrowotne. Dziewczyny które jeździły na szkolenia do Niemiec później żaliły się że tamtejsi pracownicy nie są tak poganiania jak polscy. Niemcy mieli wywalone na to czy wyrobią normę. A i tak dostawali 2200 euro. Potwierdzam koszmarne warunki pracy latem. Zdrowotnie też podupadlam z powodu pyłów i chemii unoszącej się w powietrzu. Wentylacja... Żałosna zima nawiewała zimne powietrze z dachu a latem pompowała żar....

@Paweł

Do BHP zgłaszane było wiele rzeczy i nikt nie reagował na nic, tylko przyszli pokiwali głowami i koniec. Przysługuje T-shirt, spodnie tylko dla zatapiaczy są. Kobiety chodzą w swoich spodniach. Automat oczywiście wyda ci okulary jedne na rok, nie powinno być proszenia się o nie, tylko idziesz i bierzesz. Jak rękawiczek mi raz nie wydało, to brygadzista łaskawie mi dała oburzona wręcz, że oczekuję nowych rękawiczek codzienne. Dyrektor chodzi sobie codziennie oczekując że każdy mu się odkłoni. Warunki są naprawdę koszmarne i można w wiele lżejszych warunkach zarobić lepsze pieniądze bez chodzenia na zmiany i z zapewnieniem pełnego bezpieczeństwa

Szanowny Panie, 19 miesięcy bez wypadku w miejscu pracy, jak również kontrole Państwowej Inspekcji Pracy, które nie stwierdziły naruszeń w zakresie BHP, przeczą Pana ocenie jakoby w ETO MAGNETIC panowały niebezpieczne warunki pracy.

@ETO MAGNETIC

Takie kity to nie osobom które tam pracowały, może i nie było zgłoszonych wypadków, ale na pewno były, ludzie po prostu boją się zgłaszać, albo wiedzą że to nic nie da. Ile razy człowiek doznał oparzenia i siedział cicho bo brygadzistka by powiedziała, żeby z siebie dziecka nie robić albo coś podobnego? Skoro pofatygowaliscie się do podpisania i musicie się bronić, to znaczy że prawda jest w tym co piszę. Wy nawet ciuchów dla pracowników nie macie, nie bluzka to nie jest pełne wyposażenie, krótkie spodenki u pań to też nie jest odpowiednia ochrona. Jestem ciekaw kto niby był i to widział i podbił wam, że wszystko jest jak należy. Maszyny bez nowych przeglądów też widzieli? Wątpię.

Lila

Trochę się nie zgodzę z opinią. Dość często chodzi Pani od BHP i sprawdza, czy na przykład na zatapianiu czy zgrzewaniu pracownik ma środki ochrony indywidualnej. Włosy muszą być upięte, zero biżuterii na dłoniach ale niestety nie da się wszystkich upilnować. Każdy powinien mieć swój rozum. Co do spodni to osobiście się cieszę że można mieć swoje. Pewnie jakby kobiety stały na zatapianiu to też by musiały mieć "specjalne". To fakt, że często trzeba prosić się o rękawice ochronne które nie są dostępne w automacie, niektóre brygadzistki wydają je z łaską :/ a przecież na niektórych stanowiskach są niezbędne, co do okularów to faktycznie jedne na rok to trochę mało, nawet pomimo tego, że są szkiełka w automacie. A to, że Pan Dyrektor codziennie chodzi i wita się z pracownikami to uważam za miły gest. Pozdrawiam i życzę sukcesów w nowej pracy.

Narayama

@Lila

Wiesz ile razy było coś mówione do BHP i zgłaszane? Multum razy te same problemy, a wiesz ile z nich zostało rozwiązane lub próbowali rozwiązać? Zero razy. Cieszysz się że spodnie możesz swoje? To jest do czasu póki nie stanie ci się krzywda. Nie trzeba stać na zatapiania żeby pharatac sobie nogę, spodnie temu mogą zapobiec. Tak samo jak oparzeniom i innym wypadkom lub je złagodzić, to powinno być na wyposażeniu każdego pracownika, a nie tylko zatapiaczy. Oszczędzają kosztem zdrowia ludzi i nic więcej. (usunięte przez administratora)

Myszka

Czemu nie toczy się rozmowa o spódnicach? ;) A tak serio to tam gdzie niezbędna jest odzież ochronna to jest używana, a gdy nie jest to na własną odpowiedzialność pracownika. W tej pracy każdy może osłaniać albo odsłonić nogi jak chce. Nosić obrączki albo nie. Jesteśmy dorośli i wolni. Mamy wybór. Ktoś wybiera zdrowie, ktoś wygląd a ktoś inny komfort.

