Opinie o Hitachi Astemo Poland Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Hitachi Astemo Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Hitachi Astemo Poland Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hitachi Astemo Poland Sp. z o.o. w Wrocław

pracuś

Tną koszta na wszystkim a mówią że nie ma podwyżek. Otworzyli galwanizernie dzięki czemu nie płacą ogromnych pieniędzy za transport, ponadto nie biorąc już różnicy kosztów obróbki galwanicznej w niemczech a w polsce. Pousuwali mnóstwo stanowisk funkcyjnych np : Kontrolerów w tym roku chodza słuchy o usunieciu ustawiaczy. Nie mówiąc już o usuwaniu stanowisk na produkcji na wielu liniach jeden operator robi teraz za dwóch albo i trzech. Nawet papier z kibli pozabierali. Najtansze okulary ochronne przysługują operatorowi na 3 miesiace. A oni mówią ze zakład nie zarabia. Fakt jest taki że co roku zarabiają coraz więcej są to ogromne pieniądze dla KPS'u Jeśli związki nie wynegocjują w tym roku przynajmniej 500 brutto dla każdego myślę że warto pomyśleć o zmianach osób zarzadzających w solidarności itp

Velli88
@pracuś

No i pięknie nam się związki postaraly. Zrobili szach a dyrekcja mat.

Starszy Operator

Ponoć chcieli dać 213pln ale związki się nie zgodziły,wiec pewnie walczą o 300.

Velli88
@Starszy Operator

Wywalczyli 350 ale w przyszłym roku nie będzie premii za zysk.

Baba

Czy Dyrektorem Zaklady jest jeszcze Pan Andre z Portugalia ? On dawal mnie premia bo mialam trzy pomysly redukcje kosztow. Dobre Czlowiek.

@Baba

Nie już nie jest...Za 3 tygodnie ma być Polak co szefował w Czechach...

...................

praca nie adekwatna do zarobków jeśli ktoś chce być kaleką to proszę Amazon przy tym to wakacje jeszcze w żadnej firmie nie widziałem żeby było jedziesz cały czas aż do przerwy nawet1,2 sekund przerwy nie ma po między operacjami szybciej się już nie da dla mnie i 100zl na godz by było mało za taki zapieprz choć obowiązki nie są podzielone równo cześć ludzi się obija u konkurencji hsv tempo podobne pensja 300zl mniejsza ale dzwigasz steropian a nie 8 kg co sekunde wystarczy policzyć 1100 sztuk razy 5-18 kg =0koło 10 ton prosta recepta na inwalidztwo lub wózek

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Specjalista ds. jakości dostaw w firmie Hitachi Astemo Poland Sp. z o.o.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
Leszno
CBI

Czy wiadomo już kto zostanie nowym Dyrektorem Zakładu?Słychać jedynie plotki że ma to być Polak?

zielony

Witam na razie z tego co wiadome to jest pat więc teraz związki muszą uruchomić procedurę prawną czyli uruchomić tzw.art 7.

Kuraś

Bedzie spór zbiorowy? Czy podpisza 150 brutto? Jesli podpisza sporo osob zrezygnuje ze zwiazkow. Dziwie sie ze u nas maja tak dużo członków. Za co? Przeciez oni na wszystko im pozwalaja.. Zwiazkowcy nic nie robia!! Patrza tylko na wlasne osobiste dobro. Nie na ogół

Iza

@Starszy Operator, napisałeś o związkach zawodowych. Jak ocenisz jego obecność i funkcjonowanie w Chassis Brakes International Poland Sp. z o.o.? Rozumiem, że oczekujesz, że wraz ze zmianą dyrektora zmienią się warunki zatrudnienia. Jeżeli dojdzie do jakiś istotnych zmian, ważnych z perspektywy osób zatrudnionych w tej firmie, to proszę Cię o ich opisanie na tym forum.

@Iza

Na obecną chwilę związki zawodowe chodzą na spotkania z dyrekcją zakładu ale nic z tego nie wynika. Sytuacja jest patowa.Być może obecny PM czeka na nowego Szefa aby to on podjął decyzję albo związki mają zbyt słabe argumenty aby przeważały ich racje.

kibic
@Starszy Operator

Czeba działać konkretnie bo nie wiadomo jaki będzie następca Dyrektora jak się zaczęło negocjować to czeba konkretnie postawić na swoim czyli w końcu wywalczyć co wstępnie było zaproponowane bo ile można przestawiać argumentów które tak oczywiście przemawiają za pracownikiem.

