4 Dodaj opinię

Opinie o FKS Fachkraftservice GmbH

Pawell

Nie narzekam. Najlepsza agencja przez jaką pracowałem. Terminów się trzymają, na koniec roku całe rozliczenie z zeitkonta też miałem. Zakwaterowanie jak było coś nie tak też nam znaleźli bez problemu. Pokecam Lubię atmosferę w FKS Fachkraftservice GmbH za: Zawsze odbierają telefon i pomagają gdy czegoś nie wiem. Z niczym nie ma problemów

Pawell

zbig

Pracowalem dla FKSu przez kilka miesiecy w 2018. Wszystko bylo jak nalezy, pieniadze, ktore zostaly mi obiecane, byly zawsze na czas, co do kwater to raz trafila mi sie beznadziejna z turkami, ale po telefonie do firmy dostalem nowa - wiele lepsza. Moge ze spokojnym sumieniem polecic firme.

pracodawca
Nowy rok, nowe możliwości!

Choć święta i sylwester dopiero przed nami, już teraz jest pora na plany na 2019 rok. Zacznij nowy rok z nową, dobrze płatną pracą!

Dla naszych sprawdzonych, niemieckich zleceniodawców stale poszukujemy kandydatów na stanowiska: elektryk, hydraulik i malarz.

Nasze warunki:
- w zależności od posiadania samochodu i znajomości języka niemieckiego, 11€ netto lub 12€ netto (na rękę) za godzinę i darmowe zakwaterowanie niedaleko miejsca pracy (pokój jednoosobowy, kuchnia, internet)
- niemiecka umowa o pracę na czas nieokreślony ze sprawdzoną i istniejącą od lat na rynku firmą
- możliwość częstych zjazdów do Polski
- możliwość pobierania zaliczek po pierwszym tygodniu
- opłacone niemieckie składki ubezpieczeniowe i emerytalne

Wymagane jest jedynie posiadanie własnego samochodu lub komunikatywny niemiecki, choć najlepiej gdy oba warunki są spełnione.

Miejsce pracy jest ustalane na podstawie indywidualnego doświadczenia kandydata. Mamy kontakt z firmami z całych Niemiec i staramy się dopasować odpowiednie zlecenie do odpowiedniego człowieka.
Nie zwlekaj! Wyślij swoje CV na krzysztof.druzynski@abacent.de

Marcin

Dzień dobry, czy trzeba mieć wyższe wykształcenie, żeby otrzymać zatrudnienie?

@Marcin 23.09.2018 14:09

Dzień dobry. Nie trzeba mieć wyższego wykształcenia. Jeśli jednak aplikuje Pan na stanowisko elektryka, wymagany jest dyplom wykształcenia w zawodzie, lub aktualny certyfikat SEP.

Henryk

Dziękuję za odpowiedz,z tego co przeczyłem rozumiem ,że majac dwoje dzieci bedę mógł ubiegac sie o Kindergald oraz otrzymam numer podatkowy oraz stały meldunek w związku z umowa na czas nieokreslony.

@Henryk 18.09.2018 13:49

Oczywiście będzie się mógł Pan ubiegać o Kindergeld. Jako pracodawca poświadczymy też, że u nas Pan pracuje, gdy otrzyma Pan dokument do rejestracji tego dodatku. Otrzyma Pan również niemiecki numer podatkowy (Steuer ID). Choć zapewnimy Panu darmowe zakwaterowanie, zazwyczaj nie jest możliwe otrzymanie meldunku mieszkaniowego. Sprawę tą trzeba omówić z właścicielem danej kwatery, ale zazwyczaj jest o to ciężko.

Henryk

Witam po przeczytaniu opini na panstwa temat mam kilka pytan.Czy składki zus odprowadzane są do polskiego zus-u,rozliczenie podatkowe ma odbywac sie w Polsce,a co do umowy czy jest to umowa o prace czy zlecenie na 183 dni,no i czy wrazie czego moge korzystać z opieki medycznej w Niemczech.Z góry dziękuję za odpowiedz.