Mariola

Czytając te opinie to jest trochę w tym prawdy, co do brygadzistek itp... ale jeśli chodzi o samą prace to ja wspominam bardzo miło ,kochani wszędzie trzeba pracować to jest praca na produkcji a nie przedszkole nigdzie Cię nie posądza i nie jest tak ciężko jak opisujecie pracując tam przez 5 lat zdarzylo mi się pracować na nie jednej lini w większości są to linie zbliżone do siebie, co do premi to jeśli cała grupa pracuje sumiennie można wyciągnąć ładna premie .Jeśli ktoś jest pracowity polecam ta prace .pzr. linie 320

Lilka

Tak przestrzegacie, a może ktoś popisze o konkretach. Np. ile zł premii może dostać pracownik produkcji? Pierwsza umowa na próbnym okresie jest o pracę, czy zleceniowka jak to niektóre zakłady robią?

Rozen
@Lilka

Wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego, na jaką linię produkcyjną Cię rzucą i na jaką zmianę trafisz, ponieważ są tak zwane linie priorytetowe i zwykłe. Premia jest akordowa niestety, więc jest mocno uzależniona odp racy całej grupy. Premie potrafią być od śmiesznych dosłownie kilku zł po kilkaset, ale nigdy nie są równe na różnych liniach.

xyz

Wg mnie praca, jak na obecne warunki rynku pracy, bardzo ok. Dobra atmosfera, normalne pieniądze na takim stanowisku, możliwość dorobienia w weekendy. Nie znam pracy na produkcji, ale utrzymanie ruchu czy magazyn to działy na które można spokojnie przyjść. Latem gorąco, zimą zimno. Jak to komuś przeszkadza to niech szuka pracy w biurze. Takie narzekanie to jakby pracownik budowy marudził że latem słońce świeci, a jesienią deszcz pada. Trzeba się zastanowić na jakie stanowisko się aplikuje. Praca fizyczna, więc jak kogoś meczy spacer 30 minut, to niech popatrzy na swoją kondycję, a nie się dziwi że mu ciężko w robocie. Pracą 6h przed komputerem, jeśli się poszło do biura chyba też się nie ma co dziwić... Pracuje w firmie dwa lata, i jeśli chodzi o moje doświadczenie, odeszły tylko osoby zdziwione, że do pracy trzeba przyjść w wyznaczonych godzinach i jeszcze pracować.

Rozen

Osobiście nie polecam, niska ocena wcale mnie nie dziwi, na szczęście w porę się zwolniłem i nie pracowałem tu zbyt długo. Zaczynając od zachowań podpadających pod (usunięte przez administratora), poprzez kolesiostwo i działania które podpadają pod paragraf. Brak umiejętności dyskusji ze strony szefostwa, tylko "zamykanie ust" i przekrzykiwanie się. Liczy się kto, jakie stanowisko zajmuje i z kim ma układy, zamiast słuszności decyzji. Nierównomierne obciążanie pracowników obowiązkami, faworyzowanie, obgadywanie za plecami u przełożonych bez rozmowy z pracownikiem to norma. Panie z kadr nie znają się na kodeksie pracy i sypią zastraszeniami o "karach porządkowych" jak z rękawa i bez uzasadnienia już nie wspominając o atmosferze, która ogólnie tam panuje. Nakręcanie wojenek między pracownikami, szczególnie na tle narodowościowym urosło w pewnym momencie do farsy, z którą nikt nie miał zamiaru robić porządku. Podsumowując - jeżeli zastanawiasz się na pracy w tej firmie, to polecam uważać, bo nie wiadomo, jak się trafi. Firma chce uchodzić za poważne corpo, a tak na prawdę to jakaś piaskownica...

Xxx

Pomóżcie proszę, w internecie znalazłam ofertę pracy opublikowaną jakiś czas temu. Szukali pracownika administracyjnego. Wszystkie stanowiska już w biurze obsadzone, nic się przypadkiem nie zmieniło? Spełniam wymagania, doświadczenie również mam i chciałabym się załapać. Tak w ogóle, co wchodzi w obowiązki na tym stanowisku? Czy również działania z branży HRu? ;)

Brawo dla firmy za zorganizowanie świetnego pikniku, wszystko na najwyższym poziomie

Kordian

Piknik był tylko dla pracowników czy można było przyjść z rodzinami? Jedzenie i picie sfinansowała firma? To z benefitów? Często tu robią takie integracje?

siedze tu kupe czasu
@Kordian

Piknik był dla pracowników wraz ze wskazanymi osobami towarzyszącymi - dziećmi, partnerami/partnerkami, przyjaciółmi, czy nawet byłymi współpracownikami. Jedzenie, picie oraz wszystkie atrakcje na koszt firmy. Takie wydarzenia nie są zbyt częste, ostatnie miało miejsce we wrześniu 2018 roku. Fajna biba, taka na miarę wielkości firmy i okazji.

