MC-Bauchemie Sp. z o.o.

Opinie o MC-Bauchemie Sp. z o.o.

Gość1

Sekretarka zarabia marne grosze, ledwie ok.2200zł netto. Praca jest odpowiedzialna i jest jej ogrom.Jak na korpo bardzo mało płacą. Nieustannie dokładają pracy, nawet takiej, która nie dotyczy stanowiska i tak oto sekretarka np.wprowadza artykuły na stronę internetową, czym powinien zająć się informatyk. Żenada i wstyd.

Gość2019

Zdecydowanie nie polecam żadnej pracy w MC-Bauchemie. Pracowników nie szanuje się, zwalnia z dnia na dzień, a o choćby niewielką podwyżkę bardzo ciężko. Kierownicy krzyczą na podwładnych, a dyrekcja stosuje dziwaczne metody dyscyplinowania ludzi. To typowa, bezduszna korporacja. Nie wolno się na nic poskarżyć, bo konsekwencje są potem opłakane.

Czarek

Zastanawiam się czy to tak dobrze wam w firmie i dlatego nikogo od dawna nie było na wątku?

Ile zarabia kierownik na magazynie

@Nowy

Jeżeli jesteś zainteresowany zatrudnieniem to obecnie pracodawca nie szuka osób do magazynu. Może spróbuj aplikować bezpośrednio na stronie pracodawcy i daj znać jak Ci poszło. Niestety nie znam widełek finansowych na tym stanowisku. Może ktoś z obecnych pracowników odwiedzających forum Ci podpowie. Aktualnie MC-Bauchemie szuka księgowej i oferuje sporo benefitów. Ktoś jest zainteresowany?

Przedstawiciel Handlowy

Profesjonalna rozmowa na luzie, żadnej spinki. Kierownik i dyrektor bardzo mili, inteligentni ludzie na poziomie.

Pytania standardowe - co wcześniej robiłeś, jakie masz doświadczenie, czy znasz dobrze rynek, jakie plany sprzedażowe realizowałeś i czy myślisz, że uda Ci się realizować plany firmy MC-B. Wymagany język niemiecki lub angielski - szkolenia techniczne są w Niemczech.

NieNieNie

Nie polecam. Nierowny podzial obowiazkow - wlasciwie brak podzialu obowiazkow, szacunek u kierownictwa zdobywasz przesiadywaniem po godzinach - oczywiscie za darmo i praktycznie bez mozliwosci udokumentowania nadgodzin, caly czas musisz byc dostepny pod telefonem sluzbowym, brak szkolen - jakichkolwiek za to oczekuja od ciebie, ze bedziesz specjalista, zarobki marne, premia roczna - polowe ucinaja na dzien dobry, bo firma nie zrobila wyniku, jedynym plusem sa ogromne mozliwosci rozwoju, bo ze wszystkim musisz radzic sobie sam

@NieNieNie

Czy za pracę w nadgodzinach można odebrać sobie dzień wolny? Często pracodawcy oferują takie rozwiązanie swoim pracownikom. Nie jesteś zadowolony z wynagrodzenia . Czy dodatki do pensji mogą rekompensować tą niedogodność? Jak wygląda sprawa z rodzajem umów podpisywanymi z nowymi pracownikami? Stabilne zatrudnienie jest ważnym aspektem przy szukaniu pracy. Znalazłem ogłoszenia o pracę na stanowiska: asystentka i przedstawiciel handlowo-techniczny. Czy ktoś będzie wysyłał CV?

NieNieNie
@Paweł

Trzeba odebrac, bo nadgodziny nie sa platne. Nie ma zadnych dodatkow do wynagrodzenia, podwyzki sa symboliczne raz w roku. Umowa standardowa 3mce - 2 lata - nieokreslony. Na stabilnosc zatrudnienia mozesz liczyc, na wysokie wynagrodzenie tez, jesli umiesz sie sprzedac - kwestia pieniedzy w tej firmie to kolo fortuny

Lidia

@Kasia, jesteś zainteresowana praca w biurze? Niestety nie wiem w jakich godzinach pracują pracownicy biurowi. Może ktoś z obecnych pracowników mógłby odpowiedzieć na pytanie @Kasi? Jeśli jesteś zainteresowana zatrudnieniem to pracodawca obecnie szuka referenta do spraw logistyki i przedstawicieli handlowych w różnych lokalizacjach. Oferują umowę na czas określony, pełną wyzwań pracę, pozwalającą na ciągłe pogłębienie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych w młodym, ambitnym zespole, możliwość rozwoju zawodowego, pakiet socjalny. Napisz co o tym sądzisz?

