TELUS International Europe

Opinie o TELUS International Europe

Ściema

(usunięte przez administratora)To oferujemy: -Kompleksowe szkolenie produktowe i intensywne wdrożenie do pracy -Wewnętrzne szkolenia i możliwości kształcenia się -Praca zdalna lub w biurze -Możliwości awansu w naszej międzynarodowej firmie -Stałe wynagrodzenie oraz atrakcyjne bonusy uznaniowe -Wysoce zmotywowany i oddany zespół z płaską hierarchią i nieformalną kulturą -Nowoczesne biuro w kompleksie Olivia Business Centre z nowoczesnymi miejscami pracy, jak i darmowymi napojami i owocami -Prywatna opieka medyczna (usunięte przez administratora)

zf

O firmie można powiedzieć dużo, głównie o braku kompetencji kogokolwiek zaczynajac od managerów na nie jakim(usunięte przez administratora)którzy mniej wiedza niż ich pracownicy. Totalna zabawa w szkole, brak kompetentnych managerów. Za nadgodziny płacone grosze, zero wytchnienia. Do samej toalety trzeba pytać o pozwolenie. Jeżeli nie masz własnego zdania możesz zginąć pod pasywnym odpowiedziami managerów nie wszystkich oczywiście. Tragiczna płaca nieszanująca pracownika zabierająca jakiekolwiek minuty. Kiedy jesteś dłużej w toalecie lub spóźniasz się kilka minut od razu dzwoni do ciebie telefon pytający gdzie jesteś. Tragedia z grafikiem, zero wyrozumiałości dla pracownikow trzeba się prosić żeby żeby poczuli swoją władze nad tobą. Comiesięczne problemy z wypłatami, nigdy nie zgadzała się premia lub podstawa wypłaty po czym księgowość odstawiała z kwitkiem tłumacząc ze wszystko jest w porządku. Ogólnie atmosfera pomiędzy konsultantami była bez zastrzeżeń, ale jeżeli nie utrzymujesz przyjacielskich kontaktów z managerami możesz zapomnieć o przyjemnościach. Nieprofesjonalne podejścia do spotkań. Praca nie jest wymagająca ale niekończący się stres i presja może wykończyć pracownika. Świadectwo pracy zawiera mniej dni urlopowych niż powinno. Bałagan. Młodzi ludzie na wyższych stanowiskach zarabiający marne grosze. Zwolnienie się było jedna z lepszych decyzji jaka zrobiłem. Luźna atmosfera nie zawsze pomaga w pracy „korpo”. Do profesjonalizmu wszystkim tam daleko. Sam czytałem w trakcie pracowania tam opinie na portalu gowork i zgadzam się z każda w 100% jeżeli chodzi o prace konsultanta na infolinii nie polecam. W żadnej pracy nie przeżyłem takiego stresu i nerwów jak w tej.

@zf

w punkt!

Ann

Czy ktoś pracuje w PL na stanowisku Online Data Analyst?

Kamil
@Ann

Szukają kogoś na to stanowisko? Na stronie firmy nie widziałem takiej rekrutacji. Chcesz aplikować w ciemno? Ciekawy jestem czy można teraz się dostać.

Paulina
@Kamil

W jakiej formie otrzymywane jest wynagrodzenie i jak później się je rozlicza?

Chciałabym poznać opinie osób zatrudnionych na projekcie social media. Widziałam ofertę pracy "Doradca klienta z językiem niemieckim dla projektu social media". Czy praca jest tylko stacjonarna czy też zdalna ? Czy zarobki podane w ogłoszeniu 10 tys brutto są realne ? Najpierw umowa o pracę na okres próbny a następnie na nieokreślony? Jak to wygląda? Czy dobrze się pracuje ?

@Kandydat

Tak (usunięte przez administratora) to postawa, dodatkowo (usunięte przez administratora) premii mozna zdobyć za wynik. Przedłużają umowe próbną max na rok, w zależności od wynikow. Praca w 100% stacjonarna. Ludzie spoko, szkolenie tylko 2tyg. i już pracujesz samodzielnie. OM beznadziejni więc dlugo projekt nie pociągnie bo klient wymagający.

