TELUS International Europe

Opinie o TELUS International Europe

Rozczarowany były pracownik

Od czego by tu zacząć? Prawdopodobnie od tego, ze wszystkie negatywne komentarze są prawdziwe, pozytywne prawdopodobnie zostały napisane przez HR. Pracowałam w projekcie modowym. TM zachowujący się skandalicznie, bez szacunku do drugiej osoby. Błaganie o przerwę, wywyższanie się (a przecież jesteśmy na tym samym poziomie w hierachii jak zostaliśmy zapewnieni). Wyręczanie się agentami w prowadzeniu szkoleń, dodatkowy brak wynagrodzenia. Otrzymanie dnia urlopu czasem graniczyło z cudem.

Również rozczarowany
@Rozczarowany były pracownik

Błaganie o przerwę wybitnie żenujące, brak pomocny, nieelastyczny czas pracy, ksiazke można napisać…

potwierdzam, w razie czego jest udostępniany komputer do domu, spoko sprawa, bo nie trzeba swojego eksploatować. na HO też się fajnie pracuje bo mimo, że nie jestem w biurze, zawsze uzyskam wsparcie, czy pomoc. Korpo jak korpo, ale nie ma co narzekać. Kwestia też nastawienia i podejścia, większość rzeczy idzie się dogadać, mam fajnych współpracwników, i od razu lepiej się pracuje :)

Wiecie, czy TELUS International Europe udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Pracownica

Nie. Udostępniają kompa jak chcesz pracować na HO, ale jest to stacja + ekran + klawiatura + mysz + słuchawki, które i tak dostajesz do pracy obojętnie czy z biura czy z domu.

Pracuję na pewnym projekcie modowym w tej firmie. Milionów się może nie zarabia, ale jak na call center jest dobrze. Premia nie jest trudna do wypracowania, wystarczy chcieć. Współpracownicy też bardzo na plus, wszyscy do siebie pozytywnie nastawieni. Management też oceniam pozytywnie. Zarówno ten od poszczególnych zespołów jak i ten czuwający nad całym projektem. Jak tylko jest odpowiednia ilość osób na zmianie to można się dogadać ze wszystkim, wolne, lunche.... Jedynym minusem jest program, na którym pracujemy. Usterki techniczne są na porządku dziennym. Ale z fajnym zespołem można wszystko przeżyć! Dobre nastawienie i można się wspaniale dogadać z każdym!

Każdemu dają 5000brutto. Zatrudniają osoby bez kwalifikacji i nie uznają żadnych kwalifikacji. Jedynie swoje błędne widzi mi się uznają. Kłamali na pierwszej rozmowie, że nie robią testów, a dokładniej Szymon kłamał, i powiedziałem po raz kolejny prosto z mostu, że nie robię testów i tylko rozmawiam telefonicznie a na drugi dzień wyskakują z testami i wideorozmową, więc za taką kwotę żegnam go przypominając, co mówiłem poprzedniego dnia i odkładam słuchawkę. Poziom wymagań, płacy i przebieg rekrutacji nieadekwatny do stanowiska. Jak nie uznają dyplomów wydawanych przez rząd federalny Niemiec, to niech napiszą do niego odwołanie, że nie zgadza im się coś z ich widzi mi się.

Czy mógłbym zacząć w listopadzie? Mi tam wisi co będzie w listopadzie. Może wybuchnie wojna w listopadzie. Albo ktoś zje kaczkę pieczoną:) Widać, że komentarze na goworku zgadzają się z tym samym, czego dowiedziałem i ludzie rzucają to, bo dużą jest rotacja i nikt nie chce z firmą pracować. Widać, że rozmowy robią sobie tylko dla towarzystwa, a przecież nikt nie idzie do pracy dla towarzystwa. Towarzystwo ma się poza pracą.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Niezadowolona

Potwierdzam wypowiedź. Konkursy faktycznie wygrywają tylko HR i Campus. Żenada. Może zastanówcie się, organizatorki, dlaczego nikt nie bierze udziału skoro wiemy, że główne nagrody przypadną dla Was. Jako organizatorki nie powinnyście brać udziału we własnych konkursach. To niemoralne. W dobie covidu konkursów już nie ma a HR nawet nie pojawia się w pracy. Może to i dobrze, nikogo nie irytują. Od czasu do czasu pojawia się tylko pani ę i ą z Campusu (przerost formy nad treścią) by przez pół dnia pokolorować białą tablicę i zrobić z siebie znowu pośmiewisko. Ale to nic- jeśli jesteś w kolesiostwie rządzących to za bazgroły wypłacą Ci dniówkę. A Ty agencie zasuwaj i błagaj o zgodę na wyjście ba przerwę.

