Opinie o XTB Spółka Akcyjna w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy XTB Spółka Akcyjna. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie XTB Spółka Akcyjna o rekrutacji.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o XTB Spółka Akcyjna w Warszawa

Kinga

Jak oceniacie staże w XTB i czy ciężko się dostać?

@Kinga

Podbijam pytanie. Czego spodziewać się na rozmowie kwalifikacyjnej na staż z obszaru Data Science?

San
@Kinga

Czy kojarzycie może po poprzednich edycjach, czy konieczne są studia techniczne?

Krzysiek
@San

Z tego co pamiętam. Studia techniczne były jednym z głównych wymagań.

@Pracodawca Kiedy rusza rekrutacja na letnią edycję stażu w XTB?

Antoni
@Kasia

Teraz na wakacje też będzie możliwość dostania się na staż? Czytałem w komentarzach że nie jest to łatwe. Wiesz może ile osób zwykle przyjmują i czy po stażu można się dostać do pracy? Bo głównie by mi o to chodziło.

@Antoni

Słyszałam, że w tym roku też rusza letnia edycja staży. Patrząc po linkedin firma przyjmuje po stażu do pacy. Ciekawe kiedy ruszają z rekrutacją. Może ktoś ma jakieś informacje na ten temat?

San
@Kasia

@Pracodawca czy dostaniemy informacje, kiedy rusza staż? Rekrutacja miała ruszać w czerwcu, do tej pory cisza :(

Aga
@San

Brałam udział w rekrutacji do poprzedniej edycji i w mailu z odmową zaprosili mnie do kolejnej edycji, która miała odbyć się tego lata. Patrząc na to, że wciąż brak informacji na ten temat, pewnie zrezygnowali z programu. Może wie ktoś coś na ten temat?

Ignaś

Młodszy Specjalista ds. Weryfikacji Klienta jest teraz poszukiwany i chcę się coś o tej ofercie dowiedzieć. Z tego, co napisali wynika, że oferują pakiet szkoleń, co najbardziej mnie interesuje, bo chcę się rozwijać. Ktoś może mi napisać jak dużo ich jest i czy rzeczywiście są one na tyle merytoryczne, że po ich ukończeniu stajemy się pełnoprawnym pracownikiem? W weekendy dają możliwość pracy zdalnej. To ile dni w tygodniu jest pracujących? Niedziele też?

staż

Nadal nic nie wiadomo o letnim stażu w XTB?

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w X-Trade Brokers się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
jacek

Wysłałem swoje zgłoszenie na stanowisko QA Team. Teraz co kilka dni ich konsultanci nękają mnie telefonami, że mam na swoim koncie 9tys zl i że jak nie wypłacę to będą mnie ścigać za niezapłacony podatek dochodowy. Kosultanci są aroganccy, nieuprzejmi, przerywają wypowiedzi i grożą wymyślanymi rzeczami typu, 'że ja muszę się zalogować i zapłacić itp' albo 'mogą umorzyć moje zyski ale muszę zapłacić podatek dochodowy'. Firma dno, jak widać pracownicy mają zastraszać i grozić. Dodam jeszcze, że konta na stronie nie mam. Opcja przypomnienia hasła albo nie działa, albo nie przypomina hasła.

Akademia IT

Proces rekrutacji do programu stażowego to tragedia. Panie odpowiedzialne za rekrutacje nie odpowiadają kandydatom. Stracony czas. Nie polecam. Wygląda to tak jakby losowo wybrali sobie ludzi już na samym początku, a na późniejsze aplikacje już nawet nie patrzyli, mimo że zgłoszenia przyjmowali do połowy lutego.

STAŻ V
@Akademia IT

Pracownicy HR nie dopuszczają nawet do 1 etapu kandydata, który spełnia wszystkie wymagania. Ciekawe jaki poziom prezentują te osoby weryfikujące CV ,chyba mierny. Po co publikują ogłoszenia o stażu jak nie podchodzą do tego uczciwie. Niech szukają kandydatów wśród znajomych i rodziny. To jest kpina.

