Opinie o MoneyGram International w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy MoneyGram International. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w MoneyGram International o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MoneyGram International w Warszawa

Na jakie zarobki może obecnie liczyć Supervisor? Pzdr

Stefan
@Zainteresowany

Też bym chciał wiedzieć ale jakoś nikt się nie wychyla z podaniem stawek. Interesujesz się tą pracą? Będziesz aplikował?

@Zainteresowany

a powiesz coś więcej o tym stanowisku? bo ja jestem totalnie zielona, pierwsze słyszę o czymś takim.. wybaczcie ale dopiero co skończyłam szkołę i szukam pracy więc wolę się dowiedzieć wszystkiego tutaj :D

Zbigniew

Po niemal roku pracy mam następujące przemyślenia: - bardzo dużo zależy od tego, do jakiego zespołu sie trafi. Jakbym został w moim początkowym teamie, prawdopodobnie bym zrezygnował po 3-4 miesiącach (masz trzymać target razem z jakością, nawet jeśli jesteś początkujący/a, kultura zapierdzielu, teraz jest dużo luźniej); - wynagrodzenie całkiem fair, chociaż póki co nie słychać nic o podwyżkach inflacyjnych; - dodatki pieniężne przed wielkanocą i bożym narodzeniem (większe); - prywatna opieka zdrowotna jest ok (chociaż wciąż trzeba w luxmedzie za sporo rzeczy płacić); - nie ma za wiele spotkań typu huddle (jak w pierwszym punkcie- wiele zależy od teamu) - osobiście ich nie lubię, jeśli wiem co mam robić, to nie lubię się rozpraszać; - teoretycznie target mozna wykonać przez 4h (zalezne od procesu), ale lepiej rozkładać sobie na cały dzień - dostałem raz opieprz, ze jesli wyrobiłem sie wczesniej, to mam robic ponad target, bo inaczej to niesprawiedliwe wobec innych w zespole; - jeśli zwroci się uwagę managera czy tla jakimś działaniem, wyskoczą z dokładnymi statystykami co i kiedy się klikało (patrz punkt wyżej) - trochę paranoja i inwigilacja; - elastyczne godziny pracy to niewątpliwy plus. Nie ma problemu, żeby jednego dnia pracować 6h a drugiego np 10 lub w trakcie wyjść i wieczorem dokończyć. Ogólnie z negatywnej moja opinia zmieniła się mimo wszystko na neutralną z perspektywami na poprawę, chociaż dobrze mieć jakieś doświadczenie w pracy w korporacji

Co na minus: - Kronos - management, zupełnie bez doświadczenia, wyczucia, pomysłu itd. - ludzie literalnie przeszkadzają ci w wykonywaniu pracy np. głośno rozmawiając, plując się do siebie o coś itd. - nieuczciwość - doświadczenie w tej firmie 4 lata nie daje nic w stosunku do trafienia na lepszy dział gdzie po znajomości dostaje się awans - plotki, chaos, nagadywanie i jeśli masz pecha to (usunięte przez administratora) - jeśli pracujesz na popołudniową lub nocną zmianę to światło w officie, które bije ci w oczy - niedopracowane procesy i ogólnie konfuzje doprowadzają do utraty kasy na koniec miesąca - szefostwo bez umiejetności komunikacji co wprowadza w błąd, co kończy się tym co wyżej - słaba komunikacja między działami, szczególnie payroll, hr Na plus: - ludzie są czasami przyjaźni i miło z nimi pogadać, ale zależy na kogo trafisz. Można poznać ciekawe osoby - możliwość współpracy z ludźmi z innych krajów w MoneyGram i w komunikacji z klientami/agentami

chodzi oczywiśćie o zachowania antypracownicze czyli tzw. mo--bb--ing.(usunięte przez administratora)

Nefretete

Potwierdzam , omijać to miejsce szerokim łukiem. Kultura pracy beznadziejna chyba że lubisz poprawność polityczną i sztuczną atmosferę. Awanse w dużej mierze opierające sie nie na doświadczeniu lecz „nieobiektywnej ocenie przełożonego”.

