Express Car Rental

Opinie o Express Car Rental

Magdalena

@Kamil, wyjaśniałeś dalej kwestię tego, dlaczego otrzymałeś ten sam samochód z dalej nienaprawioną awarią, która zdarzyła się pierwszym razem, wypożyczając samochód w firmie Express Rent a Car? W dalszym ciągu zachęcam osoby, które pracowały w tej firmie, aby podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami związanymi z pracą u tego pracodawcy.

Dariusz85
@Magdalena

Magdalena z jakiego ramienia zamieszczasz wpisy na tym forum ? Jesteś administratorem to podpisz się jako administrator Jeśli z rent a car to się również podpisz Ja wiem o tej firmie jedno dziadostwo jak teraz proponowano mi auto zastępcze z assistance to jak usłyszałem od kogo to odrazu kazałem ubezpieczycielowi szukać dalej . Kaucja jest przetrzymywana nawet do 3 miesięcy umnie było to 2,5 Niektórym osoba potrąca się po czasie oddania auta jakieś kary za niby uszkodzenia mimo ze w chwili zdania pojazdu wszystko było Ok i potem oni maja nasza kasę i trzeba walczyć o swoje . Odradzam stanowczo nawet najgorszemu wrogowi nie życzę kontaktu z nimi

@Dariusz85

Tysiące wynajmów miesięcznie i niestety czasami zdarza się sytuacje, w których ten czas oczekiwania na zwrot depozytu jest większy. Niestety nie mamy wpływu na operacje stricte bankowe. W przypadku zgłoszenia klienta nt. braku zwrotu środków, taka sprawa zostaje procesowana w trybie bieżącym.

Sławomir

Zastanawia mnie, czy w okresie jesienno-zimowym firma Express Rent a Car również zatrudnia pracowników, którzy są zainteresowani pracą w wypożyczalni samochodów? Wiecie może, jak wyglądają kwestie dojazdów powrotnych, gdy klient zażyczy sobie podstawienie samochodu pod wskazany adres? Ma ktoś może doświadczenia w tej sprawie?

krzyś
@Sławomir

Ze względu bardzo dużą rotację Express zatrudnia pracowników non stop. Do powrotów z wydań wykorzystywana jest komunikacja miejska, pociągi, autobusy, blablacar, w ostateczności jedzie drugi kierowca. Zwykle pytamy klientów o możliwość podwiezienia do najbliższej cywilizacji choć to nie jest ich obowiązkiem, takie podwiezienie pozwala zaoszczędzić bardzo dużo czasu.

@krzyś

Za każdym razem zwracamy 100% kosztów powrotu ze zlecenia, a gdy tylko jest to możliwe - zapewniamy drugi pojazd, tzw. logistyczny, aby można było pojechać na zlecenie w dwie osoby i wrócić autem; niestety w wyjątkowych okolicznościach jest to po prostu niemożliwe. Pozwolimy sobie powtórzyć jeszcze raz: wszyscy kierowcy maja możliwość korzystania ze wszelkich środków komunikacji, za które zwracane są 100% koszty.

Ewa S.

Uwielbiam wypożyczać auto w tej firmie. Zawsze szybko, sprawnie, samochody czyste, kontakt bezproblemowy, ceny bardzo atrakcyjne. Nie ma się do czego przyczepić. Polecam serdecznie! Moje sugestie dla Express Rent a Car: Oby tak zawsze! Lubię atmosferę w Express Rent a Car za: Wygoda. Ląduję, zachodzę do biura, wsiadam do auta i jadę. Wielkim plusem jest ilość punktów odbioru i zwrotu pojazdu.

@Ewa S.

Dziękujemy za tak miła opinię. :)

tomas

W Krakowskim oddziale obslugi klienta zarobki to 2300 netto, po 3 kierownikow, teamleaderzy i inne wymyslone na sile stanowiska a robic nie ma komu. Zmiany do godziny 20 gdzie po 17 nic sie nie dzieje no ale trzeba podbic 8h karte na zakladzie. Kolesiostwo i kumoterstwo, pojedyncze osoby maja dobre kontakty poza firma (glownie wspolne imprezy) z kierownictwem i potem moga liczyc na urlop w okresie gdzie wniosek zwyklego pracownika bedzie odrzucony. Jednak najbardziej zenujacy w tym wszystkim jest 'dzienniczek' pracownika w ktorym wypisywane sa bledy i inne niedopatrzenia. Porazka.

