*GoWork nie weryfikuje każdej opinii przed publikacją, jednak analizujemy zgłoszenia i usuwamy wszystkie treści naruszające regulamin.
Damian
27.09.2019 09:46
Inne
Pracowałem w Tts sporo lat. Bardzo miło wspominam ten czas. Sporo osób się przewinęło ale tak już bywa jak ktoś nie chce pracować to rządna praca mu nie dopasuje. Kierownictwo spoko dyrekcja też współpracownicy też ok jak się nie jest z charakteru6osoba koncliktowa. Tak jak w każdej firmie idziesz do pracy robisz swoje i do domu. Firma daje spore mozliwosci rozwoju
Mm
26.07.2019 15:35
Inne
Jak wyglądają warunki w dziale projektowym?
Mam wykształcenie wyższe, Wzornictwo przemysłowe. Znam programy takie jak: solidworks, +grasshooper, inventor, keyshot, autocad (potwierdzone certyfikatami).
Ololo
14.03.2019 23:45
Inne
Polecam firmę ze względu na co raz większą kulturę pracy, to się podoba ale nie wszędzie niestety tak jest. Zauważyłem że bardziej wysoka kultura występuje w strumieniu który jest na tej stronie co krajalnia, po drugiej stronie mniej, ale też nie jest źle. (Chodzi oczywiście o podejście kierowników do ludzi) w porównaniu do innych firm jest dobrze, co nie znaczy że nie ma na parku lepszych ofert pracy. Pamiętajcie szanujcie starszych stażem pracowników, poniewaz zauwazylem ze kierownicy wiedzac ze pracujesz juz dlugo pozwalaja sobie na glupie teksty. ciekawa rzecz która słyszałem: " minął już czas kiedy my zwalnialismy, teraz ludzie sami się zwalniają" bardzo mądre. Moja rada : nie tylko słupki... praca jest w porządku czystość na hali ok, nie śmierdzi jak w firmach o podobnej branży, jest co raz lepiej.
Cześć, znalazłam ofertę pracy na stronie internetowej TTS na stanowisko: specjalista ds. zakupów. Obecnie pracuję na stanowisku specjalista ds. sprzedaży i zakupów w dziale niemieckim. Obsługuję klientów głównie z Niemiec/Szwajcarii i Holandii. Moja miesięczna pensja klaruje się w przedziale 4200-4500 netto (zależy od premii, czasami 75% a czasami 95% podstawy)+ ryczałt za paliwo i oczywiście benefity. Jak to wygląda w Waszej firmie? pensja? czy pracownicy są zmuszani do nadgodzin, etc. Czy ktoś mógłby napisać rzetelną informację na ten temat?
HanseYachts Sp. z o.o.
11.02.2019 09:59
Pracodawca
Pani Moniko, wynagrodzenie jest zależne od doświadczenia oraz kwalifikacji kandydata. Wspomniane przez Panią ogłoszenie jest już niestety nieaktualne.
Michu
15.01.2019 16:07
Inne
Piękne były paczki w tym roku obfite suuuper
Wojtek
08.12.2018 19:38
Inne
Siema, chodzom słuchy że tts ma być wyprzedany. Pozatym spore oszczędności Prezes robi. Mięndzy innymi zwolnił osoby z małych elementów, zwolnili prawie całą kontrolę jakości. Właściwie to nie zwolnili wszystkich tylko część przenoszą na inne działy. Zwalniają ludzi z DAP. Usuneli kontenery z hali żeby nie płacić za ich wynajmnowanie. I wcześniej zwolnili osoby z biura. I zlikwidowali nad godziny. I teraz dają podwyżki, bo ludzie zaczeli odchodzić a muszą wyrobić się, z produkcją zamówień które już klienci zrobili, bo zapłacą kary. Pytałem kierownika czy to prawda z tą sprzedażą ale nie chciał nic gadać jakby się obawiał. Ciekawe czy dadzą na mikołaja porząndne paczki takie jak były kiedyś czy takie biedne jak w tamtym roku.
Marek
20.12.2018 20:00
Inne
Podobno tak jest.
Z drugiej strony kryzys idzie, a kto w kryzysie łodzie kupuje.
