Opinie o My Center S.A. w Zabrze

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie My Center S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie My Center S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o My Center S.A. w Zabrze

PanP

Jak tam macie jeszcze prąd? Kwestia czasu pewnie słysząc że PGE było nie opłacone...

pracujacy

Wiecie , że został Prezes odwołany z funkcji prezesa ...już nie ma nic do gadania w firmie powodem byli ze pani przyszła syndyk wykryła przekręty jakie robił

@pracujacy

Skąd wiesz ???? to kto teraz jest głową tej firmy

Dawid

A ja w sumie to uważam że gość jest ok. Zajmował się tym bałaganem 5 lat - i trochę $$ do tego wrzucił. Jak były dobre czasy i handel szedł to i szkolenia były, i integracje (w Uniejowie biednie nie było ;-). Paczka też na święta przyszła - skromnie bo skromie ale jednak. Myślałem że w Covid firme zamknie - ale jednak jakoś szło i nawet te nowe sklepy wyglądały przyzwoicie. Biorąc pod uwagę obrót na moim sklepie za ostatnie 6 miesiecy - to w sumie nie wiem skąd jeszcze wysupłał kasę na wypłaty. Napisał meila że należy szukać pracy i odebrać wypowiedzenia na koniec lutego zeby załapać się na fundusz i jakąś odprawe bo spolka hajsu już nie ma - wiec na koniec wyszło bez (usunięte przez administratora) i dzien dobry na ulicy mu powiem. Mam jak każdy od kwietnia nową lepszą robotę i MC mam już w (usunięte przez administratora) ale czasu nie żałuję.

Kurkukuku
@Dawid

Paczki na swieta nie pamietam.. Jestes juz poza tym systemem wiec lekko ci sie pisze. Kto wie moze jednocześnie nalicza ci sie wyplata z MyCenter i od innego pracodawcy. Gorzej maja Ci co dalej sa w systemie a wypłaty brak. Isc na urlop i dorobic w innej pracy zeby bylo na rachunki i chleb? Nie wiem jak można jednocześnie nie placic za prace i dalej wymagać jej wykonywania..

Pracujący
@Dawid

Proszę cię prezes nigdy nie dbał o szaraków tylko sam o siebie byle on miał a taka chołota jak my miała zapierdzielalac za (usunięte przez administratora) bo wynagrodzenie minimalne podbijał naszymi ciężko zarobionymi premiami......śmiech na sali .....dziś wreszcie pojawiła się uczciwa osoba w firmie pani Aneta która wreszcie zacznie nas traktować sprawiedliwie i nie wybierać kto dostanie wypłatę albo i nie bo jak powiedziała na zebraniu dostaną Wszyscy albo nikt albo 50 % dla wszystkich albo dla nikogo i to się nazywa traktowanie wszystkich równo a nie że (usunięte przez administratora)prezesa dostają wypłaty a reszta niech się martwi.

Wszechwiedzący
@Pracujący

Wypłatę dostawali do tej pory Ci, którzy na nią zapracowali... Teraz przy tej sprawiedliwości dostaną wszyscy po 25% - czyli za miesiac roboty dostaniesz 800 pln za karne stwienie sie w sklepie - a ten co na lewym L4 zbijał bąki - dostanie tyle samo co ty. Taki socjalizm - rozdzielenie biedy po równo.

@Wszechwiedzący

A te osoby, które są na macierzyńskim czy na L4 bo są w ciąży to uważasz ,że to lewe zwolnienia i zbijają bąki? 5 lat pracowałam bez zwolnienia lekarskiego a teraz 3 miesiąc bez wypłaty bo Ty piszesz o biedzie i dostawaniu należytych pensji za nic!!!

@Dawid

Za szkolenia to zawsze producenci AGD płacili a nie prezes. Dziwię się że zabrał się za te sklepy jak nie miał pomysłu na rozwój sieci. Samo otwieranie pod nowym logo sklepów w tak ciężkich czasach(pandemia) to strzał w kolano a gdzie marketing reklama rozpoznawanie nowej marki. Zmieniało się tylko logo a reszta zostawała taka sama. Cały czas problemy z dostawami i braki akcesoriów na których była największa marża. Pierwszy przykład z brzegu ciężko było przewidzieć że dekodery będą się sprzedawać jak wchodził nowy standard DVBT2 Za czasów Avansu czy AGD Marketu nie było takich problemów z towarem nawet nie zamawiałeś a sami przysyłali i nie było gdzie zmieści na półce tyle było modeli np. blendera Chwalisz tak prezesa lepiej sprawdź w ZUS-ie czy za cały okres zatrudnienia miałeś składki opłacone to szybko zmienisz zdanie.

gość
@zxcv

Czy wie ktoś może, kto według przepisów opłaca zaległe składki w ZUS? Za listopad i grudzień 2022 są opłacone tylko częściowo, a za ten rok brak.