mert
@tomas

Praca na krótki okres czasu jest ok. Na dłużej-można się przekonać faktycznie jak bardzo kumoterstwo tutaj panuje. Stanowiska liderów i nie tylko obejmują osoby, które mają aż za dobre kontakty z kierownictwem (właśnie jak wspomniane imprezy, na których "wychodzi szydło z worka" jeśli chodzi o zachowanie kierowników...). Jak jest jakieś nowe stanowisko do obstawienia, to w pierwszej kolejności bierze się pod uwagę stopień koleżeństwa z "górą", a nie umiejętności pracownika :) Ogólnie robota jest nudna, kompletnie brak możliwości rozwoju jeśli ktoś nie lubi się podlizywać-możesz stać w tym samym miejscu w firmie nawet i 10 lat, zarobki przeciętne, a ponadto grafik totalnie nieelastyczny-przeciwieństwo tego co mówią na rozmowie-praca całodobowo na większości infolinii, w każde święta i rzadko kiedy brane są pod uwagę prośby (no oprócz ulubionych pracowników-kolegów). Oprócz tego trzeba dodać, że firma działa lub nie działa i często trzeba świecić oczami przed niezadowolonymi klientami, chociaż nic tak naprawdę nie da się zrobić, ponieważ taka jest polityka firmy.

@tomas

Wypożyczalnia gwarantuje naszym klientom pełną obsługę infolinii, również wieczorami, kiedy ilość połączeń przychodzących rzeczywiście się zmniejsza. Mając mniejszą ilość pracy, pracownicy infolinii mają też możliwość odetchnąć po często bardzo intensywnym dniu pracy, ale nie możemy zostawić naszych klientów bez pomocy w sytuacjach awaryjnych – stąd wieczorne zmiany są o zmniejszonym składzie, ale jednak są niezbędne. Nie prowadzimy żadnego „dzienniczka” a arkusz oceny jakości pracy pracownika, co jest powiązane z warunkami wynagrodzenia premiowego – zaakceptowanego przez obie strony podczas podpisywania umowy. Natomiast wszystkie urlopy i tego typu kwestie są ustalane ze wszystkimi pracownikami na identycznych zasadach.

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Express Car Rental? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Analityk Finansowy/Biznesowy wydawały Ci się najkorzystniejsze?
ewen

Kierowcy i inni pracownicy "niższego" szczebla są traktowani jak śmieci. Jeśli nie ma dla nich pracy (a tak jest często) to nie zarobią nawet grosza-nie bez powodu kierowców zatrudnia się tylko na zlecenie... Cebulacka firma, nawet na bilet powrotny z wydania samochodu kierowca musi dać z własnej kieszeni ;) Jak nie masz innego wyboru-to idź na chwilę, ale szybko szukaj czegoś innego.

@ewen

Ewen, zawsze zwracamy za przejazd (np. po okazaniu biletu); zwracamy 100% kosztów. Sytuacje, w których "nie ma pracy" są niebywałą rzadkością. Oczywiście biorąc pod uwagę, że praca w wynajmie samochodów rządzi się swoimi prawami, ma swój sezon większy i mniejszy i niestety nie mamy na to wpływu.

Jacek

@Jacek

Jacku, dziękujemy za opinie, oczywiście jednoznacznie zaprzeczamy, aby w Expressie dochodziło do wyzysku, a prawo pracy było łamane. Co do formalności i kontaktu z klientami; pracujemy nad systemem automatyzacji przydzielania zleceń oraz poprawy samego komfortu pracy kierowcy.

żal.pl

ciekawe kiedy ukraincow zaczna zatrudniac :D :D :D

@żal.pl

Już zatrudniamy, nie widzimy przeszkód, nie mamy obiekcji. Zapraszamy ludzi wszystkich ras i nacji. Każdy człowiek jest tutaj mile widziany! :)

Wypozyczajacy

Żenada z autami i obsługa klienta który wypożycza kilkanaście aut na umowę...

Mikołaj

Najgorsza firma wypozyczajaca samochody z jaka sie spotkałem niestety nie mam wpływu na wypozyczenie auta z innej firmy bo jest podpisana umowa przez pracodawce ale kilka razy juz korzystałem z usług expres i jest dno totalne obsługa fatalna głupich opon nie potrafia załatwic a umowy maja popodpisywane z serrwisami oponiarskimi to opony ida tydzien dzwonic trzeba po kilka razy zanim cos załatwia bo o oddzwonieniu nie ma mowy porazka

Żal

Zdecydowanie nie polecam. Koordynatorki urwane nie wiadomo skąd, ale na pewno nie nadają się do zarządzania . Aha i zapomnij o przysługujących Ci prawach. Jeśli się rozchorujesz to lepiej idź do pracy z 40 stopniowa gorączką, niż iść na 3-4 dni zwolnienia lekarskiego, bo usłyszysz przez telefon "a czy wam się w ogóle chce pracować jeszcze??". Mowa tutaj oczywiście o infolinii.