Wojtek
12.01.2019 14:58
Inne
Maja powiem ci tak: Dali paczki ale jeszcze słabsze niż, w tamtym roku. Dodali taki głośnik WI-FI z napisem TTS. Patrzyliśmy na allegro i takie głośniki chodzom po 20zł więc nie ma szału. Ale wydali się bo się pomylili z emeilem i zamiast do biura wysłali też na produkcje i kierownicy dostali premie na święta Bożenarodzeniowe, i mieliśmy o tym nie wiedzieć ale się wydało. I powiem uczyciwie że dali podwyżki ludziom i sam dostałem 1,50gr i z mojej zmiany nie dostał jeden tylko podwyżki i jeden nie chce powiedzieć czy dostał czy nie dostał. I jak w grudniu nie było nad godzin to teraz byłem na jednej i może coś ruszy z pracą i może będzie można chodzić częściej, zobaczymy. I teraz jest ogłoszenie bo szukają malarzy na malarnie bo się zwolniło dwóch za granicę i potem mają się zwalniać kolejni kiedy tamci pierwsi sprawdzom czy robota okej. Pozdrawiam chłopaków z malarni. Dobry przekaz leci.
fanatyk pracy
19.12.2018 07:36
Inne
ogólnie jest ok ,chociaż ostatnio trochę się zkiepsciło nie ma praktycznie nadgodzin a co za tym idzie jest trochę lżej i to jest woda na młyn dla nierobów celowo robią jeszcze wolniej aby nadgodziny wróciły przekraczają czasy aa jak się zwróci uwagę to jeszcze obrażeni a co najlepsze w tym i tak większość z tych pasożytów dostanie podwyżkę i to mnie trochę boli to tyle
Lubię atmosferę w Technologie Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. za:
trudno powiedzieć ale jest ok
Michu
12.12.2018 02:58
Inne
Wojtek ty jesteś niepełnosprawny czy niedorozwiniety
uzależniony
17.12.2018 15:13
Inne
właśnie tylko narzekać ci co drom mordy to na zwolnienia lekarskie sobie poszli a potem zdziwieni że nie ma podwyżek powiem tak 50% nadaje sie do natychmiastowego zwolnienia
uwaga
08.10.2018 10:24
Inne
Likwidują tutaj posty
znafca
09.10.2018 07:34
Inne
to widać. do tego wrzucają posty sami przez siebie, żeby nakręcić, że kogoś interesuje szukanie pracy:D
wierny zausznik nogi
07.10.2018 17:21
Inne
Tak nadal to on rekrutuje. Wkrótce zwolni się miejsce na produkcji bo ja czekam jeszcze miesiąc i składam wypowiedzenie. Nowy prezes zarządził, że ma nie być nadgodzin. Sporadycznie przychodzi kilka osób jak jest "zagrożenie produkcyjne". U nas na finiszu tak pozmieniali, że już od 2 miesięcy nie ma sobót. Poszedłbym na inny dział ale tam się biją o miejsca - a także nie wezmą mnie na laminowanie w sobotę uczyć. Także daję im jeszcze miesiąc. Dla niektórych czysta pensja wystarcza jak siedzą na garnku u mamy. Ale jak ktoś ma kredyt i małe dziecko to te 2,8-3tyś złotych(zależnie od dni) po prostu nie wystarcza. Bez nadgodzin pensja jakoś 1000zł mniejsza. Rękami i nogami broniłem się, by nie pójść do śmigieł, ale chyba mnie to jednak czeka. Powodzenia życzę wszystkim.
Rayaner
08.10.2018 08:17
Inne
Wiesz 2800 lub 3000 to duzo jak na realia w Polsce ale rozumiem i wiem jak ciężkie zycie majac pozyczke i dziecko fakkt, też myślałem nad Niemcami tak prosta praca to 6 tys minimum zł na reke minimum a pracy w Niemczech a juz nie wspominam o Holandii jest tak dużo że az miło :) dlatego pytam o tego Pana gdyż rózne opinie slyszalem i ze była zła atmosfera.
Rayaner
08.10.2018 09:13
Inne
Likwidują moje wpisy, jeden z zapytaniem dałem w piątek a teraz nie ma go
Chcesz być na bieżąco z opiniami o tej firmie? Otrzymuj powiadomienia mailowe, gdy pojawi się coś nowego!
Rayaner
08.10.2018 09:12
Inne
Moje komentarze sa likwidowane tu, dlaczego ?
Rayner
08.10.2018 09:11
Inne
Moje komentarze sa likwidowane tu, dlaczego ?
Ciekawa
04.10.2018 18:26
Inne
Witam czy są przyjęcia kobiet?
HanseYachts Sp. z o.o.
08.10.2018 08:28
Pracodawca
O pracę mogą się starać u nas zarówno mężczyźni jak i kobiety.
Nowy
04.10.2018 17:44
Inne
Witam czy są przyjęcia dla kobiet?
Szukam pracy
08.08.2018 15:14
Inne
Witam,
Od dłuższego czasu widzę, że TTS szuka pracowników.
