Opinie o Estelligence Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Estelligence Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Estelligence Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Estelligence Sp. z o.o. w Warszawa

Pani X

Duży natłok pracy, niska jakość kadry (duża rotacja), niskie wynagrodzenie, brak czynników motywacyjnych.

Ann

Fajni ludzie, tylko Zarząd zły. Duża rotacja, małe szanse na awans i podwyżkę. Brak rozwoju.

PL_a

Firma NEMO

To nie jest wazne

Kompletny brak szacunku dla ktory upomina sie o swoje prawa. Niestety ale sa tutaj rowni i jeszcze bardziej rowni ~ rowniejsi.

Główny Księgowy

Pierwszy etap - rozmowa telefoniczna - sama zrezygnowałam z dalszego uczestniczenia w procesie

Pytania zaczerpnięte ze starego podręcznika rekrutera z lat 90: jak opisaliby Panią współpracownicy, jakie ma Pani wady. Czekałam tylko na pytanie jakim chciałabym być zwierzęciem ???? sprawdzenie znajomością angielskiego też bez polotu: powiedz coś o sobie. Litości!!!!

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
ViniVidiVici

To że tu źle się dzieje to każdy wie. Śmieszą mnie te "pozytywne" komentarze, które pisze Zarząd sam sobie :)

@ViniVidiVici

Ja myślę, że pracownicy dostali przykaz napisania kilku pozytywnych opinii... W firmie dzieje się bardzo źle. To już nie ta sama firma.

Nie obrażaj inteligencji zarządu i pracowników- każdy ma swoje zdanie i może pisać co chce. Nikt nie ocenia twoich negatywnych opinii więc dlaczego ty oceniasz pozytywne????

W mojej własnej opinii to bardzo dobre biuro rachunkowe, gdzie dla pracowników liczy się solidna obsługa klienta i spełnianie ich oczekiwań.

Pracownik 2

Zgadzam się z tobą :) Ja również nie mam większych zastrzeżeń co do pracy w Este. Najważniejsze są ludzie, a ja mam przyjemność pracować w super ekipie.

X

Firma fajna, podoba mi sie tu.

XYZ

Potwierdzam poniższe komentarze o minusach tej firmy. To co się tutaj dzieje, zwłaszcza w siedzibie głównej w Warszawie, to jakaś komedia. Jak przychodzą kontrole, Pan Prezes karze pracownikom udawać, że nas nie ma i ogólnie firma pod tym adresem nie funkcjonuje. Łącznie z tak dziwnymi zakazami, że nie mozna było w dniu kontroli podchodzić do okien ( aby przypadkiem ktoś z ulicy lub z sąsiadów nie zobaczył, że w firmie sa ludzie), trzeba było się ukrywac w piwnicach i na górnych piętrach, nie można było nawet wyjść na papierosa (nawet na balkon, bo ktos nas zobaczy), nie mozna było odbierac telefonów tego dnia a pocztę odebrano łąpiąc kurierów na ulicy (!!!!!!!). Brzmi nierealnie??? Tak to wyglądało niedawno, jest to świeża sprawa. I każdy z pracowników oddziału w Warszawie może to potwierdzić (chyba, że też będzie "prośba o niemówienie"). Niech każdy sam się zastanowi i podejmie decyzję, czy chce pracować w firmie, której pracownicy musza się ukrywac i niech każdy sam wyciagnie sobie wnioski na temat firmy. Ja odchodzę. Pomijając niezgodne z prawem szczegóły w umowie, które sa bardzo niekorzystne dla pracowników. Nie wiem, czy jest to legalne, aby zakazać klientom firmy (kilkaset spółek) zatrudniania byłych pracowników Estelligence. Może Pan (usunięte przez administratora) zechciałby odpowiedzieć czy jest to zgodne z zasadami konkurencji i z prawem pracy?

Jacek
@XYZ

Tak, kilka miesięcy temu była taka kuriozalna sytuacja, jednak Estelligence za nią nie odpowiada - o szczegóły proszę pytać właściciela nieruchomości, którą wynajmujemy. Natomiast proszę nie pisać nieprawdy i nie tworzyć atmosfery jak z horroru. Nikt nie chował się w piwnicy (np. ja jak i wiele osób obok mnie pracowaliśmy standardowo na parterze), nikt nikomu nie zabraniał o tym mówić, ja sam z wieloma osobami rozmawiałem otwarcie o tej sytuacji. Proszę wskazać niezgodne z prawem zapisy w umowie. Jeżeli takie są to proszę je zgłosić do PIP lub do odpowiednich organów. Zapisy, które mamy w umowach z klientami są standardem rynkowym i wymuszają na klientach otwartość z nami przy zatrudnianiu naszych pracowników. I faktycznie, niektórzy klienci zwracają się do nas z takimi pytaniami i nie przypominam sobie abyśmy kiedykolwiek robili problemy z zatrudnieniem kogokolwiek. Przykro mi, że jakiś klient nie chciał Cię zatrudnić zasłaniając się tym zapisem. Nie jestem jednak przekonany, że jest to nasza wina...

