Opinie o XTB Spółka Akcyjna w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy XTB Spółka Akcyjna. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie XTB Spółka Akcyjna o rekrutacji.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o XTB Spółka Akcyjna w Warszawa

Jakie zarobi w IT ?

@Nowy

Niski

Damian

A dokładniej? Niskie to pojęcie względne ;).

Rafał

Odbyłem rozmowę kwalifikacyjną na stanwisko manadżerskie, bardzo prosiłem o informację jak tylko aplikację odrzucą. Mineło 2 miesiące - brak kontaktu :(

Niska wynagrodzenia

Wynagrodznia jest niska.

Lidia
@Niska wynagrodzenia

Pracujesz tu? O jakich kwotach w takim razie mówimy?

Pytanie (iOS)

Dzień dobry, czy korzystacie zarówno ze SwiftUI i UIKit? Jaki (mniej więcej) jest procentowy podział?

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w X-Trade Brokers się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
Niezadowolony

Wysłałem CV. Zostałem poproszony o zdobienie zadanie które oczywiście wykonałem. Po wszystkim zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną ktora odbyła się grubo ponad 2 tygodnie temu. Pracodawca zapewniał mnie że odpowiedź dostane maks do 2 tygodni.

Rozczarowany

Smutne i słabe. Odbyłem rozmowę w XTB, obiecali feedback niezależnie od decyzji do połowy stycznia. Mamy końcówkę stycznia, wysłałem maila z prośbą o feedback, cisza... Droga firmo, jeśli nawet już odrzucacie kandydata, to dotrzymajcie obietnicy i poinformujcie go o tym fakcie.

Rozczarowany2
@Rozczarowany

Identyczna sytuacja mająca miejsce niedawno. Bardzo niepoważna, wymowna cisza. Nie rozumiem takich zachowań ze strony "poważnych" firm - odpowiedź na maila nie wymaga ogromnej ilości czasu. Często wystarczy "kopiuj - wklej", aby uniknąć negatywnych odczuć po stronie osób uczestniczących w rekrutacji. Jeżeli długo nie otrzymujecie odpowiedzi ze strony XTB - przyjmijcie, że to normalne zachowanie ;) Jeżeli otrzymujecie jakiekolwiek zapewnienia dotyczące jakichkolwiek terminów - pamiętajcie, że to tylko słowa ;)

Antoni
@Rozczarowany

Rozumiem, że jesteś rozczarowany brakiem odpowiedzi, ale większość firm kontaktuje się tylko z tymi kandydatami, którzy przeszli weryfikację pozytywnie. Czy mógłbyś napisać jak przebiegała Twoja rozmowa kwalifikacyjna i jakie warunki pracy proponuje firma?

@Antoni

Nie, porządne firme informują także tych, którzy z jakiegoś powodu odpadli. Jeśli ktoś swój czas poświęcił na 2 rozmowy z twoją firmą i wykonanie zadania testowej to miej do tej osoby szacunek i napisz maila, który zajmuje 5 min twojego czas.

Franek

Firma która wypracowała sobie dobrą opinię pracodawcy nie lekceważy nikogo. Przecież firmy uprzedzają, że będą się kontaktować z wybrana osobą!

@Franek

tylko że nie kontaktują się z osobami, które byli u nich na rozmowie i wykonali dla nich zadania testowe. Tak, że mega słaba praktyka.

żenada

Brałam udział w rekrutacji do tej firmy na stanowisko związane z Copywritingiem. Minęło już z 3, a nadal zero kontaktu ze strony firmy. Odbyłam rozmowę rekrutacyjną, wykonałam zadania testowe i cisza. Nie polecam tracić swój czas.

nickxtb

Brak poszanowania kandydata podczas rekrutacji przez zespół HR (a w szczególności przez Panią Agate). Mimo informacji o feedbacku w przeciągu dwóch tygodni - również nie dostałem żadnej wiadomości zwrotnej. Szkoda marnować czas.

Pat

Mimo, że w wiadomości była informacja o tym że w przeciągu 2 tygodni dostanę feedback, tak się nie stało. Nie spodziewałem się po XTB takich złych praktyk.