Jak wygląda pierwsza umowa o pracę?
Zlecenie czy okres próbny trzy miesiące?
Szukam pracy
22.08.2018 14:05
Inne
Witam
Ten okres dwóch tygodni jest na zlecenie czy umowę o pracę?
HanseYachts Sp. z o.o.
22.08.2018 14:11
Pracodawca
Pierwsze 2 tygodnie kandydatom do pracy proponujemy umowę zlecenia aby lepiej poznali specyfikę naszej pracy.
Dzidzia
01.08.2018 16:15
Inne
Nie pracuje już tam pół roku , oczywiście bardzo z tego powodu jestem zadowolony , i cieszę się myśląc teraz o tych parobkach co robią w tym upale w kombinezonie i masce za te grosze , a ja siedze sobie w klimatyzowanym pomieszczeniu i sobie przypominam jak fajnie wąchać żywice przy tym skwarze
Pozdro dla debila dziadka.
anonymous
22.06.2018 07:50
Inne
Panie i panowie jest nadzieja wczoraj na hali pojawił się Erni,może wszystko wróci do normy he he
pracuś
21.06.2018 21:54
Inne
Od ostatniego czasu pojawiły sie zmiany w firmie, wielu nowych prowadzacyh i kierowników, szkoda ze nie kazdy z nich posiada odpowiednią(...) na temat wykonywanej pracy i nim zostaje, natomiast osoby biorace udział w rekrutacji na rożne stanowiska zostaja odrzucone wszystko jest ustalone z góry - powód "potrzebna nowa krew" slowa jednego pana z firmy, któremu trzeba sie usmiechać i sie kłaniac, ...prawda "prymusy"?,a czymkolwiem powodem może byc spedzanie wolnego czasu z przełożonym :) . Watpliwe jest to czy zmiana prezesa wyjdzie na dobre. Możemy sie pochwalic znajomymy ze nadal beda nas prosić by weekendy spędzać na jachtach - wdychając won styrenu :).
Kierownik palarnii
10.06.2018 09:49
Inne
Nie jest dobrze skoro niemiecki zarząd firmy odwołał prezesa. Nowi pracownicy to głównie obcokrajowcy z Chin i Nepalu. Nie znają polskiego więc ciężko się z nimi robi, nawet osobie znającej dobrze angielski. Zwłaszcza, że tutaj jest potrzebny angielski techniczny - a nawet branżowy (laminatowy). Mało kto w szkole uczył się jak po angielsku jest: żywica, żelkot, parafina. Nie dziwię się ludziom, że nie chcą pracować z osobami które ich nie rozumieją, gdy wytłumaczenie z pozoru prostej sprawy wymaga główkowania jak to przekazać. Zwłaszcza, że nie ma żadnych benefitów dla osób które znają dobrze język obcy i zechcą się podjąć takiej współpracy. Jest obecnie system "nauczycieli" - dostając nowego pracownika pod opiekę - gdy przepracuje on 2 tygodnie to "opiekun" dostaje 250zł brutto. Jak ten nowy pracownik przepracuje 3 miesiące i zda pisemny egzamin to "opiekun" dostanie jeszcze 500 brutto. Tyle, że ten egzamin jest trudny, no i jest po polsku - i osoby nie znające języka po prostu go nie zdadzą. Wtedy okazuje się, że te 3 miechy nie dostaniemy nic, nawet jeżeli szkoliliśmy dobrze.
Pozdrawiam, i życzę udanej pracy, chociaż mam obawy, że odwołanie prezesa to początek końca firmy, mimo zapewnień kierowników. No a może się mylę i przyniesie to coś dobrego (sami wiecie jaki prezes był.
anonymous
16.06.2018 18:56
Inne
A co mu dolegalo, ze go odwołali?
Marionetka
30.05.2018 15:02
Inne
Zarobki stoją w miejscu od długiego czasu. Polecam rozejrzeć się po okolicy bo siedzimy tu z przyzwyczajenia nie wiedząc, że teraz jest sporo podobnie płatnej pracy w lżejszych warunkach ( tts: 30 stopni, kombinezon, maska na twarzy, regitech nad głową i praca w ciężkiej chemii). Naprawdę polecam rozejrzeć się po okolicy czy to w Szczecinie, czy w Nowogardzie. Nawet zarabiając te 200-300 zł mniej warto spojrzeć na koszty dojazdów jak i bezcenny czas tracony na dojechanie.
Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w HanseYachts?
Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej
Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej
Rozmowa kwalifikacyjna
Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.