Brak pieniędzy
@gość

Dowiadywałem się u doradcy pani syndyk i te składki nie będa już opłacone oniusza nazbierać na nasze wynagrodzenia a fomdusz wypłaci odprawy i odszkodowania ZUS niestety nie będzie opłacony

Kilimandzaro
@Brak pieniędzy

Czyli pieniądze z ktorych okradł nas Prezes pobierajac pieniadze z wypłat i nie wpłacając ich do ZUS (niektóre składki 0zl, niektóre dwadzieścia parę złotych) Skladki pobierane na PPK i potracane z wypłat - przepadly? Nikt ich nie zwróci /wpłaci ani nie będzie ścigał tego (usunięte przez administratora)? To chyba trzeba zaczac pisać pisma do pracodawcy Pani Syndyk czyli Sądu... Skoro nie są w obszarze jej zainteresowań

@Kilimandzaro

Pracownik, którego szef zalega ze składkami, nie ponosi żadnych konsekwencji, ani nie jest pociągany do odpowiedzialności. No chyba, że współdziałał w tym zakresie z pracodawcą albo celowo utrudniał szefostwu przekazywanie składek, co jest rzadkością. Zatrudniony nie ma też obowiązku monitorowania, czy składki są za niego przekazywane do ZUS. Nieopłacenie składek ZUS przez firmę nie wpływa także na wypłatę zasiłku chorobowego czy macierzyńskiego. Pracownik, za którego nie są odprowadzane składki, nie zostanie także pozbawiony prawa do należnej mu emerytury.

@@@@@@
@Kilimandzaro

Składki ZUS nie do odzyskania niestety i to nie tylko za 2022 rok byłem w zusie i poinformowali mnie że są luki w okresach w nie opłacaniu składek, dziękujemy, dziękujemy i jeszcze raz dziękujemy panie prezesie za brak opłacenia naszych składek ZUS

Doradca
@Barbara

Ale będzie miał liczone emeryturę z najniższego progu ,nie znasz się to się nie wypowiadaj obowiązkiem pracodawcy jest płacenie ZUS !!!!!!!!!!!skoro z naszych wypłat je zabiera

Kilimandzaro
@Barbara

Co do ZUS i tego ze pracownik nie ponosi konsekwencji - masz rację. Ale ktos potrącił skladke i ja dla siebie zatrzymał. To nie przestępstwo? A PPK które nie zostaly wplacone a zostaly wzięte z wypłaty tez ktoś wyrówna? Jak można skladki potracac pracownikowi co miesiąc z wypłaty i zatrzymywac dla siebie Gdzie sa te pieniadze?

@Kilimandzaro

Dlatego PIP wszczął kontrolę , oraz za niewypłacenie wynagrodzeń.

@Doradca

Ale to już jest inna kwestia jak ZUS przeliczy emeryturę. Wypłata wynagrodzenia też jest obowiązkiem pracodawcy a trzeci miesiąc pewnie będzie też bez wypłaty.

Pracujący
@Barbara

A dlaczego sobie prezes i swoim ludziom zapłacił a nam nie ?????? Czyny jesteśmy gorsi pytam się ????

@Kilimandzaro

Z tego co wiem, w oddziałach ZUS są departamenty zajmujące się dochodzeniem od pracodawców zaległych składek. ZUS może nawet zgłosić sprawę do prokuratury, ponieważ jest to pogwałcenie praw pracowniczych. Natomiast, aby cokolwiek się zadziało w tej sprawie, trzeba sprawdzić na puezus za jakie okresy nie były odprowadzane składki i pójść do ZUS-u zgłosić brak płatności, a wtedy będzie możliwe rozpoczęcie postępowania wyjaśniającego. Takie postępowanie powinno się zakończyć w przeciągu 3 miesięcy.

