zooplus Polska Sp. z o.o.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o zooplus Polska Sp. z o.o.

Ciekawy

Czy programiści mogą liczyć na umowę o pracę z autorskimi kosztami uzyskania przychodu?

@Ciekawy

Dzień dobry, pracujący u nas programiści mogą liczyć na umowę o pracę z autorskimi kosztami uzyskania przychodu (KUP). W obecnej chwili nie poszukujemy programistów, ale zachęcamy do śledzenia naszej strony: www.jobs.zooplus.pl. Pozdrawiamy - HR Team W

Też niedoszły

Również brałem w procesie rekrutacyjnym, niestety nie zwieńczonym sukcesem. Co do rozmowy w biurze, to była jedna z sympatyczniejszych w jakich brałem udział. Co do inforamacji zwrotnej...wygląda na to, że jest wysyłana wg. jakiegoś szablonu...i również jak poprzednik, mam wrażenie że to nie było o mnie...

@Też niedoszły

Dziękujemy za przesłaną opinię. Zachęcamy do kontaktu na recruiting@zooplus.pl, by szerzej porozmawiać o powodach naszej decyzji. Pozdrawiamy – HR Team

HR pełną gębą
@zooplus Polska Sp. z o.o.

"Chetnie porozmawiamy o powodach" - to taki slogan na gowork, bo jak już Was zapytać co dokładnie było powodem odmowy, to faktycznie wysyłacie szablon, który mógłby pasować do kogokolwiek. Jak się do niego odnieść i poprosić o konkrety, to kontakt się już urywa. Bardzo słaby proces rekrutacji, sprawdźcie jak to robią inne firmy w dzisiejszych czasach, bo konkretny feedback w przypadku odmowy to teraz standard a nie dobra wola pracodawcy. Więc zamiast odpisywać tutaj na każdy post, poświęćcie więcej czasu żeby takowemu kandydatowi rzetelnie odpowiedzieć na jego zapytania.

Niedoszły (o zgrozo!) java dev

Jakiś czas temu miałem (nie)przyjemność brać udział w rekrutacji na Java deva. Nie mam w zwyczaju wylewać żali w internecie, ale takie (usunięte przez administratora) zaprezentowane przez firmę nie pozwala mi przejść obojętnie. Baardzo cieniutka rozmowa techniczna, która w zasadzie nic nie sprawdziła. Aplikowałem na seniora a jedyne co sprawdzono, to jak sobie radzę z programowaniem na żywo. No nieźle, ale chciałbym też pochwalić się wiedzą z innych obszarów, zwłaszcza z takich, które by pokazały, że jestem seniorem - architektura, bazy danych, CICD, systemy produkcyjne, organizacja pracy etc. No niestety, nie było mi to dane. Rozmowa HR to podobne (usunięte przez administratora) które chyba służy firmie żeby poopowiadać kandydatom, jacy są fajni bo sobie robią karaoke. Czarę goryczy przelał feedback otrzymany mailowo - mogli równie dobrze wysłać jedno zdanie zamiast czegoś, co wyglądało jak formatka uzupełniona o to jedno zdanie. I jeszcze żeby to zdanie było o mnie, ale miałem wrażenie, jakby o kimś innym... Podsumowując - bardzo nieprofesjonalna rekrutacja, o samej pracy nic nie wiem, ale wspomniano mi, że ich serwisy komunikują się przez wspólną bazę (i że z tego oczywiście) schodzą, także chyba mi się fartło, że mi odmówili.

@Niedoszły (o zgrozo!) java dev

Witamy, każda opinia na temat procesu rekrutacyjnego w firmie zooplus jest dla nas cenna. Chętnie uzupełnimy feedback, dlatego prosimy o kontakt na adres: recruiting@zooplus.pl. Pozdrawiamy, HR Team

Wiecie czy w zooplus Polska Sp. z o.o. szukają chętnych na staż?