Seweryn

Szukają (usunięte przez administratora) do czarnej roboty dostaniesz premie ale po 3 miesiącach niebedziesz jeden dzień to po premi premia 300zł frekwencja obowiązkowa jakościowa niby jest ale czarna magia nikt nie wie ile hehe ale na pewno nie na okresie próbnym .Jeżeli lubisz się smażyć to robota na ciebie bo to są wtryskarki czyli klimat tropikalny na hali praca na 3 zmiany oferują 3300zł sam się zastanów czy to dużo mało.

Grażyna
@Seweryn

Piszesz o magazynie czy produkcji? Chce podesłać cv na stanowisko montażystki na produkcje, ale jak tam taki upał, to nie wiem sama. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to nie ma szału, ale jestem w takiej sytuacji, że raczej nie mogę wybrzydzać. Jakieś benefity oprócz premii są? Od razu dostajesz umowę o pracę, czy dopiero po okresie próbnym?

Seweryn
@Grażyna

umowa po 3 miesiącach na stałe

Adela
@Seweryn

Dużo osób zostaje w firmie po zakończeniu okresu próbnego? Czy raczej rezygnują, lub co gorsze — to firma im dziękuje? Mąż chce się zatrudnić, ale zależy mu na stabilizacji

Flower

Szanowni Państwo, Miałem przyjemność odbyć rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko specjalisty ds jakości dostawców. Same konkrety, kierownik rzetelny i pragmatyczny i ceniący swoją pracę, a ponadto opisujący pracę w samych superlatywach. W zasadzie rozmowa miała być prowadzona przez inną osobę, Pani jednak się nie pojawiła. Na rozmowie wszystko dokładnie wyjaśnione, więc chętnie podjąłbym pracę, a nawet bardziej. Merytoryczna rozmowa i metodyczne zachowania sprawiły, że mogło się odnieść przyjemne wrażenie. Może jedynie osoby wewnątrz na produkcji i w biurze(jasne i przestronne:D) sprawiały wrażenie jeszcze bardziej zadowolonych. Oczywiście pracę otrzymałem bez znajomości, ponieważ mnie doceniono i po rozmowie wiedziałem w ciągu 5 dni, że jestem przyjęty. Jestem firmie ETO Magnetic niezwykle wdzięczny za wysokie wynagrodzenie. A teraz przeczytajcie na odwrót,ups. Powodzenia dla chętnych do pracy w tej firmie.

Halina
@Flower

A ile zaproponowali Ci na stanowisku specjalisty ds. jakości dostawców? Wiem, że jest możliwość opieki medycznej, ale dopiero jak przepracuje się u nich rok to finansują, czyli przez pierwszy rok nie ma możliwości korzystania, nic a nic nie opłacają w tym zakresie? Miałeś tylko jedną rozmowę czy może kilkuetapową, jak jedną to ile ona trwała?

Root
@Flower

Przecież nikogo nowego do nas nie przyjęli...

Kris
@Root

Serio? Firma jest tak nieduża że wiesz o każdym nowym pracowniku? A ty w jakim dziale pracujesz? Też w jakości?

Maksymalna kwota teraz wynosi ok 26zł na godzinę plus premie za wyrobienie. Tak każdy płacze ze mini sensor zarabia ok 4 inne linie też nie narzekają jeżeli mają wyrobienia. Nie polecam trafić tam na jedną z liderek która wykańcza ludzi a nie sama praca. Jak wszędzie na produkcji trzeba robić ale u niej trzeba (usunięte przez administratora) . Pracowałam w wielu formach to ta z nich jeszcze wypada najlepiej

Czesław
@pracownik

26 zł, ale brutto czy netto? Mógłbyś też napisać w jakiej wysokości jest ta premia? Wspominasz też o dosyć istotnej kwestii, jak wykańcza, co takiego się dzieje i jak to wpływa na pracę, opisz proszę to krótko.

Norma

Te bony świąteczne to jedna wielka żenada. Jak można karać kogoś dwa razy za to samo?! Za korzystanie z chorobowego potrącana jest już premia frekwencyjna, a bon świąteczny to powinna być nagroda dla tych którzy wytrzymali tam kolejny rok. Choroba nie wybiera i nie na wszystko można mieć wpływ! Wesołych świąt droga firmo.