@Jacek

Ta złośliwość jest nie na miejscu, ja tu pracuję przecież, pisze o hipotetycznych sytuacjach, ze takie zapisy w umowie sa sprzeczne z interesem i dobrem pracownika bo bardzo ograniczają możliwości na rynku pracy (klienci Estelligence to jest kilkaset spółek, które też zmieniaja się rotacyjnie a mówimy o usługach księgowych, czyli konkretnym sektorze, więc to bardzo zawęża możliwośći współpracy.), Większość osób od BHP i prawników z którymi rozmawiam potwierdzaja, ze jest to niezgodne z prawem, To po co taki bezsensowny zapis w umowie, jeśli w praktyce nic nie oznacza? Obraża Pan kompetencje osoby, swojego pracownika nawet nie wiedząc o kogo chodzi, bo wykazuję błędy w umowach i niezgodność z prawem? Gratuluję. Proszę sobie darować takie osobiste przytyki, nie o swojej sytuacji piszę, tylko przedstawiam co jest nie tak u Was. A mogę przytoczyć jeszcze wiele, wiele więcej.

KM
@Jacek

Praca tutaj w sumie jest troche jak horror komediowy. To jest podstawowy obowiazek prezesa zapewnic pracownikom normalne warunki pracy, a nie, ze trzeba sie ukrywac jak za czasow okupacji radzieckiej. Az dziw ze dalo sie pozniej wyjsc do domu drzwiami a nie czolgac sie kanalem wentylacyjnym. Pan odpowiada przeciez za warunki i lokal w ktorym firma funkcjonuje.

@Jacek

Zapisy w umowie niezgodne z prawem zostaly juz kilka razy zacytowane przez kilka osob tu na forum-prosze przeczytac uwaznie. Warto wiedziec, ze nic sobie nie robicie z przepisow prawa. To wazna wskazowka dla potencjalnych kandydatow do pracy. Przed PIPem i tak sie schowacie (i zdejmiecie napis z budynku, zeby nie bylo widac, ze firma dziala), wiec szkoda fatygi.

@Jacek

Trochę Pan nie zrozumiał chyba. Nie polecam pracy w tej firmie bo macie niekorzystne warunki i zapisy w umowie niezgodne z prawem (sa to przykłądy minusów, czemu nie warto tu pracować). Każdy prawnik przyzna (a kilku juz się wypowiedziało), że zakaz konkurencji (czyli sytuacja, kiedy klient firmy Estelligence nie może podjąć przez 2 lata współpracy ze swoim księgowym, który zrezygnował z pracy w Estelligence) bez wypłacania co miesiąc kwoty równej 80% wypłaty miesięcznej przez 2 lata byłemu pracownikowi (niezależnie od podjetego zatrudnienia) jest niezgodny z prawem. Nie możecie umieszczac takich zapisów w umowie z pracownikami jak i z klientami. A umieszczacie. Żaden z Waszych klientów i pracowników nie musi się stosowac do tego zapisu i można go naruszyć bez żadnych konsekwencji, bo to Wy bezprawnie go tam zamieściliście. Pytanie tylko po co to robicie? Albo nie znacie prawa albo to zabieg czysto psychologiczny aby księgowy bał się odejść bo nie będzie mógł świadczyc usług księgowych tym spółkom po zerwaniu umowy z Estellignece a klient będzie się bał korzystać z usług swojego księgowego który juz nie pracuje w Estelligence. Coś jeszcze wyjaśnić?

Pracownik Oddziału

Czytam i zastanawiam się co kieruje ludźmi którzy się tu uzewnętrzniają bo mam wrażenie że nie troska o innych a raczej frustracja na siebie samych... bo jeśli tacy ludzie pracują lub pracowali w Estelligence to tylko współczuć koleżankom i kolegom z Warszawy. Oddziały mają się bardzo dobrze - atmosferę tworzą ludzie- pamiętajmy o tym :)

Pracownik2
@Pracownik Oddziału

W innych oddziałach w Płocku i Kwidzynie jest podobnie tylko dużo mniej osób więc i skala patologii nieco mniejsza niż w Warszawie

Ksiegowa

Ostatnie zmiany w firmie byly tragiczne. Nigdzie sie nie spotkalam z taka patologia jak tutaj.