Firma bardzo sie rozwia i atmosfera jest bardzo dobra. Polecam

Rozczarowany

Niepoważny dział HR. Rozmowa telefoniczna ok, później wideorozmowa i obietnica kontaktu po 2 tygodniach. Brak jakiegokolwiek feedbacku, nawet automatycznie wygenerowanego maila. Mail z prośbą odpowiedzenia, czy moja aplikacja nadal jest rozważana, pozostawiony bez jakiejkolwiek odpowiedzi. Bardzo słabe, szczególnie biorąc pod uwagę to, że jestem także ich klientem.

@rozczarowany a nie ma tam jakiegoś systemu premiowania?

Na jakim poziomie trzeba mieć angielski? B1 wystarczy?

@Michał

Na poziomie 2000 zł netto pensji. Wtedy możesz nie znać nawet polskiego.

Trurl

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej. Wszystko ok, oczekiwać odpowoedzi około tygodnia. Nikt się nie odezwał. Niepoważne podejście.

@Trurl

Dzwoniłeś może w tej sprawie do firmy X-Trade Brokers, dlaczego w dalszym ciągu nie otrzymałeś odpowiedzi związanej z wynikiem procesu rekrutacyjnego? Mógłbyś napisać nam, jak dokładnie wyglądała rozmowa? Jeżeli pamiętasz pytania, to z chęcią dowiem się, czego należy się spodziewać na rozmowie o pracę w tej firmie. Z góry dziękuję za poświęcony czas.

Programista
@Trurl

Taka sama sytuacja, byłem na rozmowie - niby wszystko ok, zadania zrobione a potem cisza. Informowali ze szukaja za pare miesięcy dopiero, prawdopodobnie zbierali bazę.

Renata
@Programista

Bardzo wiele firm właśnie tak robi. Zbierają odpowiednią bazę kandydatów, a dopiero po pewnym czasie się do nich odzywają. Napisałeś, iż już byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w X-Trade. Zechcesz powiedzieć, czego (oczywiście mniej więcej) dotyczyły zadawane przez rekrutera pytania?

Santoro

xtb odradzam jako klient oraz jako pracownik. Niesamowicie niskie wynagrodzenie, ta firma tylko udaje firmę brokerską.

Kam
@Santoro

Akurat jeśli chodzi o firmę brokerską, to ciekaw jestem co konkretnie masz jej do zarzucenia? Wg mnie to nr 1 na Polskim rynku (tutaj sobie możesz więcej poczytać: https://www.najlepszybroker.pl/xtb/ ). Jako pracodawca się nie wypowiadam, bo niestety nie mam w tym zakresie wiedzy.

@Kam

Odpowiedziałeś na post sprzed 4 lat. Nie wiadomo, jakie dokładnie doświadczenia miał użytkownik @Santoro z pracą w tej firmie oraz z korzystaniem z ich usług brokerskich. Od tego czasu mogło przecież wiele się zmienić. Ty obecnie korzystasz z ich usług?

Viola

Widocznie ideałów nie ma. W sumie to bardzo dobra firma ale zdarzyć się może.

Iza

@Cezary w ostatnich dniach pojawiły się oferty pracy na różne stanowiska https://www.xtb.com/pl/dlaczego-xtb/kariera. Aplikowałeś już może na jakieś stanowisko? Twoja opinia na temat przebiegu procesu rekrutacji w firmie X-Trade Brokers będzie cenna dla innych użytkowników zastanawiających się nad podjęciem pracy.

Cezary

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutację? Może coś więcej się dowiem?

PROGTO

Czy na UoP około 9000 zł netto (na reke) dla middle developera to mało + kwartalne premie wynoszace 70-90% wynagrodzenia...

Zostaw merytoryczną opinię o XTB Spółka Akcyjna - Warszawa

• Jak się pracuje w XTB Spółka Akcyjna?

Zobacz opinie na temat firmy XTB Spółka Akcyjna tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w XTB Spółka Akcyjna?

XTB Spółka Akcyjna
3.3/5 Na podstawie 20 ocen.
  • Ogrodowa 58
    00-876 Warszawa