@Norma

I tu cię zaskoczę ,bo niektórzy na długim L4 dostaną bony na święta.

Aa

Bzdury

Ghhjddyg
@Ewa

Jakim cudem ktoś na długim L4 miałby dostać bon?

Jan
@Ghhjddyg

Choroba jest tu odbierana jako złośliwość czyniona firmie ze strony pracownika, czy też chodzi o podejrzenie symulowania, słowem zwykły brak zaufania? Rozumiem jeszcze, że traci się premię frekwencyjną, ale dlaczego odbierany jest bon świąteczny? Duże to w ogóle pieniądze?

Kamila
@Ewa

Co oznacza w waszej definicji "długie l4"? ile to dni? i jak z tym bonem ostatecznie, bo pisali, że to nieprawda i ciekawa jestem jak to się rozstrzygnęło. ogólnie to dużo osób siedzi w firmie na zwolnieniach?

@Kamila

Długie czyli powyżej 24 dni, wtedy nie łapiesz się na bona. I oczywiście niczego już nie dawali później.

Normy, normy, normy. Ciągle mało, ciągle źle. Praca ciężka w wymuszonych pozycjach na ciągle psujących się maszynach w ciągłym stresie. W lato nie ma czym oddychać na hali. Szkoda zdrowia. Brygadzistki to typowe (usunięte przez administratora). Myślą, że są kimś a tak na prawdę są jeszcze większym (usunięte przez administratora) niż zwykły operator na linii. Nie wiem, może muszą się jakoś dowartościować choć nic tym nie ugrają a i nie wychodzi im to nawet. W przypadku zmniejszenia zamówień dostajecie wolne ale musicie później odrabiać w soboty kiedy jaśnie pan sobie wymyśli... Oczywiście bez żadnych dodatków.... Omijać szerokim łukiem jeżeli szanujecie siebie i swoje zdrowie.

@Marta

Rozumiem, że piszesz to jako były pracownik.

Witam, aplikuję na dział Utrzymania ruchu, czy atmosfera jest tam ok? Jak przełożony i praca?

ETEILE
@Michał

Fajna atmosfera, praca ciekawa, przełożony jak to przełożony, ale do dogadania i konkretny.

Kamila
@ETEILE

A jak konkretnie praca tam wygląda, że taka ciekawa jest? Jakiś przykładowy dzień z pracy?

Mmm

Ma ktoś emaila do kadr?

daniel

na jakie zarobki można liczyć na UR?

Stlock
@daniel

Na rozmowie ta kwestia jest omówiona, jest stawka godzinowa i na pewno będziesz ją znał więc możesz sobie wyliczyć. Na pewno w miarę czasu będą podwyżki.

Jakość

Witam, Skąd wynikają częste ogłoszenia so działu jakości? Np. Specjalista/inżynier ds. jakości dostawców? Są to nowe stanowiska czy rotacja jest co pół roku?

Jan
@Jakość

Nie nowe, a wyprane w Perwolu

Sylwia

Proszę o odpowiedź jak wygląda praca na różnych stanowiskach w pracy. Jak wygląda przezbrajanie maszyn Czy naprawa Czy to i to pracownik maszyny Czy inna osoba chodzi mi o dzieło montażu i Czy to jest ciężkie do nauczenia

@Sylwia

Możesz przyjść na 3 miesięczny okres próbny i zobaczyć co i jak. Bo raczej ciężko tu opisać pracę na wszystkich maszynach, bo jest ich sporo. A nie wiadomo też gdzie trafisz.

Sylwia

Piszę o wiadomość jak wygląda praca chodzi o wykonywane czynności czy samemu przezbraja się maszyny i jak to wyglada

Czy ktoś wie w które soboty października będziemy odrabiać?

o jakim odrabianiu mówisz?

Ons
@ja

Pewnie chodzi o nadgodziny

@Ons

Wiesz może czy nadgodziny są jakoś dodatkowo płatne?

Ona
@Sylwia

100 procent płatne

Jula

Czy mogą zwolnić na okresie próbnym i ile wynosi pensja netto po okresie próbnym netto że wszystkimi do datkami

Ona
@Jula

Jak są ku temu powody to zwolnić można zawsze. Okres próbny nie zapewnia bezkarności

Zostaw merytoryczną opinię o ETO MAGNETIC - Wrocław

• Jak się pracuje w ETO MAGNETIC?

Zobacz opinie na temat firmy ETO MAGNETIC tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 117.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ETO MAGNETIC?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 74, z czego 7 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 44 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ETO MAGNETIC?

Kandydaci do pracy w ETO MAGNETIC napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ETO MAGNETIC