Iza

Przeglądając oferty pracy w Chassis Brakes International Poland Sp. z o.o. natknęłam się na info, że pracodawca zapewnia dzieciom przyszłych pracowników różne wydarzenia, np. obozy letnie. Czy Wasze dzieci biorą udział w takich obozach? Czy firma sponsoruje je częściowo?

toja

oczywiście polecam

robol
@Iza

Widzę, że w kadrach już bardzo mocno się nudzicie skoro piszecie komentarze na forum. Kiedy w końcu do was dotrze, że ludzie przy wyborze pracy kierują się wynagrodzeniem i warunkami pracy a nie jakimiś tanimi zagrywkami w postaci obozów czy dofinansowań do obiadów. Nie macie kompletnie żadnego pomysłu na to aby zatrzymać u siebie młodych pracowników wśród których rotacja dalej pozostaje na wysokim poziomie. Oszczędzacie nawet na głupim ręczniku papierowym w łazience, chętnie zobaczyłbym jak ktoś z biura demonstruje jak wysuszyć/wytrzeć twarz w suszarce do rąk. Macie pieniądze na sesje zdjęciowe aktorów, którzy udają, że pracują i się uśmiechają po to aby oszukać przyszłego pracownika, że praca tutaj jest taka super. Macie pieniądze na reklamy w radiu, na podwyżki dla wszystkich poza monterami i operatorami maszyn. A nie sorry dla monterów i operatorów są ciągle podwyżki... normy do wyrobienia :) Nawet ukraińcy uciekają stąd bo robota za ciężka. Róbcie tak dalej a niedługo sami wyjdziecie zza wygodnych foteli i będziecie robić na produkcji bo nie będzie komu zasuwać na was.

Bazylia29
@Iza

Tak są coroczne zimowiska oraz kolonie letnie nad polskie morze o zagranicę. Są organizowane we współpracy z biurem podróży Intur we Wrocławiu. W tym roku mój syn jechał na narty do Czech Rysowiste koło Harrahova. Płaciłam w pracy 450zl a cała impreza kosztuje 1650zl resztę dokładał zakład. Plus koszta na drogę już tam płatne osobiście.