Ksiegowa ml

Ostatnie zmiany w firmie sa tragiczne. Dno. Firma widmo.

Ksiegowy

Tragiczne warunki. Niewlasciwe osoby na niewlasciwych stanowiskach. Duzo niekompetencji.

@Ksiegowy

Racja, stanowiska obsadzane po znajomosci, malo nowoczesnie, panuje tam jeszcze poprzedna epoka, mentalnosc ludzi jak sprzed Gierka, sposob zarzadzania to dno

MMMka

Słabe warunki zatrudnienia i ciągła presja na wynik, ludzie odchodzą z tej firmy na potęgę. Moim zdanie stanie się tu jakaś katastrofa, bo zaczyna brakować rąk do pracy. Z roku na rok są nowe założenia, piękne obietnice, ale później pozostaje proza życia. Jedyn plus tej firmy to, że można się nauczyć nowych rzeczy (czasem kosztem siedzenia po godzinach, za które firma nie płaci...)

Renia
@MMMka

Potwierdzam, oszczedzaja na wszystkim, a jaka katastrofe masz na mysli?

Ktosia :)

Niskie wynagrodzenie i dużo pracy. Nic poza tym.

Ktosia :)

Niskie wynagrodzenie i dużo pracy. Nic poza tym. Słabiutko....

Drodzy Pracownicy, byli Pracownicy, Przyjaciele i Osoby-nieco-mniej-przyjacielskie, każda z Waszych opinii tutaj czegoś nas w Estelligence (i mnie osobiście) uczy. Za wszystkie bardzo gorąco dziękuję! A na ten czas Świąt Narodzenia Bożego życzę wszystkim radości, pokoju i rodzinnej atmosfery. Dla mnie osobiście jest to jedyny moment, kiedy mam wielką frajdę ze śpiewania... w końcu śpiewanie kolęd daje radość niezależnie od tego czy się fałszuje czy nie. Gorąco pozdrawiam, Jacek

@Estelligence Sp. z o.o.

Ja ze swojej strony dziekuje za zyczenia, praca i wydarzenia w tej firmie dosyc mocno mnie skrzywdzily jako czlowieka, z rozmow z innymi sobami wiem, ze niektorzy tez maja podobnie, ale nie chce juz o tym pamietac. Zycze Panu i innym pracownikom Estelligence wszystkuego najlepszego w te Swieta, pozdrawiam, a spiewac kazdy moze:)

Sylwester

Niestety stwierdzam, że wszystkie negatywne opinie są prawdziwe. Pozdrawiam były pracownik, zwolniony za zaangażowanie i dobrą pracę. Tyle.

Arek
@Sylwester

Takich osob zwolnionych bez powodu bylo niestety cale mnostwo. Czlowiek np ma kompetencje i doswiadczenie ale za malo sie podlizywal i do widzenia. Firma jest bardzo nieudolnie zarzadzana. Pracodawca sam nie zna talentow swoich pracownikow, nie umie wykorzystac ich wiedzy i umiejetnosci.

B.S.A.c
@Sylwester

Ja tez potwierdzam; pomiataja ludzmi. Cynicznie i bez szacunku.

Zn
@Sylwester

Firma taka sobie, troche paździerzowaty klimat, jak za jakiegoś króla Paździerza XVI, troche piernikowato, ale można przezyć

@Arek

Arku, proszę wskazać chociaż jeden przypadek zwolnienia kogokolwiek w stylu o jakim piszesz.

Arek
@Pracodawca

Administracja nie przepuszcza wpisow, ktore zawieraja konkretne imiona czy dane, jesli jest opcja prywatnej wiadomosci, bardzo chetnie przytocze kilka konkretow.

@Arek

Mój adres nie jest tajemnicą: jacek.ostrowski@estelligence.com

Księgowa

A ja lubię tu pracować - i myślę że większość osób pracujących w Este także :) opinie piszą osoby które już z nami nie pracują -czy warto polegać na ich opinii? Sami sobie odpowiedzcie.Firma nie dla każdego ale może właśnie dla Ciebie... Lubię atmosferę w Estelligence Sp. z o.o. za: Praca w zespole

Obecny Pracownik
@Księgowa

Wiekszosc pozytywnych komentarzy pisze chyba tzw. "Dzial marketingu":) lub office manager, czy warto sie sugerowac tymi opiniami? Odpowiedzcie sobie sami... czemu niby nie warto sluchac opinii tych, co odeszli? Poznali firme, maja wiedze na jej temat, maja zle doswiadczenia wiec odeszli, chca ostrzec innych. Kazdy moze sie wypowiedziec. A ja pracuje tu i nie lubie tej pracy. Ponizsze opinie potwierdzam. To prawda, ze nie dla kazdego. Zalezy jakie ktos ma ambicje i umiejetnosci i na jaka wyplate sie zgadza oraz jaki ma poziom wytrzymalosci. Osob ktore pracuja tu dluzej jest zaledwie kilka, cala reszta to nowe osoby, ktore w wiekszosci tez sie rozgladaja za czyms innym.