Dziękujemy za wiadomość. Jeśli jesteś zainteresowany podjęciem stażu w naszej firmie, zapraszamy do przesłania Twojego CV na adres: recruiting@zooplus.pl. Pozdrawiamy, HR Team

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie zooplus Polska Sp. z o.o., daj nam znać, co sądzisz o jej przebiegu. Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca na stanowisko BPO Tools & Automation Manager? Podziel się swoimi wrażeniami!
KR

Pracowałem wcześniej w dwóch dużych firmach (Capita, Lufthansa) oraz kilku mniejszych hotelarskich i mogę zupełnie szczerze powiedzieć, że nigdzie nie czułem się tak profesjonalnie i serdecznie traktowany przez dział HR jak w zooplus. Każda z dziewczyn jest bardzo pomocna i zawsze bardzo profesjonalna. Wszystko jest na czas, dokumenty które podpisuję są bez zarzuty, zawsze jestem traktowany jak partner, a jeśli mam pytanie to zawsze dostawałem odpowiedź. Piszę to, bo dotychczas spotykałem się z działami HR którą są po prostu poprawnie wykonywaną pracą administracyjną, a tu naprawdę jest coś o wiele więcej, widać że istnieje dobrze działający wewnętrzny employer branding, przez co zwyczajnie człowiek dobrze się czuje będąc częścią firmy.

JustM

pracuję w zoopusie od dłuższego czasu i naprawdę dziwie się większości z negatywnych opinii tutaj. Jak w każdej firmie są zadania ciekawe i mniej ciekawsze, ale zawsze idzie się dogadać, coś zmienić cz przedyskutować. Niestety część osób zamiast spróbować wziąć sprawy w swoje ręcę woli pogadać sobie tutaj. Ja jestem bardzo zadowolony zarówno z pracy jak i samych warunków. Myślę, że mało która firma IT oferuje taką różnorodność zadań w połączeniu z dość nowymi techonlogiami i ludzkim podejściem.

@JustM

Bardzo dziękujemy za opinię. Cieszymy się, że jesteś zadowolony ze współpracy i warunków panujących w firmie. Pozdrawiamy, zespół HR Team

@zooplus Polska Sp. z o.o.

Boże jaki fake... Ten wpis i odpowiedz pokazują jak w tej firmie jest. Sprawia sie wrażenie cudowne na początku, po prostu niebo na ziemi itd. Niestety po niedługim czasie okazuje się, że tak wcale nie jest. Jedyne co sprawia wrażenie "funkcjonowania" w tej firmie to PR zewnętrzny. Piękne spoty i wpisy. Zarządzanie leży, ciężka i sztuczna atmosfera, komunikacja. Pani dyrektor mówi, że wszystko w zooplusie jest możliwe - tak to prawda - wszystkiego możesz się po niej i po tej firmie spodziewać. Zwalnia pracowników bez żadnych ostrzeżeń czy rozmów. Pracujesz koło człowieka, gadasz, śmiejesz się i nagle odwracasz się i już go nie ma - zwolniony. A w firmie panika. Tak się ludzi zastrasza. Niczego nie możesz być pewny. @JustM, pracujesz w zooplusie od dłuższego czasu to doskonale wiesz, jak było i jak jest. A i na pewno jak będzie... Jest wiele innych, fajniejszych miejsc do pracy w Krakowie - nie dajcie się zwieść. Reszta opinii to tylko potwierdza.

zawiedziony

Potwierdzam. Ładne filmiki tego nie zmienią jak się traktuje ludzi w tej firmie. Zwalniają (lub nie przedłużają umowy) niewygodnych ludzi, którzy potrafili głośno powiedzieć jak jest, albo chcieli działać. Brak jakiejkolwiek komunikacji, nie wiesz czego się spodziewać. Można nabawić się choroby pracując w takiej atmosferze. Ludzie udają, że im się podoba, żeby przetrwać i nie podpaść. Przykre, ale prawdziwe...

@JustM

Popieram, naprawdę z przyjemnością się tutaj pracuje. Można dużo zrobić i nauczyć się nowych rzeczy. Ludzie do tego super fajni. Narzekają zawyczaj Ci którzy nie dają rady albo nie chce im się po prostu.