Monter

Jak zaczynalem prace w cb i przeczytalem kilka opni to odrazu pomyslalem sobie ze tak strasznie narzekacie na wszystko ze to niemozliwe zeby bylo az tak potwornie jak w (usunięte przez administratora) Pomyslalem sobie tez ze niektorzy z was muszom chyba byc leniami ktorym nic nie odpowiada. Oj jak bardzo mocno sie mylilem to nie mialem bladego pojecia. Sam pracuje szybko i po kilku miesiacach wyrabialem normy ktore som ciagle srubowane. Zapiepszalem jak na maratonie i wogule przestalo miec znaczenie to wszystko co mi sie tylko wydawalo. Ci ludzie ktorzy sie tutaj wypowiedzieli prawie wszyscy bardzo dokladnie i bardzo precyzyjnie opowiedzieli jak jest i rzeczywiscie tak jest jak w (usunięte przez administratora) Autentycznie wszystko co ludzie opisali o chaosie braku organizacji o kierownikch o mobingu zwlaszcza o technikach liderow i ich taktykach na zasadzie rób non stop i nadgodziny to prawda - na przyklad lider przychodzi w piatek ze jutro w sobote som nadgodziny - to norma. Wszystko to prawda. Autentycznie tak wlasnie jest i ciesze sie ze o tym wyzysku i chaosie i parciu na ilosc a nie na jakosc pisze sie w szczegółach. Posty ludzi o nikach: Leo - abc - Zmeczony , som idealnie wcelowane w to jak jest w CB. Przeczytajcie sobie uwaznie te wpisy !!! Zaczynajom sie zwalniac ludzie ktorych firma powinna szanowac. Zaczynajom sie maxymalnie podwyrzszone normy na wszystkich liniach praktycznie. Zmiana kierownika. Jak mowilem - To jest drugi amazon tyle ze w amazonie nie ma takich strat jak slyszalem i zwrotow wynikajacych z parcia na ilosc niedbalstwa. Jest to chore miejsce gdzie praca to szalone wyscigi za gowniane pieniadze. Zupelny brak szacunku do pracownika. Nierowne place nie adekwatne do wieku i doswiadczenia. Ten pakiet medyczny to zwykla sciema. Tylko nazwa pakiet luxmed. ( internista i cos tam ) Za zwykle przeswiwtlenie trzeba placic 140 zl z konsultacjom 70 zl jak w prywatnej klinice bez na wejscie z ulicy. W przychodni bez oplaty przeswietlenie... Po za tym rozliczenia wynagrodzenia som obcinane. Kilka razy pytalem o to nowo zatrudnionych. Sciemy i zwykle zlodziejstwo. Nie pelne wyplaty. Ciagly chaos i wyzysk ludzi i tak jak wczesniej napisali pracownicy CB - jak masz zalatwione albo masz kogos z klanu autobusowego to jeszcze pol biedy ale jak jestes zatrudniony indywidualnie to bedziesz zasowal jak scierwo. Pomijam system wentylacji i opary powietrze az ciezkie. To wszystko prawda co wyzej opisane przez innych. Uklady ukladziki ploty donosy stres i paranoia. Robisz to rób wiecej. Robisz wiecej to masz jeszcze wiecej. Pisze tak ogulnie bo jesli chodzi o szczeguly to ludzie idealnie opisali jak jest w tej firmie. To prawda ze ludzie uciekajom z tego miejsca. To prawda ze niektore panie nic nie robiom za dwa razy tyle co inni zapiepszajom bo majom pensje z bylego bosha ale nie wszyscy oczywiscie. To wszystko prawda. Niektorzy to bardzo fajni ludzie ale praca w cb to żenada i wyzysk. Juz nie zatrudnia sie jak kiedys. Nie ma stabilnego zatrudnienia. Podpisujesz umowe na czas okreslony trzy lub szesc miesiecy i dalej rotacja w nowym systemie. Ludzie majom przedluzane umowy tymczasowe co kilka miesiecy po kilka razy w roku zanim nowi pujdom na stale zatrudnienie. Podwyzka to smieszne kilka zloty w skali roku. Nowo zatrudniony przez pewiem czas sie myli i jest na kogo zwalic i na kim sie wyrzyc kiedy linia sie zatrzymuje reszta moze odetchnac z ulgom bo w cb zasowasz jak na akord a jesli chodzi o liderow ktorzy som zupelnie nie kompetentni to szkoda gadac i tak jak we wczesniejszych postach niektorzy naprawde nie majom bladego pojecia w podstawowej obsludze maszyny, robiom gupiom mine tak jak karierowiczka liderka jedyna na zakladzie - imienia i nazwiska nie wymienie ale wiadomo o kogo chodzi / przyszla kiedys do mnie zebym to ja wytlumaczyl pewiem zakres obowiazkow do pracownika. Pracowalem wtedy moze dwa miesiace. Osoba nie nadajaca sie na stanowisko lidera kiedys pracowala na lini montazowej. Ludzie mowili ze szybko zapomniala jak jest. Nikt jej nie lubi z kim nie rozmawialem to kazdy mowil ze z niom sie nie da dogadac bo ma klapy na oczach. Myslalem sobie jakos tam mozna i znowu sie mylilem. Narwana pretensjonalna bezczelna w burackim zachowaniu jak dziecko z fochami biega po calej lini montazowej udajac profesjonalizm - totalna amatorszczyzna. I tak jest z wiekszosciom liderow jesli chodzi porozumienie i zakres obowiazkow. Totalny chaos. Kiedys musialem sie tlumaczyc z użetki na ktorom prawnie nie trzeba podawac powodu zwolnienia sie z pracy na 1 dzien. Zaczela wymuszac na mnie ze ja musze przyjsc do pracy. To jest wlasnie mobing i to bedzie mialo konsekwencje. Wczesniej powiedzialem ze mam spotknie rodziny i niemilom wizyte w szpitalu. Ta do mnie ze albo praca albo rodzina w tak chamski sposob ze zule pod mostem majom dziesiec razy wiecej kultury. Pomyslalem sobie co za b

@Monter

Wydaje mi się, że Twoja wypowiedź byłaby o wiele wiarygodniejsza gdybyś skorzystał ze słownika kolego.

Dexter
@Gość

Pewnie jeden z ukraincow to pisal mimo to ma racje

Bazylia29
@Monter

Hm tak sobie to czytam i zastanawiam się od kiedy już z nami nie pracujesz. Kto to pisze. Lider nie musi znać naprawy maszyny obsługi od napraw ma ustawiacza i ludzi takich jak mechanicy Co do liderów i pani jak to ująłeś karierowiczki na naszej stronie są profesjonalni urlop jak poprosisz dostaniesz chyba że jest potrzeba i brakuje im ludzi bo są na chorobowych. Nie przesadzaj pracuje z tą panią od 11latw tym samym grajdole i zapewniam cię że zna pracę od podstaw na każdym stanowisku zna maszyny i nas ludzi. Od montera w ciężkich warunkach po jedenastu latach zapieprzu została kontrolerem bo doskonale zna produkty aż w końcu liderem. Jest obrotna i wymagająca ale jest za ludźmi a nie za swoją (usunięte przez administratora) Wymaga bobod niej też wymagają. Postaw się na jej miejscu i przemysł zanim coś powiesz publicznie.

obserwator

70 czy 90 groszy do stawki to nie jest podwyżka to jest jałmużna ludzie na produkcji oczekują podwyżki w złotych 3,4zl więcej to jest mala podwyżka która kursuje średnią wzrost PKB.