Dawno nie było nowych postów. Wszyscy się zwolnili sami czy ich zwolniono?

pomorskiegrono

A jak wygląda z osobami niepełnosprawnymi w firmie ?

Express

Czesc zwolnili, reszta albo sama uciekla albo szuka pracy i lepszych warnkow i tez pewnie zaraz podziekuje tej firmie. A ci co zostaja to po prostu tacy polscy murzyni o mentalnosci (usunięte przez administratora);)

Wiola

Pracę w Expressie wspominam miło, ale chyba głównie przez wzgląd na otaczających mnie wtedy ludzi (infolinia). Zgrana paczka młodych osób, która rekompensowała ewentualne nerwy związane z odbieraniem telefonów i całą resztą.... :) Myślę, że Express jest dobry na start po studiach, bądź w czasie studiów gdy chce się dorobić dodatkowo. Na pełen etat i życie późniejsze już nie polecam zarówno przez niskie zarobki jak i nieciekawe warunki pracy -siedzi się długo, również w weekendy, święta, nocki etc. Z urlopem też zawsze był problem + brak możliwości rozwoju, niskie lub zerowe możliwości awansu. Z plusów natomiast mogę wymienić naukę pracy pod presją czasu (przydaje się w niemal każdym dzisiejszym miejscu pracy :P), codzienny kontakt z j.angielskim i doświadczenie pracy z klientem (głównie trudnym).

zniesmaczony

Czym sie rozni pracownik Expressu od balkonu? Balkon jest w stanie utrzymac rodzine :)

Żenada
@zniesmaczony

Haha rzadko się zdarza, żeby wszystko, co jest opisane na gowork było tak prawdziwe jak tutaj.

Magdalena

@Ulka A może w takim razie Ty mogłabyś przytoczyć nam kilka argumentów na plus o pracy w Express Rent a Car. Widzę, że na forum jest kilka osób zainteresowanych aplikowaniem do firmy. Myślę, że chętnie poznają argumenty nie tylko tych niezadowolonych, ale również te na plus.

Jacek
@Magdalena

Zainteresowanych czym? "Pracą"? Współczuję. Widzę, że dalej zadaje Pani mnóstw pytań zamiast zacząć czytać. TO JEDEN WIELKI KIBEL. Pracujesz cały dzień, bierzesz na siebie odpowiedzialność za bardzo drogie saochody, masz kontakt z klientami którzy nie raz są (regulamin...) bardzo mocno Wzdenerwowani na niekompetencję ludzi z biura którzy załatwiają większość formalności i notorycznie znajdujesz sie w sytuacji gdzie musisz cale to zdenerwowanie wziąć na siebie, po czym po całym dniu pracy zliczasz zarobione pieniądze i wychodzi około 60-80 zł brutto? Według mnie to czyste złodziejstwo, Rotacja jak w młynie, non stop ktoś odchodzi, zaraz przy wyjściu kolejny jeleń podpisuje umowę i liczy na "pracę", choć tak nazwać tego nie można. Wyzysk w najczystszej postaci, ktoś to nieźle wykombinował. Nie masz życia prywatnego, rodziny, znajomych, gdzie mieszkać? To idealna oferta dla Ciebie, tym bardziej że w ogłoszeniu obiecują nawet 8000 zł brutto! Zaczniesz tam mieszkać i kreować swoją rzeczywistość która kręci się tylko i wyłącznie wokół tego syfu. Nie, nie zarobisz nawet połowy, ba! 1/4 i to po ciężkiej niewolniczej pracy. Kimkolwiek jesteś, Ty który to czytasz... Zanim postanowisz dać się ładować i to bez wazeliny, to może zastanów się czy nie lepiej pociąć kable. Pozdrawiam, mam nadzieję że dotarło i oszczędzisz sobie zniszczonej głowy.