@Nefretete

Czyli kolesiostwo i układziki, jak w większości podobnych firm. Nic nowego, trzeba mieć stalowe nerwy do takich ludzi.

Nie wiem czy kolesiostwo
@Kamila

Ale rotacja w tej firmie to coś na duża skale. Polacy wykonują wszystko to co każe im robic dallas nawet komunikują sie z sobą po angielsku ????żenujące

błażej
@Nefretete

dziwi mnie komentarz o sztucznej poprawności politycznej, co prawda pracowałem na konstruktorskiej w latach 2015-2018 ale nie odczułem wtedy takiej atmosfery, żartobliwy rasizm ze strony hindusów wobec (usunięte przez administratora) był na porzadku dziennym i nikt z tym nic nie robił, do tego panował przyjemny chaos i wszystko można było załatwić między warszawą a bułgarią/nikaraguą poprzez jabbera bez wiedzy menagemantu i jakoś to szło, i klient był zadowolony i nam praca jakoś nie spędzała snu z powiek, może i MG leży organizacyjnie na łopatkach, ale kiedyś pracownicy dawali sobie rade mimo przeciwności i kłód rzucanych pod nogi przez supervisorów i menadżerów średniego szczebla

Natalia
@błażej

Zauważyłam, że w przeciwieństwie do poprzedników masz pozytywne zdanie na temat tej firmy. Ciekawa jestem dlaczego w takim razie odszedłeś z pracy... Mógłbyś napisać co było powodem?

Wer

Na jakie zarobiki mozna liczyc na stanowisku Compliance Analyst III?

Corprat

Typicall corporate lack of common sense. I've asked for raise, management did not respond. I quit so they hired less experienced person with 50% higher salary than my old one. I don't get it. All this years here feel like wested time. There is literally no retention policy.

Gerras
@Corprat

They are desperately looking for people for people who cannot manage people and all they propose is an unpleasant atmosphere. DO not apply to HR , Payroll and Compesation....... you will earn more in different companies

Weronika
@Gerras

How is this unpleasant atmosphere manifested?

Asdsa

250 netto podwyżki: to chyba powinno wszystkim dać do myślenia czy firma jest warta Waszej uwagi. Kiedy inflacja jest na poziomie ok. 10%, rosna koszty życia firma łaskawie daje takie podwyżki. Śmiech na sali. Ciekawe który to geniusz wyliczył że taka podwyżka będzie satysfakcjonujaca.

Stefan
@Asdsa

No wiesz. 250zł piechotą nie chodzi. Wiadomo ze przydałoby się więcej. Wszyscy dostali tyle samo czy co niektórzy inna kwotę?

asdsa
@Stefan

To prawda, 250 złotych piechotą nie chodzi, ale tak jak wspomniałam wcześniej, podwyżka dawno zjedzona przez inflacje. Dostaliśmy średnio po 200-250 zł na rękę. Podobno niedługo ma być "voice of employee", czekam z ciekawością jakie będą pytania i jaki będzie wydźwięk ankiety, ciekawa jestem co ludzie napiszą o firmie. Pamiętajcie, żadna ankieta nie jest anonimowa, żadna.

Jak jest z pakietem medycznym w MoneyGram International? Można dołączyć rodzinę?

mn

jak najbardziej MOŻNA:)

MG Fan

This place has all pieces of corporate nightmare: - unpaid overtime - many people here (myself too) are forced by management to work extra hours and company denies us payment or free time - scope of task we have is more than we agreed during recruitment - very low salary - other companies pay 30-50% more than MoneyGram, lots of folks leave quickly - there is no rise for those who lost money on "New Deal" introduced by local government but there is money to spent on stupid ideas of management like tools no one uses - there is no plan to give us rise while inflation is skyrocketing - people are moved from team to team in 3-6 months periods, there is literally no time to adapt - lots of incompetent staff and management - I mean people who normally would be fired because they do harm to company are promoted and those who work to improve are blocked or forced to leave - yearly bonus depends on US HQ decision and you do not really know whenever it will be paid or how much it will be - Poland is treated like some third country - we have the worst benefits within the group or rather we have none. People in France, Romania, Africa and Asia have more benefits than we do

