Opinie o My Center S.A. w Zabrze

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie My Center S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie My Center S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o My Center S.A. w Zabrze

Krzaczan Strachanu

300 salonów w całej Polsce!!!

Wypłata
@Krzaczan Strachanu

Wypłaty jak nie było tak nie ma Śmiać się czy płakać

Krzaczan
@Wypłata

Będzie wypłata, plus zwrot różnicy i kasa na kolejne zakupy! Nasze wypłaty nie mają żadnych ukrytych kosztów!

Pati
@Krzaczan

Nawet zusu już nam nie płacą

Jaja

Zadrwił z nas i tyle bo pieniądze są Zapomniał m.s. że za imieniem i nazwiskiem stoją ludzie którzy mu poniekąd zaufali a on z nas zadrwił

zxcv
@Krzaczan Strachanu

300 salonów dobre sobie :D nie wiem czy zostało w sumie z 30 sklepów słabo szukacie w krajowym rejestrze zadłużonych postępowanie o ogłoszenie upadłości przedsiębiorcy GL1G/GU/28/2023 12.01.2023 w toku

Sam
@zxcv

Zgłaszacie brak wyplaty gdzie się da może akurat coś wskuramy

Dlaczego ja

"Zmiana wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, pomimo braku zmian umowy o pracę będzie miała taki skutek, że począwszy od 2022 roku każdy pracownik zatrudniony na pełen etat nie będzie mógł otrzymać niższego wynagrodzenia niż 3.010 zł brutto, nawet jeśli w umowie o pracę wysokość wynagrodzenia zasadniczego będzie miał określoną na poziomie np 2800 zł brutto. Powyższe wynika z przywołanego powyżej zapisu Regulaminu wynagradzania, jak również z brzmienia art. 6 ustawy o minimalnym wynagrodzeniu, z którego wprost wynika, jakie składniki wynagrodzenie nie wlicza się przy obliczaniu wysokości wynagrodzenia należnego pracownikowi. Wśród wyliczenia zawartego w art. 6 ww ustawy nie ma wymienionej premii regulaminowej czy uznaniowej, co oznacza że premie te mogą być uwzględniane przy obliczaniu wysokości wynagrodzenia, które łącznie nie może być niższe niż ustalone na dany rok minimalne wynagrodzenie za pracę." (usunięte przez administratora) na premie która jest juz oficjalnie wliczana w nasza podstawę :D Od dzis kto nie chce byc stratny niech wygodnie sie rozsiadzie i patrzy za lady jak to wszystko w koncu(usunięte przez administratora)

Jarosław
@Dlaczego ja

Pierdzielnie, jest to tylko kwestią czasu niedługo wszyscy pracownicy MC będą szukać nowej pracy

Realista
@Dlaczego ja

pracuję w tej firmie dość długo 7 lat, doświadczenie w rtv 10lat... te jęki i stęki mnie nie przekonują, że jest ciężko zarobić? ano jest, ale gdzie jest łatwo? prawda jest taka, że jeśli ktoś potrafi dostosować się do warunków da sobie radę i zarobi przyzwoicie. Serio, bądźcie obiektywni, a jeśli ktoś płaci lepiej, za tą samą pracę polecam zmienić pracodawcę. A jak dalej Wam źle to dlaczego nie jesteście lekarzami, prawnikami, lub programistami, zastanówcie się nad sobą. Nie chce tu jakoś specjalnie chwalić pracodawcę, po prostu takie są realia na rynku pracy w PL, czy to się komuś podoba czy nie. Czy ja nie chciał bym zarabiać 10k? pewnie ale chodzę po ziemi. W MC nauczyłem się bardzo dużo, i w razie "W" ciężko będzie mnie czymś zaskoczyć, jak to mówią " co mnie nie zabije....." takie są realia. Niestety, ale firmy korzystają z tego na co pozwala polskie prawo...myślicie, że w neo czy innych mexach jest inaczej?

@Dlaczego ja

Ale czy to nie jest tak ze pracodawca MUSI wydac Wam nowe aneksy do umowy ? Mając 3010 na papierku raczej nie mogliby robić takich myków z wliczaniem premii do wypłaty ?

