hireright

Katowice

Opinie o hireright

Rekrutant

Proces rekrutacyjny tragiczny, ludzie nie zainteresowani Twoją obecnością, sprawiają wrażenie, jakby tak naprawdę nie szukali pracowników. Proponowana pensja poniżej jakiejkolwiek godności przez co najmniej 9 miesięcy.

kulfon
@kwazi 16.11.2017 10:11
Jaka stawka jest w takim razie na miarę Twojej godności? 10K za znajomość jednego języka? Good luck, żyjemy w Polsce. Ponad 3K...

3k to sa dobre pieniadze dla frajerów, ktorych utrzymuje mama.

Rekrutant
@kwazi 16.11.2017 10:11

3k? to chyba brutto albo trzeba kleknąć żeby dostać netto. Na rozmowie sobie tyle zażyczyłem to spojrzeli na mnie z politowaniem. Coś mi się wydaje kolego, że ktoś Ci kazał taki komentarz napisać ;) Wyjeżdżanie z mamą to też poziom betonu, nie pozdrawiam.

Nowa

3200 brutto, poprawka! Az tak pieknie to nie jest haha

Nowa

Hej, nie wiem kto wystawia te fatalne komentarze ale ja osobiscie polecam HireRight, pracuje tam od miesiaca, dostaje 3200 netto na dzien dobry wiec chyba calkiem niezle na poczatek, glowa mi peka od natloku informacji ale to akurat wydaje sie byc pozytywem bo mam wrazenie ze ciagle uczenie sie noWych rzecZy rozwoja i pobudza szare komórki. Nie chce mi sie wierzyc ze ktos po pol roku angielskiego zmywaka dostal tam prace od reki i sobie poradzil, ja osobiscie w trzynastosobowym Zespole mam tylko jedna osobe bez wyZszych studiów i wszyscy "jadą" po angielsku jak zawodowcy. W firmie panuje naprawde swietna atmosfera, nie wyczuwam nijak "korpo wyscigu szczurow" i mam nadzieje ze zabawie tu dluzej...polecam hireright

zosia_samosia
@Nowa 10.11.2017 23:35

po miesiącu pracy to pewnie dalej nie wiesz na którym pietrze wysiąść z windy.

Ambitny

Firma dobra na start, lub jeśli ktoś studiuje zaocznie. Na stanowisko researchera przyjmują bez studiów, a jedynym wymogiem jest "biegła" znajomośc j. angielskiego czy też drugiego języka obcego w przypadku stanowiska Language researchera. W praktyce wygląda to tak, że wystarczy aby ktoś spędził pół roku na zmywaku w Anglii i ma tę pracę jak w banku, a później trzeba mu pomagać napisać maila, bo nie umie odmienić "to be", autentyczna sytuacja dotycząca osoby, którą szkoliłem. Perspektyw na rozwój nie ma żadnych, ponieważ nawet jeśli awansujemy nie nauczymy się niczego nowego. Rotacja duża i nie ma się co dziwić bo ludzie w firmie traktowani są przedmiotowo.

Lidia

@Ala zarobki często zależą od Twojego zdobytego doświadczenia na takim stanowisku. Czy może planujesz aplikować do firmy hireright? A może ktoś był ostatnio na rozmowie na Account Managera i podzieli się informacjami na temat przebiegu rekrutacji?

Ala

Na jaką stawkę (mniej więcej) może liczyć Account Manager?

Lidia

@starszy_specjalistajak długo pracujesz w firmie hireright? Jakie obejmujesz stanowisko? Czy Tobie się udało awansować na wyższe stanowisko? Każde stanowisko pracy jest inne i obowiązują na nich inne warunki pracy, dlatego opinie mogą się różnić od siebie.