Xmaja
29.03.2018 18:48
Inne
Muszę wrócić do kraju z UK. Rozglądam się za pracą w laminatach. Przed wyjazdem do UK pracowałem w laminatach (10 lat w tym 7 na stanowisku brygadzisty ok 10 os. pod sobą) W UK też praca w laminatach i też zarządzanie ok 7-10 osób. Umiejętności: laminowanie ręczne, RTM, Vacuum, nakładanie natryskowe żelkotu. Gdyby nie sytuacja rodzinna to bym nie wracał.
Pytanie czy taka funkcja jak brygadzista u was istnieje, ile mogę wyciągnąć miesięcznie, wynagrodzenie poniżej 4500 netto za 160 - 182 godz/miesiąc mnie nie interesuje. Jak to u was wygląda?
HanseYachts Sp. z o.o.
30.03.2018 08:59
Pracodawca
Powinniśmy szybko porozmawiać. Jesteśmy w trakcie takiej rekrutacji. Proszę o bezpośredni kontakt z osobą odpowiedzialną za rekrutację 4891/886-21-49, [email protected]
Haha
15.04.2018 15:15
Inne
Haha, 4,5k na rękę chyba pracując we wszystkie weekendy.
Lama?
10.04.2018 20:34
Inne
Brak słów co do firmy i "niektórych pracowników"
przyszły
12.04.2018 09:12
Inne
to znaczy? co się dzieje?
Dżiłol
05.03.2018 18:06
Inne
Witam. Pracuje tam od niedawna i powiem wam , że firma na prawdę solidna , wszystko da się załatwić , jakiś urlop , wolne itp. na dziale też jest git . Jak się komuś pracować nie chce zawsze będzie wystawiał złą opinię .
Ja jestem zadowolony choć muszę dojeżdżać kawał drogi . Nie podoba mi się tylko , że Ukrainiec czy Indus ma taki sam hajs co Polak ale cóż nie ja to.ustalam tylko.ktos wyżej .
Ogólnie firmę polecam , pracę też
buuuuuuuuu
05.04.2018 18:38
Inne
ale fajnie jak jedziesz za granice i Ty masz taką samą stawkę co Oni
Dżiłol
09.04.2018 22:21
Inne
Fajnie by było jakbym pojechał do Niemiec i zarabiał tak jak on ... Niemiec weźmie 20 euro , Polak 13 lat euro ...
Michał Kryma
26.03.2018 18:37
Inne
Witam . Kolega mi mówił że pracuje na danym dziale i jest przesrane , czy jakbym trafił na dział i mi by nie pasowało to mogę zmienić jakoś na dniach czy trwa to dłużej ? Jaki dział najlepszy?
Kobold
23.03.2018 07:34
Inne
Witam, czy jest u Was praktykowane zatrudnianie w wymiarze 1/2 etatu? Oczywiście 8h w wybrane dni tygodnia:) Praca wydaje się ciekawa ale nie chce rezygnować z obecnej, a mam sporo wolnych dni gdzie można byłoby dorobić, pozdrawiam:)
HanseYachts Sp. z o.o.
23.03.2018 08:01
Pracodawca
Tak, zatrudniamy pracowników, którzy pracują w niepełnym wymiarze godzin - mamy dla nich specjalną elastyczną ofertę pracy. Każdego zainteresowanego prosimy o kontakt z naszym Działem HR - 91/886-21-53 lub [email protected]
Kobold
23.03.2018 17:21
Inne
Dziękuje za szybkie info z pierwszej ręki:)
Zainteresowany
28.02.2018 22:38
Inne
A jak oceniacie pracę kontrolera jakości?
Pento
05.12.2017 19:48
Inne
Co ty gadasz w tym roku będzie impreza grudniowa na odnowionej stołówce, będzie ciasto i tańce. Szkoda tylko, że tak mało czasu (impreza będzie w regulaminowej przerwie), ale może prezes dorzuci z 15 minut. Zamiast premii świątecznej masz przecież paczki o wartości sutej premii. Sam trunek to przecież Zafiro Anejo na specjalne okazje.
Laminiarz
25.02.2018 05:12
Inne
Gustavo Fring pokazał jak się kończy picie (usunięte przez administratora) ;)
eks laminiarz
08.02.2018 10:59
Inne
Dziś jechałem autobusem przez Goleniów do Szczecin na. W Goleniowie wsiadło dwóch Ukraińców.jeden w średnim wieku drugi koło 25. Mieli broszurkę tts. Głośno prawili. Zagadalem. Okazało się że dostali robotę w tts przez agencję. Prawili że 18 Zeta dostaną. Mówili dalej ze jakiś autobus że Szczecina ma wozić jaśków do tts. Powiedźcie czy tak jest zeczywiscie że 18 Zeta dają i jest darmo transport że Szczecina?????