Kodeks pracy

@Jarosław

Prawda

Natalia
@Realista

Totalnie się z Tobą zgadzam. Kiedyś jeszcze ludzie naprawdę płakali ze szczęścia, że w ogóle mogą pracować i zarabiać jakiekolwiek pieniądze. W dzisiejszych czasach zapanowała taka wygoda, że każdy chciałby iść tylko na łatwiznę i łapać jak najwięcej przy tym. A na pewne rzeczy trzeba sobie mocno niestety zapracować. Ja nie mówię, że firma czy sam rząd tworzy dogodne warunki, no ale nikt nie powiedział, że życie jest proste. :/ Może trzeba czasami zacisnąć zęby zamiast jęczeć i narzekać? Szkoda głosu. ;)

Były
@Natalia

Co wy za brednie piszecie , każdy kto odszedł z MC nie żałuje że podjął taką a nie inną decyzje , oczywiście nie każdy pracodawca na rynku jest super ale jest wiele firm które są sto razy lepsze niż MC, przekonałem się sam o tym na własnej skórze i wielu moich znajomych co też tam pracowali nie żałują odejścia do dziś

@Były

Śmieszne jest to, że wy dalej nie widzicie że firma upada, to tylko kwestia czasu a piszecie tu o jakiś warunkach xD Jak tam towar? Pewnie sklepy nie mają już miejsca na te tony pralek i lodówek. Napisze to jeszcze raz, nawet mi was nie szkoda a za jakieś pół roku każdy z was będzie szukał innej roboty i dopiero wtedy jacy będziecie zdziwieni xD

Janex
@Janusz

O tej upadłości to temat przewija się od kilku miesięcy, może i dłużej. I co? I nic...wszystko idzie dalej, powoli to powoli ale do przodu. Nie widać żadnych przesłanek, żeby likwidacja miała mieć miejsce.

@Janex

A to góra wam jeszcze o niczym nie mówiła? xD No nic, sami zobaczycie w czerwcu co się stanie.

Ferdydurke
@Janusz

Czasy są takie że może wszystko się wydarzyć - przestań "JANUSZOWAĆ" i jak coś wiesz to napisz wprost a nie "sami zobaczycie".

Klient
@Janusz

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?

Beti
@Janusz

A kto to jest "góra"? XD i niby o czym miałaby powiedzieć?

@Beti

Trochę to zabawne że o niczym nie wiecie. Ja niestety nie mogę powiedzieć wprost. Po prostu zapytajcie ludzi wyżej jak towar w najbliższych miesiącach będzie dostarczany. Będziecie ogarnięci to szybko się dowiecie o co chodzi. Jeżeli nie, to trudno, nikt nie będzie płakał po takich osobach xD

@Janusz

Popieram , w tej firmie zostali już same (usunięte przez administratora) zarządu albo tacy co się boją pracę zmienić bo wiedzą ,że gdzieś indziej nie dadzą sobie rady czyli słabeusze . Ale za jakiś czas ,życie ich zmusi do poszukania nowej pracy.

Fick
@Sama prawda

Apropo przedstawiania obecnych pracowników w złym świetle.. Nie bez powodów mówi się że szczury pierwsze opuszczają statek który ma problemy.

@Fick

" tymi szczurami " o których piszesz byli bardzo dobrzy pracownicy którzy opuścili firmę na przełomie lat 2018-2022 i którzy obecnie odnoszą sukcesy rozwijając własną działalność gospodarczą bądź pracując w innych firmach i nie żałują że odeszli z tej firmy .

@Fick

Raczej osoby mądre i widzące co się dzieje ........

@Janusz

Rok później.....dalej cześć nie wierzy i mimo braku towaru, braku wypłaty, zgłoszenia upadłości i dziesiątek komentarzy wciąż przychodzą do pracy. Chcą być fer, w zgodzie ze sobą i z prawem blablabla... A było pisane

piec2osiem

MyCenter? Serdecznie Polecam!

Gdzie

Na własne życzenie, trzeba było odejść jak się zaczęło, nawet na tym forum już rok temu pisali że wygląda jak upadek. Teraz możesz wyrzucać żale które wszyscy mają w (usunięte przez administratora) bo są anonimowe

@Gdzie

Na własne życzenie? Nie wiem skąd w was tyle jadu wobec pracowników którzy zostali. Tu wszystko dzieje się na życzenie jednej osoby i to nie jest żaden z szeregowych pracowników (których najbardziej dotyka to co się dzieje teraz z firmą.) Najgorsze że nie ma jasnego komunikatu z góry i wszyscy czekają aż pojawi sie ktoś kto będzie z nimi chciał rozmawiać, kto podejmie decyzje.