tgb

Pracuję w firmie ponad rok. Z awansem nie było problemu, choć duża większość awansów jest poprzez rekrutację, na której wymagany jest co najmniej rok doświadczenia w firmie. Tak na prawdę nie potrzeba specjalnych kwalifikacji do tej pracy. Najważniejsza jest znajomość angielskiego, bo cała oficjalna komunikacja jest prowadzona właśnie w tym języku. Jednak są osoby, mówiące mniej popularnymi językami, a nie mówiące zbyt dobrze po angielsku. Na najniższych szczeblach kariery pracy jest oczywiście najwięcej, ale tylko nieliczni nie dają sobie rady. Oczywiście w okresach, kiedy klienci najwięcej rekrutują pracy jest multum przez długi czas i może to być frustrujące, ale firma wynagradza to podwójnymi stawkami za nadgodziny. System benefitów jest świetny, firma chętnym opłaca kursy językowe. Atmosfera w biurze jest świetna, na luzie, ale jak trzeba dogadać się z kimś spoza Polski to jest problem. Jeśli chodzi o team leaderów i managerów to różnie jest. Ja akurat od samego początku miałam świetnych team leaderów. Firma jak każda inna - ma jakieś wady, ale ja ogólnie jestem zadowolona i polecam @Lidia dla Account Managera spoza firmy największym problemem będzie ogarnięcie procedur, ale nowa osoba nie zostaje rzucona na głęboką wodę, tylko przechodzi odpowiednie szkolenie, team CR jest na prawdę fajny, sympatyczny i bardzo chętnie pomagają

Lidia

Obecnie rekrutują na stanowiska Researcher with French i Researcher with German. Aplikuje ktoś? Z ich oferty pracy wynika, że zapewniają benefity.

Lea

Hej czy może mi ktoś napisać swoją opinie o pracy na stanowisku Młodszy specjalista ds weryfikacji danych?

Anna

Hej, czy miał ktoś rozmowę na stanowisko Account Manager w Hire Right? Czego można się spodziewać na rozmowie w biurze? Jeśli chodzi o excel, czy weryfikują znajomość?

Robie Nalesniki

Spedzilem ponad 4 lata w HR, trzy awanse po drodze, az uderzylem o sciane. Z braku opcji na rozwijanie umiejetnosci rruszyłem naprzód. Glowny atut - ludzie. Glowny zarzut - management od poziomu SDM wzwyz i strategia firmy. Swietna praca na start, jezeli nie masz ambicji nie bedziesz sie rozwijac, nikt cie nie wyciagnie za uszy na sile, ale jak masz ochote na wiecej i nie trafisz na TL bez kompetencji (mniejszosc, ale sa takie gwiazdy) to masz szanse sie wykazac i istopniowo awansowac. Praca wymagajaca zaczynajac od trainee, ale widac ze jakosc zarowno nowych pracownikow (attitude) i zarzadzania nimi (szkolenia)spada czego skutkiem zwiekszona rotacja na stanowiskach entry.

kinga

no wlasnie to tez jest kwestia podejjscia do stanowiska, czasami niektorzy jak juz maja dosiwadczenie to oczekuja niewaidomo jakich zarobkow na danym stanowisku, a wiadomo,ze od czegos zaczac trzebai bedzieci łatwiej

Ktoś

Ja zapytam z innej beczki. Widzę, ze tu wypowiadają się głównie osoby po filologii. Czy osoby ze znajomością języka na c1 (potwierdzoną certyfikatem) mają tam w ogóle szanse, czy dyplom filologii jest dla HireRight większym atutem? Pozdrawiam.

Ellie
@Ktoś 07.10.2016 19:30

Nie trzeba kończyć filologii, certyfikat wystarczy. Na początku robią test angielskiego i to jak sobie na nim poradzisz ma największe znaczenie.

Ktoś

A ja mam mini odezwę do działu HR. Otrzymując odpowiedź odmowną typu "dziękujemy za zainteresowanie itp itd" warto byłoby podać kandydatowi PRZYCZYNĘ rezygnacji z jego kandydatury np. typu: "zbyt duża ilość kandydatów o porównywalnym poziomie kompetencji" - wtedy wiadomo że warto ponownie przesłać aplikację (choć i tak istnieje ona w bazie danych wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych) lub inne nieznane przyczyny gdyż miałoby to dla niego wartość POZNAWCZĄ i pomogło wyciągnąć jakieś konstruktywne wnioski. Dla nas poszukujących jest to CENNA wskazówka i przede wszystkim oszczędność czasu czy warto na przyszłość koncentrować się na tym sektorze czy też nasz profil osobowościowy predysponuje nas (Waszym zdaniem) w zupełnie innym kierunku (wtedy wiadomo że nie warto ponawiać CV).