@Gość

Ja złożyłam wniosek o nie wypłacanie zasiłku macierzyńskiego do zusu i dostałam odpowiedź, że wszczęto postępowanie. Zobaczymy co się okaże. A składki nawet wcześniej nie miałam opłacanych idąc na L4 w ciąży.

Dzikus

No nareszcie ktoś zrobił z nimi porządek, mam nadzieję że jeszcze im się dostanie za (usunięte przez administratora) Grażyna wypad zamiatać ulice bo do niczego innego się nie nadajesz !

(usunięte przez administratora) to mało powiedziane wyprowadzali towar z firmy mc do partnera za 1 zł bądź grosze i potem wiadomo czemu firma mc nie miała na nasze wypłaty i odprawy jak towar kupowany przez Mc za 50 tys był sprzedawany to partnera za grosze !!!!!!!!!!!!a wszystko kosztem naszych wypłat czyli ich brakiem ale najważniejsze że prezes i Grażynka i Piotrek wypłaty mają!!!!!!!

Pijany księgowy

Ktoś nieźle popił o 4 nad ranem skoro takie brednie wypisuje... Gdyby nie to że partner mial limity kredytowe i narajał towar dla MC to by już MC nie było od 2021 roku.

Gdzie szukać pomocy

Myślicie, że będą wypłaty? Co mam robić jak jestem na l4,gdzie zgłosić jak się wypłata nie pojawi na koncie?

@Gdzie szukać pomocy

Ja nie mam wypłaty jestem na l4 którego nie mogą mi wypłacić bo p.kadrowa ma (usunięte przez administratora) żeby wysłać druk Z3 do ZUS. I powiedz co ja mam zrobić! (usunięte przez administratora)!

@Ludzik

Wypłaty zostaną zrealizowane z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Warunkiem jest to aby mieć uregulowaną sytuację przed ogłoszeniem upadłości - to jest mieć wypowiedzenie umowy o pracę wraz z informacją o należnym odszkodowaniu. Upadłość pewnie zostanie ogłoszona w kwietniu lub maju i wtedy w ciągu 30 dni zostaną wysłane przez My Center informacje do Funduszu o należnych a nie zapłaconych wynagrodzeniach i nastąpi ich wypłata. W przypadku w którym pracownik nie będzie miał wypowiedzianej umowy - jest duża szansa że takiego odszkodowania może nie dostać, lub będzie na niej czekał kilka / kilkanaście miesięcy. Więc wato wypowiedzenia odebrać.

Gdzie szukać pomocy
@Prawnik

A jak nie można zejść z l4 ? To co wtedy?

@Prawnik

A do tego czasu kto i czym opłaci czynsz prąd gaz i zapewni żarcie w lodówce.?

@Gdzie szukać pomocy

Na L4 możesz napisać że chcesz rozwiązać umowę za porozumieniem stron z dniem 31 marca 2023 r. Wtedy luty i marzec masz gwarantowany.

k3mp3s
@Prawnik

Tyle, że wypłaty są realizowane przez Fundusz automatycznie, z urzędu, na podstawie list w kadrach. Także odnoszę wrażenie Panie Prawnik, że Pana zadaniem jest skłonienie pozostałych w zatrudnieniu pracowników do błędnego przyjęcia listów poleconych z wypowiedzeniami w których domniemam znajdują się przyczyny rozwiązania umowy o pracę krzywdzące pracownika i jego roszczenia.

@k3mp3s

W poście jest wyraźnie wskazane że należy mieć wypowiedzenie umowy o pracę wraz z informacją o należnym odszkodowaniu. Proszę czytać ze zrozumieniem. Wszystkie wysłane wypowiedzenia dotyczą likwidacji stanowiska pracy - a więc również odszkodowania. Jeżeli spółka nie ma pieniędzy - a ich nie ma - to wtedy te odszkodowania wypłaci Fundusz - o ile ich przyczyna powstała przed upadłością. Jeżeli ktoś chce sobie sam krzywdę zrobić to "Volenti non fit iniuria"... (chcącemu nie dzieje się krzywda) to zostanie bez wypłaconych środków wedle swej woli

@Prawnik

Ja nie mogę dostać wypowiedzenia, ciąża, składając sama za porozumieniem stron to stracę prawo do macierzyńskiego wypłacanego przez ZUS, więc tylko czekać na upadłość . A co z zaległymi pensjami , druga już poszła w eter. Zanim to ruszy to ile miesięcy bez środków do życia firma pozostawia pracowników.

