TELUS International Europe

2.6 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o TELUS International Europe

_pracownik_

bardzo cenie sobie pracę w CCC, przede wszystkim ze względu na elastyczny grafik i możliwość pracy HO. ostatnio była zorganizowana również integracja online, fajna zabawa :)

gfsd

jestem w tej firmie już dość długo, wiec mogę się wypowiedzieć. korpo jak korpo, ale w CCC pracuje się zdecydowanie najlepiej, ci którzy twierdza inaczej zachęcam do pracy w pewnej korpo w Gdyni. to dopiero zobaczycie co to jest mordor. w CCC atmosfera super, ekipa genialna a firma rzetelna i nie da swojemu pracownikowi krzywdy zrobić. z czystym sumieniem zachęcam.

Bardzo fajna firma. Cudowni, pomocni ludzie. Wszyscy sie znaja, pomagaja sobie i panuje naprawde fajna, przyjazna atmosfera. Firma dba o pracownikow: owoce, tania silownia, Lux Med, konkursy a ostatnia integracja na plazy byla rewelacyjna! Lubie tu przychodzic bo zawsze witaja mnie usmiechem i mam cudowny team.

Czytając te wszystkie opinie można się bardzo zrazić i zdecydować, że nie podejdzie się nawet do spotkania z CCC. Kiedy w rzeczywistości komentarze nie oddają tego, co jest naprawdę. Nie mówię, że firma jest wspaniała i nie ma żadnych wad, bo w każdej coś się znajdzie, jednak czuję sie tutaj naprawdę dobrze. Nie wiem czy gdziekolwiek indziej znalazłabym taką atmosferę w pracy jak tutaj. Wszyscy się znają, nikt na nikogo krzywo nie patrzy, wręcz przeciwnie, jeżeli potrzebujesz pomocy, to ją otrzymasz. Jest to taka praca, do której wstaję codziennie z uśmiechem na twarzy. Myślę, że to ludzie tworzą firmę, a obecni ludzie sa wspaniali.

Coraz gorzej Nowy wpis

Tak jak wspomniała kolezanka/kolega ponizej, niestety chcą abyśmy wrocili do biura na hybrydowe, gdzie mamy obecnie po 4-5 tys dziennie zakazen obecnie, ciekawe jak bedzie dzisiaj, bo pisząc tę opinię jest godzina 9:37, a dane są publikowane o 10:00. Mam czystą nadzieję, że te opinie są czytane przez pracowników firmy, gdyż nie może być tak że firma bedzie narazac moje zdrowie przez swoje widzimisie. Mam nadzieje ze się otrząsną, i zostaniemy w domu jeszcze przez przynajmniej 2 lata. Nie ukrywam ze jest to plus dla nas agentow, jak i dla nich samych gdyz zaoszczedzaja na prądzie oraz innych czynnikach. Sporo osob tez mowilo miedzy sobą, że się zwolnią jesli wrocą do biura przymusowo. Nikt nie bedzie ryzykowal zdrowia ANI ZYCIA dla paru zlotych ;)

tragedia Nowy wpis

Ostatnio firma zapewnila nas na jednym z projektow modowych, ze beda podwyzki od nowego roku. Jak wiadomo najnizsza krajowa wynosi obecnie 2800 a my mamy (usunięte przez administratora), a od nowego roku najnizsza ma wyniesc 3010 PLN wiec logiczne ze musza dac podwyzki, bo mniej niz najnizsza nie mogą dac XDDD jedna wielka propaganda firmowa. W dodatku chcą jeszcze aby wracali do biura na hybrydowe, gdzie obecnie jest po 3-4 tys zakazen dziennie, a ma byc nawet jeszcze wiecej, jak widac firma nie dba o pracownikow

Rozczarowana Nowy wpis

Przykro mi zwyczajnie z powodu tego co dzieje się w firmie. A szczególnie na pewnym projekcie modowym, ktorego nazwa (usunięte przez administratora). Na tym projekcie pracownicy są poddawani szczególnym represjom tj. niskie zarobki, nie adekwatne do wykonywanej pracy, a także łżenie o przerwę jak pies. Jeśli firma nic z tym nie zrobi, wkrótce sam szef projektu, ktorego nazwisko (usunięte przez administratora) bedzie pracował za 10 :)

pracownik Nowy wpis
@Rozczarowana

a możesz jakoś nie wprost opisać o który projekt chodzi? bo zastanawiam się czy na każdym modowym tak jest czy na tym na którym jestem