Ktoś

A ja mam mini odezwę / propozycję do działu HR. Jeśli od kandydata na stanowisko Trainee Researcher wymaga się skrupulatności i dociekliwości w weryfikacji danych potencjalnych klientów i nam samym robi się assessment to może wysyłając do nas odpowiedź odmowną typu "dziękujemy za zainteresowanie itp itd" należałoby z taką samą skrupulatnością podać PRZYCZYNĘ rezygnacji z danej kandydatury. Nie piszę tego z przekąsem lecz tego typu odpowiedź miałaby dla mnie wartość POZNAWCZĄ. Może mało znam życie ale po takiej rekrutacji chciałabym wyciągnąć dla siebie jakieś konstruktywne wnioski np. typu: "zbyt duża ilość kandydatów o porównywalnym poziomie kompetencji" (wtedy można odetchnąć z ulgą i szukać sobie pracy w innej konkurencyjnej korpo, lub też..."brak predyspozycji z uwagi na...."? bo nigdy nie wiadomo co rekruterowi przypadnie do gustu a dla nas poszukujących jest to CENNA wskazówka i przede wszystkim oszczędność czasu bo po co pchać się do drugiej korporacji skoro stwierdzą że pracownik z jakiegoś tam powodu (cechy charakteru, osobowość, cv lub inne) na to stanowisko się po prostu nie nadaje? albo za mało samodzielny a może i gorzej: za bardzo samodzielny? albo za małe doświadczenie? albo za duże? albo za mało asertywny? albo za bardzo asertywny?..wtedy zawsze można spróbować szczęścia w innym sektorze odpuszczając sobie całkowicie sektor HR. Mowię tu o ludziach np. po filologii którzy praktycznie przygotowywani są do pracy nauczycielskiej a researcherem zostają przez przypadek. Może teraz zmienię wątek bo mam podwójny "zgryz". Pracując w pewnym dziale w pewnym sektorze po pewnym czasie wygasła mi umowa której nie przedłużono. Widząc ogłoszenie firmy konkurencyjnej z tego samego sektora do tego samego działu napisałam CV do końca nie wiedząc czy kilkumiesięczne doświadczenie w danym dziale w konkurencji będzie dla mnie atutem czy też przeszkodą (skoro nie przedłużyli umowy bo widać nie mieli ochoty). Konkurencja nie oddzwoniła i bądź tu mądry na przyszłość. W dobie tak modnych umów tymczasowych czy rotacji w firmach nie sposób zmieścić cv na jednej stronie A4 (za długie cv to podobno też minus). Jaki kandydat ma osobiście u Was wyższe notowania? czy ten któremu w poprzedniej firmie podziękowano - nie przedłużono umowy (wolał sam zostać zwolniony aby mieć prawo do zasiłku) czy ten który sam podziękował swojemu byłemu pracodawcy wyprzedzając go czując że firma może nie mieć ochoty na przedłużenie umowy? (ale może być postrzegany jako osoba która i u Was długo miejsca nie zagrzeje jak tylko znajdzie coś lepszego)? I tak źle i tak niedobrze. Pytam gdyż autentycznie nie stać mnie teraz na psychoanalityka ;). Będę wdzięczna za sugestie gdyż chciałabym wyeliminować pewne ewentualne błędy na przyszłość bo nie wiem na co zwracacie uwagę w CV.

Ktoś

@Wyggi, jak Ty kalkulujesz, w Twoim przypadku to raczej będzie zmiana na gorsze przecież 2700 brutto to PONIŻEJ 2000 netto czyli poniżej Twojej podstawy (w HR nie ma prowizji od sprzedaży) i na swoją aktualną stawkę będziesz czekał kilka lat więc cofasz się do tyłu a kwota 3600 brutto to jakieś 2600 netto więc tyle chyba jako handlowiec spokojnie z prowizją wyciągniesz mając podstawę 2000 netto a w dziale sprzedaży to praca bardziej kreatywna i żywiołowa niż monotonne HR. Jak się nie ma co się lubi to czasem się lubi co się ma. Chyba że kręcą Ciebie benefity, Multi Sport, ubezpieczenie itp oraz jak tu napisano brak możliwości rozwoju, może jakaś tam stabilizacja choć tu słyszę o rotacji. Mnie najbardziej kręci sprzedaż i ta pozytywna adrenalina choć lubię próbować swoich możliwości w innych obszarach (jako koło ratunkowe na gorsze czasy) ale: czy nie lepiej samemu sobie na to ubezpieczenie zarobić i wybrać je według własnego uznania jak się ma dość fajną pracę? Wszystko trzeba przekalkulować. Sama chętnie wysłałabym po raz 2-gi aplikację do HireRight ale nie wiem czy to ma sens skoro już jestem w ich bazie danych. Jestem osobą dynamiczną (może aż za bardzo) i pozytywnie nakręconą :). Rekruterzy! Jest sens wysyłać CV po raz kolejny? czy czasem przeglądacie jeszcze stare aplikacje? Qrcze, gdybym tylko wiedziała dlaczego wtedy nie przeszłam....