@dramat

Czy wynagrodze za styczeń wpłynie na konto w końcu ,czy na koniec lutego można spodziewać się podwójnego wynagrodzenia? Ale te za styczeń z ustawowymi odsetkami ma się rozumieć. No chyba że znowuż zabraknie....tak jak na czynsze sklepu,że właściciel lokalu zamyka sklep na 4 spusty, zabiera klucze i .....!!!!!!

pppp
@@dramat

zero kontaktu z kimkolwiek i zero informacji nie liczyłbym na to. Trzeba będzie się o swoje prosić tylko nie wiadomo gdzie i kogo.

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie My Center S.A.? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
Zabrze
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Zabrze
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
PanP

Chyba upadłość dla tej firmy i dla nas będzie najlepszą wiadomością

Franek
@PanP

Niech lepiej wszystkim wypłaty za styczeń wypłacą

Bolo
@PanP

No tak, tylko która to już będzie w serii? Ostatnio nawet adresu im się nie chciało zmienić tylko logo.

Dokładnie

Tak może być bo jego żona ma tam kancelarie prawną może do żony trzeba dzwonić i pytać o przelewy ona zreszta też wpisana gdzieś w zarządzie firmy.

@PanP

A najlepsze w tym jest to że Mycenter ma pieniądze bo w zeszłym tygodniu robili zakupy sprzętu za gotówkę ale na wypłatę niby nie starczyło

Gosia
@Ela

Potwierdzam mogą kupować tv za pobraniem na sklep a chyba w pierwszej kolejności powinno isc na wypłaty. Zaraz to będzie dopiero dym jak wszyscy w marcu nie dostaniemy wypłat.

@Gosia

Jak 60 osób nie dostało za styczeń to ty nie licz że dostaniesz za luty

My center ogłosiło całkowitą upadłość.Także kasa dopiero od syndyka.Potwierdzone info z urzędu.

Tajemniczy

A skąd to info?

@Tajemniczy

Powiem tak .Jak myślicie dlaczego część nie dostało wypłat do tej pory.Bo zabrakło .Teraz trzeba czekać na syndyka.A info o upadłości nawet w monitorze sądowym ukazuje się po zakończeniu postępowania upadłościowego. A zresztą poczekacie zobaczycie.

Zbyszek
@Nowy

Na zakupy sprzętu gotowe zła jest ale żeby pracownikowi zapłacić to nie ma zenada

Smutna
@Nowy

A czy wiadomo kiedy?? Jak ruszy fundusz za miesiąc prawda?

Minie

"Pracodawca lub syndyk powinien wypłacić odszkodowanie najpóźniej w ostatnim dniu pracy, jeżeli upadły ma na to odpowiednie środki. Jeśli natomiast ich brakuje, to należność może zostać zaspokojona za pomocą środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. W okresie jednego miesiąca od daty niewypłacalności pracodawcy syndyk składa marszałkowi województwa wykaz niezaspokojonych roszczeń. I to on wypłaca należności " Więc w teorii max 2 miesiące od terminu niewypłacalności?

@Minie

Tylko jeśli nie będzie z czego wypłacić bo syndyk w pierwszej kolejności spłaca ZUS i podatek do skarbu państwa to na zaległe wynagrodzenie może już nie starczyć i nigdy możesz nie dostać zaległych wypłat

@Ela

Dokładnie, a z funduszu gwarantowanych nie dostaniesz tak ot. Trzeba się upomnieć, składać wnioski i podania

Żarty

Wypowiedzenie dotarło, minęło kilka dni temu oficjalnie. Oryginał został odebrany a świadectwa pracy oraz wypłaty brak. Żałosne to mało powiedziane. Oczywiście kontakt jest tylko z jedną osobą ponieważ do nikogo innego nikt nie ma numerów. O tym co się tutaj dzieje Disney może nagrać całkiem fajny film.