W szoku

Niestety po cudownym okresie w jednym projekcie, po transferze do innego moja opinia uległa pogorszeniu. Niestety na stanowiskach wyższych są osoby które zwyczajnie nie umieją odpowiednio zarządzać ludźmi. Są to osoby młode. Chyba aż za. Na stanowisku osoby która powinna wspomóc płynność pracy jest osobą która jawnie mobbinguje pracowników jeśli wydarzy się cokolwiek. Jedynie co super to inni agenci. Wyżej? Dramat. Sama firma w sobie jest super, jednak struktura zarządzania w projekcie (domyślacie się) jest masakryczna. Bardzo przykro gdy siada się do komputera i nie czuje się już tego i zwyczajnie czuje się demotywacje, która pogłębia gnębienie różnych osób w tym też ciebie. Firma na 10/10. Tylko niektóre projekty bardzo mocno nie grają jako przyjazna firma. Jeśli czytają to osoby z HR, to zwróćcie uwagę. Jest to małe piekiełko.

@W szoku

Ciekawe kogo masz na myśli pisząc „osoba która jawnie (usunięte przez administratora)innych pracowników” - ciekawe czy mamy te same odczucia…

zawiedziona
Użytkownicy czekają na odpowiedź 27 dni.

Jak kolega/kolezanka ponizej, niestety również jestem zawiedziona postawą firmy w ostatnim czasie. Jesteśmy zatyrani. Mamy coraz wiecej roboty, a płaca wciąż taka sama, mimo nawet rosnącej inflacji. Wyobrazacie sobie pracowac i utrzymywac sie samemu za (usunięte przez administratora) netto? Niestety jest to niewykonalne. Cieszę się że otrzymuje pomoc od rodziców, i mieszkam z chlopakiem, inaczej musialabym zbierać szczaw i mirabelki. Akcje typu owocowe środy albo darmowa kawa, mają tylko zamydlić oczy, gdy czlowiek patrzy na przelewy od firmy :) Na szczęście ta agonia nie potrwa długo

WX

Niestety również przyszło mi pracować na projekcie modowym w powyższej firmie. Sama atmfosfera oraz warunki pracy są spoko. Jednakze charakter pracy ktory sie wykonuje, zarobki powinny wynosic conajmniej (usunięte przez administratora), a nie tak jak teraz ok (usunięte przez administratora). Jestem uważany za jednego z lepszego agentów w projekcie, jednakże niska płaca zmusza mnie do porzucenia tej firmy w najblizszym czasie : )

były pracownik

Z tymi przerwami to trochę prawda, często TM mają jakby problem z tym, że chcesz zejść na przerwę, która w teorii ci przysługuje. Nie zawsze tak jest, zależy od osoby. Jeśli jakiś TM to czyta, to plis zastanówcie się nad tym tematem, na pewno da się to ogarnąć i ludzie nie byliby tak styrani

Rozczarowany były pracownik

Od czego by tu zacząć? Prawdopodobnie od tego, ze wszystkie negatywne komentarze są prawdziwe, pozytywne prawdopodobnie zostały napisane przez HR. Pracowałam w projekcie modowym. TM zachowujący się skandalicznie, bez szacunku do drugiej osoby. Błaganie o przerwę, wywyższanie się (a przecież jesteśmy na tym samym poziomie w hierachii jak zostaliśmy zapewnieni). Wyręczanie się agentami w prowadzeniu szkoleń, dodatkowy brak wynagrodzenia. Otrzymanie dnia urlopu czasem graniczyło z cudem.

Również rozczarowany
@Rozczarowany były pracownik

Błaganie o przerwę wybitnie żenujące, brak pomocny, nieelastyczny czas pracy, ksiazke można napisać…

potwierdzam, w razie czego jest udostępniany komputer do domu, spoko sprawa, bo nie trzeba swojego eksploatować. na HO też się fajnie pracuje bo mimo, że nie jestem w biurze, zawsze uzyskam wsparcie, czy pomoc. Korpo jak korpo, ale nie ma co narzekać. Kwestia też nastawienia i podejścia, większość rzeczy idzie się dogadać, mam fajnych współpracwników, i od razu lepiej się pracuje :)

Wiecie, czy TELUS International Europe udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Pracownica
@Pytanie

Nie. Udostępniają kompa jak chcesz pracować na HO, ale jest to stacja + ekran + klawiatura + mysz + słuchawki, które i tak dostajesz do pracy obojętnie czy z biura czy z domu.