@Lidia

Z racji wykształcenia bardziej byłabym zainteresowana pracą w dziale kadr i płac lub tez księgowości. Ale na ogłoszenie warto aplikować. Chętnych zazwyczaj jest wiele, więc warto wykorzystać każdą szanse i wysłać cv. Spytałam o te godziny ze względu na obowiązki rodzinne -;) w internecie są podane 8-15 ale czy to możliwe/ czy w tej firme pracuje się 7 h. Chciałam się upewnić.

W jakich godzinach pracuja biura w firmie?

Lidia

@niesluchaj, skoro tam pracowałaś dodaj kilka szczegółów dotyczących warunków pracy na Twoim stanowisku. Czy atmosfera w pracy była dobra? Dogadywałaś się z przełożonym i ze współpracownikami? Co możesz powiedzieć o dodatkach do wynagrodzenia? Obejmował Cię pakiet socjalny, szkolenia i premie? Twoja opinia, może pomóc innym użytkownikom forum w podjęciu zatrudnienia.

Lidia

@nie słuchaj rozumiem, że masz inne odczucia związane z pracą w MC-Bauchemie? Jesteś tu obecnie zatrudniony? Możesz coś więcej napisać na temat atmosfery tu panującej i relacji jakie są między przełożonym a pracownikiem?

niesluchaj
@Lidia

nie jestem zatrudniona, ale byłam i zmieniłam bo można się tam zestarzeć przy biurku, a i tak się nic nie zmienia...poza handlowcami, których cyklicznie się zatrudnia i zwalnia gdy nie przynoszą obrotu ( poza starymi wyjadaczami, którzy podzielili już tort miedzy siebie)

Lidia

@Oleńka czy również pracujesz na stanowisku PH i Twoja opinia wynika z doświadczenia w pracy z MC-Bauchemie? Z tego co piszesz, pracodawca docenia swoich współpracowników, stąd wieloletnie zatrudnienie innych. Czy możesz opisać jak firma docenia zaangażowanie pracownika? Dodatki do pensji, szkolenia, awans czy robi to w inny sposób?

nie słuchaj

na 100 % to pisze HR lub pełnomocnik ISO

M

Proszę o informację dotyczącą stanowiska Referent ds. Obsługi Klienta? Jakie godziny pracy, pensja, możliwości rozwoju i wszelkie ważne informacje. Z góry dziękuję.

xxx
@M

pensja blisko minimalnej, rozwój raczej wątpliwy chyba że jesteś po maturze i to Twoja pierwsza praca....atmosfera spoko, pracy raczej umiarkowana ilość

Oleńka

Nadgodziny są odbierane jako wolne, albo płatne po zakończeniu okresu rozliczeniowego, gdyby nie zdążyć z odświęceniem. Co prawda dotyczy to tylko tych nadgodzin, na które była przedtem zgoda przełożonego. Jest to wszystko rejestrowane, bo chyba taki obowiązek ma firma i musi się jakby co, takimi papierami wykazać, nie wiem do końca.

pracowałam tam
@Oleńka

przy czym prawie nigdy nie ma zgody kierownictwa na te nadgodziny ( chyba, że masz zostać na inwenturze, czy jakiejś wizytacji z DE) i tak pracownik zostaje bo swoje trzeba zrobić i jest tam przecież na własne życzenie

Oleńka

Firma działa w branży budowlanej, czyli latem ma sezon. I wtedy mogą się pojawić nadgodziny. Szkolenia są planowane, nie wszystkie potem realizowane, ale jak jest coś ciekawego, to da się przekonać kierownika, żeby a nie pracownika wysłał. Firma bardzo dba o znajomość swoich produktów wśród pracowników i to jest na najwyższym poziomie. Często przyjeżdżają też szkoleniowcy z firmy macierzystej i prezentują nowe produkty. O to bardzo się dba, bo produkty są naprawdę niezłej jakości, wiem, bo sama prywatnie próbowałam i nawet gościu, który kładł mi płytki, stweirdził, że dawno nie pracował na tak dobrym kleju.