@Henryk 16.09.2018 10:25

Dzień dobry Panie Henryku. Składki są odprowadzane do Deutsche Rentenversicherung ale nasi pracownicy bardzo często proszą o poświadczenie pracy w naszej firmie, przy rozliczeniach z fiskusem w Polsce. Na tej podstawie uważam, że nie ma problemu z komunikacją pomiędzy polskim ZUS-em a jego niemieckim odpowiednikiem. Nie jestem jednak pewien jak wygląda przepływ takich informacji i nie chciałbym wprowadzić Pana w błąd. Na pewno ZUS mógłby odpowiedzieć na Pańskie pytanie, biorąc pod uwagę, że jest to stała, niemiecka umowa o pracę. Oczywiście, może Pan również korzystać z opieki medycznej w Niemczech. Każdemu pracownikowi rejestrujemy ubezpieczenie zdrowotne od pierwszego dnia pracy w AOK Plus.

@FKS Fachkraftservice GmbH 17.09.2018 10:16

Dziękuję za odpowiedz,z tego co przeczytałem majac dwoje dziecki bedę mógł ubiegać sie o kindergald bo otrzymam numer podatkowy oraz stały meldunek w zwiazku zumową na czas nieokreślony.

anonymous

Witam zainteresowanych,pracowałem w firmie pięć tygodni no i wszystko było by wpożądku(nawet super trafiłem na dobre firmy)oprócz kwater.Przez ten okres przenosiłem się pięć razy,piąta była w odległości 72.3 od miejsca pracy,czas jazdy to 112minut.Prosił bym firmę poszukajcie pracownikom nocleg bliżej miejsca pracy.

@anonymous 12.09.2018 21:56

Dzień dobry. Zawsze staramy się znaleźć kwaterę do 20 kilometrów od miejsca pracy i aż nie mogę uwierzyć, że dostał Pan od nas zakwaterowanie tak daleko. Dziękuję jednak za uwagę, będziemy się starać szukać kwater możliwie jak najbliżej miejsca pracy.

pracodawca
FKS Fachkraftservice GmbH rusza z letnią ofertą: 300€ na start!

Nasze warunki:
- możliwość częstych zjazdów do Polski
- możliwość pobierania zaliczek po pierwszym tygodniu
- opłacone niemieckie składki ubezpieczeniowe i emerytalne
- letnia oferta: do 300€ premii po przepracowaniu określonej liczby godzin

Nie zwlekaj! Wyślij swoje CV na krzysztof.druzynski@abacent.de

Czy ktoś z Was aktualnie zatrudnionych w FKS FARKRAFTSERVIS mógłby przedstawić konkretnie warunki pracy jakie mogą zostać zaproponowane nowemu pracownikowi?

Daria

czy jest jakiś powód tej ciszy na forum?

Kamil

Takze popieram. Ogromne problemy z kwaterami(usunięte przez administratora) Kontakt z biuram to porażka nic nie można załatwić trzeba się prosić tygodniami. Nie obierają telefonu. Jakies dziwne tlumaczenia.(usunięte przez administratora) Porażka.

Kandydat

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników? Sporo dobrego o firmie słyszałem.

kotlet mielony

jeśli ktos dobrze mowi po niemiecku i jest dobrym fachowcem to nie pracuje u was za (usunięte przez administratora)e netto ! Ja pracowalem i nigdy wiecej. Teraz pracuje w polskiej firmie juz 3 rok nikt nie narzeka jest wszystko okej i mam (usunięte przez administratora)e. bo tyle zarabiaja fachowcy z dobrym jezykiem. bierzecie po (usunięte przez administratora)e za pracownika i dajecie jakies smieszne (usunięte przez administratora) e brutto. porażka

Ziutek1965

Ja nie narzekam pieniadze sie zgadzaja, moje prosby sa zwykle pozytywnie rozpatrzane. Dzieki tej firmie moge utrzymac rodzine w Polsce. Jedyne, co mi przeszkadza to, to ze czasem jest zmiana zlecen i trzeba kawalek jechac, z noclegami mialem szczescie do tej pory bo dostawalem w miare ladne kwatery z kuchnia i dostepem do internetu.

Białystok młody

Panie z Białegostoku gdyby miał Pan jakiekolwiek umiejętności pracowałby Pan tak jak ja. Też jestem z Białegostoku i nie mam problemu ze zrozumieniem, i nie chodziłem do szkoły w Niemczech żeby umieć po niemiecku. Żeby pracować w firmie FKS trzeba być FACHOWCEM!!!!!!! a nie ściemniaczem. Niestety ze względów czysto rodzinnych musiałem złożyć wypowiedzenie z pracy w tej firmie. Poza tym nie mam zastrzeżeń do funkcjonowania firmy FKS

Rafał

Pracuje w tej firmie juz jakis czas i nie moge złego słowa powiedzieć na nią powiedzieć, pieniądze zawsze na czas, kwatery są w porządku (zdarza sie bez internetu) ale nie zyjemy gdzieś w Kambodży wiec mozna raz na jakiś czas pójść do Aldi'ka i w internet mobilny zainwestować. Dysponenki bardzo miłe, dobra opieka. Z czystym sumieniem moge polecić tą firmę.