@Prawnik

Tylko że większość jak nie wszyscy dostają na wypowiedzeniu jako przyczynę brak realizację planu sprzedaży i jest to zwolnienie z winy pracownika, to celowe działanie, żeby nie wypłacić odprawy(brak jakiejkolwiek informacji na wypowiedzeniu że brakuje towaru który jest potrzebny żeby te plany realizować. Trzeba walczyć o swoje w Sądzie Pracy a to niestety potrwa.

@Barbara

Dostaniesz wypowiedzenie jak wejdzie syndyk który może przerwać L4 narazie jest nadzorca sądowy.

@zxcv

Tyle to wiem. Tylko kiedy on wejdzie i co z wypłatami za styczeń,luty? A już marzec nam się zaczął...mi L4 już wypłaca teoretycznie ZUS ale odmówił wypłaty za styczeń bo płatnikiem składek nadał jest firma. (usunięte przez administratora)

@zxcv

Nawet jak wygrasz w sądzie pracy (a będziesz sie sądził z syndykiem a nie spólką - bo ta jest upadła) - to i tak Twoje roszczenie wejdzie do masy upadłości i nie jest objęte Funduszem - więc wbrew mojej profesji - muszę to napisać... szkoda na prawnika.

Vcxz
@Prawnik

O co sie mamy sądzić? Z Syndykiem? " Pracodawca lub syndyk powinien wypłacić odszkodowanie najpóźniej w ostatnim dniu pracy, jeżeli upadły ma na to odpowiednie środki. Jeśli natomiast ich brakuje, to należność może zostać zaspokojona za pomocą środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych." Syndyk powinien sporządzić liste tych wierzytelnosci i zgłosić do FGSP jesli nie ma możliwości spłacić ich z majątku upadłościowego

NOWY
@Prawnik

Panie Prawniku, Czy wypowiedzenie wystawione pod koniec lutego, a odebrane przez pracownika np. 1 marca jest ważne, tylko z uwagi na datę odbioru pisma przez pracownika bieg wypowiedzenia ulegnie przesunięciu o jeden miesiąc czyli zacznie się od 1 kwietnia. Czy pracodawca musi wystawić nowe wypowiedzenie.

xxx
@Ludzik

Nie licz na jakąkolwiek pomoc od My Center czy to od prezesa czy tak zwaną kadrową oni się nadają tylko na rozrzutnik i w pole jako nawóz chociaż wątpię czy i chwast by na tym wyrósł. Ta klika zł......i ma nas gdzieś. Jedyne wyjście to rozwiązanie umowy na podstawie art.55&11 kp. Jest to rozwiązanie umowy z winy pracodawcy. O.....ł nas od dłuższego czasu . Sprawdź jakie składki pobierał z wypłaty a jakie wpłacał i czy w ogóle wpłacał . Każdy kto słucha poleceń prezesa Stracha i postępuje według jego woli czyli nie przekazuje dokumentów do odpowiednich instytucji i nie wysyła do pracowników pomimo, że powinien staje się takim samy człowiekiem ja on. Radze tym co mają dostęp do pasków aby to sobie sprawdzili z tym co zostało zadeklarowane w ZUS przez firmę.

Fiu
@NOWY

Jeśli wysłane Pocztą Polską to polecony i liczy się data odbioru albo 2 awizo. Jak kurierem to musi być z dokumentami zwrotnymi i wtedy jest np kopia wypowiedzenia którą podpisujesz z datą z jaką otrzymałeś. Jeśli odebrałeś w marcu to okres wypowiedzenia liczy sie od kwietnia. Wypowiedzenia nie trzeba wystawiać nowego - jest skuteczne- jedynie jego bieg zacznie sie nie 1 marca a 1 kwietnia.

@Prawnik

A gdzie gwarantowane wypłaty świadczenia chorobowe lub zasiłki macierzyńskie? Od stycznia do dnia dzisiejszego brak pieniędzy . A to POWINNO BYĆ GWARANTOWANE.

justo
@Prawnik

Prawniku Marcinie S.... jak domniemam - może proszę więcej poświęcić czasu i energii na uregulowanie bieżących spraw w My Center, a nie na doradzanie pracownikom - co mają zrobić. Ludzie nie są głupi (jak Pan zapewne sądzi) i postąpią tak, jak im będzie lepiej i korzystniej, a nie tak jak Pan to zaplanował.