HanseYachts Sp. z o.o.
08.02.2018 12:23
Pracodawca
Aby odpowiedź na Pana pytanie była z pierwszej ręki, informuję, jak wyglądają aktualnie zarobki w TTS:
- W TTS wszyscy pracownicy pracują na umowie bezpośrednio z TTS, nie ma pracowników zatrudnianych przez agencje. Agencje tylko szukają kandydatów.
- Przed podpisaniem pierwszej umowy o pracę pracownik ma 2 tygodnie okresu szkoleniowego ze stawkę 17zł/godzinę brutto. W tym czasie uczy się pracy i poznaje zakład. Nie trzeba mieć umiejętności w budowie jachtów. Każdego przeszkolimy do pracy.
- Po podpisaniu umowy o pracę na okres próbny jest to 17zł/godz. brutto + 300zł premii za obecność w pracy + wszystkie nadgodziny płatne z dodatkiem.
- Po 3 miesiącach okresu próbnego i podpisaniu umowy o pracę, stawka wzrasta automatycznie do 18zł/godz.
- Pracownik dostaje dalsze podwyżki o 1zł co 6-12 miesięcy, jeżeli wykonuje swoje zadania i jest zaangażowany w pracę. Najlepsi doświadczeni pracownicy zarabiają ponad 25zł/h.
- Wraz ze stażem pracownika rośnie też premia: 400zł po roku pracy i 500zł po 3 latach pracy.
- Dodatkowo pracownik otrzymuje od 500 do 1000zł za każdą osobę poleconą przez siebie do pracy w TTS.
- Dodatkowo doświadczony pracownik otrzymuje 750zł za wyszkolenie nowego pracownika.
- Dodatkowo pracownicy pracujący na Szlifierni i Malarni dostają dodatki 200-300zł miesięcznie.
- Transport darmowy jest z Goleniowa do zakładu w Łozienicy. Generalnie pracownicy dojeżdżają samochodami prywatnymi łącząc się w kilkuosobowe ekipy.
- Pracownicy mogą awansować (Prowadzący, Kontroler Jakości) i wtedy dostają dodatek funkcyjny (średnio 300 – 750zł) lub stanowiskowy (Kontroler Dostaw, Operator Maszyn 250 – 500zł)
- Powyższe warunki zatrudnienia i wynagrodzenia są takie same zarówno dla Polaków jak i Ukraińców.
Zainteresowanych pracą w TTS zapraszamy do zgłaszania się na [email protected] lub telefonicznie 91/431-21-53.
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi stronami www.yachtech.pl i https://www.facebook.com/TTSgoleniow/
Maja
28.11.2017 20:30
Inne
@Radek @anonymous @Krzychu nie jestem pracownikiem Technologii Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. Jestem moderatorem serwisu Gowork.pl i moim zadaniem jest poznanie firm i aktywne uczestnictwo na tym forum.
Wojtek
14.12.2017 06:55
Inne
"Hehe" ~ Piotr Żyła
Audi
03.12.2017 21:26
Inne
Podrzucam fajny artykuł, ale to jeszcze musi ktoś mądry podnieść.
www.pulshr.pl/rynek-zdrowia/zwolnienia-lekarskie-l4-stres-czesta-przyczyna-absencji-w-pracy,41255.html Moim zdaniem to jeden z głównych powodów rotacji i braku ludzi chętnych do pracy. Do tego strasznie ciasno na hali, o wypadek nie trudno. Logistyka jeździ formami nad głowami laminiarzy, a oni przecież nie zejdą, bo mają regitech (wyciskarke). Na pokładach nie idzie przejść, kadluby to niedługo do BHP'OWCA wjada, albo dalej. Jeszcze taka Sugestia z innej strony- firma stara się bardzo dużo robić, aby poprawić swój wizerunek i dobrze idzie to ku dobremu,ale najpierw to się trzeba cofnąć w czasie niedalekim i zobaczyć dlaczego się ten wizerunek zepsuł. Od kiedy nie ma imprezy grudniowej, premii na święta i jeszcze nagroda za pracę w postaci wiadomo czego w okresie urlopowym. Proszę sobie odpowiedzieć co, lub kto za tym stoi.