IT folk

I have wasted there 3 years. If you are ambitious person, this is not a place to go. Very high probability that the person holding a high position doesn't deserve it and was lucky to be early worker in the company, therefore due to lack of competition got his/her promotions. Worth to mention, if you are a foreigner, most likely manager won't give you a green light for promotions (I won't explain why). I can recommend this company only for those people who doesn't look for ambitious career path or objective skill/work performed evaluation, but stability. In a nutshell, dead end job. Overall, this kind of disadvantages are not only MoneyGram's attributes, but half of companies as well in Warsaw. Good luck in searching a good firm.

Pracuję tu od 10 miesięcy. Najpierw w West Station przy Zachodnim, teraz przenieśliśmy się na Mordor. Minusy pracy : - Kronos ( system pracy gdzie chodzą do pracy odpalając komputer musisz się odklikać od tego liczone jest 8 godzin. Przerwa 15 minutowa tylko wliczona w czas pracy żenada.nikt nie informował mnie na rozmowie rekrutacyjnej o takim programie po prostu Amerykanie czegoś takiego nie mają ale wiadomo Polaków jako tanią siłę roboczą muszą kontrolować na wszelkie sposoby) - brak jakichkolwiek szkoleń to duży minus. - lokalizacja jak ktoś dojeżdża skm.com to jest tragiczne bo jak wiadomo Warszawa Służewiec beznadziejny przystanek kolejowy zresztą autobusem czy tramwajem też jest beznadziejny dojazd. Nie polecam

Ytr
@Ewa

Akurat 15 min to wynika z prawa pracy. Oczywiście jak pracodawca zatrudnia na 8 godzin, to oczywiście jak chce to sprawdzić to już wyzyskiwacz. Pewnie fajnie by było pracować 6 godzin i brać pełną kasę. A i nie znam tej firmy, więc mogę się mylić. Ale w mojej firmie po wprowadzeniu sprawdzania czasu pracy okazało się, że część osób pracuje lekko powyżej 6 godzin. Najczęściej to były osoby narzekające jaka to firma jest beznadziejna. Tak mi się skojarzyło:) powtarzam nie znam firmy.

Do Ytr
@Ytr

Pewnie HR ????

@Ewa

mozesz miec 30mn na lunch, nawet 45mn, ale wiec trzeba punch out po 8.30 godzin ;-)

tara
@Ytr

co godzinę przysługuje również 5 min na odpoczynek dla oczu, czyli mamy już 8*5 + 15 = 55 minut przerwy. Potrzeby fizjologiczne wliczają się w czas pracy, i nie można na nie przeznaczać przerwy. Więc tak - realnie, każdy pracuje po blisko 6-7h w ciągu 8h pracy.

V
@tara

Próbowałam przekonać o tym pewnego managera, ale miał problem ze zrozumieniem że prawodawca nie tworzy prawa w temacie częstotliwości korzystania z toalety????

current employee

It's quite upsetting to read such tones of frustration and I don't believe that any of folks will tolerate and not report to higher manager or Hr. Just curious what do you mean by they control your woking hours so you cannot go to the toilet? On Kronos you are simply putting break on and going to toilet or for lunch break and no one is asking you what you are doing during your break. Honestly I'm not getting your point here.I don't know what is your schedule but you know your schedule in advance plus you must have been informed during interview what is working time and if you will be working night shift or 24/7 and what does it mean. if not just talk to someone. Your last comment, sorry but it's rather unbelievable and unfair to provide such fake info anonymously on such forum. Your comments seem like a lot of frustration so maybe that would be fair to talk to someone with the company instead of flooding chat with a very general and misleading info.

Po polsku pisać
@current employee

Tu jest Polska a nie Wielka Brytania ..