Każdemu dają 5000brutto. Zatrudniają osoby bez kwalifikacji i nie uznają żadnych kwalifikacji. Jedynie swoje błędne widzi mi się uznają. Kłamali na pierwszej rozmowie, że nie robią testów, a dokładniej Szymon kłamał, i powiedziałem po raz kolejny prosto z mostu, że nie robię testów i tylko rozmawiam telefonicznie a na drugi dzień wyskakują z testami i wideorozmową, więc za taką kwotę żegnam go przypominając, co mówiłem poprzedniego dnia i odkładam słuchawkę. Poziom wymagań, płacy i przebieg rekrutacji nieadekwatny do stanowiska. Jak nie uznają dyplomów wydawanych przez rząd federalny Niemiec, to niech napiszą do niego odwołanie, że nie zgadza im się coś z ich widzi mi się.

Czy mógłbym zacząć w listopadzie? Mi tam wisi co będzie w listopadzie. Może wybuchnie wojna w listopadzie. Albo ktoś zje kaczkę pieczoną:) Widać, że komentarze na goworku zgadzają się z tym samym, czego dowiedziałem i ludzie rzucają to, bo dużą jest rotacja i nikt nie chce z firmą pracować. Widać, że rozmowy robią sobie tylko dla towarzystwa, a przecież nikt nie idzie do pracy dla towarzystwa. Towarzystwo ma się poza pracą.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Aanna

Chciałabym pracować jako search query. Ktoś wie jak rozliczać podatki z tego?

Zaraz byly pracownik

Plusy pracy- praca zdalna Minusy - KPI - moim zdaniem zawyżone - brak atmosfery, traktowanie ludzi jak numerki - serio nie dajcie się zmylić - na początku było straszne słodzenie a teraz wszystko wychodzi .... Pieniądze- uważam, że zapis o nieujawnianu płacy świadczy albo o minimalnej krajowej albo o nieuczciwości i nierówności albo wszystko na raz... MYLENIE POJĘĆ PODWYŻKA A PREMIA ???? (dla tych co robią dużo i wgl i to nie dla wszystkich tylko DLA NAJNAJ) także firma potwierdza, że stawia na wynik. Dla "zachety" usłyszenie na szkoleniu, że "to nie jest praca na całe życie" albo "musisz sam zrobić, ja za Ciebie nie zrobię " jest naprawdę motywujące i wspierające dla nowych pracowników. Jest to typowe korpo nastawione na wyniki - jak ktoś lubi spoko - ja wiem, że to nie dla mnie

Hanna
@Zaraz byly pracownik

Praca zdalna, ale jest możliwość pracy stacjonarnej, czy nie? Ja akurat wolę się częściej widzieć z ludźmi :)

@Hanna

Można pracować w biurze też. :)

Zuzanna
@Gosia

Czyli jest wybór co do trybu pracy? Czy trzeba być obowiązkowo co jakiś czas w biurze?

@Zuzanna

Hej, to zależy od stanowiska - praktycznie wszystkie związane z obsługą klienta mogą wybrać tryb pracy, marketing expert z biura tylko.

Bożena
@Gosia

Dołączę się do pytań. A jak wyglądają godziny pracy przy zdalnym trybie? Można sobie dostosować do siebie grafik czy wtedy dalej obowiązują stałe godziny pracy?

asd

Czy ktoś jest w stanie opisać jak wygląda proces pracy zdalnej w projektach za które płacone jest na hyperwallet? Czy projekty są rzeczywiście do max 20h na tydzień? Czy firma jest wypłacalna? Jakie są wasze ogólne wrażenia?

Danuta
@asd

Co to jest ten hyperwallet? I jeśli maja jakieś oferty pracy zdalnej teraz to proszę o info

@asd

hej - czy mógłby ktoś napisać coś o tej pracy?

asd
@Danuta

z tego co przeczytałem w ofercie i znalazłem w necie jest to outsourcing dla Google, a praca polega na przykład na ocenianiu trafności wyszukiwania konkretnych zapytań w wyszukiwarce praca jest oferowana w przeróżnych krajach na świecie, aby zaoferowali zlecenia trzeba przejść trudny test na który składa się kilka segmentów, a na który jest bodajże tydzień Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje na temat wypłacalności i ogólnie tego jak można się posługiwać hyperwalletem.

@asd

Hej, jesteś na Goworku TELUS International Europe, a projekt, o który pytasz jest w TELUS International AI. To dwie różne firmy mające tę samą "firmę matkę". :) Tutaj raczej nikt nie będzie znał odpowiedzi.