Smutno
@zawiedziony

Niestety ale tak właśnie jest jak wyżej opisane

JulA

W Zooplus pracuje stosunkowo krótko jednakże niemal od razu można zauważyć przyjazną atmosferę oraz indywidualne podejście do każdego człowieka - coś czego korpo nie uświadczysz. Dziwią mnie bardzo negatywne komentarze dotyczące procesu rekrutacji który jak dla mnie był przeprowadzony profesjonalnie i rzeczowo, muszę w tym miejscu podkreślić wręcz WZOROWĄ komunikację, byłam na bieżąco informowana o kolejnych etapach jak również wszelkie moje prośby spotkały się z całkowitym zrozumieniem i potraktowane poważnie i profesjonalnie. Poza tym: - świetna lokalizacja - nowoczesne biuro - wyposażenie kuchni :) - parking - szatnie i prysznice dla rowerzystów - bogaty pakiet benefitów - rodzinna atmosfera

@JulA

Cieszymy się, że doceniasz nasze starania. Nieustannie pracujemy nad tym, żeby rekrutacja do zooplus przebiegała coraz sprawniej. Dbamy też o dobrą atmosferę w pracy m.in. poprzez indywidualne podejście do pracownika, wewnętrzne wydarzenia oraz pakiet benefitów. Życzymy wielu sukcesów i zadowolenia z pracy w zooplus! Pozdrawiamy, HR Team

Vad

Hej! Podzieli się ktoś swoją opinią dot. stanowisk związanych z marketingiem/e-commerce? Jakie zarobki? atmosfera? możliwości rozwoju? Ogłoszenia są bardzo mało precyzyjne ;/

@Vad

Dziękujemy za Twoje zainteresowanie pracą w zooplus. Zakończyliśmy już rekrutację do działu e-commerce. Zachęcamy do sprawdzania naszych ofert na stronie: www.jobs.zooplus.pl. Pozdrawiamy, HR Team

Zenek123

W zooplus mozliwosci jest bardzo dużo ale głową trzeba ruszyć a nie czekać tylko ze ktoś ścieżkę kariery zaproponuje bo to miejsce dla raczej ogarniętych ludzi. Widać że MD się bardzo stara żeby wszystko działało jak najlepiej więc rezultaty widać. Ja jestem tu już trochę i na razie się nigdzie nie ruszam.

@Zenek123

Dziękujemy za Twoją opinię. Cieszy nas, że jesteś zadowolony z pracy w zooplus i wiążesz z nami dalsze plany. Pozdrawiamy serdecznie, HR Team

Maciej

Czy ktoś może wie, jakiej stawki brutto można spodziewać się na tym stanowisku: Junior Shop Manager - Analyst E-Commerce ? Pojawiło się takie ogłoszenie kilka dni temu na pracuj.pl i chciałbym aplikować

@Maciej

Dziękujemy za Twoją wiadomość. Zakończyliśmy już rekrutację na stanowisko Junior Shop Manager. Jeśli jesteś zainteresowany pracą w zooplus, zachęcamy do sprawdzania aktualnych ofert na stronie: www.jobs.zooplus.pl lub do bezpośredniego kontaktu pod adresem: recruiting@zooplus.com. Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania. Pozdrawiamy serdecznie, HR Team

Uwazam to za plus, ze firma zooplus prowadzi z ludzmi rozmowe...na platformach jak ta.

@Ania

Witamy, bardzo dziękujemy za opinię. Rzeczywiście staramy się prowadzić aktywny dialog z naszymi pracownikami i osobami, które są zainteresowane pracą w naszej firmie. Zawsze jesteśmy otwarci na wszelkie pytania i sugestie – zarówno te dotyczące zatrudnienia, jak i te związane z rekrutacją – nie tylko na tej platformie, ale również za pośrednictwem maila, telefonicznie i w bezpośrednim kontakcie. Każda uwaga jest dla nas cenna i każdą bierzemy pod uwagę, usprawniając nasze procesy. Cieszę się, że te starania zostały docenione. Pozdrawiamy serdecznie, HR Team