@Barbara

Również jestem na macierzyńskim, orientujesz się jak to z tym wypowiedzeniem z art. 55 wygląda? Wypłaty brak za styczeń i luty, pismo do zusu złożone ale póki firma nie upadnie i nie wystawi świadectwa pracy zus nic nie przejmie.

@NadalBezKasy

W naszym przypadku najlepiej zaczekać na świadectwo pracy od syndyka,wtedy będzie zapisane upadłość i ZUS przejmie wypłatę świadczenia. A art.55 to z winy pracodawcy .

@Barbara

No właśnie jak w zusie byłam pytać to tak powiedzieli że jak firma upadnie, wystawia świadectwo i ZUS ma zielone światło do wypłat, tylko kto i kiedy wypłaci zaległe pieniądze? O to się martwię. Szukają ludzi na artykuł 55 bo pewnie później nie wypłaci nawet zus.

@NadalBezKasy

Jak syndyk ogłosi upadłość to zrealizuje zaległe wynagrodzenia oraz wszelkie przysługujące świadczenia z tego tytułu co nam się należą. Rozmawiałam z Panem Markiem,jest On pełnomocnikiem Pani Anety, a tym samym będą zapewne syndykami MyCenter. Pan Marek ma listę osób, które nie dostały wynagrodzeń i które mogą być zwolnione tylko po ogłoszeniu upadłości tj macierzyński, L4 ciąża. Powiedział, żeby się nie martwić bo wszystko zostanie wypłacone...a kiedy ? Mam nadzieję , że jak najszybciej.

@Barbara

Dziękuję Ci za odpowiedź, chociaż od Ciebie można się dowiedzieć co i jak bo zostałam zostawiona sama sobie. Nikt w firmie nie raczy odpisać. Żeby nie zaprzyjaźnieni ludzie to maila od prezesa bym nie widziała na oczy. Dziwne było dla mnie ze mam złożyć sama wypowiedzenie. Równoznaczne by to było z utratą pieniędzy. Bo niby z winy pracodawcy ale ze niby się bym zgodziła na to. Też mam nadzieję że szybko sytuacja się wyjaśni i odzyskamy pieniądze.

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie My Center S.A.? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
Zabrze
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Zabrze
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy SPAWACZ TIG stal nierdzewna
ATN Service ApS
Były

A czemu na (usunięte przez administratora) jest ogłoszenie o pracę w Czechowicach pod szyldem MyCenter? Kilka sklepów już nie należy do MC tylko do Parnter Cośtam. No a pozostałe należą do syndyka.

Pit dostałem wczoraj, wypłatę za styczeń jakoś w połowie lutego, nie liczę na premię za styczeń (o dziwo jakąś wypracowałem) od 1 lutego u nowego pracodawcy, ale widzę że nie jest ciekawie, a robi się komicznie. Jak macie kontakt z kimś na sklepach, poproście o przesłanie maila od sz.p. prezesa z wczoraj :) Kupa śmiechu.

zxcv

Wcześniej AGD Market też upadł i nikt w pace nie siedzi. Znając życie i ten chory kraj to nic mu nie zrobią jeszcze dobrze na tym wyjdzie bo odkupi towar za 50%ceny od syndyka ale to już inna spółka.

Pity można sprawdzić w e-urzędzie. Ja osobiście nie dostałem, ale do urzędu został wysłany, więc można się rozliczyć. A co do składek, to przynajmniej u mnie od października nie są opłacane- sprawdzone na pacjent.gov.pl

NOWY
@były pracownik

Sprawdź dokładnie, bo za marzec, kwiecień i wrzesień 2022 raczej też masz nie opłaconą składkę zdrowotną. Dodatkowo jak ktoś miał Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) to niech sprawdzi https://rachunek.mojeppk.pl/auth/login kiedy ostatnio miał wpływ na to konto. Bo może się okazać że miał składki odliczane od poborów a firma nie przekazywała ich na PPK

@NOWY

Faktycznie. Czy ktoś się orientuje, czy syndyk te składki ureguluje, czy raczej przepadło?

czy ktoś nie dostał wypłaty za styczeń będąc na zwolnieniu lekarskim?