Ocenianie wyników wyszukiwania

Hej. Czy ktoś może się wypowiedzieć jaki poziom angielskiego trzeba mieć na to stanowisko? I czy praca pod presją czasu? Najbardziej mi zależy na czymś co nie zryje psychiki.

Ktoska
@Ocenianie wyników wyszukiwania

Tak. Praca pod presją musisz wykonać określoną liczbę czynności na godzinę. Przy zatrudnieniu Ci o tym nie powiedzą, tylko póżniej wychodzi w praniu.

kandi

Oprócz tego, że szef projektu ZL jest świetnym człowiekiem, na którego zawsze można liczyć, to jeszcze wspiera bardzo mocno pomoc dla Ukrainy i dla uchodźców, za co chciałbym bardzo podziękować chociaż tym wpisem. Mam nadzieję, że zostanie to odczytane i chociaż taka wiadomość wyrazi moją wdzięczność. :)

XD

"wspiera bardzo mocno pomoc dla Ukrainy i dla uchodźców" a czy tylko wspomaga "uchodźców" z Akrainy, czy też uchodźców z Afganistanu, Palestyny, Iraku itd... To jest to praca, czy kto więcej pomaga. Pomoc humanitarna jakakolwiek powinna odbywać się bez blasku fleshy, nie potrzebuje poklasku, ale tak to jest w korpo, trzeba iść z trendami i duchem czasu... Pewnie jest też vege, nie toleruje laktozy, wspiera lpg, jest przeciw dziurze ozonowej...

Kamil
@XD

Nie jesteś widzę zadowolony że szefowi wystawiono taką laurkę. Wiadomo, że pomocą nie powinno się chwalić, ale co niektórzy lubią się grzać w podziwie innych. Pracujesz tu w ogóle, że tak oceniasz innych?

zenek
@Kamil

Jakby nie pracował to by nie gadał.

Jak duże doświadczenie trzeba mieć, żeby pracować na Konsultant Call Center ( biegły j. obcy) w TELUS International Europe?

Starszy Agent

Nie jest potrzebne duże doświadczenie, fajnie jest mieć jakiekolwiek w obsłudze klienta (nawet handel, praca w sklepie) Najważniejsze to mieć wysoki poziom j. obcego

Hanna
@Starszy Agent

I jaki to musi być język obcy? Angielski? Czy może być jakiś inny?

@Hanna

Zależy jaki jest w ofercie pracy. Bardzo często jest to niemiecki, czasem angielski, rosyjski.

Czyvpraca jest trudna?

@Paweł

To zależy od projektu, najtrudniejszym aspektem na każdym z projektów jest klient, same systemy, procedury z początku zdają się trudne i skomplikowane ale to akurat kwestia czasu i praktyki

zainteresowany

Niedlugo mam mieć interview do pracy jako sprcjalista ds social media, powiedziano mi , ze bede miec jakies testy j. angielskiego oraz wiedzy ogolnej plus rozmowa na timsie zapewne z menagerami. Czy to tak wyglada jak mowia? Bo jesli mam isc za 2,5tys ( dwa i pol tys) to jest to strata czasu na same testy. Tyle to ja mialem 8lat temu i nie po to zmieniam prace źeby miec mniej niz przed laty.

Marketer
@zainteresowany

Jeśli lubisz prace pod presją i robienie wszystkiego na szybko to spoko. Chociaż bardzo dużo nowych osób nie wyrabia i zwalniają się po kilku dniach.

Grugru00000000
@zainteresowany

No wypłata tak będzie wyglądać.

ex kandydat
@Marketer

rozmowe mialam z panem z hr po angielsku, poinformował że została zaliczona i skontaktują sie ze mna w ciągu kolejnych 24h (pozostało 4 etapy haha) czekałem dwa tygodnie otrzymując odpowiedz, ze wszystko super fajnie, dobre cv ale mi dziękują. strata czasu, zaluje. dostałem ofertę w innej pracy i podziękowałem bo myślałem, że sie dostane do TULUS. za takie pieniadze, nie warto tracić czasu na 4-etopowe egazminy. żenada. witamy w Polsce. jestem naprawde zirytowany, wymagania kompletnie nieadekwatne do wynagrodzenia. a jak chca kogos z doswiadczeniem niech płaca wiecej, albo biora kogos bez doswiadczenia (usunięte przez administratora)

Maria
@ex kandydat

I bez uop, dobrze zrozumiałam?