Pracuję na pewnym projekcie modowym w tej firmie. Milionów się może nie zarabia, ale jak na call center jest dobrze. Premia nie jest trudna do wypracowania, wystarczy chcieć. Współpracownicy też bardzo na plus, wszyscy do siebie pozytywnie nastawieni. Management też oceniam pozytywnie. Zarówno ten od poszczególnych zespołów jak i ten czuwający nad całym projektem. Jak tylko jest odpowiednia ilość osób na zmianie to można się dogadać ze wszystkim, wolne, lunche.... Jedynym minusem jest program, na którym pracujemy. Usterki techniczne są na porządku dziennym. Ale z fajnym zespołem można wszystko przeżyć! Dobre nastawienie i można się wspaniale dogadać z każdym!

Niezadowolona

Potwierdzam wypowiedź. Konkursy faktycznie wygrywają tylko HR i Campus. Żenada. Może zastanówcie się, organizatorki, dlaczego nikt nie bierze udziału skoro wiemy, że główne nagrody przypadną dla Was. Jako organizatorki nie powinnyście brać udziału we własnych konkursach. To niemoralne. W dobie covidu konkursów już nie ma a HR nawet nie pojawia się w pracy. Może to i dobrze, nikogo nie irytują. Od czasu do czasu pojawia się tylko pani ę i ą z Campusu (przerost formy nad treścią) by przez pół dnia pokolorować białą tablicę i zrobić z siebie znowu pośmiewisko. Ale to nic- jeśli jesteś w kolesiostwie rządzących to za bazgroły wypłacą Ci dniówkę. A Ty agencie zasuwaj i błagaj o zgodę na wyjście ba przerwę.

agentos

jestem pracownikiem od czasow pandemii, na plus praca HO, z grafikiem tez nie ma problemow, jak na studenta uważam, że wszystko gra, jestem w stanie pogodzic i studia i prace, a ludzie sa naprawde pomocni

prawda

Nigdy nie dawałem komentarzy ale mam dość i muszę wyrazić opinię. Pracuję na projektach modowych od kilku lat i niejedno doświadczyłem. Zero możliwości awansu, no chyba że słodzisz rządzącym a zwłaszcza temu głównemu. Kompetencje się nie liczą, za to kolesiostwo tak, i to jak. Gdzie są wyniki ankiety, którą wypełnialiśmy a w której pisaliśmy o naszych bolączkach. Minęło kilka miesięcy i wciąż nic: aż tak źle wypadł Gdańsk? Wszystkie 'krytykujące' tu wpisy są prawdziwe. Skomlenie o przerwę było i zawsze będzie poniżające, na stanowiskach rządzących są osoby niekompetentne (bardzo młode stąd brak doświadczenia pewnie), ich kłamstwa że 'nikt nikogo nie będzie zwalniał, a na pewno nie tych z dobrymi wynikami' a zwalniają grupowo; o podwyżce zapomnij bo 'nie możemy działać wbrew prawu o dyskryminacji wynagrodzeń. Masakra. Ale są i pozytywy, np. były konkursy pieczenia ciasta/babeczek itp. Szkoda, że zawsze były wygrywane przez organizujących czyli HR i MN :) No i ileż można czekać na zaświadczenie od FIN? Kontakt z tą starszą Panią graniczy z cudem. Nie wspominając, że nie raz rachunek do mojej umowy otrzymałem, nie tylko ja, od chłopaka z Welcome Desk! Rachunek nie był w kopercie - nie wiem kto jeszcze widział moje wynagrodzenie. Ochrona danych poufnych się kłania. Gdzie są wyniki ankiety? I teraz albo mój wpis zostanie usunięty, albo pojawią się opinie negatywne o firmie ale jednak przedstawiające CCC pozytywnie - taka gierka, albo HR jako anonim zapyta się czy są jakieś dodatkowe bonusy w firmie ? I tak, wiem, mogę zmienić robotę ale i tak nie zwalnia to rządzących z poniżania i kłamania pracownikom i uciszania gdy śmią się poskarżyć.