agentos

jestem pracownikiem od czasow pandemii, na plus praca HO, z grafikiem tez nie ma problemow, jak na studenta uważam, że wszystko gra, jestem w stanie pogodzic i studia i prace, a ludzie sa naprawde pomocni

prawda

Nigdy nie dawałem komentarzy ale mam dość i muszę wyrazić opinię. Pracuję na projektach modowych od kilku lat i niejedno doświadczyłem. Zero możliwości awansu, no chyba że słodzisz rządzącym a zwłaszcza temu głównemu. Kompetencje się nie liczą, za to kolesiostwo tak, i to jak. Gdzie są wyniki ankiety, którą wypełnialiśmy a w której pisaliśmy o naszych bolączkach. Minęło kilka miesięcy i wciąż nic: aż tak źle wypadł Gdańsk? Wszystkie 'krytykujące' tu wpisy są prawdziwe. Skomlenie o przerwę było i zawsze będzie poniżające, na stanowiskach rządzących są osoby niekompetentne (bardzo młode stąd brak doświadczenia pewnie), ich kłamstwa że 'nikt nikogo nie będzie zwalniał, a na pewno nie tych z dobrymi wynikami' a zwalniają grupowo; o podwyżce zapomnij bo 'nie możemy działać wbrew prawu o dyskryminacji wynagrodzeń. Masakra. Ale są i pozytywy, np. były konkursy pieczenia ciasta/babeczek itp. Szkoda, że zawsze były wygrywane przez organizujących czyli HR i MN :) No i ileż można czekać na zaświadczenie od FIN? Kontakt z tą starszą Panią graniczy z cudem. Nie wspominając, że nie raz rachunek do mojej umowy otrzymałem, nie tylko ja, od chłopaka z Welcome Desk! Rachunek nie był w kopercie - nie wiem kto jeszcze widział moje wynagrodzenie. Ochrona danych poufnych się kłania. Gdzie są wyniki ankiety? I teraz albo mój wpis zostanie usunięty, albo pojawią się opinie negatywne o firmie ale jednak przedstawiające CCC pozytywnie - taka gierka, albo HR jako anonim zapyta się czy są jakieś dodatkowe bonusy w firmie ? I tak, wiem, mogę zmienić robotę ale i tak nie zwalnia to rządzących z poniżania i kłamania pracownikom i uciszania gdy śmią się poskarżyć.

neutralnie

jestem pracownikiem w firmie od pewnego czasu. Jesli chodzi o sprawy ogolne, jest dosc ok. Grafik nie jest do konca elastyczny, czesto godziny pracy narzucane sa odgornie, czasem mozna dokonac zmian, czasem nie, wiadomo odpowiednia ilosc osob musi byc na kazda zmiane. TMowie z ktorymi wspolpracujemy raczej na plus, PM na plus, większosc osob pozytywnie nastawiona, dośc zyczliwa. Jak w komentarzach poprzednikow jest tez osoba z ktora dosc cieko wyglada wspolpraca, osoba od spraw technicznych i zarzadzania czasu. Nie chce nikogo urazic ale osoby na pewnych stanowiskach powinny przejawiac wiecej szacunku w kontaktach miedzyludzkich. Poza atmosferą firma bardzo pilnuje czasu pracy, urlopow, to jest najwiekszy plus tej firmy. Minus to zdecydowanie zarobki, duzo pracy, czesto zmieniajace sie procedury, wyplaty bardzo niskie, premie tez nie zachecajace do dawania z siebie wiecej niz minimum. Zdecydowanie praca na chwile, po paru przepracowanych miesiacach nastepuje wyczerpanie i brak odpowiedniej motywacji do pracy. Ogólna ocena 3/6

nie jest zle

Niektórzy managerowie i pracownicy na wyższych stanowiskach robią czasem łaskę że odpowiedzą kiedy się o coś zapyta o coś w zakresie ich obowiązków ale to norma, to nie jest pierwsza firma w której się z tym spotykam. Mimo wszystko są też osoby które się starają i nie mogę im nic zarzucić. Jest kilku bardzo dobrych managerów którym szczerze zycze podwyżki. Czasem jest ciężko i czuć dużą presję na wydajność ale tak wyglada praca w większości miejsc gdzie nie ma się za dużo kwalifikacji. Kiedy troche się zepnie to faktycznie widac to po premii czyli na plus. To nie jest firma idealna, raczej nie do pracy do konca zycia ale mimo wszystko na jakis czas mogę polecić