Znajomi, którzy byli na rozmowie, ostrzegali, że nie dają w tej firmie feedbacku zwrotnego. Nie uwierzyłem. Ale uzbrojony w wiedzę o takich praktykach, poszedłem na rozmowę i mówię na koniec, że (coś stylu) "krążą pogłoski, że Państwo nie dają feedbacku, proszę o jakikolwiek, nawet mailem, nawet najkrótszy, jeśli negatywny". Dostałem stos obietnic, że (ogólnie) pogłoski to oczywiście nieprawda, że dają i dadzą na pewno (X dni później). Jest X miesięcy później i chyba nie muszę wyjaśniać, dlaczego piszę tę opinię? :) Nie wiem, mnie wychowano, że jak się do mnie ktoś fatyguje, to minimum szacunku nakazywało się odwdzięczyć, choćby strzępem informacji. Dziwni moi rodzice...

@anonymous

Witamy, Dziękujemy za komentarz. W związku z tym, że cały czas pracujemy nad usprawnieniem procesu, zależy nam aby takie kwestie wyjaśniać. Prosimy o kontakt, abyśmy mogli udzielić informacji zwrotnej. Podajemy adres mailowy bezpośrednio do działu rekrutacji: recruiting@zooplus.pl. Pozdrawiamy, zespół HR

af
@zooplus Polska Sp. z o.o.

@zooplus Polska Sp. z o.o. Jakby ktoś Wam nie dał odpowiedzi i na przykład nie przyszedł w pierwszym dniu swojej pracy to byłby zapewne na czarnej liście. Dlatego nie dziwcie się ludziom, że im też nie chce się 'wyjaśniać'.

JuzNieChceTuPracowac

Nagle firma odkryła, że sama kasa to za mało, zeby ludzie przychodzili i dba o PR? ;] Za późno trochę, ludzie są pamiętliwi :)

Dokładnie tak!!

@JuzNieChceTuPracowac

Witam, dziękuję za przesłaną opinię. Staramy się, aby warunki pracy w naszej firmie – nie tylko te finansowe – były zadowalające dla naszych pracowników. Zależy nam też na tym, aby każdy czuł się tutaj komfortowo i wiedział, że może dzielić się pomysłami, które mogłyby ten komfort poprawić. Przykro mi, jeżeli w Twoim przypadku tak nie było. Pozdrawiam serdecznie, Marta Niedźwiedź – HR Manager

zawiedziony pracownik
@JuzNieChceTuPracowac

zgadzam się, słaba firma dla mało ambitnych i posłusznych jak to w korpo...a tyle obiecują

@zawiedziony pracownik

Witam, w naszej firmie pracują ambitni, pracowici i utalentowani ludzie. Najlepiej świadczy o tym tempo, w jakim się rozwijamy – bez naszych pracowników, ich pomysłów i ich zaangażowania tak dynamiczny rozwój nie byłby możliwy. To właśnie dzięki nim możemy stawiać czoła nowym wyzwaniom i świętować kolejne sukcesy. Przykro nam, że Twoje wrażenia są odmienne. Pozdrawiam serdecznie, Marta Niedźwiedź – HR Manager

Ex- pracownik
@zooplus Polska Sp. z o.o.

Zgadza się- w zooplusie pracują utalentowani ludzie. Ale krótko. Chwilę zajmuje, żeby aię zorientować, że mimo długiej rekrutacji, dostaje się obowiązki, które mógłby wykonywać student. Niepotrzebnie tyle obiecujecie, bo kończy się to rozczarowaniem.

Czy jest możliwość pracy zdalnej

@anonymous

Witam, istnieje możliwość pracy z domu - jednak w sytuacjach, które nie pozwalają na pojawienie się w biurze. Bardzo zależy nam, aby były one wcześniej uzgodnione z bezpośrednim przełożonym. W razie dodatkowych pytań, proszę o wiadomość na recruiting@zooplus.pl. Pozdrawiamy - HR Team

@zooplus Polska Sp. z o.o.

trochę szkoda, w dzisiejszych czasach to już zaczyna być standardem :) no nic, może kiedyś firma zmieni podejście

@anonymous

Witam, nasza firma cały czas się rozwija, a co za tym idzie również nasze procesy. Dlatego rozważamy wprowadzenie takiego rozwiązania w przyszłosci. Pozdrawiamy, HR Team

Lola

Proces rekrutacyjny bardzo zawiły, kiepski kontakt z HR.