Ludzik

I ja. A czy wszyscy na zwolnieniu otrzymali zasilek czy Pani kadrowa nie wysłała do zus-u druku Z3 Może tylko ma mnie się kobita uwzieła?

Krzaczan
@Ludzik

nie wysłała, upominałam się i dopiero wysłała, ale do mnie, wiec musiałam się udać do zusu i donieść, choć jest to obowiązkiem pracodawcy! podkreślam pracodawcy, a że nasza firma to krzak to inna Bajka

Zgłoszone 16 lutego.

Stasio

Raczej nikt na L4 nie dostał i nie dostanie. Nie licz u z.... dzieja na sumienie, że wypłaci.

wyplatybrak

Na macierzyńskim nie dostałam tak jak i pitu

pracujaca
@Ludzik

ludzie poczta polska nie jest opłacana zaległe fv nie opłacili w my center i listonosz nie przychodzi tak się dowiedziałam z księgowości nikt na własną rękę z swoich pieniędzy nie będzie wam listów firma pada n ie maja nawet na listonosza porażka

Sxp

Dostaliście już Pit za 2022?

@Sxp

nie

@Sxp

w ogóle ktoś tam jeszcze pracuje, żeby mógł Pita wysłać?

Beta

Mam nadzieję, że syndyk powiąże upadłość MyCenter z pozostałymi firemkami Marcina S. Przez które był sukcesywnie od jakiegoś czasu ewakuowany majątek… szkoda ludzi którzy naprawdę się starali w tej firmie, aby jednak ją ratować spod wody.

Ostrów Wielkopolski

Nie będę pisał jaka ta firma jest (usunięte przez administratora) bo to juz wszyscy wiedzą. Zgłosiłem do PIPu i sprawa juz ruszyła bo dostalem potwierdzenie listownie. Mam nadzieję że odzyskam pieniądze które firma jest mi winna. Wam tego tez życzę. Pozdrowienia dla pana Damiana C.

Filip
@Ostrów Wielkopolski

Ja dostałem za luty

@Ostrów Wielkopolski

A co ma do tego Damian C?. Przecież nie On decyduje o wypłatach tylko prezes... nie ogarniam.

Minie

Dziwnie zabrzmiały pozdrowienia w kontekście całej wypowiedzi. Są ludzie którzy do końca starają się być OK mimo że niewiele od nich zależy to odbierają telefony.. Wszyscy płyniemy na jednym statku. Tylko kapitan już dawno wysiadł na jakiejś wyspie.

Rodzicielski

Ja też napisałam do Zusu i narazie czekam. 14 lutego złożyłam wniosek w placówce. Ciekawe jak to będzie teraz wyglądało umowę mam do 2024 roku i niedojże, że sklep został zlikwidowany, to jeszcze Upadłość. I jak ubezpieczenie mnie i dziecka będzie wyglądało się zastanawiam

Ludzik

Zgłaszając do pip to który adres siedziby jest autentyk Gliwice czy Zabrze?

Dostaniecie na zwolnieniu lekarskim bo to Zus płaci a nie firma.

@Nowy

Niestety ale nie,ZUS odpisał że płatnikiem składek jest firma zatrudniająca i oni mają obowiązek wypłaty świadczeń. Teraz czekać tylko na wynik kontroli PIP . Jeśli to nic nadal nie pomoże to znowu ZUS z drukiem ZLA -12 i odpowiednim pismem. Jeśli płatnik uchyla się od wypłaty świadczeń chorobowych, to ubezpieczony może żądać ich realizacji bezpośrednio od ZUS. Ale procent za zwłokę ma obowiązek wypłacić mu firma. Takie wnioski płyną z wyroku Sądu Najwyższego z 23 maja 2012 r. (I UK 447/11). Przesądza on o zobowiązaniu ZUS do wypłaty chorobowych czy wypadkowych pieniędzy ubezpieczonemu, jeśli jego płatnik nie wypłaca mu tych należności. Organ rentowy musi przejąć obowiązek niesolidnego szefa i wypłacić zasiłek bezpośrednio zatrudnionemu, jeśli ten z takim żądaniem zgłosi się do organu rentowego.