anonymous
25.11.2017 00:42
Inne
fakt jest lekka patologia ale erni to nie wszystko był dobry tylko dla swoich kolesi
anonymous
26.11.2017 19:46
Inne
Piszesz bzdury widocznie go nie znałeś...dbal o ludzi na hali i zawsze można było iść do niego z problemem i nigdy nie odmawiał i starał się pomagać,teraz niestety niema nikogo takiego,a pracownicy kierownikom nie ufają
anonymous
29.11.2017 18:55
Inne
znałem i to na pewno dłużej od ciebie i swoje wiem pomagał zawsze kiedy miał w tym jakiś interes a to ze kierownicy tacy są jacy są to też wina samych pracowników co włażą w (usunięte przez administratora) bez mydła i podpierdzielają jeden drugiego dla czystej satysfakcji i powiedz ze tak nie jest
ciekawy
01.10.2017 20:36
Inne
Ostatnio rozmawiałem z kadrową na temat pracy w TTS i sama mi powiedziała, że cały czas szukają ludzi do pracy
Nie wiem czy dobrze zapamiętałem z rozmowy ale podobno jest firmowy bus do Łozienicy z Goleniowa.
Możliwe, że przyszły kierownik.
02.10.2017 21:52
Inne
To i ja dodam rzetelną opinię.
Szukają do pracy, jest mnóstwo nowych osób - ale w tych nowych osobach jest ciągła rotacja, bo 9/10 bardzo szybko odchodzi.
Są tam różne działy. Wg. uciążliwości pracy to będzie (od największej): Malarnia, szlifiernia, laminiarze, finisz, monterzy, logistyka, utrzymanie form. Są jeszcze oddzielne stanowiska : malowanie lini, czyszczenie wiaderek, kontrola jakości - jednak tam trzeba mieć znajomości i wysokie kwalifikacje. Jest jeszcze krajalnia, ale ludzie mają tam na tyle atrakcyjne wynagrodzenie, że jest tam pełna obsada*.
1. Malarnia - praca polega na malowaniu natryskowym elementów jachtu. Podstawiane są nawoskowane formy - po czym malarz pistoletem maluje. Praca w kombinezonie ochronnym, masce pełnotwarzowej, w pyle i oparach żelkotu. Czasem jak już elementy są pomalowane malarz może iść robić podmalunek - malować ręcznie wałkiem bądź pędzlem niedomalowane miejsca. Tu już może iść bez maski (chyba, że go zauważy jakiś nadgorliwy dyżurujący kierownik). Jest tu dodatek za pracę w szkodliwych warunkach - 300zł brutto.
2. Szlifiernia - praca polega na szlifowaniu, wycinaniu otworów w elementach jachtu przygotowanych przez działy laminiarskie. Praca w hałasie (słuchawki), pyle (maska pełnotwarzowa i kombinezon ochronny). Podobnie jak na malarni jest tu ten dodatek.
3. Laminiarze. Tutaj jest ogrom działów, wszędzie mniej więcej polega to na smarowaniu mat z włókna szklanego, żywicą poliestrową z wiadra wałkiem, bądź maszyną (też z wałkiem). Potem te maty trzeba ułożyć w odpowiednich miejscach na pokładzie/podłodze/dachu/kadłubie. Inna osoba musi te maty "rolkować" - jeździć po macie takim wałkiem aż do usunięcia całego powietrza. Od czasu do czasu trzeba wkleić jakieś metale, czy porozkładać balsę - wg dokumentacji. Praca w pełnym kombinezonie, masce półtwarzowej, rękawicach gumowych - neoprenowych. Czasem kierownictwo w trosce o jakość laminatu - by uchronić go przed wodą kapiącą z czoła laminiarza zezwala na pracę "bez maski" - jest to ściśle określone wysokością słupa rtęci w termometrze. Nocą - zależnie który kierownik pełni "dyżur" można sobie tę maskę zdjąć (warto jednak mieć ją pod ręką - czy raczej pod brodą) i opuścić kombinezon "do połowy". Jednak każdy robi to na własne ryzyko. Jako, że warunki jak widać komfortowe - dodatku 300zł nie ma*.
4. Finisz - polega na naprawach zewnętrznej strony gotowych elementów - żelkotu. Czyli jak laminiarze narobili luftów - dziury i ubytki. Albo jak malarnia za słabo pomalowała (bądź nie ten kolor), to finisz ma za zadanie to naprawić. Ponadto ma wypolerować łódkę na błysk, zlikwidować rysy. Obecnie dział kuleje (nie nadąża z produkcją), z powodu braków kadrowych, wykwalifikowanych pracowników, i planowaniu produkcji - za mało czasu na dokonanie napraw. Praca - zależnie. Rzadko, praca w kombinezonie i masce. Większość tego nie robi - i potem chodzą po hali biali na twarzy od pyłu laminatowego. Dozwolona jest ochrona głowy i włosów - pozdro dla panny K :D.