Ktoś

A ja mam mini odezwę / propozycję do działu HR. Jeśli od kandydata na stanowisko Trainee Researcher wymaga się skrupulatności i dociekliwości w weryfikacji danych potencjalnych klientów i nam samym robi się assessment to może wysyłając do nas odpowiedź odmowną typu "dziękujemy za zainteresowanie itp itd" należałoby z taką samą skrupulatnością podać PRZYCZYNĘ rezygnacji z danej kandydatury. Nie piszę tego z przekąsem lecz tego typu odpowiedź miałaby dla mnie wartość POZNAWCZĄ. Może mało znam życie ale po takiej rekrutacji chciałabym wyciągnąć dla siebie jakieś konstruktywne wnioski np. typu: "zbyt duża ilość kandydatów o porównywalnym poziomie kompetencji" (wtedy można odetchnąć z ulgą i szukać sobie pracy w innej konkurencyjnej korpo, lub też..."brak predyspozycji z uwagi na...."? bo nigdy nie wiadomo co rekruterowi przypadnie do gustu a dla nas poszukujących jest to CENNA wskazówka i przede wszystkim oszczędność czasu bo po co pchać się do drugiej korporacji skoro stwierdzą że pracownik z jakiegoś tam powodu (cechy charakteru, osobowość, cv lub inne) na to stanowisko się po prostu nie nadaje? albo za mało samodzielny a może i gorzej: za bardzo samodzielny? albo za małe doświadczenie? albo za duże? albo za mało asertywny? albo za bardzo asertywny?..wtedy zawsze można spróbować szczęścia w innym sektorze odpuszczając sobie całkowicie sektor HR. Mówię tu o ludziach po filologii którzy praktycznie przygotowywani są do pracy nauczycielskiej a researcherem zostają przez przypadek. Może teraz zmienię wątek bo mam podwójny "zgryz". Pracując w pewnym dziale w pewnym sektorze po pewnym czasie wygasła mi umowa której nie przedłużono. Widząc ogłoszenie firmy konkurencyjnej z tego samego sektora do tego samego działu napisałam CV do końca nie wiedząc czy kilkumiesięczne doświadczenie w danym dziale w konkurencji będzie dla mnie atutem czy też przeszkodą (skoro nie przedłużyli umowy bo widać nie mieli ochoty). Konkurencja nie oddzwoniła i bądź tu mądry na przyszłość. W dobie tak modnych umów tymczasowych czy rotacji w firmach nie sposób zmieścić cv na jednej stronie A4 (za długie cv to podobno też minus). Jaki kandydat ma osobiście u Was wyższe notowania? czy ten któremu w poprzedniej firmie podziękowano - nie przedłużono umowy (wolał sam zostać zwolniony aby mieć prawo do zasiłku) czy ten który sam podziękował swojemu byłemu pracodawcy wyprzedzając go czując że firma może nie mieć ochoty na przedłużenie umowy? (ale może być postrzegany jako osoba która i u Was długo miejsca nie zagrzeje jak tylko znajdzie coś lepszego)? I tak źle i tak niedobrze. Pytam gdyż autentycznie nie stać mnie teraz na psychoanalityka ;). Będę wdzięczna za sugestie gdyż chciałabym wyeliminować pewne ewentualne błędy na przyszłość bo nie wiem na co zwracacie uwagę w CV.

Laura

Kasa na najniższym stanowisku może nie powala, ale jest to stała praca, jest opieka medyczna, jakieś tam benefity, przyjazna atmosfera. Dla jednych workload będzie za duzy, innych specyfika pracy wkręci, ale to pewnie w każdej pracy tak jest. Poczatki wszędzie sa trudne. Po kilku latach pracy czujesz się pewnie na stanowisku, możesz przejśc do innego działu, i spokojnie ok 2600 - 3000 na rękę dostaniesz. Kwestia nie znichęcania sie na wstępie.

Kandydat

Są tutaj jeszcze jacyś pracownicy firmy, którzy podzielą się swoją opinią?