Wkład

Wypożyczalnia tragedia. Nie polecam nikomu. Zdecydowanie najgorsza na rynku, a korzystałem już naprawdę z wielu. I uwaga bo tam pracują same cwaniaczki. Z nie mojej winy na parkingu ktoś widocznie zahaczyl o moje lusterko podczas gdy byłem w sklepie i zbił się sam wkład. Teraz chcą mnie obciążyć kwotą 1000 zł. Sprawca uciekł, kamer nie było. Na infolini powiedzieli mi ze to nic nie szkodzi ze autko jest ubezpieczone. A jak proszę o zapis rozmowy z infolinią to cisza :) jeszcze raz odradzam.

A

Firma wyłudza pieniądze. Auto oddane nieuszkodzone. Informowaliśmy że bak otrzymaliśmy w 80% pełny (mamy fotki). Według protokołu nie przejechaliśmy ani kilometra, bak magicznie się napełnił do 100% i pojawiła się rysa grubości palca. I co zrobisz? Płacisz. Moje sugestie dla Express Rent a Car: przestańcie okradać ludzi, zespół ewidentnie wykorzystuje flotę na własny użytek Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: wywalić zespoł w Warszawie na lotnisku

traveller

Pare razy wynajmowalismy Samochod klasy E,- bmw 3 przyjechalo brudne, oblepione w jednych przyadku, w innym bez zarzuty. Jeden raz tez sie zdazylo ze otrzymalismy prawie ze '' łyse '' opony- zaoferowali wymıane auta w ınnym miescie... ale udalo nam sie tez moze zliczyc 2 razy wynajem bez zadnego zarzutu. Zwalnianie kaucji trwa troche powolnie ale otrzymalismy zawsze. Mam nadzieje ze pomoglo. Pozdrawiam, Lubię atmosferę w Express Rent a Car za: Mila mloda obsluga ktora pomimo problemu stara sie Tobie pomoc.

Sławomir
@traveller

Staraliście dowiedzieć się, dlaczego akurat wtedy auto przyjechało brudne? Było to spowodowane tym, że tego samego dnia samochód został zwrócony przez innego klienta, czy może inne sytuacje miały na to wpływ? Chciałbym dowiedzieć się, dlaczego akurat z wypożyczalni Express Rent a Car skorzystaliście?

jack

Express rent a car mialem (przyjemnosc) wynajecia auta z firmy Express rent a car,pierwszy raz z tej firmy i niewatpliwie ostatni , oferuja auta dosc mocno wyeksploatowane,wynajalem auto na 4 dni (dla dwoch starszych osob)zwrocilem auto w nocy na lotnisku kluczyki wrzucilem do skrzynki przy biurze wynajmu bo nikogo z obslugi nie bylo, po 3 dniach odblokowali mi depozyt na koncie a po nastepnych 2 dniach przyslali fakture (i potracili z konta 180zl.)za rzekomo poplamione siedzenia i odprysk na przedniej szybie. auto uzytkowale tylko do przemieszczania sie z punktu A do punktu B nie jadlem w nim ani nic nie popuscilem wiec nie wiem skad te poplamione siedzenia,co do odprysku na szybie to nie wnikam ( nikt nie sprawdza auta tak dokladnie przed wynajmem) Wniosek nasuwa sie prosty ze firma jest nastawiona na oszukiwanie klijenta i na kradziez,nadmieniam ze wypozyczalem auta z innych firm wielokrotnie bo mieszkam juz poza Polska 14 lat i 2 razy w roku przylatujac na urlop wynajmuje auto ale z tak jawna kradzieza i oszustwem spotkalem sie po raz pierwszy (auto wynajmowalem na lotnisku Goleniow-Szczecin)

Magdalena

@Carol, kontaktowałeś się w ostatnim czasie w tej sprawie z firmą Express Rent a Car? Jeżeli tak to ciekawi mnie, jak firma tłumaczy tak długą blokadę depozytu, który wpłacałeś przy wypożyczeniu samochodu. Czy znasz szczegóły, dlaczego tak obecnie jest?

Wojciech

nie oddają kaucji, wystawiają rachunki za nic, oczywiście jak mija ponad miesiąć od zwortu samochodu.

Carol
@Wojciech

Ja czekam na zwrot depozytu ponad 2 miesiace z Gdańska lotnisko , wysylaja rachunek emailem ze depozyt zostal anulowany jednak nic nie wplywa spowrotem na konto..Absolutne kpiny!

Zostaw merytoryczną opinię o Express Car Rental - Kraków

• Jak się pracuje w Express Car Rental?

Zobacz opinie na temat firmy Express Car Rental tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 86.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Express Car Rental?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 71, z czego 11 to opinie pozytywne, 44 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Express Car Rental