5. Monterzy - Głównie polega to na wierceniu w gotowych pokładach jachtu i wkręcaniu na śruby elementów wyposażenia, od różnych uchwytów i osprzętu żaglowego, po gpsy, echosondy, silniki, lodówki i meble. Wkleja się tam też gumoleum przypominające deski, do chodzenia po gotowym jachcie. Praca bez masek i kombinezonu. Jedynie co można się ubrudzić klejem - każdy z dap ma tym uwalone ubranie robocze.
6. Logistyka - tu praca w miarę czysta - jedyne co potrzebne to siła fizyczna i trochę oleju w głowie, co by nie przejechać nikogo sztaplarką, ani nie zrzucić komuś z suwnicy formy na łeb. Praca polega na przemieszczaniu gotowych elementów/form pomiędzy poszczególnymi działami. Jedna osoba na sztaplarce służy za główny napęd, a osoby po bokach "kierują" elementem ciągnąc go w prawo/lewo. Co kilka dni jest "wysyłka" czyli ustawianie gotowych elementów suwnicą na tira, i zabezpieczenie go folią. Logistyka zajmuje się też wybijaniem gotowych elementów z "form" - głównie klinem i młotkiem, i sprężonym powietrzem. Praca bez masek i kombinezonów
7. Utrzymanie form - Nie mam za dużo informacji o tym mistycznym dziale. Głównie polega to na wycieraniu szmatkami, myciu form. Usuwaniu pozostałości po poprzednim elemencie, wypełnianiu plasteliną ubytków w formie. Na koniec co jakiś czas woskowaniu elementu szmatkami z woskiem. Praca bez masek i kombinezonów *** Jednak przy woskowaniu wskazane jest ubranie chociaż maski ze względu na chemiczny smród wosku.
Nowi pracownicy - 90% przyjmujących się mimo kwalifikacji - zostanie wysłane na działy laminiarskie - bo tam obecnie jest największe zapotrzebowanie. Na początek dana osoba trafia na "szkółkę" gdzie uczy się kilka dni - co to w ogóle jest żywica, laminat, rolkowanie. Potem trafia na wybrany (nie przez si
bools
22.11.2017 20:27
Inne
jeszcze zapomniałeś o dziale wklejaniu podłóg i Kontroli Jakości
Krzychu
14.11.2017 05:52
Inne
He he też zauważyłem ,że Maja to pewnie ktoś z HR bo styl pisania to normalnie jakbym z panem R albo panem W z HR rozmawiał
anonymous
13.11.2017 22:08
Inne
zauważam, że teraz HR zaczyna się udzielać pod fałszywymi nickami na forum z opiniami :)
Maja
07.11.2017 11:36
Inne
@Jack, dlaczego uważasz, że szkoda czasu na pracę w tej firmie? Skąd wynika Twój negatywny stosunek do Technologie Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o.? Mógłbyś rozwinąć swój komentarz?
Radek
12.11.2017 00:59
Inne
Droga Maju napisze ci tak.....doskonale wiem ,że pod psedonimem Maja na 100% kryje się ktoś z HR tts i po co pytam!!! To jest forum dla zwykłych ludzi wyrażających szczere opinie i niech tak zostanie droga Maju
Krzychu
11.11.2017 09:39
Inne
Niestety fakt niezapszeczalny odkąd niema erniego to jest katastrofa jeżeli chodzi o zasady tylko jeden drugiego by za paczke ciastek teraz sprzedał co oczywiście pasuje panu W z HR bo na tym opiera się teraz polityke firmy .
anonymous
05.11.2017 18:17
Inne
Prawda jest taka,że odkąd niema erniego to kierownicy chodzą jak zagubione owieczki i nie wiedzą co maja robic a wiadomo cierpia na tym pracownicy no i ta propaganda na wszystkich portalach reklamy itp. Wymiotować już się chce od tego
Jack
24.10.2017 15:58
Inne
Szkoda czasu na prace w tej firmie :)
Możliwe, że przyszły kierownik
08.10.2017 07:15
Inne
Dokończenie mojej uciętej wypowiedzi (przyszły kierownik)
...Potem trafia na wybrany (nie przez siebie) dział, by pod okiem lokalnych "nauczycieli" rozpocząć docelową pracę. Nauczycielom tym nierzadko brakuje wiedzy czy umiejętności, chociaż są wyjątki. Nowa osoba ma przez 2 tygodnie "taryfę ulgową" - nie rejestruje się w systemie "efektywności/szybkości".