Madzia

Witam! Właśnie startuje do tej firmy hireright na databasedanalyst. Jestem z Zawiercia. Jestem po anglistyce, mam tylko licencjat, z magisterką mi nie poszło. Wcześniej byłam w bentelerze w dąbrowie i zrezygnowałam po 2 dniach. Zastanawiam się bo piszecie że dużo pracy czy gdyby mnie zatrudnili czy bym dała radę? Czy ktoś mi powie? Pozdrawiam

magda32
@Madzia 18.05.2016 14:59

nie wiem kim jesteś ale nie masz prawa się pode mnie podszywać

Dyskrepancja jest wtedy, kiedy data różni się o 30 dni lub więcej.

amt

Hej, mam pytanie trochę z innej beczki, do ludzi pracujących w Hireright zajmujących się weryfikacją danych potencjalnych pracowników. Dokładnie chodzi mi o weryfikację dat poprzedniego zatrudnienia - od jakiego poziomu rozbieżności dana pozycja oznaczana jest w raporcie jako "discrepancy"? Omyłkowo wpisałam datę rozpoczęcia wrzesień, a zaczęłam pracę w październiku i zastanawiam jak to zostanie potraktowane...

Wyggi

Prowadzę z nimi aktualnie rozmowy co do zatrudnienia (młodszy specjalista z włoskim i angielskim) i zastanawiam się czy nie przejść do nich do pracy i zrezygnować ze swojej jako handlowca z 2000 netto + premie od sprzedaży. Mówili 2700-3600 brutto.

gary, wydaje mi się że informują kandydata "skontaktujemy się w razie gdybyśmy byli zainteresowani zatrudnieniem Pana/ Pani" więc chyba dlatego nie dostałeś żadnego potwierdzenia po rekrutacji= niestety brak zainteresowania. Tak mi sie wydaje, może sie mylę.. Ale jak dla mnie miało by to uzasadniony powód- ogromna liczba rekrutowanych osób. Poza tym zwróć uwagę na sam proces rekrutacji. Jest prowadzony raczej na luzie a przy okazji sprawdza umiejętności kandydata wymagane na dane stanowisko. Nie wszędzie tak jest, a uwierz mi że cos na ten temat wiem.. pzdr

gary

Wyjatkowo chamskie, aroganckie i nieprofesjonalne podejście do osób ubiegających sie o prace w tej firmie - po zakończeniu rekrutacji nie raczą wysłać głupiego maila z grzecznościową informacją że " dziękujemy ale...itp" nie mówiąc już o telefonie. Po prostu pomimo wzięcia udziału w ostatnim etapie rektutacji kontakt się urywa i zapada milczenie. Amatorstwo. Nie polecam tej firmy. Odnoszę wrażenie że praca tam to typowy wyścig szczurów.

georgeclooney

to zalezy co kto uwaza za problem. ze wyplacaja na czas? dla mnie 1800 zeta wyplaty to powazny problem. to jest pensja dobra dla studenta 1 roku, ale na pewno nie dla doroslego czlowieka. praca owszem prosta, ale tez nuzaca. a przy tym nawał pracy taki, ze szkoda gadac. wielu ludzi rezygnuje juz po miesiacu.

tommy25

zgadzam się z opinią lemingi. ludzi traktują tam jak smieci. pojedynczy pracownik się nie liczy. rotacja ogromna. wychodzą z zalozenia ze kazdego mozna latwo zastapic. pensja chyba najznizsza na rynku. kto moze ucieka stamtad.

lemingi12

1830 netto + nawal pracy+ brak kultury organizacyjnej+ managerzy-gowniarze. dlatego kazdego tygodnia ktos odchodzi. nie polecam.

Ktoś

Jaka szkoda, że nikt nie chce uchylić rąbka tajemnicy :(

Ktoś

Witam, czy orientujecie się jakich zarobków brutto/netto może spodziewać się początkujący Researcher (bez doświadczenia w branży HR)z biegłą znajomością dwóch języków obcych?

ksj
@Ktoś 02.12.2015 14:29

teraz byly podwyzki i na start dostaje sie jakos 2000 na reke... praca spoko ale na pare miesiecy, na dluzsza mete kompletny brak perspektyw na rozwoj, zajmowanie się durnymi problemami durnych ludzi i przestrzeganie durnych zasad ktore wymagaja zmian. Ciagle gadaja jak to licza sie z opinia pracownikow i ze jak masz jakis pomysł jak udoskonalić nasza prace to mow, mowisz mowisz i i tak nic nigdy sie nie zmienia. Plus przez 3/4 roku natłok pracy nie do przerobienia. Podobny do pracy na linii produkcyjnej tylko zamiast rekami pracujesz glowa. Pracowalem ponad rok i nie polecam.

Jo
@Ktoś 02.12.2015 14:29

Brutto 3220 z jednym językiem

Zostaw opinię o hireright - Katowice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie hireright