Xx
@Akademia IT

Potwierdzam. Po rozwiązaniu testu miałam czekać dwa tygodnie na jakiś odzew, ale właśnie mija 4 tydzień i zero jakiegokolwiek kontaktu. Mail z pytaniem o status aplikacji również został zignorowany.. Człowiek poświęca swój czas wolny na test i nawet nie zasługuje na maila zwrotnego.

Irena
@Xx

Czy ten test był ciężki? Jak oceniasz poziom? To staż, ale z tego co czytam trzeba być w miarę zaawansowanym? Aa no i tak z ciekawości, firma odezwała się wreszcie? Dostałeś feedback?

@STAŻ V

A nie pomyślałeś przez chwile że liczba miejsc jest ogarniczona? Że może CV osób które zaproszono do 1 etapu w jakiś sposób wyróżniało się( wiecej skili itp)? Spełnienie wszystkich wymagań nie gwarantuje Ci udziału w rekturacji nie tylko w XTB ale w każdej innej firmie

Antoni
@Kandydat

Od początku wiadomo ile jest miejsc na staż jak piszesz że mało. Bo jak kandydatów dużo a tylko przyjmą dwie trzy osoby to konkurencja duża. Ty się dostałeś? Pytam bo ciekawy jestem czym trzeba się jeszcze wyróżniać żeby CV się przebiło.

Staż

Czy ktoś brał udział w rekrutacji do poprzednich edycji stażu w XTB? Interesuje mnie czy sytuacja z poprzednimi rekrutacjami była taka sama? Mam na myśli odrzucanie pasujących kandydatów, nieodpowiadanie na maile, brak feedbacku na temat testów itd.

Staż w XTB

Czy ktoś posiada jakieś informacje na temat V edycji programu stażowego w XTB? Ja swoje zgłoszenie wysłałam już jakiś czas temu, nie dostałam jeszcze zaproszenie do testu i nie wiem czy jest jeszcze na co czekać.

Szkoda czasu

zero kontaktu ze strony HR podczas rekrutacji

gal
@Szkoda czasu

podzielam opinę, hr do wymiany, zero feedbacku w procesie rekrutacji

Zmarnowany czas
@gal

Potwierdzam, wymagają od ciebie poświęcenia kilku godzin, ale ty godny na minutowego maila nie jesteś.

Zmarnowany czas

Na start bez żadnej rozmowy wysyłałi egzamin do wypełnienia na prawie 2 godziny. Dobra może nie spełniłem ich oczekiwań, ale poświęciłem swój wolny czas na wykonanie testu, tak jak sobie życzyli. Minęło dwa tygodnie, naprawdę nie zasługuję chociaż na jakiś podstawowy feedback, że nie zostałem uwzględniony do dalszych etapów?

Xxx

Polecam. Proces rekrutacyjny w przyjemnej atmosferze, szybki feedback.

Rozczarowana

Nie wiem kto /robot czy człowiek/ i według jakiego klucza, odrzuca dobre CV kandydata bez weryfikacji osoby. Publikujcie ogłoszenie wtedy, kiedy naprawdę macie wakat i piszcie prawdę czego oczekujecie od kandydata. Nie marnujcie ludziom niepotrzebnie czasu. Takie podejście działu HR jest żałosne.

mhm

Będzie fajnie, mówili. Wyszło jak zwykle.

Hanna
@mhm

ano pytanie ostatecznie jak wyszło i co dalej? Widzę, że jeszcze pracujesz, więc to odniesienie do bieżących warunków, pytanie tylko do czego tak konkretnie?

Dział Globalnej Obsługi Klienta - Mogę prosić o dokładne godziny pracy na tym stanowisku?

Dział Globalnej obsługi klienta - nie polecam. Chore godziny pracy w przypadku pracy zmianowej, płaca smieszna - przy biegłej znajomości angielskiego i kupie roboty. Ale najgorsza jest atmosfera.

Eddy
@były pracownik

A co dokładnie nie tak?

Peetro
@były pracownik

Chore tzn. jakie ? jak na produkcji 6 , 14 , 22 ? :)

Lidia

coś czuje ze skoro ktos napisał ze to globalna obsługa klienta, chodzi tutaj moze o system 24h pracy ze ktos tam caly czas musi siedziec,wiec moze praca nie na 2 a 3 zmiany nawet, mam racje ?