TM
@Grugru00000000

Akurat na social media to mocno odbiega od rzeczywistości to co jest tu wspomniane..

IT
@TM

Witam, czy możesz się wypowiedzieć na temat warunków na projekcie social media z językiem niemieckim? Dziękuję

Tomasz
@TM

Skoro odbiega to od rzeczywistości tak bardzo to na jakie umowy zatrudniają osoby przy tym konkretnym projekcie? Jak dasz znać to dużo mi pomożesz. Umowa ważna kwestia.

lolo
@Tomasz

zależy od projektu i stanowiska, głównie uop albo zleceniówki

sfrustrowany

Na pewnym projekcie modowym znowu to sam- po sezonie zwalniana jest bardzo duża liczba osób, nie nauczyli się na błędach. Osoby te liczyly na przedłuzenie umów a obecnie pracujący pracują jak woły, za trzech. Polecam przemyśleć bo "stali" pracownicy też w końcu nie wytrzymają.

Halyna
@sfrustrowany

Przecież to były umowy zlecenie na czas określony. Jak można mieć pretensje o to, że nie zostały przedłużone? To było wsparcie na czas wyprzedaży. Mam wrażenie, że niektórzy w ogóle nie słuchają na rozmowie rekr. i nie myślą.

Czy praca jest trudna?

@Paweł

Wszystko zależy od stanowiska i od tego, czy lubisz rozmawiać z klientami. :) Wystarczy być otwartym na pracę w obsłudze klienta i ogarniętym człowiekiem

Potencjalny pracownik

Witam, czy może się ktoś wypowiedzieć na temat warunków na projekcie social media z językiem niemieckim? Dziękuję

Moja opinia będzie dotyczyła stricte projektu modowego ZL. Muszę przyznać, że od jakiegoś czasu jest normalnie, ludzie się uśmiechają, rozmawiają, widać, że wszystkim ulżyło wraz z wiadomością o odejściu RTM, o którym było tutaj już sporo napisane. Wiem, że korpo to wyniki, cyferki, raporty, ale też ludzie, bez których te fimy by nie istniały. Pracujemy trochę zdalnie, trochę w biurze, ale staramy się jak tylko się da, aby było okej. Poprzedni RTM był po prostu gburem i prostakiem, idealny przykład człowieka, który nie potrafił wykorzystać danej mu szansy i ku swojemu nieszczęsćiu, a uciesze innych - nie ma go już w firmie. Nowa pani RTM może i nie ma super doświadczenia, ale dostała wędkę i myślę, że to wykorzysta lepiej niż jej poprzednik i, że nie zapomni (usunięte przez administratora) jak cielęciem był :) Na pewno pomocni są TLowie i PM, którzy pracują ze sobą już bardzo długo i widać, że wspierają siebie nawzajem a i pewnie beczkę soli razem zjedli. Jedna TLka w szczególności, myślę, że zasługuje na to, aby ją otwarcie pochwalić, bo robi kawał dobrej roboty.Team traktuje jak swoje dzieci, wie o nich wszystko, o ich problemach, smutkach, sukcesach, osiągnięciach, bardzo często wyciąga pomocną dłoń i nie owija bułkę przez bibułkę, mówi jak jest i co trzeba zrobić, żeby żyło i pracowało się lepiej nam wszystkim. Widać i słychać, że posiada duże doświadczenie zawodowe i życiowe. Zawsze można na nią liczyć.

@pracownik

Tak, odejście RTM bardzo na plus. Z nową panią RTM jest kulturka i oby się to nie zmieniło. Wiem że niby jak ktoś pracował jak trzeba to nie gnębił ale z drugiej strony jestesmy tylko ludźmi, mamy prawo do popełniania błędów a nie raz jak coś się stało to leciały teksty że aż wbijało w fotel.

Kto przeszkadzał brać udział w assessmencie, mądralo? Pewnie z siebie nic nie reprezentujesz i tylko anonimowe opinii umiesz pisać. Zachowanie typowego tchórza.

@pracownik

Łezka w oku się kręci ze nie doczekałem tych czasów, rzeczywiście poprzedni rtm tragedia xD

Ciekawa

A czy ten RTM to byl niejaki Pan (usunięte przez administratora)?