Chyba że nasza kochana firma nie przekazała druku zdr3 do zusu

GAL ANONIM

Hej dziś 21.02.2023 a prezesik sobie i najbliższym (usunięte przez administratora) pensję za luty już wypłacił

@GAL ANONIM

Siedźcie dalej w sklepach dla idei bo nie dla kasy. Żeby być fair...czy za free co za różnica

@Nowy

Dziwne bo ja dostałem za styczen nawet kilka stówek ekstra

tak? pierwszego pewnie, a wczoraj przyszła nowa lista pzs

TaTatarata

Kilka stówek ekstra? Sprawdź czy oplacili ubezpieczenia, PPK itp. Może po prostu dostałeś całość bez tych potrąceń. A może to kwestia podniesienia minimalnej..?

Bronek
@GAL ANONIM

Dostają ci co najbliżej koryta... jest więcej osób które dostały kasę. Ale nie chodzi o sklepy.

@TaTatarata

To ciesz się, że w ogóle dostałeś wypłatę bo raczej to była ostatnia. Ja zostałem przez firmę o.......ny ze wszystkich składek nie mówiąc już o wypłacie. Pobranie składek i nie wpłacenie do odpowiednich instytucji to jest k......ż. Wszyscy po kolei w tej firmie mają nas gdzieś. Życzę im aby zostali potraktowani tak jak potraktowali swoich pracowników. Mam nadzieję, że kiedyś obudzą się z ręką w nocniku i bez kasy. Tylko na to zasługują.

Ludzik

Czy adres tej firmy się zmienił? Jeśli tak to na jaki teraz mozna wysyłać korespondencję?.

Edca

Dostali wypłatę i siedzą cicho ;p

pracujacy

masz rację coś się stało z naszymi urlopami poszły na zadłużenia do syndyka taką dostałem informację z działu księgowości

@pracujacy

Jaki dział księgowy i jaki syndyk? Nigdzie nie ma informacji, że jest ogłoszona upadłość. Cały czas okłamują ile mogą. (usunięte przez administratora)

k3mp3s
@Stasio

Na stronie Krajowego Rejestru Zadłużonych dnia 17.02.2023 został przyznany nadzorca sądowy. Pan Marcin już mało może.

Stasio

............................... Tyle mam do powiedzenia na temat prezesika tej firmy. Sama firma My Center S.A. to była ok bo to przecież My. Wszystkich którzy pracowali w tej firmie i nadal pracują a chodzi mi o samych pracowników ze sklepów bardzo dobrze wspominam bo to byli i są dobrzy ludzie. Sam prezesik i ci co mu wchodzą w (usunięte przez administratora)

Byłyy

Czy zgłaszał ktoś sprawę z niewypłaceniem wynagrodzenia do FGŚP ? Jeśli tak to czy ma to jakiś sens?

@Byłyy

Nie ale dziś zgłosiłam do PIP ..pewnie będzie kontrola z PIP-u..Mam nadzieję, że niezwłocznie wszyscy , którym nie zapłacili dostaniemy wynagrodzenia z odsetkami. A na stronie KRS nie ma wpisu o zgłoszeniu likwidacji czy upadłości. Ostatni wpis jest z 18.01.2023 i dotyczy zmiany adresu spółki

Basiu
@Barbara

Bardzo dziękuję za zgłoszenie do Pip to celowe zagranie pana prezesa żeby wszyscy się zwolnili z artykułu 55 i nie będzie musiał dawać odprawy

Basia
@Barbara

Tak powinno być. A nie że dzisiaj 15 a wypłaty nie mamy tylko magdzia i blisko koryta dostali i Renia tama szczęśliwa chodzi wstyd tam już pracować a oni się zachowują jakby nic się nie stało ważne że oni kasę dostali

@Basiu

Zgodnie z art. art. 55 § 11 Kodeksu pracy, pracownik może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia gdy pracodawca dopuścił się ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków wobec pracownika; w takim przypadku pracownikowi przysługuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia.

@Barbara

Zgadza się Ja na podstawie tego artykułu zgłosiłem rozwiązanie umowy. Nie dość,że nie wypłacił świadczenia rehabilitacyjnego, nie zapłacił składek ZUS to jeszcze (usunięte przez administratora) ze składek do PPK.

Zostaw merytoryczną opinię o My Center S.A. - Zabrze

• Jak się pracuje w My Center S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy My Center S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 118.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w My Center S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 109, z czego 12 to opinie pozytywne, 41 to opinie negatywne, a 56 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

My Center S.A.