Lidia

@Oleńka piszesz, że nadgodziny są odbierane jako wolne lub dostaje się za nie zapłatę. Czy zjawisko nadgodzin jest częste czy raczej sporadyczne? Jak oceniasz MC-Bauchemie jako pracodawcę? Czy w firmie można się rozwinąć, skorzystać ze szkoleń doskonalących umiejętności? MC-Bauchemie prowadzi obecnie procesy rekrutacyjne, czy jesteś w stanie określić w jaki sposób przebiega rozmowa kwalifikacyjna i na co zwrócić uwagę w trakcie jej trwania?

Lidia

@Zatrudniony, rozumiem, że masz zastrzeżenia co do organizacji pracy w MC-Bauchemie. Stąd Twoim zdaniem potrzeba pozostawania w miejscu pracy po godzinach. Jak ocenisz pozostałe aspekty zatrudnienia w tej firmie? Jak wygląda możliwość rozwoju zawodowego? Twoja wypowiedź zainteresuje osoby odwiedzające ten wątek w celu pozyskania aktualnych informacji o tym pracodawcy.

Lidia

@IBSLer, z Twojej wypowiedzi wynika, że w MC-Bauchemie nadgodziny nie są płatne. Czy w tej sytuacji są one obowiązkowe? Mógłbyś tę kwestię na tym forum wyjaśnić? Z pewnością osoby planujące współpracę z tą firmą chętnie zapoznają się z informacjami, które zdecydujesz się pozostawić w tym wątku.

GLE
@Lidia

@Lidia, nadgodziny nie są płatne jednak nikt nikogo do nadgodzin nie zmusza. Jeżeli zostajesz dłużej bo się nie wyrabiasz to wychodzisz np te dwie godziny wcześniej następnego dnia.

Zatrudniony
@GLE

Chyba trochę falszujesz MC rzeczywistość, powiedzmy sobie szczerze że praca jest delegowana nierównomiernie bez ściśle określonych kryteriów tylko na zasadzie widzimisię kierownictwa ad hoc, chaotycznie bez priorytetyzacji i hierarchizacji zadań. Wówczas jak najbardziej można mówić iż jest się zmuszanym do siedzenia po godzinach pod słynnym mottem" jak się nie wyrobiłes to dokończ, " lub "naucz się dysponować lepiej czasem pracy";) oczywiście nie należy Ci się ani odbiór godzin (warto tutaj nadmienić iż taki ewentualny odbiór godzin trzeba uzasadniać wnioskiem popartym mierzalnymi argumentami dlaczego się zostalo dłużej i uzyskać akceptację tego wniosku) ani tym bardziej dodatkowe pieniądze.

IBSLer

Dno, nie wiem kto tam chce pracować ale z tymi głodowymi stawkami nie opłaca się, lepiej iść obok do pracy. Problem jest z podstawowa odmierza ochronna w biurach robisz „darmowe” nadgodziny i jesZcze te zasiedziali pracownicy bez pojęcia bojący się o swoje stołki . Mc = beton

Lidia

@anonymous, przedstawiłeś warunki finansowe proponowane Ci przez MC-Bauchemie Sp. z o.o.. Czy mógłbyś uzupełnić swój wpis o pozostałe warunki zatrudnienia w oparciu, o które współpracujesz lub współpracowałeś z tą firmą?

miś

...po 2 latach nie żałuje mojej decyzji. ..kompletne dno. .dna. ..nigdy w życiu

Wyeksploatowany

A co można powiedzieć o firmie na której czele stoi "triumwirat", metody eksploatacji pracownika wypracowane i doskonalone przez sąsiadów zza zachodniej granicy już od czasów zaborów. Najlepszy model zarządzania "Daj pozorną władzę Polakowi aby chcąc się wykazać szedł po trupach". Polecam bezrobotnym nie chcącym się napracować !

Zostaw merytoryczną opinię o MC-Bauchemie Sp. z o.o. - Środa Wielkopolska

• Jak się pracuje w MC-Bauchemie Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MC-Bauchemie Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MC-Bauchemie Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MC-Bauchemie Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w MC-Bauchemie Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MC-Bauchemie Sp. z o.o.