neutralnie

jestem pracownikiem w firmie od pewnego czasu. Jesli chodzi o sprawy ogolne, jest dosc ok. Grafik nie jest do konca elastyczny, czesto godziny pracy narzucane sa odgornie, czasem mozna dokonac zmian, czasem nie, wiadomo odpowiednia ilosc osob musi byc na kazda zmiane. TMowie z ktorymi wspolpracujemy raczej na plus, PM na plus, większosc osob pozytywnie nastawiona, dośc zyczliwa. Jak w komentarzach poprzednikow jest tez osoba z ktora dosc cieko wyglada wspolpraca, osoba od spraw technicznych i zarzadzania czasu. Nie chce nikogo urazic ale osoby na pewnych stanowiskach powinny przejawiac wiecej szacunku w kontaktach miedzyludzkich. Poza atmosferą firma bardzo pilnuje czasu pracy, urlopow, to jest najwiekszy plus tej firmy. Minus to zdecydowanie zarobki, duzo pracy, czesto zmieniajace sie procedury, wyplaty bardzo niskie, premie tez nie zachecajace do dawania z siebie wiecej niz minimum. Zdecydowanie praca na chwile, po paru przepracowanych miesiacach nastepuje wyczerpanie i brak odpowiedniej motywacji do pracy. Ogólna ocena 3/6

nie jest zle

Niektórzy managerowie i pracownicy na wyższych stanowiskach robią czasem łaskę że odpowiedzą kiedy się o coś zapyta o coś w zakresie ich obowiązków ale to norma, to nie jest pierwsza firma w której się z tym spotykam. Mimo wszystko są też osoby które się starają i nie mogę im nic zarzucić. Jest kilku bardzo dobrych managerów którym szczerze zycze podwyżki. Czasem jest ciężko i czuć dużą presję na wydajność ale tak wyglada praca w większości miejsc gdzie nie ma się za dużo kwalifikacji. Kiedy troche się zepnie to faktycznie widac to po premii czyli na plus. To nie jest firma idealna, raczej nie do pracy do konca zycia ale mimo wszystko na jakis czas mogę polecić

Proste

Na plus: Spoko ludzie, pieniadze na czas i mozliwosci szlifowania jezyka Minus: Przydaloby sie wiecej kasy

Kolega z pracy

Pracuje w CCC od 4 lat, byłem w dwóch projektach. Mimo tego, że to jedna firma, to rzeczywiście praca i atmosfera na projektach może się nieco różnić, ale nie zmienia to faktu, że jeśli coś się nie podoba, to można to zgłosić i szukac rozwiązan. Ja tak zrobiłem i normalnie mnie wysłuchano, porozmawiano i po jakimś czasie było rozwiązanie, które faktycznie wprowadziło zmianę. Nie rozumiem, dlaczego niektóre osoby piszą tak, jakby menadżerowie byli obojętni na agentów, jakby byli wrogami. Jeżeli nie masz najlepszych relacji z team leaderem, to idź do kierownika projektu albo do szefa. Przeciez to jest w ich interesie i u mnie to się sprawdziło i nie miałem żadnych problemów przez to. Miałem przez te 4 lata kilka sytuacji osobistych, które wpływały na pracę i wystarczyło porozmawiać i wszystko się ułożyło, nie robiono mi problemów, spotkałem się z wyrozumiałością i proponowano mi rozwiązania, które były zarówno dla mnie, jak i dla firmy korzystne. Da się dogadać, ale trzeba się odezwać wprost. A kasa? Zawsze może być lepsza, podwyżki cen w sklepach mnie również dotycza, ale i o tym porozmawiałem i wytłumaczono mi, ze to zależy tez od klienta, nie tylko CCC o tym decyduje, wiec nie ma co winić za to menedżerów.

Kolorowa

Świetnie czuję się w tej pracy. Mamy owocowe dni bez owoców, bo jesteśmy w domu, ale za to dostajemy kolorowanki i farbki.

Stop korpo wyzyskowi

Stop korpo wyzyskowi. Ludzie pamiętajcie, że macie wybór i nie godźcie się na warunki jakie dyktuje ta firma. Praca może być o wiele ciekawsza, rozwojowa i lepiej płatną, wystarczy trochę poszukac. Firmy lokalne, nie bazujące na najtańszej siłę roboczej pot. Outsourcing także istnieją. To Wy jako pracownicy wyznaczanie standardy. Jaki były pracownik nie żałuję ani chwili tego, że złożyłem wypowiedzenie w CCC i znalazłem prace, w której się realizuje :)

Zostaw merytoryczną opinię o TELUS International Europe - Gdańsk

TELUS International Europe