@Lola

Witam, bardzo dziękujemy za opinię. Długość i ilość etapów procesu rekrutacyjnego zależy od stanowiska. Dane kontaktowe działu HR widnieją na stronie www.zoopluspoland.recruitee.com. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących rekrutacji, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu. Pozdrawiamy - HR Team

Myślę, że to dobra firma na pierwszą pracę i zyskanie doświadczenia w e-commerce. Co do nie-juniorskich stanowisk, -firma ze względu na słaby management ma problem z wykorzystaniem umiejętności doświadczonych pracowników. W kuchni częstym tematem jest „po co było to sito rekrutacyjne, skoro na co dzień robię takie pierdoły”. Oczywiście w różnych działach jest różnie, ale moim zdaniem jest to firemka, która nie wiedzieć czemu nieudolnie próbuje być korporacją i dla pracowników nie wychodzi z tego wiele dobrego.

Witam, Dziękuję za Twoją opinię. Przykro mi, że nie spełniliśmy Twoich oczekiwań względem pracy w naszej firmie. Jeśli chciałbyś/chciałabyś podzielić się szczegółami zapraszam na priv. Pozdrawiam, Marta Niedźwiedź HR Manager

W czasach korzystnej dla kandydatów sytuacji na rynku, atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz istotniejszą rolę. Czy tak samo jest w zooplus Polska Sp. z o.o.? Podzielcie się swoimi wrażeniami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

marek

Mozna u nich z domu pracowac? Np dzien/dwa w tygodniu? Dostep do jakisch szkolen jest? Np. safaribooks albo skillport czy te zlinkedin? Co znaczy u nich flexible hours? Ze np. do 11 mozna przyjsc czy do 9?

@marek

Witam, Poniżej odpowiedzi na Twoje pytania: • mamy możliwość pracy z domu w sytuacjach, które nie pozwalają na pojawienie się w biurze. Zależy nam na tym, aby były one wcześniej uzgodnione z bezpośrednim przełożonym. • mamy przewidziany budżet szkoleniowy, który daje możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju konferencjach lub szkoleniach (nie koniecznie w Polsce). Dodatkowo gwarantujemy darmowy dostęp do bibliotek Safari. • elastyczne godziny pracy pozwalają na przyjście do pracy miedzy 8.00 a 10.00. W razie dodatkowych pytań, zapraszam do kontaktu pod adresem mailowym: recruiting@zooplus.pl.

@marek

Witam, Poniżej odpowiedzi na Twoje pytania: • mamy możliwość pracy z domu w sytuacjach, które nie pozwalają na pojawienie się w biurze. Zależy nam na tym, aby były one wcześniej uzgodnione z bezpośrednim przełożonym. • mamy przewidziany budżet szkoleniowy, który daje możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju konferencjach lub szkoleniach (niekoniecznie w Polsce). Dodatkowo gwarantujemy darmowy dostęp do bibliotek Safari. • elastyczne godziny pracy pozwalają na przyjście do pracy miedzy 8.00 a 10.00. W razie dodatkowych pytań, zapraszam do kontaktu pod adresem mailowym: recruiting@zooplus.pl.

Henry

Interesuje mnie praca w firmie i może dowiem się jaka umowę dostają ludzie na początek?

@Henry

Witam, Pierwsza umowa jest podpisywana na 3-miesięczny okres próbny. W razie dodatkowych pytań, zapraszam do kontaktu pod adresem mailowym: recruiting@zooplus.pl.

@Henry

Ping

Nie pracuję tam, ale po rozmowie kwalifikacyjnej w siedzibie, mam pozytywne wrażanie odnośnie samej firmy i warunków pracy - bardzo fajne biuro. Szkoda tylko, że potwierdza się to o czym piszą inne osoby tzn. że mimo obietnicy nikt nie oddzwania, albo chociaż nie odpisuje krótkiego maila z wynikiem po rozmowie. Można sobie czekać i czekać licząc na jakikolwiek feedback...