Tom.
@Rafał 30.01.2017 23:10

Nie możesz złego słowa powiedzieć, bo jesteś ich pracownikiem .

Zbyszek

E tam. Pierwsze slysze zeby ktos nie odbieral od piatku. Ja i moj znajomy, tez z fks nigdy nie mielismy problemu zeby sie dodzwonic, no, w nocy moze nie odbieraja jak spia.

J

No i dobrze, że nie masz na co narzekać, szanuję to

Zbyszek

od kilku miesiecy jestem zatrudniony w tej firmie jako hydraulik. Przyznam szczerze, ze poki co nie mam na co narzekac. Wyplata jest zawsze na czas, wszystko sie zgadza. Panie dysponentki sa bardzo mile, pomogly mi w zalatwieniu kindergelda i zawsze jak mam jakis problem to staraja sie mi najnaszybciej pomoc go rozwiazac. Na poczatku jak jeszcze nie bylem za bardzo obeznany i nie moglem znalezc noclegu, bo pomylilem ulice to pomimo poznej godziny Pani Ewgenia pomogla mi dotrzec na miejsce. Noclegi sa zwykle w porzadku, raz zdarzyl mi sie niezaciekawy ale zadzwonilem i zglosilem jakie warunki tam panowaly i dwa dni pozniej mialem juz nowy nocleg z pelnym wyposazeniem. Moim zdaniem jest to firma godna polecenia.

DK

CZY KTOŚ PRACOWAŁ JAKO MALARZ? PROSZĘ O WPISY

gość

Polecam tą firme, wypłata zawsze na czas, dobra stawka, firma stara się znajdywać mieszkania na dobrym poziomie. Jeśli trafi się na kiepskie mieszkanie , trzeba to zgłaszać , w miarę możliwości poszukają inne. Ogólnie pozytywnie.

romek

No prosze, nawet nie widziałem, ze u nich też można dorobić się zaliczek, ale tak naparwde liczy się kasa, wiem, ze można zarobić nawet 4 razy tyle ile w Polsce

Andrzej

Wszystko się zgadza, porządna wypłata , zaliczki są na czas, dobra opieka. Czasem zdarza się mi problem z zakwaterowaniem prze zmianę miejsca pracy, nie mam internetu w mieszkaniach. Ogólnie jestem zadowolony.

FKS

WITAM CZEKAM JUZ 4 TYGODNIE NA PRACE NIEWIEM O CO CHODZI TA SAMA GADKA SZUKAMY PANA PRACY

miro

ja rowniez nie moge powiedziec nic zlego o firmie. wyplata zwasze na czas, kwatera oplacona, praca jest caly czas. jak dla mnie warunki jasne i od poczatku do konca.

Sebastian S.

Pracowałem za pośrednictwem firmy FKS Leipzig.I naprawdę nie mogę powiedzieć nic złego. Pieniążki miałem wypłacane zawsze na czas, po stawce ustalonej wcześniej.Hotel czy kwaterę też miałem w pełni opłaconą przez firmę. Jeśli chodzi o panie pracujące w tej firmie to stwierdzam, że to bardzo miłe, sympatyczne i spoko osoby. Dlatego zaskoczyły mnie bardzo wyżej wymienione opinie.

ziko

Cześć . Szczerze mówiąc to aplikując do tej firmy nie spodziewałem się w ogóle , że będę miał szanse w niej pracować. Teraz jest podobno opcja bo stworzył się wakat

diamento

A ktoś jest szefem FKS-u i czy ktoś zna adres e-mail do szefostwa ? Pozdrawiam

Zostaw opinię o FKS Fachkraftservice GmbH - Leipzig

Zostaw nam swoje dane kontaktowe.

Zachęcamy do podzielenia się swoimi pozytywnymi wrażeniami na temat pracodawcy.

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie FKS Fachkraftservice GmbH