@Żarty

Disneyowi zabrakłoby wyobraźni. Ludzie próbują robić co mogą. Ci którzy jeszcze odbierają telefony niedługo pewnie też przestaną. Znajac zycie na nich skupiają się wszystkie frustracje, uwagi, zażalenia niezależnie od tego czy to jest w zakresie ich obowiązków czy nie.. ile można świecić oczami za innych.

Dania
@Minie

60 osób nie dostało wynagrodzenia 60 !

Stefan

Jasne.. gadaj sobie ile wlezie. Jak w piątek wieczorem nie było to przez weekend nie wpłynie. A co zrobisz w poniedziałek? Zmienisz Nick i powiesz że czekasz do piątku ???????? upadłość było widać od ponad roku i nic nie zrobiłeś to teraz zarobisz? Ty jeszcze byś został/a jakby zaproponowali...

Lolek

Pracownicy zazwyczaj odpowiadają za towar materialnie niezależnie co sprzedaja. Nie wiem jak wyobrażasz sobie że wchodzisz na czyjś sklep, bierzesz towar i wybiegasz a kierownik czy pracownik nie zareaguje?

Zadzwońcie do sądu w Gliwicach wydział gospodarczy podać KRS firmy .Tam was poinformują że są złożone papiery o upadłość.

Ale nie
@Nowy

Upadłości nie może ogłosić bo coś brakuje. A papiery są owszem.

Zenek
@Ale nie

Nic nie brakuje dzisiaj dzwoniłem i trzeba czekać tyle w temacie bo jest bardzo dużo wniosków to może jeszcze potrwać.

qwerty

spora część pracowników dostała ale niestety nie wszystkim

@Nowy

A po co do sądu, są przecież dziewczyny na sklepach, które coś łączyło z prezesem - może je zapytać. Będzie info z pierwszej ręki

Jest w pyte

Jak czytam te opinie to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Śmiać z poziomu zarządzania tą śmieszną firmą czy płakać, bo niektórzy nie mają alternatywy i muszą tutaj pracować. Sam uciekłem z tej tonącej łajby jakiś czas temu, ale widzę, że nic się nie zmieniło. Poziom zatowarowania, wsparcia przełożonych i szacunku do pracowników na poziomie mycenter (czytaj poniżej wszelkiej krytyki). Ciekawe czy niedługo będzie: -Puk, puk. -Kto tam? -Syndyk dotarł

Lesio
@Jest w pyte

Mylisz się, zmieniło się, jest jeszcze gorzej. A syndyk już jedną nogą w MC....

zxcv
@Lesio

tak

Tajemniczy 1020
@Jest w pyte

Dziwne bo sklep mam dotowarowywany na bieżąco. Wypłata na czas. Regionalny pomaga zawsze jest jak dzwonie... dziwne...

@Tajemniczy 1020

A jak tam ile polis wystawiasz ? DHL wyślij paczkę... Wymieniać dalej?

Tajemniczy 1040

Normalnie wysyłam DHL.. ???????? bez problemu

Trzymajcie mnie
@Tajemniczy 1020

Czy Ty oby pracujesz w tej samej firmie co my? Bo z tego co czytam to chyba nie. Ogarnij się

@Tajemniczy 1040

Dhl chyba ze swoich pieniędzy płacisz za wysyłkę

Pionek

Gdzie wypłata? Zero kontaktu "prezes" nie raczy nawet odebrać telefonu. W jego oczach osoba na na urlopie macierzyńskim to "darmozjad". Za co mam pampersy kupić?

l4B
@Pionek

Wypłaty również brak...L4 6 miesiąc . Telefony odbierają kiedy chcą,jedni mówią tak drudzy tak . Zenada. Zgłosić do ZUS i PIP... Obowiązek wypłaty świadczeń z funduszu chorobowego płatnika składek zgłaszającego do ubezpieczenia chorobowego powyżej 20 ubezpieczonych, który nie wypłacił ubezpieczonemu zasiłku chorobowego i świadczenia rehabilitacyjnego przysługujących z funduszu chorobowego wyodrębnionego w ramach Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (art. 55 pkt 3 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych, jednolity tekst: Dz.U. z 2009 r. Nr 205, poz. 1585 ze zm.) oraz nie rozliczył ich w ramach składek należnych na ubezpieczenie chorobowe, przechodzi na Zakład Ubezpieczeń Społecznych (art. 51 ust. 2 w związku z art. 54 pkt 1 i art. 55 pkt 3 tej ustawy). Z macierzyńskim jest tak samo. Więcej ZUS powinien przejąć wypłatę świadczenia macierzyńskiego jak i chorobowego. Trzeba złożyć wniosek ,tylko znowuż czekać a rachunki kto i czym opłaci????