Proste

Na plus: Spoko ludzie, pieniadze na czas i mozliwosci szlifowania jezyka Minus: Przydaloby sie wiecej kasy

Kolega z pracy

Pracuje w CCC od 4 lat, byłem w dwóch projektach. Mimo tego, że to jedna firma, to rzeczywiście praca i atmosfera na projektach może się nieco różnić, ale nie zmienia to faktu, że jeśli coś się nie podoba, to można to zgłosić i szukac rozwiązan. Ja tak zrobiłem i normalnie mnie wysłuchano, porozmawiano i po jakimś czasie było rozwiązanie, które faktycznie wprowadziło zmianę. Nie rozumiem, dlaczego niektóre osoby piszą tak, jakby menadżerowie byli obojętni na agentów, jakby byli wrogami. Jeżeli nie masz najlepszych relacji z team leaderem, to idź do kierownika projektu albo do szefa. Przeciez to jest w ich interesie i u mnie to się sprawdziło i nie miałem żadnych problemów przez to. Miałem przez te 4 lata kilka sytuacji osobistych, które wpływały na pracę i wystarczyło porozmawiać i wszystko się ułożyło, nie robiono mi problemów, spotkałem się z wyrozumiałością i proponowano mi rozwiązania, które były zarówno dla mnie, jak i dla firmy korzystne. Da się dogadać, ale trzeba się odezwać wprost. A kasa? Zawsze może być lepsza, podwyżki cen w sklepach mnie również dotycza, ale i o tym porozmawiałem i wytłumaczono mi, ze to zależy tez od klienta, nie tylko CCC o tym decyduje, wiec nie ma co winić za to menedżerów.

Kolorowa

Świetnie czuję się w tej pracy. Mamy owocowe dni bez owoców, bo jesteśmy w domu, ale za to dostajemy kolorowanki i farbki.

Stop korpo wyzyskowi

Stop korpo wyzyskowi. Ludzie pamiętajcie, że macie wybór i nie godźcie się na warunki jakie dyktuje ta firma. Praca może być o wiele ciekawsza, rozwojowa i lepiej płatną, wystarczy trochę poszukac. Firmy lokalne, nie bazujące na najtańszej siłę roboczej pot. Outsourcing także istnieją. To Wy jako pracownicy wyznaczanie standardy. Jaki były pracownik nie żałuję ani chwili tego, że złożyłem wypowiedzenie w CCC i znalazłem prace, w której się realizuje :)

Gda

Niestety musze się zgodzić z moim przedmówcą, w firmie nie ma szansy na awans, zatem jeśli się tam zatrudniasz jestes SKAZANY na najniższą krajową, jest to okrutne tym bardziej, że ceny wszystkiego rosną. Managerowie i szefowie dziwią się, że tyle ludzi odchodzi? Niech się nie dziwią bo jest to praca praktycznie tylko za jedzenie+trzeba jeszcze dopłacić. Zdecydowanie nie polecam tego pracodawcy!!!

Agent Z

Niestety jestem już dłuższą chwilę na projekcie modowych marki, której (usunięte przez administratora). Niestety praca wymagająca za małe pieniądze (usunięte przez administratora). zeby utrzymac się za takie pieniądze niestety trzeba sie albo dobrze nagłowić albo mieć silną psychikę. Jak wspomniałam wyżej niestety najbardziej frustrujące jest, że managerowie co chwila do Ciebie piszą ze masz cos robic bo wiadomo tutaj nie mozna nic nie robić:) Na każdym kroku jesteś oceniany, to nie, tamto nie. Uważam osobiście, że jeśli pracodawca płaci najniższą krajową to powinien wymagać jak najmniej skoro ma czelność tyle płacić, a dwa czy nie uważacie, że pracodawca płacący najniższą kwotę, którą można zarobić w Polsce po prostu nie ma szacunku do swoich pracowników skoro płaci im jak osłom niosącym wodę? Na szczęście nie tylko ja tak myślę, i na szczęście niebawem posypią się wypowiedzenia w tej firmie ze strony pracowników, nie tylko moje. PS w tej firmie awansują jedynie lizodupy, i przyjaciele TM, a nie uczciwie pracujący pracownicy