@Po polsku pisać

nie zauważyłeś że firma jest International? :D

HUMUS
@Kamila

dokladnie

Jaki jest okres rozliczeniowy w MoneyGram International? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Kniaź

Pensja jest ostatniego dnia roboczego miesiąca

@Kniaź

A wiesz może czy jest szansa na wypłatę do ręki? Bo mam problemy z kontem bankowym i takie coś by mi pasowało, wciąż rozmyślam nad zatrudnieniem tutaj.

Kniaź

Opinia po miesiącu- buddy bardzo pomocny i cierpliwy, ale ogólnie panuje dokręcanie śruby. Z nikłym doświadczeniem masz siadać i robić kompleksowy proces. Masz dowolność w analizie, o ile analiza zgadza się z qa- pozorna swoboda, gdzie wszystko musi być od linijki. Nie da się posadzić NJa bez doświadczenia i wymagać: 1. zasuwania z kejsami, bo target; 2. robienia tego na poziomie. Wynagrodzenie jest całkiem ok, ale chyba i tak niewarte tego poczatkowego stresu. Ktoś z doświadczeniem na monitoringu może mieć zupełnie odwrotną opinię

Compliance Analyst III

Firma kompletnie nieprzygotowana do zdalnego onboardingu - musiałem jechać do Warszawy (na swój koszt oczywiście) tylko po to, żeby odebrać laptopa i podpisać dokumenty. To samo z offboardingiem - dostałem obiegówkę w pdf, na której kazano mi zebrać podpisy. W ogóle nie uwzględniali tego, że mieszkam daleko od Warszawy i miałem być zatrudniony do 100% zdalnej pracy. Dowiedzieć się czegoś od HR czy Payroll graniczy z cudem - ignorują tickety i maile. Środowisko IT - tragedia. Przestarzałe, niefunkcjonalne systemy, multum aplikacji, software zupełnie niedostosowany do procesów. Organizacja i kultura pracy - żenada. Zostałem zatrudniony do procesu, którego żywotność potrwała 2 miesiące, przez kolejne 2 miesiące zdążyłem przerobić jeszcze 2 inne procesy. Szkolenia robione przez ludzi z łapanki, którzy nie mieli na nie żadnego pomysłu i żadnych materiałów. Zespół sam musiał ustalać, jak właściwie ma wykonywać swoje zadania - głównie dzięki zwrotom od QA. Praca teamleadera polegała głównie na uczestniczeniu w spotkaniach. Brak jakiegokolwiek coachingu, mentoringu, propozycji rozwojowej. Awans praktycznie niemożliwy powyżej pewnego pułapu, co najwyżej w grę wchodziła zmiana działu. Targety wyznaczane na zasadzie "to od dziś robicie 15" (albo 20) - bez jakieś refleksji nad tym, jaki target jest wykonalny dla przeciętnego pracownika itd. Podejście na zasadzie "target to minimum" (czyli jak zrobiłem target, to mam robić dalej, a nie wyłączyć komputer). Jakaś nagroda za przekroczenie targetu? Oczywiście nie, co najwyżej premia roczna przyznawana na zasadach całkowitej uznaniowości. Generalnie nie polecam, w dzisiejszych czasach oferta pracy dla analityków AML jest na tyle szeroka, że szkoda czasu. Chyba, że ktoś ma dużą odporność psychiczną i przełknie to wszystko powyżej, bo sam monitoring transakcji może być od biedy przyjemny - po jakimś czasie robi się to na autopilocie.