Pepe
@Ciekawa

były RTM czyli pan z charakterystycznym akcentem

Wyrobnik

Lepsza młoda osoba z energią niż ktoś starszy, wylewający swoje żale w internecie. To co? Stanowisko powinni dostawać ludzie za wysługe lat?

Starszy Agent

A to akurat zabawne biorąc pod uwagę że większość teamu ZL to młode osoby to mili zatrudnić kogoś nowego żeby był odpowiednio starszy? Mało osób brało udział w assesmencie, wszystkie w podobnym wieku i wyłoniono najlepszą.

Pracowałem w tej firmie kilka lat, mogę więc śmiało wypowiedzieć się na temat polityki firmy i zasad tam panujących. Możliwości awansu oczywiście są, ale tylko dla osób, które podlizują się szefostwu lub są ich bliskimi znajomymi. Niejednokrotnie widziałem, kto startuje w assesmencie i byłem w szoku, kto wygrał.. często osoby, które zostają TM, nagle zapominają, jak to jest być agentem. Jestem w szoku, jak stanowisko zmienia ludzi. O Panu ze wschodnim akcentem można mówić godzinami, jednak myślę, że główną winę ponosi góra. Od pewnego czasu w firmie dzieje się coś niedobrego. Mam wrażenie, że nie dba się o starszych agentów, zastępuje się ich nowymi, którzy kompletnie nie ogarniają. Jak prosisz o podwyżkę, to udają że nie słyszą albo rzuca się puste słowa. Starsi agenci kompletnie nie są doceniani, wręcz przeciwnie- są ciśnięci. Sami agenci są naprawdę przyjaźni, pomagają sobie. To z górą jest największy problem. Wiązałem z firmą większe ambicje, ale szybko zostały one rozwiane.

e

Starszy agencie. Jakbyś miał/a więcej ambicji to dawno można by było zmienić firmę i się rozwijać. A tak - prawda, zawsze można zostawiać swoje g*wno na tej stronie. Być może dlatego nikt nie chce cię awansować? ;)

To prawda czepiają sie szczegółów a nowi jak(usunięte przez administratora)a stary agent musi poprawiać po nim non stop to ciekawe kto za korektę zapłaci. Bo sprawa od samego początku źle prowadzona albo błędnie zamknięta. A ty jesteś zły bo brak przecinka lub ogonka u literki. A jak pracujesz to o mało picia nie rozlejesz sobie bo tak ręce muszą ci chodzić dwie rzeczy na raz robić szok. No i podnoszą efektywność żeby jak najmniej agentów odwaliło te samą robotę. Nowi to statyści do odbierania telefonu i uspokojenia klienta który się drze i mówi jacy to do bani jesteśmy.

@e

Takimi komentarzami sami wystawiacie opinię swojej firmie. Nic więcej nie trzeba dodawać.:)

firma przestaje wypłacać pracownikom wypłaty na czas. Nikt nie poczuwa się do winy, a wręcz TM kpią z pracowników..

ee

No ale bez przesady, raz się spóźnili przez nowy ład. Teraz mają jeszcze czas do 10 i pewnie kaska wleci 10 bo jeszcze średnio ludzie ogarniają jak to rozliczać. Co mozna im zarzucić, to można, ale wypominanie jednej sytuacji, gdzie wypłaty wpadły 11 a nie 10 to naprawde ośmieszanie siebie

@ee

Jedyna osoba, która się tu ośmiesza to Ty :) Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, a jeżeli już, to może jakieś słowo „przepraszam”, a nie tylko oschle rzucona informacja, bo za dużo ludzi zaczęło pytać.

eR

jaka jest stawka na ZL z j. niem.?

Agentka
@eR

Spytaj na rozmowie rekrutacyjnej. Przecież takich danych publicznie sie nie udostepnia chyba, że są w ofercie pracy. Powiedzmy tak, za tę pracę którą wykonujesz pensja jest satysfakcjonująca i przy tym masz komfort psychoczny. Wiadomo jak poszukasz innych prac to i większą znajdziesz ale za inne wymagania ????‍♀️

Zostaw merytoryczną opinię o TELUS International Europe - Gdańsk

• Jak się pracuje w TELUS International Europe?

Zobacz opinie na temat firmy TELUS International Europe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 168.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TELUS International Europe?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 142, z czego 31 to opinie pozytywne, 91 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TELUS International Europe?

Kandydaci do pracy w TELUS International Europe napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TELUS International Europe