@Ping

Dzień dobry, bardzo dziękuje za komentarz! W związku z tym, że cały czas pracujemy nad usprawnieniem procesu, zależy nam aby takie kwestie wyjaśniać. Proszę o bezpośredni kontakt z: recruiting@zooplus.pl.

Tom

Mógłbyś przedstawić więcej szczegółów ? Rozmowa kwalifikacyjna na mrozie ? :O

@Tom

Dziękuję za Twój wpis. Bardzo nam przykro, że wrażenia z rozmowy w naszej firmie są negatywne. Staramy się, aby ludzie w naszej firmie czuli się swobodnie, a panująca tutaj atmosfera była naszym atutem. Jednocześnie cenimy sobie i wymagamy od siebie profesjonalizmu. Chętnie poznamy szczegóły, które pozwoliłyby nam zweryfikować opisaną sytuacje, dlatego bardzo prosimy o kontakt na recruiting@zooplus.pl

Ping
@zooplus Polska Sp. z o.o.

Anonymous nie wiem gdzie była przeprowadzana Twoja rozmowa, ale ja do swojej nie mogę mieć zastrzeżeń. Niestety do słabego kontaktu i braku zwrotki tak długo po rozmowie zastrzeżenia już mam. @zooplus ciężko się kontaktować i skazywać na wypadnięcie z bazy przez negatywny komentarz na forum. Po prostu poprawcie komunikację z kandydatami i będzie naprawdę dobrze... ;)

Agnieszka

@No1, w jakich działach zooplus Polska Sp. z o.o., Twoim zdaniem atmosfera może nie być aż tak satysfakcjonująca? Jak uważasz, co jest tego bezpośrednim powodem? Twoja wypowiedź będzie ważna dla osób, które planują staranie się o zatrudnienie w tej firmie.

@Agnieszka

To ja tez sie wypowiem. Co prawda nie jestem pracownikiem, ale bylem tam na rozmowie. Ludzie (pracownicy) przewijajacy sie przez recepcje jacys tacy wystraszeni. Klimat na recepcji, ale tez na poszczegolnych open space'ach grobowy - zwiedzilem wieksza czesc biura. Dziwna atmosfera. Rozmowe mialem z kilkoma osobami. Ten sam klimat utrzymywal sie na rozmowie. Jakby ludzie bali sie powiedziec jedno slowo za duzo. Tez nie widzialem jakies serdecznosci miedzy nimi. Takiej zwyklej, kolezenskiej. Byc moze to tylko takie nic nie znaczace wrazenie po pierwszej wizycie, ale bazujac na tym co widzialem/slyszalem, nie chcialbym tam pracowac.

newjoiner
@anonymous

To może dodam też coś od siebie z perspektywy nowego pracownika w zooplus. Zmieniłam pracę w ogromnej korporacji na pracę w małej firmie. Muszę przyznać, że był to ogromny przeskok, głównie przeskok światopoglądowy. Dlaczego? Pierwsze wrażenie: wow, tu się wszyscy znają, dużo się rozmawia i analizuje, oraz panuje tu „domowa” atmosfera. Na razie widzę na pewno dużo możliwości, okazji i szans do rozwoju. Teraz działanie leży po mojej stronie jak to wykorzystać. Firma wydaje się być dla mnie dobrym „fitem”, choć wiadomo, że nie wszyscy zostają tu na lata. Atmosfera? Założenie, że panuje tutaj „grobowa” atmosfera jest nie do końca sprawiedliwe. Czasem śmiechom i żartom nie ma końca, ale czasem trzeba po prostu trzeba siąść, skupić się i popracować. Mysle, ze po paru miesiącach w zooplus prace oceniam na plus. Na razie jestem mile zaskoczona: ludźmi (przede wszystkim ludźmi), pracą, atmosferą, ale też dodatkowymi akcjami: szefowa wita wszystkich new joinersów, hulajnoga, która krąży gdzieś na piętrze, że z ludźmi w pracy i po pracy można mieć „fun” i nie jest trudno znaleźć partnerów do ping-ponga czy piłkarzyków.

Zostaw merytoryczną opinię o zooplus Polska Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w zooplus Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy zooplus Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w zooplus Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 10 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

zooplus Polska Sp. z o.o.