@Księgowa

Wiekszosc osob pracujacych w tej firmie narzeka na ta firme, ale malo kto ( albo w ogole nikt),porozmawia otwarcie z szefem. Na tym polega ta toksyczna atmosfera, ze kazdy gada zle za plecami, ale znalezc rozwiazanie by bylo lepiej, to nie. Zreszta taka osoba pewnie od razu bylaby pierwsza do zwolnienia. Konentarze negatywne pochodza tez od obecnych pracownikow, to nie tak, ze dopiero Ci, ktorzy odeszli narzekaja. Czy warto polegac na opinii osoby, ktora pracowala i zna realia tej firmy? Sama sobie odpowiedz.

@Księgowa

Jak Ty odejdziesz z tej firmy to tez automatycznie twoja opinia sie nie bedzie liczyla? Madre to bardzo... brak slow

@Ksiegowa

Każda opinia ma znaczenie, pod warunkiem, że jest prawdziwa, uczciwa i pisana w dobrej wierze.

@Ksiegowa

Na pewno w Este są ludzie, którzy nie są zadowoleni. Pracuje u nas w końcu 80 osób. Czy większość? Dość odważna teza. Natomiast nie jest prawdą, że ktokolwiek został zwolniony z tego powodu, że przyszedł porozmawiać ze mną, nawet jeżeli miał krytyczne uwagi. Wiele osób ze mną rozmawia. Zawsze staram się wysłuchać uważnie każdego. Dla mnie osoba, która ma odwagę mówić o problemach jest tym bardziej godna zaufania. Proszę podać przykład osoby, którą spotkały jakiekolwiek nieprzyjemności za to, że odważyła się na krytykę? O zwolnieniach nawet nie piszę, gdyż u nas to naprawdę bardzo sporadyczne przypadki.

Kiegowa2
@Estelligence Sp. z o.o.

Pracownicy sie boja odezwac, to forum to jedyne miejsce, gdzie czlowiek moze szczerze przyznac, ze nie lubi tej pracy i mu zle w tej firmie, gorzka prawda

Gabi
@Kiegowa2

Ta wypowiedź jest tak bardzo oderwana od rzeczywistości, więc autorka albo pomyliła firmy albo z nienawiści do ludzi wylewa jakieś swoje żale.

Księgowa

Bardzo duża rotacja. Pracownicy uciekają, a przychodzą nowi, ale mniej kompetentni. Cieżko się tutaj pracuje, ale zasze może być gorzej.

@Księgowa

Rotacja nie jest ani madra ani dobra. Na krotka mete firma ma oszczednosci, ale to strzal w kolano. Firma sama robi sobie wrogow i dezorganizuje sobie prace.

fit

to wszystko wina Tuska ! a rotacja pracowników w firmie to dobra rzecz - zostają najlepsi

Fat
@fit

A "Balcerowicz musi odejsc" :) :) :), najlepsi juz dawno sie ewakuowali

Fat
@fit

Widac, ze nie wiesz nic o zarzadzaniu firma, "rotacja dobra" :) - chyba dla konkurencji, bo rozwala cala firme od srodka, powodzenia

Mz

Otoz to:) rotacja pracownikow = rotacja klientow; jak mozna swiadczyc uslugi ksiegowe na jakosciowo wysokim poziomie, gdy caly czas ksiegowi sie zmieniaja i przychodzą nowi, ktorzy musza poznac spolki, nauczyc sie ich itd. a klient czesto jest przywiazany personalnie do swojego ksiegowego bo mu ufa i odchodzi razem z nim?, podstawy marketingu i zarzadzania sie klaniaja, dobre zarzadzanie to nie tylko optymalizacja kosztow poprzez zwolnienia i niskie place (to jest najlatwiejsze i na krotka mete), ale budowanie stabilizacji, biuro ksiegowe to nie firma typu call center, czy promocje, gdzie rotacja jest zamierzona i ma sens ( firmy z Big 4 rzadza sie swoimi prawami, to wyjatek), tu sie liczy stalosc, jednym slowem Panie Prezesie, ja Panu ta firme poprowadze jak Pan chce

Zostaw merytoryczną opinię o Estelligence Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Estelligence Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Estelligence Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Estelligence Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 4 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Estelligence Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Estelligence Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Estelligence Sp. z o.o.