Tu jest właśnie główny problem dlaczego tak dużo osób po tych 2 tygodniach odpadnie/ odejdzie. Po okresie ochronnym - nowy pracownik tak naprawdę niewiele jeszcze umie - owszem zrobi pewne rzeczy ale w czasie 2-3 krotnie dłuższym niż doświadczony pracownik który np, szablony na kilkanaście rodzai łódek ma w pamięci, zna "triki" jak przyspieszyć/ ułatwić sobie pracę. Jednak to nie jest praca samodzielna - pracuje się w zespołach. Zespół jest rozliczany z czasu w jakim zrobi daną łódkę. Kierownictwo co jakiś czas ucina kilka procent czasu z danej łódki - dojąc pracowników ile się da. Kiedyś było np: 100h na podłogę - wyrabiali się w 90h. Kierownictwo - "super mamy 110%, oby tak dalej". Po czym za parę miesięcy norma dla tej łódki to było godzin 85. Kierownictwo " Mamy tylko 95% efektywności - panowie walczmy". I tak starzy pracownicy sami wyrobili sobie napięte normy - licząc chyba na podwyżkę - lub dla świętego spokoju od ględzenia kierownika.
Teraz gdy dostają do "ekipy" młodego pracownika nie są tych norm w stanie utrzymać. Są gnębieni przez kierownictwo, że skoro mają taki staż i większą stawkę to mają pracować za "młodego". Niestety (a może na szczęście) nikt nie jest takim idjotą, żeby pracować za kogoś - mając często zarobki większe o 10% niż "świeżak", a nierzadko (o zgrozo!) takie same - powodu nie zdania egzaminu. Kończy się to tak - że nowy pracownik nie jest w stanie dotrzymać tempa i jest przez starych, delikatnie mówiąc ochrzaniany na każdym kroku - że nie tak, że za wolno, za cichym przyzwoleniem kierownictwa - i ich podwładnych prowadzących. Taki pracownik nie wytrzymuje psychicznie i woli iść do mniej płatnej pracy niż robić tu w ciągłym stresie i nerwach.
Zarobki. Te 3 tysiące netto co piszą w ofercie to chyba z 4rema sobotami. Stawka na wejściu 17-18zł brutto - potem wskok na 19 - jak zdasz egzamin pisemny. Co pół roku jest system ocen - i jak jesteś dobry to dostaniesz 1zł podwyżki. Co kilka złotych kolejne podwyżki są blokowane przez pisemne egzaminy - i choćbyś był bardzo dobrym "pracownikiem fizycznym" ale masz kłopoty z pamięcią, czy wyrażaniem swojej wiedzy pisemnie to tutaj utkniesz. System ten na początku na prezentacji miał zakładać - że jeżeli nawet po roku okażesz się świetny i bezbłędny w tym co robisz (na dodatek szybki) to będziesz zarabiać tyle co ci co robią tam po 10lat - i dostaniesz nawet 5zł podwyżki. W praktyce szybko okazało się to fikcją i uzyskanie podwyżki więcej jak 1zł jest mało realne.
Dodatki za dodatkowe zadania i premia motywacyjna o której piszą na stronie to jakaś abstrakcja. Nie ma czegoś takiego. Niezależnie czy firma zarobi np: 100 mln czy zarobi 200mln to pracownicy nie mają z tego żadnej premii. Jedyne co są to premie za 100% frekwencję - zależne od stażu pracy.
Nadgodzin jest w bród w pełni płatne, rozliczane co kwartał, chyba że będzie spadek zamówień , to firma poprosi cię byś wziął sobie za nie wolne, co spotkało właśnie mnie. Mimo, że miałem łącznie 6 nadgodzin - zarobiłem mniej niż osoba która ma nadgodziny w (usunięte przez administratora) bo miałem 4 dni bezpłatnego wolnego :DDD. Najlepsze podziękowanie od firmy za poświęcanie swojego czasu wolnego, by nadgonić opóźnioną produkcję.
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam
Macpersonz
06.10.2017 11:27
Inne
Mieszkam niedaleko TTS i jestem zainteresowany praca tam, prosze napiszcie mi jak traktuja "nowych" uczacych sie pracownikow ?
rozumiem ze uczyc kogos to udreka ale... czy to co mowia o placach? jeest prawda 2300 na reke plus jakies dodatki??
co z nadgodzinami ?
i czy jest miejsce gdzie mozna spokojnie zjesc, jak i czy czas na to przez caly "dzien pracy " to pare minut czy w skopoju mozna zjesc ??
a co z paleniem Panowie pracujacy, badz co pracowali tam ?
szczerze pytam bo nie wiem czy zatrudnic sie w tym miejscu.
Prosze o szczere Rady.
Zostaw merytoryczną opinię o HanseYachts Sp. z o.o.
Opinia
Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.