@obserwator

Niestety taka jest rzeczywistość. Jedni mają pracować a inni są od brania pieniędzy. Pytanie tylko jak będzie w tym roku.O podwyżkach cisza natomiast chodzą słuchy że zmienia się Dyrektor Zakładu. Pytanie czy związki będą negocjować z nowym szefem i co będzie on w stanie zaoferować...Znając życie to niewiele,ale obym się mylił czego sobie i Wam życzę.

gruby

Spotkanie się odbyło ale dyrekcja wyszła z propozycją ponoć mniejszą niż rok temu wiec nie było mowy o porozumieniu.500zl brutto to nie jest duża kwota dla pracownika który niezarabia nawet Średniej krajowej 4500 brutto.

tytus

Liderzy na ustawiaczy i inspektorów może wtedy będzie kasa na podwyżki a nie siedzieć 8 h na necie za 4 5 klocków

Starszy Operator

Czy wiadomo może coś o podwyżkach w 2018.Bo chodzą plotki ze odbyło się spotkanie w tej sprawie i związki miały wyjść z kwotą 500 płn?

rudy

z tego co usłyszałem to750

@rudy

A ja słyszałem że od 2% do 5% a inflacja w Pislandii to już prawie 3%...

IBC
@CBI

PiS PO jedno zło. Żadna partia polityczna nie zrobiła nic dobrego dla ludzi i nie zrobi.

MiskaRyżu
@Starszy Operator

Powiem na moim przykładzie. W tym roku dostałem jak wszyscy podwyżkę grupową w wysokości 150zł brutto/msc. W przeliczeniu na godzinę jakieś 89groszy/h. W tym roku koszt wynajmu mieszkania wzrósł mi o 230zł netto... dodam, że wynajmuję mieszkanie na obrzeżach więc teoretycznie powinno być taniej niż w centrum ale tak nie jest bo ceny najmu poszły w górę przez ukraińców którzy mieszkają po kilkanaście osób w mieszkaniu i psują rynek. Za litr LPG do auta płaciłem na początku 2017 roku 1.4-1.6/litr teraz? 2-2.2/litr. Cen masła czy jajek nie będę nawet tutaj pisał bo każdy dobrze wie o ile wzrosły. Podsumowując koszty życia wzrosły mi o przynajmniej 400-500zł/mcs a zarobki o nieco ponad stówę netto... W międzyczasie podnieśli normę do wyrobienia na mojej linii o 1/3. Przeliczając to wszystko w 2017 zarabiam w H** mniej niż rok temu za swoją pracę. Podejrzewam, że w 2018roku będzie to samo. Potem mądrzy pracodawcy płaczą, że nie ma komu robić i że ludzie są roszczeniowi. Jeszcze trochę i zmienią nazwę na Chassis Brakes Ukraina bo żadnemu Polakowi nie będzie się tu opłacało pracować... w sumie to już się nie opłaca. Broniłem się przed emigracją rękami i nogami ale jak tak dalej będzie to tylko to pozostanie bo za te pieniądze nie da się normalnie funkcjonować nie wspominając już o założeniu rodziny.

Operator

Nie polecam, bez lizania (usunięte przez administratora) Maksimum to linia/obrobka, wyksztalcenie nie ma nic do stanowiska, osoby po podstawowce lideruja a po strudiach dybią :)

tik
@Operator

jak się (usunięte przez administratora) zatrudniłeś jako monter to nie oczekuj że będziesz pracować jako inżynier

Procesor

Mysle ze tak okolo 4 zostalo takich co nic nie umieja. Reszta to ogarnieci chlopacy.. Mlodzi liderzy ktorzy awansowali z ustawiacza na lidera

@Procesor

Myślę że jesteś zbyt dużym optymistą, moim zdaniem jest pół na pół

Starszy Operator

Liderzy na ustawiaczy a ustawiacze na linię...

CBI

No ponoć od Nowego Roku będą Lidero-ustawiacze czyli powrót do starej organizacji pracy. Ciekawe ile czarnych koszul się zwolni?

W końcu się wzieli za tych nierobów i cwaniaczków w czarnych koszulkach. Co skończy sie siedzenie 8 godz przed komputerkiem? Buhahahaha Firma obok powinna brać przykład z CBI

Iza

@robol, nie jestem związana w żaden sposób z Chassis Brakes International Poland Sp. z o.o. Jestem moderatorem forum Gowork.pl i staram się w tym miejscu uzyskać jak najwięcej informacji o firmach jako pracodawcach, aby osoby, które zastanawiają się nad rozpoczęciem współpracy z wybraną firmą, mogły tutaj dowiedzieć się o interesujących je kwestiach dotyczących firmy, np. warunkach zatrudnienia czy benefitach.

Zostaw merytoryczną opinię o Hitachi Astemo Poland Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Hitachi Astemo Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hitachi Astemo Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 73.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hitachi Astemo Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 59, z czego 11 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Hitachi Astemo Poland Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 83 ocen.

Hitachi Astemo Poland Sp. z o.o.