@Agent Z

Dziękuję za Twoją wypowiedź. Rozumiem, że nie polecasz pracy w tym przedsiębiorstwie właśnie z wyżej wymienionych przez Ciebie względów. Uważam jednak, że zawsze można porozmawiać z pracodawcą o podwyżce, a nuż się uda. Możesz napisać, czy w tej firmie są właśnie jakieś dodatki płacowe do wynagrodzenia lub inne ciekawe benefity?

Gda
@Ewa

Oczywiście, że nie. Każdy twój przelew jeśli będziesz nawet pracowac na pelny etat, to pierwsza cyfra czterocyfrowej liczby będzie wynosić 2 :) Natomiast nie jeden agent prosił już o podwyżkę bez skutku. Tu podwyżki są dopiero w momencie gdy rząd podniesie najniższą

Pracownica

Jestem tu dłuższą chwilę. Nie mam żadnych problemów z firmą, sprzętem, wymaganiami czy premia. Bardzo doceniają gdy chcesz i pracujesz ciężko i znajdą ci coraz lepsze możliwości rozwoju. Nigdzie nie jest idealnie, ale warto doceniać miejsca gdzie jest na plus. Polecam. Jako miejsce na chwilę i jako miejsce na dłużej. :)

Agent 2

Niestety to co było powiedziane na rozmowie rekrutacyjnej nie do końca pokrywa się z tym co przedstawiono na szkoleniu ( miała być opcja wyboru kanału czat mail lub tel, a wrzucili wszystkich na tel mimo że zaznaczyłem, że nie mam warunków przy pracy zdalnej obsługi tel. )

Agent

Umowa zlecenie,(usunięte przez administratora) brutto. Praca na własnym laptopie ( mieli dać sprzęt ale przy podpisywaniu umowy okazało się ,że jednak nie dadzą. Zaproponowali go dopiero po miesiącu pracy). Szkolenie nieco chaotyczne ( TM lała wodę przez pierwsze dwa dni, potem kolejne osoby przekazywały rozne wersje, przez co pierwszy dzień pracy był traumatyczny, okazało się, że nie przekazano nam wszystkiego, a TM nie odpowiadają zawsze na pytania więc czasem nie wiadomo co robić). Elastyczny grafik ok, ale chyba zatrudniali kogo się da i obcinają godziny, bo jest za dużo ludzi a za mało pracy. Żeby dostać premię, marną dość, trzeba się sporo napracować. Poza stawką godzinową żadnych dodatków, żadnych motywujących akcji. Atmosfera? Nie wiem. Przy pracy zdalnej ciężko to ocenić

Agent

Do czasu gdy projekt modowy ZL był mały było wszystko super. Gdy przestali zwracać uwagę na to kogo awansują i zatrudniają to mocno się pogorszyło. Na CCC jako firma nie jestem w stanie powiedzieć złego słowa. Wypłaty, nagle sytuacje życiowe , prośby wszystko przebiega bez problemu lecz gdy mówimy o wewnętrznym menagmencie projektów robi się problem. Osoby które zostały menagerami w ogóle się nie nadają . Nie ogarniają pytań zadanych przez pracowników , swoich obowiązków. Niesamowicie często słyszy się nie wiem, nie mogę pomóc. To kto może. CCC jest super projekt coraz bardziej na nie

Brawo

Brawo dla osoby "Niesmak" za zamieszczenie niamalże identycznych wpisów jednego popołudnia - nikt się nie zorientuje, że chcesz po prostu sprawić przykrość danej osobie, brawo Ty! Jakoś nie słyszałam, by ktoś miał jakiś problem z Real Time Managerem i sama też nigdy nie zostałam źle potraktowana. Ludzie czasami mylą jednak zwrócenie komuś na coś uwagi z brakiem szacunku.

Zostaw merytoryczną opinię o TELUS International Europe - Gdańsk

• Jak się pracuje w TELUS International Europe?

Zobacz opinie na temat firmy TELUS International Europe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 168.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TELUS International Europe?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 142, z czego 31 to opinie pozytywne, 91 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TELUS International Europe?

Kandydaci do pracy w TELUS International Europe napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TELUS International Europe