@Pionek

Zobaczysz jeszcze trochę i będą wyprawki dla dzieci. To tylko chwilowy problem z płynnością. Dziwne że z lidera można zamawiać

Kasa

Dokładnie można kupować tv i z lidera jedni wypłat nie dostali a inni sobie zakupy robią do sklepów które i tak zaraz będą zamknięte No dramat!!!

@Kasa

Oddajcie nam pieniądze Nie wypłacili tym co sobie nie mogą sami zrobić Kw Sprytnie a kolejne zagranie udawanie że nikt nic nie wie

Dostali tylko ci blisko koryta

Żenująca firma

Wypłaty brak nikt nic nie wie śmiech na sali Jedni dostali inni mają czekać

Wypłaty nie ma i chyba nie będzie.Wazne że na biurowych starczyło.Kogo obchodzi że masz rodzinę na utrzymaniu,kredyt,itp. Pan prezes ma nas w głębokim poważaniu.

Oczekujący

Teraz to wyplata zależy od litery w alfabecie:)

Zbyszek
@Oczekujący

A Robotyka jest od A ja się pytam

Genowefa

Ta firma to totalna porażka. Wypłat brak... Pan prezes nie zastanawia się czy ludzie maja za co jeździć do pracy. Jedni dostali inni nie ? A czym my się różnimy od centrali itd?? Żałosne, nie chce się tu nawet siedzieć. Za free nikt tu siedzieć nie będzie.

@Genowefa

Dokładnie Za co mamy żyć Panie prezesie firma to ludzie nie zwierzęta Chcemy dostać pieniądze które nam się należą

Wypłaty nadal brak.A jak u Was?

Zniecierpliwiona
@Nowy

Nadal nic! Można się prosić i prosić... A nikt sobie z tego nic nie robi! Nie ważne że ludzie mają kredyty, raty i rodziny na utrzymaniu. Nie ma za co żyć, a prezes ma to gdzieś.

RolandW

Spokojnie wszystko jest pod kontrolą, zaraz wjeżdża towar, dopiero spłaciliśmy syndyka po agd market, już mamy następnego do spłacenia, ale damy radę. Kto jak nie MY? MY CENTER. Pamiętajcie sukces rodzi się w głowie! A Wypłaty? kto by się tym przejmował, ważne, że robota jest. Jeszcze żeby tylko agenci 007 chcieli przepuścić ten towar...wszyscy stalibyśmy się partnerami.

@RolandW

Ja chcę panie Marcinie moje pieniądze

!!!!@

Gdzie jest moja wypłata?! Lepiej zapłać bo się do Ciebie pofatyguje a tego uwierz mi byś nie chciał.????

Zasiedziały
@!!!!@

Wypłata przyszła za luty - wszystko się zgadza. Aż dziw bierze jak tu czytam jakie problemy z wypłatami mieliście.

@Zasiedziały

Wypłata jak dotąd nie dotarła, więc nie wiem czemu się Dziwisz.

Agnieszka
@Zasiedziały

A nie czasem za styczeń ???? dostajesz wypłatę za miesiąc z góry?

Zdziwiony
@Zasiedziały

Że Ty dostałeś to nie znaczy że inni też dostali Jedni mają inni czekają na odsetki za zwłoke

Aleks

Podwyżki tylko minimalnej czy kierwonik też dostanie ?

Marcinek
@Aleks

Każdy będzie miał podwojoną podstawę

Wizjoner

Nie wiem jaki masz problem. Zrób KW a w opisie "towar z rynku to i wypłata z rynku". Słyszałem że już niektórzy tak zrobili.

Nie rozumiem dlaczego część pracowników dostała wypłatę a reszta nie

Zostaw merytoryczną opinię o My Center S.A. - Zabrze

• Jak się pracuje w My Center S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy My Center S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 117.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w My Center S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 108, z czego 12 to opinie pozytywne, 41 to opinie negatywne, a 55 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

My Center S.A.