Czy firma MoneyGram International w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Jakie szkolenia? Dla zwykłych pracowników są szkolenia online z przepisów AML, ale bym za bardzo nie nazwał tego jakimiś szczególnymi szkoleniami, a po prostu wymogami. Często pracownik nie ma szkoleń w przygotowaniu do pracy nawet, bo procesy zmieniają się co poniedziałek. Obecnie może jest z tym lepiej. Druga i bardzo istotna sprawa: są zapowiadane szkolenia dla topowych pracowników z wysokimi stanowiskami. Dla przeciętnego nie ma nic.

gość

Mój mąż pracował tam ponad rok. Nie wiem dokładnie na czym polegała jego praca ale było coś na za zasadzie sprawdzania czy przelewane pieniądze nie pochodzą z "prania" mówiąc potocznie. Fakt, godziny nocne przede wszystkim ale miał to na umowie i na to się zgodził na koniec miesiąca na koncie było min 3.500 w dodatkowymi godziani i bonusami nawet 4.200. Wg mnie duża wypłata. Kończąc prace w nocy zawsze miał płatną przez firmę taksówkę. Wypłata zawsze była na czas. Za miesiąc wraca z Portugalii i ma nadzieję że go przyjmą. Opieka medyczna też jest.

zarowka
@gość

wez sie nie osmieszaj zono Daniela portugalczyka.pracowalam razem z nim i nie bylo zadnych taksowek po nocnej zmianie lub jak sie wracalo po 22.30 do domu.a wyplaty na czas to chyba powinien byc standard to jest zapisane w umowie. w umowie NIE BYLO ZAPISANYCH NOCNYCH ZMIAN dlatego wielu ludzi stamtad odchodzi w podskokach.mobbing i slabe warunki pracy i placy

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w MoneyGram International?

Bing

Zawsze jest.

Katarzyna
@Bing

Rozumiem więc, że nie zdarzają się żadne opóźnienia wypłat. Zgadza się? Jest to bardzo ważna kwestia by nie trzeba było się o wynagrodzenie upominać. Wnioskuje, że jesteś pracownikiem firmy skoro się tu wypowiadasz. Może dałbyś mi znać jak Ci się pracuje w firmie?

Gustaw

Znalazłem w internecie informacje, że firma w Polsce jest w likwidacji. Wiecie coś o tym?

@Gustaw

taaaaak od wielu lat jest taka informacja. Ale jeszcze tu pracujemy !

Co wchodzi w socjal MoneyGram International?

Zizi

Tylko Luxmed i Multisport , od którego co kiedy odciągane jest około 86 zł z wynagrodzenia. Więc to żaden socjal. Niska placa i zgodnie z przedmówca obniżyli wszystkim o 20% zarobki

+ MGI prowadzi dodatkowi emerytury konto 3% wynagrodzenia

wow

wow what a total destruction, seriously this company sucks for 100%. Why recruitment team is so awful? do you really think that 2000 net is enough alongside with the knowledge of additional languages? No, I don't think so. First recruiter asks you about the money then they promise to get back as you seem to be a suitable candidate. Later on, you find out that there are much cheaper ones. Well, good lukc with that, some good manners are required here. Not recomeMnding this company. Moreover, my friend still works there in finance section and he claims all of the above people previously stated: mobbing, 20% cut from your salary, ticking clock for full 8 hrs. well, don't let the door hit you on a way out

@wow

recruitment team : 2000 net for how many hours? language skills = 1,000zl in addition to your salary 20% salary cut : true : they announced it in May effective in June - MGI HR also wrote, the 20% cut is not mandatory bu could be helpful in this uncertain time. Also HR wrote, employees will get money back once the company will have a better visibility in growth, costs and market. And MoneyGram gave the money back in October. Clicktok : true, you punch in/out in order to count your 8 hours but also your overtime. And you get your OT back within the same month. It is painful to do this administrative stuff, but fair regarding the OT you may do Homeoffice : In normal time, you could have one day in home office depending on your department. As Covid19 crisis is still here, MoneyGram informs employees that remote work will last until June 2021 as kids and parents already have their habits of working/studying at home. So WOW, you can have an negative opinion on a company/someone, but you have to be honest and check the facts before writing something out of its contexts

Zostaw merytoryczną opinię o MoneyGram International - Warszawa

• Jak się pracuje w MoneyGram International?

Zobacz opinie na temat firmy MoneyGram International tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MoneyGram International?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 5 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MoneyGram International?

Kandydaci do pracy w MoneyGram International napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MoneyGram International