Kandydatka

Mogę tylko potwierdzić resztę opinii - zero kontaktu po rozmowie kwalifikacyjnej... zero szacunku dla kandydata. Szkoda, że nie przeczytałam tych opinii przed rozmową.

kate
@Kandydatka

Podzielam zdanie poprzedniczki. Dodatkowo dodam że Pani Rekruter przeprowadzająca rozmowę (młoda dziewczyna) w mojej ocenie najpierw zadaje pytanie, nie daje czasu na udzielenie odpowiedzi tylko odpowiada sobie sama z satysfakcją w głosie, dając do zrozumienia że kandydat nie znał odpowiedzi. Dodam że odpowiedź znałam tylko nie zostałam dopuszczona do głosu, pierwszy raz się z czymś takim spotkałam !?. Wrażenie fatalne, ale udałam się na drugi etap rekrutacji (w końcu z rekruterką nie pracuje się w zespole). Rozmowa rozpoczęła się z opóźnieniem, zachowanie rekruterki moim zdaniem nadal było aroganckie, zupełnie nie słuchała moich odpowiedzi, dalszy przebieg rozmowy z nią zostawię bez komentarza. Opinia oczywiście subiektywna, ale może firma powinna się zastanowić czy chce być tak odbierana... Na plus Pani Kierownik działu - wiedza, kompetencje, szacunek do kandydata - bez zarzutu.

Yeti
@kate

ta pani rekruter już tam nie pracuje :)

Hanna
@Yeti

Z powodu tego typu rozmów czy po prostu sama z siebie odeszła?

kandydat

po rekrutacji obiecywali wiadomość zwrotną bez względu na wynik, oczywiście żadnej wiadomości Szkoda czasu na rozmowę, skoro tyle osób było zaangażowanych w rekrutację i żadna osoba z HR nie miała czasu wysłać nawet maila. Dla mnie to brak szacunku do kandydata i jego czasu

mrd

Byłam dzisiaj umówiona na rozmowę rekrutacyjną, po 20 minutach oczekiwania na spóźnioną rekruterkę wyszłam. Brak szacunku i zero profesjonalizmu.

Iza
@mrd

Jasne jest to, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Jednak warto mieć na uwadze, iż owe spóźnienie niekoniecznie musiało wynikać z winy osoby rekrutującej. Należało chyba jeszcze trochę poczekać bądź też kogoś zapytać. W X-Trade Brokers szukają w chwili obecnej wielu pracowników na różne stanowiska: https://www.xtb.com/pl/dlaczego-xtb/kariera A o jaką funkcję Ty się ubiegałaś?

Kate
@mrd

Nie jesteś pierwszy mialam tak samo. Brak szacunku do kandydata. HR do wymiany

Potencjalny

Witam Czy w dziale IT są jakieś premie czy pensja umówiona na rozmowie jest nie zmienna do czasu ubiegania się o podwyżkę i pozytywnym jej rozpatrzeniu.

Czy może ktoś podzielić się wrażeniami z pracy w X-Trade Brokers?

Pepe

Bardzo pozytywne. Choc sam nie spotkalem sie z odpowiedzia - taka ogolna co z kandydatura - to dostalem te prace po jakims czasie. Ale przechodzac do samej pracy. Takiego pracodawce to ze swieca szukac. Bardzo szanuja sobie kazdego pracownika. Atmosfera jest bardzo luzna. Benefitow nie sposob wymienic, a i pomoc finansowa zaoferowali dla Ukrainy. Firma jest duza ok. 500 prac. wiec bywa chaos. Na podsumowaniu dalem znak, ze mogliby przy przyszlych rekrutacjach dawac informacje o rozpatrzeniu kandydatury. Ogouem polecam! ;)

Zostaw merytoryczną opinię o XTB Spółka Akcyjna - Warszawa

• Jak się pracuje w XTB Spółka Akcyjna?

Zobacz opinie na temat firmy XTB Spółka Akcyjna tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w XTB Spółka Akcyjna?

XTB Spółka Akcyjna
3.3/5 Na podstawie 20 ocen.
  • Ogrodowa 58
    00-876 Warszawa